Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) MarQs


MarQs
senior tag

Nálam több mint 700 km-t futott a roller...

...és le kell hogy kopogjam, mert eddig se defekt, se egyéb probléma! :N Az persze igaz, hogy 66%-ban csak bicikliúton megyek vele, na meg vigyázok is rá! Szemem a pályán! :K

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#452) Attipatti válasza MarQs (#451) üzenetére


Attipatti
tag

Neked a hw verzio 1.3? Ez azt hiszem csak a dobozon van. Szerintem az 1.3 asoknal mar normalis gumi van a gepen. De ez csak az en elmeletem. Kene meg adat. 😀

(#453) Ateszpapa válasza MarQs (#451) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Azért a súly is fontos szempont.
Lekopogom, de amióta az új vezérlőt beleraktam, semmi bajom nem volt vele.

Leszálltam a szopórollerről a Xiaomira. :DD

(#454) Gork válasza zarew (#448) üzenetére


Gork
tag

Megkérdezhetem, hogy akik defektmentesek azok mekkora guminyomással használják a roller és hány kilót nyomnak? :)

(#455) zarew válasza Gork (#454) üzenetére


zarew
senior tag

januárban jó keményre fújtam,nem mértem...pucéran 90 kiló

(#456) m4rk.89 válasza zarew (#455) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

sikítok :DDD :DDD

(#457) MarQs


MarQs
senior tag

(#452) Attipatti

Erre gondolsz? :)

Ha ez segít valamit: kaptam ajiba a roller mellé még két szett gumit!
Külső + belső x 2!

(#453) Ateszpapa

83 vagyok! Asszem, defekt szempontjából ez már nyomós! :B

(#454) Gork

Lehet, hogy botrányos, de én soha nem fújtam még a gumikba! Ahogy jött a cucc februárban, úgy használom április eleje óta! Fogalmam sincs mekkora benne a nyomás, csak azt érzem, hogy elegendő! Nem rázza ki az agyamat a helyéről, de van elég tartása az abroncsoknak.

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#458) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

420 km után... :(

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#459) zarew válasza Ndruu (#458) üzenetére


zarew
senior tag

Mi ez a narancssárga hippiség. Nem fekete a gyári?

Ja és rendelek 2db 10 colos külsőt. Az első kerékhez nem tudom hogyan fog beférni,de más is megoldotta.És akkor gyorsabb is lesz???

[ Szerkesztve ]

(#460) Attipatti válasza MarQs (#457) üzenetére


Attipatti
tag

Én sem fújtam még bele. :-) Bár szerintem már kicsit alacsonyabb a nyomás mint az elején, de amig nem lesz defektem, nem piszkálom.

(#461) MarQs válasza Ndruu (#458) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez hogy történt? Egyszer csak megunta az életét és leugrott, vagy érte valami külső hatás is?

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#462) oris válasza zarew (#459) üzenetére


oris
aktív tag

Melyikre 10-es gumira esett a választásod? Mi a terv, illetve a tapasztalat, kell hozzá saját belső, vagy mehet az eredeti 8,5-össel is?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#463) Ndruu válasza zarew (#459) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Csak megpróbáltam egy kis egyediséget belevinni. Gumifesték, bármikor maradéktalanul eltávolítható.
A terv az valami ilyesmi lett volna, de csak neon narancs festéket kaptam, meg még nem volt időm lefújni, csak a hátsó sárvédőt. Az ötlet egyébként valahonnan innen ered.

MarQs: Mindenféle előzmény nélkül. Nem léptem rá egyszer sem, vigyáztam rá. Összecsukva alig szállítom, tehát még az sem terhelte.
Egyszerűen nem szereti a sok padkát a Szilágyi fasoron. Este mentem haza, az utolsó padkánál egyszer csak nagy csatt, hátranéztem és csúszott utánam a sárvédő.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#464) Attipatti válasza Ndruu (#463) üzenetére


Attipatti
tag

Anyagfáradás. :-( A sok rezgéstől. Én a legjobban a kormánytartó pöcöktől félek. Néha ráfeszít az ember egyet egyet fékezésnél gázadásnál. Ezektől mind fárad az anyag. Elég csúnya balesetek vannak ebből. Az orosz telegram oldalon néha tesznek fel egy egy betört fejet. :-(
Javaslom hogy egy kicsit gyakoroljatok bekapcsolt kormány nélkül menni a géppel. Nem lehetetlen, rá lehet érezni. Kormányozni lehet vele olyankor is.

