Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) enderszon válasza Ndruu (#1400) üzenetére


enderszon
csendes újonc

Gari lesz persze. Aztán Hétfőn-Kedden meglátjuk, hogy mit aszondanak a szakembörök. :)
Én mindig magnéziumos gépzsírt használtam csapágyhoz (van aggro korim is), meghálálta eddig a 16 csapágy.

(#1402) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Egy kis dizájn upgrade:

(#1403) nagyj74 válasza B-L-A-C-K (#1402) üzenetére


nagyj74
senior tag

Láttam a fészen is. Király lett. :)

(#1404) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Ninebot ES2-vel kapcsolatos kérdéseket hol érdemes feltenni? Van külön topikja?

(#1405) enderszon


enderszon
csendes újonc

Na, 1 nap alatt kész lett a WayteQ, gariba hátsó 2 csapágy csere, új fékbetét meg tárcsa. Mondjuk aszondja, hogy beállítottak a féket, hát lofa--t nem fog :D Másik kérdés nekem v1.3-as M365öm van ugy rémlik mintha nekem a 2 sorosan lyukas tárcsa lett vna rajta, de most 1soros van. Lehet, hogy kicserélték a 100km-es duplásat egy őj egysororsa?? why? :D

(#1406) enderszon válasza enderszon (#1405) üzenetére


enderszon
csendes újonc

Hát agyam eldobom... még jó hogy előtte felvettük videóra a gépet. Valóban dupla soros féktárcsám volt ezek a marhák meg kicserélték 1 sorosra... B+ ezt hogy gondolják????

(#1407) B-L-A-C-K válasza enderszon (#1406) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az volt raktáron gondolom, így visszament a rolid V1.2-be...

[ Szerkesztve ]

(#1408) mekkGyver válasza enderszon (#1406) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Majd megmagyarázzák, hogy nem is a csapágy volt rossz, hanem a tárcsa ütött, és ők kicserélték a "jobb" fajtára, és még rá sem kell fizetni. Szívesen! :D

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1409) eFeMeR74 válasza enderszon (#1406) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

5 perc kicserélni,ha zavar kb 900 Ft a tárcsa.
Ali:
120mm Silver Steel for Xiaomi M365 PRO Brake Disc for Electric Scooter w/ 5pcs Screws

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1410) B-L-A-C-K válasza eFeMeR74 (#1409) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ott màr féket is meg kell emelni, mert a simán 110es az 1 és 2 lyukas is. Persze ez se nagy ügy, csak jó ha képben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1411) Icetee


Icetee
aktív tag

Sziasztok!

Hosszabb tárolásnál mi az ideális töltöttség? Úgy mint a telefonoknál 40-60% körül?

(#1412) Ndruu válasza Icetee (#1411) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Hasonló, 80%-nál ne legyen többre töltve. Télen pedig érdemes ránézni legalább egyszer a töltöttségre.

Harrrr!!!!

(#1413) Icetee


Icetee
aktív tag

Köszönöm!
A másik kérdésem, hogyan lehet lockolni a rollert? Kollégáim előszeretettel próbálgatják és kezd a t***m tele lenni ezzel :) A Mi Home-ban beállítottam jelszót meg minden, de nem látok olyan opciót, hogy le lehessen zárni.

(#1414) Flashy válasza Icetee (#1413) üzenetére


Flashy
veterán

el kell húzni a képernyőt oldalra. de inkább ne lockold, elég bugos az utóbbi időben, nem mindig sikerül unlockolni és akkor vagy 3 óra bünti, vagy szét kell húzni a kábeleket. de ha csak ennyi a gond (nem tolvaj ellen kell), egy legolcsóbb biciklizár és nem tudják piszkálni...

(#1415) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Sziasztok,

Nekem a gyári legfrisebb firmware van 1.5.2 azt hiszem, na már a problémám az , mintha ahogy jönnek az újabbakk , úgy lassulna a szekér. Hazafele van egy ilyen 7 fokos domb , régebben azért rendesen jöttem rajta felfele , ezekkel az újabbakkal viszont egyre lassabb frissítésről frissítésre. Mit javasoltok?

