Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) Remus389


Remus389
veterán

[link]

látom itt van Tubby BC! :)

hát nem tudom, én újabban elővettem a Helix V3-at, a Tubby után olyan mint egy Porsche-ből visszaülni egy Toyotába

a Helix is jó, de azért fapados a Tubby-hoz

A Tubby sokkal jobban kihozza az ízeket(konkrétan amit Helixen ízetlennek éreztem, Tubby-n hmmm! ez nem is olyan rossz!), szebb, nagyobb a tartálya, jobban porlaszt, selymesebb a füst, nem kell döntögetni, hisz alul van az üvegszál, folyamatos az ellátás

szóval sokkal kellemesebb

a hátránya a felújtás picit nehezebb(bár nem vészes), könnyebb elrontani a felújítást(szürcsöghet, szívároghat)

viszont amíg nem volt Tubby-m a Helix-et is nagyon élveztem, és azt könnyű felújítani meg minden(igaz látom van Tubby kazán 700-ért)

szóval kezdőknek Helix, és utána lehet venni Tubby-t, bár lehet tubby-val is kezdeni, akkor viszont plusz kazán kell

de mindenképp Tubby>Helix V3 :) legalábbis szerintem

mondjuk legközelebb nem veszek még egy Tubby-t, inkább kipróbálom a Vatelines patronokat azok milyenek, de jelenleg a Tubby-ért vagyok oda

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#7852) makaveli666 válasza Johni5 (#7850) üzenetére


makaveli666
senior tag

10ml lötyi 1100 ért szerinted a legjobb? XD

(#7853) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Következő kazánom Buli Smoker A1 lesz. Annyira dicsérik, istenítik, hogy ki kell próbálom majd nekem is :)

[link]

Pólus közepén az ecigimesterék vannak kint?

[ Szerkesztve ]

(#7854) Peti N95


Peti N95
aktív tag

Sziasztok! Volna egy Vivi Nova szettem dobozában 2ml tartály, 3db 2.4ohm ellenállású fejjel. Egyszer töltöttem fel, de nekem nagyon kaparós (erős) a füstje, ezért pár slukk után kiöntöttem, és átmostam. Szívesen elcserélném valami jóféle lötyire, mert én szerintem nem fogom használni! Ha valakit érdekelne, keressen privátban!
Szerk: Esetleg eGo, vagy hasonló akksi is érdekelhet, rá is fizetnék!

[ Szerkesztve ]

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#7855) kisgyerek85 válasza Peti N95 (#7854) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Kaparós füst valszeg azért volt, mert nem volt elég liquid az üvegszálon. Ha kellő mennyiségű van rajta akkor inkább selymes a gőze vagyis egy vatelines patronhoz képest biztosan :)

(#7856) Peti N95 válasza kisgyerek85 (#7855) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Lehet azért éreztem kaparósnak, mert az eGo-C kazánomhoz képest melegebb a füstje, ami nekem nem jött be! Kapott lét rendesen, és nem sűrű lötyivel próbáltam!

Szerk: maradok inkább az eGo-c nél, az nekem tökéletes, és be is vásároltam belőle rendesen. Egy jó ideig csak lötyi kell majd!

[ Szerkesztve ]

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#7857) zho-lee válasza Remus389 (#7851) üzenetére


zho-lee
addikt

Nekem is csak vacakolás volt a Helix V3-mal.. :(((
Az egyik szinte azonnal ereszteni kezdett alul, itt adtak is jótanácsot, de sajnos nem szétcsúszott.
Hanem az alsó gyűrű vonalában elrepedt :Y
A másikkal amit még tudtam használni, azzal üvegszál bajok voltak.
Eleinte 1,5-ösöm volt, hát felújításnál duplán tettem, arra tekertem. Utólag visszagondolva jobb volt, mint most a 2-es szállal. Ugyanaz az az üvegszál vagy szivárog lefelé az akkura, vagy, ha betekerem a szipka részt, olyan szoros, hogy nem engedi be a lötyit, és szívhatom az üvegszál kellemes zamatát :K

Tudom, amit elkövettem akkor olyan, mintha a Toyotából átülnék egy Skoda 105-be, de én vettem egy EGO-NG-t.
Ma este kaptam meg, hááát, nagyon jó.
Igaz már rá kellet töltenem, de ez okádja a füstöt, jó az íze.. enm volt olyan rossz választás :N

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#7858) kisgyerek85 válasza Peti N95 (#7856) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ja akkor gondolom Helixet sem próbáltál még?
Ja kazánokhoz képest ezeknek meleg a gőze.

