Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) agyhalottak


agyhalottak
tag

1,5 hónap után vettem elő ismét az órát a fiókból,
örömmel láttam, hogy az akku 89%-on van. :C

No persze egy frissítés jött rá.

[ Szerkesztve ]

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#152) HKorn válasza agyhalottak (#151) üzenetére


HKorn
addikt

Miért raktad el? :D

Run&Ride

(#153) agyhalottak válasza HKorn (#152) üzenetére


agyhalottak
tag

Mert home office-ban nem igazán kellett. :N

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#154) HKorn válasza agyhalottak (#153) üzenetére


HKorn
addikt

Jaa, azt hittem ha valaki megveszi az onnantól kváz óraként hordja, akkor is, ha nem használ rajta semmilyen okosfunkciót, csak az órát nézi :D

Run&Ride

(#155) barm


barm
tag

Az normális, hogy az óra máshogy csöng, mint a telefon? Eddig az alap csengőhang volt mindkettőn, de most megvaltoztattam a telefonon, az órán azonban maradt a régi. Lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy az óra csak így tud csongeni? Azt gondoltam, mindig úgy szól, mint a telefon...

(#156) snecizero válasza barm (#155) üzenetére


snecizero
senior tag

Úgy tudom, hogy nem lehet változtatni. Be kell érni evvel sajnos. Amúgy a Huawei mérnökeinek nagyon nagy gondot okozna, ha ezen kéne változtatni ? :F

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#157) barm válasza snecizero (#156) üzenetére


barm
tag

Furcsa...
Eddig azt hittem, tök jól működik, mindig ugyanúgy csöng, mert az alap csengőhang volt a telefonon. Azt hiszem, vissza kell állítanom :U

(#158) Cobalt14


Cobalt14
tag

Üdv mindenkinek!

Nem teljesen ide illő kérdés, de hátha valaki tudna segíteni. 3 órát nézegetek, köztük ezt is, és pro konktra érveket szeretnék kérni, hogy melyiket ajánlaná és miért.

Honor MagicWatch 2
Xiaomi Amazfit T-Rex
Xiaomi Amazfit Stratos 3

A T-Rex kilóg kicsit, ha jól gondolom, tudásban, és kinézetben is, de alapvetően az is tetszik.

Vélemények? Ki melyiket venné?

Előre is köszi a segítséget és válaszokat!

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#159) HKorn válasza Cobalt14 (#158) üzenetére


HKorn
addikt

Mi a fontos, mire lenne főképp használva? Sport, vagy inkább csak értesítések, lépésszámlálás, kell e telefon nélküli zenelejátszás stb.

Run&Ride

(#160) Deck


Deck
titán

Hali!

Nem tudok dönteni a 42mm és a 46mm verzió között. Alapból a csuklik vékony de a 46mm-esbe jobb az üzemidő stb. Van aki a nagyobbat használja vékonyabb csuklón? Nem akarom, hogy hülyén nézzen ki azért.. :DDD

PS5

(#161) HKorn válasza Deck (#160) üzenetére


HKorn
addikt

Hány cm a csuklód körfogata? Enyém se túl vastag, 18cm és a 46mm-s nem nagy rá.

Én mindenképp a 46-osat venném hacsak tényleg nem túl vékony a csuklód. Nagyobb akksi és a telefonkihangosítás funkció szerintem két nagyon jó dolog, amit sajnos a 42-es nem tud.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#162) Deck válasza HKorn (#161) üzenetére


Deck
titán

Megmértem, nekem is 18cm. Akkor rendelem is. Köszi :R

PS5

(#163) Cobalt14 válasza HKorn (#159) üzenetére


Cobalt14
tag

Elsődlegesen sport (bringa, illetve évente néhány alkalommal terepen futás), minél pontosabb követéssel, másodlagos a zenehallgatás, a többi meg kb mindegy. Az értesítés meg egyéb dolgok annyira nem vonzanak, és ezek kinézetre is tetszenek. Nem elsődleges óra lenne, de néha felvenném az alap órám helyett is.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#164) t.milcs


t.milcs
újonc

Sziasztok!

