Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) hunluki


hunluki
senior tag

Sziasztok,

Gearbestről rendeltem én is egyet munkába járó eszköznek, remélem őszre ideér :) Viszont nemrég fel lett hozva a meddig bírja ha napi szinten használod és töltöd dolog ami miatt picit elkezdtem aggódni (most már hova mondjuk...)

Napi szinten 12-13km oda és ugyanennyi vissza lenne a terv szóval elég rendesen kapná a km-t, kérdés hogy így mennyi idő alatt ölöm meg az akkupakkot? A fent vázolt egy év eléggé lehangoló lenne, aki használja van valami kicsit konkrétabb tapasztalata? YT-on lehet találni 1000km review-t is, ott nem említi hogy baj lenne az aksival, ellenben a rendszeres defektet igen (szintén GB-ről mellérendeltem a lyukas tömör gumit).

A másik dolog ez a tiltás hogy BP V. kerületben tiltásra került a sétálóutcákban... a segway-ekre és boardokra még érthető lenne mert azzal elég komolyakat lehet taknyolni és tényleg bowlingozol az emberekkel ha épp az utadba esnek, na de a roller...

(#402) kissady válasza hunluki (#401) üzenetére


kissady
tag

Majd ha kipróbálod, sajnos tényleg lehet veszélyes, mikor 25 km/h sebességgel mész, mert a gyalogos nem fogja hallani, hogy jössz. A lyukacsos tömörgumi jónak tűnik, de sajnos nagyon nehéz feltenni. Én már most megpróbálnám feltenni, mert ha ilyen sokat mész vele, és menet közben kapnál defektet, az eléggé kellemetlen lehet.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#403) hunluki válasza kissady (#402) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze, ilyen szempontból érthető, de ez szerintem a sofőr felelőssége minden esetben. Ha valaki felelőtlenül 25-el csapatja a tömegbe az valóban nem normális, de pl egy 10 km/h szabályozás szerintem reálisabb lenne mint a teljes tiltás. Ha jól tudom kerékpár is hivatalosan csak ennyivel mehet járdán.

Gumival én is így vagyok, kerékpár szaküzletbe tervezem vinni. Sőt, még viszem is telefonon a kis videót ahol látszik hogy hogyan tette rá a bácsi néhány poszttal feljebb. Támpontnak tuti hasznos lehet, legalábbis ártani biztosan nem árt :)

(#404) Zoo123 válasza hunluki (#401) üzenetére


Zoo123
senior tag

Napi szinten 2x13 Km az betyáros! 500 töltési ciklussal (0-100%) érdemes számolni, egy feltöltéssel normál módban 13-18, eco módban 22-30 Km-t tesz meg. Worst case napi 2)(teljes) feltöltéssel kb 1 év, napi 1, 1.5 töltéssel számolva kb 1.5 nagyon maximum 2 év alatt kifekszik az akkumulátor. Az akkupakk ára 200 USD körül van.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#405) hunluki válasza Zoo123 (#404) üzenetére


hunluki
senior tag

Nagyrészt eco-ban használnám (legalábbis ez lenne a racionális), de az út kb 70%-a simakerékpárút, ott azért csak megnézném mit tud és nagyon hamar leszoknék az eco-ról :D

Viszont belegondolva hogy worst case évente cserélni kell az akkupakkot még mindig féláron járok a BKK bérlethez képest, szóval szépen lassan de biztosan visszahozza majd az árát, ezen felül az időben nem függök a menetrendtől illetve nem nyomorgok buszon/metrón érzés is sokat dob. Nem beszélve a fun faktorról :D

Akkupakkot honnan érdemes rendelni és kb mennyi idő mire megérkezik kishazánkba? Ezen felül van tuti megbízható üzlet aki tényleg nem kókány módon be is tudja építeni?

[ Szerkesztve ]

(#406) m4rk.89 válasza hunluki (#405) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Szerintem ha odafigyelsz az akkumlátorra, akkor sokáig kibírja: ne töltsed melegen például és valaki írta, hogy 20% és 80% között érdemes tartani.