(#7859) SamS20


SamS20
senior tag

Innen van amit érdemes lenne amúgy megvenni ? :) konkrétan erről az oldalról kérdezek mert itt vannak szettek :)

(#7860) anonym2k válasza Remus389 (#7851) üzenetére


anonym2k
csendes tag

"olyan mint egy Porsche-ből visszaülni egy Toyotába"

Hány Porsche-d volt eddig?

(#7861) kisgyerek85 válasza SamS20 (#7859) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

röviden, :K

amúgy, szinte az összes shopban vannak szettek, mert kezdőként így a legegyszerűbb indulni + ha darabonként raknád össze a termékeket akkor drágábban jönnél ki. De ők kint vannak sok helyen, így mehetsz és személyesen is megvásárolhatod náluk. Legalább ellátnak jó tanácsokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#7862) Peti N95 válasza kisgyerek85 (#7858) üzenetére


Peti N95
aktív tag

De, próbáltam a Helixet is, az se jött be, a melegebb füst miatt!
Van még 2db új eGo NG kazánom 1db sima, 1db LR! Ezekhez 3db bontatlan patron. Ezek is csak kipróbáltak, 2-2cseppel! Ezeket is szívesen cserélem lötyire!

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#7863) Remus389 válasza anonym2k (#7860) üzenetére


Remus389
veterán

röviden: 0

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#7864) kisgyerek85 válasza Peti N95 (#7862) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Azért melegek, mert felül van a fűtőszál és így rövidebb utat tesz meg a gőz.
Novához kell venni egy ilyet [link] valamennyit biztos segít rajta.
Na ha lenne gyári levesem most lehet cserélnék egy NG kazánra :)
aroma nem játszik? :)

(#7865) Peti N95 válasza kisgyerek85 (#7864) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Persze, tudom hogy azért meleg. Annó ezért nem jöttek be az 510-es kerámiák sem...
Aroma? Nem tudom...

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#7866) kisgyerek85 válasza Peti N95 (#7865) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Hát amivel ízesíted a sima levet :)
Van egy pár IW aromám amitől megválnék.

(#7867) Peti N95 válasza kisgyerek85 (#7866) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Tudom mi az aroma, régi motoros vagyok a szakmában... Nem nagyon kutyulgatok!

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#7868) ati2


ati2
őstag

Akinek meleg a helix, az vagy hajtsa kisebb fesszel, vagy tekerje nagyobb ellenállásúra, ennyi.

A palást viszont tényleg szar, az alsó fémgyűrűnél már 2-őt eltörtem 5 hónap alatt.
Az egyik az leesett aksistól, szóval azt értem. De a másik csak úgy megadta magát egy pillanat alatt és szipkástól a számban maradt, az alja meg az aksin :DDD

Ha eltalálod az üvegszálat a kazánhoz és gumi tömítéshez, akkor nem folyik, nem éget, mindegy mibe teszed. Nálam a vape42-es pont jó a helixbe, a Laca féle meg szorul és éget (ebből ritkítani kell), mindkettő 2mm-es, csak más a sodrása. De gondolom ez is változhat mikor honnan szerzik be.

Tubby: ugyanúgy folyik, mint a helix, vagy szerencséd van, vagy nem. Az ízek tényleg kicsit jobbak vele, ellenben szenvedés felújítani. Lava4-re és Etna-ra fel sem lehet tekerni...

(#7869) Xero válasza SamS20 (#7835) üzenetére


Xero
nagyúr

Több mint másfél éve szoktam át napi egy doboz arany/ezüst Marbi után.

Ha az ár/érték arány számít, akkor www.healthcabin.net-ről rendelj.

Innen 23700 Ft-ért a következőt kapod:
- 2x Joyetech eGo C Twist 1000mAh vagy 2x Vision eGo Spinner 1300mAh
- 2x Vision V3
- 2x 5-ös csomag Vision V3 belső
- 2x Joyetech eGo töltő
- szállítás

vagy 22500Ft-ért
- 1x Joyetech eGo C 1000mAh starter kit (2db aksi, 2db eGo-c kazán test, 5db kazán betét, 5db tank, töltő, fali töltő)
- 1x 5-ös csomag Joyetech eGo-C kazán betét
- szállítás

Ha visszajönnek a kínai újévről és megint lesz készlet akkor az ecf kuponkóddal vásárolj.
Utána ellátogatsz még az eliquid.hu -ra és veszel folyadékot.