Sikerült beszereznem az első okosórámat, elsősorban a pulzusom és az alvásom folyamatos figyelése és elemzése céljából. Semmilyen tapasztalatom nincs ezekben a termékekben és Iphone párosul hozzá...

- Azt nem értem teljesen, hogy a telefon miért képes lebutítani magát az órát is? Ahogy olvastam, az iphone esetében pl. nincs stresszszint mérés. Akkor ezt úgy kell elképzelnem, hogy valójában az applikáció ( Huawei Health ) befolyásolja az óra működését, és ha az app le van butítva - az ios által.. - akkor maga az óra, mint készülék nem lesz képes kiszámítani, megjeleníteni adatokat, mint pl. a stresszszintedet?
Kezd kitisztulni.. ha jól értem, ugyanazt az appot használod ami a telefonodon van csak két különböző készüléken, és a telefon az -úgymond- main és az okosóra csak 'kivetíti' azt ami a telefonodon van.
Ezt meg tudja valaki erősíteni, hogy így kell-e érteni ezt? Talán így látnék logikát abban, hogy a telefon befolyásolja az okosórát és kis túlzással ez csak amolyan közvetítő, kiegészítő szerepet játszik semmint "külön életet élne".

- A másik kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e az, hogy fogok egy másik telefont, ami nem iphone, és azon keresztül rakok a telefonra hátlapokat? Vagy azok rögtön eltünnének amint visszacsatlakozom az iphone-ra?

- Az is az ios-nek köszönhető, hogy a telefonon nem tudom a grafikont szét- illetve összehúzni és mindig csak egy teljes napot lehet egyszerre figyelni? Az más készüléken lehetséges?

- A lépésszámot lehet nullázni?

- "Engedélyezze az Időjárás ...-ót a Huawei Health alkalmazásban" > Ezt dobja ki az óra, viszont az alkalmazásban sehol nem találok erre vonatkozó opcót... elvileg az iso ezt nem korlátozza, legalábbis a következő oldal alapján:
https://www.gearbest.com/blog/how-to/can-huawei-honor-magicwatch-2-work-well-with-iphone-9467

- Ha elviszem futni, jól emlékszem, hogy nem kell a telefon hozzá hogy mentse az útvonalat amit majd később vissza tudok nézni a telefonon egy újracsatlakozás után?
Ez automata vagy külön beállítás kérdése?

Hálás köszönet a válaszokért és bocsánat, ha hosszúra sikeredett, kicsit ködös a téma. :)

(#165) t.milcs válasza t.milcs (#164) üzenetére


t.milcs
újonc

közben volt szerencsém kipróbálni egy Huawei telefonnal is, és egy-két kérdésre választ kaptam:

- a hátlapok megmaradnak ios visszacsatlakozás után is.
- az ios-n nem lehet annyira kényelmesen átnézni az alvás grafikont mint a huawei-en + a pulzust az ios-en egyáltalán nem lehet részletesen nézni.
- a huawei-en rögtön kidobta a térképet futás után, az ios-en azóta se találom, szerintem az is mínusz.
- az időjárás azonnal ment a huawen-en, szemben az ios-el ahol ugyanúgy engedélyezve van az appon belül, mégse megy az órán.

Szép napot!

(#166) HKorn válasza Cobalt14 (#163) üzenetére


HKorn
addikt

Kb ugyanezekre használom a Magicwatch 2-t, tudom ajánlani. Stratos 3 sportra valamennyivel profibb cserébe kinézetre kevésbé szép. T-Rex is jó de abban nincs barométer így magasságmérés pontatlanabb már ha ez számít, és eléggé bumszli vastag, cserébe kevésbé kell rá vigyázni.

Run&Ride

(#167) HKorn válasza Deck (#162) üzenetére


HKorn
addikt

Attól is függ mekkora órához voltál előtte szokva, lehet először nagynak találod majd, de hamar meg lehet szokni és rájössz hogy nem nagy.

Run&Ride

(#168) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
2 óra között gondolkozok Samsung Watch Active 2 vagy Honor MagicWatch 2
Legfontosabb a 24 órás PONTOS pulzusmerés, nektek már tapasztalatotok megosztanátok velem köszi!

