Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) szupermacs válasza Wesder (#10) üzenetére


szupermacs
veterán

Rollert?

(#52) Reggie0 válasza .mf (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Es az mit szamit? Termekkent be lehet hozni, max kozuton nem hasznalhatod. De persze max papiron, mert a rendor olyan hulye, hogy azt sem veszi eszre, hogy nem labbal hajtod, igy tok mindegy.

(#53) Wesder válasza szupermacs (#51) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, a hagyomànyos roller làbbal hajtható :P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#54) szupermacs válasza Wesder (#53) üzenetére


szupermacs
veterán

Az már nem divat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#55) Archos2014


Archos2014
tag

Archos EScooter
Hamarosan Magyarországon bruttó 200 000 alatt, Panasonic akkuval.

(#56) Tibee86 válasza Archos2014 (#55) üzenetére


Tibee86
veterán

Hát ilyen ocsmánysággal biztos nem közlekednék. Max a nagyszülőknek lenne jó a kinézete alapján.

(#57) enginev3.0 válasza Archos2014 (#55) üzenetére


enginev3.0
félisten

Atyaeg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#58) musso


musso
csendes tag

Jó ez hejj:
[link]
És nem vészes az ára sem:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#59) atthany


atthany
aktív tag

jó lenne már egy itthoni tesztet olvasni róla...
ja itt 370 dolcsi kuponnal cakkunpakk:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#60) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Van már ilyen valakinek itt??

(#61) atthany válasza Atomgeszi (#60) üzenetére


atthany
aktív tag

Egyre többet látni az utakon....

(#62) Atomgeszi válasza atthany (#61) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is szívesen használnám..
Suliba jó lenne járni vele, távolságiról leszállok, erre fel és goo.. Percek alatt ott vagyok bárhol. Csak nem tudom, hogy a távolságin hova rakom.

"Folyosóra" nem rakhatom, mert elgurul. Lábam között nem fér el. És mivel 1 méter 8 cm hosszú, többet elvesz, mint két ülés szélessége.

(#63) Attipatti


Attipatti
tag

Kijött a xiaomi m187 youth is.
Elvileg ugyan az mint az m365 csak kisebb akksival.
Így már magyar garival 100e alatt van.

Vásárolt már innen valaki? http://xiaomishop.hu/mijia_m187_elektromos_roller_youth
Hivatalos disztribútorok? Milyen lehet a garancia?

(#64) zarew


zarew
senior tag

Olvastam,hogy az aksik forrasztása,illetve a biztosíték hibája a gyenge pontja. Szóval én az itthoni beszerzést preferálom. Ha minden jól megy december elején megrendelem 113 eFt ért, itthoni garival.

(#65) szegi77 válasza Atomgeszi (#60) üzenetére


szegi77
csendes tag

Nekem van igen..

(#66) szegi77 válasza Atomgeszi (#62) üzenetére


szegi77
csendes tag

Le lehet zárni, igy nem gurul el

(#67) Zoo123 válasza Atomgeszi (#60) üzenetére


Zoo123
senior tag

Múlt hét csütörtökön jött meg, azóta mentem vele 22 Km-t -igaz ECO módban- de az akku még mindíg nem merült le!
Több kollégám kipróbálta, mindnek bejött :)
A 30 Km-t tényleg tudja -ECO módban kíméletes használattal-, ha jól meghajtod akkor inkább csak 20 Km.

Szeretem, imádom, már várom a jobb időt, ezzel fogok munkába járni (7Km, kb 20 perc, BKV-val alsó hangon 30).

Előnyök:
-Halk, a 350W-os motorhoz képest dinamikusan gyorsul.
-Hátsó tárcsafék, esőben is biztonsággal megállsz, nem úgy mint a taposós fékkel.
-Összecsukod és felszállsz vele a BKV jármüveire, kb 13 Kg a súlya, kézben is hordozható, bár egy hordtáska sokkal "trendibb" lenne.
-Beépített első és hátsó lámpa, vaksötététben is látod az utat, ha sokat használod éjszaka érdemes rá venni erősebb világítást.
-Az eslő kerékben van a motor, fékezésnél visszatáplál, de ezt az összes elektromos roller tudja. A fékerő 3 fokozatban állítható:
gyenge módban bármilyen sebességről szépen lassan állóra fékez az Árpád híd kerékpárút Budai végén lévő lejtőn. Közepes módban a Várból lefelé gurulva is lassul, majd megáll, Erős fokozatot még nem próbáltam, sose volt rá szükség.

