Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) galizoli70


galizoli70
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ,azaz 2db rollert leginkább munkába járáshoz.
Mi a különbség a kínai és az EU változat között?
Honnan érdemes rendelni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1302) nagyj74 válasza galizoli70 (#1301) üzenetére


nagyj74
senior tag

Szia, van Facebook csoport, ott próbáld meg. Nagyon segítőkész társaság.

(#1303) eFeMeR74 válasza galizoli70 (#1301) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A simát M.O ról a Prot Gearbest, Bangood. A különbség a EU adapter és plusz garnitúra gumi. De a Pro és a sima ég és föld bárki bármit mond.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1304) gyuszaa válasza eFeMeR74 (#1303) üzenetére


gyuszaa
őstag

Banggood-ot semmiképp nem ajánlom, problémáik vannak az EU direct szállítással. Nekem 3 hónap után mondták, hogy vámolás miatt sok csomag áll jó ideje, előtte csak lepattintottak, hogy úton van és akár 90 napig is eltarthat. Egész nyáron használhattam volna. :((( Érdemes ránézni a subredditjükre. Ezek után nagy nehezen felajánlották az újraküldést vagy refund-ot.

Pro verizót Aliexpress EU-stockról vagy Gearbest EU.

Én most már a pro-t ajánlanám ha most vásárol valaki, főleg ha normál termetű az ember mivel a magasabb kormány sokat számít és a szélesebb a deck se utolsó szempont.
Azon kívül apró plusz mint a nagyobb kapacitású akkumulátor egy extra alumínium dobozban van szigetelve, nagyobb tárcsafék és magasabb teljesítményű motor ami fürgébb marad emelkedőkön, kijelző etc.

Én tegnap délután vettem Ali-ról, már "úton" is van.

[ Szerkesztve ]

(#1305) Criminal017


Criminal017
őstag

A Pro verziós roller kb. szeptember közepe-vége körül lesz a Xiaomi Storeban, legalábbis állításuk szerint. :B

(#1306) mepet válasza gyuszaa (#1304) üzenetére


mepet
addikt

Megvan mi a para a meg nem érkező rollerekkel. A xiaomishop.hu-ról (ez nem hivatalos xiaomi kereskedés!, a hivatalosnál [xiaomi.hu] még asszem nem is elérhető egyáltalán a PRO):

(#1307) galizoli70 válasza gyuszaa (#1304) üzenetére


galizoli70
csendes újonc

Szia!

Én is pont ezt néztem.
Ha megérkezik légyszi a tapasztalatokat írd meg.

Köszönöm

(#1308) Kryczek


Kryczek
tag

Sziasztok!

Itt új vagyok (PH-n nem :P) 2018 júniusában vettem a roller, azóta vagy 500 km futott, vegyes szituációkban. TomTop-os rendelés volt. Csodálkozva olvasom a sok hibát, a defekten kívül a többivel itt szembesültem először. Tegnap cseréltem első gumit... ellenségemnek sem kivánom, végül a hintőpor és műanyag gyorskötöző kombó vált be, persze halom gyerelejóisten mellett. 100 kg körül vagyok, 20 km simán megvan nyelezve. Nem moddolok (bár ahogy itt olvasom, hogy ki hogy járt, nem is baj) nem véletlen van úgy megtervezve ahogy.

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#1309) nagyj74 válasza Kryczek (#1308) üzenetére


nagyj74
senior tag

Szia, én is normális módon használom a rollert, de a defektet én sem kerültem el. Amilyen herce-hurca volt a javítása, megfogadtam, hogy ezek után tömör gumi lesz, bárki bármit mond.

(#1310) Kryczek válasza nagyj74 (#1309) üzenetére


Kryczek
tag

Akkor gyorsan tanulj meg forrasztani is ;]

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#1311) nagyj74 válasza Kryczek (#1310) üzenetére


nagyj74
senior tag

No igen. A 4.5 bar nem rázza szét a forrasztásokat? A vesémet igen.... 🤔

(#1312) Kryczek válasza nagyj74 (#1311) üzenetére


Kryczek
tag

3-3,5-et szoktam eddig nem volt gond :)

de ha már így szóba is került ki mennyit fújtat a kerekekbe?

