Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-07-01 16:38:00

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

(#701) Attipatti válasza Jhonny06 (#699) üzenetére

Attipatti
(Topikgazda)

A gyári gumik nem túl jók. A külső és a belső is hajlamos kidörzsölni egymást.

https://www.banggood.com/BIKIGHT-8-1_2-X-2-Thicken-Non-slip-Scooter-Tire-for-Xiaomi-Electric-Skateboard-Outer-Inner-Tyre-p-1304394.html?rmmds=search

Ezek sokkal jobbak. Ha beleteszel deffektgátló szalagot akkor elég megbizható lesz.

(#702) Jhonny06 válasza Attipatti (#701) üzenetére

Jhonny06
(addikt)

Ezek a 8.5 inches belső+külső szettek vajon ugyanazok, amit Te linkeltél? Nem szívesen várnék rá 1 hónapot. Illetve itt látok tömör gumit is, érdemes vele megpróbálkozni? Az nem baj, ha ráz egy kicsit, csak tényleg ne lyukadjon ki. Egyelőre csak hátra vennék, mintha az elsővel senkinek nem lenne baja.

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#703) hunluki válasza Attipatti (#701) üzenetére

hunluki
(aktív tag)

Én egyelőre lekopogom, hétfő óta 120km ment bele BP városában, XVI. kerületből I. kerületbe járok vele dolgozni. Gumiknak semmi baja, igaz próbálok vigyázni rá ahogy csak tudok.

Melóhelyen 100%ra töltés után így értem haza pár perce (kb 13,5km):

Single milage azért nem látszik mert rátettem töltőre és elfelejtettem előtte screenshotolni. Viszont jó a tudat hogy simán tudnék úgy járni hogy csak melóhelyen töltöm :))

Amúgy imádni való kütyü, keletitől stadionokig simán tudtam "versenyezni" egy trolival úgy hogy üres volt az út sima egál, pici forgalom lett volna akkor könnyen nyerem :)

[ Szerkesztve ]

(#704) Attipatti válasza Jhonny06 (#702) üzenetére

Attipatti
(Topikgazda)

Nem ugyan az mint amit én linkeltem de ez a Yida márkájú is sokkal jobb mint a gyári. Esetleg defekt gátló szalagot tegyél bele. Bringaboltban vagy decathlonbankapható. Először azt probálnám ki. Ha azzal is defekted lesz akkor menj tömörre. De az meg szétrázza az akksi forrasztásokat.

[ Szerkesztve ]

(#705) Sz.Péter válasza oris (#698) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Véletlenül elfelejtettem, és engedtem a frissitést.Valahogy vissza lehet csinálni??

(#706) oris válasza Sz.Péter (#705) üzenetére

oris
(aktív tag)

Eddig azt olvastam, hogy nem lehet downgradelni.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#707) Sz.Péter válasza oris (#706) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Igen,köszönöm,és tapasztalom is,hogy így is van.Gyakorlatilag letiltja a rollert.Vhogy meg szeretném oldani. :R

(#708) Sz.Péter

Sz.Péter
(tag)

Mármint viszarakni egy régebbi mi home verziót.Ha megy??..

[ Szerkesztve ]

(#709) m4rk.89 válasza Sz.Péter (#708) üzenetére

m4rk.89
(aktív tag)

Van rá megoldás elviekben, de valami kütyü kell hozzá. Sajnos a PDF francia :(

(#710) Sz.Péter válasza m4rk.89 (#709) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Köszi,sajna 404.

(#711) oris válasza oris (#706) üzenetére

oris
(aktív tag)

Úgy tűnik megoldották a downgrade-et. Létezik egy firmware, ami felül tudja írni ezt a makacs változatot. A com.m365downgrade-v7_PATCHED.apk segítségével kell feltenni a DRV140EN.bin-t.

Nem próbáltam, használat csak saját felelősségre! Forrás: https://electro.club/f/50302

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#712) hunluki válasza oris (#711) üzenetére

hunluki
(aktív tag)

Miért ilyen nagy deal hogy vissza tudjátok rakni a régi firm-öt? Csak a custom berhelési lehetőség miatt, vagy van valami egyéb oka is?

