Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Scooter!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Monos84


Monos84
tag

Hmmm
Itt már hirdetve van de az ára HÁÁÁÁÁÁÁT nem 80-90ezer Ft :)
Na majd elválik, amúgy pofás, tetszik!

(#3) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Erdekes, de akkor holnap az uj samsung mikrorol is lesz cikk? Me h ez nem kommunikacios eszkoz...v mert xiaomi?

YNWA

(#4) slimshady válasza BoC1ka (#3) üzenetére


slimshady
senior tag

Van hozza mobil app... :)

üdv.: SlimShady

(#5) #16820480 válasza slimshady (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ehhez a Samsung mosógéphez is van :D

(#6) Skynet84


Skynet84
újonc

Sziasztok.
Jó látni hogy így fejlődik ès terjeszkedik a xiaomi.
Viszont azt már most sajnálom,hogy amikor majd betörnek az eu piacra ès elkezdik
komolyabban menedzselni a brand-et reklámok stb,már nem ilyen árak lesznek náluk sem.
Amúgy meg egy samu mikrohullámú sütőhöz is van okos teló app.Samsung smart home,appal tv,hütő,stb vezérelhető,állítható,időzíthető,stb.

(#7) twollah1976 válasza Monos84 (#2) üzenetére


twollah1976
őstag

Amikor majd akkumumlátort kell cserélni benne akkor lesz igazán nagy meglepődés.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) vicze


vicze
félisten

A cikk enyhén szólva félrevezető. Egyrészt, ahogy a forrás linken is szerepel, a termék neve nem Mijia, hanem Mi Electrical Scooter, amit a Mijia nevű cég gyárt(terves és egyéb) a Xiaomi-nak.
"Introducing the latest Mijia product---- Mi Electrical Scooter!"
Mijia eddig egy 360-as kamerát gyártott nekik.

Másrészt nem most hirtelen jelentkezik "rengeteg" termékkel, hanem eddig is egy fél Amazon szintű termékpalettát tart fenn a Xiaomi különböző gyártók terekéinek Mi-sített változatából. Kb. a cuccok 1/4 jut el a nyugati "sajtóba".

(#9) BalanceR


BalanceR
addikt

Hát... Több értelmét látom, mint az ilyen Cityboardoknak, ami hülyén is néz ki, meg Qrvanagyokat lehet vele esni... Kérdés, hogy ha lemerül, és simán lábbal hajtom, töltődik-e az akku, mert ha igen, akkor nem rossz vétel.
Akár Pesten is el tudnám képzelni, de klasszikus nyugati/távolkeleti nagyvárosokban meg pláne...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#10) Wesder válasza twollah1976 (#7) üzenetére


Wesder
félisten

Hajtod làbbal -.-"

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#11) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

B20 van?

(#12) kop8 válasza Sebhelyes (#11) üzenetére


kop8
őstag

:))

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#13) BalanceR válasza Sebhelyes (#11) üzenetére


BalanceR
addikt

Ebbe az nem kell, viszont lábujjlenyomat-olvasó mehetne, hogy csak te tudd elvinni, igaz, csak vietnámi papucsban, vagy szandálban menne...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#14) HarleyCustom válasza Sebhelyes (#11) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15) azbest válasza #16820480 (#5) üzenetére


azbest
félisten

A Samsung teherhajó mindent visz :P

[ Szerkesztve ]

(#16) enginev3.0 válasza BalanceR (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pesti utakon járdákon?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) nemlehet válasza enginev3.0 (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Simán, már több ilyen fazont is láttam pesten. (nem ezzel persze de hasonló cuccal) Nem is olyan rossz dolog egy ilyen, azért mondjuk egy csinicipőben nem olyan jó 5-6 km-t legyalogolni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) Graphics válasza twollah1976 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez azért úgy bekarmolt estére :)) Gondolkozz!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) enginev3.0 válasza nemlehet (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én félnék hogy pofára esek vele egy rossz illesztésben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20) Griff55 válasza Sebhelyes (#11) üzenetére


Griff55
senior tag

Made my day XD

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#21) Graphics válasza Sebhelyes (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van, már egy ideje :)) Így ez már nem poén.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem rossz játékszer, mondjuk ennyiért kapni rendes bicajt is már, nyilván persze nem hordozható úgy mint ez. Noha ez sem könnyű darab. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) BalanceR válasza Cyberpunk (#22) üzenetére


BalanceR
addikt

De a bringát nem támasztod le melóhelyen az íróasztal mellé, és nem szállsz fel vele buszra, vagy a négyeshatosra, nameg nyáron 42 fokban, öltönyben, makkoscipőben nem fun tekerni, erre csak ráállsz, és gurulsz, a menetszél talán még hűt is, és a defekttől sem kell parázni...
Szerintem simán életképes, ha csak ilyen városi zsebcirkálónak kell.
Én pl, ha itthon lehetne kapni, és mondjuk megy huszassal olcsóbb lenne, beneveznék egyre.
Melóba járni, nyaraláskor a balcsi partján gurulni, kisboltba lemenni, margitszigeten "sétálni" teljesen jó, inkább ez, mint a bubi....

