Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8502) agent_k válasza Barell (#8500) üzenetére


agent_k
őstag

ecigimester van ott, de szerintem nekik még nincs semmilyük... március második felében kapnak árút.

(#8503) Barell válasza agent_k (#8502) üzenetére


Barell
senior tag

Az a Soroksári úti Tescoban van, ami nem ugyan az. :B

(#8506) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ha az eGo V3-as kazán már rossz, "füstös" ízű gőzt ad, ti hogy hogy szoktátok kitakarítani? Vagy cserélnem kell mindenképp?

(#8514) Wendelke válasza TazLeacher (#8476) üzenetére


Wendelke
senior tag

Majd írd meg, hogy mik a tapasztalataid. Én is utána néztem mielőtt megvettem volna, és nem csalódtam benne. Használtam már pár kazánt, többek között az Imistet is. Ha az bejött, akkor ez is be fog jönni, és egy darabig örökös.

Egyvalamire érdemes odafigyelni, mégpedig arra, hogy a tankpatron, hogy tömít a tüske aljánál lévő karimán, azt majd látni fogod ha kézben lesz. Mert itt ha nem megfelelő a tömítés, akkor hajlamos leszaladni a lötyi. Bár az sem nagy probléma, mert akkora puffer tere van, hogy bőven megáll benne a lötyi. Viszont akkor javasolt a függőleges tárolás és használat. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#8515) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Légy szí valaki írjon pár sort az eGo kazánok karbantartásáról! Kb. egy hónapos a készülékem, és már olyan gagyi égett ízt ad, mint egy fél éves integrált patron. Valamit bénáztam, túlhajtottam, vagy másoknál is ennyi a kazán élettartama? Szétszedtem, vízzel kimostam, nem javult.

(#8517) atiss78


atiss78
csendes tag

Sőt,ha Lacánál kuponkódot használjuk (már pedig miért ne használnánk),akkor 100ml-es 12-es dupla ízesítésű lötyi 5450FT :DD :C

(#8519) stevve


stevve
nagyúr

A személyeskedés és a fórumban hirdetés akkor maradjon ki a műsorból a jövőben.

Köszönöm

(#8520) Wendelke válasza turbulencia8 (#8515) üzenetére


Wendelke
senior tag

Konkrétan melyik ego kazán? Alapesetben mosás és égetés. A Youtube-on hondapapi81 (Blackiex) által feltöltött videók között találsz ilyen segítséget.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#8521) turbulencia8 válasza Wendelke (#8520) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ehhez hasonló V3-as. Köszi a segítséget!
Amúgy a kantál max. koszolódik, de nem megy tönkre, tehát elég az üvegszálat cserélnem ugye?

(#8522) Wendelke válasza turbulencia8 (#8521) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hát megpróbálkozhatsz vele :) , de inkább egyben szokás cserélni. Az üvegszálra kell feltekerni a fűtőszálat és egyben cserélni. Ebben a videóban előretekert cuccal újítja fel Bleki a Halmizert, a V3-at lényegesen egyszerűbb.

Ezt a videót nézd meg.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#8523) Rico33


Rico33
aktív tag

Valaki használ passtrough-t?Melyiket ajánlátok?

(#8524) turbulencia8 válasza Wendelke (#8522) üzenetére


turbulencia8
őstag

Az előbb megcsináltam, egy régi 808-as kerámiapatron üvegszála középen elszenesedett, azt kettévágtam, és óvatosan rátekercseltem erre az eredeti szálat. Köszi a tippet, így utólag az áramkör egyszerűsége miatt nem is volt nehéz művelet.
Amúgy ti mértetek pontos huzalátmérőt? Gondolom a fajlagos ellenállását egyszerű ausztenites saválló acéllal lehet számolni, a hossz méretét meg könnyű mérni, ha nagyobb ellenállást szeretnék elérni.
Ezek után fölöslegesnek tartom ezeknek a cuccoknak a teljesítménymódosításait, csak fórumnyelven "moddolgatását", hiszen a szűk keresztmetszet maga az üvegszál terhelhetősége. Amúgy az üvegszálnak mi pontos anyaga? (Csak hogy tudjam, mivel mérgezem magam, ha szénné ég véletlen polimer.)

