Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) oris válasza Ateszpapa (#199) üzenetére


oris
aktív tag

Van egy-, és két biztosítékos változat. Így értettem a kérdést.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#202) wood válasza tom956ster (#200) üzenetére


wood
csendes tag

Én is pont így vagyok vele... letöltöttem az appot, de vártam a tapasztalatokat. Nagyon sajnálom, hogy negatív eredménnyel járt valakinél, pedig igéretesnek tűntek a videók róla. Persze így érthető a gyárilag lebutított, korlátozott elektronika. Így biztos a hosszú élettartam. :((( Remélem majd egyszerűen és nem túl drágán orvosolható a hiba.

(#203) tarat


tarat
tag

Sziasztok!

Én is egy M365 vásárlásán töröm a fejem.
Olvastam, hogy a két ajánlott hely a Banggod és a Gearbest.
A Gearbest szállít Europe Railway Priority Mail-el a Banggod Electric Vehicle Railway Direct Mail.
Na és ez a gondom. A Banggod-nál sokkal kedvezőbb az ár viszont nem egyértelmű, hogy lesz-e rá VÁM.
Rendelt már valaki ezzel a Electric Vehicle Railway Direct Mail-el M365-öt?

Köszi

(#204) Ateszpapa válasza tom956ster (#200) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi szépen az együttérzést. :R

Bosszantó, mert alig használtam még, és az enyim 2016 Novemberi aksipakkos.
Döbbenet, hogy idén januárban még árulnak olyan régi felszereltségüt, az újjabbakban már 2 biztosíték van.
Sajna úgy néz ki az enyémben csak 1 volt.
Szerintem a 2 app együtt okozhatta a vesztét, az M365 túlterhelte a vezérlőt, a ninebot app meg én balga erősre állítottam a visszatáplálást és az okozta a vesztét.
Persze csak a hiba után kerestem rá a neten, ott mutatják is képekkel, hogy kell kicserélni a Z biztosítékot.
Azt ki is cseréltem, de az egyik proci is sérült, azt jelenleg megrendelte a szerviz Németországból.

Ezentúl csak a gyári rendszert használom az tuti. :(((

Írok majd még, hogy mi lett a vége és mennyibe került a dolog.

Viszont addig is, aki a ninebot appban erősre állította a visszatáplálást, az minél előbb rakja át gyengére!

(#205) Ateszpapa válasza tarat (#203) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Én ugyan GB-ről rendeltem azon nem volt áfa sem, de ezt írják a BG-n.

"Please Note:
1. The above prices are already inclusive of customs duties,
so customers do not need to worry about paying extra customs duties.

2. In order to make a smooth delivery, please leave your phone number when placing the order.

3. This item is suitable for the area with Standard Voltage 220V, if your local voltage is lower or higer than 220V,
you must use the Voltage Adapter when charging.Or it will damage the item.

Have a nice day."

Tehát elvileg tartalmazza az egyéb költségeket.

(#206) -v- válasza Ateszpapa (#204) üzenetére


-v-
addikt

Akkor az a feltételezés vajon helytálló, hogy egy 2 biztosítékosat ninebot app nélkül csak simán a freedom szoft nem bántana?

(#207) Ateszpapa válasza -v- (#206) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Sajna nem tudom rá a választ, de lehetséges, hogy az biztonságban van.
Ahogy átálítottam a ninebotban azt, már reggel a Nyugatitól a Margit szigetig bírta, ott ált le.

Úgyhogy egyelőre a Ninebotra érdemes vigyázni.

(#208) retesz147 válasza Ateszpapa (#204) üzenetére


retesz147
addikt

A szerviz nevét lehet beírhatnád, mert ha valakinek lefekszik és gyors segítségre van szüksége, akkor Ők legalább elfogadják és foglalkoznak vele.

Xiaomi 13 eu dev...

(#209) Ateszpapa válasza retesz147 (#208) üzenetére


Ateszpapa
addikt

(#210) oris válasza tarat (#203) üzenetére


oris
aktív tag

Nekem Gearbest rendelés volt, a railway móddal, kb másfél hónapig volt úton (két hét után már nyomonkövethetően) és nem kellett többlet költséget fizetnem.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#211) tarat válasza Ateszpapa (#205) üzenetére


tarat
tag

Köszi!
Ezt én is olvastam, de egy megerősítés kéne Banggod-os rendelőtől. :F
Nem akarok csodálkozni amikor a NAV bejelentkezik 110eFt után fizessek VÁM-ot + ÁFA-t.

(#212) wood


wood
csendes tag

Az MiHome eredeti appban is lehet a visszatáplálást erősre állítani. Ott is vigyázni kell vele vagy csak a Ninebot appal?

(#213) tom956ster válasza wood (#212) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Pár yt videót néztem, mielőtt berendeltem, és mindenhol azt javasolták, hogy csak weak legyen, mindegy milyen appban állítod be.