(#1416) z67 válasza Szeszkazán (#1415) üzenetére


z67
őstag

Keresd meg a Face csoportban James Gatovskit.

(#1417) enderszon


enderszon
csendes újonc

Hali,

Olvastam párszor, csopiban is.
Mennyire gyakori ez a kormánytörés dolog? Tapasztalatok? (v1.3-as M365 sima)

(#1418) mekkGyver válasza enderszon (#1417) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

1.3-nál nem kell aggódni, mindkét típushiba javítva lett (alu befogó, anyaghibás pánt csavar).

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1419) B-L-A-C-K válasza enderszon (#1417) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

V1.2-től megerősített, így nem kell aggódni,

(#1420) Icetee válasza mekkGyver (#1418) üzenetére


Icetee
aktív tag

Honnan lehet tudni hogy nekem melyik van? :D

MÁS: Most rendeltem meg a Slime nevű csodaszert. Mennyit érdemes rakni a kerékbe? Mindenhol mást olvastam. Nem akarom túltölteni :)

(#1421) mekkGyver válasza Icetee (#1420) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ha az összefogó kapcsot fogja a mágnes, akkor már az új van, a csavart meg sorozatszám alapján lehet tudni, hogy visszahívás utáni-e. Linket most nem tudok, meg kell guglival kerestetni.

Slim-ot megmondja más, én nem tennék bele ilyen sz...kat.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1422) Boky


Boky
csendes tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy jelenleg 48 ezer forint a különbség a sima M365 és a Pro között, ez a felár általánosságban megéri a Pro előnyeit?

Köszi,
Boky

(#1423) Ndruu válasza Boky (#1422) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Javították a kormány összecsukó mechanizmust, biztonságosabb és stabilabb lett, erősebb motor, nagyobb akku, több hely a lábaknak. Ha napi 2x10km-t kell megtenned és nincs lehetőséged napközben tölteni, akkor a Pro jobb választás. Napi 2x5km-re elég lehet a sima is. A kiegészítők árát még számold bele, mert szokott kelleni pár nyomtatott alkatrész, amivel megelőzhetőek bizonyos problémák.

Harrrr!!!!

(#1424) mekkGyver válasza Ndruu (#1423) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Contra oldalon ott a nagyobb súly és méret, azzal is számolni kell, ha cipelni is akarod emeletre, vagy tömegközlekedésre. A másik dolog, hogy OK, hogy nagyon reklámozzák páran a 3D nyomtatott cuccaikat, de kínából fillérekért lehet mindent rendelni, és szebb és tartósabb is, csak várni kell rá 2-3 hetet...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1425) NandorHUN válasza mekkGyver (#1424) üzenetére


NandorHUN
addikt

Konkrétan milyen tartozékokra gondoltok, amiket fontos beszerezni?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1426) B-L-A-C-K válasza Ndruu (#1423) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

V1.2-től már sima M365-nél és javították a kormány összecsukó mechanizmus, stabilabbnak én kormány szélesítés után éreztem inkább Pro-t.

(#1422) Boky: Szerintem alsó kategóriában, ár/érték arányban jelenleg a legjobb választás.

NandorHUN:

Én ezeket csináltam meg rajta:

- a kijelző eső védő 3D nyomtatott kupakot kapott
- a kormány menti kábel kilógtak, engem zavart, így egy erre készített gumival kötegelve lettek
- a kormány keskeny ezeken, így 2-2 cm-rel szélesítve lett, 3D nyomtatott toldóval
- a talpnál körbe kapott gumis védőt, ha oda verődne valaminek
- a sárvédő merevítést kapok
- a talp részen az MI felirathoz raktam egy 3D nyomtatott logo-t.
- a támasztó kapott kis gumi kupakok
- a fék kar kapott gumi borítást
- az első keréken van csík körbe gyárilag, a hátsón nincs, lefestettem ugyan olyanra.