(#8525) turbulencia8 válasza Rico33 (#8523) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez a feszültségszabályzó fórumneve? Ha feszültségnöveléssel változtatod a teljesítményt, attól ugyanúgy elég az üvegszál, abből nincs valami hőállóbb kivitel?

[ Szerkesztve ]

(#8526) Rico33 válasza turbulencia8 (#8525) üzenetére


Rico33
aktív tag

Nem.Akkus használat helyett, ha a gépnél ülök USB-ről lehet használni a kazánt.Szerintem Te a spinnerrel keverted a nevet.
Az előző hozzászólásodhoz: az izzószál is elpattanhat, az üvegszál - szerintem -józan paraszti ésszel valóban üvegszál :B
Az újratekercselés nem feltétlen moddolás és bonyolult számitások helyett multimetert használunk ellenállásmérésre.
Én úgy látom, de majd cáfolnak gyakorlottabbak, nem elég az üvegszál, hanem lekokszolódik, amit nem lehet lemosni.Ezért egyszerűbb a csere, mint a vakargatás.

..helyesen "ajánlanátok"

[ Szerkesztve ]

(#8527) turbulencia8 válasza Rico33 (#8526) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ahogy nézem az üvegszál alapanyagát, nincs benne semmi éghető, alapja valóban egy alacsonyabb olvadáspontú szilícium-oxid bázisú eutektikum. Ami a lényeges, az a szálakat borító polimer alapú sizing, az szenesedik el, ami könnyen lehet mérgező. Ennek még utánajárok, hogy lehet-e kapni üvegszálat bevonat nélkül, mert akkor ez a probléma szerintem megszűnne.

Az USB-s áramforrás építése sem tűnik túl bonyolultnak akkor, ha van egy rossz akkud.

(#8528) Rico33 válasza turbulencia8 (#8527) üzenetére


Rico33
aktív tag

Ha ennyire tartassz az üvegszáltól, javasolnám a pamutszálat.A fórumtársak közül volt aki próbálta, már nem tudom ki volt az.Ha jól vélekszek, a tapasztalata szerint az üvegszálas megoldás a jobb.

(#8529) turbulencia8 válasza Rico33 (#8528) üzenetére


turbulencia8
őstag

A pamutnak szerintem semmi értelme, de vannak más kerámiaszálak is amik szigetelők. Nem az üvegszál zavar, hanem az epoxi alapú sizing szenesedése. Szerintem lehet kapni sizing nélküli üveg, vagy más szigetelő kerámiaszálakat, azoknál elvileg nem kellene felújításokkal bajlódni.

(#8530) Rico33 válasza turbulencia8 (#8529) üzenetére


Rico33
aktív tag

Itt egy vélemény a pamutról.De látom a Te megoldásod ez lehetne.

(#8531) turbulencia8 válasza Rico33 (#8530) üzenetére


turbulencia8
őstag

A fémháló nem okoz rövidzárat? Mert akkor az elemi grafitra szavazok, olyat be is tudok sizing nélkül szerezni.

(#8532) Wendelke válasza turbulencia8 (#8531) üzenetére


Wendelke
senior tag

A fémszövetet oxidálni szokták izzítással, és ekkor szigetelővé válik. Persze nem mindig sikerül elsőre, így el lehet tökölni vele, de kicsit más ízvilágot varázsol mint az üvegszál. Az üvegszál összetételébe ilyen mélységben nem szoktunk belemenni :) , de előfordulnak különbségek a klf. webshopok kínálatában, a felhasználók visszajelzései alapján.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#8533) Rico33 válasza turbulencia8 (#8531) üzenetére


Rico33
aktív tag

Gondolom nem okoz zárlatot, megintcsak egy fórumtársra hivatkoznék, aki az üvegszálat tekerte fémszövetbe és aztán tekercselte meg.Az elemi grafit jó kapiláris tulajdonságú?Nem ég el?