[ Szerkesztve ]

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#1313) nagyj74 válasza Kryczek (#1312) üzenetére


nagyj74
senior tag

4-4.5 bar. Mivel ennyit javasolnak a fészbukon. Plusz slime.

(#1314) Jhonny06 válasza nagyj74 (#1311) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ilyen tömör gumit raktam fel nemrég, tökéletes. Lazán hozza a tömlős gumi puhaságát.

(#1315) Kryczek válasza Jhonny06 (#1314) üzenetére


Kryczek
tag

Ezen érdemes elgondolkodni akkor, nem ráz? Gondolom eddig akkunak sem lett baja. Nehéz volt feltenni?

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#1316) mekkGyver válasza Kryczek (#1312) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Azok javasolnak ekkora nyomást, akik nem tudják rendesen felpumpálni. Hozzá szokták tenni, hogy "valamennyit úgyis leereszt, amikor leveszed..." Ha én kompresszorral felfújom fém toldón keresztül, akkor annyi marad, amennyit a műszer mutat, az tuti. Így 4 felett már nagyon ráz, pedig rendesen lesúlyozom. :D
Én kerek 4-et fújok bele, az a tesztjeim alapján pont jó kompromisszumnak tűnik.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1317) mekkGyver válasza Jhonny06 (#1314) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Van aki dicséri, van aki szidja ezt a gumit is, bár ez lehet a legjobb változat a piacon. De erre is azt mondják, hogy hamar kopik, és akkor már nem "kényelmes".

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1318) nagyj74 válasza Jhonny06 (#1314) üzenetére


nagyj74
senior tag

Ezt már én is néztem. Azt mondják róla, hogy ez a legjobb tömör gumi

(#1319) Jhonny06 válasza Kryczek (#1315) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nagyon nehéz feltenni, én nem is szenvedtem vele, elvittem valakihez.

(#1320) gyuszaa válasza galizoli70 (#1307) üzenetére


gyuszaa
őstag

Megjött a csomag reggel, hétvégét leszámítva 6 nap volt a szállítás.

Mondta a GLS futár, hogy amúgy két hónapja nem szállíthatnának elektromos rollert és valahogy átcsúszott a rostán a dobozom.

Korábban linkelt eladótól Spanyol stock, flash sale alatt 155 ezret fizettem futárral együtt. Délután lett rendelve, másnap reggel feladták.

A roller eredeti, vadonat új etc.. 1.6-os FW-vel jött és Április 18-án gyártották.

Balról a pro, középen egy sima ami Ali-ról lett rendelve ~2 hónapja (legújabb sima revízió) és legszélen jobb oldalt egy Lurdy-s ami érdekesség képpen a legkisebb, a középső verziónak valamivel szélesebb a deck-je és a kormány is magasabban van de még így is jóval nagyobb a pro. Pont tökéletes +180cm-hez.

Alapvető kiegészítők felszerelve :

Érdekesség képen itt már nem csupaszon van a hátsó féklámpa kábele :

Csináltam egy custom fw-t ezt a scriptet használva.
Nagyon bika, 34,5-öt megy alattam max de még 25-nél is érzem, hogy ránt amikor lenyomom teljesen a gázkart. Hídra könnyedén megy fel, stock verziónál is tartotta a 25-öt emelkedőn.

[ Szerkesztve ]

(#1321) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Jobb minőségben.

(#1322) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Csütörtökön belépek én is a Xiaomi klubba, egy 2 hónapos M365-tel (Magyar lurdy-s vásárlás volt), ami 130km-t futott eddig. Tartalék rollernek szánom, előtte volt már Kugoo S1-em, és S1 Pro-m is, illetve a fő rollerem egy Inokim OXO, csak alkatrészre várok bele, ami több hét, így kellett addig valami, de szerintem az M365öt is megtartom majd.
Úgy kapom meg hogy van már rajta sárvédő merevítés, vízálló kupak, hosszabb szelep. Illetve rárakom egyből azt a fw-t amivel ~30-cal tud menni. Érdemes elvégezni rajta még valamit, vagy így ahogy van elég lesz?

[ Szerkesztve ]

(#1323) nagyj74 válasza B-L-A-C-K (#1322) üzenetére


nagyj74
senior tag

szia, először is bocs az off-ért, de tudnál egy pár mondatot írni a Kugoo S1-ről? Elgondolkodtam azon, hogy a Xiaomi-t eladom, és veszek helyette egy Kugoo-t. Köszi szépen!