Egyébként azt nem értem, mért jó, ha valakinek 1,5 hónapot vonatozik a ketyere... nekem 4 nap alatt jött be UPS-el a GB-ről GW-4-es raktár (elvileg Lengyel). Se áfa, se vám és nem igazán volt drágább mint a HK raktárból. (nekem megér pici felárat akár, ha nem kell rettegnem a sarctól és közben még gyors is...)

Mindenkinek balesetmentes gurulást!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#214) zarew válasza tom956ster (#213) üzenetére


zarew
senior tag

Nem tudom , nekem a KETTŐ ! hónap után 72ezresbe megállt a Youth verzió. Persze most néztem,már másak az árak. A Youth alig olcsóbb... De ez is hasonló.

(#215) wood válasza zarew (#214) üzenetére


wood
csendes tag

Bakker.... ezt egy az egyben lekoppintották... Csak a kormányon van kis különbség de a többi ugyanaz..... OMG... mikor már a kínai terméket is lehamisítják.. :D :D :C

(#216) Ateszpapa válasza wood (#215) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Xiaomi kint is népszerű, koppintják is rendesen a termékeiket.

(#217) zarew válasza Ateszpapa (#216) üzenetére


zarew
senior tag

Inkább arról van szó, hogy a roller nem Xiaomi fejlesztés,hanem egy nagy gyártó rollerét " brandelik" tehát a maguk céljára gyártatják le és pl saját szoftvert raknak rá. De a nagy gyártó az alapot másnak is eladja. Tehát ha te Ateszpapa rendelsz tőlük 100000 db rollert,és mondjuk gyárilag kétmotorosnak szerelteted össze, akkor az egy Ateszpapa roller márka lesz, és rá is írják neked . Láttam egyébként még két másik néven is ugyan ezt a vázat.

(#218) -v- válasza zarew (#217) üzenetére


-v-
addikt

Van ebbol ket motoros? Az erosebb? ;]

(#219) oris válasza -v- (#218) üzenetére


oris
aktív tag

A régebben említett orosz csapat csinál kétmotorosat, 60 V akkupakkal.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#220) zarew válasza -v- (#218) üzenetére


zarew
senior tag

Állítólag 2400 wattot préseltek ki a két motorból.
Na itt is van. Érdemes a videókat megnézni aki nem látta.

[ Szerkesztve ]

(#221) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Azt tudjátok esetleg,hogy miért mutat más töltöttségi szintet a BMS 107-nél,mint a 115-nél?Még az Ah-órát is átállítja,ha váltok egyikről a másikra.

(#222) Zoo123 válasza Sz.Péter (#221) üzenetére


Zoo123
senior tag

A BMS az a Battery Management System?
Pontosan mit állítasz át?
Amit én láttam az orosz videón nagyobb akkumulátorpakk használatához át kellett programozni a BMS-t, beleírták hogy hány Ah az akku kapacitása, hány cella, stb.

Vagy ez a BMS 107/115 az firmware verziót takar?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#223) Sz.Péter válasza Zoo123 (#222) üzenetére


Sz.Péter
tag

Igen.A freedom verzióban a bms-t állítom néha át.Mostanság az utóbbi 200km-t amit legurultam, már inkább ezzel használtam,a gyári 1.3.4 verzió helyett.

(#224) Zoo123 válasza Sz.Péter (#223) üzenetére


Zoo123
senior tag

Freedom verzió, akkor már mindent értek.

Az akkumulátor kisütési görbéje olyan hogy minél nagyobb áramerősséggel meríted a cellákkat annál kisebb a kapacitás (Ah). A freedom verzió, ha jól emlékszem kiüti az 500W-os limitet, (max teljesítmény 1000W ha jól emlékszem?) jobban megy a roller, jobban is terheli az akkumulátort, ezért némileg csökken a kapacitás (ha csutka gázon mész elég jelentősen).

De ez csak elméleti okfejtés, majd te leírod mennyit csökkent a hatótáv a freedom szoftverrel. :)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#225) Sz.Péter válasza Zoo123 (#224) üzenetére


Sz.Péter
tag

Értelek,és köszönöm.Nehéz megmondani,mert jó egy hónapja mikor elkezdtem használni a freedom appot azóta egy kissé melegedett az idő is.Amúgy a cfw w verziót használom ami 850w-os,ha az annyi,mert a sima 500w is gyakorlatban ahogy látom gyorsításnál inkább 620w környéki.Itt is látható 1'22"-nél.
https://www.youtube.com/watch?v=twDQudTJKNk

(#226) Sz.Péter válasza Sz.Péter (#225) üzenetére


Sz.Péter
tag

Bocsi.Így talán jobb lesz.

