Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Sanki válasza Hipnotic (#6650) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Röviden: én elégedett vagyok.
Hosszabban: mire vagy kíváncsi? :)

A másik két telefonnal nincs tapasztalatom, annyit tudok a G5-ről, hogy ott az a moduláris megoldás nem lett valami sikeres.

(#6652) Hipnotic válasza Sanki (#6651) üzenetére


Hipnotic
tag

Viszont, ha nem érdekel rajta a modularitás, nem fogom figyelembe venni attól még lehet jobb a Honor 8-nál. Külsőre a Honor a befutó. Minden negatívumra és pozitívumra kíváncsi lennék. Akku idő, sebesség (nem e akadozik be néha), grafikus gyorsítója szemmel láthatóan alul teljesít a snapdragon megoldásával szemben, multitasking, kijelző stb...

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#6653) Energie X válasza Hipnotic (#6652) üzenetére


Energie X
őstag

A rászánt összeget te tudod. Menj el mm-be t-be és nyomkodd meg mindegyiket. Itt nem nagyon van baja senkinek sem H8-al, mi szeretjük azért vagyunk itt 🙂

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#6654) Hipnotic válasza Energie X (#6653) üzenetére


Hipnotic
tag

Pár perc erejéig voltak már a kezemben, de ez alapján nem tudok dönteni. Szó mint szó kifejezetten tetszik a Honor 8, csak idáig kerültem a kínai gyártókat, két és fél éve LG-t nyúzok elégedetten, viszont hallottam a G5 ről furcsa dolgokat. Sajnos Huawei/Honor tapasztalatom nincs.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#6655) Sanki válasza Hipnotic (#6652) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Akku idő nálam 5,5 - 7 óra között szokott lenni, akadozás még egyszer nem fordult elő (se menüben, se alkalmazásban).
Ami negatívum lehet: magas SAR érték, néha a wifi lassabban csatlakozik (kb. 10-15 mp), nincs még rá teljes szélességű üveglap, B120-as romon néha leveszi az automata fényerő a minimumra a fényerőt, illetve volt 1-2 eset, aki a telefonálás minőségére panaszkodtak.

(#6656) Blac1 válasza Hipnotic (#6652) üzenetére


Blac1
aktív tag

Én LG G3-rol váltottam. Ég és föld a különbség. Ugyan kissebb a kijelzője de szebb. Ami számomra negatívum az a kihangosítója, lehetne hangosabb.
Nállam nincs akadás vagy belasulás. A multitasking is tökéletes, nincs újratöltögetés. Aksi idő körülbelül 48 óra kb. 3.5-4 óra kijelzőidővel. Északára mobiadat és wifi ki van kapcsolva.

(#6657) Legendas válasza Hipnotic (#6652) üzenetére


Legendas
aktív tag

Én azt tudom hogy a Samsung rendszerét nem tudom megszokni. Sok probléma volt vele jelenleg nem tudom hogy all.. G5 nem vonz egyaltalan. Mi5-ot nekem veri hiába kisebb az antutu értéke napi használatban gyorsabb a honor és jobban is tetszik főleg a kék. Árát mindent figyelembe véve a samut elfelejtenem. Kicsit iphone prestige hatású. A honort nagyon eltalálták. Szerintem prémium lett minden téren.

Jelenleg Honor Magic 5 pro

(#6658) Nick no.1 válasza fnandor (#6646) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Igen,ezt már én is megtaláltam,de kevés hozzá az angolt tudásom..sajnos.
Nem lenne hátrány ,ha valamelyik topic társunk (aki jól tud angolul) elkészítené a magyar nyelvű leírást.
szerintem sokan örülnénk neki ! :) és sűrűn megköszönnénk ! :) :R :R

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#6659) Hipnotic


Hipnotic
tag

k.sanyi92: az akku időddel ki tudnák békülni :) a magas SAR érték viszont ijesztő!

Blac1: a G3 elég élményrombolóra sikerült, volt nekem is, elég lassúcska volt és akadozós. Még szerencse, hogy ég és föld a külömbség.

Legendas: Egyet értek veled Samsung témában, nincsenek jó tapasztalataim, de hallottam azóta sokat javultak. Ha lehet kerülném én is.