(#7870) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Egy elektromos cigarettával (és vizipipával, de ez minket nem érint) kapcsolatos felmérésre szeretném felhívni a figyelmeteket. A felmérést az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem közös kutatása. Kérlek töltsd ki a kérdőívet hogy minnél pontosabb képet kapjanak a jelenkori valós ecigi helyzetről. Amennyiben használsz/használtál ilyen eszközt, a kérdőív elérhető az alábbi linken:

http://goo.gl/CHxYn

A kérdőívvel kapcsolatosan a fórumban az alábbi linken tudsz kérdezni - esetleg véleményezni - , kérlek ezt osszátok tovább ismerőseitek felé is. :)

http://evaper.info/hirek-innen-onnan/ecigi-felmeres-t357.html

wwenigma
eVaper.info
Elektromos Cigaretta Fórum

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#7871) SamS20


SamS20
senior tag

még egy rövid kérdés (kezdőként nem tudom mire jó, és hogy a későbbiekben fogom e állítgatni) de mire jó a feszültség növelése ? A helix v3 szinte már biztos hogy benne lesz a szettben (akármilyen aksit is rendelek hozzá) és láttam hogy mindegyiknek van egy adott ellenállása, ami gondolom minél több fesz -> annál több füst (de gyorsabban fogy a lötyi is)

vagy hogy kell ezzel számolni, mi a lényege ? :)

(#7872) #78693120 válasza SamS20 (#7871) üzenetére


#78693120
törölt tag

Igen, a lötyi gyorsabban fogy, de nagyobb lesz a TH és a gőz is.

(#7873) Xero válasza #78693120 (#7872) üzenetére


Xero
nagyúr

És könnyebben meg is éghet.

(#7874) #78693120 válasza SamS20 (#7871) üzenetére


#78693120
törölt tag

Ha bővebben érdekel, akkor itt írtam róla: http://ecigiblog.blog.hu/2012/10/25/vv_akkumulatorok_haladoknak

(#7875) ati2


ati2
őstag

Valaki próbálta már leszokásra a [Kudzu]-t?

"A kudzu egy Ázsiából származó babfajta, melyet évszázadok óta fogyasztanak teaként. Elsősorban az alkoholról való leszokásban játszott szerepe ismert, azonban a kudzu méregtelenítő hatása sokkal nagyobb segítséget nyújt azok számára, akik meg szeretnének szabadulni nikotinfüggőségüktől.

Ha Ön elkezd leszokni a dohányzásról, a szervezetben lévő nikotin receptorok szabadon maradnak, nem kötődik hozzájuk nikotin, így a dohányzás leszokás elvonási tünetekhez vezethet, mely általában ingerlékenységet, nyugtalanságot eredményez. A dohányzás leszokást segítő Kudzu tabletta hatóanyagai egyszerűen lekötik ezeket a receptorokat, így gyakorlatilag helyettesítik a nikotint."

Elég jókat írnak róla más fórumokon is, pár embernek használt és nincsenek káros mellékhatások sem.

Valahogy le kellene csökkenteni 0-ra nikotin bevitelemet elvonási tünetek nélkül. Gőz maradna még egy kicsit :DDD

(#7876) Remus389 válasza ati2 (#7875) üzenetére


Remus389
veterán

na jó, de maga a gőzölés füstölés azért valamennyire hiányozni fog

bár biztos jó, de a leghatékonyabb az E-cigi

én 24/18 mg-ost szívtam egy hónapja, már a 12 mg-osnál tartok, de ez is sok(rájöttem felesleges), legközelebb 6mg-ost veszek, az lesz egy darabig, és ki tudja lehet nyár végére már 0-ást szívok

aztán meg lehet az e cigit is lekorlátozom, mittommén, max 1 ml/ nap 0-ás

az már tényleg semmi

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#7877) SamS20


SamS20
senior tag

egyetlen egy kérdésem van még, és aztán már tényleg mindent tudok :)
anyum 4mgos cigit szív, én 7eset. Ez esetben milyen erősségű folyadékot ajánlott venni ?