Defekt témakörben pedig mindenki másra esküszik, nekem hátulra rakják fel a gearbestes lyukacsos tömör kereket, előre pedig szintén gearbestes külsőt rendeltem, egy elviekben sokkal jobb minőségű belsővel, kap még mellé egy defekt védő szallagot és nyomok bele 50 ml slimeot is, továbbá 4 bar körül fogom tartani. Elviekben ezzel nem lesz több defektem elől... :)

(#407) hunluki válasza m4rk.89 (#406) üzenetére


hunluki
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsokat, igyekszem megfogadni őket. Szerencsére nagypapám ilyen elektro-kütyü szakértő illetve én is konyítok valamennyit a dologhoz, szóval egy forrasztás pl elengedő kontaktoknál azért minősül majd főellenségnek. Ezen felül a bérlet helyett tervezek majd venni egy 10-es gyűjtőjegyet, aztán ha épp meghalna, vagy rám szakadna az ég durva módon akkor azért legyen fallback plan :)

Ezen felül első defektig hajtom a gyári gumival, nyomásra figyelek, de utána szerintem megy fel előre/hátulra a lyukas tömör. Néztem én is videókat erről a slime dologról, lehet azzal is futok majd próbaképp egy kört, meglátjuk. Csak érne már ide :D

(#408) m4rk.89 válasza hunluki (#407) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Slimeot igaziból csak ajánlani szokták, én is megvettem, de sajnos a "durva" defekten semmit nem segít.

Kommenteket olvasva a dupla tömör kerék elviselhetetlen szerintem, azért próbálom ki azt a kombót, hogy csak hátulra rakom, előre pedig csinálok defekt biztos megoldást.

(#409) tom956ster válasza m4rk.89 (#408) üzenetére


tom956ster
aktív tag

A dupla tömör kivitelhez annyi felhasználói tapasztalat már van 10 km után, hogy bírható. Helyenként valóban ráz mint az áram, de egy príma kerékpárúton valóban jól gurulható. Általános járdákon a keresztbordákat azért meg kell tisztelni, egyéb gond eddig nem volt. Ami nagyon gáz az a kaviccsal szórt burkolat és a nagyon szemcsés aszfalt vagy töredezett beton. Ott annyira ráz az eléje hogy már a látásom is vibrál...
Ellenben a setup nem tűnik rossznak amit élőkre tervezel. Én csak a 4 bár nyomást gondolnám át, az már majd olyan mint én tömörrel. Túl kemény lesz és még inkább hajlamos lesz a lyukadásra, nincs neki elég deformációs lehetőség a nyomás végett. Itt igazából a triál szakágból indulok ki, lehet hogy helytelenül, de én tömlővel sem mentem 2,5 bár felett.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#410) m4rk.89 válasza tom956ster (#409) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Dupla tömört azért nem szeretnék, mert az tudtommal fixen elrontja az akksi összeköttetését.

Kerék nyomással mi a tapasztalat? Tényleg rakjak csak 2,5-bart előre?

(#411) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

A legmodernebb bevásárló"kocsi"

:)

(#412) tom956ster válasza m4rk.89 (#410) üzenetére


tom956ster
aktív tag

fixen elrontja az akksi összeköttetését.
ne haragudj, de ezt kifejtenéd? Mit és hol ront el? A 4 bárral fúvott első szerinted mennyivel fog kevésbé rázni? Mennyivel kevésbé rontja el az akku összeköttetését?

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#413) m4rk.89 válasza tom956ster (#412) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Fórumozók (ph/fb topic) kommentjeire gondoltam. Pontheggesztve van az akksi és hamar elold szerintük, lehet, hogy a 4 bar ugyan ezt okozza, de ennyi a kb gyári érték.

[ Szerkesztve ]

(#414) tom956ster válasza m4rk.89 (#413) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Köszi. Ezt majd meglátjuk, az idő igazolja vagy cáfolja, max forrasztok.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#415) Ndruu válasza Ateszpapa (#411) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ugyanígy voltam én is a hétvégén, Tescoban a srác nevetett is, hogy ilyet még nem látott. :)

Régebben a sima Oxelo rollerrel is így vásároltam, sokkal egyszerűbb, mint külön cipelni.

