Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) roti86


roti86
őstag

A pulzusméréssel kapcsolatban: én nem vettem észre, hogy annyira rosszul mérne edzés közben. Néha nálam magasabb értéket mutat kb 1 percig. Olyankor kezd el meghülyülni, mikor kezdek izzadni. A szőr és nedvesség bezavarja. Egy kicsit meg kell mozgatni a csuklón és az izzadságot feltörölni és megint helyreáll. A kalóriát is eltalálja nagyjából, egy súlyzós edzés nálam 300-400 kalóriát jelent óránként. A kalóriakalkulátorokat nézve azok is ennyit saccolnak a magasságomhoz és testsúlyomhoz.

A súlyzós edzés közbeni pulzust valószínűleg a legnehezebb monitorozni. Ha tolod a szériákat nagy súllyal, akkor hirtelen felmegy a pulzus, a pihenők alatt pedig csökken. Elvileg az óra edzés közben folyamatosan méri az értékeket, gyakorlatilag azt vettem észre, hogy van némi késés, amíg felfogja, hogy mi is történik (hirtelen emelkedés-csökkenés).

Egyébként ebben az árkategóriában szerintem teljesen jó. Legalább nem mér pulzust, ha nincs a karodon, némelyik Samsung és Apple watch erre is képes. :D

Nálam egy Haylou Solar LS05 órát váltott. Attól nagyságrendekkel jobb.

(#602) HKorn válasza Tacsilaci (#600) üzenetére


HKorn
addikt

Az kicsit nőies nem? :)

Run&Ride

(#603) HKorn válasza roti86 (#601) üzenetére


HKorn
addikt

Hirtelen pulzusváltozásokat optikai mérők nem igazán tudják lekövetni, az ilyenhez mellkaspánt kell.

Run&Ride

(#604) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

A súlyzós edzés közben nekem sem ugrik meg a pulzusom óra szerint, bár már nem gyilkolom magam annyira mint régen.. Ami jobban érdekel az az, hogy a telefon és az óra lépésszámlálója között estére majdnem 900 lépés különbség van. A telefonon több, az órán kevesebb..
Holnap lesz egy nagyobb sétám a városban, szórólapozni fogok, és felrakom a Pebble Time steel-emet is, aztán kiderült mi mit mér, melyik lesz közelebb a valósághoz..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#605) Tacsilaci válasza HKorn (#602) üzenetére


Tacsilaci
tag

Nem láttam még élőben... De a pulzust a külföldi tesztek alapján jól méri edzés közben...

(#606) Tacsilaci válasza HKorn (#603) üzenetére


Tacsilaci
tag

Előtte nekem egy fitbit charge 3 volt az hibátlanul le követte! Annak egy baja volt hogy kalória mérésnél hatalmas értékeket mutatott! De a pulzust jól mérte...

(#607) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

No, megvolt a napi teszt az alábbi adatok jöttek ki:

A telefon 15548 lépést mért a zsebemben. A két óra külön kézen volt. Mindenki le tudja vonni a következetést..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#608) Tschubi válasza Ferenczi Áko (#607) üzenetére


Tschubi
tag

Ez egyszerű matek: a telefon kiszámolta a két óra közötti különbséget (1154) majd hozzáadott még 493-t. Így jött ki a 15.548. :))
Már többen írták, hogy eltér az óra és a telefon lépésszámláló adata. Én még ezt nem tapasztaltam. Az én telóm mondjuk nem a Huawei/Honor családból jön, hanem egy Redmi Note 7-es.
Más. Nem tudjátok véletlenül, hogy melyik edzésprogramot lehetne használni szabadtéri kajakozáshoz? Az evezősök nem használnak GPS-t, ezért én a sétát használtam.

(#609) hamb.tam


hamb.tam
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan lehet azt beállítani, hogy ne adjon hangot, mégis érkezzenek az értesítések? Gyakorlatilag csak rezgő mód létezik? Én úgy vettem észre, hogy ha a hangerőt leveszem teljesen akkor bekapcsol autómatikusan a néma mód, ami blokkolja az értesítést (pl.: messenger, viber stb...)

Előre is köszi!

(#610) HKorn válasza hamb.tam (#609) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam a néma mód be van kapcsolva de így is jönnek az értesítések.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#611) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Megjöttek a fizetős számlapok.. 130 ft/db..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#612) HKorn válasza Ferenczi Áko (#611) üzenetére


HKorn
addikt

Érdekes, nálam ez nem jelenik meg az ajánlott résznél.

