Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) bandigyerek


bandigyerek
senior tag

Nincs tökéletes telefon. Én a Note 3 Neo-ban azt utáltam meg, hogy tele volt szeméttel. Fent voltak a google cuccai, de a Samu feltett mindenből még egyet. Egy "S"-ajátot. Plusz a Knox, meg az egyéb sziriszarik, amik kontrollálhatatlanok. Volt valami hírolvasó, ami kikapcsolhatatlan volt. Egy rossz mozdulat, és már jött is elő. Javították, de kitörölhetetlen, és indul a telefonnal együtt. Többek közt. Az utolsó főverziós frissítés meg egy csődtömeg. A Honor 6-osom "hasonlóan" jó képeket csinált mint ez, de max másfél napot bírt.

Kamera.
Máig nem értem, hogy miért vártok el olyasmit egy zsebpiszoktól, ami fizikailag irreális? A Mate jó képeket csinál. Ennyi. Nem nyomtatunk belőle plakátot, nem nevezünk fotóversenyre (pedig lehetne), csak lefotózzuk ami tetszik. És nem nagyítunk bele ökör módon!!!, mert úgy minden fotó szar! Fasza videót akartok? Vegyetek kamerát. Fasza, zajmentes, nagy dinamikájú fotót akartok? Vegyetek fényképezőgépet. Csak az optika kétszer annyiba kerül, mint a telefon, és a gép még sehol.
Cserélgethetitek életetek végéig, akkor sem lesz jó.
(Aryon: Ne a nyakadban hord. Fogd kézben, vagy vállon.)

Mikor olyan dolgot látok, hogy -ezt le kell fotózni- mindig bánom, hogy nincs ott a gépem. De van Mate -em! :C

Ez Nikon, de mintának jó. ISO 2000, Expóeltolás -1, F5,3, 200mm (program A)
Ez meg mátés, autómatán:
[kép]

Herreløse: Kicsi??? Mekkora kezed vaaaan????

(#17052) Plazmacucci válasza bandigyerek (#17051) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Máig nem értem, hogy miért vártok el olyasmit egy zsebpiszoktól, ami fizikailag irreális?

Hát ez most nagyon félrement. Ha régebbi telefonok jobb képet tudnak csinálni akkor még is miről beszélsz? Légy szíves erőltesd meg magad és nézz be a fotós topikba mikor ilyen kijelentése-halmazokba állsz bele. Csak írd a keresőbe, hogy Nexus 5X és sírj. Segítek.
Remélem értető, hogy ha a kamerát kérdőjelezzük meg, az miért van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17053) JNSK válasza Plazmacucci (#17052) üzenetére


JNSK
aktív tag

Egy atlag ember kb semmi kulonbseget nem lat a kepek kozott.. Meg monitoron sem.. persze h total belenagyitasz akkor igen. Szorszalhasogatas az egesz. Aki pedig komolyan csinalja az ugyis utomunkazik kicsit, vagy alapbol nem teloval fotoz.

[ Szerkesztve ]

(#17054) atikó válasza Aryon87 (#17045) üzenetére


atikó
őstag

nekem is szokott fájni de inkább cipelem, egy nyaralást nem fotóznák telefonnal, mert azokat a képeket nem nyomtatnám ki A4 vagy A3 méretben én meg szeretem kinyomtatni, mert még mindig az a véleményem hogy egy 50 ezres kompakt gép megeszi bármelyik telefont és lehet 80 megapixeles meg 5 kamerás akkor sem lesz olyan jó.

ui: de azt elismerem, hogy nagyon sokat fejlődött ez a szegmens.

[ Szerkesztve ]

(#17055) Plazmacucci válasza JNSK (#17053) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most a saját véleményed alapján eldöntötted, hogy az embereknek nincs igényük a minőségre? :DDD Mernéd ezt leírni a fotós topikban.
Nekem viszont nincs itt helyem, ha még érvelni sem lehet, csak a vak buzgóság megy meg az sw frissítés. Emelem kalapom azok előtt, akik megértik miről beszélek!