Fényképek terén igen is használható a készülék, vagy elvérzik? A közeljövőben sokat fogok fényképezni, fontos lenne, gyengébb fényviszonyok között is a jó használhatóság. Az OIS mennyire hiányzik?
Dual aktívos, viszont, ha két sim kártyával használom ugrik a memória bővítés? Amúgy gond nélkül kezeli a két sim-et?

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#6660) dokee78 válasza Hipnotic (#6650) üzenetére


dokee78
félisten

Nálam is esélyes volt ez a 2.
S7 van akinél akad,fagy 4 GB RAM mellett ez szomorú.
Persze erősebb HW,meg jobb kamera.
Fél év után kopik az oldala és az ujjlenyomat olvasó.
Véletlen forró készüléket vízbe viszed,szét reped a hátlap onnantól byebye vízállóság.

G5 szépen ki fog kopni a modul része.
Már az új készülék is minimálisan lötyög.

Kerülöd a kínai gyártót?
Honor a Huawei prémium márkája.
Huawei már nem tudom 2. vagy 3. legnagyobb gyártó,simán lenyomva az LG-t.

Magas SAR érték riasztó volt nekem eleinte,de már nem érdekel,mert a megengedett érték alatt van így is.

[ Szerkesztve ]

(#6661) Sanki válasza Hipnotic (#6659) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Mivel még a megengedett alatt van, ezért nem kell annyira tartani tőle (csak megemlítettem, mert pl. én G2-ről jöttem, ott az SAR elég alacsony volt).

Kamera szerintem rendben van, meg kell szokni a fotózást vele és akkor nem lesznek elmosódott képek.
Ezen a linken van két éjszaka készített képem.

Ha két SIM kártya lesz benne, akkor nem tudod bővíteni (vagyis vannak rá trükkök úgy tudom, csak ahhoz mókolni kell).

(#6662) Hipnotic


Hipnotic
tag

dokee78: a G5 moduláris része nem érdekel, ezért nem is nyitogatnám, mondjuk másfél év után egyszer, ha cserélnék akksit. Szovál az elkopás kilőve. Igen tisztában vagyok vele hova fejlődütt a Huawei/Honor ezért is vagyok itt :-)

k.sanyi92: akkor használnám egy sim-mel, nem nagy probléma, fontosabb hogy a memkarimat használhassam.
Én is G2-ről jönnék.

Megnyugtattatok, akkor a SAR magasabb érték mégsem annyira veszélyes mint hittem! (remélhetőleg)
Viszont fényképezés terén még mindig vannak kétségeim.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#6663) natë válasza Hipnotic (#6662) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor nézegesd a fotós topikot..

(#6664) dokee78 válasza Hipnotic (#6662) üzenetére


dokee78
félisten

Hiába nem nyitogatod.
Már amikor megveszed is van egy minimális lötyögés.
Max,ha veszel rá tokot ami szorosan tartja.
Persze a Honor 8-ra is kell tok.

(#6665) ORCA58 válasza Sanki (#6661) üzenetére


ORCA58
addikt

Gondolom a dual aktív miatt lehet magasabb a SAR érték, mert egyszerre "két telefon működik" . Konkrétan a Honor 8-ét nem találtam, de ebben a listában szerepel. [link]
Nem tudom mennyire pontosak ezek az adatok, mert más-más oldalakon teszteken nem mindig adnak meg azonos értékeket.

(#6666) Sanki válasza ORCA58 (#6665) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerintem is emiatt magas, én mondjuk egy kártyával használom, kíváncsi lennék úgy is az értékére. Gondolom kevesebb valamivel..

(#6667) glacious válasza Hipnotic (#6650) üzenetére


glacious
addikt

Nekem van mindkettő(s7e, h8), szerintem nincs egyértelmű győztes. Samsungban jobb a szoftveres körítés, itt van okosgomb. Kamerában hasonlóak, videóban sokkal gyengébb a h8, fénykép a témától is függ, de természetesebbek az elkészült fotók, ugyanakkor lassaban menti a képeket.
Sebességérzetre a h8 simán lenyomja s7e-t, de játékokban meg sem közelíti.
A MIMO wifi hiányzik nekem ebből a telefonból.

