Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:03

LOGOUT.hu

Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Norbi. válasza rothadt (#16300) üzenetére


Norbi.
őstag

Nem. Erre 2 èv van. Meg a P20 szèriára is már.

kromatika: Érdemes frissíteni. Átvitelnél rakd rá az S7-re is a Phone Clone nevü appot, inditsd el mindkettőn és átköltöztet.
Fóliából a gyári jó, ezen kívül a MobilOutfittersnél rakattunk páran ami jó, más nincs. Tokot én nem használok, csak skint.

[ Szerkesztve ]

(#16302) #04441088 válasza rothadt (#16300) üzenetére


#04441088
törölt tag

Erre nincs extra gari.

(#16303) kali válasza kromatika (#16299) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Üdv itt, használd egészséggel a készüléket!
Érdemes frissíteni, több javítás és új funkció is adott a 128 utáni újabb firmware verziók által: 131, 137, 142, 145
Szerintem elég jó a gyári fólia, bő fél év után nálam legalábbis semmi sérülés vagy karc.
A tokot nem használom, így az passz, de az sem tűnik rossznak.

rothadt: A Mate 9/P10 szériára volt (utoljára) év gyártói jótállás, a Mate 10/P20 szériától visszaálltak a 2 évre.

keselyü57: Szia, Arra vonatkozóan csak be- és kikapcsolhatóságot látok.

[ Szerkesztve ]

(#16304) wayne1 válasza kromatika (#16299) üzenetére


wayne1
senior tag

Én nem szedtem még le a gyári fóliát tök jól bírja. Ha megyek valahova akkor okos tokban tartom, itthon pedig átrakom a gyári szilikon hátlapba. Nekem így megfelel.

(#16305) beyruth82 válasza wayne1 (#16304) üzenetére


beyruth82
veterán

A gyári sem fedi teljesen a kijelzőt es az is műanyagból van nem üvegből.Ugyan ilyen anyagból vannak azok a szinezettek amik teljesen fedik a kijelzőt.

(#16306) kromatika válasza kali (#16303) üzenetére


kromatika
veterán

Sziasztok.Köszönöm szépen mindenkinek a válszt.Eggyenlőre nekem nem ad wifin keresztül újabb frissítést a 8.0.0 bla-l09 8.0.0 128 c432-nél-Lehet azért mert vodás. Mind egy ha majd jelez a teló akkor rögtön frissítek.

[ Szerkesztve ]

(#16307) kali válasza kromatika (#16306) üzenetére


kali
legenda

SIM kártya nélkül nem frissít, ha esetleg úgy próbálnád.
Amennyiben a Vodafone-os SIM kártyával nem kínálja fel, akkor ha van rá lehetőséged, dobj a telefonba egy Telenoros SIM-et - csak a frissítés idejére kell -, azzal jellemzően hamarabb frissül.
Vodafone-os készülékre is megérkezett már hetekkel korábban a 145-ös: Link

[ Szerkesztve ]

(#16308) kromatika válasza kali (#16307) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm mester.Megpróbálom. :R

(#16309) rothadt válasza kromatika (#16306) üzenetére


rothadt
aktív tag

Elnézést az előbbi hozzászólásomért, okoskodtam és tévedtem. :R

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#16310) gusthy válasza rothadt (#16309) üzenetére


gusthy
veterán

Respect

(#16311) bigrock válasza rothadt (#16309) üzenetére


bigrock
addikt

Elnézzük, mert cool a nick-ed :))

(#16312) karldergroße


karldergroße
senior tag

Itt kérdezem meg, mert a Huawei Mate 10-nek nincs topicja.

Szerintetek van gyárilag fólia a Huawei Mate 10-en? (Bizonyos okokból azt szeretnék, nem pro-t). Nemrég vettem a családban valakinek egy P9 Lite-t és azon volt. A ti pro-tokon is volt, amikor megérkezett? Köszi a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#16313) bandigyerek válasza karldergroße (#16312) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Volt.

