Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) radi8tor válasza #79335424 (#5650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

#SomatomCoelho :D

Na jó, ne offoljunk tovább.

⭐ Stella

(#5652) LámaZ válasza zoo8800 (#5630) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó, akkor gebbedjetek meg, de én addig nem nyugszom, amíg ki nem verem belőlük ezt a lehetőséget. Hadd adjam meg én, hogy mikor frissítse a térképet (naponta, hetente, havonta, évente). A többi meg logikus.

Legyen minden jó!

(#5653) #79335424 válasza LámaZ (#5652) üzenetére


#79335424
törölt tag

Páncél, szamár, lándzsa, Dulcinea , teljes a felszerelés, vagy Neked a szélmalom is elég? :)

(#5654) apaszka válasza LámaZ (#5652) üzenetére


apaszka
veterán

Sok offline navigáció van, és abban a kategóriában jóval jobbak mint ez.
Van bennük minden, mit szem száj.....
Pl a nokia navija? Még pláza belsőt is tud.

Szóval nem értem.
A waze azért király mert egy közösségi navigáció, és nem SMS-ben, hanem internet kapcsolat segítségével segítenek egymásnak a felhasználók!

Ezt offline tenni?

Ki a fenének kell akkor, mikor abban a kategóriában jóval jobbak vannak. Van sávasszisztens meg minden bennük.

Bocsánat nem ellened szólt, csak nem értem még mindig a szándékodat. Tudom öreg vagyok már........

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5655) Peter.70 válasza apaszka (#5654) üzenetére


Peter.70
őstag

A nokia navija a H betűvel kezdődő és E betűre végződő?

(#5656) marsu. válasza Peter.70 (#5655) üzenetére


marsu.
senior tag

Igen, és van közte még két betű. :D

(#5657) Peter.70 válasza marsu. (#5656) üzenetére


Peter.70
őstag

És a pláza belsőt hogy tudja? :D

(#5658) Brogyi válasza TomPack (#5636) üzenetére


Brogyi
senior tag

Csak halkan megjegyzem nulla tapasztalattal nem ezért online a waze? Akkor a szerveren tárolt útvonalon miért nem módosít a userek által legtöbbször megtett útvonal szerint? Nekem ez teljesen logikus lenne. Ezek szerint nem így működik?

(#5659) <Adamsky> válasza apaszka (#5654) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1 Mint offline navi a Waze egy kalap ...
Ahogy írtad, szinte csak jobbak vannak nála.

Meg aztán abban is van valami amit junkpod írt. Jó eséllyel egy új programot kellene írniuk.

(#5660) Taybore válasza LámaZ (#5652) üzenetére


Taybore
aktív tag

Persze, aztán ha átadnak egy új utat, megváltozik a forgalmi rend, lezárnak egy útszakaszt, de te pont nem frissíted még hetekig, akkor mi lenne a reakciód? Kb annyi, hogy "öcsém, ez szar..." Ez online, közösségi navi, ha offline kell, mert nincs (elég = ~100mb/hó) neted, akkor neked nem való a Waze. Vannak offline navik szép számmal. A Waze-nak már a tervezéshez is kell net, hisz az aktuális forgalmi viszonyok szerint tervezi az utadat, mindig a legfrissebb térképpel. :R

(#5661) zoo8800 válasza LámaZ (#5652) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem fogunk meggebedni a kedvedért ;)

rip and tear, until it is done

(#5662) Viper26


Viper26
nagyúr

Waze tud olyat, hogy mutatja merre járok?

Arra gondolok, ha nincs megadva uticél, pl. mint a Sygic estében.

iPhone 14 | FR955

(#5663) #21346560 válasza Viper26 (#5662) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ezt a funkciót szerintem alapban mindegyik navigáció tudja...

(#5664) Viper26 válasza #21346560 (#5663) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor nem sikerült rájönni hogyan, mert csak egy kis pöttyöt rak így a térképre 2D nézetben. :F

iPhone 14 | FR955

(#5665) Szili17 válasza Brogyi (#5658) üzenetére


Szili17
aktív tag

Mi is pontosan a kérdés?
Azért online navi, mert a pillanatnyi helyzet alapján is dönt az útvonalról, illetve figyelmeztet az aktuális eseményekre.
Milyen módosulást szeretnél itt a Döbrentei térnél?
Amúgy nem tudom, ha nekem azt mondaná hogy "tarts balra, majd fordulj jobbra" felvonnám a szemöldököm és jól körbenéznék, hogy "mit beszél ez itt össze?". Egyébként a tervezett úton látszik is, hogy az Attila út vonalából kitüremkedve balra visz, majd jobbra.