A kollega megválaszolta, fel kell izzítani a fémszövetet és hirtelen hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#8534) ati2 válasza turbulencia8 (#8515) üzenetére


ati2
őstag

Hát ehhez csak gratulálni tudok :)
Mossad sűrűbben és égesd ki, ennyi. Veszel a vape42 vagy evapor-on 2mm -es üvegszálat és 0,16 + 0,2 -es huzalt és felújítod. Első használat előtt is mosni kell és kiégetni.

Pár millió ember használja már az üvegszálat ilyen célokra, nem kell tőle félni.

(#8535) makaveli666 válasza turbulencia8 (#8531) üzenetére


makaveli666
senior tag

Amikor dohányoztál, akkor is ennyit aggódtál? :) Ha csak annyi mérgező anyag lenne a cigarettában, mint amennyi az üvegszál elégett részén van....

[ Szerkesztve ]

(#8536) krucib


krucib
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni amiatt,mert van egy ego készletem és az egyik akksinak állandóan beesik ill. benyomódik a középérintkezője.Hol müködik,hol nem (inkább ez utóbbi fordul elő) és módfelett idegesít.
At érintkezőt hiába piszkálgatom ki csak időszakonként hajlandó üzemelni.
Jó lenne valamilyen végleges megoldást találni.
Esetleg ha volna valakinek olyan eladó Hélix V3-as vagy egyéb jobb minőségü patronja melynek rúgós a középérintkezője azt szeretném megvenni.,vagy megírná azt,hogy lehetne ilyesmit beszerezni.

(#8537) Brenyo válasza krucib (#8536) üzenetére


Brenyo
tag

V3-as kazán felső szilikon sapkájából vagy az alsó barna gyűrűjéből tudsz jó tömítőgyűrűt csinálni az akkuhoz.

(#8538) agent_k


agent_k
őstag

Megjött a vatelines dual coil-om. Szét bénáztam magam így elsőre mire megtöltöttem :)
Ennek is be kell "törni"? Szóval egy idő után jobb lesz az íz visszaadás? A gőztől sem vagyok elájulva eddig.
Amit érzékelek, hogy a nikotin mintha jobban hasznosulna. Kevesebb szippantás kellett eddig.

(#8539) DCI_market válasza agent_k (#8538) üzenetére


DCI_market
tag

Min hajtod? a DC azért már kiván erősebb aksit, bár én most szabályzatlan egőn használom egész jó élménnyel. De azért ennél joval több van benne.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#8540) agent_k válasza DCI_market (#8539) üzenetére


agent_k
őstag

A patron:
510 dupla fűtőszálas int.patron 1,6ml (Fekete) eonline-ról.

ego900mAh

Kevés lehet neki? 2,4-es V3-mmal nem látszik a gőztől a fejem. :)
Hagyok még időt neki.

Szerk:Most feltettem tölteni, hátha azért gyengébb az aksi, mert nincs elég töltés.

Szerk2: talán mostmár jobb lesz a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8541) pirosvilamos válasza agent_k (#8540) üzenetére


pirosvilamos
tag

nagyon lassan kell tölteni, csak a középső lyukba ne.
Amikor már alul csepeg a csatlakozónál, kifújod, letörlöd, és kész
Hagyni kell időt, hogy a vatelin beigya a folyadékot, ha VG-t használsz,, több idő kell.
az új tankpatronokat kb 20 perc alatt szoktam feltölteni :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#8542) makaveli666 válasza agent_k (#8540) üzenetére


makaveli666
senior tag

dct nagyon nem ajánlott egy ego900 as akksira :D 1,5 es dct- bőven 13W felett ildomos hajtani. Egy sima SC-vel sokkal jobban járnál.