(#1324) B-L-A-C-K válasza nagyj74 (#1323) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hali!

Alsó kategória az is, teljesen le kell szigetelni, én már többet leszigeteltem, agyig le kell bontani az egész rollert (így, vagyis még a kijelzőt is az a képen még nem volt akkor szétszedve). Akkor megfőhet a vezérlő, kijelző, aksi, viszont olcsó hozzá az alkatrész. Első hátsó rugózása van, viszont szerintem az M365 kényelmesebb. Zörögnek pár helyen, bár lehet orvosolni nagyjából. Akkor a régebbi S1, S1 pro 15A vezérlővel jött, az újak már csak 11-et adnak le, ez azt jelenti emelkedőkhöz elég felejtő kategória, régi fajta vezérlőt meg nem lehet kapni már sehol, 15A van az összesre írva, de csak 11-et ad le. Szóval ha azért akarnál venni hogy ne szívj vele mint pl az M365-tel (mert tisztába vagyok vele azzal is van szívás), akkor nem ajánlom, spórolj, és vegyél egy komolyabb rollert. Persze ár érték arányban ezek is jók, de számítani kell rá, hogy lehet velük sz@pás...

[ Szerkesztve ]

(#1325) nagyj74 válasza B-L-A-C-K (#1324) üzenetére


nagyj74
senior tag

Köszi szépen a kimerítő választ. :R
Amúgy miért kell leszigetelni, illetve hogy-hogy megfőhet a kijelző?

(#1326) B-L-A-C-K válasza nagyj74 (#1325) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert kb jön kis eső, bemegy valahová, és tönkre vágja. Kijelző meghibásodhat, úgy főhet meg, de ilyen vicc ~5 ezer forint bele egy komplett kijelző, lámpával, hall szenzorral (gáz, féket ez szabályozza), dudával.

(#1327) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#1322) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Gumik minimum 4 bar-on legyenek, kormány alá nyomtass távtartót kotyogás ellen, féket állítsd be rendesen (mindkét fékpofát kell állítani). Én biztos ami biztos alapon tennék a bekapcsoló gombhoz kijelzővédő fóliát körbevágva, hogy tutira ne ázzon be. Csavarokat ellenőrizd hogy meg vannak-e húzva.

(#1328) B-L-A-C-K válasza m4rk.89 (#1327) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi. Jelenleg 95 kiló vagyok, 4,3 bárra fújom majd, vagyis ezt tartom optimálisnak ahogy olvasgattam.
2018 novembere után gyártott M365-nek azt mondták már nem kell ilyen távtartó, vagy kell még? Amúgy a tulaj ad hozzá azt is.

(#1329) Jhonny06 válasza B-L-A-C-K (#1328) üzenetére


Jhonny06
veterán

Elvileg nem kell, főleg az első szériánál volt ez probléma. De ki tudja, lehet olvasni mindenfélét.

[ Szerkesztve ]

(#1330) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#1328) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Megoszlanak a vélemények, van youtubeon videó, ahol elviekben csavar lazítás + meghúzás után elviekben jó lett, enyém a legrosszabb első kínai kiadás és a nagy távtartóval is lötyög de baromi durván.

(#1331) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!
Azt honnan lehet megallapítani, hogy 1.1 vagy 1.2 esetleg 1.3-as a roller?
Ha új a dobozába rá van írva?

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#1332) m4rk.89 válasza Biluxzsolt (#1331) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Production date-t nézd meg első körben valamelyik mobilalkalmazásban.

(#1333) B-L-A-C-K válasza m4rk.89 (#1332) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is lecsekkolnám, csak ugye még nincs nálam a roller, de a gyári számát tudom, valami oldalon ezt nem lehet megnézni?

(#1334) Biluxzsolt válasza m4rk.89 (#1332) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi. Még nincs meg,de majd akkor megnézem.
Azt gondoltam esetleg a sorozatszámból vagy valami kódból, ami rá van írva,ki lehet deríteni.