[ Szerkesztve ]

(#6668) Hipnotic válasza glacious (#6667) üzenetére


Hipnotic
tag

Akkor azért az S7 valamivel jobb készülék, viszont nem annyival, amennyivel többe kerül...

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#6669) tomboy84


tomboy84
tag

Akinél szakadozott a hívás küldte már vissza gariba? Pár napig próbáltam fixre állítani a szolgáltatót, ahogyan itt valaki javasolta, de egy idő után újra előjött a probléma. Ahogy észrevettem akkor van baj, ha a SIM1-en telefonálok és a SIM2-n használt mobilnet 4G és 3G között ugrál. Nagyon bosszantó, mert van hogy egy 10 perces telefonálás közben 3-4x megszakad a hívás.
Ha tudnám, hogy kicserélik már küldeném is vissza, de félek, hogy szétkapják aztán megkapom, hogy a hiba nem reprodukálható, az összeszerelés meg olyan lesz amilyen. Esetleg még az Android 7-et megvárom hátha.

(#6670) glacious válasza Hipnotic (#6668) üzenetére


glacious
addikt

Nagyjából ezen a véleményen vagyok, hogy jobb, de mégsem annyira, sőt néha nem is jobb.
Ezzel a készülékkel nem csalódhat, aki nem kizárólag játékra veszi.

[ Szerkesztve ]

(#6671) sayCet


sayCet
aktív tag

B120 van az 1 hetes Telekomos készülékemen. Többen irtatok, hogy van B131 és az jobb is. Hogyan tudnám frissíteni? Illetve, miben jobb a b131?

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#6672) Sanki válasza sayCet (#6671) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Az összefoglalóban le van írva.
1-2 hibajavítás van benne, továbbiak itt.

A letöltési link pedig nemrég volt linkelve.

(#6673) newman8929


newman8929
tag

Ehez mit szóltok?😊 [link]

(#6674) Yager01 válasza newman8929 (#6673) üzenetére


Yager01
senior tag

Gondolom ha variálok a VPN -en mondjuk Németországra akkor akár hamarabb is megkaphatom :) OnPlus3-at így frissítettük!

(#6675) DaWehun válasza newman8929 (#6673) üzenetére


DaWehun
tag

én örülnék neki, leginkább a RAW miatt! viszont azt nem értem, hogy b131 miért nem érkezett meg még azóta sem a telefonra!?

egyébként ha már itt tartunk akkor lenne egy olyan kérdésem, hogy mi van ha én majd b120ra rakom rá az android 7 frissítést és nem b131re? a b131 frissítései nekem nem is lesznek meg akkor android 7nél sem? vagy hogy működik ez? ezt a részét annyira nem ismerem. valaki felvilágosíthatna. :)

...

(#6676) Sanki válasza newman8929 (#6673) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nem rossz, kíváncsi leszek, hogy mi mikor kapjuk meg.
Forrás
Annyi plusz infó, ha jól értem, hogy B130(131??)-on kell lennie elvileg a telefonnak és 1 hónapon belül meg kell kapni.
"software version of the information
updates before: FRD-L02C635B130
after the update: FRD-L02C635B360
your * FRD-L02C635B100, once, you'll need to perform updates to the FRD-L02C635B130. "

(#6677) dokee78 válasza DaWehun (#6675) üzenetére


dokee78
félisten

Lehet,mert inkább kiadják majd a Nougatot.

(#6678) Sanki válasza DaWehun (#6675) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerintem, ha a hivatalos úton akarsz frissíteni, akkor muszáj a b131, viszont, ha magadnak rakod fel, akkor lehet, hogy nem szükséges és bármelyik verzióra fel tudod tenni.
Szerintem nem épül rá, az új szoftvernek tartalmaznia kell az előző javításokat.
Bár honornál nem tudom hogy van, eddig nem volt ilyen rendszerem.

[ Szerkesztve ]

(#6679) glacious válasza DaWehun (#6675) üzenetére


glacious
addikt

Emiatt ne aggódj, a 7-es úgyis lecserél mindent, nem fog hiányozni a 131, ha kimaradna. A Sony Z1-en csináltam olyat, hogy feltettem az első firmwaret és sorban egymás után OTA-n feltette az összes régiós frissítést, de nem mindet, amit valaha kiadtak hozzá.

