Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) gyemipapa válasza zzola (#700) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Beállítások-kijelző-záróképernyő. Ott állíthatsz be négyféle óraszámlapot AOD-nak, az ötödik a fekete amikor nincs.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#702) zzola válasza gyemipapa (#701) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#703) HKorn válasza zzola (#700) üzenetére


HKorn
addikt

..

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#704) soundman1 válasza gyemipapa (#696) üzenetére


soundman1
senior tag

Úgy látom neked ezüst színű órád van, de más, gyári bőr szíjat használó kolléga is adhatna választ kérdésemre.
Úton van a HMW2 órám. A bőr szíjra vagyok kíváncsi, hogy kívül-belül valódi bőrből van-e? Mennyire kopik és hogy lehet kibírni benne nyáron?
Csak azért kérdezem, mert a mostani watch GT-t lyukacsos bőr szíjjal bírom csak hordani, a szilikon szíjat naponta törölgettem, így a műbőr belsejű bár szíj is felejtős nálam.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#705) zzola válasza soundman1 (#704) üzenetére


zzola
félisten

Belül nem bőr, tudtommal.

(#706) Tacsilaci válasza soundman1 (#699) üzenetére


Tacsilaci
tag

Igen lett, most egy Garmin Venu - t próbálgatok!

(#707) HKorn válasza Tacsilaci (#706) üzenetére


HKorn
addikt

Na, tapasztalatokra kiváncsi vagyok frissen a Honor után, írj majd valami beszámoló szerűséget :)

Run&Ride

(#708) gyemipapa válasza soundman1 (#704) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Lehet, hogy nem bőr, de akkor kitűnő utánzat, igényes kidolgozás! Más kérdés, hogy én az előző órámat is mágneses fém szíjjal használtam, megszerettem, ehhez is útban van már.
A fix csatosokat azért nem szeretem, mert a csukló vagy izzad, vagy száraz, vagy dagadtabb vagy nem, és állandóan ki-be kellene csatolgatni, hogy kényelmes legyen, a mágnesesnél ez egy mozdulat. ja és jobban is szellőzik. Sportra meg nem használom.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#709) soundman1 válasza gyemipapa (#708) üzenetére


soundman1
senior tag

Gyemipapa, zzola: Köszönöm az infókat, ezek szerint majd a nyári melegben ha nem bírom, akkor veszek valami szellősebbet.

Tacsilaci: írj majd róla, jó választás volt sztem. Néztem én is e típust, mert bennyboy említette valamikor. Tulajdonképpen mindenben jobb vétel lenne, de használtan nem láttam, az új árát nekem pedig nem hozza vissza, így 1 bontatlan HMW2-nél maradtam.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#710) HKorn válasza soundman1 (#709) üzenetére


HKorn
addikt

Hogy hozza vissza egy okosóra az árát? :Y

Run&Ride

(#711) soundman1 válasza HKorn (#710) üzenetére


soundman1
senior tag

OK, nem jól fogalmaztam. A többlet tudását nem használnám, így soha nem fog megtérülni a beruházás. Másnak viszont megéri a profibb sportmód miatt.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#712) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Megérkezett az óra tegnap. Azt hol tudom beállítani, hogy az Egészség app csak az óra által mért lépéseket számolja, a telefon által mérteket ne? Ma reggel értesített az app, hogy 16000 lépéssel új rekordom van, az óra 188 lépést mutat...

(#713) gyemipapa válasza kekigyu (#712) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát nem tudom, nekem az óra és az app mindíg ugyanannyit mutat.
Ma pl. Megjártam az Auchant, jól elbóklásztam a sorok között, egész délelőtt mászkáltam a lakásban is, most mindkettő 4454 lépést mutat.
Nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e ezt állítani valahol.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#714) Black_Raven válasza gyemipapa (#713) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nem állitható, az app főoldalán az i betűre kattintva írja.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#715) kekigyu válasza Black_Raven (#714) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Úgy rémlik az alkalmazás telepítésekor volt opció állítani ezt de most nem találom.

(#716) Tschubi


Tschubi
tag

Sziasztok, Erre a lépésszámláló problémára reagálnék. Én is ezt az órát használom és egy Redmi Note 7-es a telefonom.
1, Nálam sosem mutatott más lépésszámot a telefon az egészség app-ban, mint az óra. Illetve de. Egészen addig nullát mutat a telo, amíg be nem kapcsolom a kékfogat és nem szinkronizál az órával. Onnantól az óra által mért értéket mutatja.
2, Többször lemértem, hogy a valós lépésszám és az óra által mért mennyire fedi egymást. És itt sem tapasztaltam olyan eltéréseket, amelyeket fentebb, korábban leírtak mások: pl. 1500-t léptem, az óra meg mért 1485-t. Kb. 5x végeztem el ezt az összehasonlítást, és nagyjából mindig ezt volt az eredmény, azaz az óra ennyivel mért kevesebbet. Ez a 1%-os hiba nálam bőven belefér. Lehet, hogy jó órát fogtam ki?