Hátrányok:
-A kormány lötyög előre-hátra azon a részen ahol összecsukod, a neten fogok rendelni hozzá 3D nyomtatóval készült közdarabot ami "kitölti a rést" így nem lötyög a kormány. 2 db rollert rendeltünk, a másik kormánya kevésbé lötyög.
-Az akkumulátort fedő műanyag dekli anyaga vékony, ha erősen odaütöd -pl. egy járdaszegélyhez-el fog repedni. Érdemes vigyázni rá, esetleg a netről érdemes rá venni utángyártott műanyag fedelet ami sokkal erősebb anyagból van és szivacsbetétekkel kiékeli az akkumulátort így az nem engedi szétrázódni az akkumulátor forrasztását.
-A hátsó lámpa vezetékére érdemes buherálni egy műanyag fedőlemezt mert a hátsó sárvédő belselyében fut a vezeték és a hátsó kerék kidörzsölheti azon a részen ahol kilép a vezeték a lámpatestből. Én még nem jártam így de a netes videók tanulsága szerint.

Őszintén leírtam a hátrányait, semmi olyan hibája nincs ami egy kis utánajárással nem orvosolható, de érdemes megelőzni a bajt, hogy sok-sok ezer kilométeren keresztül élvezhessük a rollerozás örömeit.
99.000 forintért -kuponkóddal ennyibe került- szerintem verhetetlen, más gyártó termékei 150.000-től indulnak.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#68) zarew válasza Zoo123 (#67) üzenetére


zarew
senior tag

Szia!
Csak 250W :-). Én is most várom az enyém. A GB ről rendeltem. 72 be fáj de ez a 20 aksis változat. Neked honnan jött? Reményeim szerint úgy küldik,hogy egyéb költség nem rakódik rá.....Én is nézegettem vidiókat róla. Volt ahol úgy látszott egyszerű csavar- beállítással orvosolható a kormány lötyögés. Én egy kicsi tuningolni szeretném.Nagyobb fesz, több akksi....csak már itt lenne....23.-án rendeltem.

(#69) Zoo123 válasza zarew (#68) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Csak 250W"
Ahhoz képest jól gyorsul! :)

"A GB ről rendeltem. 72 be fáj de ez a 20 aksis változat. Neked honnan jött?"
Én is a GearBesttől rendeltem, akkor te a "Youth edition"-t rendelted. Nekem Kínából (CN raktár) jött.
Attól függően melyik raktárból jön előfordúlhat hogy vámot+Áfát kell rá fizetned (2,5+27, össszesen kb 30%)

"Volt ahol úgy látszott egyszerű csavar- beállítással orvosolható a kormány lötyögés"
Bár úgy lenne! A kormány lötyögését az okozza hogy az illesztés úgy sikerült ahogy, van egy kis rés amit ki kell tölteni valamivel (egy kis műanyag közdarabbal pl) és akkor nem lötyög.

"Én egy kicsi tuningolni szeretném.Nagyobb fesz, több akksi....csak már itt lenne....23.-án rendeltem."
A tiédben 20db 18650-es akkucella lesz, a nagyobb hatótávval rendelkezőben pedig 30 db van, nagy eséllyel bele tudod paszírozni utólag is azt a "hiányzó" 10 db cellát és akkor ugyanott vagy árban mintha a nagyobbat vetted volna. Ahogy nézegettem 10 db minőségi 18650-es cella legalább 60 dollár.
Ha már úgyis tuningolod az akkumulátor pakkot akkor tegyél rá valami erősebb műanyag deklit mert a gyári vékony anyagból van, ráadásul az akkumulátornak van egy kis helye "lötyögni" és hosszabb használat során hajlamos szétrázódni/eltörni az akkumulátor forrasztása. Tegyél szivacs/gumidarabot a dekni belső oldalára, hogy megelőzd a bajt.

A gearbest az esetemben 20-40 munkanapot írt szállításra, és két hónap alatt ért ide (DPD hozta ki), számíts rá hogy sok idő mire megérkezik.

Mindent összevetve ez egy remek kis roller, de tökéletesítésre szorul, viszont ilyen árban nem találtam semmit ami megfelelne az én elvárásaimnak:
- legalább 20 Km-es valós hatótáv és
- legalább 25 Km/h sebesség, ez azért fontos hogy a 20 Km/h átlagsebességet tartani tudjam vele.
- 2 független fék (vagy legalábbis normális hátsó fék, (a taposós nem tekinthető annak!)
- Sárvédő hogy gyenge esőben is lehessen használni,
- legalább 16 cm-es gumikerék hogy ne rázza szét a vesémet is a térkövezett részeken/úthibákon.
- Összecsukható legyen, és könnyebb 15 Kg-nál, valamint összecsukott állapotban kis helyet foglaljon hogy felszállhassak vele a BKV járműveire.
- Ne legyen drága,
- Legyen hozzá pótalkatrész.