(#16314) Denonavr válasza karldergroße (#16312) üzenetére


Denonavr
csendes tag

Szia, igen volt rajta gyárilag (Firstphone-ból, ha ez számít...)

Denon SC-G101 (Dragonweed tuning), QUAD 77, Hivox Lupus C MKIII, HTPC

(#16315) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Telefonszámot cseréltem, azóta a telcsi RCS chat szolgáltatással csesztet.
Néztem az alkalmazásokban, de nem szerepel, azaz nem tudom tiltani.
Ki lehet ezt kapcsolni, vagy mit tegyek, hogy ne mindig ez az ablak ugorjon fel mindenre?
VV Köszi

(#16316) karldergroße válasza Denonavr (#16314) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszi mindkét választ megrendeltem a mate 10-et. Ezt a topicot fogom olvasni, mert még mindig ez a telefon áll legközelebb az enyémhez.

(#16317) Laki


Laki
tag

Vicc ez már,azt is bánom hogy megvettem!

(#16318) Tsebacsi válasza Laki (#16317) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért humoros vagy kicsit, de komolyan! 3 kommented volt eddig:

"Skacok ezen nincs duplakoppos felébresztés?Muszály a gombot nyomogatni?"

Az élet nagy problémái :U Elveszik az ujjlenyomatolvasó adta biztonság, ha simán LG módra duplakoppal nyitogatod. Amúgy van: Nova Launcher-el.

"Van egy pötty a beálitás ikonon ,de semmit nemtalálok!!"

Mit is keresünk? :F

"Vicc ez már,azt is bánom hogy megvettem!"

Tömören, velősen :D

Ezek alapján szerintem is add el, nem való neked ez a telefon :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16319) TomPack válasza Laki (#16317) üzenetére


TomPack
őstag

A duplakopp és az ikonértesítés miatt?
Az ujjlenyomat olvasóval is feltudod ébreszteni a telót, igaz nem duplakopp, de felvillan a kijelző!
Másik launcher-al, pl. Nova-val pedig kitudod kapcsolni az ikonértesítéseket!

(#16320) kromatika válasza kali (#16307) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi mester többször is frissíttet és végül fent van a 145-ös. Esetleg valami infó a telóval kapcsolatban,hogy milyen progit érdemes ki lőni ami gyárilag fut,és az esetek nagy részében felesleges,és galibát okozhat?Illetve amiben kréném a segítségeteket,zene hallgatáshoz milyen progit ajánlotok,ami jó minőségű,és flac fájt is le játszik,ill a fényképező van e valami jó fajta be vált be állítás? :R

(#16321) kromatika


kromatika
veterán

Bocs le járt az időm.És ami még érdekelne hogy ilyenkor frissítés után érdemes cseinálni egy hard resset -et és utána kezdjek át költözni az s7 ről a mate ra,vagy fölösleges a hard resset.?

(#16322) beyruth82 válasza kromatika (#16321) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem hivatalosan kiadott romra frissítés esetében felesleges gyalulni az egész telefont.

(#16323) kali válasza kromatika (#16320) üzenetére


kali
legenda

Az akkumulátoros indításnál kézire teheted és kikapcsolhatod azokat, amikre nincs szükséged, hogy automatikusan induljanak, fussanak a háttérben...stb., mert sok olyan van, amik szeretnek önállóan ténykedni (Tips, Quick...stb.).
Az Indításon belül rá rányomsz jobb felül a kék színű piktogramra, megjelenik a lista, hogy mik indultak automatikusan, amik nem kellenek neked, azokat lődd ki nyugodtan.
Zenére passz, én a gyárit használom, 320 kbps MP formátumot szoktam hallgatni.
A kamránál az a lényeg, hogy a színes képek 12 MP-es beállításon készüljenek, a monokróm mehet 20 MP-en, mert az a modul tud annyit, de a színes csak 12 MP és ha a két modul összeboronált képéből készül a 20 MP-es fénykép, akkor a 12 MP-es valamilyen szinten felkonvertálásra kerül, de ezért is 12 MP a gyári alapbeállítás.
Ha nem kell az AI, akkor átkapcsolhatsz PRO módba és úgy fényképezel akár automata beállításokkal.
Ha nincs probléma, akkor a gyári visszaállítás nem muszáj frissítés után, de ha még belakás előtt vagy, akkor érdemes lehet rányomni.

