Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) csokito100 válasza tybsen (#11300) üzenetére


csokito100
aktív tag

Léci tudnál linket küldeni, ahol lehet venni ilyen tokot?! Köszi

(#11302) Ádám16 válasza daara (#11299) üzenetére


Ádám16
addikt

SE-het gyártott fekete Apple bortokom van. Nagyon jol illeszkedik, nagyon jol nez ki, és sokkal jobban tapad a kézben, mint a fém. Erősen ajánlom.

(#11303) csokito100 válasza Ádám16 (#11302) üzenetére


csokito100
aktív tag

Linket tudnál küldeni? Köszi

(#11304) tybsen válasza csokito100 (#11301) üzenetére


tybsen
addikt

Erről a tokról van szó, de itt már nem kapható: [link]

Én Amazonon vettem úgyhogy azt tudom ajánlani, sajnos nem találtam magyar boltot ahol lehetne. Ausztria/Németország kb 18€ körül van webshopokban ahogy látom, ha ez érdekes lehet. de én inkább feketét vennék a helyedben azon nem látszik annyira a kopás és koszolódás itt a fórumon is volt már róla szó én is azt vettem volna ha ez nem akciós éppen.

(#11305) Ádám16 válasza csokito100 (#11303) üzenetére


Ádám16
addikt

(#11306) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

A tok kérdéshez: az SE-hez vagy az 5s-hez gyártott az Apple neonzöld szilikon tokot? 6 plusomhoz olyan volt és nagyon szerettem :) (A tok még megvan, a telefon már nincs :/)

Vamos a la playa.

(#11307) daara válasza tybsen (#11300) üzenetére


daara
aktív tag

Én is pirosat szeretnék pont ez miatt..feketék vannak nekem is,szilikonon gonodolkodom bőr az drága is még kintről is,szilikont elvileg originalt lehet 2500-3000ft-ért.

(#11308) daara válasza daara (#11307) üzenetére


daara
aktív tag

silicone apple

Ezek mennyire origináálok :DDD ?

(#11309) daara válasza daara (#11308) üzenetére


daara
aktív tag

(#11310) tybsen válasza daara (#11308) üzenetére


tybsen
addikt

Ezzel szerintem az a legnagyobb baj, hogy alul nem vedi a telefont ha leesik. Egyebkent siman vennek egyet megnezni, mert szeretem ezt az egyszeru gumiszeru szilikont (van is egy ilyesmi egyszeru feher tokom, azt is imadom).

Azok a bor tokok, hat nem tudom, hogy mennyire eredetiek, valoszinuleg nem azok. :)

(#11311) daara válasza tybsen (#11310) üzenetére


daara
aktív tag

Szilikon tok az teljesen jó! A “bőr” az gagyi rendeltem már mind2 ebayről 1100-1200ft volt darabja kb. nem vártam h elájulok tőle ..de a igen.Ez ami amazonon van az is gagyi commentelből és hordott tokot is feltettek képpel ocsmány volt :) Eredetire sajnos nem tudok áldozni 13.000ft pízt amugy se vagyok egy bőr tokos csak neha neha pár ezret mégért volna.Nem is volt eredeti szilikon tok a kis SE-re? Vagy már nincsen?

[ Szerkesztve ]

(#11312) tybsen válasza daara (#11311) üzenetére


tybsen
addikt

Én úgy tudom hogy nem volt rá eredeti szilikon tok csak bőr.

(#11313) csokito100 válasza Ádám16 (#11305) üzenetére


csokito100
aktív tag

Köszi a linket. Nem tudod véletlenül, hogy ez körben, mindenhol védi? Gondolok itt a teló alsó és felső felére. Sok jó tok, pl Nilkin nem véd semmit azon az oldalon. Én Spigen tesztelt tokot használok. Eddig egyszer repült szegény, csak pattant egyet kettőt, de még a tokon sincs karcolás sem, pedig kővel kirakott burkolatra esett 1-1,5 m magasságból. Nem tudom, hogy ez a bőr tok csak jól néz ki, vagy véd is? Valakinek esett már nagyot ilyen tokban a telefonja? Üdv

(#11314) Ádám16 válasza csokito100 (#11313) üzenetére


Ádám16
addikt

Védi mindenhol, igen, de egy vastag, erősített műanyag tokkal nincs párban. Ha bejön a Spigen, erre en nem aldoznek. Nekem viszont csak ez tetszik.

