Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) bujtorgeri


bujtorgeri
újonc

Esetleg valaki finomhangolta már az M365 ét Xiaomi Mijia M365 Custom Firmware Toolkit-el???Ven esetleg valami tuti bevált setupotok?? :)

(#1552) oroszlan12 válasza Ndruu (#1550) üzenetére


oroszlan12
tag

Ok.köszönöm!

(#1553) L_ajos


L_ajos
őstag

Sziasztok!
Remélem nem csináltam badarságot. :)

Az lenne a kérdésem hogy rendelt a párom nekem egy Xiaomi M365-ös rollert. Csak egy dologra nem figyeltünk hogy 103 kg vagyok.
Fizikailag ( erősség, hosszútávú élet szerkezetileg ) okozhat ez a jövőben problémát vagy csak a hatótáv és a sebesség rovása lehet?

Azért is kérdezem mert nem olcsó befektetés és ma még le lehet mondani :D

Igazából munkába járásra fogom használni oda-vissza 20km napi megtételével

Köszi

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1554) kzkz válasza L_ajos (#1553) üzenetére


kzkz
őstag

Hát egy feltöltéssel épphogy kibírja ezt a távot ekkora súllyal nyáron, nem a hűvösebb időben.

(#1555) L_ajos válasza kzkz (#1554) üzenetére


L_ajos
őstag

Ez a táv 2 részletben értendő mert közben le kell dolgoznom egy 8 órát, még töltődhet. :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1556) Ndruu válasza L_ajos (#1553) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A sima M365 sík terepen, gyorsítások nélkül, szél nélkül, 60-70 kg-os emberrel, 20°C környezeti hőmérséklet fölött tud ~30 km-t.
Szóval csak optimális esetben.
100 kg fölött is használják sokan, nekik talán 15-20 km a max. hatótáv.

Én 2*7 km-t jártam vele, munkahelyen mindig töltöttem, így mindig hazavitt.

Ha tudod bent tölteni, akkor elég a sima, ha nem, akkor inkább a Pro verziót rendeld.

Harrrr!!!!

(#1557) L_ajos válasza Ndruu (#1556) üzenetére


L_ajos
őstag

Már meglett a sima és igen 2*9km-t kell kibírnia 103 kg-al a fedélzeten, egy 8 órás melós megszakítással ahol tudom minden nap tölteni. Vonattól - melóhelyig és vissza kell vinnie kiépített biciklis úton, sík terepen emelkedők nélkül.
Köszi a választ.
A lényeg hogy a súlyom szerkezetileg nem amortizálja a rollert.

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1558) Ndruu válasza L_ajos (#1557) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Hivatalosan 100 kg a teherbírása, de 120-ig nem szokott gond lenni. Esetleg a csapágyak mehetnek hamarabb tönkre, de sík terepen, kiépített úton nem hiszem, hogy ezzel gondod lenne. A váz és a motor bírni fogja.

Harrrr!!!!

(#1559) L_ajos válasza Ndruu (#1558) üzenetére


L_ajos
őstag

Megnyugtattál. Csak a súlyom miatti aggodalom volt a bajom. Csapágy meg majd lesz hozzá tartalék ahogy tömör gumi is :D

Köszi!

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1560) L_ajos


L_ajos
őstag

Meglett a gép. Nagyon szeretem, nagyon kézre áll minden és pont olyan és arra való amire/ahogyan képzeltem.

Egy kérdésem lenne. Ahogy utána olvastam a képernyőt rom + panel segítségével ki lehet cserélni. Találtam is 15 dollár környékén. Tud valaki mondani valakit ( furmányos mondat :D ) aki ezt meg tudná csinálni? Én annyira nem értek és nem is akarok érteni ehhez ( pedig ahogy néztem nem bonyolult ) hogy másra bíznám. Megmondom miért. ( a garancia vesztéses mondat nem mozgat ). Nem akarok egyszerűen mobiltelefont és tartót rakni a rollerra viszont a többletinformáció nagyon is kellene.