Üdv.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17056) gusthy válasza wrrs (#17030) üzenetére


gusthy
veterán

Többek között ezért jó a mobile outfitters, attól nem vész el a telefon jellege, de legalább olyan jól véd.

Még valami: amikor ezt vettem, akkor nagyon hezitáltam eközött és az akkor épp elérhető note 8 között. De amikor utánanéztem, és azt tapasztaltam, hogy az N8 nekem a munkaidős végéig nem húzná ki, akkor nem volt kérdés. Mert lehet azon hosszasan elmélkedni, hogy a finom részletek hogy s mint vannak, de ha a telefon lemerült, onnantól tök mindegy, hogy mit tudna, ha lenne benne villany.

[ Szerkesztve ]

(#17057) Kija válasza ΞΔGLΞ (#17046) üzenetére


Kija
aktív tag

Pontosítok, olyat ami meg is védi. Esetleg aranyáron.
Mindegyik készüléken volt edzett üveg, mégis betört a kijelző.
És pont az ívelt kijelző miatt...

(#17058) papelado válasza Plazmacucci (#17052) üzenetére


papelado
aktív tag

Ez a jobb kép annyira sok dologból áll össze.Most néztem note 9 felhasználói képeket és csak kacagok ha 1000 euoért ezt tudja...Tényleg 10 secen felül megy már a záridő?
A nemusokat a gyári insta filter nélkül értékeljük ha kérhetem a hdr+ nélkül....Az nem mérvadó én is csinálok psel...

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#17059) Aryon87 válasza papelado (#17058) üzenetére


Aryon87
félisten

Sose fogjak beletenni a 10+ sec zaridot.. pedig alap lenne.. a legocskabb kinai is tud legalabb 25s-t..
Melleleg a fotosban pont tema a kepalkotasa, egy tag tett fel tesztkepeket. Nem kommentalnam kulonosebben, de nezd meg az elso "tajkepet"...

Ez off, hagyjuk azt a csodas markat innen.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17060) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Nezem a fenykepeket.
Aztan hatterbe valami mozgast latok.
Megnyitom ujra a kepet, megint, hatterbe elsuhan egy motor.
Mert hogy a hatterbe az ut is benne van.
Hogy ?

[ Szerkesztve ]

(#17061) Aryon87 válasza Sterilzona (#17060) üzenetére


Aryon87
félisten

Hallucinacio?:))

Mit is szeretnel ezzel pontosabban? Milyen kep, milyen motorsuhanas? 🙃

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17062) Sterilzona válasza Aryon87 (#17061) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Fenykepeztem.
Egy fa rakast.
Mely mogott megy az ut, a hazterben.
S mikor megnyitom a kepet, a hatterbe elsuhan egy motor.
Nem video, kep.

Semmi.
Megis video.
Uuu
Lekell fekudjek ...

Mozgokeppel fenykepeztem. Remek.

[ Szerkesztve ]

(#17063) Aryon87 válasza Sterilzona (#17062) üzenetére


Aryon87
félisten

:C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17064) Sterilzona válasza Aryon87 (#17063) üzenetére


Sterilzona
senior tag

De mi az ?

(#17065) KZP válasza Sterilzona (#17064) üzenetére


KZP
őstag

Mozgókép funkció.

(#17066) bajnokpityu válasza Aryon87 (#17059) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem van s8 is, máté is, sokkal jobb arra az s8, amire egy teló fényképezőjét használja az átlag. Látványosabb képeket csinál, Mátét még büvlszkedni kell, amire szerintem nincs idő telós fotók esetén.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17067) Aryon87 válasza bajnokpityu (#17066) üzenetére


Aryon87
félisten

Volt korabban S7edge, es a Mate elott pedig Note8. Azon kivul hogy jol videoz (nappal, ejjel 💩) es gyorsan ellovi a kepet, semmi extra. Tulelesit es tulszatutal. Mai napig nem kepesek rendbeszedni ezt, es kulon vicc a max 10sec zarido..
Igen, a Mate eseteben bosszanto, hogy buveszkedni kell a kepkidolgozassal, az atlagembernek pedig boven elegendo az automata.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17068) papelado válasza bajnokpityu (#17066) üzenetére


papelado
aktív tag

Mire nincs idő?
Instára fb re teljesen mindegy a huawei és a samu is overkill
Viszont utómunkára azért a hosszú záridő pl pont előny a huaweiknek.

