Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) kissady


kissady
tag

Az a furcsa, hogy firmware frissítés után csak a MI Home app ismeri fel, a Ninebot app nem. Annak viszont örülök, hogy a mi app szinte mindent átvett a Segway appjából.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#602) tothferke


tothferke
csendes újonc

Sziasztok!

Ez a "eco" mód, eléggé gyengusz, emelkedőn vissza is kell kapcsoljak normál módba :D ...amúgy tetszik, imádom :D ...eco meg felejtős :D

A MI home app is tökéletesen műxik. Aliexpressen néztem, van a rollerhoz csomó tartozék (pl. táska a kormányra), meg sok-sok alkatrész is, többek között a kormánytörésnél cserélendő alkatrész is :D ...

(#603) oris válasza kissady (#601) üzenetére


oris
aktív tag

Van egy okosított Segway app, azzal kapcsolódik.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#604) oris válasza oris (#603) üzenetére


oris
aktív tag

Ninebot app

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#605) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Sziasztok!

Rajzoltam egy kis burkolatot a fenti panelra, mert sokszor nekitámasztom oszlopoknak, vagy pl amikor lezárom a munkahelyemen egy oszlophoz a hátsó kereket, akkor a kormányt is oda gumipókozom hozzá, nehogy eldőljön. Szóval ez egy kis védőkeret a panelra, mert már eléggé látszanak rajta a sérülések. Megterveztem (ha valakinek kell a solidworks modell, szívesen odaadom), kinyomtattam egy 3D nyomtatón, lefújtam vörös festékkel, és varrtam rá egy tépőzárat (sajnos csak fehér színű volt itthon, fekete jobb lett volna), hogy fel-le lehessen tenni a rollerra.

Ilyen lett:

[link]

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#606) tom956ster válasza tothmaxy182 (#605) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Nice job! Thanks!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#607) zarew


zarew
senior tag

Megérkeztek az aliexpressről rendelt gumikülsők 10” méretben belsőkkel együtt. Na a felrakás nem volt egyszerű, mert a futófelület profilja nem fért be a villák közé. Ezért flexel félköríves virsligumira faragtam a superbike-ra való profilt. Hátul a villamerevítőt kalapáltam is egy kicsit. A hátsólámpa átkötést is módosítottam, meg persze a sárhányó felfogatását és a kitámasztót egy gumilappal megemeltem egy centit. Külön szívás volt, hogy az egyik guminak a belső peremét is meg kellett faragnom egészen a drótig. De most ennyi gányolás után, végre működik. A kb 1 centivel növelt keréksugár nagyon jótékonyan hatott a futáskényelemre. Remélem most már leszálltam a szopórollerről., volt vagy 8 defektem. Minden esetben a külső dörzsölte ki a belsőt.

(#608) Attipatti válasza zarew (#607) üzenetére


Attipatti
tag

Juj. Ha a face csoportban bent vagy dobhatnál néhány képet. :-) Melyik gumi is pontosan?

(#609) zarew válasza Attipatti (#608) üzenetére


zarew
senior tag

hsz 549

(#610) atthany


atthany
aktív tag

ezt láttátok már?

[link]

(#611) Attipatti válasza atthany (#610) üzenetére


Attipatti
tag

Becsúf... Ezzel nem csajozol be az tuti...

(#612) tothferke válasza Attipatti (#611) üzenetére


tothferke
csendes újonc

:D :D :D :D :D :C :C :C :C :C :C
...ez jó duma volt :D ...a saomí-val viszont tökre lehet !! :) ....imádják a nők :D :D

(#613) tothmaxy182 válasza tothferke (#612) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Engem kifejezetten zavar, hogy MINDENKI bámul az utcán. Sőt, időnként leszólítanak, kérdezősködnek, stb (és sajnos elsősorban nem csajok)... Jobban szeretnék beleolvadni a szürke utcaképbe, de nem megy. :D :(

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#614) Attipatti válasza tothmaxy182 (#613) üzenetére


Attipatti
tag

Viselj polot. :)
"Igen elektromos.
30 al megy 25km t
100ropi volt."