Plusz még kapott volna egy hibrid hidraulikus fékrendszert 140mm-es tárcsákkal, csak eladtam már közben, de én nagyon szerettem:

(#1427) kzkz válasza B-L-A-C-K (#1426) üzenetére


kzkz
őstag

" egy hibrid hidraulikus fékrendszert 140mm-es tárcsákkal, csak eladtam már közben"

Erről tudnál bővebb infót adni?

Én még megemeltem a hátsó sárhányót egy nyomtatott toldóval, hogy a 10-es kerék is beférjen később alá, de még így is hozzáért a lámpa kábele néha a gumihoz, szóval a távtartó a tuti megoldás, ezt is kapott, így már jó.

Eddig 850km-t mentem vele tavasztól, defekt nélkül, és kb. 2-3x fújtam a kerekekbe. Azóta már kacsingattam a pro felé, de 2x10km-re ez is elég. Meg a pro nehezebb lenne, és nagyobb, ez is épp elfér az egyterű kocsiban keresztben. Egy opel corsa csomagtartójába pl bele se fér, csak ha lehajtom a hátsó ülést. (Kb. félútig kocsival szoktam menni, utána szállok át roller-re)

(#1428) B-L-A-C-K válasza kzkz (#1427) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez a fék, nem drága és nagyon jó. 140-es tárcsa csak a Pro-hoz jó, simához max 120. De Pro-hoz inkább csak dizájn miatt akartam, mert 120-as is bőven elég. Illetve a 140-es tárcsához csak ki kell fúrni az 5 lyukat normálisan. Illetve kell simához, és Prohoz is 3D nyomtatott távtartó. Illetve kellenek megfelelő csavarok.

Amúgy lesz pár napon belül eladó szettem, mert ugye megrendeltem már, csak közbe elment a por. Tárcsa már megjött, távtartóm van, fék jövőhéten megérkezik. Illetve várok még hozzá tartalék fékpofákat, de csak egyben akarom eladni cakk pakk.

[ Szerkesztve ]

(#1429) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#1426) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezeket honnan lehet beszerezni?

M365 Pro-t fogok venni, de mivel Ali-ról rendelnék előtte cuccokat azokat megveszem még a roller vétel előtt, mert vagy 1-2 hónap amig megjönnek a plusz cuccok (roller kb. 7 hét alatt meglenne rendelés után).

Vagy esetleg ha angol nevüket mondod azzal ki tudnál segíteni... pl. sárvédő merevítés nem tudom hogy van angolul :D

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1430) Flashy válasza NandorHUN (#1429) üzenetére


Flashy
veterán

"m365 mudguard support", vagy "m365 fender bracket" de igazából ha rákeresel hogy "m365 parts" akkor rengeteg olyan eladót fogsz találni, akinél minden van. lehet hogy nem így a legolcsóbb, de megtudod mindennek a nevét és keresgélhetsz külön ami kell :) ebay-en is vannak ilyen eladók, néha ott olcsóbb.

(#1431) B-L-A-C-K válasza NandorHUN (#1429) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A 3D-s cuccokat vele nyomtattattam, többit aliról vettem.

(#1432) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#1426) üzenetére


NandorHUN
addikt

"- a sárvédő merevítést kapok"
Ez az a merevítés ami egy vékony pánt és alulról kell betenni, ugye?

"a kormány menti kábel kilógtak, engem zavart, így egy erre készített gumival kötegelve lettek"
Erről van konrét neved, vagy linked?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1433) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Láttam még olyat, hogy M365 Pro-ra 10 inch-es kerék, kell hozzá emelő, gondolom küldő-belső kerék és akkor 8,5" helyett az ember kap egy 10" kereket.

Külső: [link]
Belső: [link]
Emelő: [link]

Szerintetek van valami értelme? Vagy megéri? Nem okoz kárt, ha egy ilyet felszerel az ember?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1434) B-L-A-C-K válasza NandorHUN (#1432) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, csak ne aliról rendeld mert azok sz@rok, azzal csináltasd akit ajánlottam, az f@sza.