(#227) oris


oris
aktív tag

Egy durva defekt után (hegyes kőre futottam, a külső is kiszakadt) átalakítottam a rollert belső nélkülire. Mostmár kijelenthetem, hogy az átalakítás sikeres volt, az első kerekem már kb harminc kilométert gurult teljes megelégedésemre. Holnap érkezik a Slime, azt is beletöltöm a biztonság kedvéért. Van tömör gumim is tartalékban, de úgy itéltük meg, hogy nagyon kemény (tehát esélyes, hogy csúszós), talán hátulra felszerelem valamikor.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#228) zarew válasza oris (#227) üzenetére


zarew
senior tag

Nem értem,ha a belső nélkülivel megyek tüskébe az miért jobb? Én még szerencsére nem kaptam defektet. Azt a keresztben lyukacsos kereket próbálta valaki? Jobb mint a tömör? Talán a legjobb megoldás egy speciális védőszalag lenne a kerékbe amit nem lehet kiszúrni. Láttam valahol az Alin.
Más: valakinek esetleg sikerült szétszednie a motort ( első kereket)? A fedőlemez rá van ragasztva szerintem. Valami éles vékony erős acéllal kéne levállasztani. A motorhoz menő kábelt szeretném vastagabbra cserélni.

(#229) tom956ster válasza zarew (#228) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Ugyan én nem szedtem még a kereket, de ezt a kábel cserét nem értem.
Vélhetően ez egy gyárilag méretezett kábel, szerintem az az áram, amit a motor felvesz 500w peak terhelésen simán átugrik rajta... modelleztem, még a mai napig is gyűröm, főként elektromossal, elenyészően metilessel. Ott ugyan 14,4 V feszültség mellett, de a terhelés hirtelen gázra felmehet 200A felé is, és vékonyabb vezetéken sincs gond...legalábbis érezhetően nincs teljesítménybeli különbség... (Ugyan li-on hanem Li-Po volt, de ez itt mindegy.) Egy próbát ugyan tehetsz, de nem gondolom, hogy érezhető eredményt érsz el a cserével...
Nem akarok okosabb lenni nálad, ne érts félre, csak baráti segítség akart lenni.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#230) oris válasza zarew (#228) üzenetére


oris
aktív tag

A belsősnél azonnali durrdefekt van ilyenkor. Gondolj az autókra és a motorkerékpárokra.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#231) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen M365-ös rollert de EU raktárban nem látok sehol. Tudtok esetleg megbízható oldalt ahonnan érdemes/lehet venni? Csak EU érdekelne (egyéb ktg-ek és a szállítási határidő miatt).

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#232) zarew válasza tom956ster (#229) üzenetére


zarew
senior tag

Készítem a terepet a 60v osításra. Akkor az 1000W is előfordul.

oris : még mindíg nem értem miért jobb ha nincs belső. Én úgy gondolom a belsősnek több az esélye a lassú eresztésre.
Vagy a tömlőtlenítés csak takonnyal jó. Abban van ráció. Keresek is ilyen videot ahol tesztelik. Aztán rendelek

[ Szerkesztve ]

(#233) Sz.Péter válasza oris (#227) üzenetére


Sz.Péter
tag

Sorstársak lettünk :O .Tegnap rámentem vmi éles dologra,de úgy néz ki,ma már orvosoltam a dolgot.A slim ami a gumiban volt nem sokat ért.Ez a belső nélküli gumi engem is érdekelne,hogy hol,és menyiért volt.
Amúgy szaktársak ki hány km-nél tart.Nálam 520km Febr.17 óta,hóban,fagyban,esőben,brutál utakon. :D
Zarew.Szurkolok Neked!! ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#234) oris válasza Sz.Péter (#233) üzenetére


oris
aktív tag

Nagyon egyszerű volt, kivettem a belsőt, körbevágtam a szelepnél, vettem egy motorkerékpár szelepet, annak a tövéről a kúpos tömítést ráhúztam a belsőből kivágott szelep tövére, majd beszorítottam a lukba kívülről egy kerékpárszelepről leszedett fixáló gyűrűvel (nem tudom mi a hivatalos neve). Felni takarítás után (eléggé meg volt oxidálódva belül) feltettem a gyári külső gumit, levegő bele és kész is.

Az ötlet innen van: youtube - Xiaomi m365 convertir ruedas a tubeless

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#235) Ateszpapa válasza zarew (#217) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Látod ennek nagy az esélye.
Ha lenne egy Ateszpapa rollerem az legalább működne. :)
Még mindig szervizben van, az a chip nem segített, elvileg rendeltek vezérlőt hozzá.

Jól megszívtam ezzel a rollerrel. :O

(#236) Sz.Péter válasza oris (#234) üzenetére


Sz.Péter
tag

Köszi.Lehet,hogy kipróbálom.