(#7878) Xero válasza SamS20 (#7877) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezüst/arany Marbi után lassan két éve 6mg-osat szívok. Az elején talán érdemes 12-18-at is bepróbálni, de szerintem feleslegesen sok.

(#7879) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Nálam már elég sok patron megfordult, így akkor egy kis összegzett véleményt írnék róluk, aztán aki akarja felhasználja belőle a számára érdemleges infókat:

Helix V3
Ezzel kezdtem, jó barát volt, de mióta más típusokat is próbáltam azóta csak nagyon ritkán használom.
Előnyök: nem rossz üvegszálas megoldás, íz/gőz/TH abszolút megfelelő, eGo akkun jól mutat, szabályozatlan akkuval szépen duruzsol, felújítható.
Hátrányok: néha folyik, tekerős a szipka (nem driptip), könnyen szétugrik a szoknya felett a ragasztás, illetve a kötelező szoknya miatt vannak MOD akkuk, amire csak átalakítóval megy rá, illetve van amire rámegy, de nagyon lefolytja a levegőzést.
Summa: kezdő cuccnak tökéletes, akár hosszabb távon is élvezhető, kiváló egyensúlyban van a TH/íz/gőz.

Vivi Nova (/Mini Nova):
Második üvegszálas patronom, a Vivi Nova ma is mindennapos kazán nálam, az egyik leggyakrabban használt üvegszálas megoldásom.
Előnyök: driptip, de mégis üvegszálas, az ízeket jobban kihozza mint a Helix, cserébe kevesebb a TH, könnyen felújítható, illetve a Vivi Nova a tartály mérete miatt kényelmesebb lehet nagyobb fogyasztóknak. MOD akkukon is gondtalanul működik, a Vivi Nova nagyobb MODokon
Hátrányok: eGo akkun menettakaró kell az esztétika miatt, kevesebb TH, van akinek nem tetszik a kialakítása, és kicsit drágább mint egy Helix (és a menettakaró is plusz költség eGora)
Summa: Akár kezdő cuccnak, akár hosszútávon is megállja a helyét, ízkedvelőknek az egyik legjobb választás.

eGo C vagy T, Imist, Ufo (tank kazánok):
Kipróbáltam, hogy mit tudnak a tankpatronos megoldások, de nem tartott sokáig egyik se.
Előnyök: sok kis patront megtölthetünk előre, hidegebb füst (kinek előny, kinek hátrány), olcsók
Hátrányok: hidegebb füst (kinek mi), az íz/TH meg sem közelíti a vatelines/üvegszálas/fémszövetes megoldásokét, tisztítás körülményesebb
Summa: Abszolút nem tudott még egy Helix szintet sem hozni, ezért hamar különváltak az útjaink.

DCT/SCT tankok:
Eleinte egy David tankot használtam SCT-vel, és nem győzött meg, viszont a U-DCT tank állandó társam lett, nehezen teszem csak le :)
Előnyök: nagy kapacitás, vatelines rendszer (ez kinek előny, kinek hátrány), nagyon erős TH, sok gőz, elég intenzív ízek, MODokon nagyon jól mutat.
Hátrányok: vatelines rendszer (mint írtam lehet hátrány is), alacsony ellenállások ellenére viszonylag magas teljesítményigény, üvegszálasokhoz képest kicsit körülményesebb töltés. Nehezebb felújítani (de itt is kapható kb Helix kazánnal egy árban felújításhoz előretekert kazán).
Summa: TH kedvelőknek az egyik legjobb megoldás, ráadásul a U-DCT gyönyörű MOD készülékeken.

Kerámiás patronok (pl. Raven):
Kipróbálgattam, és megfelelő MOD-dal nagyon jó ízeket lehet vele kihozni, viszont van sok hátránya is.
Előnyök: megfelelő moddal jó meleg gőz, nagyon éles ízek, kupakot is lehet rá tenni, fekete eGo-n nagyon szépen mutat, driptip
Hátrányok: szinte lehetetlen felújítani, szabályozatlan eGo akku "kevés neki", nem hajtja meg rendesen, és a magas feszültségigény miatt MODokat és spinner/twist akkukat is megeszi reggelire.
Summa: Még néha most is használgatom, mert semmi nem képes ennyire meleg gőzt produkálni, de a felújíthatatlanság miatt felejtős erősen.

