Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) HKorn válasza Cobalt14 (#1699) üzenetére


HKorn
addikt

Nincs benne ilyen, hacsak az automatikus tevékenységfelismerésnél nincs ilyen, de ha manuálisan indítod szerintem nincs autopause. Én legalábbis futásnál nem találtam ilyet.

Run&Ride

(#1702) scyllarus válasza HKorn (#1701) üzenetére


scyllarus
veterán

Igazat megvallva, hol így, hol úgy indítom, lehet, hogy csak automatikusnál van :K
De valamelyiknél biztos, hangosan szól is, hogy Workout paused.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1703) Cobalt14 válasza scyllarus (#1700) üzenetére


Cobalt14
tag

Egy szoftver verziót tudsz esetleg küldeni hozzá? Megnézzük majd akkor még egyszer mi is.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#1704) scyllarus válasza Cobalt14 (#1703) üzenetére


scyllarus
veterán

1.0.11.20
Találtam valamit a beállításokban: edzésbeállítások: ha bekapcsolod az edzés auto érzékelését, ezt írja hozzá:

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1705) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Sziasztok! Búcsúzom a topiktól, továbbra is sok örömöt nektek a MagicWatch 2-vel. :R

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1706) HKorn válasza Black_Raven (#1705) üzenetére


HKorn
addikt

El is adtad? Mennyiért ment el? Nekem egyelőre nincs szívem megválni tőle

Run&Ride

(#1707) Black_Raven válasza HKorn (#1706) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Bocs ez itt nem publikus info, igen lényegében 1 nap alatt megvették. :)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1708) scyllarus


scyllarus
veterán

Amióta 16.000 ft-tal lett drágább, nehéz nagy bukóval eladni :K

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1709) HKorn


HKorn
addikt

Ígértem, hogy írok majd egy Honor MW2 - Garmin Vivoactive 4 összehasonlítást. Csak nagyon tömören, én szemszögemből a különbségek:

Maga az óra (VA4) nem annyira szép és minőségi hatású mint az MW2, továbbá a kijelző is gagyibbnak hathat a szép, nagy felbontású AMOLED után. A kijelző is kisebb (1.3" vs 1.39" az MW2 javára)

Viszont jelentősen könnyebb a VA4 (kb 20g-mal), amit lehet érezni, főleg sport közben észrevehető, illetve kényelmesebb is viselni, ezt már viselem alváshoz is.

A transzreflektív kijelző sportolás közben nagyon jó, akksi 1-2 nappal kevesebbet bír, mint az MW2, de kb 5 nap itt is megvan, nekem annyi már elég.

Véleményem szerint a Garmin óráknál nem feltétlen a hardverért ad ki az ember ennyi pénzt, hanem a szolgáltatásokért, abban nagyon erős a Garmin. Van netes felület, nem csak app, ahol útvonalakat tervezhetsz, vagy választhatsz meglévők közül, te mgadnak összerakhatsz bármilyen edzésprogramot, amit ráküldhetsz az órára és az levezényli neked. Exportálhatsz, importálhatsz gpx-et.
Jóga meg Pilates edzéseknél pl kis figurával mutatja az óra hogy kell csinálni a gyakorlatot.

Vannak telepíthető alkalmázsok, WF-ek, számlapok, adaptív edzésprogram, virtuális edzővel futáshoz, biciklihez, balesetészlelés, live track, stb. Az óra tud Garmin Pay-t, szóval itt tényleg van minden ami hobbi/profi sportolónak kellhet.

