Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) samu74 válasza gippazoid (#10050) üzenetére


samu74
addikt

Hát akkor valamit a routeredben kell variálni mert ez erre egyáltalán nem jellemző. Minden frissítés vagy wifi stream nálam hibátlan.

-----------

(#10052) gippazoid válasza samu74 (#10051) üzenetére


gippazoid
senior tag

ac-s módban a Samsung ugyan úgy lelassul, mint ax-ben. A csak ac-s módra képes OnePlus7 simán hasít a 20. Speedtest-nél is, tehát az nem lassul. Ugyan azon a routeren.
Kikapcsoltam a 2,4 Ghz-es sávot, akkor is előjött a jelenség.

Viszont látod, hogy nálad is 47,7 (48) mbit a feltöltés és 9-10 mbit a letöltés egy idő után.
Pont mint nálam.

Két telefont vettünk egyszerre a barátommal, ő egy másik színűt, nekem decemberi, neki novemberi gyártás. Pont ugyan ezt produkálja. Gyanús, hogy ez egy feature, amit eddig nem sokan vettek észre. Én sem speedtest-elek 15x egymás után, csak mivel tapasztaltam lassulást, és állítgattam a router-t, közben teszteltem, hogy tartósan jó-e az új beállítással. De eddig akármit állítok, mindig 10/48 mbit-nél kötök ki idővel.

Ahogy nálad is látszik a screenshot-on.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10053) samu74 válasza gippazoid (#10052) üzenetére


samu74
addikt

Értelek ,de azt írtam fentebb hogy ha megy a tükrözés(pl.nálam rendszerint a tv felé) vagy letöltök akkor teljes tempóban jön lefelé. Esetleg a fejlesztői beállításban nézd meg a véletlenszerű MAC kiosztást hátha segít.Eléggé router függő a dolog ez,mert ok hogy OP ok de láttam már ilyet hogy 3 samsung közül az egyik(S10) nem tudta a teljes tempót míg az enyém 10-ből 10x.Ha a melegedés gyanús neked ,akkor tedd be a hűtőbe vagy 5 percre, aztán mérjél megint.

-----------

(#10054) gippazoid válasza samu74 (#10053) üzenetére


gippazoid
senior tag

Tegnap annyit csináltam, hogy újra összepárosítottam a Watch4 okosórát a telóval. Ez némi program futtatás (Wear OS), Bluetooth-os file másolás. Ezután töltöttem volna le számlapokat az órára. Nagyon-nagyon lassan jöttek le. Közben elindítottam az EKG funkciót amihez le kell tölteni a kemény 80 MB-os Samsung Health Monitor alkalmazást. Na az, mint a csiga, úgy kezdett letöltődni. Ekkor nyomtam egy speedtest-et: hát persze hogy 10 mbit-es volt a sebesség, de erre el is hajította a 80 MB letöltését, hibával megállt.

Most ha elindítanék a telón egy játékot, akkor 2 percen belül el is olvadna??

Elkeseredésemben feladatam, éjfélre járt az idő és tegnap volt a 3 napos cseregarancia utolsó napja. Feltettem vezeték nélküli töltőre 39%-os akkuval, azt még láttam, hogy elindult a töltés. Reggel úgy vettem le, hogy a töltőn semmilyen LED nem világított, se a piros, se a zöld. A telefon 26%-on volt, semmi hibaüzenet. Mellette az óra simán feltöltődött. Ismét feltettem tölteni a telefont, most tölt.

Komoly problémák vannak a Samsungnál úgy látom! Vagy paranoia a túlmelegedés miatt, vagy selejtes hardver.

Igen, meleg van a lakásban, de odakint még melegebb lesz és eddig egyik telefonom se igényelt mobil klímát a hátamra, hogy egyáltalán működjön.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10055) Deck válasza gippazoid (#10054) üzenetére


Deck
titán

Én napok óta diablo-zok telefonon 60fps-el high beállítás és max langyos kicsit, ha közben töltöm akkor se lesz meleg vagy forró. Szóval tuti nem olvad el. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#10056) gippazoid válasza Deck (#10055) üzenetére


gippazoid
senior tag

Elindítottam a router HDD-ről egy filmet. 9. perctől kezdve 15 másodpercenként 13 másodpercig bufferel...
39 fokos a teló és 36 fokos az akku. Nem is fogom a kezemben.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10057) kelly416 válasza gippazoid (#10054) üzenetére


kelly416
veterán

A pubg képes 2-3 órát futni akadás nélkül. Igaz, melegszik a teló közben, de semmi akadás. A Te telefonoddal van baj, 3 napon belül el kellett volna állni és újat venni. Most gariztathatod. De muszaj leszel, mert így használhatatlan.

