Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27651) BiP válasza F.E.K.. (#27648) üzenetére


BiP
nagyúr

miért is kéne más felhasználó emailjébe belépni? Amúgy...

(#27652) Chaser válasza koby11h (#27650) üzenetére


Chaser
titán

hatalmas :C

BiP
"x felhasználó e-mailjébe napok óta nem tud belépni"
ha nem tévedek nagyot, kimaradt egy névelő az email előtt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27653) BiP válasza Chaser (#27652) üzenetére


BiP
nagyúr

jogos, úgy lenne értelme.

(#27654) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

User feljön, nem lehet bekapcsolni a hálózati nyomtatót. Mellesleg soha nincs kikapcsolva, elaszik, ha nem használják. Lemegyünk a kollégával, azért ketten, mert épp ráértünk, odalépek a géphez, házikóikon megnyom, gép felébred, működik.
Kérdezzük a usert, hogy wtf? Ő nyomkodta a házikót, nem történt semmi, de a gép hátuljánál serceg valami. Megnézzük, hát a (sima pc-be való) tápkábel nem volt teljesen bedugva, vélhetően a takarításkor kimozdulhatott. Érdekes módon, mire odaértünk, valahogy mégis elkezdett működni. Kolléga felhúzza magát, hogy ilyen f@szságért lehívtak, visszajövünk a helyünkre, távolról belép a gépre és némi módosítást eszközöl a nyomtató ip-jén. Másnap nagyon érdeklődve kérdezik, hogy mi történt, nem lehet nyomtatni a nyomtatóra, csak fénymásolni tudnak vele. Mondtuk, hogy tegnap valami probléma volt vele, dolgozunk az ügyön, addig ott a 20m-re lévő másik nyomtató kéretik azt használni.
És a slusszpoén: a user, aki feljött jelezni a problémát ért a számítógépekhez is, nem mellesleg villamosmérnök...

(#27655) hcl válasza F.E.K.. (#27648) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Hosszúnak tűnt neki az idő :D

@koby11h : Furcsa nevek :D

@pn4vhq : :C

Mutogatni való hater díszpinty

(#27656) opr válasza koby11h (#27650) üzenetére


opr
veterán

Na jo, ez hatalmas, rendesen felrohogtem. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27657) Ferrari fan válasza F.E.K.. (#27648) üzenetére


Ferrari fan
tag

Túl sok minden történt egy éjszaka alatt, lehet még hazafelé már a sokadik kúton tudott csak tankolni és a sok várakozás miatt már azt hitte több nap telt el :DDD + bye bye 480-as üzemenyagár :B

Lenry :C
pn4hvq :C :R

Chaser: Mondjuk úgy, hogy egyrészt 1 emberes munka lett volna, midnenki más nagyobb melóba volt, msárészt voltak fényvillanásai a kollégának, amikor a remény felcsillant még is csak használható lesz "Pista" pár dologra így meg lett szavzva egy kis bizalom, cipekedésen kívül
(jah várjunk csak, arra se nagyon nah mind1, részemről ennyi a story és ponty :U :B :DDD :N ).

[ Szerkesztve ]

(#27658) F.E.K.. válasza BiP (#27651) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Á,nem az "áldozat" jelezte, hanem lepasszolta a jelzést... nagyurak ám az oktatók... legalábbis némelyik...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#27659) koby11h


koby11h
aktív tag

Ha valaki használja:
https://sergeistrelec.name

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#27660) pn4hvq válasza koby11h (#27659) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Szuper, köszi. Néhány hónapja említetted ezt a live windows verziót, akkor leszedtem és sajnálattal láttam, hogy a korábbi oldal megszűnt. :R

(#27661) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mekem most az a brainfuck, hogy a Canonical nem csinál a Buguntuhoz netboot iso-t többet.
Bootold be a másfél gigás szerver ISO-t hálóról, ha nem akarsz pendrive-al szórakozni, és telepíts abból desktop OS-t. Ezek hülyék. :D (A netboot image fele ennyi se volt, és sokkal könnyebb volt vele bármit telepíteni.)
Arról nem beszélve, hogy mi van, ha nincs annyi RAM, azaz pl. ha a desktop telepítőt húznád be egy 4 gigás gépen, azt nem fogod, mert 3,5GB. :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27662) virkir válasza pn4hvq (#27654) üzenetére


virkir
veterán

user, aki feljött jelezni a problémát ért a számítógépekhez is, nem mellesleg villamosmérnök...