Fémszövetes megoldások (Protogen, Genesis)
Nemrég ismerkedtem meg a Protogen rev2-vel, és valami óriási a különbség a korábbi megoldásokkal szemben!
Előnyök: kb. végtelen élettartam (SS kialakításra duplán igaz!), bármikor fillérekből felújítható, csodás ízek, remek TH, bődület gőz, MOD készülékeken öröm nézni, nagyon esztétikus, nincs vatelin/üvegszál mellékíz
Hátrányok: csak gyakorlott felhasználók fogják tudni felújítani/beüzemelni (bár Blackie videója nagyon sokat segít!), baromi nehéz (a rozsdamentes acél miatt), könnyebben folyik meg a többi patronnál.
Summa: Az eddigi egyik legjobb patronom, de csak gyakorlott, MOD-tól nem megrémülő kollégáknak ajánlom, de nekik nagyon!

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de azt hiszem nagyjából minden megoldást érintettem és alkottam róluk véleményt - de ez szigorúan a magánvéleményem, mások lehet nem azokat a szempontokat tartják előnyösnek mint én - kinek a pap... :)

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#7880) Xero válasza Sn00PiG (#7879) üzenetére


Xero
nagyúr

"eGo C vagy T, Imist, Ufo (tank kazánok):
...
Summa: Abszolút nem tudott még egy Helix szintet sem hozni, ezért hamar különváltak az útjaink."

Ezen azért mosolyogtam. Egy Joye eGo-C bőven lelépi a V3-at. ;)

(#7881) Sn00PiG válasza Xero (#7880) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Még cseppfogó lemez kiszedéssel sincs olyan ízvisszaadása, mint a Helixnek. Ez tény, mivel mindenhol ezt olvasom (nem csak itthoni fórumokon, de itt is).
De ha van rá valami trükköd, hogy "bőven lelépje a V3-at", akkor szívesen előkapom a fiókból, és rápróbálok még egyszer.

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#7882) Xero válasza Sn00PiG (#7881) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmi trükk nincsen. Eredetit kell venni, nem kell mosni/égetni és kész. Az íze lehet, hogy nem olyan markáns, én eleve karakteresebb ízekkel használtam/használom, de összességében a V3 meg sem közelíti. Kevésbé macerás, tartósabb.

szerk: Joye eGo-C-t egyébként a megjelenése óta használok, V3-ból pedig elment már 5-10 belső. Előtte eGo-T-ket használtam első számúnak. De ezeken felül szinte minden féle kazán-integrált átment a kezem alatt. Az 510 driptip íz és TH-ját nem nagyon hozta más modokon kívül. Szóval nem ma kezdtem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7883) Sn00PiG válasza Xero (#7882) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

A joyetechtől vettem közvetlenül úgy 50db Ego C-t korábban, azzal volt tapasztalat, illetve kb. 2 hete jött egy Ufo, ott se lett nagyobb a siker.
TH-val annyira nincs gond, a gőz is megfelelő, de mint mondtam nekem ízeket sajna nem hoz eléggé, pedig próbáltam Mystic levesekkel és saját, extra aromásakkal is - valahogy az üvegszálas tekerések mindig jobbat hoztak. Mosni meg muszáj, különben baromira összekeverednek az ízek és a 3.-4. után szörnyű lesz (bár mivel itt kevesebb az ízvisszaadás nyílván annyira nem is zavaró a keveredés).
Tartósságáról infóm nincs, mivel nem használom őket aktívan

Nem is gondoltam, hogy megkérdőjelezem a kompetenciád, komolyan érdekelt, hogy fel lehet-e még valahogy javítani, mint pl. kiszedni a cseppfogót, az valóban dobott egy kicsit rajtuk.

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#7884) Xero válasza Sn00PiG (#7883) üzenetére


Xero
nagyúr

Én jellemzően két-három ízzel használom (Laca féle mogyoró, Cappucino mogyoró, Gyümölcstea, Sárgadinnye), de nem volt keveredés. Pár szívás után vált. A mosással csak kinyírni lehet.