Várkert bazárhoz meg annyi kiegészítés, hogy csak hétvégére vonatkozik a behajtási tilalom és csak nyáron! (05.01. - 08.31.)

(#5664) Viper26:
Ha otthon a lakásban játszol vele, akkor csak ki kék pötty vagy, amint elindulsz akkor majd átvált ugyanolyan ikonra, mint mikor tervezel és ugyanúgy átvált 3D-be (ha amúgy auto-n hagytad a 2D/3D-t), mintha tervezett úttal mennél.
Itt meg kell jegyezni, hogy ezzel is leölöd az okosságának a jó részét, hiszen hogyan szóljon hogy dugó van és ne arra menj, hanem tudja merre is akarsz menni? Nem tud időre a célhoz vinni, ha nem tudja hová mész. (Illetve iOS esetén már a naptáras dolgok, szól mikor indulj el stb...)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#5666) Brogyi válasza Szili17 (#5665) üzenetére


Brogyi
senior tag

Azon a helyen a rögtön jobbra irány hiba. Ne úgy vezessen.
Aki szabályosan megy az balra először, és úgy tud keresztül haladni jobbra.
Arra céloztam, hogy a többség szabályosan megy, és azok nyomvonala alapján ajánlja fel a helyes irányt.

(#5667) Taybore válasza Brogyi (#5666) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nem a többség nyomvonala alapján navigál, "szép is lenne"... :) Vagy félreértettelek? Mindenhol (és adott esetben konkrétan a Döbrenteinél is) precízen be van állítva a térképszerkesztőből, hogy mit mondjon. És a Döbrenteinél azt mondja, amit Szili is idézett: "Tarts balra, majd fordulj jobbra", mint ahogyan azt a valóságban is tenni kell. Amúgy szép nagy rikító sárga táblára (többre is) ki vannak téve egyértelműen a nyilak, hogy merre is kéne menni. (Már amennyire a valóságban egyértelművé lehet tenni ezt a kicsit szokatlan megoldást a Döbrentein)

Kicsit off: másik kedvencem az M3 bevezető a Kacsóh Pongrácnál, mert ha jobbra akarsz menni az Árpád híd felé, akkor a bal szélső sávba kell sorolnod... :D

(#5668) Szili17 válasza Brogyi (#5666) üzenetére


Szili17
aktív tag

De hát nem úgy vezet, az előbb írtam le... :W
Illetve érkezési irány kérdése, hogy hiba-e. Ha a Szabadság híd felől jössz, akkor jobbra kell menni, ahogy általában (a Waze így tervez), ha a rakpart felől jössz, akkor van ez a kis trükk és a Waze ezt is tudja.
Amúgy amikor ott voltam a múltkor akkor a többség (5-en) szabálytalanul fordultak be át keresztbe a "csak egyenesen" sávból jobbra, míg ketten (köztük egy taxis) szépen vártak a lámpánál bal oldalt, ahogy kell.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#5669) LámaZ válasza zoo8800 (#5661) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó, akkor ne gebbedjetek meg, de...

Olyan érveket felhozni, hogy ha off-line navigáció kell valakinek, akkor használjon másik progit, furcsa.
A cél a felhasználók megtartása, nem eltanácsolása, és ezért svájci bicskává kell tenni a waze-t.
Az okostelefonoknál sem az a tendencia, hogy ha fényképezni akarsz, akkor vegyél külön digitális fényképezőgépet, hanem próbálunk minél több funkciót integrálni a kis okostelefonba, amelyeket ráadásul fejlesztenek is a mérnökök, szóval nem is értem ezt a maradiságot itt, de túl van tárgyalva, ezen már ennél jobban nem fogunk összeveszni. :D

Legyen minden jó!

(#5670) LámaZ válasza Peter.70 (#5657) üzenetére


LámaZ
addikt

WiFi-k és egyebek alapján.
Ezt a funkciót kb. 5 éve megígérték a helymeghatározós fejlesztők, én is beszámoltam róla.

Legyen minden jó!