TomPack: Gyári felületen sem muszáj használni az ikonértesítéseket, mind a két módozata kikapcsolható minden alkalmazásnál.

[ Szerkesztve ]

(#16324) Laki válasza Tsebacsi (#16318) üzenetére


Laki
tag

Vodafon minibázist használok,van hogy megtalálja a bázist ami 3G-s vagy nem.Ha megis találja érthetetlenül recseg ropog a hang,nemlehet érteni.Majd ha bekapcsolom a másik kártya mobilnetjét akkor javul a hang.Na de ennek mi köze hozzá?Ha beülök a kocsiba összekapcsolodik a rádióval de nemkapcsol át autómatikusan a bt modra,kézzel kell odapötyögni a rádiót.Van kedvenc betütipusom amit a többi telon használtam de ezen még nemtaláltam semmit.

(#16325) Laki


Laki
tag

Amugy ne kelljen Launchert használni pár dolog miatt amit ilyen telonál alap kellene lennie.Nem azt mondtam hogy szar meg ilyenek mert nekem is ez van!!

(#16326) Tsebacsi válasza Laki (#16325) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Samsungban sincs, egyedül az LG-ben láttam gyárilag (bizton van másban is ettől függetlenül) de kérdezem: Mi értelme van akkor az ujjlenyomat feloldásnak, a biztonsági falnak, ha köpünk rá egy sima duplakoppos feloldással?
A korábbi hibák szerintem garanciálisak, legalábbis nálam sosem volt baj sem a hálózattal, főleg nem bluetoothal, autóhoz, hangszóróhoz, másik telefonhoz mindig rendesen kapcsolódott. Esetleg valami beállításra gyanakodnék még. Egyik sem kifejezetten a telefon általános hibája, hanem egyedi problémákra gyanakodnék. A vicc jelző így nekem továbbra is erős.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16327) freemanone válasza Tsebacsi (#16326) üzenetére


freemanone
őstag

Dehogy köpünk rá.... csak van már olyan hogy megbízható helyek, eszközök stb.... és pl ha az asztalon van, nehogymár emelgetnem kelljen a telót vagy gombot nyomkodnom azért, hogy 3 swipe-ot megcsináljak, sokkal kényelmesebb a duplakopp. Mindemellett olyankor zárképernyővel ébred és pinkódot kérNE, de van beállítva megbízható BT eszköz, ami kinyitja szépen.

[ Szerkesztve ]

(#16328) Tsebacsi válasza freemanone (#16327) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Leírtad a megoldást, megbízható helyek, a bekapcs gombot kell csak megnyomni és kész. Tény lehet esetlegesen a duplakopp kényelmesebb, de én többre tartom a biztonságot minden helyzetben.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16329) kali válasza Laki (#16324) üzenetére