Bár először a Honor Band 5 v. Xiaomi Amazfit Bip lehetett volna a befutó mert azok is mutatnak időt de ezek nem annyira mutatósak :D

(#169) HKorn válasza pruzsi (#168) üzenetére


HKorn
addikt

Watch Active 2 nagyobb tudású óra, ami az árán is látszik, viszont akksi időben gyenge. Pontos pulzusmérést egyik PPG optikai mérős órától se lehet elvárni, ha ennyire pontosan kell akkor mellkaspánt és azzal kommunikálni képes óra kell neked.

Mondjuk a Band5 és Biphez képest mind a kettő óriási ugrás (árban is :D )

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#170) pruzsi


pruzsi
őstag

Mellkaspánt zavarna... meg lehet nincs is akkora ami körbeérne :D Nem tudom a telókba beépített mérő milyen pl nekem s10 van az elég pontosan mér ha ezt a pontosságot hozná valamelyik az már nekem megfelelne. Nekem csak erre az egy dologra kell fogalma sincs mi mindent tud még egy okosóra ha az időt mutatja akkor már a rendes karórámat nem kell viselnem,

[ Szerkesztve ]

(#171) HKorn válasza pruzsi (#170) üzenetére


HKorn
addikt

Azért nagyjából ezek is pontosak, főleg nyugalmi helyzetben. Okosórák sokat tudnak, kerdés mi kell neked. Egyik legszebb és hosszú üzemidejű páros a Honor MagicWatch 2 / Huawei Watch GT2. Samsung Galaxy Watch Active 2 van teljes okosfunkciókkal telepíthető app stb, de nagyon rövid 1-2 napos üzemidőkkel. Olvasd el az MA-s teszteket itt, aztán dönts.

Run&Ride

(#172) Deck válasza HKorn (#167) üzenetére


Deck
titán

Sose hordtam eddig órát. Megrendeltem, max ha nagynak érezném odaadom öcsémnek. Kíváncsi vagyok nagyon :)) Köszi a segítséget! :R

PS5

(#173) HKorn válasza Deck (#172) üzenetére


HKorn
addikt

Mindenképp adj magadnak időt a megszokásra, szerintem gyorsan meg lehet szokni, még ha először nagynak is érzi az ember.

Run&Ride

(#174) Deck válasza HKorn (#173) üzenetére


Deck
titán

Így fogok tenni, köszi! :R
Honor Band 4-et használtam eddig.
Faterom szerződést hosszabít az egyik céggel így 35k-ért veszem, ennyiért nem tudtam ott hagyni. Nagyon tetszik maga az óra :P

PS5

(#175) sehherezade


sehherezade
újonc

sziasztok,

okosórát szeretnék venni, a fő célja az aktivitásmérés, tehát ha itthon teszek veszek vagy edzek (jóga, súlyzós edzés) akkor viszonylag pontosan tudja, hogy mennyi kalóriát égetek el/nap. Időnként futás és bicikli miatt jó lenne, ha lenne benne GPS is. Nézegetem ezt a Honor Magic Watch-ot is (42mm) és a GARMIN VIVOMOVE-t, de abban nincs GPS, viszont az otthoni edzésekhez úgy tűnik nekem, hogy az az elég jó. Külsőre nem baj, ha hasonlít egy igazi órához, de nem elsődleges szempont. A Honort ajánljátok erre vagy esetleg van tuti ötletetek, hogy erre a célra milyet lenne érdemes vennem? 70 ezer lenne a max limit.

Köszönöm

(#176) HKorn válasza sehherezade (#175) üzenetére


HKorn
addikt

Kérdés mennyire legyen elegánsabb kinézetű, vagy esetleg műanyagosabb sportóra kinézet is oké-e. 70 ezerbe sokminden belefér, Garminból egy Forerunner 45 vagy 45S ha kisebbméret a cél, de ez műanyag és a kijelzője transzreflektív, Honor MW2 is nagyon jó kis óra és szép is, AMOLED kijelzős, szintén ajánlott .

