Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Milánka


Milánka
csendes tag

Sziasztok!

Mi is szeretnénk egy ilyen kis csodamasinát! :DDD

Ha nem akarom külföldről rendelni (tudom olcsóbb lenne), és esetleg 1-2 hónapot várni, hol érdemes megvenni?

A "vizes" szám.tech. bótban pár helyen azonnal átvehető van 1 év garival (Xiaomi MiJia M365).
140 bruttó...

Köszi az eligazítást előre is!

(#902) Jhonny06 válasza Milánka (#901) üzenetére


Jhonny06
veterán

Érdemes megnézni a most nyílt Xiaomi boltban (Lurdy Ház), hogy mennyiért adják.

[ Szerkesztve ]

(#903) z67 válasza Jhonny06 (#902) üzenetére


z67
őstag

120

(#904) mateus válasza Milánka (#901) üzenetére


mateus
senior tag

Xiaomi bolt a Lurdy-ban hazai garival 120e-ért adja, jobb áron nem nagyon fogod tudni megvenni külföldről sem, és még várnod sem kell hónapokat.

[ Szerkesztve ]

(#905) Tomy Yayo válasza Milánka (#901) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

120 a lurdyban, csak legyen készleten :) És nem, nagy valószínűséggel nem lenne olcsóbb külföldről, de még ha úgy is lenne, határozottan nem is ajánlom, mert itthon garival kapod. Ami nem árt, nekem pl. 1 naposan csapágyas lett, javították fél nap alatt, azóta szuper *kopp-kopp*

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#906) bencze


bencze
senior tag

A defektálló szalagból a 4 centi széles kell ugye? Decathlon oldal nem nyílik meg, a bangoodon meg 2 féle szélességű van (feltételezem a kerékátmérő csak annyit jelent milyen hosszú vagyis mindegy).

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#907) Attipatti válasza bencze (#906) üzenetére


Attipatti
tag

Igen. 4 centis.

(#908) bencze válasza Attipatti (#907) üzenetére


bencze
senior tag

Köszönöm, rendeltem egyet az ajánlott gumikkal, lássuk.

Más: a fék gyengén - félig - behúzva - könnyed, kattogó hangot ad. Nem tudok rájönni mi okozza. Lehet a fékfelület vagy betét nem egyenletes?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#909) kissady válasza bencze (#908) üzenetére


kissady
tag

Be kell állítani a féket, és utána nem fog kattogni.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#910) bencze válasza kissady (#909) üzenetére


bencze
senior tag

Be van állítva, azt nem sikerült beazonosítani, hogy mi kattog. De simán lehet, hogy görbe a tárcsa vagy valami, kijjebb engedem és húzok a bwodenből hátha.

p.s. Nem, ha közelítem a betétet akkor ugye behúzás nélkül is elkezd súrolni - ez nem a kattogó hang. Az csak fél fékkar behúzásnál hallatszik. Mintha útban lenne valami, pl biciklin valami drót a küllőhöz ér, hasonló hang de a bowden a házzal a helyén van meg nem látok akadályt. Majd még keresgélek.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#911) Attipatti válasza bencze (#910) üzenetére


Attipatti
tag

A tárcsa szokott ütni. Ha nem durva akkor tojd le majd bekopik. Párszáz kilométer mulva ujra állítod.

(#912) kokoasd06


kokoasd06
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap a Lurdyban vettem egy rollert. 8db volt még raktáron, vagyis már csak 7 :D

Otthon viszont már kicsit kevésbé örültem. A Mi Home appal nem nagyon sikerül csatlakozni hozzá. Nagy nehezen belépek az app-ba a Mi accounttal, utána megkeresem a rollert, látja rögtön, viszont általában nem párosodik rögtön. Miután sikerült párosítani 10-20 másodpercig látja, utána viszont eldobja. Újracsatlakozni nem tudok, csak ha törölöm az appból a rollert, majd újra kezdem az egészet. De utána ismét ugyanaz a helyzet lesz.

Próbáltam a Segway Nineboot appot is, az is látja a rollert, de csatlakozásnál hibaüzenet, hogy "Unsupported Wehicle".

A telefon egy Samsung J5 2017, más Xiaomi termékkel remekül működik. (Miband 2, Bip)

Mi lehet a gond? :F

(#913) m4rk.89 válasza kokoasd06 (#912) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Új tipusoknak bajuk van az appal, m365 hud nem jó?