Köszönöm ha tud valaki segíteni, akár priviben is.

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1561) Ndruu válasza L_ajos (#1560) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Csatlakozz a FB-on a Xiaomi M365 csoporthoz, ott van egy-két ember, aki ezzel foglalkozik. Tudomásom szerint itt a fórumon nincs regisztrációjuk, vagy nem aktívak.
Egyébként mindenki Rugli Csabát szokta ajánlani (csoporton belül megtalálod).

Harrrr!!!!

(#1562) L_ajos válasza Ndruu (#1561) üzenetére


L_ajos
őstag

Köszi szépen! Megkerestem. Remélem jó csoportot találtam meg :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1563) B-L-A-C-K válasza L_ajos (#1562) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csabi oldala ez, csatlakozz. ;)

(#1564) L_ajos


L_ajos
őstag

Valaki nincs Szolnok környékén aki ki tudna segíteni slime vagy szalaggal. Meg is venném természetesen. Csak az a baj hogy nem találok helyben boltban eladót, és kaptam egy hátsó defektet amit csütörtökön orvosolnak Szolnokon.
Vagy a közelben valami helyet ahol tuti van. Sajna most nincs időm megrendelni stb. igy s.o.s lenne.

ha valaki tud segíteni, köszi.

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1565) #81556480 válasza L_ajos (#1564) üzenetére


#81556480
törölt tag

A kliens restart csak nagyon nagyon indokolt esetben. Az egy bonyolult művelet. :DDD most ehhez megerősítés kell? Amúgy nem tudom, csak ez kicsit megfogott ez a rész ;]

(#1566) L_ajos válasza #81556480 (#1565) üzenetére


L_ajos
őstag

Az a baj hogy 19 éve voltam informatikus és ma csak hülye vegyész vagyok - vagyis nem értem a dolgot amit írsz :D De persze! Tuti! :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1567) #81556480 válasza L_ajos (#1566) üzenetére


#81556480
törölt tag

Elnézést, ezt nem tudom hogy hoztam össze, de ez egy teljesen más topicba akart menni másik hozzászólásra :O :C :Y

bocsi

(#1568) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Ha valakit érdekel esetleg, nekem van egy m365 rollerem eladó. KB 500km van benne, és a szeriahibák javítva lettek, mielőtt bekovetkeztek volna. Többit pm-ben.

(#1569) #81556480


#81556480
törölt tag

Ma 6 km alatt lemeritettem 100-rol 2 százalékra 😎

(#1570) L_ajos válasza #81556480 (#1569) üzenetére


L_ajos
őstag

Azt hogy? :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1571) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv srácok!

Az lenne a kérdésem, hogy a kormány pár napja fura nyekergo hangot ad, de elég rendesen. Szerintem valahol a kijelzo alatt ahol van 4 imbusz csavar annak a környékén. Van rá ötlet hogy mi lehet a nyekergés oka?

(#1572) kzkz válasza dredjudge84 (#1571) üzenetére


kzkz
őstag

Csavard ki a 4 csavart, húzd ki a kormányt, és nézd meg nincs-e repedés. Ha minden rendben akkor oldható csavarrögzítő kell a csavarokra, és mehet vissza jól meghúzva, de nem túlhúzva, mert könnyen elnyírható a csavarok feje, legyen pót.

(#1573) #81556480 válasza L_ajos (#1570) üzenetére


#81556480
törölt tag

Határeset vagyok kilóügyileg és végig olyan emelkedőn mentem hogy önerőből lassult, ezért félig pedáloztam :D

(#1574) dredjudge84 válasza kzkz (#1572) üzenetére


dredjudge84
őstag

Köszönöm a választ. Meg egy kérdésem lenne. Jelenleg ki van fixalva a kormány, így nem lehet osszehajtani a rollert. Viszont ha összehajthatóra állítom, akkor egy idő után elkezd kotyogni a kormány, illetve egymást koptatja a hajlatban a két rész ami osszeer. Ezekre is van megoldás?

