Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) miszabo


miszabo
csendes tag

Az m365.botox.bz oldalon lévő firmware készítővel próbáltam a különböző beállításokat. 1.3.3 volt régen a rolleremen, de a patchelt verziókat 1.3.8-as alappal csináltam. Reggelente a régi 1.3.3-al 8km-t 30-32% akku használattal tettem meg 100%-ról indulva. Az 1.3.8-as verzióval ez az érték felment 40%-ra. Próbáltam többet eco módban jönni de szemmel láthatóan nagyobb az akku használat ennél a verziónál. Valaki tapasztalt ilyet?

(#752) Attipatti válasza miszabo (#751) üzenetére


Attipatti
tag

Milyen motorerő értéket adtál meg? Gyári?

(#753) miszabo válasza Attipatti (#752) üzenetére


miszabo
csendes tag

Igen, a motorbeállításokat hagytam alapon.

(#754) m4rk.89 válasza miszabo (#753) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Keréknyomás, hőmérséklet, vezetési stílus, esetleg beázás valahol.. ezek mind okozhatják.

(#755) miszabo válasza m4rk.89 (#754) üzenetére


miszabo
csendes tag

negatív.
Visszaraktam az 1.3.4-et, ez mondjuk nem az 1.3.3 és visszajött este a 30% körüli fogyasztás 8km-en.
Holnap reggel megint tesztelem, délután kipróbálom az 1.4.0-át.

(#756) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Ha elindul végre a Xiaomi magyar webshopja úgy néz ki beruházunk 2 roller-re, kérdésem lenne, hogy honnan ajánljátok a gumi vásárlást? És milyen márkát? Minden olyan oldal szóba jöhet, ahol lehet Paypal-lal fizetni (Banggood, Gearbest, eBay stb.), szállítási idő nem számít, előre készülünk fel. :)

Köszi!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#757) mateus válasza DJ. Ru$y (#756) üzenetére


mateus
senior tag

Valaki azt írta, hogy jár hozzá 2db extra gumi.

(#758) DJ. Ru$y válasza mateus (#757) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudom, de egyszer annak is vége lesz... Mi pedig valószínűleg használni fogjuk őket napi szinten nem keveset, és az eddig olvasottak alapján félek, hogy 2 hónapnál többet nem fog bírni egy szett.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#759) Luck Dragon válasza DJ. Ru$y (#758) üzenetére

Ha nem titok, akkor milyen nagy távra lesz alkalmazva?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#760) DJ. Ru$y válasza Luck Dragon (#759) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudok pontos távot mondani neked, majd az első használat után.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#761) miszabo válasza m4rk.89 (#754) üzenetére


miszabo
csendes tag

Ma reggel 35% volt ami 2 hete még 30% akku használat. A bms szoftvere akkor is 115 volt mint ahogy most, márpedig az adja a százalék értéket. 3 különbség van azóta:
- 10 fokkal hidegebb van
- 1.3.3 helyet 1.3.4 a szoftver (1.3.8-al 40% volt a merülés ugyanezen a távon)
- mivel hidegebb van, ezért fel vagyok öltözve, ez plusz súly, de ami fontosabb: nagyobb légellenállás.

(#762) fogtunder válasza Luck Dragon (#759) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én ma toltam egy KÖKI - Jászai távot, 34% volt enyhén tuningolt szoftverrel, cuccal együtt vagyok kb 65kg, ha összehasonlítási alap kell.
Pár napja használom a KÖKI - Haller/Soroksári távon, az kicsivel 20 perc fölött szokott lenni és 23%. A távokat mindig elfelejtem trackelni sajnos, de imádom. Az élmény, hogy nem kell a dugóban szívni simán megéri az árát, plusz minden reggel várom, hogy mehessek melóba.
Ha van bringaút arra, amerre napi szinten mennél vele, akkor igazán jó, de otthon kertvárosban is teljesen jól kihasználható a cucc.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#763) Luck Dragon válasza fogtunder (#762) üzenetére