Gumi kötegelőről nincs, azt magamnak csináltam, dell töltő csati kábel kötegelője, méretre vágva, és lyukasztó géppel kilyukasztva.

(#1435) NandorHUN válasza B-L-A-C-K (#1434) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezen a műanyagpánton mi tud szar lenni? Amúgy 4.8 csillagos értékelése van pl. termékenk 7000 eladás után... vagy gumira mondod, hogy ne onnan?

Érdemes gumit/kereket cserélni? Láttam olyat ami szélesebb, de 8,5"-s meg olyat amit linkeltem is és 10".
Valamelyikre érdemes cserélni? Kb. 10 ezer lenne a csere -ahgy Ali-s árakat nézem - (+ szervíz, mert nem biztos, hogy be tudom tenni magamnak) , .

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1436) B-L-A-C-K válasza NandorHUN (#1435) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Eltörik, és vehetsz újat rá.

Én nem cseréltem le a gumit sem az M365-ön, sem a Pro-n.

(#1437) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Nézegettem a Firmware cikkrészt.
Ezeknek a custom Fw-k van valami hátránya? Nem megy tönkre a roller tőle?
A 2 biztosítékos BMS-s azt külön fel kell szerelni? Ha igen hogy lehet?
Szerintetek érdemes feltenni rögtön a "legerősebb" teljesítményt nyújtó CFW-t?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#1438) mekkGyver válasza B-L-A-C-K (#1436) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A 3D-s fialament csíkokból nyomtatott műanyag jobban bírná, mint a fröccsöntött? Ne viccelődj! Értem én hogy a hazait támogatod, de azért ne túlozzunk. Nekem is van 3D nyomtatóm, de ha erőnek és hőnek van kitéve a műanyag, akkor inkább a kínai rendelés. A kábelek pántolását szintén nem ajánlom, mert úgy kisebb a kábel mozgástere, nem tud olyan ívesen hajlani, és könnyeben eltörik benne a vezeték.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1439) Ndruu válasza NandorHUN (#1437) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem érdemes kísérletezni vele.
Ha itthon vetted, akkor valószínű, hogy két biztosítékos, európai verzió (16133, 16132).

Hátrányok: hamarabb elhasználódnak az akkumulátorok a nagyobb terhelés és a sűrűbb töltés miatt. Az erősebb motorkonstans miatt a motor jobban melegszik, nyáron jelentős teljesítménycsökkenés tapasztalható akár már rövidebb használat után is.

Használd gyári állapotában, élvezd, amíg jól meg és nincs gond vele.

Harrrr!!!!

(#1440) eFeMeR74


eFeMeR74
senior tag

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Nem véletlenül van így kitalálva. Ezek a rollerek kiváló városi közlekedés eszközei megfelelő teljesítményel. Nem kell a városban 25 km/h gyorsabban száguldozni ilyen utakon ekkora keréken. Aki erősebbre jobbra vágyik akkor miért nem olyat vesz. Van itt kolléga akinek van m365 és ha jól emlékszem oxo ja is amivel kiélheti magát. Én is imádom a m365 prot de 125kg kevés(már kaptam súly miatt defektet) Ezért én is beszereztem magamnak egy erősebb nagyobb teherbírású rollert amit már 150kg lehet terhelni és természetesen elbir engem akár 35' emelkedőn. Van bőven választék az ember szinte már nem is tud választani. Ott vannak a 800-1000w dual motoros 48-60v gépek na azok vadállatok tuning nélkül.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1441) mekkGyver válasza eFeMeR74 (#1440) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Hát én meg pont az ellenpólust képviselném. Már az első héten ment fel a tuning soft, majd a PRO kijelző beszerelése, ami miatt úgyis ugrik a gari. Nálunk vidéki kisvárosban nincs nagy forgalom és sokat számít reggel az a plusz 5-6 km/h meg a nyomatéknövekedés gyorsításkor. Lassan elkészül a szabályozás, és a nagy teljesítményű rollerek biztosan szívatva lesznek, de - ha igazak a pletykák - az m365 még bele fog férni a limitbe, így marad jó és olcsó "rollerként" használható jármű. Egyelőre én biztosan nem vennék nagyobbat, így tuninggal nem is érzem szükségét sík terepen...