Mai történet a "mérnökökről"
Egyedi gyártást csinálok, ahol is a "mérnök" 42U-s szekrénybe beletervez 42U eszközt 1U hézaggal az DC táp felett és 1U hézaggal az AC alatt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#27663) frescho válasza virkir (#27662) üzenetére


frescho
addikt

Nincs ezzel semmi baj, csak elég legyen a légáram a hideg és meleg oldal között. Ha be lehet szépen lapátolni és kábelezni még működhet is. Aztán van amikor ez az ötlet is bukik a telepítőkön és a két bladekkel telipakolt rack versenyt fúj egymással szemben. Közöttük átmenni olyan, mintha kilöktek volna a szaharába síruhában és még malacperzselőkkel is kergetnének.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#27664) virkir válasza frescho (#27663) üzenetére


virkir
veterán

De van baj. A mérnök úr arra nem veszi a fáradtságot, hogy felüsse a DC táp specifikációját ahol a méreteknél le vagyon írva, hogy 7U magas nem hat.
A szellőzése meg felfelé van megoldva nem lenne bajság hagyni némi hézagot de nem lesz.
Arról nincs fogalma, hogy milyen gyárilag ezeknek a biztosíték kiosztása, ami addig nem lenne gond, ha nem előzetesen, megrendelő által jóváhagyott tervekkel kéne dolgozni, ahol a megrendelő a MÁV.
Ugye ismerjük a hüjje fokozását hülye-hülyébb-rendőr-postás-vasutas.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#27665) frescho válasza virkir (#27664) üzenetére


frescho
addikt

A kedvencem az 5.25 U magas gép volt. A doksiban 5U volt, de a subracken volt egy felfele kilógó fül. Végül lebeszéltem a többieket, hogy leflexeljék :D

https://frescho.hu

(#27666) totron válasza hcl (#27661) üzenetére


totron
addikt

Jó, de be kell szántani az egészet. A emberek hajlamosak imádni a szemkiverően szart, s ez alól a szakmabéliek bizonyos %-a sem kivétel.

(#27667) totron válasza koby11h (#27650) üzenetére


totron
addikt

Hadd dohogok megint kicsinyt: hát mi a tökről ismerné akkor fel jobban/hatékonyabban? Képolvasásnál (itt: ikon) kevés ösztönibb szint van. Ha belegondolok, hogy értelmes-érdemi emberek elől veszik el a mumkaerőpiacon a helyet...

(#27668) Chaser válasza Ferrari fan (#27657) üzenetére


Chaser
titán

kockázat nélkül nincs győzelem!
by transformers : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27669) Ferrari fan válasza virkir (#27664) üzenetére


Ferrari fan
tag

"Ugye ismerjük a hüjje fokozását hülye-hülyébb-rendőr-postás-vasutas."
A könyvelőket se hagyjuk ki a felsorolásból, rendőr és a postás közé elfér, tapasztalatból tudom :K :U .

Erre egy ma reggeli bizonyíték, hibabejelentés könyvelő részéről, nem email, levelező szolgáltató vagyunk, hanem egyedi programot kínálunk könyvelők számára:

"Tisztelt szolgáltató ! Nem tudom mi lehet az oka, nem tudok bejutni az leveleimhez. Egy szöveg közli, hogy fontos, hogy védve legyenek, az adataim. Rá kattintok a nem engedem szövegre és a folyamat nem enged tovább. Mi ez az aljasság. Úgy is tudnak rólunk mindent. Ez valami kattintási őrület. Hagyjanak békén." :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#27670) koby11h válasza Ferrari fan (#27669) üzenetére


koby11h
aktív tag

Paranoid android...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#27671) hcl válasza Ferrari fan (#27669) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Huh, azért az kemény :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27672) Lenry válasza Ferrari fan (#27669) üzenetére


Lenry
félisten

Rá kattintok a nem engedem szövegre és a folyamat nem enged tovább

fúbazmeg... :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27673) Pötyi válasza Lenry (#27672) üzenetére


Pötyi
őstag

Ha belegondolsz, logikailag tök jogos észrevétel. :DDD (Már a kattintós része...)