(#10058) gippazoid válasza kelly416 (#10057) üzenetére


gippazoid
senior tag

Elállni nem tudtam volna, mert nem netes vásárlás volt. Meg ugye ilyen lassulást itt screenshot-on is becsatolt valaki Exynos-os kivitelről. 72 órás cseréhez be kell tudni mutatni a hibát, ami pl. a jól klimatizált üzletben nem feltétlenül sikerül, pláne ha a wifi is lassú arrafelé. Mert ha nem megy pár 10 mbit felé a letöltés, akkor nem jön elő a hiba sem. Pl. most nem a Samsung gyári video lejátszóval nézem ugyan azt a filmet, az képes úgy streamelni, hogy 5-10 mbit-es sebességgel jön csak és nem is kezdett el bufferelni így.

A Samsung saját playere viszont 5 mbit - 130 mbit - 7 mbit - 140 mbit ütemben töltöget le és ott 9 perc alatt megállt.

Egyszer nem webshopos vásárlással vettem valamit - pedig úgy szoktam, pont az elállás lehetősége miatt - akkor rá is cseszek...

Gippazoid Novelties Inc.

(#10059) wanted5 válasza gippazoid (#10058) üzenetére


wanted5
őstag

Megcsináltam most én is 10 tesztet egymás után. Nekem egyszerű 2,4 GHz-es router van, de lassulást nem tapasztaltam. (SD verzió)

(#10060) bluerain válasza kelly416 (#9998) üzenetére


bluerain
csendes tag

A Google 04.22.én jelentette be hogy leszámol a 3rd party hívásrögzítőkkel május 11-től az EU-s szabályozás megváltozása miatt. A meglévők addig működnek amíg nem frissíted az appot.

(#10061) gippazoid válasza wanted5 (#10059) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszönöm!
Eddig én csak Wifi6-os 2,4 GHz módban teszteltem, akkor 180 mbit volt a maximális sebesség és belassult. Majd kipróbálom még, hogy Wifi6-ot teljesen kiiktatom és úgy mit csinál (mitha n-es wifi lenne).

Gippazoid Novelties Inc.

(#10062) samu74 válasza gippazoid (#10061) üzenetére


samu74
addikt

Nem a wifi6 kavar be nálad,szerintem. Most a telekomos routerrel mértem sorban 10-et ,szögre ugyanannyi.

Nézd meg egy másik routerrel,szomszéd/céges ha ott is lassú akkor reklamáld meg .

-----------

(#10063) kelly416 válasza gippazoid (#10058) üzenetére


kelly416
veterán

Netes vásárlás esetén nem 8 napod van az elállásra? Mintha úgy emlékeztem volna...

(#10064) kutga válasza kelly416 (#10063) üzenetére


kutga
nagyúr

14 nap van internetes vásárlás esetén.

Let the Zone take me if I am.

(#10065) gippazoid válasza samu74 (#10062) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ha jól láttam, 250/70 a neted. A 28 mbit egy "nevezetes" érték nálam is, erre szokott lelassulni, meg 48 mbit-re. A korábbi screenshot-odon pont annyi szerepel. Először mindig a feltöltést korlátozza be. Lehet, ha nyomtál volna még 2-3 tesztet, belassul a letöltés is. Ahogy a korábbi tesztjeidnél be is lassult 9 mbit-re. Kezdek arra gondolni, ez mindenkinél ilyen. De elképzelhető, hogy az enyémnél sokkal hamarabb szabályoz le, mint kellene? Mert én nem tudtam egyben letölteni az Android 12-t sem és video streamelésnél is 9 perc után elkezdett akadozni. Ezt egy főpanel csere tudja csak kideríteni, attól tartok.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#10066) samu74 válasza gippazoid (#10065) üzenetére


samu74
addikt

Én a helyedben kapásból nyomnék egy gyári visszaállítást, aztán ha ugyanaz lecserélném azt az Asus routert. Csak azután küldeném szervizbe.
Soha 1 frissítés nem szakadt meg ezen kazán exynos verzión sem ,filmet simán ki tudom küldeni a tv-re,de persze nem kizárt hogy valami a modemmel van nálad.De a hard reset az alap lenne,meg letesztelni egy másik routerrel. Mert látod a mostani képen nekem azzal a telekomos routerrel(keveri a 2,4 és 5ghz-et de wifi 6 az is) meg pontosan annyi minden méréssel. Viszont a TP Link routeren lógva 5-ik mérés után visszveszi.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#10067) gippazoid válasza samu74 (#10066) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszi, hogy ennyit foglalkozol a problémámmal!