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#1442) eFeMeR74 válasza mekkGyver (#1441) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Természetesen ezzel nincs probléma, ha valaki teljesítmény tuningra vetemedik :R . Főleg,hogy adott a lehetőség. Azt hangsúlyoztuk csak, hogy ezzel az akku a motor és egyéb kiegészítő hamarabb elhasználódik,tönkremegy. (Akku50-80 e Ft)Ennek a súlyát és költség vonzatát a felhasználonak kell mérlegelnie, hogy megéri neki az a plusz 5km sebességnövekedés. (Amúgy egy 36v rendszertől max (30)32-34 km lehet kisajtolni) Igen elméletileg azt hiszem 300w körül lesz a szabályozás vagy a sebességben fogják limitálni. Még nem tudjuk. Azt azért megnézem, hogy a rendőr megállit és teljesítményt mér egy rolleren. A m365 is 1000w ra fel lehet húzni. A gyártok ezért is úgy tervezik, hogy ezt lehessen állitani. Ahogy a m365 nálam is van lehetőség több fokozatot választani. Igy a sebesség korlátba én is beleférek majd.
Te mit választanál, ha kb ugyanazért az árért (630$)4x erősebb(gyárilag) rollert vehetsz mint a M365 Pro. Van M365Prom (illetve a páromnak vettem csak én használtam)és imádom, sik terepen, de a súlyom miatt (125kg) kellett egy erősebb. Most a lányommal túrázgatom és nagyon jól teljesít a Pro (gyári 1.6.6 firm) 26km távnál 60% marad az aksiban. Ennyit számít hogy ő 33 kg és csak D ben használja.
Az enyében pedig 40%.Igy simán bevállalunk akár egy 50km túrát is.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1443) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#1442) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Amúgy én nagyon egyszerűen megoldanám. 250w alatt mehet a járdán és bicikli utakon. 250w felett a kerékpárra vonatkozó szabályokat alkalmaznám. 2500w felett pedig már a motorokra, robogokra vonatkozó szabályokat kellene előtérbe helyezni ( csak úttesten megfelelő védőeszközök használatával). Remélem illetékes olvassa. :DD

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1444) kzkz válasza eFeMeR74 (#1443) üzenetére


kzkz
őstag

És az elektromos kerékpárra, az elektromos gördeszkára, az elektromos unicycle-re milyen szabályok vonatkoznak most? Vajon ezekre is hoznak szabályokat? Kétlem, most a rollereseket kell gatyába rázni, pedig a sima nem elektromos kerékpárral gyorsabban lehet menni, mint egy M365-tel...
Inkább a mindenféle megosztókat kellene szabályozni. Szanaszét van minden: roller, robogó, (kocsi). Tipikusan a belvárosban, ahol ugye van sűrű tömegközlekedés. Bezzeg a külső kerületekből nem lehet bejutni a belsőig, inkább oda kellene, mint legbelülre...

[ Szerkesztve ]

(#1445) eFeMeR74 válasza kzkz (#1444) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Sőt az ember 36Km/h tud futni az is gyorsabb ;) . Ezért nem rohangálunk a járdán :N Egyébként igazat adok neked. :D

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#1446) concware


concware
tag

Nemrég sikerült vennem egy M365-öt használtan és kis segítséget szeretnék kérni:
1. Mivel és hogy szoktátok tisztítani a rollert, mivel eláztatni a rollert nem akarom?
2. Nagyon nyikorog a kormányom és láttam erre a megoldást, WD-40 megfelelő olajozásra és a szilikonspray helyett?
3. Mi pontosan ez a hézagoló és megfelel-e a következő:
[link]
4. Milyen telefontartót ajánlanátok hozzá?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1447) Ndruu válasza concware (#1446) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