QNX is cool!

(#27674) fatpingvin válasza koby11h (#27592) üzenetére


fatpingvin
őstag

kezdjük ott ahová egy KÉSZ ANYAGOT szerkeszthető, sőt, szerkesztésre KITALÁLT formátumban kell feltölteni, az alapból nem komolyan vehető vagy legalábbis nagyon gyorsan ráfér egy igen komoly technológiai vérfrissítés. arról nem is beszélve hogy ezzel kb kötelezően előírták a windowst és a MS office-t az ügyfeleknek amiért alapból jár a f*szkorbács.

kész anyagra PDF. szó szerint erre van kitalálva az az átokverte formátum, nem másra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27675) fatpingvin válasza Lenry (#27604) üzenetére


fatpingvin
őstag

alapvetően tök jól elvoltam enélkül a mentális kép nélkül is, köszi :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27676) fatpingvin válasza Top cat (#27617) üzenetére


fatpingvin
őstag

"a béna alszik"

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27677) koby11h válasza fatpingvin (#27674) üzenetére


koby11h
aktív tag

Teljesen egyetértünk, de a pályázat kiírója ilyen, akkor ehhez kell alkalmazkodnunk...

Mi is pl. normális helyre digitálisan aláírt és időbélyeggel ellátott pdf-et küldünk be. De az nem volt normális hely.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#27678) BiP válasza fatpingvin (#27674) üzenetére


BiP
nagyúr

PDF is szerkeszthető.
De nyilván, több köze van a lényeghez (főleg digitális aláírással), mint egy bármikor/bárhol/bárki által szerkeszthető word doksinak.

Meg amúgy van olyan pályázat, ahol kb. mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#27679) bambano válasza koby11h (#27677) üzenetére


bambano
titán

szerintem érdemes lenne hozzászokni, hogy fontos dokumentumokat papírra nyomtatva, aláírva készítünk el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27680) koby11h válasza bambano (#27679) üzenetére


koby11h
aktív tag

"hacsak nem kapnak írásos utasítást három példányban, aláírva, beküldve, visszaküldve, várakoztatva, elveszítve, megtalálva, nyilvános vizsgálatnak alávetve, ismét elveszítve, végül három hónapra tőzeg alá temetve és gyújtósként hasznosítva."
Tudom, a papírral legalább kitörölhetem, míg egy pdf még erre sem jó ;]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#27681) sh4d0w válasza bambano (#27679) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A DocuSign idejeben teljesen felesleges.

https://www.coreinfinity.tech

(#27682) hcl válasza bambano (#27679) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aztán visszascannelni, és képként PDF-be tenni :D (Vagy Word doksiba, ízlés szerint.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27683) Lenry válasza hcl (#27682) üzenetére


Lenry
félisten

fotóként word dokuba a google drive linkjét ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27684) bambano válasza koby11h (#27680) üzenetére


bambano
titán

jelenleg a nav SEM tudja, hogy mi az az elektronikus dokumentum (e-számla).
jelenleg a jogszabály azt mondja a papír alakú doksiról, hogy tedd el, slussz. az elektronikus doksihoz meg van egy méteres lista, hogy mi mindennek kell megfelelni rakás pénzért, és akkor használhatod.

amíg nem térnek észhez a hatóságok és a törvényhozók, addig nem érdemes elektronikus dokumentumot használni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27685) koby11h válasza bambano (#27684) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát lehet nem érdemes, de a pályázatokban és tenderekben meg kötelező. És mivel ebből él a partner, ezért használnia kell. Függetlenül attól, hogy mi szerepel az állami szervek következő 5 éves tervében.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#27686) Pötyi válasza bambano (#27684) üzenetére


Pötyi
őstag

A pénzügyi nyomozók évek óta digitálisan aláírt pdf-et használnak, szóval ők valószínűleg ismerik. Te valószínűleg az apek-ágra gondolsz. :DDD

QNX is cool!