(#615) oris


oris
aktív tag

Találtam egy jó HUD programot a rollerhez:
Google Play link: M365 HUD

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#616) djadji válasza oris (#615) üzenetére


djadji
senior tag

Lattatok a ninebot es2-r? En most azzal szemezek eppen. Velemeny? Hasznalta.latta.fogta valaki kozelrol?

http://djadji.fw.hu

(#617) Attipatti válasza djadji (#616) üzenetére


Attipatti
tag

Ezt valamelyik nap irták a nemzetközi facebookos csoportban. Nem rossz cucc, de m365 ről upgradelni szerintem nem éri meg.

"Today I've try this Ninebot by Segway ES2 scooter in Singapore, HOWEVER I feel damn disappointed with it bcos I thought it would be better than M365 but instead i think the M365 is better quality than the ES2 scooter. It's so thin & shaky. But I do like the throttle. 😕"

(#618) Attipatti válasza Attipatti (#617) üzenetére


Attipatti
tag

Ez is egy hasonló vélemény.

"Last year i buy a xaiomi m365 and i use it for a week.after a week they stole it from me!!!
This year i was thinking to buy and other onehere in ibiza that i live but in the beggining it was dificult to find it!so i make test drive the segway es2 in ascooter store here because the guy told me that it better company and you find easier the parts!its slower than m365,the brakes sucks and more expensive!the only good thinks have is the led light above it and that take less space when is close!!!
So i BUY AGAIN A SECOND M365!!!"

(#619) djadji válasza Attipatti (#618) üzenetére


djadji
senior tag

Hát nem tudom. Upgrade-elni nincs értelme sztem se az M365-ről, mert sztem se jobb. Mondjuk hogy kb egyforma. Kinek ez, kinek az. Nekem a rugók miatt tetszett meg, de nem tudom hogy valójában jobb e, vagy sem...
Gondoltam hátha valaki találkozott vele már élőben is.

http://djadji.fw.hu

(#620) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Valaki látott már olyan mod-ot, hogy a sebesség kijelzésére felszereltek egy kis kijelzőt, ami állandóan ott van? Mennyire nehéz egy ilyet megvalósítani? Batár nagy telefonom van, nem szívesen használom erre. Nekem nagyon hiányzik róla, az ES2 esetében királyul megoldották.

[ Szerkesztve ]

(#621) tothferke válasza Jhonny06 (#620) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Szia ! :)

...én pont most vagyok a projectben :D :D ....arduino program van hozzá...én rendeltem 1 pro mini építőkészletet, meg 0,96 inches kijelzőt a geekbuying-ról...a facebookos csoportban van 1 srác aki segített :) ...
Ő adta oda a 3D nyomtatási tervet is :) ...ha érdekelnek a linkek, akkor íme :

[link]

program a kijelzőhöz : [link]
...ehhez le kell tölteni még ezt : [link] és
a display illesztőt is : [link]

Ezeket kell összehozni az Arduino IDE programban :D
...ez a neten keringő, Xiaomi M365 dashboard V1.0 :D

(#622) tothferke válasza tothmaxy182 (#613) üzenetére


tothferke
csendes újonc

:D :D ...én imádom ha néznek :D :D...a bolti 10 perces túrából, nekem is 30-40 perces szokott összejönni :D :D ...engem nem zavar :D ...sőt, büszke vagyok a rolleremre :D

[ Szerkesztve ]

(#623) Attipatti válasza tothferke (#621) üzenetére


Attipatti
tag

Azért nem kell megvenni egy 30 dolláros full arduino csomagot hozzá. Elég egy másfél dolláros arduino mini pro. :_)

(#624) hunluki


hunluki
senior tag

Sziasztok,

UPS-hez ha átadásra került a roller akkor mennyi idő amíg kihozzák kb?
Mi a tapasztalat? Innen már célegyenes vagy még 2 hét várakozás?