(#465) MarQs


MarQs
senior tag

Nah, már én se vagyok defektszűz! :D Röpke 730 km után!
Tegnap nagyon durván birkóztam a külső gumival - vagy 2 órán keresztül gyűrtem, de lenyomott!
Van valamilyen frankó praktika az abroncs visszarakására? Jól jönne valami tipp!

Eddig a mikrózással, meg a vazelinnel találkoztam a tyúbon!
:))

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#466) m4rk.89 válasza MarQs (#465) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Kell hozzá abroncs leszedő szerintem. Visszapattintod egy helyen, majd rátaposol ahol felment és utána az eszközzel rászenveded a többi részt.

(#467) MarQs válasza m4rk.89 (#466) üzenetére


MarQs
senior tag

Ott szoktam elakadni, hogy "...az eszközzel rászenveded a többi részt."
Az utolsó néhány centiméter kb. a fából vaskarikát érzést hozza... de lehet már az elején rosszul taktikázok.
Nem baj, küzdök tovább! :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#468) m4rk.89 válasza MarQs (#467) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Bevállt taktikám sajnos nekem sincs, mindig elmegy vele sok idő... Ha a lábaddal rátapostál a feltett részre, utána 2 eszközt használj és apránként tedd fel, úgy hogy 1 pálca bent marad.

(#469) Ndruu válasza MarQs (#467) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem is legalább 30 perc leszedni meg feltenni is. A műanyag leszedőt lazán eltörtem első alkalommal. Múltkor láttam egy orosz ürgét, kézzel csinálta, szerszám nélkül. Ha legközelebb kell javítani, akkor megpróbálom szappanos vízzel bekenni.

Harrrr!!!!

(#470) Ateszpapa válasza MarQs (#467) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Én 3 kanalat használtam. Apránként, de sikerült vissza rakni.

(#471) MarQs


MarQs
senior tag

:R
Minden tiszteletem a Tiétek! Perpill még fogalmam sincs hogy sikerül nektek, de addig éljek... nem adom fel!
:DDD

Köszönöm a tippeket!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#472) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Nem ismertek valakit aki meg tudná javítani az akkumlátort? Eleresztettek a lábak pontheggesztései stb.

(#473) Zoo123 válasza MarQs (#471) üzenetére


Zoo123
senior tag

Nyomd ki az összes levegőt a belsőből mielőtt hozzákezdenél, a külső gumit előbb a felni egyik oldalán pattintsd be végig a perem alá, majd erősen nyomd össze a külső gumit és pattintsd be a perem alá a másik oldalon alul, tehát egy szakaszon a külső gumi már a helyén van rajta van a felnin ahogy kell, majd amennyire csak lehet tartsd összenyomva (szorítsd, el ne engedd!) és nyomd rá a felnire azt a részt ami már a helyén van, úgy fölfelé enged egy kis mozgásteret. Lépj rá ha másként nem megy és a gumikiszedő eszközzel vezesd végig a gumi peremét hogy bebukjon a felni alá.
Az utolsó 10-15 centi a legnehezebb.

Ha másként nem megy, hívj segítséget ketten könnyebb felrakni.

Most foltoztam be az első keréken egy lyukat, nem csoda hogy ilyen könnyen kilukad a belső: a külső gumi kb 1-2mm vastag elég egy kavics/járdaszegély/úthiba ami erősen benyomja és máris kireped a belső.
Hogy ezt elkerüljem a lyukas belsőt hosszába szétvágtam és pálmatexel beleragasztottam egy csíkot a külső gumi belső felére, igy a futófelületen már majdnem 2x olyan vastag lett. Meglátjuk meddig bírja így.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#474) Gork válasza Zoo123 (#473) üzenetére


Gork
tag

Láttam a Facebook csoportban, hogy páran decathlonos defektgátló csíkkal próbálkoznak, de igazából azzal kapcsolatban nem láttam visszajelzést, hogy mennyire hatékony.

Off topic: május 24-én rendeltem meg a saját rolleremet GB-n. Akkor június 2-t írtak shipingre. Aztán lett június 8., majd 12., és most épp június 18-nál tartunk. Ha így haladunk, lesz nem öröm karácsonykor! :D :(

(#475) Sz.Péter válasza Zoo123 (#473) üzenetére


Sz.Péter
tag

Szia!Ez nekem is eszembe jutott,mármint a külső megerősítése.Azt gondolom,hogy ez működni fog,de majd kiderül.

(#476) Jhonny06 válasza Gork (#474) üzenetére


Jhonny06
veterán

Vonattal küldik? A szállítási idő átlagban 2 hónap, sokkal előbb ne számíts rá.