(#237) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Srácok, nagyon nincs szerencsém, ki kell cserélni az egész alaplapot.
Tudtok esetleg ti eladót, honnan érdemes rendelni?
Még várok a szervizre, de nekik is meg kell rendelni.

Én ezt néztem 52$

Vagy ezt

:O

(#238) wood


wood
csendes tag

ITT egy elég jól értelmezhető videó a CFW használatáról és teszteléséről! Továbbra is csak saját felelősségre érdemes kipróbálni!

(#239) tom956ster


tom956ster
aktív tag

A kutyafülét...! Két defekt 10km-en belül :Y . Elsőnek hátul, most pedig elől. Simán át fogom alakítani tömörre, nem kívánom hetente szerelni, leszarom a komfortot. Idegesítő.... ! :o :o

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#240) zarew válasza tom956ster (#239) üzenetére


zarew
senior tag

Én most rendeltem ilyen szalagot. De szerencsére 400km alatt nem volt defektem,pedig az üvegdobálló kedves emberek mindent elkövetnek az állomás környékén. Multkor elbambultam, csak a ropogásra figyeltem fel,de megúsztam....

[ Szerkesztve ]

(#241) CSAVI38


CSAVI38
tag

Sziasztok. Összecsukott állapotban lehet valahogy rögzíteni a kormányt, hogy annál fogva lehessen vinni a rollert kézben vagy ez nem lehetséges?? Köszi

(#242) Sz.Péter válasza tom956ster (#239) üzenetére


Sz.Péter
tag

K@rvára az.Nekem is kb másfél héten belül 2,az elsőbe.De vettem egy másik fajta külsőt(abból faragnom kelett),és azt belegyömöszöltem a gyári külsőbe+a belső.Így 2 külső réteg van.Durván nehezen ment fel,és rohadt kemény,de remélem jó lesz. :U

(#243) tom956ster válasza Sz.Péter (#242) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Racevétem.
Nem tudom még, mekkora szop@s az elsőt gumizni, de a tömör gumik felrakása még jobb móka lehet, mint a tömlőset szerelni. Ezt a részt lehet, hogy egy kerékpár szervízre bíznám, főleg mert panelben hiányzik egy alap műhely környezet...
Egyébként nem lehet rossz megoldás a tömlő nélkülire való átalakítás sem...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#244) Zoo123 válasza tom956ster (#239) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nekem 3 defekt 40 Km-en belül, de nincs külsérelmi nyom, 2 különböző belsővel is! :((( ilyen remek anyagból van a belső.
Tömörkerék megrendelve, hónap végére ideér. Az a lyuggatott típus, majd írok beszámolót.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#245) tom956ster válasza Zoo123 (#244) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Dettó. Én is épp ezt rendeltem, én is írok tapasztalatot, ha fenn lesz. Sajnos a posta nem lesz kevés idő, de elvileg nem vámolják, stb...
Ezt egy kicsit alapból szívatásnak értékelem a Xiaomitól, hogy fúvott kerekeket pakoltak alá, ilyen kis méretben... szita szerű belsővel.... :O :o :W

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#246) zarew válasza Zoo123 (#244) üzenetére


zarew
senior tag

A legnagyobb tisztelettel, de neked szerintem valami bent maradt a külsőben az első defekt után.

A feljebb említett defektvédő szalaggal szerintem megoldódna a defektmizéria.

Ja és még egy ötlet: a szilikonspray, vagy zsír csodát tesz gumicserekor !

[ Szerkesztve ]

(#247) adamson18 válasza Zoo123 (#244) üzenetére


adamson18
csendes tag

Nekem is defektem volt elsőnek a hàtsó utàna az elsőkerék. Most tömörrel jàrok az aliról rendeltem. Sokkal keményebb lett, gondolom ősszel mikor hidegebb lesz meg még keményebb lesz. Most rendeltem hàtra a kifúrott oldalfalúból arról egész jókat olvastam. Meg az akksi forasztàst jó lenne nem szétràzni. Egyébként imàdom a rollert. 😊

(#248) adamson18 válasza adamson18 (#247) üzenetére


adamson18
csendes tag

Amúgy egész télen tekertem a kilómétereket bele és még csak pumpàlnom sem kellett bele. Amikor jó indő lett egyből defektet kaptam. Ja és slime is volt benne, de hiàba. Szerintem nagyon puha a külső főleg melegebb időben és àtszúrja egy hegyesebb kavics is.

(#249) Attipatti válasza CSAVI38 (#241) üzenetére


Attipatti
tag

A csengő kallantyújába akaszd be a sárvédőn lévő kampót. Vagy mire gondolsz? :-)

(#250) Attipatti


Attipatti
tag

Láttátok? Már van egy pár új főzött firmware is.
https://xiaomiscooter.lt/xiaomi-m365-paspirtuku-custom-firmware/

Most probálom ki a dyoc 001-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.