(#1575) L_ajos válasza #81556480 (#1573) üzenetére


L_ajos
őstag

Köszi. Én is. Sőt% A papír szerintit túl léptem úgy 3 kilóval :) Mondjuk annyi előnyöm van hogy az Alföld elég lapos :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#1576) #81556480 válasza L_ajos (#1575) üzenetére


#81556480
törölt tag

Konkrétan Monte Carloból átmentem Franciaországba

(#1577) andor80


andor80
senior tag

Hali ha akormányrúd nem az összecsukó résznél lötyög mi lehet a baj? Köszi!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#1578) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy az első kerék nem teljesen kerek, konkrétan ha megemelve meghajtom, akkor látszik, hogy van benne egy 2-3 mm pulzálás a felületén. Szóval nem 8as van benne, hanem a "magassága" változik. A rollerben alig van 15 km, nem volt zúzva egyáltalán, ujjnyi útegyenetlenségeken ment át max.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1579) Ndruu válasza Mosqu!to (#1578) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha gurulás közben nem érzed, akkor normális. Annyi illesztési pontatlanság lehet a köpenyen, nem mindig fekszik fel 100%-osan a felnire. Megemelve nálam is pulzálva fut, de menet közben még soha nem vettem észre, hogy ütne a kerék.

Harrrr!!!!

(#1580) Mosqu!to válasza Ndruu (#1579) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Menet közben igazából annyira egyenetlen az útfelület, hogy fogalmam sincs, hogy azt érzem-e vagy a rollert, de folyaamtos rázás nincs :)

Más:
Szeretném a speed limitet feljebb tornászni, de egy neten talált guide korábbi verzióról csinálja, és nekem nem sikerült a BLE downrade.
A mostani verziók az enyémen:
ESC: 156
BLE: 091
BMS: 126

M365_downG-vel próbáltam a 072-es BLE zipet felflashelni, látszólag fel is ment (a százalékokat írta), de a végén maradt a 091-es verzió. Mi lehet a gond?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1581) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Lenne itt valaki, aki tudna nekem generálni egy cfw fájlt, ha leírom, hogy nagyjából mik lennének az elképzeléseim? M365 pro rollerről lenne szó, fw ver. 1.6.6

Köszönöm előre is!

(#1582) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok! Tudja valaki, hogy a xiaomishop.hu milyen garit vállal? Ők az egyetlenek akik 2 évet adnak. Volt valakinek ügye velük, érdemes tőlük venni inkább? Én nem ismerem a céget.

(#1583) Vitee válasza Ateszpapa (#1582) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia, én Alzánál vettem, és kettő év garancia van itt is a rollerre. (céges vásárlás 12hó, magánszemély 24hó).
Máshol nem nagyon találtam 2 év garanciával.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#1584) Ateszpapa válasza Vitee (#1583) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Valóban ők is 2 évet adnak, ezt nem is figyeltem.
Kár, hogy majd egy húszassal többe kerül.
:(

(#1585) Zeee001


Zeee001
friss újonc

Hello ! Xiaomi m365 pro milyen heccer cucc kell ,hogy jobban menjen ? Koszi a válaszokat

(#1586) andor80 válasza Zeee001 (#1585) üzenetére


andor80
senior tag

Hacker(és még ez sem az igazi hahaha) cuccra gondoltál de szerintem engedd el nem kell az neked.
Egyébként összefoglalóban megtalálod a választ.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#1587) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok!

A tárcsakfék cserén még aznap túlestem, utólag is köszönöm a segítséget! A "görbe" tárcsát megcsinálom majd, tartalékba jó lesz.

Több kérdés is felmerült bennem azóta.
Remélem tudtok segíteni.