Drágaszágom....

(#17069) zoleeno1 válasza Sterilzona (#17062) üzenetére


zoleeno1
addikt

Na ezen jot nevettem, koszi :DDD :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#17070) ΞΔGLΞ válasza Kija (#17057) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak azért kérdeztem...
Mert nekem a S9+-om tökéletes 100%-ig lefedő Nillkin TG van, sajnos erre a telefonra meg gyártottak egy gagyit, mert mást nem tudok rá mondani. Inkább ne is csináltak volna...

(#17071) bandigyerek válasza Plazmacucci (#17052) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Nem értem a felháborodásod. Megnéztem és láttam egy csomó fotót. Ennyi. (a másik csomó nem elérhető, vagy valami logó jön be) De ennyi erővel nézegethetem Aryon (bocsi, csak példaként hoztalak fel) képeit is, ugyanott vagyok. Azok is jók lettek, meg ezek is. Gondolom a szar, bemozdult, kiégett, bebukott vackokat ők sem teszik fel mutogatni, ez aranyszabály. De én feltettem azt a ferde, sötét szart, hogy kétezres ISO-nál kézből, sincs sok artifakt, meg ilyenek, ellenben a Mate 10-el. De az egy félmiliós gép (volt . valamikor :D ).
A Mate 10 pro szép képeket generál. Vannak hibái? Hóóóógyne lennének. De még mindig csak egy okostelefonról beszélünk. A felhasználói igények, igen, azok nagyon különbözőek, azt elismerem, és ha jól megnézzük, akkor a képek technikai minősége is. Ha jól megnézzük. De ez nem egy középformátum, könyörgöm! Ha nekem azt mondják fényképezzek le valamit, akkor nem a telefonom jut eszembe, és valószínűleg innen adódik az igény-különbség.
Egy szónak is száz a vége: részemről a Mate 10 pro minden szempontból ötösre vizsgázott eddig. (szöget még nem vertem be vele, de lehet, hogy azt is lehet)

Pár szar Mate 10 pro kép.

(#17072) bandigyerek válasza Sterilzona (#17062) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Tiszta Harry Potter... Mozgó fotó.

(#17073) wrrs


wrrs
tag

De amúgy nem akarok ezen rugózni és ne haragudjatok, de mi ez a süket duma, hogy "ÁTLAGEMBERNEK? Folyton ezt írjátok, többen is. Átlagembernek alapból nem kell 200ezer feletti mobil! Amúgy meg a többi mi? Különleges kiváltságokat élvező user, akik megérdemli a szopást ezzel a cuccal, mert volt annyira barom, hogy elhitte, hogy minden körülmények között elfogadható képeket/videókat tud lőni?

Az nem tűnik fel, hogy túl azon, hogy úri hóbort a mai mobiltelefon mánia, ha esetleg valamit szóvá tesz az ember, hogy jó lenne ha jobb lenne, arra nem az a válasz, hogy x vagy y készülék jobb, vagy jobb volt, stb. Ezt vettem meg, és rohadtul nem érdekel, hogy mit tud egy másik, régebbi model vagy más márka. Mert már nem vigasztal! Vagyis alapból nem átlagemberként nézek erre a ketyerére, hanem azért vettem, hogy pl. normális bitsűrűségű 1080p videókat tudjak lőni blokkosodás és lagg nélkül, kézből és nem gimbalról, meg dolli-ról stb.

Ez remélem eddig érthető és senki nem veszi felháborodásnak, mert nem az.

Linkelitek a különböző alig mozgó, stillshot-okat és mondjátok, hogy de király a videó. Meg koncerten felemelt kézből villogó cuccokat és akkor tényleg azt gondolom, hogy pont az átlagemberek védik ezt a készüléket. Akik ezekkel a tartalmakkal az égvilágon semmit nem kezdenek. NAtúrban kiposztolják őket FB-ra=teleszemetelik az internetet...