Több mint valószínűleg hogy én nem fogom "tuningolni" nem is értek hozzá, egyszerűen csak használni szeretném majd. Lényeg hogy MiStore weboldala nyissa meg kapuit is legyen készleten. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#764) fogtunder válasza Luck Dragon (#763) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát annyira egyszerű, mint még semmi, az összefoglalóban ott a honlap, ahol le tudod gyártani a cfw-t, a legtöbb értékhez írnak összehasonlítási alapot is, utána app telepít és flashel. nulláról 10 perc nem volt az egész művelet.

nagyon nem őrültem meg, mert az akkukat nem akarom kinyírni, de így már használható az ECO mód is, mikor olyan helyen kell menni, ahol sok a gyalogos/akadály és nem száguldozik az ember, normál módban meg legalább keni neki rendesen, mikor tudok menni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#765) DJ. Ru$y válasza Luck Dragon (#763) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanarra várunk úgy látom. ;] :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#766) Luck Dragon válasza fogtunder (#764) üzenetére

Marad a gyári, én nem fogom átalakítani, ha neki is állnék szerintem három perc sem kellene és égne az egész. :)) Azért köszönöm.

DJ. Ru$y
Igen, bár az FB olvasva csúszni fog a dolog, van egy érzésem ezzel kapcsolatban hogy jövő héten lesz kész, de sebaj.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#767) Attipatti


Attipatti
tag

Ki tartja itt karban a téma összefoglalót? Irna rám privit?

(#768) Ndruu válasza Attipatti (#767) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én raktam össze az összefoglalót. Még nincs topikgazda, de ha valaki vállalja, akkor kinevezhetünk egyet, ő karbantarthatja az összefoglalót és a topikot is.

Harrrr!!!!

(#769) Ateszpapa válasza Ndruu (#768) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nagyon szépen összefoglaltad.
:R

(#770) hunluki válasza DJ. Ru$y (#758) üzenetére


hunluki
senior tag

Saját tapasztalatomat tudom mondani: Enyémben 430km van és a gumik teljesen jó állapotban vannak, igaz nem használtam terepen csak betonon, szóval az újabb gumik valószínűleg jobb minőségűek.

Ha gond lenne ott van a dobozban még kettő, de ezen felül rendeltem két ilyet is, már itt vannak készenlétben ha esetleg beütne a baj.

Ami viszont picit kellemetlen topik az a budapesti közlekedés. Múlt héten békésen gurulok haza munkából a Dohány utcában ahol jobb oldalon felfestett bringasáv van. Aztán ebben a kereszteződésben egy kedves taxis kolléga úgy gondolta hogy nem néz bele a jobb tükrébe és nagy tempó után nagy fékkel megáll hogy ő kikanyarodik a a Rákóczi felé... én meg szépen átgurultam a motorháztetején, aminek hatására ő rálépett a gázra és angolosan távozott a helyínről. Szerencsére nem tört semmim de azért a jobb kezem kissé színes és erőtlen, de már gyógyulok.

Rendszámot sajnos nem láttam, viszont elhatároztam hogy kéne valami kis kínai középgagyi gopro kamera amit fel tudnék tenni a rollerre. Esetleg erre valakinek ötlet amit lehetne rögzíteni a kormányon úgy hogy nem zavaró?