(#713) Sz.Péter válasza oris (#711) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Köszönöm szépen.Picit várok még a visszajelzésekre.

hunluki: Lényegesen jobban megy és gyorsul.A gázkar fent fog, sokkal finomabban jár,és egyáltalán nem kajál többet.Eleinte furcsa volt a szabadonfutás,de mikor megszoktam sokkal jobb mint a motorfék.Eco módban is haladok,a gyárinál csak poroszkál.

(#714) hunluki válasza Sz.Péter (#713) üzenetére

hunluki
(aktív tag)

Áhh, köszi az infót. Amúgy nekem semmi gondom a motorfékkel, elég sokat használom, nagyon ritkán fékezek, szóval nem dobnám el a lehetőséget :)
200+ Km már befigyel pedig alig két hete van nálam a gép :D Kíváncsi leszek meddig bírja majd az erős kiképzést. YT videón láttam egy 1k+ km review-t, ha jól számolom akkor ez nekem még augusztusban de legkésőbb szeptemberben simán megvan. Főleg hogy barátnőmnek is megtetszett és tervezzük körbegurulni a velencei tavat :)

[ Szerkesztve ]

(#715) Zoo123 válasza hunluki (#714) üzenetére

Zoo123
(senior tag)

"Főleg hogy barátnőmnek is megtetszett és tervezzük körbegurulni a velencei tavat :)"

Hogy a gurulgatás öröm legyen és ne rémálom javaslom vigyél magaddal gumijavító készletet és tartalék belső gumit!
A roller legidegesítőbb hibáinak egyike az állandó defekt.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#716) hunluki válasza Zoo123 (#715) üzenetére

hunluki
(aktív tag)

Jaja, készülök ilyesmivel. Van már tömör gumi (a lyukas) 2 is, plusz a rollerhez járó 2 pót is. Ellenben eddig nálam nagyon pozitív csalódás van, 200+ km után semmi defekt. Kopp-kopp-kopp.

[ Szerkesztve ]

(#718) Sz.Péter válasza oris (#711) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Kimentem gurultam pár km-t,de nem az igazi.Viszont sikerült visszaraknom a freedomot,és végre újra a régi.Ezzel is mentem egy 10-est.Fasza. :R :) Mármint a 850W-os CFWw-t

(#719) oris válasza Sz.Péter (#718) üzenetére

oris
(aktív tag)

A Cfw-w nekem túl nagyot fékezett, de a gyorsulása az remek volt. Mindenesetre örülök, hogy sikerült a downgrade.

(#720) Sz.Péter válasza oris (#719) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Igen,azzal finoman kell bánni,durva tud lenni.Most a járórészt fogom kiszélesíteni.Néha kényelmetlen,hogy keskeny, picit még a talpam is megfájdul.

(#721) SSlapec

SSlapec
(tag)

Mit gondoltok, most hogy megnyílik az első Xiaomi store Budapesten, vége lesz a szeretett külföldi rendelésnek, és bárki vehet ilyen rollert egyenesen a polcról? :(

(#722) Ateszpapa válasza SSlapec (#721) üzenetére

Ateszpapa
(addikt)

Igen, amíg van készleten.

Mégis mit gondoltál, bemész kifizeted, és majd 1-2 hónap múlva mehetsz érte?

(#723) Jhonny06 válasza Ateszpapa (#722) üzenetére

Jhonny06
(addikt)

Hát nem tudom, nekem még nem túl egyértelmű, hogy pontosan mit is fognak árulni nálunk, szerintem a kolléga is erre gondolt. Mert már követhetetlen, hogy a cuccait pontosan melyik piacra is gyártja a Xiaomi, kb. minden terméküknek van már húszezer verziója. Én örülök, ha első körben a bejáratottabb készülékeket (meg amiknek van global verziója természetesen) meg lehet majd venni náluk, de többre nem számítok.

[ Szerkesztve ]

Niche parfümök szórófejes üvegben, különbözo kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. https://bit.ly/2Tz8UbE

(#724) SSlapec válasza Ateszpapa (#722) üzenetére

SSlapec
(tag)

Én csak arra gondoltam, hogy némi iróniával dobom be a témát.

(#725) Ateszpapa válasza Jhonny06 (#723) üzenetére

Ateszpapa
(addikt)

Szerintem első körben az EU-s verziókat fogják.
Rollernek is van, lesz is csak ügye a készlet kérdéses, de gondolom más országok tapasztalatai alapján már meg tudják saccolni.