Run&Ride

(#177) sehherezade válasza HKorn (#176) üzenetére


sehherezade
újonc

Inkább azért letisztult, de nem ragaszkodom a hibridhez. Viszont nagyon sportos se, mert irodai, elegánsabb környezetben is hordanám. A Forerunner 45 még simán belefér kinézetre. A külsőben rugalmasabb vagyok, a tudás lenne a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#178) HKorn válasza sehherezade (#177) üzenetére


HKorn
addikt

Akkor inkább Honor MW2, nekem is ez van 46mm-esben, hobbi sportoláshoz (futás és bringa), illetve irodai környezetben, pl inghez is megállja a helyét.

Tudja azokat a sportfunkciókat ami egy hobbisportolónak kellhet, van Firstbeat edzés elemzés, pihenő idő javaslat stb, VO2 Max, stabil GPS, közepes üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#179) Steve1207


Steve1207
veterán

Sziasztok,

Látom megy az ajánlgatás, épp nézegetem a 42mm-es változatot. Sajnos nekem a korábban olvasottaknál még véknyabb a csuklóm, így max ez jöhet szóba.

Egy fő kérdésem lenne viszont a nagytestvérről, mivel tud hívást fogadni. Ha pl Messengeren, Viberen vagy más külső alkalmazásból hívnak azokat is tudom az órával használni? Ez nekem nagyon fontos lenne, kb emiatt érdekelne ez a funkció, normál telefonhívásban nem lényeges.

Valamint akármennyire nézegetem az Amazfit szoftvere nekem elavultabbnak tűnik már 2 éve kb, a Huawei sokkal több minden monitorozására alkalmas. Ez valós még jelenleg is? Köszi! :R

.

(#180) HKorn válasza Steve1207 (#179) üzenetére


HKorn
addikt

Csak hagyományos hívásnál funkcionál kihangosítóként.

Abban egyetértek, hogy az Huawei Health app sokkal profibb és sokrétűbb, mint az Amazfit.

Run&Ride

(#181) Steve1207 válasza HKorn (#180) üzenetére


Steve1207
veterán

Ó, hát ilyen szempontból nem is baj akkor hívás részről, ettől függetlenül figyelem a piacot és a kistesót bedobom kívánságlistára és egy lehetséges jelöltnek (múltkor 34e-ért volt, remegett is a kezem, de nem tudtam róla sokat, így nem rendeltem be sajna). :R

[ Szerkesztve ]

.

(#182) HKorn válasza Steve1207 (#181) üzenetére


HKorn
addikt

Hol láttál 34-ért? :Y

Run&Ride

(#183) Steve1207 válasza HKorn (#182) üzenetére


Steve1207
veterán

Még pár kérdés, mert nekem új lenne a Huawei vonal:
- a Health alkalmazásban hozzá lehet adni pl Huawei mérleget és ott monitorozni mindent vagy a store-os külső béna alkalmazása szükséges hozzá? Egy alkalmazásban kezelnék mindent inkább.
- az alvásban korábbi verziókban láttam, hogy jelezte a REM fázist, ez még megvan?
- szintén alvásnál, ha pl délután bealszok azt úgy veszi vagy csak Xiaomi és Amazfit módon, ha esti alvásidőben vízszintben vagyok és nem mozdulok már annak veszi
- sima timer visszaszámláló gondolom van, ahogy videókon láttam és úgy végzi a feladatát, ahogy kell
- rezgése mennyire erős? Eddig a (legerősebbtől-leggyengébbig) Mi Band 2 - Amazfit Bip - Mi Band 4 volt nálam a sorrend és azért nem bánnám, ha ennél rosszabb nem lenne
:R

.

(#184) Deck válasza Steve1207 (#183) üzenetére


Deck
titán

Az "Egészség" app kezeli a mérleget is. (ma vettem egyet)

PS5

(#185) HKorn válasza Steve1207 (#183) üzenetére


HKorn
addikt

1, igen kezeli
2, igen van REM kimutatás
3, igen észleli, minden ami 3 óránál kevesebb azt szundításnak veszi
4, igen, bár még sosem használtam
5, ezt nehéz megmondani, nem emlékszem már Amazfitekre pomtosan milyenek voltak, de ez sem gyengébb az tuti.