kali
legenda

Mini Bázis kapcsán olvashatsz hasonló problémákat a használt telefon típusától függetlenül is, mert maga az eszköz sok hibalehetőséget hordoz magában, a hang minősége is függ például az internetes kapcsolattól, annak minőségétől is, amire még rátehet az is, hogy nem mindegy, melyik frekvenciáról van szó.
Kipróbálod olyan helyen a telefont, ahol (Mini Bázis nélkül) van normális (kültéri) 3G lefedettség, ha ott nincs gond, akkor nem a telefon a probléma forrása, még akkor sem, ha esetleg kevésbé komoly készülékekkel a Mini Bázis használata sem annyira problémás.
Ha az elterjedtebb típust használod, akkor a Mini Bázis korlátozott számú (4) csatornát tud kezelni, ami igaz hang- és adatkapcsolat esetén is, ráadásul a sebesség is korlátozott, a Vodafone esetén pedig van olyan 3G mód, aminél pláne adott a hibalehetőség.
A telefonon amikor bekapcsolod a második kártya adatkapcsolatát, próbálhat esetleg rásegíteni és amiatt tapasztalható a változás.
A Bluetooth kapcsolat, illetve annak kezelése nem csak az egyik eszköz függvénye, ami abból is látszik, hogy olvashatsz itt - de sok más topikban is - olyat, miszerint x telefonnal jól működött z autós egység, de y telefonnal nem, máskor meg fordítva, ez van sajnos, szabványok ide vagy oda.
A használt betűtípus gyártó függvénye is, de Androidon ez pont nem szokott akadályt jelenteni, az XDA például több lehetőséget is taglal (root nélkül is).
Azt a gyártók döntik el, hogy számukra mi az alap, az egyiknél valami az, a másiknál nem és ez fordítva is igaz, ezért sok olyan opció van, amit hiába vár a felhasználó, nem minden gyártótól kapja meg - nem beszélve azon megoldásokról, amit egyik vagy másik gyártó (x időre) levéd, ezért nem is használhatja (addig) más.

freemanone: Bár nálam is a biztonság az elsődleges szempont, ezért akkor sem használtam a dupla koppot, ha valamelyik telefonomnál alapban adott volt, de mióta van arcfelismeréses feloldás, még abba sem tudok belekötni így sem, hogy emelgetni kell a telefont az asztalról, hogy ujjlenyomattal feloldjam.

[ Szerkesztve ]

(#16330) freemanone válasza kali (#16329) üzenetére


freemanone
őstag

Nade a duplakopp nem rögtön "asztalra" visz, hanem a zárképernyőre. A biztonság ugyanúgy adott.
Az arcfelismerés nem rossz, de nekem túl sokszor feloldott, amikor valójában csak az időt akartam megnézni, mert always-on display-t használok. Olyankor pedig le kellezz zárni mindig, ami elég kényelmetlen volt.
Viszont ez már az ízlések és pofonok része a dolognak, csak meg akartam jegyezni, hogy a duplakopp nem feltétlenül jár a biztonság feladásával.

[ Szerkesztve ]

(#16331) Tsebacsi válasza freemanone (#16330) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha a duplakopp csak a zárképernyőre visz, akkor nem is értem mi értelme van. Legalábbis nekem így tökre nem adja, minimálisan több mozdulat felemelni és odatenni az ujjam vagy akkor a bekapcs gombot benyomni, de lassan túlragozom a kérdést. :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16332) freemanone válasza Tsebacsi (#16331) üzenetére


freemanone
őstag

Mert megbízható BT-s karpereccel párosítva, kop-kop > swipe fel, az egyetlen ujjal is kivitelezhető és baromi kényelmes. :)
Persze, csak akkor amikor az asztalon van, nameg sokszor csak az idegesítő zöld ledecskét szeretném megszűntetni, hogy az éppen beérkező üzenetről eltűnjön az értesítés, mert majd később fogok vele foglalkozni. Ott pedig, kop-kop > swipe jobbra vagy balra majd pár másodperc múlva alszik is a kijelző.
Remélem mostmár túlragoztuk eléggé. ;]

(#16333) karldergroße válasza Tsebacsi (#16331) üzenetére


karldergroße
senior tag

Pl. ezért (is) szavaztam a sima Mate 10-re, mert ott elöl van az ujjlenyomatolvasó. Így nincs szükség duplakoppra.