(#5671) apaszka válasza LámaZ (#5669) üzenetére


apaszka
veterán

Dehogy is veszünk össze! :N

Mint lehetőség ok.
Legyen ha szeretnéd!

>>>>>>>>>>>
Viszont buta lenne, és a hiányosságai akkor már szembetűnő lenne a konkurenciával szemben.
Míg online és közösségi, addig viszont verhetetlen pont ez miatt.©
Nem napra kész, hanem percre! Ezt nem igen tudja a többi.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5672) Viper26 válasza Szili17 (#5665) üzenetére


Viper26
nagyúr

És tényleg, csak várni kellett vele kicsit. :)

iPhone 14 | FR955

(#5673) marsu. válasza Peter.70 (#5657) üzenetére


marsu.
senior tag

Nem tudom mi az. :DDD Nem nagyon használom magát az appot. Egyszer kipróbáltam és annyi.

(#5674) Taybore válasza Viper26 (#5672) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nem a várás a lényeg, a helyváltoztatás sebességétől függ. 10-20 km/h felett átkapcsol 3D-be és kisautóra vált a pötty.

(#5675) apaszka


apaszka
veterán

Érdeklődnék, hogy ma újra a szerver volt ganyé, vagy tényleg hagyjam a fenébe az egészet?

Már tervezéskor egy vacak volt az egész.
Aztán eldobta a hálózatot, és vicc volt minden szava.
Aztán berágtam és A régi verziót vissza raktam.
De az sem volt sokkal jobb.

Szóval szerintem ez A navi egyre használhatatlanabb.
Tényleg át kell nyargalni a google félére.

Ez már nem javítást ad a frissítéssel, hanem több hibát!

Szerk.

200 km felett raktam bele, és volt újra indítás, és full törlés után újra telepítés is.De használhatatlan volt.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5676) MunezXBK válasza apaszka (#5675) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem értelek. Mindig az a vége, hogy visszarakod a régit.

Miért kínzod magad az újjal, mazochista vagy? :D

(#5677) TomPack válasza apaszka (#5675) üzenetére


TomPack
őstag

Tegnap nekem is eldobta a hálózatot a program. Természetesen más alkalmazás talált közben netet. Ki kellett lépni belőle, és aztán vissza. Utána már jó volt. :((( 3.9-et használok.

(#5678) apaszka válasza MunezXBK (#5676) üzenetére


apaszka
veterán

Adok neki esélyt.
De ennek vége!

De szerintem az egész platformnak részemről!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5679) fant0mi válasza TomPack (#5677) üzenetére


fant0mi
addikt

Ezt csinalta nekem is. Eldobalta a halot, pedig a wifit ki is kapcsoltam (ha talal gyenge upc wifree jelet akkor is dobalja). Restart oldotta meg.

(#5680) Márton


Márton
nagyúr

Az mitől van, hogy a Cooltool kb. 2x annyi netforgalmat jelet, mint amit a haladó/adatforgalmazás alatt látok?
Igen, már hallom: mert valami más is használja a mobilnetet a háttérben, de nem ez a helyzet.
Amint kilépek a waze-ból, több perc után sem emelkedik a számláló, minden appnál letiltottam a háttérben való mobilhasználatot.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5681) winotto válasza apaszka (#5675) üzenetére


winotto
tag

Nálam is össze vissza tervez,már nem is hallgatok rá.
Megyek a megszokott útvonalon és mindig nyerek egy csomó időt és nem járkálok fekvőrendőrökön,mellékutcákban.
Pl. Balassagyarmat-Békásmegyer útvonalon a megszokott 2/A helyett Vácnál le akart vinni a 2 es útra,a településeken keresztül.
Nem hallgattam rá,párszor még próbált leterelni de megadta magát és a 2 /A ra tervezett 20 percet nyertem vele.Mindig erre járok.Nem volt semmi akadály ,a gyors útvonal van beállítva.
Másik Pl: Bp M3 gyorsforgalmi kivezetőn nem a megszokott M0 - 2/A útvonalon tervezett,le akart vinni a Szentmihályi -Régi Fóti út -M0 útvonalra-Nem egyeztem bele át tervezet és 5 percet nyeretem vele.
3 éve redszeresen kb havi 3-4000 km en használom nagyon szerettem eddig de pár hete nagyon csalódott vagyok. :F A legújabb béta van fent de ez nem befolyásolhatja állítólag.
Régebben nagyon megbízhatóan tervezett.
Sok -sok példám volna ,ez csak a tegnapi napról kiragadva. :F