(#27687) hcl válasza bambano (#27684) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, az tiszta sor, de ez nem az elektronikus formátumok hibája. Én is csekkezek inkább a szolgáltatók felé, mert nem nézem ki belőlük, hogy az egyéb fizetési módszereket normálisan tudják kezelni, és nem jön pár év múlva egy "nem fizette be" levél :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27688) opr válasza hcl (#27687) üzenetére


opr
veterán

Csekk se véd meg...
Saját történet, igaz vagy 10 éve történt:
December 15. körül ír az asszony, hogy kikapcsolták az áramot. Én melóban, Ő otthon az akkor 2 éves gyerekkel, csak hallotta, hogy valami maszatolás van a folyosón (panel, ajtótól nem messze villanyórák), aztán egyszercsak nyista áram. Kimegy, villanyóránk le van plombázva. Két nappal előtte pakoltuk tele a hűtőt karácsonyra...
Nézek, hogy wtf, mi az, hogy lekapcsolták a villanyt. Azt hittem, csak szivat, amíg nem küldött fotót. Melóból elkérem magam, hazarohanok, csekkek elő, minden be van fizetve. Ok, felhívom az eon-t (vagy mi volt a szolgáltató neve), én nem járhatok el az ügyben, mert nem az én nevemen van, hanem a tulajén (albérlet ugye). Ok, akkor mi kell ehhez? Meghatalmazás... Fasza, de ugye nincs áram, ki se tudom nyomtatni. Pánikban körbetelefon, kinek van szabad hely a hűtőben, mert éppen kb 50.000 forint romlik megfele (10 évvel ez előtti 50.000). Nagy mázli, havernak van kocsija, szabad helye a hűtőben (pár nappal később terveztek bevásárolni, illetve azért így se volt elég hely, vagy 4 embernél lett szétdobva a kaja végül), nyomtatója mindene, plusz egy extra feltöltött mobilakkuja, hogy legalább telefonunk legyen.
Felhívom a tulajt, mondom neki mivan (gondolhatod ez mennyire kínos beszélgetés volt), megvan a meghatalmazás, de azért Ő is akkor már átnézi, hogy tényleg be van-e minden fizetve... Borzasztó égő volt.
Ok, másnap szombat, köcsög eon ügyfélszolgálat kb csak papiron van nyitva, úgyhogy egy órával nyitás előtt odamegyek... Így leszek kb a tizedik, aki sorszámot húz, körülöttem népekkel beszélek, felének ugyanez van.
Sorra kerülök, megyek oda, mondom ki vagyok, mondja a nő, hogy xy csekk nincs befizetve. (A beszélgetést udvariasan kezdtem nagyon, de nem úgy fejeztem be, pedig nagyon nem szeretek azzal veszekedni, aki nem a bajom okozója)
De be van, itt is van.
De nincs, mert az Ő rendszerében az van, hogy nincs.
De le se szarom a rendszeredet, itt a fizikai csekk, kapcsold vissza az áramot.
Nem, ez nem így megy, be kell fizetni, plusz a visszakapcsolási díjat, összesen 28k.
De nincs mit befizetni b+, minden számla be van fizetve!
Ok, akkor tehetek panaszt, 15 munkanapon belül kivizsgálják, aztán ha igazam van, akkor 3 munkanapon belül visszakapcsolják az áramot, természetesen ingyen. Aha... Dec 15 van karácsony minden jön, tehát talán január közepére. Anyádat.
Akkor vegyük fel a panaszt, vagy kifizeti?
Ha kifizetem, mikor kapcsolják vissza?
3 munanapon belül.
Jó, kifizetem, de panaszt is teszek.
Azt nem lehet, a fizetéssel elismeri a hibáját. (mindezt végig mosolyogva adja elő az olcsó kis kurva)
Jó. Kártyával szeretnék fizetni.