A routeren már mindent átállítottam, amit az ASUS topic-ban javasoltak de semmi nem változott. A OnePlus7 teló bármilyen router beállítással hasít, ez meg megáll. A router nem volt olcsó, ellenben qrvadrága, most is 52 rugó. 1 éve kiválóan szolgál, azért kellett Asus mert van benne torrent kliens, a hozzá csatolt HDD-re simán letölt bármit. Két elődje is emiatt volt Asus.

Megpróbálok majd egy hard resetet. A OnePlus-ról mindent átmásolt a Samsung Switch app és jöttek az alkalmazások is. Csak azért nem gondolom, hogy ez lenne a hiba oka, mivel pont ennek a 33 GB-nak az átmásolása során jelentkezett először a lassulás.

Android 12 frissítés meg ezután jött, szívtam is a fogam, mert akkor kezdte el amikor már benne voltak az adatok, pedig én a kisebb kaliberű frissítéseknél is szoktam hard resetet csinálni, nem hogy OS verzió váltásnál.

Arra viszont nem figyeltem fel, hogy két külön router-rel tesztelted... Ez érdekes. De az Asus meg a TP-Link pont a legnépszerűbb márkák, akkor sokan küzdenének ilyen jelenséggel. Azért felvetem az Asus fórumon.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10068) samu74 válasza gippazoid (#10067) üzenetére


samu74
addikt

Ezért van a fórum, hogy a felmerült problémákat megbeszéljük. :) A telekomos egybefésüli a két hálózatot, a TP Link meg külön van választva. Feleségem S10 telefonja(3 éves) a mai napig nem tud teljes tempót a TP Link routeren(ismerős S10+ telefonja se) viszont a telekomos routeren meg igen. Az S20FE meg sima liba.Ezért mondtam hogy a OP egy dolog hogy jól megy vele ha meg ezt a samsungot használod.Tolj neki egy gyári visszaállítást ,ne mentésből(smart switch) tiszta telepítést csinálj. Nyilván macera ha sok app meg jelszót kell egyessével felrakni meg pötyögni, de én így biztos kizárnám a szoftveres bugot.

-----------

(#10069) gippazoid


gippazoid
senior tag

Gombokkal hogy lehet a recovery menübe jutni kikapcsolt állapotból? Törölném a cache partíciót is.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10070) samu74 válasza gippazoid (#10069) üzenetére


samu74
addikt

Kábelt bedugod a kikapcsolt telefonba majd egy olyan usb aljzatba ami adatot fogad(laptop/router/xbox/tv),és a hangerő+power gomb egyszerre indítva.

-----------

(#10071) gippazoid válasza samu74 (#10070) üzenetére


gippazoid
senior tag

Este megcsináltam a resetet menüből.
Miután visszaköltöztem a OnePlus7-be.

Semmi más nincs a telón, csak egy Speedtest. Este próbáltam vagy 15-20 alkalommal és a vége felé nem hogy lassult volna, hanem még gyorsult is 800 mbit-ig a letöltés az első mérések 700-ához képest. A teló szerintem melegebb volt, mint eddig bármikor.

Ma reggel újra próbáltam, már a 8. tesztnél lelassult 10 mbit-re... :(
Kezdtem örülni, hogy a Samsung Switch app-os adatátmásolás miatt volt gond. De nem.

Aztán ismételtem a OnePlus7-tel a tesztet és a 30. gyors eredmény után meguntam.