Épp ezért csak okosóra funkciókra nem anyira ajánlom, bár itt pl vannak előre megírt sablon válaszok üzenetekre, amit óráról lehet visszaküldeni, de ha valakinek csak lépésszámlálás és kisebb aktivitáskövetésre kell, vannak olcsóbban szebb órák, viszont aki kicsit is komolyabban gondolja a sportot, az előbb utóbb itt köt ki, vagy a társainál (Polar, Suunto)

Run&Ride

(#1710) embe válasza HKorn (#1709) üzenetére


embe
nagyúr

Használd megelégedéssel! :C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1711) soundman1 válasza HKorn (#1709) üzenetére


soundman1
senior tag

Köszönöm az első benyomásokról írt összefoglalót.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#1712) Babetta-X válasza HKorn (#1709) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönjük az összehasonlító írást, én is sokáig vívódtam, hogy inkább gyűjtök Garminra, de az új mw2 vs használt garmin közt előbbi győzött. Nagyon nagy hiánya az mw2-nek, hogy nincs rendes számítógépes app hozzá vagy bármi felület, pedig hardveresen sokkal többet tudna, ezeket amiket írtál azért hiányolom néha.

[ Szerkesztve ]

(#1713) HKorn válasza Babetta-X (#1712) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, én is használtan vettem a VA4-et, újonnan a 100k-t sokalltam érte. Továbbra is azt mondom, hogy az MW2 nagyon jó és szép óra, tudása is megfelelő, árba is tök jó, viszont a Health appban lenne több fejlesztési pont is, de nem akaródzik nekik ezeket fejleszteni.

Run&Ride

(#1714) ultio válasza HKorn (#1713) üzenetére


ultio
senior tag

Az én legnagyobb fájdalmam, hogy a Huawei/Honor nem tudja átküldeni az aktivitásokat Stravára.
Ha ezt tudná az óra, nagyon használható lenne komolyabban is sportra.

rasti rusti

(#1715) HKorn válasza ultio (#1714) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, nem rossz amúgy a Health sem, csak teljesen zárt rendszer. komoly sportra ezen kívül még azért sem annyira jól használható mert nem tud kezelni az óra semmilyen külső eszközt (mellkaspánt, footpod, kerékpáros mérőszenzorok stb) Már persze akinek ez kell.

Run&Ride

(#1716) embe


embe
nagyúr

Bennem az merült fel, hogy nem lehet egy külső appal szinkronizálni, ha esetleg eszközt cserélek egy másik márkára, akkor arra visszatölthetem.
Vagyis az ezzel az eszközzel gyűjtött adatok elvesznek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1717) HKorn válasza embe (#1716) üzenetére


HKorn
addikt

Sajnos igen, nekem is megy a levesbe 1 évnyi edzésadat, de ha valakinek van erre megoldása, ne tartsa magában :)

Run&Ride

(#1718) Balinov válasza HKorn (#1717) üzenetére


Balinov
félisten

Volt valami trükk google fit syncre, az nem lehet megoldás?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1719) roti86 válasza embe (#1716) üzenetére


roti86
őstag

Strava-ba importálni talán ez lehet jó: Link. Nem próbáltam. Esetleg ez: Link. Ezt sem próbáltam.

(#1721) HKorn válasza roti86 (#1719) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, kipróbálom a másodikat. Mondjuk nekem Health -> Garmin szinkronizáció kellene, kérdés, hogy Strava-ból visszafelé Garmin Connect-be megy-e a dolog.

Run&Ride

(#1722) HKorn válasza HKorn (#1721) üzenetére


HKorn
addikt

Ki is próbáltam, de nem megy, eddig nem volt bekapcsolva az egészségkészlet a Health-ben lehet azért, de semmit nem vitt át Strava-ba, pedig sikeresen összelőttem az appokat.

Run&Ride

(#1723) embe válasza roti86 (#1719) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Rápróbálok majd.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1724) ultio válasza roti86 (#1719) üzenetére


ultio
senior tag

Én megvettem a Health Syncet, de vissza is kértem az árát. Használhatatlan!
A Health Sync küldi a Google Fitnek, majd az küldi a Stravába. Gyakorlatilag semmilyen adat nem ment át jól és amúgy is csak a futásokat, gyaloglásokat küldte át. Tehát hiába van az órában ezerféle sport, nem lehet átküldeni Stravába. A térkép se megy át, szóval nem jó semmire.
Nekem legalábbis semmire se jó.

rasti rusti

(#1725) HKorn válasza ultio (#1724) üzenetére


HKorn
addikt

Sajnos ez van, ez egy zárt rendszer, el kell fogadni.