Nem nagyon találtam más elektromos rollert ami ezeket a feltételeket maradéktalanul kielégíti, pedig hetekig keresgéltem. Arra is gondoltam hogy átalakítok egy hagyományos rollert, de végül azt elvetettem mert az se jött volna ki olcsóbban, cserébe lett volna vele munka bőven és kérdéses hogy a végeredmény jobb lesz-e mintha megveszem készen.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#70) zarew válasza Zoo123 (#69) üzenetére


zarew
senior tag

Nekem is cn raktárból jön, Europe Railway Priority Mail - ként. Ez állítólag simán jön.15-25days online írja,tehát lassan követhető lesz. Aksinak ezeket meg ezeket néztem. Az utóbbiból rendeltem is párat. Természetesen mielőtt rendelnék, veszek egy tesztmennyiséget ! Már rendeltem egypár apróságot hozzá...
Remélem velem is jól gyorsul majd, 88 kila vagyok sörözés előtt.

(#71) Attipatti


Attipatti
tag

Valakinek megérkezett már a youth változat? m187

Érdekelnek a tapasztalatok.

(#72) Ateszpapa válasza Zoo123 (#69) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerinted zsákot lehet hozzá venni?
Jó lenne bele rakni, és úgy felkapni a vállra.

(#73) oris válasza Ateszpapa (#72) üzenetére


oris
aktív tag

A 10. tétel a zsák: doc-hello accessories
... de van itt még rengeteg érdekes dolog.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#74) Ateszpapa válasza oris (#73) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, ezt az oldalt nem ismertem.

(#75) oris válasza Ateszpapa (#74) üzenetére


oris
aktív tag

Hatalmas mágusok.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#76) atthany


atthany
aktív tag

ez a változat nincs még senkinek?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#77) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
Ma érkezett meg a youth verzióm. Minden nagyon jó ,működik, egy aprócska hiba van, nem indul el, meg sem nyikkan a motor. 34% -on van az akksi,töltődik szépen ,kommunikál a telefonommal, nincs lezárva az alkalmazásban,sem jelszavazva. Mi a tosz lehet??? Vagy egyszerűen egy hibásat fogtam ki? Seggíítsééggg!!

(#78) retesz147 válasza zarew (#77) üzenetére


retesz147
addikt

Ugyanez a problémám :D
Minden okés, csak nem megy...
Enyém 27%-on állt, nem indult el, így feltettem töltőre...
De mi lehet a gond??
Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem is segíteni!
A fehér és a zöld alsó LED között mi a különbség?

Xiaomi 13 eu dev...

(#79) zarew válasza zarew (#77) üzenetére


zarew
senior tag

Na megvan a megoldás! A lényeg a ritmuson van: a rollert meglököd,és utána tolod a gázt! Tehát miután elindult már a kerék, csak utána nyomi... De érdekes,hogy ezt jól tudtam ,mégsem ment. :W Én pörgettem kézzel a kereket,fiam meg rángatta a gázt, egyszer csak elindult. Érdekes azóta mindig el tudom indítani,pedig tegnap este vagy fél órát lökdöstük ketten ugyan ezen szisztémával. Na mindegy ,boldogság!!
Egyébkén szándékomban áll tuningolni a vasat alumíniumot , ez alapján. ( ezek egy kicsit bepörögtek a témába :Y )
Jó lenne,ha mindenki venne ilyet, és felpörögne a fórum.

A hátsó féket érdemes finomhangolni, a féknyereg pozíciójának beállításával, a bowden kenésével. Jó sokáig szöszöltem vele,de még nem tökéletes.Remélem nem a tárcsa üt.
Az alsó akkufedél , haslemez tényleg elég gyerha.

Ja és jópofa a "lopásvédelem" ha a telefon látja a rollert "kékfog" és rápattan valaki, bekapcsolja a motorféket és pittyeg - rezeg a teló. Pesze ha elfut vele a hóna alá kapva,akkor csak az önmegsemmisítő segíthet! ;]

[ Szerkesztve ]

(#80) oris válasza zarew (#79) üzenetére


oris
aktív tag

A hátsó lámpa védő alkatrész és a kormányhézagoló (meg még jónéhány dolog) 3D nyomtatási fáljai itt megtalálhatóak, hátha van ismerősöd aki megcsinálja: thingiverse - xiaomi roller.