Csináltam még egy tesztet: a router HDD-ről elkezdtem streamelni a Samsung Video player-rel egy FHD filmet. A múltkor ugyen 7 - 140 - 5 -130 mbit-es ütemben streamelt és 9 perci után már minden 15. mp lejátszás után 13 mp-ig bufferelt. Most csak 20-25 mbit-ig ment fel a streamelés üteme, de 7 perc után minden 15 mp filmre jut 10-12 mp pufferelés.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10072) zoltan77 válasza gippazoid (#10071) üzenetére


zoltan77
aktív tag

Most már kíváncsiságból csináltam pár tesztet, nekem egy gagyi inviteles routers van. De szerintem a telefonnal nincs gond. Neked biztos azzal van a baj helyedben gariztatnám. Csatolok méréseket.
Teszt alatt nincs melegedés, langyos volt csak a telefon.

[ Szerkesztve ]

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#10073) samu74 válasza gippazoid (#10071) üzenetére


samu74
addikt

Hát akkor passz.Esetleg az értesítő sávban ha bekapcsolod a speciális feldolgozást akkor is visszaveszi? Csak ki kellene próbálnod egy másik routerrel hogy azzal is ingadozik-e...De sanszos hogy akkor a telefonnal lesz valami disznóság.Vedd fel a Samsung ügyfélszolgálattal a kapcsolatot, posta pontra leadod(ha nincs SES Store a közelbe) a telefont 1 hét alatt megjavítják.Főpanelcsere valószínű.

-----------

(#10074) wanted5 válasza gippazoid (#10071) üzenetére


wanted5
őstag

Nem tudom, hogy váltogattál-e szervereket, de simán elképzelhető egyébként, hogy amire mérsz egy idő után "tilt", mert azért a rengeteg speedtest egymás után már mérhető adatforgalmat generál.

De akár még egy jelentéktelennek tűnő router beállítás is lehet.
Általában az ilyen problémák megoldása úgy működik, hogy sorban minden egyes változót ki kell iktatni, még azt is ami 100%, hogy jó. Gondolok itt olyanra, hogy egy másik hasonló tudású routerrel is tesztelni kéne (hiába jó másik telefonnal a mostani is)

[ Szerkesztve ]

(#10075) gippazoid válasza wanted5 (#10074) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ugyan azt állítottam be: Antenna Hungária. Csak ezen mérek mindig.
De a saját routerem nem tilt. A filmet még sem tudta lejátszani róla, kivéve az első 7 percet, ami még simán ment.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10076) samu74 válasza wanted5 (#10074) üzenetére


samu74
addikt

Erre gondolok én is,írtam is hogy csak próbálni kellene egy másik routerrel. De az hogy hálózatról nem tud megnézni egy filmet az már durva,és nem is egy gagyi routerről van szó.Én simán streamelem a tv felé pl. egy filmet a telefonról de ha megakadna ki is dobnám a telefont...

-----------

(#10077) racerx


racerx
őstag

Hello. Érdeklődnék váltott e erre a készülékre (snapis), Oneplus 8 pro (környékéről) ? Mert nagyon nem vagyok megelégedve az üzemidővel és a kamera, videó teljesítményével (visszasírom a P20, 30 prókat..) . Főleg ez a 2 a szempont, többi nem izgat, mert még a P20 prom is bármire elég volt.

(#10078) Lacgo


Lacgo
csendes újonc

Tudna nekem abban segíteni valaki, hogy hogyan tudhatom meg azt, hogy a telefonom Snapdragon vagy Exynos chipkészletű?

(#10079) kutga válasza Lacgo (#10078) üzenetére


kutga
nagyúr

G780G a Snapdragon típusjele.

Let the Zone take me if I am.

(#10080) Lacgo válasza kutga (#10079) üzenetére


Lacgo
csendes újonc

Köszönöm szépen! :R
Nekem sajnos G780F, pedig alig 1 hónapja vettem a Vodában. 😔

(#10081) samu74 válasza Lacgo (#10080) üzenetére


samu74
addikt

Üdv a klubban! :)

-----------

(#10082) kutga válasza Lacgo (#10080) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem az Exynos sem tragikus.

Let the Zone take me if I am.

(#10083) Aryon87 válasza Badboys (#10032) üzenetére


Aryon87
félisten

Hard reset se fog segiteni. Droid 12-ben valami felrement ezen a teren, mert 11 alatt ilyet nem produkalt.
Parom meg is utalta a telefont emiatt ..
Xiaomira valtott.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10084) Badboys válasza Aryon87 (#10083) üzenetére


Badboys
őstag

Köszönöm akkor megvárom a 13 at hátha. Az óra miatt nem váltok ez is csak miatta van. Egyébként sosem vettem volna samut.