(#11315) csokito100 válasza Ádám16 (#11314) üzenetére


csokito100
aktív tag

Köszi a választ. Igen bejön a Spigen és legalább véd is. Nekem használati eszköz a teló, nem ékszer. :) Üdv

(#11316) hotibi


hotibi
aktív tag

Sziasztok, Alig pár hetes a készülékem. sry ha láma kérdést teszek fel! A beállítások között található egy developer opcio. Androidnál ezt külön kellett aktiválni. Itt ez alap? Köszönöm! :R

(#11317) #53667584 válasza hotibi (#11316) üzenetére


#53667584
törölt tag

Mire gondolsz? Nálam nincs dev, és tudtommal olyan menü sincs iOS-en mint androidon a developer options.

(#11318) hotibi


hotibi
aktív tag

Kikapcsoltam ujra bekapcsoltam és eltünt :W

pirossal jelölt felett :U

[ Szerkesztve ]

(#11319) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Sziasztok! Gondolkodom használt 16GB iPhone SE-ben a mérete és ára miatt. A következő tapasztalatokat szeretném megtudakolni.
1. Legfrissebb szoftverrel mennyi/kb. mennyi a szabad tárhely?
2. At utángyártott akkuk teljesítménye mennyire közelíti meg a gyáriét? (Gyanítom egy ilyen használt modell esetében cserélnem kellene már. És mivel seller refurbished változattal szemezek, ezért ha van benne nem eredeti alkatrész, nem vagyok jogosult a kedvezményes 10e Ft-os Apple akkucserére. Így magam cserélném valúszínű, ha szükséges...)
Nagyon szépen köszönöm előre is, aki megosztja tapasztalatait! :R

Jevons paradox

(#11320) aujjobba válasza Aprósólyom (#11319) üzenetére


aujjobba
addikt

Ne vegyél 16ost.
Ha néha fotózol videozol nem lesz elég.
Nálam be van kapcsolva hogy csak bélyegképeket tároljon a telefonon és akkor töltse le a teljes méretet ha belenagyítok, így van helyem.
Enélkül csak a galéria 9gb lenne, ez két év alatt jött össze, és én mindent törlök ami nem kell, nem tartok ugyanarról a témáról hat fotót mint sokan.
A bélyegképes megoldást meg egyesek szokták szidni, hogy nem akarnak mobilnetet használni amikor az utcán akarnak megnézni egy régi képet.

(#11321) Aprósólyom válasza aujjobba (#11320) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Bocsi, de én azt szeretném tudni, hogy mennyi szabad hely van egy csupasz, friss szoftveres 16Gb-os iPhone SE-n. Nem ismerheted az adatigényemet. Van rendes fényképezőgépem. Miért akarnád eldönteni helyettem, hogy nekem mi jó?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#11322) aujjobba válasza Aprósólyom (#11321) üzenetére


aujjobba
addikt

Tanácsot adtam, nem írtam olyat, hogy helyetted akarok dönteni.
Azt csinálsz amit akarsz, legfeljebb majd szopsz meg szitkozódsz fél év múlva, mint már eddig mások is ezen a fórumon.

Üresen kb 9gb szabad, aztán ez folyamatosan telik befelé.

(#11323) sityupityu válasza aujjobba (#11322) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezt jól megkaptad. :DDD
Én egyébként simán el vagyok a 16 gigással. Mérlegeltem a szokásaimat stb még a vásárlás előtt és arra jutottam, hogy bőven elég lesz. És ez így is lett. Tudtam, hogy nálam sok app, játékok meg egyebek úgy sem lesznek rajta. Igaz, videót ritkán csinálok vele, de fényképből sok ráfér. 2-3 havonta meg mentem a képeimet pc-re ahogy mindig is tettem.
Persze az egyértelmű, hogy minél több a hely annál jobb. Amikor még én vettem, akkor csal a 16-64 gigás verziók voltak, és jóval több lett volna az ára a 64-esnek. Nekem nem érte volna meg.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11324) aujjobba válasza sityupityu (#11323) üzenetére


aujjobba
addikt

Ez rendben is van csak úgy gondolom nem mi vagyunk az átlag felhasználók.
Én ha készítek pár fotót egy témáról, utána kiválasztom közülük a legjobbat majd a többit törlöm, aztán amit töröltem azokat azonnal a kukából is.
A legtöbb ember akit ismerek simán otthagyja mind a tíz képet, ami ugyanarról készült 10ms eltéréssel.
A mailbox-ban nálam összesen kb 5 e-mail van, aminek ott kell lenni mert fontos, minden más archivalva/törölve, kuka ürítve.
Sok embernek meg látom ott a badge minden nap az ikonon hogy 1500+ olvasatlan levél.
Vagy pl. nincs fent nálam zene (Apple music van), sokaknak meg szempont hogy a telefonon legyenek tárolva a zenéi.