Én is lőttem már végig RAW-ba egy egész napos állatkerti kirándulást. Aztán itthon PC-s LR-mal kidolgoztam, bele is raktam jópár órát. Így korrekt, de könyörgöm, több órás digitális sz@rakodással mi nem az? Nem vagyok amatőr média téren, azt hiszem ezt már írtam korábban. De a lényeg nem ez. Nem azt akarom, hogy a készített képekre még én másszak rá, mikor a M10P transzparensen/reklámban/stb. ott volt az a rohadt nagy AI duma, hogy mekkora zsíratom királyság, és hát mikor egymás mellé rakom a két képet (M10P PRO autó + PRO RAW+LR) hát a pofám leszakad, hogy egyáltalán létezik ez az AI vagy akkor ez most mi? Felismeri a gyomot/gazt, hogy virág, oké. A csirkehúst a tányérban, meg hogy állat...

A másik a videó. Üljetek le egy normális gép mellé, normális monitor elé és nézzétek meg. Ne vágjátok, ne kezdjétek el összefésülni, mondjuk más videó (drón/stock) tartalommal, stb. csak nézzétek meg. Átlagembernek tuti jó... 5 méterről, ha a fél szemére vak.

Szóval értitek? Szerelmes vagyok én is a telefonba, hát olyan fluid 2 napos élmény, hogy a pofám leszakad, meg minden oké, de valahányszor lövök egy képet autó módban azonnal látom a hibáit amikor nagyon kijelzőre kerül a tartalom. Telefonon persze nem, mert ott minden tökre szuper.

Amúgy erre a túlszaturált dumára is kiváncsi lennék, hogy hányan toljátok a M10P-t ÉLÉNK módban, akár kijelző, akár fotó! :)

Na, szóval no offense, ne bántsatok, de ez annyira bennem van amikor 1-2 napig itt olvasgatom és elküldtök valakit a francba, mert szóvá mer tenni 1-2 dolgot.

Én azt nem értem, hogy ezekre mikor lesz majd értelmes Huawei válasz? Állítható bitráta, 16:9...... Komolyan soha?

(#17074) Aryon87 válasza wrrs (#17073) üzenetére


Aryon87
félisten

Atlagember nekem az fotozas teren, aki azert (is) akr egy jo telefont jo kameraval hogy a kisgyermeket fotozza/videozza elovesz es katt alapon, semmi mokolas nelkul. Aki jobban ert a dolgokhoz, az mar pro moddal nyomja es bibelodik a raw kidolgozassal is.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17075) bandigyerek válasza wrrs (#17073) üzenetére


bandigyerek
senior tag

" ...M10P transzparensen/reklámban/stb. ott volt az a rohadt nagy AI duma, hogy mekkora zsíratom királyság..."

Valamivel el kellett adni. Nem mondhatták, hogy csináltunk egy másik telefont, ami kicsit jobb, mint az előző, vegyétek meg 50e-el többért. Én már akkor könnyesre röhögtem magam, mikor megláttam a Leica feliratot. Viszont a rendszerkezelő M.I. és az üzemidő megfogott, azért is vettem meg. Azt viszont simán megugorja. A videó, meg a kamera képkezelő szoftverét nem fogják finomítani, mert azzal beismernék, hogy nem így gondolták. Presztízskérdés.

(#17076) fdisk


fdisk
őstag

Pusztán kíváncsiságból kérdezem, hogy mennyi idő telt már el az első frissítés bejelentésétől?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#17077) bandigyerek válasza fdisk (#17076) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Melyikre gondolsz? A mostanira?

(#17078) fdisk válasza bandigyerek (#17077) üzenetére


fdisk
őstag

Igen.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#17079) golyós válasza Aryon87 (#17074) üzenetére


golyós
őstag

Szerintem is!
Sokszor készűl ilyenkor kritikán aluli kép is, de ilyenkor mindig eszembe jut, hogy ez egy mobil.
Szetetnék nagyon fényképezni profi géppel de semmi időm rá.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#17080) Musaka


Musaka
senior tag

Van itt olyan aki a T nél vette a készüléket és jelzett már neki OTA a 148?