EU verziós M365 Pro-m van, a rekuperációt alacsonyra tettem, mert Győrben sok a híd, lejtő stb. és mikor gurulok lefelé pont annyira lassít, hogy ne kelljen fékezzek.
Viszont így nem annyira hatásos más esetekben, többször kell húzzam a tárcsaféket, amiben a betét kopik.
A pro verzió és a sima betéte ugyan akkora? Nem találtam rá infót. Van bejáratott betét beszerzési forrásotok pro-ra? Alin millió+1 van, jó lenne a legjobbat kifogni.

Vettem három féle méretű hézagolót, viszont a legkisebbel is szorul a kormány, nehéz meghúzni, hézagoló nélkül egyébként nem lötyög, szinte tökéletesen áll. Néha meg kell "olajozni", mert nyekereg.
Így nyilván felesleges a hézagoló, nem? :B

Defektem szerencsére még nem volt (kopp-kopp), viszont kíváncsi lennék, a tapasztalatokra, hogy melyik a legjobb végleges megoldás defektre. Olvastam itt a legutóbb lyukacsos-tömör gumit, milyen az eredeti belső&gumi felálláshoz képest? Gondolok itt menetkomfortra és az akku rázkódására.

Remélem nem voltam hosszú...:B

Köszi előre is a válaszokat!

(#1588) #81556480 válasza Criminal017 (#1587) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nekem két plusz gumi belsővel volt a dobozban, így nem foglalkoztam utólagos rendeléssel. megvan kb fél éve a gép, kapott pár nagyobb ütést is, és kibírta. Kicsit túl van tolva ez a defekt dolog ( ezt mondták nekem is mikor rákérdeztem, és a saját tapasztalatom is ez) . Szóval lehet 3 defekt mire másik belső kell.

kormánylötyögésre én is felkészültem aliexpresszes hézagolókkal, de ez se kell még. Addig te se tedd bele. Minek? Majd ha lóg, érzed hogy bele kell tenni.

Fékkel se foglalkoztam még, mivel én keveset használom, szerintem nekem ezek a dolgok amik alap problémának vannak írva nagyon sokára fognak előjönni. heti 10km max ha belemegy. ( kamionba hordozom, hétvégén ide oda, vagy hétközben boltba megyek vele )

a féket én is állítgattam, de nem érzem hogy az a visszatöltés bármennyire is jelentős lenne. ha töltőről 4-5 óra alatt megy tele, akkor kétszer 5mp gurulásnyi töltés nekem nem ér semmit. Inkább jó az hogy tudom szabadon gurítani.

Lementem vele egyszer autópályáról montecarloba franciaországból, ami kb 7km volt csak oda, végig durva lejtő, vagy 500m szintkülönbség. De mivel vissza is kellett menni, igy az emelkedőn meg kétszer annyit megevett. kb 10km.et tudtam vele menni mert felfelé a meredeken nem is bírta sok helyen, tolni kellett, de ez idő alatt valami 3%-ra merült. Szóval itt se ért semmit a töltés :D

(#1589) lecso45


lecso45
csendes tag

Sziasztok!

Ha már gumitéma:
én ilyet tettem fel, defektpara ellen:
http://kitmonkey.co.nz/product/semi-solid-tyre-for-xiaomi-m365/
és hát brutálisan nehéz volt feltenni, viszont most már nagyon-nagyon jó!
Kellett neki kb 100km(!) mire jó lett. Olyan mint amikor autóra a nyári gumi helyett felteszed a téligumit, gördülési zaj stb és a fogyasztásban levett kb 9-10%-ot. De most már nem, vhogy bekopott vagy ilyesmi.
Most már ugyanannyi a hatótáv.
Sikerült tökéletesen feltenni, se nyolcas, se pukli, tojás stb. szinte 100%-osan tökéletes futás. És hát az hogy nem kell kigúvadt szemmel pásztázni minden szöszt az úton, hogy defekt lesz-hát ezért nagyon megérte!!
Menetkomfort ugyanaz kb mint a gyári tömlőssel, ha nem jobb, a recés minta miatt kanyarban jobban fog pl. jobban indul stb.
Tudni kell hogy kb 80kg vagyok és munkába járásra használom, ami 23km-re van, szval oda-vissza 46-48km megyek egy nap, bent tudom tölteni. Gyári Pro verzióm van. Kapott szoftvertuningot is a roli, de az út 90%-át gyári 25km/h-val teszem meg, és csak kb az út 10%-án tolom 35km/h-val. Az elektronika és a motor túlmelegedésére vigyázok, sok meghal emiatt. Időben nem dob sokat, akksi meg jobban fogy.
Eddig kb 1000km-en vagyok túl, ebből 300km a solid gumival.
Egyenlőre ennyi a tapasztalatom. Hátha segítettem vkinek.
Üdv Nektek!