(#477) Gork válasza Jhonny06 (#476) üzenetére


Gork
tag

Jah, vonat. Igen tudom, bár a rendelésem így még ott sem tart hogy a 2 hónapos visszaszámlálás elindulhasson...

(#478) Ateszpapa válasza Gork (#477) üzenetére


Ateszpapa
addikt

A jó idő miatt egyre többen rendelnek, teljesen el vannak csúszva vele.

(#479) djadji


djadji
senior tag

Szerintetek várható hogy valamikor akciózzák valahol? az allin mondjuk vagy valami? Beruháznék egyre én is, munkába járáshoz. 30-50 euro kedvezmény is jól jönne.

http://djadji.fw.hu

(#480) Gork válasza djadji (#479) üzenetére


Gork
tag

Gyakorlatilag sehol nincs készleten - pár bejegyzéssel fentebb írtam, hogy még a BG-n is hetek óta tologatják a rendelésem - szóval nem hiszem, hogy egy ideig lenne akció.

(#481) atthany válasza djadji (#479) üzenetére


atthany
aktív tag

Sztem ezt a nyarat felejtsd el, jöhetne már az uj verzió, gyerekhibaktol mentesen...

(#482) Zoo123


Zoo123
senior tag

És ma reggel 760 Km után nem tölt, egyből zöldre vált.
Valószínűleg mostanra szakadt le az akkumulátor forrasztása ezeken a csodás Budapesti utakon. :(((

Nem igaz hogy nem lehet közlekedési eszközként használni ezt a lolert, mindíg van vele valami probléma, eddig többszöri defekt, most akkumulátorprobléma.
Annyira vágytam már rá hogy hozzá keljen nyúlni az akkumulátorhoz...

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#483) m4rk.89 válasza Zoo123 (#482) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Sima pákával könnyen megcsinálható. Akkor van baj ha az oldalsó is leszakadt. Nekem hatalmas odaveréseim voltak, de csak a picik jöttek le.

(#484) Zoo123 válasza m4rk.89 (#483) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szervizben dolgozom, van forrasztópáka, nem ez a gond hanem az állandó idegeskedés hogy nincs olyan hónap hogy ne lenne valami a gépsárkánnyal.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#485) m4rk.89 válasza Zoo123 (#484) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Én 6 fölött járok defekttel és 4 fület forraszottam 5 alkalommal, ismerős érzés (400km van benne).

(#486) djadji


djadji
senior tag

Hogy a fenébe? Nem értem ezt a defekt dolgot. Hogy a nyavajába lesz ennyi defekt? Gumi az gumi. A bringámon 40 éve nem volt defekt. Itt meg ennyi van? Annyira szar a gumi...?

http://djadji.fw.hu

(#487) Ndruu válasza djadji (#486) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nagyon vékony a köpeny futófelülete. Szúrás ellen még simán véd a folyadék, de a vágás ellen nehéz védekezni. Nekem már 70km-nél kivágta egy üvegszilánk (mert persze, hogy a kerékpárutakon kell széttörni az üveget...), aztán kisebb toldásokkal még 300km-t tudtam vele menni, utána már cserélnem kellett a külsőt és a belsőt is. Viszont ezúttal tettem bele szalagot.

Zoo123: Nincs képed a szétvágott külsőről? Meg tudod mérni, hogy milyen vastag a futófelületnél?

Harrrr!!!!

(#488) djadji


djadji
senior tag

ÉS sima (bringaboltos) külső-belsőt nem lehet hozzá venni? Ami valami kigyerek bringáera való, és kibír 10 évet?
Nekem ilyenem van , de ezen se volt még defekt. [link]

Csak ez ólom akksis, és azt már nem szeretném cserélni, ráadásul nagyon szét is ment. Valami ilyesmi nem lenne rá?

http://djadji.fw.hu

(#489) djadji válasza djadji (#488) üzenetére


djadji
senior tag

Itt a rendes linek, bocs
Szóval ilyenem van.

http://djadji.fw.hu

(#490) Zoo123 válasza Ndruu (#487) üzenetére


Zoo123
senior tag

Akkor félreérthetően fogalmaztam: Nincs vágás a külső gumin, szálszakadásos lett: a külső gumi belső felületéből kiszakadtak a szövetszálak ezért kissé amorf lett a kerék és borzasztóan üt!
Azóta lecseréltem tömörgumira, de az meg nagyon kemény és szétrázza a rollert, látod az akkumulátor egyik forrasztása már eltört cirka 80 Km után (490-570 Km).