(#717) HKorn válasza Tschubi (#716) üzenetére


HKorn
addikt

Ugyanez van nálam is csak egy Samu telóval, pont annyit mutat a Helath app, amennyit az óra.

Run&Ride

(#718) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Hm... rendeltem hozzá [ilyen] védőt. A kétdarabos került szállítással összesen 2500-ba. Raknám fel, tisztítás, stb ahogy a nagykönyvben meg van írva, fölétartom, tökéletes, ráteszem, simítanám, hát a közepe felpattan, mint a gumilabda. Fejben már fogalmaztam a reklamációt, hogy rosszat küldtek, mikor megnézem a rendelést, hát addig nézegettem, keresgéltem rendelés előtt, míg "sikeresen" Huawei Watch GT2höz rendeltem, Még számlát is mellékeltek, azon is az van. Gutaütés.
Kettő volt a csomagban, a másik érintetlen, de most mit kezdjek vele?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#719) Tacsilaci válasza HKorn (#707) üzenetére


Tacsilaci
tag

Amint lesz rá lehetőség, írok. Egyenlőre itthon vagyok karanténban. Amit már most el mondhatok kisebb az óra. Kevés jó számlap van ami pedig tetszik annak a jó része fizetős! Az adatok nagyon de tényleg nagyon részletesek. Éjszaka is méri automatikusan a vér oxigén szintet. Annyi beállítási lehetőség van hogy az ember elveszik benne! De nekem a Honor kijelzője jobban tetszett. Alig várom az első edzést... Ha nem válik be vissza küldöm,és keresek tovább.

(#720) HKorn válasza Tacsilaci (#719) üzenetére


HKorn
addikt

Honor kijelzője a legszebbek közé tartozik, Garminok között nincs szebb, még a Venu is gyengébb szvsz pedig az is AMOLED.

Run&Ride

(#721) Tschubi válasza gyemipapa (#718) üzenetére


Tschubi
tag

Együtt érzek veled, hasonlót már én is csináltam, csak telefontokkal. Add el a felesleget itt a hardveraprón, linkeld be a másik óra topikjába, és rendeld meg a "jót".

(#722) gyemipapa válasza Tschubi (#721) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi a tanácsot, az óra FB csoportjában már jelentkeztek is érte. :)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#723) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok! Tegnap én is megkaptam a 46-os verziót. Ismerkedünk. Annyi kérdésem lenne, hogy hol lehet beállítani, hogy melyik alkalmazások küldhetnek értesítést az órára? A Viber kimaradt mikor a telepítésnél ki kellett pipálgatni az appokat és most meg nem találom, hogy hol lehet ezt módosítani.

(#724) tibike8


tibike8
őstag

Köszi, megtaláltam.

(#725) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Feltettem a Huawei Health Service-t, viszont állandóan crashel. Ennek mindenképp fent kell lennie vagy e nélkül is minden funkció működik az órán?

(#726) Black_Raven válasza kekigyu (#725) üzenetére


Black_Raven
veterán

Úgy tudom, nem kell már. Azért crashel, mert túl régi verzió, frissitést akar, és Huawei Mobile Service a neve. ;)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#727) kekigyu válasza Black_Raven (#726) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Jogos, rosszul írtam a nevét. Play áruházból tettem fel de most nézem 2019 decemberben volt utoljára frissítve. Ebből nincs frissebb?

(#728) Black_Raven válasza kekigyu (#727) üzenetére


Black_Raven
veterán

Hogyne lenne, csak nem ott. A Huawei oldaláról letöltöd az AppGallery-t, és onnan azonnal felajánlja mindenből a legfrissebb verziót, ugyanúgy mint a Play áruház. Én felraktam, frissitettem, mentettem a belső tárhelyre az AppGallery.apk-t és töröltem. Viszont havonta tolok egy Install-t neki és frissitek újra mindent, utána megint kuka.:D (de én 4 huawei appot használok, Zene, AI Life, Health,HMScore)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#729) zzola válasza kekigyu (#725) üzenetére


zzola
félisten

Nem. Csak a Huawei health kell. Samsung S10-en legalább is.

(#730) Black_Raven válasza zzola (#729) üzenetére


Black_Raven
veterán

Megy ezen is, csak az Egészség app. Akinek nincs szüksége másra, az tudja használni "csupaszon". :)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#731) zzola válasza Black_Raven (#730) üzenetére


zzola
félisten

A service mihez kell, mi igényli?