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#1335) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#1333) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Nem tudok ilyenről sajnos :(

(#1336) mekkGyver válasza Biluxzsolt (#1331) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Apró különbségek vannak, amiket én sem tudok pontosan, utána kell olvasni, de a egyik legfontosabb változás, hogy a kormány-összekötő kapocs régebben alu ötvözet volt, az újabbakon már vas. Ezt egy mágnessel lehet ellenőrizni. A régin (úgy rémlik) műanyag volt a fékkar is. Aj újabbon "mi" felirat van, a régebbin csak a logo. Ami nem látható, hogy az újabbakban 2 biztosítékos a BMS, a régiben csak 1 van. 1.3 verzióról egyébként nem tudok. Az újakhoz már nem kell alapból hézagoló, de a régihez sem ajánlott a nyomtatott, inkább a gumi.

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1337) B-L-A-C-K válasza mekkGyver (#1336) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor ha így van akkor nekem látatlanba ki is derült hogy új fajta, mert az összefoglalóból nézve, az enyém sorozatszámának az eleje 16133 lesz, ami a 2 biztosítékos EU változat.

(#1338) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#1337) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

*Újabb fajta. 2017 márciusától gyártanak 2 biztosítékkal.

(#1339) B-L-A-C-K válasza m4rk.89 (#1338) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja, ilyen okosságokat nem tudok. Ennyit látok még, amit az eladó küldött.

Illetve 2019 7. hó vásárlás a Lurdyban.

(#1340) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#1339) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Akkor ez a legújabb, teljesen jó.

Akkumlátor cellafeszek közötti különbséget is érdemes csekkolni (bár van garancia).
Tesztelés: feltöltik 100%-ra majd merítik normál használattal 50% körülire és ilyenkor a legnagyobb eltérés nem lehet 0,06 - 0,1-nél nagyobb.

Mehet rá a patkolt firmware és örökélet. :D

[ Szerkesztve ]

(#1341) B-L-A-C-K válasza m4rk.89 (#1340) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van rá olyan ami tud 32km/h-t, és nem is öli meg? Szinte csak sík terepen használom majd.

[ Szerkesztve ]

(#1342) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#1341) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

https://m365.botox.bz/

1.3.8
Maximum speed in Normal mode: 33
KERS min speed: 40
Motor power constant: 36000
Cruise control delay: nálam 3 másodperc, mert sokat megyek egyenes úton.

Többihez nem kell nyúlni.

KERS ki lesz kapcsolva, úgyhogy jól kell beállítani a féket (zseblámpával tudod ellenőrizni a fékbetétek megfelelő közel vannak-e a tárcsához).

[ Szerkesztve ]

(#1343) B-L-A-C-K válasza m4rk.89 (#1342) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#1344) mekkGyver válasza B-L-A-C-K (#1341) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A végsebesség csak egy "jogi" korlát, önmagában annak növelése nem tesz kárt, csak a motorra adott teljesítménnyel kell vigyázni, főleg, ha huzamosabb ideig van terhelve. Sík terepen tudna gyorsabban is menni, csak sajnos a gyári vezérlő nem enged többet.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1345) B-L-A-C-K válasza mekkGyver (#1344) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha megy alattam majd a 32es beállítás 29-30cal már jó, elég ez nekem. Inokim OXO-m ha kész lesz azzal kiélem magam, az 67et megy alattam... :P

(#1346) Biluxzsolt válasza mekkGyver (#1336) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi, ezekre is odafigyelek.
Úgy hallottam, hogy az 1.3-on nagyobb a féktárcsa is és akár a Pro-n dupla sorban. lyuggatott.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#1347) m4rk.89 válasza B-L-A-C-K (#1345) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

GPS-es mérővel nem hinném, hogy bármelyik M365 menne 32 km/h-t.
Enyém nagyon lelakott mondjuk, de soha nem tudtam tényleges 28 km/h-nál többet kihozni.

(#1348) mekkGyver válasza m4rk.89 (#1347) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Mostanában nem mértem, de az elején néztem, hogy a 25 az 24 körül volt GPS-el is.

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1349) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Srácok, ha veszek M365-re egy Pro kijelzőt, arra utána tudok ilyen mókolt FW-t rakni?

(#1350) mekkGyver válasza B-L-A-C-K (#1349) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Persze. Csak a Pro-hoz valót.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.