(#625) kissady válasza hunluki (#624) üzenetére


kissady
tag

Kb 2 nap volt ha jol emlekszem

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#626) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nem hiányzik valakinek a roller doboza? Ma pont "szembe jött velem" egy doboz.

Harrrr!!!!

(#627) tothferke válasza Attipatti (#623) üzenetére


tothferke
csendes újonc

...igen, elég az is :D ...de én most ismerkedek ewel a dologgal és tanulgatni is szeretném :D

(#628) toka96


toka96
tag

Ti éreztek teljesítmény romlást az akku merülésével? Nekem olyan 65% körül olyan mintha ecoba váltana.. gyári software.

-- Dani --

(#629) tothferke válasza toka96 (#628) üzenetére


tothferke
csendes újonc

...igen!! :) ...és ez - szerintem - normális is ! :) ...az akku nem a merülése végéig tudja leadni a teljesítményét ! ....ez, sajnos ilyen ! :)...ez van! ... ...nekem, kb 50%-an olyan, mint az eco mod!... 20km-et teszek meg a töltés előtt, amiben van minden ! :)...lejtő, durva emelkedő is :D ...ez 1 roller ! :D :D ..azért azt ne várjuk, hogy Balcsi oda-vissza meglesz vele :D :D

(#630) Jhonny06 válasza toka96 (#628) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, de azt kétlem, hogy 65%-nál.

(#631) m4rk.89 válasza hunluki (#624) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

ha kínából jön akkor ez még semmit nem jelent, csak a fuvarlevél készült el.

nekem innentől kb. 2-3 hónap volt, de teljesen random mikor jön meg.

(#632) hunluki válasza m4rk.89 (#631) üzenetére


hunluki
senior tag

Belül sírok. Talán egy kicsit kívül is.

(#633) m4rk.89 válasza hunluki (#632) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

második roller rendelésem kínából 52 nap volt körülbelül és fizetéstől számított 5X nap átlagban mire megjön.

(#634) hunluki válasza m4rk.89 (#633) üzenetére


hunluki
senior tag

Oké, de én JuNi elsején rendeltem, igazán ideérhetne már. A GB-n átváltott a következő státuszra:

Trcking message
2018-07-19 04:53:03
DE Order Processed: Ready for UPS

Azóta pörgök magamba mint a kisgyerek aki a télapót várja :D

(#635) Jhonny06 válasza hunluki (#634) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem a "Ready for UPS" státusz után 12 nap volt, mire kézbesítették. Akkor indul el igazából, amikor már Németországban beszkennelik a csomagot.

2018-03-27 10:59:00
BUDAKALASZ HU Delivered

2018-03-27 04:40:00
VECSES HU Out For Delivery

2018-03-27 04:40:00
VECSES HU Import Scan

2018-03-27 03:30:00
VECSES HU Out For Delivery

2018-03-27 03:15:00
VECSES HU Arrival Scan

2018-03-26 15:42:00
NURNBERG DE Departure Scan

2018-03-24 05:46:00
NURNBERG DE Arrival Scan

2018-03-24 02:55:00
LOEBICHAU DE Departure Scan

2018-03-23 23:56:00
LOEBICHAU DE Arrival Scan

2018-03-23 20:15:00
DAHLWITZ-HOPPEGARTEN DE Departure Scan

2018-03-23 16:32:00
DAHLWITZ-HOPPEGARTEN DE Origin Scan

2018-03-15 04:14:00
DE Order Processed: Ready for UPS

[ Szerkesztve ]

(#636) m4rk.89 válasza hunluki (#634) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

EU verzió?

(#637) hunluki válasza m4rk.89 (#636) üzenetére


hunluki
senior tag

Igen, EU verzió.

(#638) David75


David75
őstag

Sziasztok,
Épp egy m365 európai verziót tervezek beszerezni. Saccra mekkora a hatótáv eco módban ha van egykis lejtő emelkedő és 93 kg vagyok? 20km meglehet? A másik hogy megtudom-e oldani a töltést valami nagyobb powerbank-ról?