Végül hétfőn visszakapcsolták az áramot. Olyan ideges voltam, hogy füstölgött a fejem. Akkor még bagós voltam, amint kiléptem az épületből, gyújtottam is rá, másik arc a reggeli sorból akivel ugyanez történt, szintén ott volt. Ugyanez a sztori, ugyanez a beszélgetés nála is. Nem fogok hazudni, ez a szitu ott és akkor egy nagyon szép lökést adott ahhoz, hogy ma már ne Magyarországon éljek, és ha kérdezik, hogy vissza fogok-e költözni, azt mondjam, hogy hamarabb fűrészelem le a golyóimat egy savba mártott rozsdás merőkanállal, mint hogy még egyszer egy hónapot is ott éljek.

Később kiderült, hogy ez amúgy egy ilyen kis barátságos akció volt az eon részéről, rengeteg ember járt így, voltak is belőle cikkek mindenféle híroldalakon. Jogorvoslat, pénz vissza, esetleg akár egy bocsbazmeg bárhonnan? Nem. Soha, semmi, sehonnan.

Szóval, abszurdisztánban a csekkedet max arra tudod használni, hogy begyújts a tűz alá, esetleg papírrepülőt tudsz belőle hajtogatni, vagy akár be is vazelinezheted és feldughatod oda, ahova nem süt be a nap, mert hiába van igazad, szart se érsz el vele.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27689) Lenry válasza opr (#27688) üzenetére


Lenry
félisten

ezt még olvasni is rossz volt :W

és én pl semmit nem fizetek csekken, semmi ilyen fecnit nem őrizgetek. minden szar ott van az ő rendszerükben, ott van az emailjeim közt a számla is, a fizetés visszaigazolása, a jelek szerint ez semmivel sem ér kevesebbet mint egy tizenpár négyzetcentis sárga papírcetli

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27690) DJGABI válasza opr (#27688) üzenetére


DJGABI
addikt

de kiderült végül hogy kinek a hibája? postáról nem ment át a csekk vagy mi? amúgy csak egy sima utalási megbízás a sárga csekk. anyám is nem tudom mit hajtja állandóan hogy a gáz azzal legyen befizetve. postára baktatás, sorbanállás, csak a macera van vele.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#27691) opr válasza DJGABI (#27690) üzenetére


opr
veterán

Semmi, kellett a bónusz pár eonos managernek, szebbek legyenek az év végi számok, ennyi. Teljesen mindegy volt, hogy fizetted, és teljesen random volt, kiket kapcsoltak le. Semmi figyelmeztetés, semmi jóvátétel, semmi. És mivel a fizetéssel a hibát elismered, perskedni se tudsz utána, ki volt ez találva.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27692) radio11 válasza opr (#27688) üzenetére


radio11
tag

Ilyen helyzetre (mármint amikor szívat a szolgáltató és neked van igazad) van két, többször is kipróbált módszerem:
1. Levelet írok a cég vezetőjének. Mármint a legfőbb vezérnek, mellesleg csatolom az alsóbb érintett vezetőket (pl. ügyfélforgalmi igazgató vagy hasonló) és az ügyfélszolgálatot is. Legtöbb esetben percekkel később javulást tapasztalok (Vodafone, UPC, helyi vízmű meg még egypár online shop tanusíthatja, illetve egzotikumként a máltai közlekedési vállalat és a portugál nemzeti légitársaság is bekerült ebbe az illusztris, bár szégyenteljes körbe). A titka, hogy megfelelő stílusban kell csinálni, gorombáskodással semmire sem megy az ember. Mindenképpen jelezni kell, hogy az ember jogi útra készül terelni a problémát (pl. fogyasztóvédelem)
2. Sajtót értesítem (vagyis eddig elegendő volt belengetni fenyegetésként), érdekes, hogy erre is érzékenyek.

