Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) Remus389 válasza Barell (#8247) üzenetére


Remus389
veterán

jobbak a Laca féle lötyik

én már több ilyen kínai műanyag ízű lötyit nem veszek, még van vagy 70 ml azokat elszívom mert ha már kifizettem, most valami dekong vag

olyan volt néha volt még melettük Laca féle mint a pokolban egy csepp hűs pohár víz

de legközelebb Laca, vagy ha betiltják saját magam keverek, ennyi

mondjuk a Hangsen azért jobb mint az a kínai lötty ami van most nekem

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#8252) kisscsaba74 válasza Remus389 (#8251) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

bakker a Hangsen nem kinai szerinted???azt irtad már hetekkel ezelőtt hogy magadnak keversz levest...

(#8253) Xero válasza kisscsaba74 (#8252) üzenetére


Xero
nagyúr

Születnek itt cifra dolgok. :U ;] :DDD

(#8254) Remus389 válasza kisscsaba74 (#8252) üzenetére


Remus389
veterán

ki mondta hogy nem az, az is az

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#8255) kisscsaba74 válasza Remus389 (#8254) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

"mondjuk a Hangsen azért jobb mint az a kínai lötty ami van most nekem":))

(#8256) Remus389 válasza kisscsaba74 (#8255) üzenetére


Remus389
veterán

most kínai löttyöm van, amit vettem, olcsón, nincs ráírva, de valami dekong

attól még a Hangsen is lehet kínai és az is :U

de az jobbféle, mint ez

nem értem, hol állítottam hogy a Hangsen nem kínai?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp_1_darab_2/friss.html

(#8257) kisscsaba74 válasza Remus389 (#8256) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

hagyjuk....az pedig dekang lesz:)

(#8258) Attis Radeon válasza blasko92 (#8250) üzenetére


Attis Radeon
tag

Ma vettem huzalt meg kanócot.
Első tekerésem,és nagyon szupi lett.
Amúgy nekem 3-4 naponta el kezd fáradni a kanóc.
Elsőre tuti gőz(füst)aztán pár nap,és lefárad.
Lehet én vagyok béna vagy nem is tudom :F
Mindenesetre felújítom a kazánt és olyan mint az új :)

(#8259) urbi73 válasza Attis Radeon (#8258) üzenetére


urbi73
senior tag

Lehet hülyeség ,de a kanóc ,avagy üvegszál minősége sem egyforma.A másik meg hogy ilyen sűrű fűst bajnok levessel ,hamarabb kokszolódik az üvegszál ,na ilyenkor inkább tekerek egy újat ,én nem mosogatom.

-

(#8260) Rico33 válasza Attis Radeon (#8258) üzenetére


Rico33
aktív tag

Gratula :C
Hány ohmos lett?Nekem a topiktársak javasolták a 2,1-et, nekem bevált.Hogy-hogy fárad a kanóc?Égett íz?

(#8261) blasko92 válasza Rico33 (#8260) üzenetére


blasko92
őstag

Mi a különbség a kevesebb és a több ohm között? Kevesebbnél több lesz a füst, és erősebb lesz?

(#8262) Xero válasza blasko92 (#8261) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván.

(#8263) Rico33 válasza blasko92 (#8261) üzenetére


Rico33
aktív tag

Kisebb ellenállás--nagyobb füst, erősebb íz, cserébe jobban terheli az aksit.

(#8264) blasko92 válasza Xero (#8262) üzenetére


blasko92
őstag

Nem igazán vágom még az ecigit, az elektrót meg utáltam a suliban

(#8265) Attis Radeon válasza Rico33 (#8260) üzenetére


Attis Radeon
tag

Első próbálkozás :)
7 x tekertem körbe.
Multiméter 1.5 OHM-ot mért.Persze ki tudja mennyi.

A kanóc fáradás:Égett íz és szinte 0 füst közeli állapot.
Először az akksira gyanakodtam,aztán szétkaptam a kazánt,és totál szétolvadt a kanóc a tekercsel együtt.
Tyüüü mondom ezt tényleg hazavágtam :D
Vettem egy új kazánt mivel üvegszálat meg tekercset nem találtam sehol.
Azzal megint szép és jó volt minden.
4 nap múlva az is elkezdett gyengélkedni.
Szétkaptam.Túlságosan nem égett meg,de valahogy még sem volt százas.
Ekkor álltam neki a tekercselgetésnek ma.Most is azt pöfékelem.

(#8266) Rico33 válasza Attis Radeon (#8265) üzenetére


Rico33
aktív tag

Nekem 5 tekerés+2 fél 0,16-ossal, így lett 2,1 ohm.Már 3 hete bírja :C

(#8267) Attis Radeon válasza Rico33 (#8266) üzenetére


Attis Radeon
tag

Uppsz :C
Most merült le az 1100-es akksi.
Lehet a multiméter még sem hazudott?? :DD

(#8268) urbi73


urbi73
senior tag

És Milyen méretű üvegszál ? Én pl 2db 1,5 ös üvegszálat tekerek meg 0,2 es huzallal 4 menet meg a két fél,CE4 ES.így kb 2hétig bírja ,hanem az sem baj ,előre is szoktam tekerni ,könnyebb cserélni, mint molyolni a takarítással .