- Egy kicsavart ronggyal vagy szivaccsal nyugodtan áttörölhető. A bekapcsoló gombnál kell csak vigyázni, oda semmilyen folyadék ne jusson be.
- Az olaj helyett tartósabb a zsír, a zárnyelvet és a kormányoszlopot a vázzal összekötő csavart (aminél összehajtható a szerkezet) kell bezsírozni. Ha ez sem oldja meg, akkor a nyitó kart rögzítő műanyagot környékét kell szilikon spray-vel befújni.
- Egy idő után meglazulnak a csavarok a zárnyelvnél. Után lehet és kell is állítani, de a kormány mozgását lehet csillapítani és csökkenteni ezekkel a hézagolókkal. Igeig-óráig működik, többet érdemes belőle rendelni.
- GUB 6 Plus, ki lehet fogni 9-10$ körül is.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1448) freemanone válasza concware (#1446) üzenetére


freemanone
őstag

A WD40 zsíroldó... véletlenül sem ajánlott. WD40-PTFE az amit itt lehet esetleg használni, de mint Ndruu is említette, zsír lesz az igazi barátod.

A hézagoló gumival nekem furcsa tapasztalataim vannak.
Nyekergésnek meg elég sok oka lehet. Ha valahol kopott festéket és alu felületet látsz a zárszerkezetnél.... ott bizony összeér az alu az acél részekkel... az egyik fehér rolleren a zárnyelv felült a csonk alsó részén, azt dremellel sikerült csendre bírni. Mivel felült így az acél zárnyelv szépen reszelte el az alu csonkot azon a részen.
Azon kívül volt akinek a csonkra húzott kormányoszlop lötyögött, epoxy megoldotta. Illetve láttam olyat, akinek az ezeket összefogó csavar lazult ki és azért nyöszörgött.
Hézagolónak akkor van jelentőssége szerintem, ha nem tudod úgy beállítani, hogy zárt esetben teljesen mozgás mentes legyen. Akkor érhet valamit, de ha alapból ott nincs rés, mint nekem két rolleren is, ha megpróbálod betenni, csak feszegetve fogod tudni zárni, ami semmiképp nem tesz jót neki. Mire rájöttem ezekre végigpróbáltam nyomtatott és gumi verziókat is, de nekem feleslegesnek bizonyult.
Az utolsó pont ami a lötyögést okozhatja a kormányvillában lévő dió és annak feszítőcsavarja nincs jól "összerántva" és van benne 1-2mm mozgástér, ezt a két szemben álló csavar meglazítása után a záró rész közepén lévő BEÁLÍLTÓ csavarral tudod megoldani, vigyázz meg ne tépd, ha túlhúzod a kormány se fog elforogni. Nekem személy szerint itt az jött be, hogy a kormány elsőre picit szoruljon összeszerelésnél, ez 5km alatt berázódik és utána nem fog szorulni, de lötyögni sem!
A csavarokat egyébként pár száz km-enként nemárt meghúzni a kormány környékén, mert kilazulnak, esetleg menetrögzítőt lehet ez ellen még használni.

Sok defekt mentes km-et és jó gurulást!

[ Szerkesztve ]

(#1449) B-L-A-C-K válasza concware (#1446) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1. Kádba berakod, enyhe zuhannyal a kerekeket lemoshatod, ha kész töröld át egyből, többi részt nedves rongy/szivacs, mint előttem írták kijelzőre semmi ne menjen.

2. Én vágtam közé alulra felülre karbon fóliát, rámelegítettem, és tökéletes volt, nem kellett semmi zsír meg ilyen hülyeségek. + feszesre raktam a kart hogy jól rászoruljon.

3. 2. pont tekintetében lényegtelen.

4. Telefontartó -> link

(#1450) eFeMeR74 válasza concware (#1446) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Én ezt [link] ajánlom telefontartónak.
Levehető usb powerbank is van hozzá így nem merűl a telefonod. ;)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.