(#6680) csari


csari
csendes tag

Látom volt már, hogy gyorsabban kapjuk a frissítést. Bár az automatikus fényerő hibáján kívül semmi más problémám nincs..

[ Szerkesztve ]

(#6681) Sanki válasza csari (#6680) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Csak 6 hsz-t kellett volna vissza olvasni. :D

[ Szerkesztve ]

(#6682) DaWehun válasza Sanki (#6678) üzenetére


DaWehun
tag

Köszi a választ!

És nektek is (#6677) dokee78, (#6679) glacious!

...

(#6683) soniq válasza Hipnotic (#6650) üzenetére


soniq
tag

Hi,
Nekem 1 hete van meg a Honor8,teljes elégedettség eddig,4.5-5 óra körüli sot időkkel.
Ezelőtt G4 volt,szofveresen remek telefon,viszont a "beégés&bootloop" miatt sok szívás volt vele.Egy kollégámnak van G5,az is beég,melegszik rendesen,+ jött a Nougat,amivel csapnivaló lett az üzemidő.A beégéssel megkereste az LG-t,amire azt válaszolták,hogy IPS sajátosság...
A Samuról nem sokat tudok,ár-érték arányban szerintem magasan a Honor8 ajánlott.

„Biztos vagyok benne, hogy az internet rövid időn belül összeomlik, és 1996-ban katasztrofális véget ér”

(#6684) dokee78 válasza Sanki (#6678) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem nem muszáj a 131.
Akkor aki 120-an van az sosem kap Nougatot?
Ez nem így megy.

(#6685) Sanki válasza dokee78 (#6684) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nézd meg a forrást, amit linkeltem, ott írják.

[ Szerkesztve ]

(#6686) forgonati


forgonati
őstag

A vérbe szivat a telefonom. A másik fél nem hall rendesen, és megszakadozik a hívás, katasztrófa. A 2. SIM-et használom hívásra, a 1. SIM-et csak mobilnetre. A mobilnet OK, de a 2. SIM az majdhogynem alkalmatlan telefonálásra. Hívás közben a másik fél egyszercsak nem hall engem, én még tisztán hallom őt. Majd utána pár másodpercre rá megszakad. Ezt képes eljátszani 3x is egymás után. Olvastam már itt másoktól is ezt a problémát, ez HW hiba lehet, vagy esetleg majd a Nougat megoldja ezt a gondot? Mert ez így egy hulladék, hiába az erős HW meg a minőségi ház, ha nem tudok telefonálni vele. Ma már olyan szinten baszott fel hogy majdnem eldobtam. Valakinek sikerült ezt a gondot orvosolni valahogy?

Keelah Se'lai!

(#6687) Sanki válasza forgonati (#6686) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Milyen idősek a simek? Esetleg nem vágott?
Próbáltad azt, hogy megcseréled a kettőt?

(#6688) Luser2000 válasza forgonati (#6686) üzenetére


Luser2000
addikt

Több partnernél is előfordul?
Te és a hívott fél milyen hálózaton vagytok?
A partnernél minden rendben a készülékkel, hálózattal, térerővel?
HD hang engedélyezve van náluk?

Nem kell azonnal a saját készülékedre gyanakodni. Mind két oldalon kb 6-7 rendszerelem okozhatja a problémát és abból csak 1 a készülék.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#6689) forgonati válasza Sanki (#6687) üzenetére


forgonati
őstag

Nem vágott, és amúgysem a vágott SIM-től függ ez a probléma. Olvastam már itt több usertől is ezt a gondot. Nem tudom mi baja lehet.
Amit észrevettem, hogy pl. falun sosem volt ilyen gondom. Minden alkalommal városban voltam benn, ott szarozik csak. 30 km-re falun nincs ilyen probléma soha. Nem lehet hogy csak bizonyos frekvenciákon csinálja ezt?

Luser2000

Szlovákban használom, Orange hálózaton. Több féllel is előfordult, én nem tudom milyen HD hívás, én csak telefonálni szeretnék... Ma pl. 2 emberrel fordult elő, az egykinek P8 Lite van, a másiknak Iphone 5. Ők semmilyen problémára nem panaszkodnak mikor mással telefonálnak, csak velem van ilyen. Jó sansz van rá hogy a telefon a ludas.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#6690) glacious válasza forgonati (#6689) üzenetére


glacious
addikt

A 2. sim 2G-t használ, mert ugye a netre van állítva a 4G(vagy ha az nincs, akkor levlált 3G/2G-re). Városban a 2G-t szerintem elhanyagolják.