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#24) .mf


.mf
veterán

500 W elektromotor? Nem tudom, ehhez a Zojrópéer Bürokrátisesz Únion mit fog szólni. Bringáknál ugyanis csak az számít elektromos bringának, ami pedelec (csak rásegít, tehát nem lehet tekerés nélkül, pl. gázmarkolattal használni), a motor max 250 W +10%, és a rásegítésnek is 25 km/h-nál ki kell kapcsolnia. Ha ezeknél többet tud, akkor már smkp-nak számít, tehát csak sisakkal, érvényes kgfb-vel lehet használni, bringás helyett motoros kresz vonatkozik rá.
Na most egy 500 W motorral szerelt rollernél mit fognak csinálni, helyben tarkónlőnek? :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) vicze válasza .mf (#24) üzenetére


vicze
félisten

Mi köze van ennek az EU-hoz? :U Mint a többi Kína only termék.

(#26) Cyberpunk válasza BalanceR (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen mondjuk öltönyben rollerrel sem igazi. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) 5hat7


5hat7
tag

Almás noti a Xiaomiaó reklámban :)

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#28) enginev3.0 válasza 5hat7 (#27) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megsajnaltak őket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29) Graphics válasza .mf (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem EU termék, de nem is volt róla szó, hogy az lenne

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Tibee86


Tibee86
veterán

Itthon majd gondolom lesz 300.000 forint ahogy a konkurens normális rollerjai. Pedig 80-90 körül bestbuy lenne.

(#31) atike


atike
nagyúr

Nekem tetszik. A többi hasonló roller mennyiért vehető meg amúgy...? Ez jó ár érte?

(#32) Tibee86 válasza atike (#31) üzenetére


Tibee86
veterán

Itthon 250-300 ezer ami használható (futerer, inmotion), ebből kiindulva ezért is el fognak kérni ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#33) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Wow... Ennyiért ez kb. Instant get lenne... Vasútállomásra ki, melóba be, hónapok alatt visszahozná az árát, és nem kéne a kocsit szétnyírni... Kiváncsi leszek a végén mennyi is lesz ez valójában.

Life is shor...

(#34) Graphics válasza DummyBoy (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezen én is agyaltam, habár a térdeim szétrázná az fix :D ,de kicsi, és emiatt jobb mint egy bringa.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Magyar járdákra tervezve? Lustáknak elengedhetetlen termék. :)

(#36) D1Rect válasza Sebhelyes (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Én sem fogalmazhattam volna szebben. :R :))

(#37) #16820480 válasza Tibee86 (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk egyébként a 2000 yuan nem olyan kevés érte. Kint Kínában 2-3000 körül már kapsz egy elektromos robogót is, amin van rendes ülés, egy minimál csomagtartó, meg sárvédő. Igaz, azzal nem szállsz fel a metróra, ahogy bringával sem, de ha nem kell 20-30km-t menni munkába, akkor az kényelmesebb lehet.

(#38) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Az egyik legfontosabb kérdés: bírja a vizet? Mi van ha esik az eső?
Nem véletlenül a Boosted Board 2 egyik legvonzóbb tulajdonsága, hogy simán mehetsz vele szakadó esőben is. Aki ismeri Casey Neistat videóit az már láthatta, hogy meg se kottyan még egy felhőszakadás sem az elektromos gördeszkájának.

Jahh és gördeszkázás közben még tudod a drónt is irányítani :D Bár szerintem rajta kívül nem létezik ember aki ezt megoldja :D

Valaki már felvetette az utak minőségét. Szentendrei lakosként ahol több macskakő van mint Budapesten macska kb esélytelen bármi ilyen eszközt használni :D Vagy legalábbra is garantált az 1 percenbelülóriásittaknyolok előadáson tapsoló közönség :D

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#39) .mf válasza vicze (#25) üzenetére


.mf
veterán

"Mi köze van ennek az EU-hoz? :U Mint a többi Kína only termék."

+ Duliee: "Ez nem EU termék, de nem is volt róla szó, hogy az lenne"

És ti Kínában fogjátok használni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) nemlehet válasza .mf (#39) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerinted hány rendőr fogja megmondani ránézésre, hogy ez 500 W?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#41) Graphics válasza .mf (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Xiaomi felelőssége , hogy ki mit és hol használ?

Szerintem nem.. Ennyi.

Ez pedig nem pedelec kategória, akárhogy is nézem.