(#914) z67 válasza kokoasd06 (#912) üzenetére


z67
őstag

Leírtam már egyszer, de talán nem láttad. Én átváltottam Kínára, fw. frissítés, utána vissza és ment.

(#915) kokoasd06 válasza z67 (#914) üzenetére


kokoasd06
csendes tag

Elnézést, kihagytam a pontos tünet leírásból. Próbáltam Mainland China-ra állítva is.

Sorry.

(#916) z67 válasza kokoasd06 (#915) üzenetére


z67
őstag

Milyen fw. van rajta? Nem ajánlott frissítést?

(#917) kokoasd06 válasza z67 (#916) üzenetére


kokoasd06
csendes tag

Nem ajánlott frissítést.

M365 battery app felismeri és ki is jelzi a feszültségeket.

(#918) Jhonny06 válasza kokoasd06 (#917) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem a rollerrel van baj, hanem a Xiaomi appok úgy szarok, ahogy vannak. Nekem mindig ki-be kell kapcsolni a rollert, hogy felismerje, de a Home és Yeelight alkalmazások is folyamatosan eldobják a jelet az eszközökkel (teljesen random) és össze-vissza kell újraindítgatni mindent, hogy működjön. Mára már "megszoktam". A Soocare még rosszabb. Szoftverfejlesztőként látom, hogy alap hibakezelési mechanizmus sincsenek megvalósítva bennük.

(#919) kokoasd06 válasza Jhonny06 (#918) üzenetére


kokoasd06
csendes tag

Korábbi verziójú Nineboot appal sikerült csatlakozni végre.

(#920) slapec


slapec
tag

Én sokat szerencsétlenkedtem a Mi Home-al, de egy ideje rátaláltam az m365 Tools-ra ( https://play.google.com/store/apps/details?id=app.peretti.m365tools ), és azóta minden tökéletes. Érdemes lehet ránézni

[ Szerkesztve ]

(#921) bencze válasza kokoasd06 (#912) üzenetére


bencze
senior tag

Nekem megy a Mi home-al, de Other-re van állítva a régió hozzá. Előzőleg már volt egy hőmérőm annál szerencsétlenkedtem vele mert európai régióval nem találta meg a szenzort. Így most már nem kellett semmit csináljak elsőre felismerte. Azon kívül az említett m365 toolst tettem még fel, kicsit gyorsabb, nagyjából ugyanazt tudja kb. Meg lehet más telefonnal próbálni csak hogy ki tudd azt is zárni...
Én csütörtökön vettem, akkor 2-t megvettünk még 1 volt a raktárban, azóta érkezhetett. :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#922) Tomy Yayo válasza kokoasd06 (#912) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Androidos appal nekem is ezt csinálja, nincs megoldás. Remélem csak egyelőre. De legalább nagy valószínűséggel csak app hiba, mert iOS-szel viszont kiválóan működik. Próbáld ki, ha van lehetőséged egy iPhone-nal, így legalább megnyugodhatsz, hogy nem a rollerben van a hiba :) Illetve az M365 tools egy fokkal jobb, de azért az is szokott néha szétkapcsolgatni.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#923) bencze válasza Tomy Yayo (#922) üzenetére


bencze
senior tag

Én inkább csak bluetooth hibára gondolnék, nyilván az android is tud stabil kapcsolatot sőt, de modellfüggő lehet, huaweinél olvastam egyéb szinkron problémákat is pl Garmin sportórákkal. Ha app hiba lenne mindenkinél előjönne. Nekem egyik sem kapcsol szét csak úgy.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#924) kokoasd06 válasza Tomy Yayo (#922) üzenetére


kokoasd06
csendes tag

IOS-en valóban rögtön működött... Fel is ajánlotta a szoftverfrissítést, ezt lefutattam. Utána már Androidról is sikerült csatlakozni ha a régiót Mainland China-ra állítottam. :R

(#925) Tomy Yayo válasza kokoasd06 (#924) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Nnna, ez jó hír, hogy utána az androidos is rendbejött. Lehet oda-vissza állítgatni a régiót? Mert akkor kipróbálom. FW frissítés remélem nem befolyásolja, jó nekem az 1.3.8 :) mostmár mindegy, de itt többen írták, hogy nem igazán érdemes feltenni