(#16334) Aryon87 válasza Tsebacsi (#16331) üzenetére


Aryon87
félisten

LG hasznalja a duplakoppot (meg a HTC es Xiaomi is 1-2 modelljen). Mivel az a hatlapon alkalmazza a power gombot is, igy a duplakoppal felelesztheto a kijelzo, hogy megnezhesd epp miert villog a LED. Ezuttal mar fel is oldhato a telefon.
En is preferalnam azt a megoldast, akinek volt LG G es V szeriaja az tudja milyen hasznos feature.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#16335) #04441088 válasza Laki (#16325) üzenetére


#04441088
törölt tag

Add el ha ennyi bajod van.

(#16336) Tsebacsi válasza Aryon87 (#16334) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem volt 2 LG-m is, mégse sírok a feature után, illetve ott a Nova, amiben már megoldható a dolog, innentől nem 100%-ig tiszta nekem a "rinya" (Bocsánat ez így lehet kicsit erős jelző)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16337) kromatika válasza kali (#16323) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm.

(#16338) ΞΔGLΞ válasza Laki (#16317) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez szex hird....izé
Ez használt telefon amúgy?

Ha igen, akkor rád sóztak valami kiherélt példányt, vagy épp azért adták el, mert nála is hibát hibára halmozott, ha új, akkor már rég vissza kellett volna vinni. Ennyi hibával, amit leírtál már én is falhoz bsztm volna. De egyik sincs, sőt még most is az egyik legjobb, legstabilabb telefonomnak tartom, pedig aki ismer, azt tudja, hogy én aztán nem szoktam védeni egy készüléket sem...

(#16339) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Mikor kapjuk meg a 960 fps-t?
Köszi

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#16340) ΞΔGLΞ válasza Tsebacsi (#16336) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez a dupla kopp meg csak akkor működik, ha eleve tudja a hardver. Anno a lumia 650-ből azért szedték ki, mert a 640-ben pl alap volt, mert ezzel is gyorsítottak rajta. Igaz, egy halálba tiport rendszert hoztam fel példának, de akkor is. Viszont, gondolom a nova ezért tudja csak ezt kikapcsolásra használni, mert ahhoz a kijelzőnek be kell lennie kapcsolva. Tehát kikapcsolt kijelzőnél, ha maga a hardver ezt nem tudja, akkor semmilyen szoftver nem fogja tudni a dupla koppot bekapcsolásra bírni.
Javítson ki valaki, ha tévedek. :)

(#16341) Tsebacsi válasza stnorcy (#16339) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Holnap! Reggel 6 óra 31 perckor Irkutszki idő szerint! Addig tessék jeges vízbe mártott bal kézzel, a jobban a telefont tartva a Szabadság hegy bal oldalán a napba nézve várakozni, különben csak 2 hónap múlva jön meg és 1000 euró késedelmi díjat vonnak le tőled! Mi már itt vagyunk, Te hol vagy?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16342) #04441088 válasza Tsebacsi (#16341) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ne csinalgass. :DDD :DDD :DDD

(#16343) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Talált már valaki működő Gugli kamerát? Én működésre tudom bírni de nem fényképez hdr+ módban :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16344) Tsebacsi válasza #04441088 (#16342) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Magas labda volt :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16345) stnorcy válasza Tsebacsi (#16341) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Milyen humoros vagy.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#16346) Tsebacsi válasza stnorcy (#16345) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm, mindig jólesik az elismerés! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16347) D4ni válasza Tsebacsi (#16346) üzenetére


D4ni
őstag

Röviden :) :
[link]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#16348) Tsebacsi válasza D4ni (#16347) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor engem (minket itt a hegyen) átvertek?! :F :Y :W :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16349) papelado válasza Plazmacucci (#16343) üzenetére


papelado
aktív tag

Nemigen lesz kb soha

Drágaszágom....

(#16350) Plazmacucci válasza papelado (#16349) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ugyan annyi esély van rá mint exynosra, vagy is rég megdőlt, hogy snapdragon only. Miért ne lehetne? Így is működik a hdr algoritmust kivéve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.