(#771) fogtunder válasza hunluki (#770) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Valaki a fb csoportban egy imars sq11 minit rakott fel oda, ahol a kormány a kormányrúdba rögzül, 9$ volt. A képminőség azért olyan, amit ennyi pénzért várni lehet, de ha nem action camnek akarod használni, hanem ilyen esetek rögzítésére, akkor nem tűnik rossznak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#772) Tomy Yayo válasza hunluki (#770) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Jó lenne tudni, milyen minőségű betonon, mert az se mindegy, meg hány kg-val volt általában terhelve :)

Kamerához meg stílszerűen akkor már javaslom a Xiaomi 4K akciókameráját, vagy dash camjét vizsgáld meg :)

http://xiaomi.hu/termek/xiaomi-mi-dash-cam-autos-menetrogzito-kamera-qdj4014gl/

http://xiaomi.hu/termek/xiaomi-mi-4k-akciokamera-zrm4035gl/

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#773) mateus válasza hunluki (#770) üzenetére


mateus
senior tag

Nekem az alábbi módon volt felrakva, mikor akartam kamerázni.
Persze jobb lenne egy sima keret nem ez a víz alá való, de nem volt olyan a kép készítésekor.
kép

[ Szerkesztve ]

(#774) thomasa válasza hunluki (#770) üzenetére


thomasa
senior tag

Majd ha felteszed, kérnék egy beszámolót, hogy sikerült. :R

(#775) hunluki válasza thomasa (#774) üzenetére


hunluki
senior tag

Az még picit odébb van, most rendeltem sárvédőt mert az letört róla sajnos időközben (unokaöcsém sikeresen letörte valahogy menet közben (ne kérdezd, mindent tagad és 12 éves)), de amint újra (remélhetőleg 2-3 hét) már én is tudok erre időt szánni akkor szívesen posztolok róla képet :)

(#776) thomasa válasza hunluki (#775) üzenetére


thomasa
senior tag

Roller nekem is van csak a gumit nem sikerült lecserélnem a tömörre.

(#777) Zoo123 válasza thomasa (#776) üzenetére


Zoo123
senior tag

Hát az biztos hogy nem könnyű, 2 ember és feszítővas ajánlott! :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#778) thomasa válasza Zoo123 (#777) üzenetére


thomasa
senior tag

Igen, ez megvolt, mégsem sikerült. Várom a személyes tapasztalatokat, addig is bájolom a belsőket hozzá :)

(#779) Zoo123 válasza thomasa (#778) üzenetére


Zoo123
senior tag

Segítenék felrakni, de sajnos BP-ről Szeged messze van! :)
Nincs egy erős jó barátod akivel ketten felraknátok?

Kollégámmal úgy raktuk fel hogy
-15 percre forró vízbe raktuk a gumit hogy puhuljon,
-majd folyékony szappannal bekentük a felni peremét hogy könnyebben felcsúszon a gumi,
-a felni egyik oldalán beleillesztettük a gumit a felnibe,
-ráléptünk/szorítottuk azt a részét a guminak ami már a felnin rajtavan és elindúltunk körbe 2 db erős csavarhúzóval/feszítővassal és körbe haladva ráfeszegettük a felnire a gumit: így
-az egyik csavarhúzóval befeszítesz a felni és a gumi közé míg a másik csavarhúzóval az egyik csavarhúzó alatt keresztben átnyúlva befeszítesz a csavarhúzó és a felni közé.
Erősen kell csinálni, mintha meg akarnád ölni a gumit, "ha széjjelszakadsz is de rámész az anyádat" üzemmódban a felnire feszegeted a gumit.
-Ha már körbe ráraktad a gumit a felnire akkor amelyik részen még nem bukott be a perem alá ott csavarhúzóval a gumi kifúrt lyukain átnyúlva "megigazítod"(feszíted).

Ne félj a gumitól, nem szakad el olyan könnyen. :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#780) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Ma bementem a storba és ahogy megláttam a élőben rögtön nem hezitáltam sokat azonnal megvettem. Már pár hónapja nézegetem a rollereket és a Decathlonba sem találtam elég nagy méretű rollert. 190cm 94kg vagyok nagy lábbal. Na ez ránézésre rögtön ok volt. Viszont van egy kis problêmám a app csatlakozással kapcsolatban valamiért sehogy sem tudok hozzá csatlakozni. Vagyis először megtalálja és utána csippan kettőt és ez a kép fogad és hiába nyomok bármit nem csatlakozik ezért nem tudom beállítani sem. Tudja valaki miért csinál ilyet?