Ránézésre mondjuk ezek is kb 0Ft-ot érnek 🙂

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#613) FoLey-v válasza Ferenczi Áko (#611) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nálam sem jelenik meg,de nem izgat. :))

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#614) Ferenczi Áko válasza FoLey-v (#613) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azért ez nem rossz szerintem..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#615) Tschubi válasza Ferenczi Áko (#611) üzenetére


Tschubi
tag

Ezeket sajnos én sem látom. De talán csak "még".
Ránézésre nem rosszak, de fizetni azért érte már meggondolandó.
Az általad feltett AllReadyCN változat este a Holdfázist mutatja? Vagy csak időjárás?

(#616) Ferenczi Áko válasza Tschubi (#615) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Időjárás. 130 ft-ot simán megér szerintem..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#617) HKorn válasza Ferenczi Áko (#614) üzenetére


HKorn
addikt

Ez egész kúltúrált :)

Run&Ride

(#618) Tschubi válasza Ferenczi Áko (#616) üzenetére


Tschubi
tag

Ok. köszi az infót.

(#619) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

No, a múltkori pulzusmérés pontatlanságára írnék egy ellenvéleményt.. Tekertem ma szobabiciklivel, kormányon pulzusmérő.. Koppra ugyan azt mérte mint az óra..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#620) HKorn


HKorn
addikt

Havonta eljátssza az órám amikor indítanám a GPS-t, hogy frissítrsem az appban, de hiába nyitom meg és hagyom úgy 5-10 percre semmi nem történik. A GPS ezután sem talál jelet. Ez már kezd idegesítő lenni.

Run&Ride

(#621) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Tegnap előtt este az óra szerint 208 volt a pulzusom! 😳
Remek! Pedig jót aludtam! 😁Amikor felébredtem helyreállt!

[ Szerkesztve ]

(#622) HKorn válasza Tacsilaci (#621) üzenetére


HKorn
addikt

Lehet maratont futottál álmodban :DD

Run&Ride

(#623) Tacsilaci válasza HKorn (#622) üzenetére


Tacsilaci
tag

:DD :C!

(#624) macy válasza HKorn (#622) üzenetére


macy
addikt

Szerintem végigszexelte az éjszakát, csak úgy be volt baszcsizva, hogy nem emlékszik :D

(#625) HKorn válasza macy (#624) üzenetére


HKorn
addikt

Ja, kicsit túltolta a viagrát :D

Run&Ride

(#626) Tacsilaci válasza macy (#624) üzenetére


Tacsilaci
tag

Izgalmasabban hangzik mint a valóság... De az igazság az hogy egy nagy kalap... az óra pulzus mérése. Kár érte.

(#627) Babetta-X válasza HKorn (#620) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Sajnos ez velem is előfordul nemegyszer, tényleg idegesítő tud lenni :(

(#628) HKorn válasza Babetta-X (#627) üzenetére


HKorn
addikt

2 nap után sikerült megoldani, de 2 napig egyáltalán nem talált jelet, hiába hagytam a telóval szinkronizálni 15 percig is akár. Már újra összepárosítottam. Holnap lesz futóverseny rezgett neki a léc. Ha cserben hagy emiatt legközelebb megy a háztól.

Run&Ride

(#629) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Egész jól néz ki ez az új számlap is.. Egészség alkalmazásban elérhető.

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#630) HKorn válasza Ferenczi Áko (#629) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem ez kicsit sok már.

Run&Ride

(#631) HKorn


HKorn
addikt

Ma futottam másfél órát, a pulzusmérő láthatóan meg volt zavarodva, kb indulás után egyből 180 felett mutatta a pulzust végig, pedig érzésre bőven nem volt annyi. Nem tudom mi történt már megint vele, kezdi kihúzni nálam a gyufát az óra. Az a szerencséje hogy nem tudom mit vennék helyette. :(

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#632) Black_Raven válasza Ferenczi Áko (#629) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Azt is tedd hozzá hogy fizetős, és azok csak Huawei/Honor telefonról elérhetőek..gondolom jó sokat eszik a halom infó miatt.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#633) Ferenczi Áko válasza Black_Raven (#632) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Miért kellene hozzátennem, hogy fizetős/ingyenes? Azt nem tudom, hogy másik telefonról elérhető-e vagy sem.. Nem eszik több energiát mint egy másik számlap..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#634) Black_Raven válasza Ferenczi Áko (#633) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szted mindegy?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#635) Ferenczi Áko válasza Black_Raven (#634) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nem fogok belemenni egy vitába. Akinek megjelenik az Egészség alkalmazásban, úgy is látni fogja melyik fizetős, melyik ingyenes.