Run&Ride

(#186) HKorn válasza Deck (#184) üzenetére


HKorn
addikt

Én is gondolkodtam rajta, milyen, megbízhatók az adatok?

Run&Ride

(#187) Deck válasza HKorn (#186) üzenetére


Deck
titán

Nekem tetszik, szerintem nincs baj az adatokkal. De volt itt is teszt róla az oldalon, ha olvasnál róla bővebben.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#188) Deck


Deck
titán

Ma jön délután az óra. Kíváncsi vagyok! :C
Custom skineket, hogy tudok használni? Valami kínai fiókot kell regisztrálni?

PS5

(#189) Deck válasza Deck (#188) üzenetére


Deck
titán

Pár órája használom már az órát. A mérete elsőre nagynak tűnt de már nem az. Nagyon jól néz ki, imádom! :C :P

PS5

(#190) Steve1207 válasza Deck (#189) üzenetére


Steve1207
veterán

Grat akkor, ha ennyire bejött :D Ma találtam róla egy eléggé részletes tesztet, következő leárazásnál lehet megy a kosárba, minimum egy tesztelés miatt, mert nagyon tetszik nekem szintén (kivéve a kerek kijelző, de annyi baj legyen). Főként a Huawei okoscuccok működése érdekel amúgy, ég és földnek tűnik az Amazfit és Xiaomi dolgok után ez a vonal.

.

(#191) HKorn válasza Steve1207 (#190) üzenetére


HKorn
addikt

Sokkal jobb a Huawei, ezt megerősíthetem :)

Run&Ride

(#192) HKorn válasza Deck (#189) üzenetére


HKorn
addikt

Grat hozzá! Látom adtál magadnak időt a megszokáshoz. :D

Run&Ride

(#193) Steve1207 válasza HKorn (#191) üzenetére


Steve1207
veterán

Akkor jó, mert épp kupakokat méregettem, hogy találjak hasonlót és szoktassam magam a kerek mérethez :DDD

.

(#194) Deck válasza Steve1207 (#190) üzenetére


Deck
titán

Nekem is nagyon bejön ez a Huawei/Honor vonal :))

PS5

(#195) Deck válasza HKorn (#192) üzenetére


Deck
titán

Igen, adtam. Neked köszönhetem végül is, mivel leírtad mekkora csuklód van (ugye nekem is akkora), így megmertem rendelni :R

Öcsém is rendelt most egyet amint kipróbálta az enyémet.. :P

Akkor innen az oldalról vagyunk 2-en akiknek van ilyen órája? :DDD

Most körbe nézek custom faces vonalon, és rendelek szíjakat is. Üvegfóliát már raktam rá.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#196) HKorn válasza Deck (#195) üzenetére


HKorn
addikt

Nem szokott nyüzsögni ez a topik, a Huawei Watch GT2 jobban megy, azt is nézegesd, ugyanez az óra az is.

Run&Ride

(#197) snecizero


snecizero
senior tag

50000 ft ért hirdetik magánszemélyek az órát. Találtam a facebook marketplace en mindjárt kettőt is. Ezeket nem értem.
Hirdetések ----> [Budapesten] [Szászváron]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#198) ghiottone válasza snecizero (#197) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én inkább ráfizetek pár ezrest. Szerdán rendeltem a német amazonról 57.425 ft volt szállítással és keddre ér ide.
Kíváncsi leszek, mert előtte egy Fossil gen. 5 Garrettet vettem, de nem igazán tetszett a rendszer + a rövid aksi idő, így vissza küldtem inkább. Gondolkodtam Garmin Vivoactive 4-en és Fenix 6 Pro-n is, de azoknak a tudását sose használnám ki és nem tetszik, hogy a 100 ezres vivoactive óra háza csak egyszerű polimer. Remélem ez az óra be fog válni.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#199) Deck válasza ghiottone (#198) üzenetére


Deck
titán

+1

Itthon is 58-60 a legtöbb helyen, 2 év garanciával.

PS5

(#200) gyu84


gyu84
tag

Sziasztok!
Valamilyen kijelző védő üveget vagy fóliát használ valaki?
Mennyire befolyásolja az érintés érzékenységét?
Egy nagyon kis vékony karcot sikerült ejtenem rajta :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.