Szóval igen, nekem így elég a hely, neked is elég, de az átlag csak szív ezzel.
Pont ezért nem ajánlom senkinek jószívvel, hogy aztán valószínűleg csak szívjon vele később.

(kicsit sok lett itt a végén a “szív”)

Ja azzal meg semmire nem lehet következtetni, hogy első bekapcsoláskor 9gb volt szabad.
Ahogy indexeli az e-maileket üzeneteket stb a Spotlight-hoz, meg gyűlik a böngésző cache, sose lesz újra annyi szabad, max pár napig miután nullára pucolta a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#11325) sityupityu válasza aujjobba (#11324) üzenetére


sityupityu
veterán

Na ja, ajánlani én sem ajánlom. Pláne most, két éve azért még más volta helyzet. Igazad van, nem az átlagot képviseljük. Azt elfelejtettem feljebb írni, hogy én sem hallgatok zenét telefonról.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11326) lugosi válasza Aprósólyom (#11321) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kaptál egy jó tanácsot, inkább fogadd meg ahelyett, hogy kioktatod a tapasztaltabbat.

(#11327) Aprósólyom válasza aujjobba (#11322) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi, a 9Gb- adatot szerettem volna megtudni, hogy döntést tudjak hozni. Az hogy az kinek elég és kinek nem azt nem más fogja eldönteni.

Jevons paradox

(#11328) Aprósólyom válasza lugosi (#11326) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Kérlek, ne minősíts! Értő olvasás gyakorolj inkább, az okos tanácsok helyett. Kérdeztem ez konkrétot adatot, erre tök ismeretlenül megmondátk nekem, hogy úgy is szívok vele. Kérdem én, mit tudok az én okostelefon felhasználói szokásaimról? Egyértelmű a válasz, semmit. Majd én eldöntöm, hogy a máradék 9Gb tárhely elég lehet-e nekem vagy nem. Én nem te vagy ti vagyok. Ennek ennyire egyszerű a magyarázata.

sityupityu: Köszi szépen az észrevételeket. Egzakt infót kértem, erre kaptam egy véleményezést. Nem is értem...?! Ez nem felnőttekhez méltó kommunikációs forma szerintem véleményem szerint. Vagy csak bal lábbal keltem fel és nem viseltem el a mellébeszélést.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#11329) lugosi válasza Aprósólyom (#11328) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja, akkor bocsánat, a világért se akarok segíteni, ha ilyen határozott vagy, akkor a google-t is biztos remekül tudod használni.

(#11330) #65577472 válasza Aprósólyom (#11328) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ezt nagyon túltoltad. Megadta a kérdésedre a választ sityupityu? Igen. Kaptál mellé jóindulatú tanácsokat a felhasználói szokásaidat nem ismervén a többiektől? Igen.Ehhez képest berobbansz a topikba és kiosztod a fórumtársakat. Gratulálok, csak így tovább, a jövőben ha segítségre szorulsz, biztosan nagyon készséges lesz majd az itteni közösség.

Nekem volt 16 GB-os SE-m, jelenleg 32 GB-osat használok.El lehet férni a kisebbiken is, de mivel jelentéktelen az árkülönbség egy használt 16 és 32 GB-os modell között, nem értem, mi az oka a hezitálásodnak. Ja, hogy utángyártott akksit akarsz bele, mert pár ezer Ft-tal olcsóbb, mint az eredeti? Ok, így már értem.

Tessék, lehet engem is köpködni.

[ Szerkesztve ]

(#11331) scyllarus válasza #65577472 (#11330) üzenetére


scyllarus
veterán

A pontosság kedvéért: nem utángyártott akkut akar, hanem attól tart, hogy csak olyat tud bele venni, nem rajta múlik a döntés.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#11332) #65577472 válasza scyllarus (#11331) üzenetére


#65577472
törölt tag

Jogos. :B

(#11333) aujjobba válasza Aprósólyom (#11327) üzenetére


aujjobba
addikt

A NOHON akkut szokták ajánlani hozzá.

(#11334) #65577472


#65577472
törölt tag

Alvó módban csak akkor maradok Wi-Fi-n, ha bekapcsolom az automatikus csatlakozást. Ez normális?

(#11335) AaronOS válasza Aprósólyom (#11328) üzenetére


AaronOS
tag

"A következő tapasztalatokat szeretném megtudakolni.
1. Legfrissebb szoftverrel mennyi/kb. mennyi a szabad tárhely?"