(#8543) agent_k válasza makaveli666 (#8542) üzenetére


agent_k
őstag

dct az gondolom a tankos verzió. A dc meg csak a patron.

Nos ez esetben ahogy írtam is, nekem csak a dc patronos verzió van. PT-ben nagyon adja. A folyadék is leért az aljára. Egyelőre jó.

Milyen aksi kéne erre, ha nem a mostani?

(#8544) makaveli666 válasza agent_k (#8543) üzenetére


makaveli666
senior tag

az hogy tankos vagy nem, a működésén nem változtat... Szóval az teljesen mindegy, hogy DCT- vagy DC. Egyiknek kell adni enni, a másiknak meg csak a tankba rakod a löttyöt, és eszik magától. Bármilyen akksi jó, ami VV/VW és 2,5A korlát feletti. 3,2 láva pl már elbánik vele könnyedén.

(#8545) agent_k válasza makaveli666 (#8544) üzenetére


agent_k
őstag

uhh a francba a 3,2-es láva drága némileg...
Csinálok én ezzel rosszat, ha most így üzemeltetem? Akár simán, akár PT-ben?

(#8546) Hege1234


Hege1234
addikt

nekem nagyon bejött a dct
itaste-el használtam és elég jól működött csak sajnos vg többletű levessel hajtottam így 2-3 hét alatt megadta
magát
a szipka felől megfújtam és egy zsepit tettem elé és iszonyat sok fekete dzsivla jött ki belőle

pedig nagyon jól kihozta az ízeket th is rendben volt
csak nemszabadott 4.3-n használni mert akkor hamarabb meleg volt a füst (lehet akkor meg is égettem)

viszont lehet ha állandóan 3.8 on használtam volna még mindig működne
4.2 őn használtam

amiért viszont nem éri meg hogy ilyenkor kuka
nincs az hogy ujratekeri az ember
főleg úgy hogy ehhez dupla fűtőszálat kéne tekerni

(#8547) makaveli666 válasza Hege1234 (#8546) üzenetére


makaveli666
senior tag

ezeknek 2 hetet bírnak. örülj neki, hogy ha a tied ment 3 at :)
kicsee: természetesen nem csinálsz vele rosszat, csak nem sok értelme van :) egy SC től sokkal többet kapnál. A 3,2 lávát azért mondtam, mert talán az a legolcsóbb :)

[ Szerkesztve ]

(#8548) Hege1234 válasza makaveli666 (#8547) üzenetére


Hege1234
addikt

akkor ti melyikről beszéltek ?

(#8549) TazLeacher válasza Hege1234 (#8548) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezek a vetelines integrált patronok jó esetben elmennek 2 hetet, utána kuka. Neked elment 3 hetet, örüljél, ennyiről volt szó. Nem véletlenül kerülnek ezek 3-4-500 Ft-ba/db.

A kolléga tanácsa pedig az volt, hogy eGo akkumulátorhoz felesleges DC patront venni, inkább az SC-t ajánlja. Az, hogy ezt tankkal, avagy a nélkül használja az ember, ebből a szempontból lényegtelen.

(#8550) makaveli666 válasza Hege1234 (#8548) üzenetére


makaveli666
senior tag

pl erről. Ezek 2 hét, ha nagyon szerencséd van 3. Esetleg, ha nagyon sokallod a 2 hetente 500ft-t, akkor keresd meg Bleki videóját, ahol megmutatja, hogyan lehet kimosni a vatelines patront és ezáltal jó esetben 1 héttel megnövelni az élettartamot. (szerintem onnantól kezdve már nem adja azt amit kéne)
Hege: Ezt nem értem, te azt hitted, hogy ez csak tankkal együtt működik? Tehát nem gondoltad, hogy a tankot csak egyszer kell megvenni, és utána csak bele a vatelines patront? :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.