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#636) Black_Raven válasza Ferenczi Áko (#635) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nem akarok vitatkozni, én hozzáirom általában. Mivel lehet fizetni, csak kártyával vagy PP esetleg?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#637) Ferenczi Áko válasza Black_Raven (#636) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt


Nekem virtuális bankkártyám (is) van, azzal szoktam ilyen helyeken fizetni..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#638) Black_Raven válasza Ferenczi Áko (#637) üzenetére


Black_Raven
veterán

Köszi.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#639) xviktorx


xviktorx
tag

Nekem ma hajnalban vagy 3-szor jelzett az óra hogy a kritikus 40-nél van a pulzusom. Ezt eddig az elmúlt 4 hónapban 1-2 szer játszotta el, de most egyből 3-szor.

(#640) Badboys válasza HKorn (#631) üzenetére


Badboys
őstag

Pedig van alternatíva. Sőt fényévekkel jobb alternatíva.

(#641) HKorn válasza Badboys (#640) üzenetére


HKorn
addikt

Ne tartsd magadban kérlek :)

Run&Ride

(#642) Black_Raven válasza HKorn (#641) üzenetére


Black_Raven
veterán

Jújj de izgi. :D Lássuk..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#643) Orgi válasza Badboys (#640) üzenetére


Orgi
őstag

Engem is nagyon érdekelne, pont vásárlás előtt állok, ebben a kategóriában nem igazán találtam mást, de örömmel venném az esetleges alternatívákat, természetesen nem a 3* ennyibe kerülő órák közül...

(#644) HKorn válasza Orgi (#643) üzenetére


HKorn
addikt

Végül priviben a Samu Watch Active 2-t javasolta, hogy óriási pozitív csalódás volt a Honor után, de abban egyetértünk hogy azért az nem a Honor árkategóriája. Szóval árkategórián velül továbbra sincs más alternatíva.

Run&Ride

(#645) Orgi válasza HKorn (#644) üzenetére


Orgi
őstag

Végül is csak kétszer kerül annyiba, mint a Honor, annyiért meg már lassan Garmint is kapok, szóval nagy alternatíva...

(#646) HKorn válasza Orgi (#645) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, ez van, Garmin jó lenne, de ott is sok bajom van azonkívül, hogy túlárazottak. Vagy kicsik (FR45 és FR245 csak 42mm), vagy nem néznek ki jól, vagy drága és még a tudása is kevéske (pl FR245 100-110K és nincs benne magasságmérés??) Ami jól néz ki, tud is mindent azok meg iszonyat drágák, amennyit nyilván nem ér meg egyetlen óra sem (Fenix család)

Run&Ride

(#647) doongoo válasza HKorn (#646) üzenetére


doongoo
addikt

Esetleg használtan az eredeti galaxy Watch 46 mm? Most 50-60 körül mennek a még garanciás darabok is. Nekem is van egy ilyenem tartalékban (szinte még új), de el nem adom, mert sajnálom bagóért elvesztegetni.

(#648) HKorn válasza doongoo (#647) üzenetére


HKorn
addikt

Az annyira nem tetszik, most volt Amazon prime day-en akcióban újonnan 57K körül, de nem rendeltem. Amúgy nekem lehet inkább egy egyszerű transzreflektív kijelzős sportóra kellene, okosfunkciók annyira nem érdekelnek, még az értesítések sem. Akár egy Garmin FR45 is elég lenne, ha lenne 45-46mm-es változatban.

Run&Ride

(#649) Greg-77


Greg-77
aktív tag

Az egészség appot befrissítettem 10.1.2.553-ra még is maradtak az ingyenes számlapok! Kell még valamit csinálni vagy majd egyszer csak lesznek?

(#650) gacsoi válasza Greg-77 (#649) üzenetére


gacsoi
senior tag

Egyelőre csak huawei telefonokon megy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.