Harrrr!!!!

(#416) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Tapasztaltatok már olyat, hogy össze-vissza írja ki a töltöttséget a roller? Ma mentem vele 77%-on normal módban, mikor megérkeztem (6 km) lement 41%-ra majd 35-re. Visszafele megint mentem 6km-et eco majd normal módban akkor pedig 22% és 17% között mozgott, de mikor pár perc múlva bekapcsoltam lement 4%-ra. Cella Voltos értékeit nem tudom megnézni mert iOS 11.4-en a legfrissebb Mi home és Segway appok nem írják ki a cellánkénti értékeket...

[ Szerkesztve ]

(#417) MarQs válasza m4rk.89 (#406) üzenetére


MarQs
senior tag

Ömm... ne hari, nem egyértelmű nekem! Hogy kell érteni, hogy "...ne töltsed melegen..."? :)
Mondjuk, közvetlen használat után? Mikor a használatból fakadóan melegebb az akksi a nyugalmi állapotához képest?

Nálam amúgy kb. péntek óta nem csatlakozik a roller a telómhoz - asszem aznap reggel, vagy csüt. este jött egy frissítés a Mi Home-hoz - szal néhány napja absz. nem látom hol tart az akksi töltöttsége. :F

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#418) Koczka


Koczka
tag

Sziasztok

A Gearbest-től rendelt M365-öt meg szokták vámolni?
Mik a tapasztalatok?
Nem látok már eu expresst :N

(#419) m4rk.89 válasza MarQs (#417) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Igen, közvetlen használat után ne toltsed szerintem.

Este feltöltöttem a rollert 100-ra, reggel mentem vele 1.5 km-t, ami merített rajta 10%-ot, azóta nem kapcsol be. Valami ötlet?

(#420) Ateszpapa válasza m4rk.89 (#419) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ajjaj, az nem jó.
:N

Én szívtam emiatt rendesen, remélem neked nem a kontoller ment tönkre.
Lehet csak a bizti égett ki.

Nem állítottad erősre a visszatáplálást?

[ Szerkesztve ]

(#421) m4rk.89 válasza Ateszpapa (#420) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Mindig weaken volt, szerviz lesz.. :(

(#422) Ateszpapa válasza m4rk.89 (#421) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Akkor az bíztató.
Gyári rendszeren használtad?

(#423) m4rk.89 válasza Ateszpapa (#422) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Persze, 1.4.0, soha nem mertem customot flashelni.

(#424) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az eredeti M365-nél a 100kg-os súlyhatárt mennyire kell komolyan venni? Poénból elvittem a barátnőmet vele 2-300 méterre, együtt kb. 140kg vagyunk. Gyengébben ment, de látszólag nem lett baja. Azért nem ismétlem el asszem. :))

(#425) kissady válasza Jhonny06 (#424) üzenetére


kissady
tag

A gumit nézd meg, hogy mennyit bír :) Nekem max 75 kg volt ráírva. Amúgy a roller szerintem bírná, a gumi a necces.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#426) Ndruu válasza Jhonny06 (#424) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A gyári faq szerint a 100kg egy ajánlott súly, ameddig még jól teljesít a roller, de maximális súlyhatárt nem határozták meg. A Youth verziónál 120kg-ot írnak maximálisra.
Sík terepen nem lehet belőle gond, emelkedőnél szerintem megterhelhető annyira a motor a 140kg-val, hogy károsodást okozzon.

Harrrr!!!!

(#427) m4rk.89 válasza Jhonny06 (#424) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Mi is 140kg-al használtuk barátnőmmel egyszer, szétment tőle a hátsó gumi belsője majd az első is és azóta folyamatosan szervizelni kell...

(#428) Ateszpapa válasza m4rk.89 (#423) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Csak azért mert nekem is az volt a baja, igaz én mindkettőt elkövettem. :)
Még az is lehet, hogy a rázkódástól az akkupakknál levált az egyik pontforrasztás, azt csak vissza kell forrasztani.