A csepegtető alatt a tüske tányérjának az eltávolítására gondolsz? Mert nem igazán látom át mi távolítható el a rendszerből. :F

(#7885) kew válasza interstate76 (#7840) üzenetére


kew
senior tag

tetszik ez a hülye itaste..:D érdemes lenne lecserélni arra egy ego twistet, vagy felesleges pénzkidobás? :)

(#7886) interstate76 válasza kew (#7885) üzenetére


interstate76
addikt

Erre én nem tudok neked felelős választ adni, csak annyit tudok, hogy az olvasottak alapján az iTaste-et jobbnak tartom, azért vettem meg már elsőre ezt. A Twistet viszont még nem is próbáltam, szóval én nem tudok olyanokat írni, hogy ez vagy az ár/érték bajnok, mert ilyen kategória nem létezik, csak a fórum egyik látogatója szerint. Szóval valaki azt mondja, bőven elég a Twist, valaki meg azt, hogy sokkal jobb az iTaste. A legtutibb az lenne, ha ki tudnád próbálni valahol valakiét a twisteden használt patronnal és lötyivel.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#7887) Sn00PiG válasza Xero (#7884) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Nem, hanem a tankpatronból az alsó cseppfogó tálcára gondoltam.
Korábban olvastam több helyen (pl. Blackietől), hogy ha kiszeded a felsőt, aztán az alsót, de csak a felsőt rakod vissza, akkor intenzívebb lesz a gőz (ízben és gőzben is).
Felső ami látható a tetején, az alsó pedig az alábbi képen a két függőleges merevítésen fekszik:

A felső cseppfogón és az alsón is van középen egy lyuk (ezen szívod ki ugye a gőzt), a lyuk segítségével kipattintod a helyéről mindkettőt, de csak a felsőt rakod vissza.

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#7888) Xero válasza Sn00PiG (#7887) üzenetére


Xero
nagyúr

Így már értem. Ez régi trükk még a T-s időszakból, amikor nem voltak elérhetőek az LR kazánok. Ez valóban sokat javít a gőz áramlásán, de nem szükséges annyira.

(#7889) Sn00PiG válasza kew (#7885) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Egy iTaste sokkal összetettebb, mint egy Twist, ez nem kérdés.
A Twisten tekergetsz, szabályozod a feszültséget, és csókolom.
Az iTaste ellenállást mér, feszültséget szabályoz, passtrough (töltés közben is használhatod).
De az is igaz, hogy egy Twisthez képest nem túl nagy előrelépés egy iTaste VV.
Én meg már tűkön ülök, hogy végre megérkezzen az iTaste SVD-m :D

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#7890) Barell válasza Sn00PiG (#7889) üzenetére


Barell
senior tag

Ez az SVD nagyon ronda... :DDD

(#7891) kew válasza Sn00PiG (#7889) üzenetére


kew
senior tag

Igen, ezért vacilálok, mert nem nagy ugrás, viszont én ilyen nagy modokkal nem akarok foglalkozni. Még átgondolom, lehet beruházok egybe, nagyon tetszik a kialakítása :)
Bár az ego menetet hiányolom róla, így nem megy rá a tubby :( 510-ego átalakítóval nem túl otromba? :)

(#7892) Sn00PiG válasza Barell (#7890) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Kinek a pap... nekem baromira bejön, kis fénykard :)
Ráadásul megy 18350 és 18650 akukkal is külön kiegészítő nélkül, mivel teleszkópos.

@kew: Ha már ennyit költesz rá akkor pedig lehet jobban megérné egy normális mod inkább, mondjuk egy miniláva (mivel 18350 ezért olyan 900-1200mAh maximum, de teljesítményben sokkal durvább, és arra nagyjából minden rámegy). Na az ugrás lenne tényleg :)
Eleinte én is ódzkodtam a modoktól, ma már nehéz lenne meglenni egy Twisttel vagy Spinerrel.

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#7893) ithomas válasza Barell (#7890) üzenetére


ithomas
őstag

Szerintem meg kúrva jól néz ki :)
Mondjuk én Etnarol nem fogok váltani sehova amig meg nem döglik... :D

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

(#7894) kisscsaba74


kisscsaba74
csendes tag

egyre vigyázzunk: Végül is ez egy dohányzásról leszoktató"eszköz" ...könnyen ettől is függővé válhatunk,minél újabb,menőbb cuccal akarunk gőzölni.Nekem személy szerint egy mezei ego-t aksi+helix cuccos is teljesen megfelene...mondom ezt úgy hogy 2012 április 19.-e óta nem gyújtottam rá analógra,és kezdetektől nullás levest használok ami mára lecsökkent 1ml-re:)jahh és nem küszködve hanem boldogan...