@bencze: egyelőre valóban Huawei volt problémás, iOS működött. Hamarosan lesz nálam egy Samsung, kíváncsi vagyok azzal menni fog-e mókolás nélkül az app. Majd beszámolok.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#926) bencze válasza Tomy Yayo (#925) üzenetére


bencze
senior tag

Jaja, kíváncsi leszek, nekem s7 edgem van 2 éve és stabil a bluetooth rajta. A rolleren 1.4.1 van, őszinte legyek frissítettem kicsomagolás után nem tudom milyen volt előtte, de bug vagy komoly panasz nincs. Most már mindegy sosem fogom megtudni ha jobb volt előtte.
A Huaweire sok panaszt látok facebookon a garmin fenix5 csoportban konkrétan bluetooth szinkronizációval kapcsolatban ezért nekem a gyanús listán van eleve.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#927) thomas77


thomas77
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem M365-ös rollert. Holnap fogom megkapni. Szeretnék vásárolni hozzá táskát, amibe be tudom hurcolni a munkahelyemre is.
Van valamilyen ajánlott táska hozzá?
Láttam, hogy a Decathlon árul roller táskát 3 ropiért. Abba esetleg belefér?
Köszi a segítséget.

(#928) Jhonny06 válasza thomas77 (#927) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy azokat a táskákat ehhez a rollerhez találták ki. :) 12,5 kg és még összecsukva is baromi nagy. Egyébként direkt azért lehet összecsukni, hogy könnyen be tudd vinni épületbe, nincs sok értelme beletenni egy plusz táskába. Kivéve ha az a cél, hogy ne lássák, hogy mi van nálad, de amúgy semmi értelme.

(#929) thomas77 válasza Jhonny06 (#928) üzenetére


thomas77
senior tag

Na igen, itt pont az lenne a lényeg, hogy csak egy táskát viszek be az irodába, nem egy rollert. Ezért kellene a tatyó.

(#930) Flashy válasza thomas77 (#929) üzenetére


Flashy
veterán

az a baj, hogy ez nem fog sose "csak egy táskának" kinézni mert baromi nagy és nehéz :) amekkora táskába teljesen befér, az akkora mint egy nagybőgő :D

(#931) Ndruu válasza thomas77 (#927) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

[link], [link], vagy aliexpressen is van pár.
Hogy mennyire tartós, azt ne kérdezd. Az oroszok is gyártanak maguknak, de tőlük elég nehéz beszerezni bármit is.

Harrrr!!!!

(#932) thomas77 válasza Flashy (#930) üzenetére


thomas77
senior tag

Jaja persze, nyílván nem lesz kicsi, de a méret nem is igazából gond.
Arra is jó lenne a táska, hogy néha hosszúhétvégére elmegy az ember valahová, bringát nem nagyon tudok vinni autóval, de két ilyen rollert berakok a kocsiba hátsó ülésre, vagy az elé, és akkor ott is tudok kicsit mozogni vele. De táska nélkül nem raknám be a kocsiba az ülésre.

@Ndruu: Köszi a linkeket. Én is ezeket találtam. Lehet, hogy rendelek belőlük, aztán majd megírom, hogy milyen. Hátha mást is érdekel...

(#933) DamianB


DamianB
őstag

Üdv !
Régóta szemezek Xiaomi rollerekkel most ami nagyon a látó teremben van az Ninebot z6 nektek mi a véleményetek az egy kerekűekről :F

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#934) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Agyalok egy ilyen paripán, de azért felmerült bennem pár fontos kérdés.

Ez az elektromos roller alkalmas lehet évi 3-4 ezer Km-es ingázásra (napi 9+9 km + a resztli) jó időben, mert gondolom az esőt ennek a csapágya sem bírja?

Kerékpár és hagyományos rollert váltanék ki vele, de nem tudom, hogy milyen elhasználódásra számíthatok napi szintű használat mellett. Alkatrész ellátottsága mennyire megoldott? Van ahol ezt a gépet szakszerűen tudják javítani, van is alkatrészük, stb?
Egy srác mutatta tegnap az övét, de annak rettenetesen lötyögött a kormánya. Ez mindegyikre igaz, vagy csak egyedi probléma lehet? Kormány csapágy probléma, vagy a csukló forgáspontja okozza?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#935) adamson18 válasza stellaz (#934) üzenetére