Az oroszoktól én is szeretnék beszerezni alsó fedelet, nem is tűnik vészesnek az ár. (A roller még úton van). Gearbesten van tömör gumi is.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#81) zarew válasza oris (#80) üzenetére


zarew
senior tag

Mindenképpen javítgatom. Azért is vettem a kisebb verziót, mert alapnak jó. Látnom kellett. Érdemes vele foglalkozni úgy döntöttem. Ezt a kormányrúd lötyögést nem értem . Nálam is volt, ráhúztam a beállító csavarra,most nem mocorog, igaz kicsit nehezebb kioldani. Az akksikat is cserélni szeretném 3400 asra + fesz emelés stb.

(#82) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Most gondolkodok, hogy vegyek egyet pénteken, méghozzá a Youth editiont, most 71 ezerre jön ki (299$).

Csak az akksival tud kevesebbet, vagy van más korlátozás is az m365-höz képest?
A 365 az 400 dodó, szerintem nem ér +30ezret, ha lehet házilag tuningolni is.

Úgy látom vonattal jön, vajon ezt megfogják a vámon, kinek van tapasztalata ezzel?

(#83) zarew válasza Ateszpapa (#82) üzenetére


zarew
senior tag

Igen, 20 akksi van benne nem 30. Ha kicsit is értesz hozzá,rendesen föl lehet spécizni. Az orosz oldal többször belinkelve.Nekem simán megérkezett , igaz pont 2 hónap alatt. Annyiba került mint írtad.

(#84) zarew


zarew
senior tag

Kérem ,ha valaki kristálytisztán érti mit kell rendelni az orosz oldalról a teljesítmény tuninghoz akkor beszéljünk,mert rendelnék!

(#85) Ateszpapa válasza zarew (#83) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi!
Elvileg holnap rendelek egy youth editiont.
Engem is érdekelne a ruszki rendelés, amit érdemes, beszállnék a posta költségbe is.

(#86) atthany


atthany
aktív tag

újabb konkurens:
SEGWAY NINEBOT
[link]

(#87) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Nincs valakinek eladó xiaomi rollere 80 körül?
Max annyit adnák érte, még nem rendeltem meg Kínából.

(#88) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

A nagyobb akkus verzióért én 100-at is adnék,az se gond ha van benne pár km.Angol híján rendelni biztosan nem fogok.Szóljatok ha van pü-ben,budapesti kipróbálási lehetőséggel.

(#89) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Persze, pont most kell 299-ről 319-re felvinni az árát GB-n. :(((

zarew

Te miket rendelnél tőlük?

[ Szerkesztve ]

(#90) zarew válasza Sz.Péter (#88) üzenetére


zarew
senior tag

De nagylelkűek vagytok :DD Mikor a hazai ára 125 - 150 és a beszerzése nehézkes. De120 ért van az aprón , csak fehér .Igazából akkor duzzogtam be a hazai forgalmazóra mikor november vége felé 115 ről 150 re emelték az árát az M365 nek. Na akkor rendeltem meg kuponnal,biztosítással együtt 73566 ft ért a Youth verziót. Ha hozzárakok még 10 akksit + 10000-ért ,van egy M365 öm.

Az enyémet 60v ra szeretném alakítani: mint feljebb említettem műszaki segítséget szívesen veszek,mivel nem vagyok biztos melyik alkatrészeket kell megrendelnem. Az akksit, 48db 3000mAh 18650-es magam összerakom. A többit is össze lehetne rakni,( kontroller, BMS, vezérlőpanel ) de sajnos annyira nem értek az elektronikához (sem).
Mindent összevetve akinek szüksége van rá,sokat gyalogol,illetve a közlekedését megoldja ezzel, annak ennyiért hatalmas vétel. Ennyiért egy divatosabb mobilt nem lehet kapni!

Ja és ha valaki még a huzatra is huzatot rak,az az elején fóliázza le a bekapcsológombnál lévő sötét műanyag elemet,mert nagyon könnyen karcolódik!