[ Szerkesztve ]

(#5682) Dolphine


Dolphine
addikt

A hálózat keresés, az nekem is volt pénteken. Nem lehet, hogy a teló melegedett túl (szélvédőn van a tartója!) és ezért történt Nálatok is a hálózat keresés, valamint a hibás működés? Miután kihűlt a teló, minden normális lett!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#5683) apaszka válasza winotto (#5681) üzenetére


apaszka
veterán

Nagyon érthetetlen volt a tervezés, és az egész.
Tervezéskor induláskor pl 3x kellett elindítani, mert az M7 est nem akarta semmiképp felajánlani. Mór - Bp közben meg Fehérvárcsurgó. Csurgó- ról mindenáron vissza akart vinni Söréd- re onnan az M1 es fele. Kikapcsoltam újra indítottam fehérváron. Ott is kevergett. mondja menj jobbra, balra, aztán kijelzőn meg megfordulás? Holott csak a jelzőlámpánál álltam zöldre várva....
A 8ker ben aztán rettenetesen össze vissza akart navigálni, sőt.....eldobja a jelet és nem talált újra rá. Töröltem az újat, aztán ment vissza a 3.9...
Az egyből talált jelet, deee megbolondult az is.
Mondom a szerver vacakol tuti most megint.
A google navija tökéletesen működött.
Szóval szerintem nagy bajok vannak szervereikkel, és már nem megbízható egy ideje ez a navigáció.

Le fogok róla szokni, hiába vagyok majdnem 👑.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5684) zharkanyi válasza apaszka (#5683) üzenetére


zharkanyi
tag

Én függő vagyok, de lassan kezdem múltidőben használni a kifejezést.

Ma egy balesetnél ahol teljes útzár volt nyomkodtam 1 percig veszettül a jelentés gombot, de semmi nem történt. Egyszerűen nem tudtam jelentést küldeni.
Az új dizájn miatt nem lehet átlátni a bonyolultabb kereszteződéseket, az ismerősöknek folyton fagy, a megjelenítés több másodpercet csúszik.

Azt kell mondjam, hogy ha ma találkoznék a Waze-vel, akkor 5 percet nem élne a telefonomon.

Persze így, hogy ismerem nyilván marad, hisz amire használom (közösségi infók) arra nincs alternatíva.

(#5685) winotto válasza zharkanyi (#5684) üzenetére


winotto
tag

Igen én is így vagyok vele,közösségi infók és a megszokás tart vissza. :F

(#5686) G@ben


G@ben
addikt

Én tegnap kb 1 órán keresztül használtam a 3.9.9.0-ás verziót, hibátlanul ment.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#5687) <Adamsky> válasza zharkanyi (#5684) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az új dizájn miatt nem lehet átlátni a bonyolultabb kereszteződéseket ... "
Itt most arról beszélsz, amire már én is utaltam korábban, vagy másról van szó?

(#5688) viktorhu válasza PpenoO (#5619) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, nekem is van, hogy feleslegesen kanyarog. Pl. egyenesen előre - út végén balra helyett egyenesen előre - kereszteződésnél balra - 200 méter múlva jobbra - út végén balra. Így eggyel több lámpás balkanyart kapok, kifejezetten nehezíti és lassítja vele az utat, miközben sem kisebb forgalmat, sem rövidebb utat nem kapok.

Munkahelyről haza a Waze pár perccel kevesebbet tippelt, mint a Maps, de mire hazaérek, úgyis rákerül 10-15 perc plusz (péntek esti csúcs). Szóval gondoltam, teszek egy próbát a Google Maps-szel helyette. Alapból több útvonalat dobott fel villámgyorsan (ez a waze-nél opcionális és lassú), kiválasztottam azt, amit a leggyorsabbnak tippelt.

Jó volt, hogy végig mutatta az alternatívák időigényét, hogy volt sávasszisztens, hogy nem kellett annyit jobbkezezni meg fekvő rendőrözni, de a legmeglepőbb az volt, hogy nem okozott minden egyes betartott sebességhatár vagy piros jelzőlámpa csúszást az időben: percre akkor értem haza, amikorra a Google belőtte az érkezést.