(#7895) SamS20


SamS20
senior tag

én ma vettem itaste+helixv3 -t :) eddig nagyon megvagyok vele elégedve. vettem hozzá lötyit meg egy plusz v3-asat. eddig minden flottul megy :) és remélem a továbbiakban is :D

gyors kérdés, nekem kicsit édeskés ez a lötyi ami benne van. Kissé markánsabb dohányízt szeretnék, akkor melyiket érdemes venni ? Eddig a sophie,west,benson&hedges ment, tehát a markánsabb ízű cigiket szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#7896) Sn00PiG válasza SamS20 (#7895) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Gyártótól is függ.
Mystic Juice-ból ajánlom a Prime66 és az Arrakis leveseket, Lacától (eliquid) a Dark Vapure-t, vagy EO-tól a Mellow Sunset, Desert Ship ízeket.

De ha leszokás céljából vetted, akkor érdemes elhagyni a dohányos ízeket, helyette édesebb löttyöket szívni - ha 2 hete csak édeskés levest szívsz, akkor ha rágyújtassz egy analógra nem fog jólesni, rossz lesz az íze.
Míg ha dohányosat szívsz akkor ha rágyújtasz netán, akkor lehet jól fog esni.

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#7897) Sn00PiG válasza kisscsaba74 (#7894) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Nem teljesen: számodra lehet leszoktato eszköz, nekem már hobby :)
van olyan ismerős, aki doha nem dohányzott aktívan, max buliban, de vett ecigit, és 0ssal aktívan pöfékel :D

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#7898) kisscsaba74 válasza Sn00PiG (#7897) üzenetére


kisscsaba74
csendes tag

hidd el nem csak számomra....nem a hobbivá válás miatt kezdi el az emberek nagytöbbsége:)

(#7899) ithomas


ithomas
őstag

Kazánfelújító mesterek segítsetek :D
Életem első próbálkozása volt hogy felújítsak egy mini nova fejet.
Megnéztem a videókat, mindent úgy csináltam ahogy láttam, és mégis ktasztrófális lett az eredmény.
2-es üvegszál és 2-es huzal lett véve Lacától.
LR-re szerettem volna 1.8 köré ,és úgy számítottam hogy ehhez 4 teljes menet kell (+2 fél ami lefele vezet).
Az egy dolog, hogy 2,2 ohm lett, ez még nem is lenne baj, de undormány íze van, füst alig szóval élvezhetetlen.
Az ellenelláshuzal pedig szép szabályos, nem érnek össze, és arra is figyeltem, hogy ne legyen nagyon szoros, ezutóbbit mondjuk nem tudom eldönteni, hogy jó-e de szerintem a gyáriak se lazábbak ennél.
Mit rontok el?
Kiégetni is kiégettem, hátha...nem javult semmi.

Másik kérdés, hogy találkoztatok már olyannal, hogy egy gyári új fej alapból élvezhetetlen ízű?
Azt is kiégettem, annál se használt semmi.Így kidobtam 700 ft-ot.

Megjegyzem, hogy emellett van 1 db helix V3 1 db másik Mini Nova, és vannak vatelines patronok is...azok jó ízüek, és kiválóan teszik a dolgukat...szóval a hiba nem az én ízlésemben van...

Nem értem... :U

Real eyes realize real lies!

(#7900) ati2 válasza ithomas (#7899) üzenetére


ati2
őstag

Első használat előtt mosd ki az üvegszálat enyhén ecetes vízzel és itasd ki belőle a vizet, némelyikben van valami gyártás során visszamaradt cucc. Tekerés, kazán összerakás után is megcsinálhatod a mosást. Az ecet miatt ne aggódj, mire elpárolog nem lesz szaga.

Ha már a patronban van és liquides, akkor kell vagy 5-10 nagy slukk, amíg a liquid mossa át a szálat. Utána kezd normális lenni... (addig ne tüdőzd le).

A Laca.2mm-es szála nálam is ilyen sajnos, olyan biopon ízű alapból :W Más forrásból még nem sikerült ilyen aromájú szálat beszerezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.