Ha vállalkozó kedvü vagy, csavarozd le az alját és kukkold meg.
Lehet az is elég egy "reset" neki, ha leveszed az alaplapról a tápot fél percre, majd vissza.

(#429) m4rk.89 válasza Ateszpapa (#428) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Koszi, magyar fórumon is elláttak rendesen tanáccsal. :)

(#430) reewer válasza Ateszpapa (#428) üzenetére


reewer
aktív tag

Ma visszakaptuk a hamis roller árát az https://www.ultimate-ebike.com/ - tól. Magyarázták, hogy ők se tudták, meg nemrég vették észre meg ilyenek.... ami persze kamu, mivel csináltak egy prospektust is hozzá, ahol szerepelt a nem hivatalos APP letöltése. Na mind1 túlvagyunk rajta, most vadászok M365-öt.

Aliexpressen láttam most viszonylag jó áron, mit gondoltok erről: 430$ free shipping [link]

Si vis pacem, para bellum.

(#431) m4rk.89 válasza reewer (#430) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Ne vegyél, konstans szop** és lesz 2 hónap mire megjön. :DDD

(#432) _ATi_1 válasza m4rk.89 (#431) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Van esetleg jobb ötleted? Én is vásárlás előtt állok, de fogalmam sincs honnan lenne érdemes.

(#433) retesz147 válasza _ATi_1 (#432) üzenetére


retesz147
addikt

Jófogás, pimaszul alkudva :D
Az is kínai, de legalább itt van (ennek azért lesz kis felára is).

Xiaomi 13 eu dev...

(#434) m4rk.89 válasza _ATi_1 (#432) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Ninebot es2 ami tud 25kmht azt vennem lehet, de rengeteg utánajárás után, hat ha az is konstans szívás

(#435) MarQs válasza m4rk.89 (#434) üzenetére


MarQs
senior tag

Szerintem(!) az elektromos rollerek achillesze a rázkódás. Általános tapasztalat, hogy az M365-nél a forrasztások képesek elengedni ha itt-ott gyengébben sikerültek a gyártás során, az ES2-nek pedig - bár nem olyan sokkal - de kisebbek a kerekei, mint az M365-nek, a kisebb kerék pedig (még) jobban rázza a vasat. Ez persze csak egy személyes szempont! Fontold meg jól, hogy mi a fontos neked, aztán hozd meg a legjobb döntést! ;)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#436) Ateszpapa válasza m4rk.89 (#429) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Melyik fórum?

(#437) MarQs


MarQs
senior tag

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik használnak ilyesmi hézagolót a rollerükhöz... :)

Mióta használjátok, azóta nem kellett egyel nagyobbra (vaskosabbra) váltani belőle? Ugyanolyan masszívan, lötyögésmentesen :) tart a zárszerkezet, mint az elején?

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#438) _ATi_1 válasza m4rk.89 (#434) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, az ES2 elég jóra sikeredett de egyelőre nem igazán lehet kapni, vagy csak nagyon magas áron. Egyelőre az ES1 is jobban tetszik a Xiaomi-nál, mert nincs defekt veszély, összecsukva kevesebb helyet foglal és még súlyra is könnyebb.

(#439) m4rk.89 válasza Ateszpapa (#436) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Xiaomi rollerek M365 M187 Hungary

MarQs: Használom, méghozzá a baromi drágán vett Joe-s fajtát. Valamit csillapít, de a nagyobb nem megy bele. Kormány is lassan szét fog törni mivel gyenge mindkét csavar, az egész roller egy rakás sz*rt sem ér.

(#440) MarQs válasza m4rk.89 (#439) üzenetére


MarQs
senior tag

Uhh... :Y hány kilométer van a vasban?

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#441) zarew válasza m4rk.89 (#439) üzenetére


zarew
senior tag

Azért ez barokkos túlzás. Nekem csak egy szőrös tesa szalag van csillapítónak, és persze rendesen beállítottam a csavarokkal is mert ügye azt is lehet. 500 valahány megtett km ,90 kilós vagyok és volt benne terep is. Semmi hiba.Még egy nyavalyás defekt sem. Ja hogy bennevannak a defektvédő szalagok? Ja hogy érdi földutakon járok vele amik híresen jó minőségüek. Lehet. Persze ha fékezek igyekszem nem a kormányt rángatni...szóval akinek ez a roller szar, az nem tudom mit fog venni, de kiváncsian várom a tippeket!