[ Szerkesztve ]

(#91) Sz.Péter válasza zarew (#90) üzenetére


Sz.Péter
tag

Magyar garival 115-ért,én is azonnal venném. CC 15-20k-t nekem megér,hogy magyar gari van rajta,de nem 50-et,az rablás kategória.Mi a véleményed?:)

[ Szerkesztve ]

(#92) zarew válasza Sz.Péter (#91) üzenetére


zarew
senior tag

Ha kereskedő hozza be ,ugyan ez már ( mármint az enyém ) 95 be kerül.És még nincs rajta haszon. Ismerve a hazai szerény 30-40% haszonkulcsot.....de szerintem a 120 ast kérdezd meg, van-e gari itthoni? Ha jó a fehér.
A magyar gari,miután eldöntöttem szétberhelem nekem lett fontos.

[ Szerkesztve ]

(#93) Ateszpapa válasza Sz.Péter (#91) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Xiamishopnál 125 körül van a youth edition Magyar garival. De nekem az is drága. 70-76 ezres ár érték még okés nekem. Csak ügye várni kell vagy 2 hónapot. Mondjuk az nem baj addigra jobb lesz az idő is. Csak most egy kicsit szomorú lettem hogy 20$ emelték az akciós árat. Szerintetek várjak inkább, sűrűn szokott 299$ lenni vagy vegyem meg 319$ ért?

(#94) Ateszpapa válasza Ateszpapa (#93) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ja, és nincs készleten. 2-4 hetet írnak szállításra.

(#95) Sz.Péter válasza zarew (#92) üzenetére


Sz.Péter
tag

A 120-as nál kinai gari van. Megkérdeztem.Nem számít a színe átfújom.A xiaomi webshopnál,viszont elmentek otthonról.Majd rájőnek,de addig is elesnek a bevételekből.A magyar gari is annyit,ér,hogy 2-3%-ban kell vmin matatni,és ezért kérnek +-40-50-et,amikormég kinai gari is van.Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#96) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Szerintetek nem árt neki, ha lábbal hajtjuk mint egy normál rollert?
Úgy tudom táplál vissza energiát az akksikba ilyenkor.

Amúgy megrendeltem a Youth editiont. :)
Röpke 2 hónap azt gurulhatok én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#97) miszabo


miszabo
csendes tag

Én december 20-án rendeltem meg a gearbestről és február 7-én jött meg. Egyéb költség nem volt, az ups hozta, de Németországig vasúton jött. Szép barna kartonban volt duplán, azaz doboz a dobozban. A féket be kellett állítani, hogy ne érjen hozzá menet közben a tárcsához. Ezt leszámítva egyből használatba lehetett venni. Az alap töltöttség kb. 75%-on volt.
Maga a roller nagyon jó, szépen kidolgozott. Fehéret vettem, amin azért a lábnyom szépen látszik.
Próbáltam emelkedőn, de először nem nagyon ment. Kicsit csalódott lettem, mert többet vártam a motortól. Aztán este eszembe jutott, hogy a ledsor alsó ledje zölden világított. Megnéztem, kiderült, hogy ez a bekapcsolt eco mód. Dupla kattintással lehet ki/be kapcsolni a fő bekapcsoló gombbal. Normál módban másnap kipróbáltam és szépen felment az emelkedőn. Nyilván ez testsúly függő is.
A lopásgátló érdekes cucc. Ezt bluetooth-al lehet bekapcsolni és ha megpróbálod eltolni a rollert, akkor csipog illetve erőteljesen rárakja az elektromos féket. Kipróbáltam, hogy mi történik ha elveszti a bluetooth kapcsolatot. Ez esetben a roller ugyanúgy viselkedik továbbra is és nem lehet kikapcsolni a bekapcsoló gombjával. Ha újra csatlakozol a rollerhez, akkor ki tudod kapcsolni ezt a funkciót.
Alkalmazásból a xiaomi mi home-ot kell felrakni, azon belül tudod kiválasztani a rollert. Ez egyébként egész jó.

(#98) miszabo válasza Ateszpapa (#96) üzenetére


miszabo
csendes tag

Nem árt neki.
Lejtőn ha mész lefelé akkor visszatáplál, illetve ha felengeded a gázkart akkor is. Tehát lehet így is lassítani.Nagyobb sebességen jobban fogja a motorfék a rollert. 3 fokozatban állítható alkalmazásból a motorfék ereje.

(#99) oris


oris
aktív tag

A Ninebot applikációt milyen trükkel lehet rávenni a csatlakozásra? 1.3.4-es firmware van fenn a rolleren és "unsupported device model" üzenetet ad a csatlakozási próbálkozásnál.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#100) miszabo válasza oris (#99) üzenetére


miszabo
csendes tag

Ez nekem sem megy. Lehet, hogy csak a régi firmware-el megy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.