(#27693) Lenry válasza opr (#27691) üzenetére


Lenry
félisten

És mivel a fizetéssel a hibát elismered

mondjuk ilyen a világon nincs, bíróság ezen simán elkaszálta volna a céget

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27694) opr válasza radio11 (#27692) üzenetére


opr
veterán

Normál esetben ez működhet, viszont max egy héttel a karácsonyi szabadságolások előtt, úgy, hogy a kaja romlik megfele meg mittudomén kb esélytelen. Ki volt ez találva. Ha két héttel előbb csinálják meg, lehet nekiesünk a dolognak, de így? Plusz otthon mit csinál az asszony a gyerekkel a négy fal között? Ok, távfűtés van, tehát legalább hideg nem volt, meg gáztűzhely, tehát legalább főtt kaját tudtunk enni, de érted...
2 éves gyerek meg pont az, aki már bőven nem bébiételt eszik, de még nem pont azt, mint a szülők, legalábbis nem mindig. Szóval igen, abszolút igazad van, de akkor és ott olyan szinten voltam sarokba szorítva, hogy nagyon. Borzasztó szar érzés volt, az a tehetetlen düh, az olyan stressz, hogy azt leírni is nehéz. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27695) fatpingvin válasza opr (#27688) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Azt nem lehet, a fizetéssel elismeri a hibáját."

na, ezen a ponton konkrétan a szemedbe hazudott ahogy Lenry is írta. ez nem így működik, akkor sem ha az eon lesz*pja magát a szerződéseivel. az ilyenekbe sajnos bele kell állni akkor is ha plusz meló ugyanis pont amiatt csinálják ezeket mert senki nem áll bele hogy ezért igenis legyen f*szra húzva a cég. én valszeg ezen a ponton mondtam volna hogy oké, akkor innentől a fogyasztóvédelem is beszállt a ringbe, tökmindegy mit csinál a panaszt meg fogom tenni. hiába nem az ügyintéző volt felelős a helyzet kialakulásáért, ezzel az ügymenettel megnyert magának egy név szerinti említést is. szóval ezt tisztázva, mi a leggyorsabb ÉS legolcsóbb módja annak hogy visszakapcsolják az áramot? ja, és természetesen MINDENT ami elhangzik kérek írásban, hitelesítve, ésvagy hangfelvétel a szóbeli egyeztetésről.

nyilván nem kritizálás végett írom, abszolút megértem ahogy a helyzetet kezelted. tényleg vérlázító amit ebben az országban egyes nagyhalak megengednek maguknak. jómagam is hasonló életérzésben vagyok, nem szándékozom ebben tovább részt venni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27696) radio11 válasza opr (#27694) üzenetére


radio11
tag

Sajnos már nekem is volt nagyon hasonló szituáció (majd 20 éve) csak ott a gázzal volt probléma. Ott a 2-es számú technika hozta meg az áttörést (még a helyi újságba is az én fotóm volt ahogy vádló tekintettel állok a társasház gázfogadó reduktoránál)
A tehetetlen düh az a párom "reszortja" én is nagyon fel voltam zaklatva, de mindig próbálom tartani magam, hogy "szakszerűen" tudjam megoldani a dolgokat, persze nem mindenáron, mert van amikor a szükség felülírja.

(#27697) szebe válasza radio11 (#27692) üzenetére


szebe
őstag

Lehet majd bevetem a sajtót meg a felettes cc-zést én is.
Ház előtt szervízút, utána játszótér. Szervízút talán felvonulási terület, bár tábla nincs, és katvéd nem válaszol. Azon is meg, a ház előtti járdán is közlekedik meg parkol a többi "kedves" lakó (ugye játszótér mellett ez milyen remek).
A választókerületünk képviselőjének (plot twist: ő az alpolgi) jeleztem a problémát, aki elintézte annyival, hogy hát igen, nehéz a parkolási helyzet, és nincs keret megoldani.

Tehát amíg nem ütnek el mondjuk egy gyereket, addig felejtsd el, hogy csinál valamit.

szerk: múltkor az esti kutyasétából hazafele össze kellett szednünk az enyhén ittas szomszéd bácsit. Fejét beverte, vérzett, mentő. Mentő alig tudott bejönni a fent említett parkolások miatt...