(#1590) NFLfan


NFLfan
kezdő

Sziasztok!
Ha jól tudom az M365bol több verzió is készült. Melyik a legutóbbi illetve melyiket érdemes megvenni? Ha jól tudom ezek már picit javított verziók. :R

(#1591) B-L-A-C-K válasza NFLfan (#1590) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

V1.3

(#1592) NFLfan válasza B-L-A-C-K (#1591) üzenetére


NFLfan
kezdő

Thx!

(#1593) NFLfan válasza B-L-A-C-K (#1591) üzenetére


NFLfan
kezdő

Megeri még simat venni vagy vannak jobb alternatívák hasonló tudással esetleg jobbal?

(#1594) B-L-A-C-K válasza NFLfan (#1593) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Alsó kategóriában nincs nagyon jobb.

(#1595) Criminal017 válasza #81556480 (#1588) üzenetére


Criminal017
őstag

Köszi! :D

Azért ha fékbetétre van valakinek Pro verzióhoz tuti tippe, ne tartsa magában.

Illetve a cellás-lyukacsos-tömör gumi tapasztalatokat is szívesen várom, mintha Ndruu-nál láttam volna. :B

[ Szerkesztve ]

(#1596) gergo5991 válasza B-L-A-C-K (#1594) üzenetére


gergo5991
őstag

a pro árától olcsóbban (175k huf) lehet rendelni ninebot max g30 at, 30km/h sebesség 65km hatótáv, 10inches pneumatikus kerékkel, csak annyi a hátrány, hogy covid miatt elég hosszú a szállitási idő, minőségben kb 100x jobb egy xiaomitol
én is azt tervezek rendelni, de még várok, hátha változik a szállitási idő, mert dhgaterol 2 hónap lenne a szállitás.. :(

[ Szerkesztve ]

(#1598) #81556480 válasza gergo5991 (#1596) üzenetére


#81556480
törölt tag

Mi a gond a xiaomi minőséggel?

(#1599) z67 válasza gergo5991 (#1596) üzenetére


z67
őstag

Valóban jó a G30 max, egy gond van, piszok nehéz (nem jó a súlyelosztása). Szó nincs félkezes emelésről, ha pár lépcsőn kell felmenni, pl. aluljárózni akkor inkább a lányom M365-ével megyek. Vagy össze kell csukni, úgy tudja vinni az ember.

[ Szerkesztve ]

(#1600) gergo5991 válasza #81556480 (#1598) üzenetére


gergo5991
őstag

sajat tapasztalatom nincs de az egesz net hemzseg a bajairol. foleg osszszereles teren. magyar csoportokban kb mindennapi tema a kotyogo kormany, kikopott stiftek, allando defektek, mindenfele elektromos errorok. egy igazi szoporoller az.

z67 a sulya tenyleg tobb, sulyelosztasa nekem megfelelt, itt a varosi bérrollerek segway maxek, az en kozlekedesem teljesen lepcsomentes szoval nekem ez nem szempont, max ha meloba be kellene cipelni.

nemreg mutattak be a segway max 2.0 at bar az egyenlore csak ilyen rollerkolcsonzo cegeknek lesz elerheto, de remelem jovore mar atlag embereknek is forgalomba kerul abban mar lesz gyarilag elso suspension, kivancsi vagyok mennyire lesz kenyelmes igy, bar anelkul is egesz jo a 10 inches kerek miatt

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.