Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#390) KROK640 válasza tsiga18 (#379) üzenetére


KROK640
veterán

Oh, a drága jó sulinetes csodák!
éN Én imádtam őket, mert ugyen szarok voltak, legalábbis magamnak nem akartam volna őket otthonra, de széles körben computerizáláták a falut és széles körben megnőtt az igény a szolgáltatásaimra. és azért ebből a körből, főleg eleinte azért igencsak sokan fizettek (az más dolog h ekkoribamn eléggé aluláraztam magamat) de ígyis tisztes zsebpénz jött ki belőle. Kezdő középsulisként gyakorlatilag ez volt az én diákmunkám, a pénznek pedig mindig volthelye, méghozzá a gépfejlesztési alapban. (Sőt, ezzel párhuzamosan már a csajozási alapban is, avagy legyen mivből meghívni a kiszemeltet egy kólára legalább).
Na meg a pendriveok : akkoriban sok géphez járt 32/64-es Pendrive, amivel az egyszerűá emberek nem tudtak mit kezdeni, így nekem adták ingyen/500ft-ért (ennél többet még a 64MBosért sem voltam hajlandó fizetni ami akkoriban a boltban 10K körül kezdődött). Volt is két maroknyi 32/64-es pendriveom, a kulcstartómon is díszelgett mindig 1-2db. (bezzeg ma már 1db 8GB-os és 1db 16-os van, ami 24GB összesen és az még RAMból is kevés :( volt 8-16-32ből is két marokkal, de hogy most miért nincs az egy másik történet)

Dec 25-én én (2002-ben) rokonságnak mentem feltelepíteni a vadi új gépet, mindezt 25-én késő délután/kora este, 45kmvel arrébb átszálással, ingyen. A falu computer zsenije (Csabi, aki valahol köztem és a többiek között állt félúton tudásban, fogalmazhatnék úgy h a félszemű volt a vakok között) már ott volt náluk, de láttam, h nem sikerül megbírkózzon a feladattal, így végül levezettem a műveletet. Meg lettem itatva némi ribizli orral (nem is oyl kevéssel) és a buszvégen Debrecewnben laza 1 órát kellett váérno m a csatlakozásra, mínuszokban hóban. A bortól meg elálmosodtam, és végül hajszál híjján odafagytam (mivel majdf elaludtam állandóan) mire megjött a buszom, amin persze fűtés nem volt. Szószerint sírtam mire hazaértem. Mindezt ingyen.
Az egyetlen profitom az volt h a Csabi számát megkaptam, meg ő az enyémet, és bő félévvel később felhívott, hogy kénen eki egy jól húzható Athlon XP, és akkkor tudnék-e segíteni? Na aznap (tehát már nyáron) a profit, egy ingyen berúgás és 10ezer ft volt viszont.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.