(#442) m4rk.89 válasza MarQs (#440) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

370km kb, ma volt három helyen forrasztva.

(#443) Jhonny06 válasza _ATi_1 (#438) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát nem tudom.. nézem az ES2-t: súlyra ugyanaz, gyorsaság ugyanaz, hatótáv kicsit kisebb. Kinézetre szerintem az M365-öt semmi nem veri, ez max ugyanolyan jól néz ki, bár nekem a keskenysége miatt nem tetszik.

És mindez 2 - 2,5X-es áron. Egyedül a sebesség kijelzése, ami nagyon jó és szerintem bőven ráférhetett volna az M365-re, de amúgy ez brutális ár.

[ Szerkesztve ]

(#444) Attipatti válasza Jhonny06 (#443) üzenetére


Attipatti
tag

Én is eljátszottam a gondolattal. Papiron nagyon jo az ES2. első hátsó rugózás, kis méret tömör kerekek. Gyárilag 700w teljesítmény.

Aztán a tapasztalatok alapján legalább ugyan annyi gond van vele...

Xiaomibol két nagyságrenddel több fut az utakon mint az es2 ből. Nyilván a harmadik generációs e rollerek már jobbak lesznek. :-)

"Segway ES2 has a lot of issues.

Front Wheel-they don't replace tires but you need to change the whole front wheel including the hub.

Rear Fender-It cannot hold to much tension and will break over and over again even if you replace it.
Front Wheel Alignment-It cannot be fixed and will go back to being misaligned.
Head lights-there will be a time that when your headlight is switched on, it will limit your speed to around 15-16km only even on sports mode and decrease visibility on the display. This will leave you to not using the headlights anymore. this can only be fixed by replacing the control board of the scooter which Segway doesn't have replacement and the only thing they know is to replace it by giving you a new scooter which might be defective in the long run.
External Battery-after few days or months the lights beside it wont work anymore. also, you will hear a rattling sound inside it which is a screw which cannot be fixed and eventually it will just don't work anymore. Segway cannot fix it either.
The screw inside the folding mechanism easy gets loose thread and the rubber thing inside it just falls off. the screws on the scooter just loosens after series of using it."

(#445) m4rk.89 válasza Jhonny06 (#443) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Hatótáv az M365-nek sem 30km mint ami oda van írva. 20-22km-ert lehet vele kb.

(#446) _ATi_1 válasza Jhonny06 (#443) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Az ES2 jelenleg 550 USD a GB-n. Azért ez nem 2 - 2,5x-es ár.

(#447) m4rk.89 válasza Attipatti (#444) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Szerintem egyezzünk ki abban, hogy elektromos roller mindig pain in the ass, szerelheted látástól mikulásig.

(#448) zarew válasza m4rk.89 (#447) üzenetére


zarew
senior tag

Nem egyezünk ki ebben! Nekem még defektem sem volt! :-)

(#449) Attipatti válasza m4rk.89 (#447) üzenetére


Attipatti
tag

Nem azóta vannak az akksi problémáid amióta lecserélted a hátsó gumit tömörre? Mert ezt már irták többen is, hogy az töri a forrasztásokat. Nekem 400 km óta lekopogom nem volt még defektem sem. Pedig van egy szakasz az útvonalamon ahol retek az út. Keresztben végig van törve úgy hogy 10 centi hézag a két bitumenlap között... :-(( az ilyeneket hátsó kerékkel sajnos bekapom én is. Az elsőt még megemelem. De lehet hogy a te akksidat épp valami éjszakai műszakban hajnali fél ötkor forrasztotta jin li akinek már a faxa kivolt az egésszel. :-)

(#450) m4rk.89 válasza Attipatti (#449) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

De de csak hátul cseréltem le, plusz előtte kapott egy hatalmas ütést...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.