(#732) Black_Raven válasza zzola (#731) üzenetére


Black_Raven
veterán

Fölötted a válasz.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#733) zzola válasza Black_Raven (#732) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Tehát a "más"-nak kell. Az szuper.

(#734) Black_Raven válasza zzola (#733) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az első hsz-ed fölött. :D utolsó sor..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#735) zzola válasza Black_Raven (#734) üzenetére


zzola
félisten

Ja, nem azt néztem! Így már értem...
:R

(#736) Black_Raven válasza zzola (#735) üzenetére


Black_Raven
veterán

Semmi gond. Van Honor Magic EarBudsom is[kép], ahhoz van az AI Life, a programozáshoz/fw frissitéséhez+Huawei Zene+Health+AppGallery is használja a HMS Core-t, már amikor használom. :)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#737) dbdadi1221


dbdadi1221
csendes tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy a HONOR MagicWatch 2 okosóra, 42mm-es változat, alkalmazása és az óra tud-e magyarul? Ha jól tudom az alkalmazás igen viszont az órát még nem tudtam megnézni és kipróbálni.

Köszönöm a segítséget!

PerpetuMob1l3

(#738) zzola válasza dbdadi1221 (#737) üzenetére


zzola
félisten

Tud.

(#739) dbdadi1221 válasza zzola (#738) üzenetére


dbdadi1221
csendes tag

Köszi

PerpetuMob1l3

(#740) zzola


zzola
félisten

Ma futottam, egy Garmin ForeRunner 645-tel vetettem össze az adatokat!

Honor:

Garmin:

[ Szerkesztve ]

(#741) Csika11 válasza kekigyu (#712) üzenetére


Csika11
csendes tag

Ezt úgy oldottam meg, hogy az Android fitness alkalmazásban állítottam be, hogy a telefon ne végezze a tevékenység követést. Ennek következtében csak az óra adatai jelennek meg a Health-ban.

(#742) HKorn válasza zzola (#740) üzenetére


HKorn
addikt

Érdekes, átlagpulzus diffire lennék még kiváncsi, Garmin mit mért?

Run&Ride

(#743) zzola válasza HKorn (#742) üzenetére


zzola
félisten

Nincs fent a telefonon az app, onnan egyszerűbb lenne.
Nem volt rajtam mellkaspánt (szándékosan), tehát mindkettőt óra mérte.

[ Szerkesztve ]

(#744) HKorn válasza zzola (#743) üzenetére


HKorn
addikt

Az lett amire számítottam, Honor túlméri a pulzust, kiváncsi voltam mennyire. Én is csinálok majd egy ilyen tesztet, asszonynak egy FR45-e van, azzal összehasonlítom a Honort.

Run&Ride

(#745) zzola válasza HKorn (#744) üzenetére


zzola
félisten

+ nézőpont kérdése, de elégetett kalóriát is kevesebbet mér a Honor. GPS-ben (megtett táv) is van eltérés, azt olvastam, hogy kevesebb mintát vesz a Honor, talán innen adódik a mérési eltérés...
Pulzusra elég fals adatokat hoz! Nyugalmi (ülő) állapotban nekem 40-50 között van a pulzusom, ez meg képes akár 80-100-at is mérni.
Na jó, de több mint 50%-kal olcsóbb a Honor.

Kardiot lehet egyáltalán rögzíteni vele?

[ Szerkesztve ]

(#746) HKorn válasza zzola (#745) üzenetére


HKorn
addikt

Kardiónál sokan panaszkodtak, hogy nem jól mér (edzőtermi súlyzózás pl). Nekem futásnál elég ha azt tudom, hogy kb 5 ütéssel túlmér, de azt konstansan.

GPS eltéréslehet abból, de az annyira nem vészes sztem. Garminok sem 100% pontosak.

Run&Ride

(#747) zzola válasza HKorn (#746) üzenetére


zzola
félisten

Persze, Garmin sem olyan pontos.
Nekem csak az a lényeg, hogy be tudjam rögzíteni az ugráló kötelezést is.
A futást viszonylag jól méri.
Legalább Stravába lehetne egy integráció.

[ Szerkesztve ]

(#748) Black_Raven válasza zzola (#747) üzenetére


Black_Raven
veterán

Egészség>Google Fit>Strava, ezen az útvonalon elvileg megy. :D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#749) zzola válasza Black_Raven (#748) üzenetére


zzola
félisten

Működik, köszi!

(#750) Black_Raven válasza zzola (#749) üzenetére


Black_Raven
veterán

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.