Valaki megveszi, és nem legálisan használja, az így járt. De ez miért a gyártó sara lenne? Komolyan?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) Tibee86 válasza Fejvadi (#35) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem nevezném azokat lustának akik autó/bkv helyett használnának egy ilyet a városban, arra más jelzőt szoktak mondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) azbest válasza #16820480 (#37) üzenetére


azbest
félisten

A robogók és motorok elvileg ki vannak tiltva a kínai városokból, legalábbis a tier1-esekből. Persze sok helyen elnézik ezt az év nagyrészén (az oka, hogy a szakadt motorok a szegénységet sugározzák, nem szerenek karbantartani). Vajon az elektromos rollert engedik? Ha jól értettem a bicaj talán ott sincs tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#44) #16820480 válasza azbest (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, én nem láttam még soha egyetlen embert sem, akit azért állított volna meg a rendőr, mert robogót használt Shanghaiban :N Egyedül az ilyen illegális motortaxikra utaznak néha, de azokat sem tudják igazán elkapni a tapasztalat szerint.

Olyan van, amiről tudok, hogy bizonyos utakra nem mehetnek fel vele (pl. emeltpályás autópálya, meg egyes alagutak, stb).

Ja, egyedül akkor lehet gáz, ha külföldiként használsz robogót, mert elvileg kell hozzá jogsi, és azt ránézésre feltételezik, hogy nem tetted le. Mert hát külföldi vagy, aki csalni, hazudni megy oda, meg helyi lányokat felszedni a kétes szórakozóhelyeken. :U

[ Szerkesztve ]

(#45) Cathfaern válasza azbest (#43) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudtommal a tiltásnak alapvetően környezetvédelmi okai vannak (kipufogógázok), szóval nem hiszem, hogy ezzel problémájuk lenne.

(#46) Fejvadi válasza Tibee86 (#42) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mi az a jelző, fogalmam sincs mire gondolsz. :)

(#47) DummyBoy válasza #16820480 (#44) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Vietnamban ugye csillió robogó van, ott a gyerekek közlekednek elektromos robikkal, egyszer bementünk egy boltba, újonnan 150k HUF körül már jókat lehet kapni, millió változatban.

Pont most akartam rollert venni, a tökéletes ingázó eszköz ... Elektromosokat nem is néztem, mert azok túl drágák ...

De ebben az árban, elfogadható minőségben nem is lenne kérdés ... Ráadásul ahol használnám ott jó a járda/kerékpárút szóval ez sem lenne túl nagy gond ...

Life is shor...

(#48) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

A cucc remek. Nade a magyar járdákra... Nem túl nyerő.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#49) azbest válasza #16820480 (#44) üzenetére


azbest
félisten

Kinn élő videobloggereknek volt erről egy beszámolója. [link]. Sok éve ott élnek és oda is házasodtak, szóval valószínűleg elég jól kiismerték már magukat. Vannak éredkes videóik, meg csináltak egy dokumentumfilmet is a vidéki körútjukról.
Persze, ha nincs rendben a papírja vagy jogosítványa, akkor simán elkobozzák.
Meg évente vannak napok, amikor a fejesek körbejárnak és akkor mindent nagyon szigorúan vesznek. Bezár a prosti, nem járnak motorral... :)

(#45) Cathfaern:
persze az is lehet benne, mert roncsokkal hajtanak főleg. Nem emlékszem, hogy melyik videóban, de mesélték, hogy ott akár kerékpár, akár autó vagy motor, megveszik és soha többé nem akarnak rákölteni, karbantartani. Az egyikük anyósa a kocsiját is olajcsere nélkül hajtotta.

[ Szerkesztve ]

(#50) #16820480 válasza azbest (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is évekig éltem kint, szóval nem csak nyaralás alatt láttam ;) Amúgy meg aki élt már kint, az tudhatja, hogy ezek a szabályozások, hogy "vagy büntetést fizet és többet nem vezethet, vagy elveszik a motorját" akkora kamuk, hogy az hihetetlen, de külföldiként nem tehetsz igazából semmit ellene, ezért is csinálják. Mert akármennyire is rutinos vagy, elég ellenkezni, és a rendőr lényegében bármit megtehet veled, a fogdától kezdve az országból kiutasításig (jó, ezt nyilván nem a kis járőrke fogja megtenni, de ha felebeznél, akkor az idegenrendészet nyilván a helyi rendőr pártját fogja majd, főleg ha azt látják, hogy le tudnak gombolni egy rakás pénzzel).
Szóval ez általában úgy megy, hogy megfenyegetnek valami nem túl bizalomgerjesztő opcióval, vagy kapsz egy másik választást, ahol kvázi adsz nekik pénzt (vagy a motort, ahogy a videóban volt). Ez lényegében egy kenőpénz, mert semmi papírt nem fogsz róla kapni, hogy befizetted a hivatalnak.

Tapasztalatból mondom.

Amúgy meg lehet, hogy az ilyen chopperek nem megengedettek, de sima motor dögivel van (kb az ilyen Simson kategória, vagy kicsit nagyobb kasznival). Főleg robogó, akár benzines, akár elektromos. Az utóbbi időben az elektromosok terjednek jobban, ami amúgy marha veszélyes, mert úgy vezetnek, mint az őrültek, és egy elektromos robogót esélyed nincs meghallani hátulról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.