Engem is érdekel, főleg az árak, garancia, stb.
De majd nemsokára kiderül. :)

(#726) mateus válasza Ateszpapa (#725) üzenetére

mateus
(senior tag)

A hivatalos fb oldaluk alatt egy posztban láttam, hogy írták h 120e lesz a roller, és nem csak bevezető akcióban, hanem ez a normál ára lesz. De a készletre én is kíváncsi leszek, általában hiánycikk.

(#727) kissady válasza mateus (#726) üzenetére

kissady
(tag)

Én nagyon korán megyek, hogy megvegyem a 3. rolleremet is :D Remélem a párom is fogja használni, bár kicsit magas neki a kormány, legalábbis félve közlekedik rajta, de majd megszokja.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#729) mateus válasza kissady (#727) üzenetére

mateus
(senior tag)

Azért az nagy fegyvertény lenne ha tartósan lenne készlet a 120e ft-os áron, mivel egy jóideje külföldről se lehet már olcsón beszerezni, kivéve 1-2 akciót, de úgy se jön ki sokkal olcsóbban, plusz a több hónapos szállítás ugyebár...

(#730) kissady válasza mateus (#729) üzenetére

kissady
(tag)

Az előző "ÓRIÁSI" TOMTOP akcióban kb 130.000 Ft körüli összeget fizettem a rollerért, szóval ez a 120.000 Ft ez brutál jó ár. Mondjuk nem egy karácsony környéki 90-100 Ft, de az nagyon ritka volt, és rengeteget kellett várni rá kínából is. Meglepődtem eddig a Mi Store árain. Remélem tartósan ilyen olcsó lesz, és így talán néhány "hazai" webáruháznak is odavernek.

(#731) DJ. Ru$y válasza mateus (#729) üzenetére

DJ. Ru$y
(nagyúr)

Mi is éppen most tervezünk venni 2 rollert, és nagyon kutatom a jó árakat, láttam is a kiírást a Xiaomi FB oldalán amit mondasz, de ott nem említik, hogy ez az állandó ára lesz, vagy a "nyitóár", szerintem inkább utóbbi. :(

Biztos járok még erre, valószínűleg az enyém kap majd CFW-t, asszonyé gyanúsan marad alap, aztán majd pislog mikor elhúzok mellette. :DD

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#732) mateus válasza DJ. Ru$y (#731) üzenetére

mateus
(senior tag)

Én láttam, hogy megerősítették, hogy ennyi lesz az ára, lásd lent a képen.
Bár ez a másik válasz is érdekes, hogy ők nem használják az M365 nevet de azonos termékről van szó :U
[kép]

(#733) DJ. Ru$y válasza mateus (#732) üzenetére

DJ. Ru$y
(nagyúr)

Elnézésedet kérem, nem megkérdőjelezni akartalak, de én nem láttam ezt a posztot, csak egy másikat .Én is rákérdeztem emiatt privátban, és nekem is ugyanezt írták. Reméljük tényleg a bikábbat adják és nem a kisebbiket ennyiért.

Keresek külföldi vagy régebbi/ritka Hell energiaitalos dobozokat gyűjteménybe! | Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#734) Simoncs válasza mateus (#732) üzenetére

Simoncs
(újonc)

A kép alján az EU-verziós "+2 gumis"
kérdésből is csak arra válaszoltak, hogy európai verzió lesz... 🤔 :F

(#735) Sz.Péter

Sz.Péter
(tag)

Sziasztok!

Ilyen lett 210mm széles,gyárilag 145.Alucobond járólap,3M csúszásgátló,és végre stabilan álok.Ja 6-os rozsdamentes csavaros rögzítés.

(#736) Jhonny06

Jhonny06
(addikt)

Valaki volt a Xiaomi bolt megnyitóján? Lehet kapni külsőt/belsőt az M365-höz?

(#737) Luck Dragon

Luck Dragon
(veterán)
LOGOUT blog

Sziasztok, gondolkodok egy ilyen roller beszerzésén. Főleg hogy már lett Mi Store kis hazánkban is.
Átolvastam a topicot , bár lenne egy kérdésem.

Postára vagy bankba mentek ügyet intézni vagy vásárolni akkor mivel biztosítjátok ?
Magatokkal viszitek vagy lezárjátok valamivel, ha igen mivel, félek ha olyan helyre megyek ahová nem vihetem be akkor ellopják ezért kérdem mik a tapasztalatok. :)

Jhonny06 ez engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. iPad Pro LTE & iPad 2018 ,Android One.