(#6691) forgonati válasza glacious (#6690) üzenetére


forgonati
őstag

Igen, így van, a 1. SIM az 4G-n megy és a netkapcsolattal nincs is gond. A 2. SIm az 2G és eddig soha semmilyen ezelőtti telefonommal nem volt gond a telefonálással ugyanebben a városban. Novemberig még egy Oneplus 2-vel használtam ugyanezt a 2 SIM-et és semmi gondom nem volt. Valami nem kóser, hisz nem én vagyok az egyetlen ezzel a gonddal, az összefoglalóban is benne van. Egyébként amióta megvan a telefon, gondjaim vannak a hálózatokkal. Néha pl. csinál olyat is hogy teljes térerőnél nem tudok hívni mert kiírja hogy "mobilhálózat nem elérhető". És ezt full térerőnél. Egy repülőgép módba rakás majd vissza, és utána megint ok minden. Értetetlen.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#6692) fdisk


fdisk
őstag

Ez a 131 az a build szám utolsó számjegyei?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#6693) Sanki válasza fdisk (#6692) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Igen. :K
FRD-L09C432B131.zip

(#6694) fdisk válasza Sanki (#6693) üzenetére


fdisk
őstag

Szerencse vagy sem, de nekem ez van fent.
Ez mit jelent (het)?

k.sanyi92 Ennek örülök.

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#6695) Sanki válasza fdisk (#6694) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Friss gyártású telefon. :K

(#6696) dokee78 válasza Sanki (#6685) üzenetére


dokee78
félisten

Majd,ha eljön az idő kiderül.
Nem ismerem az oldalt,nem valószínű,hogy valami hiteles forrás,lehet csak spekuláció.

Persze nem vitatkozni akarok,de ha így is lenne,nem lesz így,akkor is először ki kell jönnie a 131-nek a 120-ra is.
Garantált a 2 éves support,nehogy már a tulaj flashelje fel a 131-et még a Nougat előtt.
Főleg,ha a tulaj nem szaki,hanem alap felhasználó.
Elég nagy baki lenne a gyártó részéről ez a megoldás.

(#6697) trapi80 válasza Hipnotic (#6650) üzenetére


trapi80
tag

Szerintem jó választás lehet számodra a H8. Én a G5-ről csak olyantól hallottam jót, aki mindig is egy kicsit az LG készülékekhez húzott. A Samsung teljesen jó (volt S7 edge készülékem). Nyilván az ár húzósabb. A vízállóság szuper dolog, továbbá a 24 hó háztól-házig garancia is nagyszerű. Ami nekem hiányzik még a kamera és a minőségibb hangszóró. Itt nem a beszéd minőségére gondolok, hanem arra, hogy bizony a csengőhangszóró nem egy nagy szám. Hangsúlyozom: Szerintem!
A játék részéről nem nyilatkozom, nem igazán van időn játszani. Sajna! :(
A H8 mellett szól a kinézete, az infra és az elsőosztályú okos ujjlenyomat-olvasó.
Sebességben egyáltalán nem rosszabb mint a csúcskészülékek, rendben teszi a dolgát. Hozzáteszem én még nem találkoztam olyan készülékkel ami ne reccsent volna be itt-ott, olykor-olykor. Legyen az Note, Iphone, S7 edge vagy akár H8.

Ez a te döntésed, de a véleményem szerint jó választás lehet a készülék akár hosszabb távon is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Roland

(#6698) Sanki válasza dokee78 (#6696) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Majd kiderül nemsokára.
Vagy lehet úgy csinálják (ha tényleg a feltétele), hogy egyszerre adják ki a kettőt. Tehát elsőnek fel kell majd rakni a B131-et, utána rögtön tudod a nougatot.

(#6699) natë válasza Sanki (#6698) üzenetére


natë
nagyúr

Miért kellene a 131? Főverzió váltás lesz.

(#6700) nrg_52 válasza natë (#6699) üzenetére


nrg_52
addikt

Szerintem sem lesz feltetele.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.