Köszönöm.

(#781) Gomba1974 válasza Sz.Péter (#735) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia Péter.

Ezt a talp szélesítőt hol csináltad vagy csináltattad?

Köszönöm.

(#782) z67 válasza Gomba1974 (#780) üzenetére


z67
őstag

Átváltottam Kínára, fw-t frissítettem, utána már ment Europe-pal is.

(#783) Gomba1974 válasza z67 (#782) üzenetére


Gomba1974
tag

Köszönöm.

(#784) z67 válasza Gomba1974 (#783) üzenetére


z67
őstag

Sikerült amúgy?

(#785) Gomba1974 válasza z67 (#784) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia. Igen sikerült. Le is frissített csak mikor vissza állítom európaira akkor megint nem csatlakozik.

(#786) z67 válasza Gomba1974 (#785) üzenetére


z67
őstag

Érdekes. Töröld ki és vedd fel újra!

(#787) slapec


slapec
tag

Úgy tűnik ennyit bírt az első kerekem (200km). Meg tudjátok írni, hogy mekkora kulcsot vegyek hozzá, amivel le tudom majd szerelni a tengelyről? Köszi!

(#788) m4rk.89 válasza slapec (#787) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

18 és lehetőleg ne a legolcsóbbat... úgy rá van csavarva hogy lehet kalapálnod kell

(#789) Sz.Péter válasza Gomba1974 (#781) üzenetére


Sz.Péter
tag

Szia.Itthon csináltam. És gratula a járgányhoz,ill. üdv a klubban.

SSlapec:18-as.

[ Szerkesztve ]

(#790) Gomba1974 válasza Sz.Péter (#789) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia Péter.

Köszönöm.
Nagyon jó kis gépezet megy ez mint az állat. Egy kicsit felfogom szerelni pár aprósággal de a lemez lesz az első, meg a hézagoló a kotyogáshoz.

A lemezt hol vetted mert én is megcsinálom magamnak?

(#791) slapec


slapec
tag

@m4rk.89 @Sz.Péter
Köszönöm, szereztem egy nem-a-legolcsóbbat. Holnap műtét :D

(#792) z67


z67
őstag

Olyan kérdésem lenne a tisztelt kollégákhoz, hogy normális-e, ha a teljesen behúzott féknél meg tud fordulni a hátsó kerék, ha erőből tolom, vagy állítanom kellene rajta? Amúgy normálisan lassul, megfelelő a fékhatás.

Köszönöm előre is!

(#793) Sz.Péter válasza Gomba1974 (#790) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ezt a kis darabot kaptam a mhelyen.
z67:állíts rajta,így nem ok.

[ Szerkesztve ]

(#794) z67 válasza Sz.Péter (#793) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm! Ahol a bowden kijön, ott kell tekerni? Vagy nagyon bele kell mászni?

(#795) z67


z67
őstag

Direkt külön írom, hátha valakinek érdekes.

Van egy magyar garanciás, bontatlan, fent az aprón. Nem tudom miért adja el, igen nehéz szerezni.

(#796) Sz.Péter válasza z67 (#794) üzenetére


Sz.Péter
tag

Talán ezen a vidin van fent,már nem emlékszem.Hónapok óta nem állítottam.

(#797) z67 válasza Sz.Péter (#796) üzenetére


z67
őstag

Nagyon köszönöm!

(#798) Gomba1974


Gomba1974
tag

Belöttem a féket is a videó alapján már sokkal jobb mint volt igaz nem egy kerékpár fék. A slimot is beleraktam a kerekekbe csak az első kerékkel szenvedtem kicsit a felfújáskor mikor ki kell tekerni sokat enged ki.
Nehezen hozzáférhető erre van valami spéci tömlő vagy ez ilyen?
A kotyogáshoz tettem egy kb 0.5 össze kárpitos szegély szallag darabot és hibátlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.