(#10085) Aryon87


Aryon87
félisten

Leköszönök a csoprtból, a telefon hamarosan új gazdára fog találni, párom más márkára tért át.
Hosszú, problémamentes használatot!

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#10086) embe válasza Aryon87 (#10085) üzenetére


embe
nagyúr

Mi lett az utód?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10087) TODI1111 válasza embe (#10086) üzenetére


TODI1111
addikt

(#10088) kutga válasza TODI1111 (#10087) üzenetére


kutga
nagyúr

Az vajon jobb lesz?

Let the Zone take me if I am.

(#10089) GalaxyS9 válasza kutga (#10088) üzenetére


GalaxyS9
tag

Sajnos így bukta az IP68-at, telefotó objektívet és a vezeték nélküli töltést is.
Én év elejéig használtam S20 FE-t, utána kipróbáltam egy i11-et, viszont eladtam több probléma miatt. 155-ért sikerült vásárolnom bontatlan S21 FE-t Samsung Experience Store garanciával. Ennyiért ajándék. :)

(#10090) embe válasza TODI1111 (#10087) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! :DDD
Én S9 után tavaly kipróbáltam Redmit, Pocot, de a szoftveres bugok bosszantottak. Utána a OP 8-t, de annak meg a kamerája volt nagyon gyenge.
Így visszatértem a Samuhoz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10091) kutga válasza GalaxyS9 (#10089) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen láttam a topikjában.

Let the Zone take me if I am.

(#10092) neo_xperia válasza kutga (#10088) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Kizárt...

(#10093) kelly416 válasza GalaxyS9 (#10089) üzenetére


kelly416
veterán

Azon túl, hogy kicsivel kisebb, van előnye szerinted? Én alapból nem vennék snapi888-as telót, meg erről nem is váltanék S21FE-re, de nekem nincs is ilyen jó ajánlatom, mint Neked volt. Annyiért tényleg kár lett volna kihagyni.

(#10094) kutga válasza neo_xperia (#10092) üzenetére


kutga
nagyúr

Valamiben biztos, de ott meg más problémák lesznek.

Let the Zone take me if I am.

(#10095) GalaxyS9 válasza kelly416 (#10093) üzenetére


GalaxyS9
tag

Nekem bejön nagyon a design, meg az is, hogy a csúcs Dynamic Amoled 2X kijelzőt tették bele. Azon túl nagyon szuper, hogy sokáig lesz támogatva. Örülök, hogy ennyiért hozzájutottam, persze ritka, hogy ennyiért lehet kapni, de újonnan 150-ért vicc makró kamerás, IP68, vezeték nélküli töltést mellőző, középkategóriás telefonokat lehet venni. :) Talán az A52S jó választás, de hiányolom a teleobjektívet belőle, meg a valóban combos processzort (pl. 865-öt tehettek bele). Tudom, hogy nyáron egy kazán a 888, de az Exynos 990-től csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10096) kutga válasza GalaxyS9 (#10095) üzenetére


kutga
nagyúr

Az nem csak nyáron lesz kazán, a 120 Hz-es kijelzővel. :)

Let the Zone take me if I am.

(#10097) gretzky77 válasza kutga (#10096) üzenetére


gretzky77
veterán

OnePlus 9 Pro-t használok szintén Snapi 888, én is tartottam tőle kicsit, de mindennapi használat esetén nem melegszik túlzottan!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#10098) kelly416 válasza GalaxyS9 (#10095) üzenetére


kelly416
veterán

Na ezért kérdeztelek, mert van összehasonlítási alapod. Annak idején nagyon gondolkoztam az S21FE-n is, de még nem volt kapható, a 888-as procit halálba cikizték, így könnyen döntöttem egy marék szám alapján. A taoasztalat ennél sokkal árnyaltabb.
Köszönöm, hogy leírtad.

(#10099) Dilikutya válasza kelly416 (#10098) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért én nem hinnék minden cikizőnek. Tele a piac 888-at használó telefonnal, annyira szar csak nem lehet. Szerintem az Exynos 990 sem lehet olyan tragikus.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10100) kutga válasza Dilikutya (#10099) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyik sem tragikus de azért az látszik hogy a 865 volt az utolsó olyan széria ami tartósan tudta tartani a teljesítményét túlmelegedés nélkül.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.