-

(#8269) Xero válasza urbi73 (#8268) üzenetére


Xero
nagyúr

A tartalék V3-akba én is 2-es szálat és 2-es kanthalt rakok. 4 és fél tekerés kb 2.2ohm körül jön ki(nem mértem még) érzetre. Mondjuk annyira nem használom őket, csak vésztartalékok.

(#8270) porse


porse
senior tag

Nekem is van egy tartalék kazánfejem, nem akarok hülyeséget mondani de szerintem túl közel vannak egymáshoz a körök tekerve rajta, lehet azért halt be. Én magamnak kétszer is túl közel tekertem, égetett és szörcsögött is, és 4-5 nap után már csak nagy szenvedés árán gőzölt rendesen.

... szerintem.

(#8271) Attis Radeon


Attis Radeon
tag

Rico33
Xero

Holnap kipróbálom a ti módszereiteket.
2.2-2.1 nekem is jó volna.
Bár a 2.4 nekem szimpi volt.
SZeretek kisérletezgetni hátha :)

(#8272) urbi73 válasza Xero (#8269) üzenetére


urbi73
senior tag

Már én sem méregetem régóta .Most kénytelen leszek 0,16- os huzallal is tekerni mert amit most szereztem 1100 -es szabályozatlan Ego akku ,az csak ilyennel hajlandó működni .Érdekes hogy 0,2 es tekerésnél letilt .

-

(#8273) agent_k


agent_k
őstag

Lehetséges, hogy tönkrement az aksim? 6 hetes, ha jól emlékszem.
Tegnap lemerült, ma reggel feltettem tölteni usb-re számítógépen és mintha nem venné a töltést. Világít a piros led
az alján, de két három slukk után elkezd villogni a kék led és hello, úgy hogy nem húzom ki a madzagot belőle.
2 órája van a töltőn.

[ Szerkesztve ]

(#8274) agent_k


agent_k
őstag

Már nem lehet szerkeszteni. Szereztem egy nem PT töltőt, hanem a becsavarhatós verziót. Ezzel úgy néz ki veszi a töltést. Ilyenkor mi a helyzet? Hogy gariztatom ezt, ha egyáltalán lehet?

(#8275) wwenigma válasza agent_k (#8274) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ahol vetted, megmondod hogy USB-rol a PT funkcio nem mukodik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8276) Sn00PiG válasza urbi73 (#8272) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Azért tilt le a 0,2-essel, mert szvsz keveset tekersz rá, és baromi alacsony lesz az ellenállás.
0,16-ossal durván 7 menet (5 teljes + 2 fél) nagyjából 2,1-2,4ohm lesz.

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#8277) Rico33


Rico33
aktív tag

Gyors mentolos helyzetkép; eddig 4 félét próbáltam, keresem a nekem legmegfelelőbbet.
-Arctic Ice az evaportól (12-es) - kellemes, enyhe mentolos, nem tolakodó, összességébe finom íz ( 5 )
-Tobaco mentol spec Lacától (12-es, extra íz, egyensúly) - mint a Signal fogkrém..de komolyan.erős, majdnem émelyítő íz, nem a kedvencem lesz ( 3 )
-Jeges Maci Lacától (12-es, extra mentol, egyensúly) - nagyon kellemes, nekem alma ízű, közepes mentollal, nagyon finom illatú gőzzel, eleinte émelyitő volt, dea tartály vége fele már finom ( 5 )
-Halls cukor Lacától (12-es, extra íz, egyensúly ) - nna, ezt nevezem mentolosnak.beszívásnál, a meleg füst miatt nem az igazi, de kifújásnál mintha valóban extramentolos cukor lenne a számban ( 5 )

Következőnek mogyorósat próbálok, meg ha találok helixbarát mojitót, akkor azt is.

(#8278) #78693120 válasza Rico33 (#8277) üzenetére


#78693120
törölt tag

Te magad is könnyen keverhetsz mer csak alaplé kell és gyógyszertárban veszel mentolkristályt. Ez okból én már régóta nem vettem mentolos folyadékot. :)

Ha nikotinmentes is jó neked, akkor VG és PG-t is vehetsz, de ez már gyógyszertárfüggő.

(#8279) Rico33 válasza #78693120 (#8278) üzenetére


Rico33
aktív tag

Annyira még nem vagyok bátor hogy én keverjek..de el fog jönni az az idő is :)

(#8280) Sn00PiG válasza Rico33 (#8279) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Ez oké, de ha veszel egy akármilyen folyadékot, akkor megjegyzendő, hogy mentolkristállyal pikk-pakk csinálhatsz belőle enyhén vagy durván mentolos plusz ízt :)

@Brenyo: Köszi az infót, várom, tuti jól mutatna a pipán ;)

Más: van egy kérdésem, ami eléggé foglalkoztat, mivel a Protogenen valahogy a 0,16-os huzallal nem nagyon sikerül túl jól egy tekerés sem. Ugye ha vastagabb huzalt használok (pl. 0,2-eset), akkor több menetet kell tekerni ugyanakkora ellenálláshoz?
3 menettel is 1,8ohm a Protogen SS 0,16-os huzallal, de Blackie féle kerítésdróttal meg nem próbálkoznék, az meg már túl vastag kategória. Mi a legjobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#8281) Brenyo válasza Sn00PiG (#8280) üzenetére


Brenyo
tag

A legjobb szerintem és sokak szerint: 0,2 kanthal 4/3-as tekerés, 1.6-1.8ohm 325 mesh és a mi fecskendőnkre tekerve, hogy jól szállítsa a levest.