(#5689) viktorhu válasza apaszka (#5683) üzenetére


viktorhu
veterán

Amit itt leírsz, az nagyrészt inkább a telefonod gps-problémájának tűnik. A google maps azért jobb ilyenben, mert ha össze-vissza jön a jel, inkább feltételezi a gps gyengeségét, és nem dobál annyira össze-vissza (nem gondolja, hogy ha az egyik pillanatban rajta voltál az általa javasolt úton, akkor váratlanul most átugrottál a szomszéd utcába vagy a folyóvölgybe), míg a waze abból indul ki, hogy a kapott jel pontos.

(#5690) viktorhu válasza LámaZ (#5669) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez egy online közösségi navigációs app. Ha offline használhatnád, nem adnál be a közösségbe, mert nem adnál forgalmi adatokat - miért is akarnának "megtartani" mint felhasználót?

Meg értelme sincs, mert ez nem erre való, hanem kifejezetten dugó- meg traffipaxkerülésre.

(#5691) viktorhu válasza apaszka (#5671) üzenetére


viktorhu
veterán

Én nem szeretném - ne lehessen élősködni rajta. Ez pont arról szól, hogy amikor használod, akkor információval segíted a többi közlekedőt is. Én pl. akkor is be szoktam kapcsolni, ha nincs szükségem a navira, mert valaki másnak jól jöhet, hogy van az adott helyről forgalmi információ.

(#5692) apaszka válasza viktorhu (#5690) üzenetére


apaszka
veterán

Note 4 el semmi gond nem volt eddig!
Sőt mással sem vele kapcsolatban!
Talán nem egy szar készülék! :Y Igaz már másfél éves! Persze cserélem nemsokára! DEE talán még nem gáz?
Szóval ...... :W

Ja a feleségem Nóta 3 án is dettó vacak! Sőt a fiam Nexus 5 én is ,és az S3 on is......

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5693) <Adamsky> válasza apaszka (#5692) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A Note 4-ed, hogy bírja a folyamatos Waze-t? Úgy látom, jó sokat megy nálad...
Nem ég be tőle a kijelző?

(#5694) apaszka válasza <Adamsky> (#5693) üzenetére


apaszka
veterán

Még semmi gond. Automatán nyomon a fényerőt. Ez ugye feljebb nyomja ha kell.
Se semmi gond. Másfél év eltelt pedig.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5695) fant0mi


fant0mi
addikt

Ez a szerveroldali halozatelvesztes ma is kisertett. H+ volt folyamatosan, megis kereste a halozatot 5 percig.

(#5696) zharkanyi válasza <Adamsky> (#5687) üzenetére


zharkanyi
tag

Nagyrészt arra, illetve ilyesmi problémáim vannak nekem is.
Lehetne cifrázni, de a lényeg, hogy térkép áttekinthetőség szempontjából egyszerűen visszalépés az új dizájn.

És nem. Nem arról van, hogy meg kell szokni. Mivel imádom a Waze-t adtam egy csomó időt neki, hogy hátha megszokom. Most már csak abban bízom, hogy valami "Old" verziót becsempésznek mondjuk mint egy színséma.

(#5697) <Adamsky> válasza zharkanyi (#5696) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Végre más is látja / érti, amiről beszélek. Egyszerűen minden olyan otromba és elnagyolt a térképen. Ezen a színek variálása csak egészen minimálisan segít (ha segít). Ez itt pl. a "Vitamin C" a 3-asból a 4-esen. Talán picit jobb, de nem sokkal. Akinek van kedve ideje, az játszadozhat vele (Toggelis Waze Editor, Waze 4 schemes)

(#5698) #74220800


#74220800
törölt tag

Sziasztok!

Azt jól sejtem hogy a waze nem tudja használni a google maps offline térképeit? Több országhatárt lépnék át, és ezért lenne szükségem offline módra is. Marad a maps vagy a sygic?

(#5699) Syd69 válasza #74220800 (#5698) üzenetére


Syd69
aktív tag

1600 km-t tud tervezni, de offline-ba nyomja végig...így elvesznek az előnyei

SZVSZ marad.

Alma

(#5700) apaszka


apaszka
veterán

[link] Érdekes mert a google navigáció nem lyen vicces. Stabilan mutatna a helyem.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.