Run&Ride

(#1726) skun76


skun76
csendes tag

Sziasztok.
Hol tudom a kijelző időt megváltoztatni?
Jelenleg csak 5 mp-ig világít.
A Beállítások/kijelző/haladó/Képernyő be résznél az időbeosztás percekben van megadva.
így gondolom nem itt kell. Itt már próbáltam változtatni 10 illetve 15p-re, de semmi változást nem tapasztaltam. Egyébként ez mit állít?
Máshol viszont nem találta ilyen beállítási lehetőséget. Gondolom csak nem vettem észre.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1727) scyllarus válasza HKorn (#1701) üzenetére


scyllarus
veterán

Na, ma kiderült, kézi edzésindításnál is működik az automatikus pause. Szóval nekem mindenképp megy.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1728) HKorn válasza scyllarus (#1727) üzenetére


HKorn
addikt

Aha, én nem vettem észre, de lehet azért mert mindig sokkal hamarabb megállítottam manuálisan, minthogy magától megállt volna.

Run&Ride

(#1729) scyllarus válasza HKorn (#1728) üzenetére


scyllarus
veterán

Hát, már 2 perce álltam a fagyizóban, amikor megállította. :DD Szóval valamennyi időt hagy, ami logikus, mert egy szerelésigazítás, forgalmi okok, stb. miatt megállhatsz rövid időre.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1730) gacsoi válasza Jarod1 (#50) üzenetére


gacsoi
senior tag

Srácok!
Redmi 8t-n is megjöttek a fizetős számlapok.
De ha vásárolni akarok, ezt írja
Be van állítva, amit kér, de akkor is ezt írja.
Tudja valaki, hogy mi a megoldás ?

(#1731) vlesi69 válasza gacsoi (#1730) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem eddig nem jelentek meg a fizetős számlapok az appon belül sem a S21+, sem a Mi10T Pron, de senki nem tudott még választ adni miért. Gondolkodtam hogy az eddigi Huawei, Honor telefonoknál meg volt adva a kártyám, rányomtam fizettem. Lehet hogy a Huawei fizetési appja kéne még? Nem tudom már megnézni nincs már Huawei telefonom.

(#1732) soundman1 válasza vlesi69 (#1731) üzenetére


soundman1
senior tag

Huawei telóról vettem 1 számlapot, nincs rögzitve a bankkártya adat a huawei fiókban, de a kártyával ki tudtam fizetni.
Milyen fizetési app kellene még, melyikre gondoltál?

gacsoi: Az jó hír lenne, ha már más eszközökön is lehetne vásárolni. De ha a felugróablakot engedélyezted, akkor nincs más ötletem, talán még mindig nincs aktiválva a fizetés. A Xiaomi-nál nézd meg a többi beállítást is, Képernyőfedvény vagy minek hívják is engedélyezve van-e, ami egy alkalmazás feletti másik alkalmazás megjelenítéséért felel.
Mi a Health és HMS verziója?

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#1733) gacsoi válasza soundman1 (#1732) üzenetére


gacsoi
senior tag

Hát első körben én is megörűltem :)
a Health 11.0.6.515, HMS 5.2.0.318
Olyat, hogy képernyőfedvény, nem találtam

(#1734) vlesi69 válasza soundman1 (#1732) üzenetére


vlesi69
senior tag

Van az Egészség app, kell hozzá a Huawei Mobile Servces app, és eddig a Huawei telefonon meg volt adva a kártyám rányomtam a megvásárolandó számlapra és ki lett fizetve és letöltöttem. A Samunál és Xiaomi telefonoknál még csak meg sem jelennek a fizetős számlapok.