(#8282) kew


kew
senior tag

Ha érdekel valakit laca féle 30ml tobacco-cherry (12mg, füstbajnok, extra íz), írjon püt. kb 2ml hiányzik belőle.

[ Szerkesztve ]

(#8283) TazLeacher válasza Brenyo (#8281) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy mit jelent a 4/3-as tekerés?

(#8284) Rico33 válasza Sn00PiG (#8280) üzenetére


Rico33
aktív tag

Rákerestem erre a mentolkristályra.Hogyan lehet ezt használni?És ízre milyen??Mert eddig 4 féle mentolost próbáltam, mind más.

(#8285) kisscsaba74 válasza Rico33 (#8284) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

én 10ml PG-be tettem 1gramm kristályt akkor elég erős mentol ízt kapsz ezt higitva nemek a mentolos pallmall íze ugrott be:)

na méregkeverők ezt kóstoljátok meg: Grape Dream:))) összetevők:szőlő,fahéj,vanilia,karamell,citrus mix

[ Szerkesztve ]

(#8286) Rico33 válasza kisscsaba74 (#8285) üzenetére


Rico33
aktív tag

Mit lehetne még tenni bele?Dohány aroma nem kell csak a mentol?Jézusom de félek én ettől hogy elcseszem.
Bár az első kazánfelújítás előtt is elolvastam 100 hozzászólást és megnéztem 5 óra videót, hogy a végén 10 perc alatt végezzek és még jó is legyen elsőre. :)

(#8287) Brenyo válasza TazLeacher (#8283) üzenetére


Brenyo
tag

Bruttó 4 :) azaz 3,5 tekerés, ami előröl 4 nek látszik.

(#8288) kisscsaba74 válasza Rico33 (#8286) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

ez nem liquid lesz hanem mentol aroma...ezzel fogod ízesíteni(mentolozni) a liquidjeidet...

(#8289) TazLeacher válasza Brenyo (#8287) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm. :R

(#8290) Rico33 válasza kisscsaba74 (#8288) üzenetére


Rico33
aktív tag

Tehát 10ml alaplében oldok fel kristályt, ez lesz az aroma.Ebből kb hány csepp kell 10ml-hez ízesíteni?Mondjuk egy közepes erősséghez, csak elindulni valamerre, aztán majd finomhangolom.

(#8291) kisscsaba74 válasza Rico33 (#8290) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

6-8 cseppet szoktam tenni

(#8292) Rico33 válasza kisscsaba74 (#8291) üzenetére


Rico33
aktív tag

Köszönöm, a következő project ez lesz :R

(#8293) urbi73 válasza Sn00PiG (#8276) üzenetére


urbi73
senior tag

Köszöntem.Megpróbálom így is.Eddig bevált nekem a 0,2 -es böl a 4 menet + két fél..

-

(#8294) agent_k válasza wwenigma (#8275) üzenetére


agent_k
őstag

Ilyet csesztetek már, hogy a seggéről nem veszi a töltést az akku csak a becsavarós töltővel? Milyen ez már...

(#8295) wwenigma válasza agent_k (#8294) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Elmeletileg kulon elektronika van USB-hez, a tetején meg "direktbe" töltöd az akkucellat. Vagy valami ilyesmi.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#8296) pirosvilamos válasza agent_k (#8294) üzenetére


pirosvilamos
tag

A PT-s egokban más az elektronika, mint a simákban, anno nekem is az halt meg először...aztán az elektronika teljesen :(

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#8297) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Tudok olyan UK-ban lévő Shop-ot, ahol jók az árak? Főleg készülékek/patronok nem liquid. Az nem szempont, hogy szállítsanak ide, vagy máshova, UK-bán lévő ismerősnek kellene.

(#8298) pirosvilamos válasza TazLeacher (#8297) üzenetére


pirosvilamos
tag

http://www.liberty-flights.co.uk/

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#8299) TazLeacher válasza pirosvilamos (#8298) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi szépen, én is őket találtam csak, ahol elég nagy a kínálat.

(#8300) agent_k válasza pirosvilamos (#8296) üzenetére


agent_k
őstag

Köszönöm a megerősítést! Voltam ma az Ecigimesternél az Újbuda Centerben. Maximálisan korrektül állt hozzá az eladó srác. Természetesen cserélik az aksit, de most nincs semmi raktáron. Két hét múlva érkezik a szállítmány. Holnap járok Szolnokon, addig veszek egy becsavarhatós töltőt a plázában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.