(#17081) Aryon87 válasza Musaka (#17080) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerezni 2 percre egy telenoros kartyat, es maris ott lesz a 148;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17082) Musaka válasza Aryon87 (#17081) üzenetére


Musaka
senior tag

Azt írták itt páran hogy az most nem járható. De kipróbálom.

(#17083) Kija válasza Aryon87 (#17081) üzenetére


Kija
aktív tag

Nálam pl Voda kártyával sem jött (amúgy Telekom)...

(#17084) Musaka válasza Musaka (#17082) üzenetére


Musaka
senior tag

Sajna Telenor kártyával sincs OTA Update 🤔

(#17085) kali válasza Musaka (#17080) üzenetére


kali
legenda

Ő írta talán legelőször: [link]
Valakinél működik a Telenoros SIM kártyás módszer: [link]

(#17086) D4ni válasza kali (#17085) üzenetére


D4ni
őstag

Sőt, ezt mind lejárt telenoros kártyával :)

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#17087) bandigyerek válasza fdisk (#17078) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Kb egy hete. Talán kicsivel több.

(#17088) Musaka válasza kali (#17085) üzenetére


Musaka
senior tag

Akkor marad a várakozás.
De remélem nem jut arra a sorsra mint tavaly nyáron jó pár P10, P10 Plus tulaj hogy beragad egy fw én.
Akkor még szerencsére működött az FF és úgy tettem fel az frisítettem a telót.

Más aki anno 128 on ragadt és nem használta az FF vagy Telenor kártyát később kapott frissítést. Ha jól emlékszem a 135 nem akart jelezni T Com os készülékeken.

(#17089) imi4199 válasza Musaka (#17080) üzenetére


imi4199
tag

Szia! Igen! Csütörtökön megjött.

(#17091) Aryon87 válasza retroid (#17090) üzenetére


Aryon87
félisten

Miert, es mi az utod? (Note9 tuti:D)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17092) retroid válasza Aryon87 (#17091) üzenetére


retroid
senior tag

Nagyon gyorsan merul a 148 frissites óta.....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#17093) gusthy válasza retroid (#17092) üzenetére


gusthy
veterán

Akkor csinálj egy cache törlést legalább, mert nincs ilyen általános, ismert hiba.

(#17094) bajnokpityu válasza retroid (#17092) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem nem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17095) retroid


retroid
senior tag

Inkább tolok egy gyári visszaállitás....

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#17096) kali válasza retroid (#17092) üzenetére


kali
legenda

Pedig még jobb is lett, bár én csak most vettem azóta észre, hogy direkt figyelni kezdtem, mert néhány napja írták itt és emiatt ellenőriztem.
A gyári visszaállítás biztos segíteni fog nálad, de ahogy előttem is írták, akár a wipe cache is elég lehet.

A hirdetéses hozzászólást töröltem, mert az nem megengedett a szakmai topikokban (Alapelvek: [link] III. 10. 16.)

D4ni: Eszerint elég annyi, hogy érzékelje a készülék adott szolgáltatós SIM kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#17097) golyós


golyós
őstag

Én már megszoktam, hogy az utolsók között kapom a frissítéseket, így legalább kiderűl minden pro és kontra :-D
Mm Dual, Voda-Telekom

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#17098) quint válasza kali (#17096) üzenetére


quint
aktív tag

Ha még jobb, akkor már powerbankként is lehet használni :DDD

(#17099) GEIL válasza quint (#17098) üzenetére


GEIL
addikt

Telenoros előfizus....még nem jelzett a "148"-as..... :DDD :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#17100) Kija válasza golyós (#17097) üzenetére


Kija
aktív tag

Pontosan ugyanígy vagyok vele.
Előbb-utóbb ideér és majd addigra több információ birtokában eldöntöm érdemes-e erre a verzióra frissíteni.
Egyébként ideírhatná mindenki az IMEI száma utolsó három karakterét, hogy kitaláljuk ki miért és ki miért nem kapta még meg.
Csak az érdekesség kedvéért...
El is kezdem:
BLA-09 586 Telekom, Voda még nincs 148

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.