Ez alapján nem konkrét adatot kérdeztél hanem tapasztalatot. Ő ugyan nem pontosan a szabad tárhellyel kapcsolatban osztotta meg a tapasztalatait hanem azzal kapcsolatban, hogy nem érdemes 16-osat venni, mert komoly figyelmet tud igényelni egy 16-os SE, de segítőkészen tanácsot adott.

"Kérdeztem ez konkrétot adatot, erre tök ismeretlenül megmondátk nekem, hogy úgy is szívok vele."

Nem konkrét adatot kérdeztél. Tapasztalatot.

_____

Egyébként pedig ilyen mentalitással, hogy bármit rögtön támadónak vélsz és kiosztod azt aki tanácsot ad, nem lesz itt nagy sikered. Vissza is kérdezhettél volna szolidabb hangnemben.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#11336) sphe válasza Aprósólyom (#11319) üzenetére


sphe
senior tag

Nem emlékszem pontosan hogy mennyi a szabad hely, de az alkalmazások átmeneti fájlokkal sajnos elég hamar telerakják a rendszert és ha nincs jailbreaked, alig van program ami megoldja ezek kitakarítását, ergo hamar "tele megy" a 16Gigás telefon. Remélem ez segít valamennyit a döntésben.

Ha már itt vagyok megírom , hogy le akartam volna cserélni a telefont egy Xperia XZ1 Compactra, és kijelző szín hűségben, billentyuzetben, szövegfelismerésben, és fotó képességeiben (saját tesztet csináltam róla) kenterbe verte a compactot. (A Compact javára írható viszont a stereo hangszóró és mikrofon, és a brutál jó üzenemidő, valamint a gyorsaság - az SE is rendben van, de a Compact villámgyors - ám szamomra a kamera és a szövegbevitel elsődleges szempont)

(#11337) aujjobba válasza sphe (#11336) üzenetére


aujjobba
addikt

Na te is le leszel oltva.
Nem tanácsot kért, vagy hogy bárki is megmondja neki mennyi helyre van szüksége.

Egy konkrét számadatot kért, hány GB szabad első indításkor.

:)

(#11338) csokito100 válasza aujjobba (#11337) üzenetére


csokito100
aktív tag

9,128 GB.

Ui: Egy korrect válasz! :DD

(#11339) Balu_ válasza aujjobba (#11337) üzenetére


Balu_
csendes tag

Az én 32 gigás telefonom első indításkor kb. 8-9 gigét foglalt, de letöröltem az iMovie-t, Garageband-ot, Clips-et stb. és 6 giga volt utána a foglalt hely :)

iPhone 11 Black

(#11340) tybsen válasza aujjobba (#11337) üzenetére


tybsen
addikt

:DDD

Egyébként csak simán rá kellett volna keresni a "szabad hely" kifejezésre a topikban és máris meglett volna a válasz. :)

#11339: ne okoskodjatok, a 16-ost kérdezte! ;] :DDD

(#11341) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!

Mennyire időtálló egy SE most?
Nekem iphone 8 plus van és gondoltam apámnak veszek egyet, de nem tudom 1-2 év múlva nem lesz egy tiszta lagg az egész, anno 4S is így halt meg, új ios és akku fél napot sem bírt.

(#11342) Mágus2 válasza pergabb (#11341) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

SE még sokáig jó lesz.

(#11343) znorbika


znorbika
csendes tag

11.3 kint

(#11344) tomcsi23 válasza znorbika (#11343) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ejha, 700 mega.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11345) AaronOS válasza znorbika (#11343) üzenetére


AaronOS
tag

Na, azt hiszem arra már le fogom váltani a 10.3-as rendszeremet.

Kb. teljesen tiszta frissítés az hogyan menne? Gyári visszaállítás majd utána iTunes-on keresztül mehet a frissítés?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#11346) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#11344) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egyelőre nagyon faintos. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#11347) sityupityu


sityupityu
veterán

Feloldási lag nálam ugyanúgy jelen van. Mondjuk már teljesen hozzászoktam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11348) natë válasza sityupityu (#11347) üzenetére


natë
nagyúr

Nálam már 2 beta óta nincs...valami nem ok nálad. :F

(#11349) sityupityu válasza natë (#11348) üzenetére


sityupityu
veterán

Minden más rendben van, csak ez nem akar megszűnni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#11350) Audison válasza sityupityu (#11349) üzenetére


Audison
senior tag

Nálam is maradt a feloldási lag...ez már így maradt. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.