(#738) kissady válasza Jhonny06 (#736) üzenetére

kissady
(tag)

Gumi jelenleg nem kapható még. Eu verziós a roller, így plusz 2 db külső-belső gumi van a dobozban. Mire ezek elkopnak még kínából is megérkezik a pót gumi.
Ki próbálta ki tegnap a rollert a Lurdyban?

(#739) Sz.Péter válasza Luck Dragon (#737) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Összehajtva szinte bárhová beviheted, de ha van elég hely,még az sem kell.

(#740) Tomy Yayo válasza Sz.Péter (#739) üzenetére

Tomy Yayo
(senior tag)

Sziasztok!

Szemezgetek egy ilyen rollerrel, és lenne pár kérdésem:

1) az M187-et már nem gyártják? Megszüntették? Vagy csak én keresem rosszul? Pár helyen találtam youth editiont, de nem 187-esnek hívják, ill. drágább az m365-nél.
2) igazából csak a teherbírás miatt kéne inkább M187, ezért kérdésem, hogy az M365 100kg-os teherbírása az mennyire a felső határ? Mi lesz, ha hátizsákkal, esetleg gyerkőccel együtt 110-120kg-val ráállok? Van valakinek tapasztalata? (az, hogy kisebb lesz a hatótáv, evidens, de úgyse használnám ki az egészet soha)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#741) SSlapec válasza Luck Dragon (#737) üzenetére

SSlapec
(tag)

Én már vagy 4 éve rollerrel járok mindenhova, és most az M365-el se változtattam azon a szokásomon, hogy ha olyan helyre megyek be, ahol állva szolgálnak ki (bolt, posta), akkor gurítom magam mellett és állva hagyom a rollert, de ha ülve (bank, ügyfélszolgálat) akkor összecsukom gyors és magam mellé, vagy a pultra párhuzamosan magam elé rakom.

[ Szerkesztve ]

(#742) zarew válasza Tomy Yayo (#740) üzenetére

zarew
(senior tag)

Itt valami félreértés van . A 187 szerkezetileg tök ugyan az mint a 365.Mindkettő 120 kilóig terhelhető.

Xiaomi redmi note 4

(#743) Luck Dragon válasza SSlapec (#741) üzenetére

Luck Dragon
(veterán)
LOGOUT blog

Köszönöm a tapasztalatot. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. iPad Pro LTE & iPad 2018 ,Android One.

(#744) Sz.Péter válasza Tomy Yayo (#740) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Erről nincs személyes tapasztalatom,én csak 84kg vagyok.A m187-ről szintén.

(#745) Tomy Yayo válasza zarew (#742) üzenetére

Tomy Yayo
(senior tag)

Nem, sajnos, utánaolvastam ennek. Az M365 csak 100kg, mert több az akku, ezért 20kg-val csökkentették a hivatalos szállítható terhet (payload). Annak ellenére, hogy nem került rá plusz 20kg akku :D

(#747) Sz.Péter válasza Tomy Yayo (#745) üzenetére

Sz.Péter
(tag)

Nincs mit. És, 1 db cella súlya 45 gramm. Nincs fél kiló 10db.

(#748) Tomy Yayo válasza Sz.Péter (#747) üzenetére

Tomy Yayo
(senior tag)

Köszönöm :R

Tudom, hogy nem jön ki a matek, de tesztekben, meg xiaomi fórumokon valahol írták, hogy ez a hivatalos indok, hogy a több akku miatt nehezebb önsúly = kevesebb teherbírás, mert a váz ugyanaz. M365 leírásában mindenhol 100kg van.

De a kérdésemtől nagyon eltértünk, valakinek személyes tapasztalat teherbírásról 100kg felettieknek? :D

(#749) kissady válasza Tomy Yayo (#748) üzenetére

kissady
(tag)

Tömör gumival szeretnéd használni? Ha nem akkor gumiból tankolj fel, mert sajnos a nagyobb súly miatt jobban súrlódik a belső és a külső, így várhatóan többször lyukad ki.

(#750) Tomy Yayo válasza kissady (#749) üzenetére

Tomy Yayo
(senior tag)

Igen, tömör gumin gondolkodom, mert ahol 90%-ban használnám, ott nem olyan rossz az aszfalt, hogy nagyon rázzon/üssön, defekttől jobban félek.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.