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#27698) opr


opr
veterán

Simán lehet, sőt, valószínű, hogy igazatok van, de az igazság az, hogy addigra már annyira belefáradtam az abszurdisztáni napi valóságba, hogy már nekem mindegy volt. Olyan sokat kaptam az országtól, amit szeretnem kéne elvileg ugye, hogy addigra egyetlen cél lebegett a szemem előtt, mégpedig az, hogy melózzak, mint az állat, jussak el addig karrierben, hogy tudok váltani úgy, hogy a gyerek az iskolát már kint kezdje. Ez végül éppenhogy, de sikerült. Elegem volt belőle, hogy adó az van dögivel, de hogy cserébe kapjunk is valamit, azt felejtsük el.

Az az 5 év úgy nézett ki, hogy:
- Meghalt muter. Leukémia. Bő 800khuf lett hálapénznek kötelező jelleggel kiadva, mert a nővérke nagyon máshogy szúrta a tűt, amíg nem kapott Ő is legalább 100k-t, és három nővérke volt... Érdekes módon utána elsőre betalált a tűvel mind. Illetve érdekes módon a doki is rá tudott nézni napi szinten muterra, hogy mennyire működik a chemo, de csak miután kapott fél millát. Az már nem tartozott bele a csomagba, hogy elmondják, hogy ilyen teszteredményekkel, mint ahogy muter bekerült, még soha, senki nem élte túl a dolgot, úgyhogy jobban jártunk volna, ha nem kínozzuk vele, hanem otthon együtt vagyunk, és pár hónap múlva szépen elalszik, de gyakorlatilag fájdalom nélkül.
- Fenti okok miatt egyetemet ott kellett hagynom, azonnali jelleggel főállásban melózni, mert muter volt a fő kereső.
- Egy évvel később... 2008. Gondolom nem kell ragozni. Akkor még két ingatlanunk volt, ebből az egyiket elvesztettük két évvel később, mert az albérlőnk meghamisította az összes csekket, úgyhogy mint tulajra és kezesre, ránk vertek 2 milla befizetendőt. Csávó el lett ítélve meg minden, de addigra hivatalosan nem volt se munkája se semmilye, nem lehetett behajtani rajta semmit.
- 2010: megszületett a gyerek, ez volt az első és utolsó pozitív kórházas tapasztalat, a doki és a nővér is nagyon profi volt, udvarias, normális, és még a felajánlott hálapénzt se fogadták el. Ha minden így menne, mint az, sose jövünk el.
- 2012: említett eon story

Most ezt azért írtam le, hogy megaszondjam, hogy addigra nekem mindegy volt. A fentieken kívül bőven volt más is, sokszor vérlázító, de sokszor meg tudtuk oldani így vagy úgy. 2012-re nekem elegem volt, bele voltam fáradva, hogy folyamatosan azzal hadakozok, akinek fizetem a rekordadómat és az lenne a dolga, hogy segítsen, ha kínom van, hagyjon békén, ha nincs.

Szóval, jah, mindegy volt már. Nagyon mérges voltam, de nem a helyzet miatt igazából, addigra ezt az eon sztorit csak úgy fogtam fel, hogy élet Magyarországon, ez ilyen, igazából azért volt ez a tehetetlen düh érzet, mert tudtam, hogy még évek, mire végre el tudunk húzni a picsába.
El nem tudom mondani, mennyire nyugisabb az élet, mióta elhúztunk a picsába, és nem elsősorban pénzügyi szempontból. A végére Magyarországon is teljesen jól éltünk, nem voltunk gazdagok, de nem voltak napi pénzügyi gondjaink. Most se lenne, ha vissza lennénk kényszerítve. Viszont minden más? És azóta a legtöbb dolog még szarabb is lett? Nincs az az isten. Aki tud, meneküljön, utolsó kapcsolja le a villanyt, ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27699) totron válasza opr (#27688) üzenetére


totron
addikt

a fizetéssel elismeri a hibáját
Áhhá, nekem ez a kedvenc részem. Puszika a rendszernek. :B

De nem mesélsz az ellenpontról, hogy ott, ahol most élsz gyakrabban van igazad? Mert számos embernél csak önigazolás a hivatali bosszanat, attól persze még tényleg bosszantó, akár kiakasztó.