Holnap megmérem tolómérővel is de érzésre olyan 2mm lehet az anyagvastagság a futófelületen.

Más: Közben megforrasztottam az akkumulátort, 6 Km alatt nem volt vele probléma, töltést is felveszi, olyan mintha mise történt volna. Legalább most már tudom hova kell nyúlni következő alkalommal.
Egyébként furcsa mert nem a forrasztásnál tört el a fémlemez hanem a közepénél:

Ndruu: Ezt csak megerősíteni tudom: tömör gumi csak tükörsíma útra való.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#491) Ndruu válasza djadji (#488) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

8.5" méretben tulajdonképpen nincs választék. Egyesek szerint 10"-os gumit is rá lehet tenni, még nem próbáltuk.
Valamint vannak még tömör gumik is hozzá, de azok szétrázzák az elektronikát.

Harrrr!!!!

(#492) djadji


djadji
senior tag

Köszi az infót. Akkor itt valszeg a gumi lehet túl puha, vagy ilyesmi.
Most belefutottam egy komoly kérdésbe.
Nem tudom megkülönböztetni a "nagy" rollert a "kicsi"-től.
Most mindenhol azt írják, hogy a max súly 100kg, max táv 25km, (közben a címben 30at írnak a hírdetésben), max sebesség meg 25 km/h. Ezt régebben YOUTH-nak hívták, de mostanában nem látom ezt a jelölést, csak annyit, hogy "ultra súlyú". Ez valami könnyített-kisebb?

Határozottan úgy emlékszem, hogy a 30 db LI-po akkus (nagyobb változat), az 120 kg, 30km/30km/h volt.

Most akkor mindenhol a kisebbet árulják, vagy nekem lyukas a fejem? Hogy is van ez?

(tudom nem kell komolyan venni a gyári adatokat, de nekem mindenképp a nagyobb kellene és nem szeretném megszívni)

http://djadji.fw.hu

(#493) Zoo123 válasza Ndruu (#491) üzenetére


Zoo123
senior tag

A hátsó kerék helyett még elképzelhető hogy elfér a 10 colos kerék, de előre szerintem nem.

djadji: A Youth edition akkuja 5,2 Ah, a normál változatés 7,8 Ah. Így a legkönnyebb megkülönbözettni!

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#494) djadji válasza Zoo123 (#493) üzenetére


djadji
senior tag

Köszi! Ez jó támpont , feltéve hoyg kiírják, de legalább van mit figyelni.

Kösz!

http://djadji.fw.hu

(#495) Ndruu válasza djadji (#492) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

M365 (nagy): 25km/h, 30km hatótáv (eco módban), 30 db akksi
M187 (kicsi): 25km/h, 20km hatótáv (eco módban), 20 db akksi

Külsőre nincs köztük különbség. Az M187 azt hiszem fél kilóval könnyebb.

Harrrr!!!!

(#496) djadji válasza Ndruu (#495) üzenetére


djadji
senior tag

Igen ezt látom.. csak a hírtdetésben azt írjék, hogy 10-30km, útviszony és súly függően. Na ebből tudjam megállapítani :R
Egy 12 Kg-os gyerekkel lehet elmegy még 40 km-t is.. :P
Bár valszeg ahol így trükköznek az adatok kiírásával, ott a kisebbet próbálják elsütni nagyként.

http://djadji.fw.hu

(#497) Ndruu válasza djadji (#496) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A nagy nyélgázon, városban 20-23km-t megy velem (72kg (+5-8kg táskával)). Végig ecoban szerintem simán elérhető a 30km.
Amikor kicsomagolod, akkor van a rolleren egy kis címke, azon írták, hogy a teszten egy 75kg személlyel, sík terepen, fékezés nélkül tudott 30km-t.

Gearbesten vagy Banggoodon kívül nem rendelném meg máshonnan. Ebayről előfordulhat, hogy a másolatot küldik (Rcharlance).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#498) zarew


zarew
senior tag

(#499) Attipatti válasza zarew (#498) üzenetére


Attipatti
tag

Itthon ezt a gumit is nehéz beszerezni. Ebayen sem nagyon találni normális áron.
Érdekes, a fószer az akkupakk allját telenyomta D profilos ablakszigetelő csíkkal. :-) Nem rossz ötlet.

(#500) zarew válasza Attipatti (#499) üzenetére


zarew
senior tag

Jövő héten indul remélem a 10 es kerék keresés. A Cserhát utcai bringaboltos beviszi a nagykerbe a kereket és megnézi mi passzol rá. Ha sikerül,jelentkezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.