(#1735) gacsoi


gacsoi
senior tag

vlesi69

Xiaomi redmi 8t

[ Szerkesztve ]

(#1736) embe


embe
nagyúr

Nem tudjátok melyik az a számlap, amelyik egy linuxos bootolása emlékeztet? Semmi ábra, csak apróbetűs szöveg.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1737) soundman1


soundman1
senior tag

Mindenkinél 1.0.11.20 az utolsó firmware az órán? Már jó ideje nem jön új update. H Watch GT2 azóta már 3 update-t kapott, most a 1.0.12.20-t szórják.

SAMSUNG A53+HMW GT2; Huawei Nova5t+HMW2; Xiaomi 9SE+Watch GT; LG g6DS; Honor 7; Inew 3; HTC Desire; Motorola Defy; Samsung Omnia; MDA III

(#1738) scyllarus válasza soundman1 (#1737) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, én gyakran nézem, miután a GT2/GT2e kapott újat, de nincs frissebb.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#1739) embe válasza soundman1 (#1737) üzenetére


embe
nagyúr

Ja. Ez az utolsó. 1.0.11.20

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1740) vlesi69 válasza gacsoi (#1735) üzenetére


vlesi69
senior tag

Hogy tudnám én is ezt a lehetőséget elővarázsolni? Sajnos eddig nem sikerült.

(#1741) Black_Raven válasza scyllarus (#1738) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Igen úgy látom igazolódik amire gondoltam a múltkor. Én is kaptam már 3 frissitést a Watch Fitre, tegnap az utolsót. Az automatikus véroxigén méréshez jobb optimalizálást a pontosabb méréshez, és az időjáráshoz !! Holdnaptárat..ami igen fontos volt már. ;]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#1742) Ferrarer


Ferrarer
tag

Sziasztok
Vettem egy ilyen órát és az a gondom, hogy közvetlenül futás előtt hiába szinkronizálom a telefonnal, az edzés elindításakor az írja ki, hogy a műholdinformációk frissítésre szorulnak és elég sokára talál GPS jelet és a mérés sem pontos. Tudja valaki, hogy azt hogyan lehet frissíteni?

(#1743) embe válasza Ferrarer (#1742) üzenetére


embe
nagyúr

Fw-t frissítettél rajta? Nekem a régebbivel vacakolt, ha bt-vel csatlakoztatva volt a telóhoz. Ilyenkor nem talált gps jelet. A frissítés óta megoldódott.

Black_Raven: Igen már aktuális lenne. Hátha egyben megkapjuk mindet! :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1744) Ferrarer válasza embe (#1743) üzenetére


Ferrarer
tag

1.0.11.20 fw van rajta, elvileg a legújabb.

[ Szerkesztve ]

(#1745) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Sziasztok. Azt kérdezném hogy samsung telóval mennyire működik jól?

(#1746) tibike8 válasza hematoma1 (#1745) üzenetére


tibike8
őstag

Használtam S8+ -al és a zene vezérlés nem nagyon ment neki a telóról. Csak ha a háttérben ment a Health. De ez inkább a régebbi droid verzió miatt lehetett mert S10e-vel nem volt gond.

(#1747) gacsoi válasza vlesi69 (#1740) üzenetére


gacsoi
senior tag

Passz !! Egyszer csak megjelent :)

(#1748) hematoma1 válasza tibike8 (#1746) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Köszi.

(#1749) HKorn válasza Ferrarer (#1742) üzenetére


HKorn
addikt

Ezzel sz*patott engem is egy darabig, én mindig nyomtam az órán egy reset-et, aztán abbahagyta egy idő után.

Run&Ride

(#1750) scyllarus válasza HKorn (#1749) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem is így volt eleinte, egy reset megoldotta.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.