Itt meg egy villámlöket pusztította el az digitális technikának és szolgáltatónak az mérő óráját. Áram volt, csak mérődés nem. Bejelentés frissiben 1. Majd 2., 3., 4.. Fül bot se mozdítva. Majdan cirka 1 év múlva kijön egy horror összegű, becslésen alapuló kurvaannya, ami hát még véletlenül sem a sokévi, addigi, ide vonatkozó fogyasztásokon alapuló kalkuláció volt, hanem valami felszorzott hétszentség vagy hasraütés, én nem tudom de még az átlag polgárnál is jóval többet "fogyasztottunk" (nem, annak tizedét ha ugyan azt elérte a valós, de a mindenkori, népi átlagnál is jóóval soványabb volt akkoriban a vételezés). Többszöri asztalverés után végül kegyeskedtek visszaadni a felét. Nem, a másik, bent ragadt fele nem csatornázódott át holmi jövőbéli jóvírásokká vagy ilyesmi, nem, az úgy elveszett a rendszerben. ... ... ... ... ... Azt kérem ám vissza. De nincs, tán nem is volt, ezt tudjuk felajánlani. Történet vége.

(#27692), s honnan tudod meg a vezetők, középvezetők, összesszereplők neveit?

(#27700) hobizoli válasza opr (#27688) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ilyenkor az illetekes hatosag vajon miert nem qr ki rajuk egy par Mrd-s buntit? meg jovairunk mindent, meg teljes huto tartalmat kifizetjuk, nem 30+ nap mulva hanem kifizetve jovairva maximum 72oran belul, akkoris, ha hetvege beleesik
nem kene szarakodni ilyenekkel, meg hogy megbuntikezgetjuk frutti 2 millio fabatkara tobb szaz ugyfellel eljtszva ezt, ami egy ekkora cegnel 10sec-nyi kieses
a Mrd-s nagysagrendeket mar qrva nehez kimagyarazni felfele is, hogy vki csak okos volt a xy ugyosztalyon, ugy pitsan rugjak egybol, hogy le sem esik

azt kene, mint a jenkiknel
ne felj lenne ugyfelkozpontusag mindjart
meg az ilyen ha befizeted elsimered a hibat tema is megint miiii?
japanoknal is probalja meg csak ezt egy ceg is...
ott meg a vezerigazgato is bocsanatot kerne cipoig hajolgatva kozben

a Wizzair uganez.... azok is hanyszor jatszottak el, hogy a csomagokat otthagytak a repteren?
meg utasok 20 orat varnak a gepre, mert jaj hat sajnos elromlott
tobb szaz repulos flottanal igenis legyen egy db potvesztartalek beugros gepuk erre teljes harckeszultsegben, ami par ora alatt a helyszinre repul egy kozpontibb bazisrepterrol es nem kell megvarnia az utasoknak pl a hajtomucseret

meg a sokat fikazott BKV-nal is vannak minden telephelyen ugyeteles soforok, hogyha vhol vili vagy metropotlas kell, akkor azok egybol indulnak erre fenntartott buszokkal
a Meta garazsbol tobbszor is lattam mar kiforulni egymas utan csuklos buszokat, amik uveghangon mentek vhova, es otthon lattam a hirt, hogy pl 50-s vili koccolt egy szgk-val es addig buszok szallitjak az utasokat

nem pingvineztek, hogy jaaaaa hat tart a helyszineleeeeees, addig a villamosok itt aaalllnaaaak par orat egymas mogooooooott

meg fuu ez mennyibe kerul majd a cegnek, hogy +6 busz ette a gazolajat addig

kiaf4szterdekel mennyibe kerul a Wizzairnek is?
oldja meg
ekkora gepparknal ez bele kellene ferjen

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.