Ja és télen meglehet a 16 km? Nem Magyarországon lenne használva itt azért 0 fok alatt nem megy a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#639) hunluki válasza David75 (#638) üzenetére


hunluki
senior tag

Hali, itt egy téli review ahol hasonló súlyokat mozgatnak vele hidegben hasonló távolságokon. Ebből tudsz következtetni :)

(#640) David75 válasza hunluki (#639) üzenetére


David75
őstag

Köszi, ezek szerint simán. Eu-ból rendeltem, 8.-ig meg is fog jönni. Majd írok, hogy nálam mennyit bír. Hátha más is munkába járáshoz kell.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#641) koxx


koxx
MODERÁTOR

Sajnálattal olvastam, hogy 100kg a max terhelés, így a 110 kilómmal ne is próbálkozzak? (tudom, fogyjak le :D )

(#642) kissady válasza koxx (#641) üzenetére


kissady
tag

MAX 120 kg-ot írnak rá, bár érdekes, mivel a gumira MAX 75 kg van írva :)

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#643) koxx válasza kissady (#642) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én ezt találtam

(#644) Attipatti válasza koxx (#641) üzenetére


Attipatti
tag

Nem hinném hogy túl nagy probléma lenne. Elég massziv szerkezet. 2 gumi van eloszlik a terhelés.

(#645) Zoo123 válasza Attipatti (#644) üzenetére


Zoo123
senior tag

Tartok tőle a gumi sokkal hamarabb szét fog menni akkora súly alatt. Tömörgumival jó lehet mert a gépsárkány masszív, a gumi a gyenge pont.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#646) m4rk.89 válasza Zoo123 (#645) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Kínai verzióhoz adott gumi kuka, nagyon rossz minőségű.

EU verzióst tettem előre plusz haveromnak az alap van elől hátul és 0 defekt.

Tömör gumi pedig ráz és az akkumlátor forrasztásainak elengedését okozza. Nekem hátul van csak tömör.

(#647) tothferke válasza kissady (#642) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Szia kissady!

A gumikra, általánosan a tengelyenkénti max. terhelhetőséget írják ( pl. autónál is!)...tehát a roller gumiján lévő max.75kg az tengelyenként értendő! ...tehát elől is 75kg és hátul is 75kg !.... összesen max. (!!!) 150kg a terhelhetőség, 2 tengelyre nézve... ez a max. ! ...tehát, mondjuk 120kg még belefér ! :) ...amit nem tudunk, hogy a roller vázszerkezete mit bír ! :( ...mert bár a "repülőgép iparban használatos alumíniumból" készül, tudjuk, hogy a repülőgépeknél az úgynevezett "fáradásos törés" a leggyakoribb hiba....

(#648) tothferke válasza m4rk.89 (#646) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Szia m4rk.89! :)

...elég silány az a gumi is, amivel az EU verzió jön ! :( ...van 2db Banggood-ról rendelt gumi m...hát azok sokkal-sokkal komolyabbak! :) ...

[link]

(#649) tothferke


tothferke
csendes újonc

...csak 1 kérdés, ami "beteg" 5let, de akár érdekes is lehet ! :D :D

....szerintetek hogyan lehetne azt megoldani, hogy 1 dron kövesse a rollert ??? :D :D ...most komolyan felébredt bennem ez az érdekes 5let :D :D ...nagyon "NAGY" poén lenne :D

(#650) tothferke válasza koxx (#641) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Szia koxx!

De igen is vedd meg!! ...max. hatótáv lesz kevesebb ( ECO mód, amúgy is felejtős szerintem) és ennyi ! :) ...qrva nagy élmény ez a ROLLER!! :D ...és nem mondom, h fogyj le, mert "mindenki úgy érzi jól magát, ahogy van!! " :) ...tehát, vedd és használd ! :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.