adamson18
csendes tag

Szia! Napi szinten jàrok vele melóba 2x5km naponta több mint egy éve. Tavaly telet végig nyomtam vele. Kormàny lötyögés könnyen orvosolható egy kis "szőrös" ragasztószalaggal is.
Eddigi hibàk amik nàlam előjöttek.
- sűrű defekt a gyàri gumikkal, próbàltam slimeot is nem vàlt be, most tömör van rajta ami bevàlt viszont a komfortból veszített a gép.
- a tömörgumiktól jobban ràz így nekem is eltört egy akku forrassztàs, ezt is otthon javítottam. Raktam az aku alà szivacsot, és forrasztàsokat leragasztottam 3m tépőzàras ragasztóval . 600km mentem azóta és még bírja.
- hàtsó sàrvédő repedés a felfogatàsnàl, ezt aluminium lemezzel megmerevítettem azóta tökéletes.
Màs hibàm még nem volt az akku is még mindig 100% a mi home szerint.
Igazàból szerintem minden javítható rajta egyszerüen otthon tömörgummàt nehéz felrakni.

(#936) stellaz válasza adamson18 (#935) üzenetére


stellaz
addikt

Köszönöm

(#937) Jhonny06 válasza adamson18 (#935) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mindkét gyárit lecserélted tömörre, vagy csak az egyiket? Én csak a hátsót cseréltem le lyukacsos tömörre. A komfort jelentősen csökkent, de remélem ez így önmagában még nem nyírja ki a forrasztásokat.

[ Szerkesztve ]

(#938) m4rk.89 válasza Jhonny06 (#937) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

De, tapasztalat.

Folyamatosan nézd a feszültségeket az M365 Battery androidos appal és nézd mennyit bír az akksi, ha elkezd csökkenni akkor már lehet baj van.

(#939) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Lehet vhogy lekérni, hogy mennyi volt a futott km? Mert láttam pár használt M365-t, kevés futott km-vel, de nem tudom, hogy hiteles-e...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#940) thomas77 válasza FireFox1996 (#939) üzenetére


thomas77
senior tag

M365 tools? Vagy az csak a telepítéstől számolja a km-eket?

(#941) zarew válasza thomas77 (#940) üzenetére


zarew
senior tag

Nem, mindegyik progi az elejétől. A vezérlőben van a memóriában onnan olvassa ki. ;] Vállalok roller km óra visszapörgetést. ;] ;] ;]

(#942) thomas77 válasza zarew (#941) üzenetére


thomas77
senior tag

Az enyémben egyelőre nem kell. Szombaton mentem vele először, de már 40 km van benne. A feleségemében meg 17 km...
Ezt írni is akartam... 16.9 km-t mentünk vasárnap. Volt benne egy kis hegymenet is. Mire hazaértünk 52%-ot mutatott az alkalmazás. Megnéztem a térképen is. Minimum 15.5 km volt a táv amit megtettünk + amit nem vittem be az útvonaltervezőbe, tehát reálisnak tűnik a táv.
Nagyon meglepődtem ezen a teljesítményen. Kevesebb hatótávra számítottam.

(#943) bencze válasza thomas77 (#942) üzenetére


bencze
senior tag

Nekem többet fogyaszt, utoljára amikor néztem 12km 60%-ot evett meg. 78kg vagyok. Domb nincs csak hídon megyek át Budapesten.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#944) thomas77 válasza bencze (#943) üzenetére


thomas77
senior tag

Én most olyan 90 kg körül vagyok. Híd az nekem is volt. A hegymenet pedig a Szépvölgyi úton fel a Daubnerig.
Eco mód csak akkor volt kikapcsolva amikor felfelé mentem.
Szóval nálam remekül működik.

(#945) z67


z67
őstag

Tört már el valakinek az a kis műanyag, ami az összecsukó mechanikát biztosítja? Az a ráfordítós. Van megoldás?

(#946) Flashy válasza z67 (#945) üzenetére


Flashy
veterán

mindent lehet rendelni hozzá netről, ebay és aliexpress tele van eredeti, továbbfejlesztett vagy nyomtatott alkatrészekkel. de sokan azt mondják hogy nem olyan lényeges az a biztosító.

(#947) z67 válasza Flashy (#946) üzenetére


z67
őstag

Magam is úgy vélem, nem is értem miért ilyen rigid műanyagból készült, nyilván az esztétika oltárán áldozták be. De ha jól van beállítva a mechanizmus, akkor szerintem nem csukódhat össze.

Milyen néven futhat ez amúgy, ha rendelne az ember?

(#948) Flashy válasza z67 (#947) üzenetére


Flashy
veterán

keress arra alin hogy "m365 ring".

(#949) z67 válasza Flashy (#948) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen!

(#950) thomas77


thomas77
senior tag

Vettem egy telefon tartót a kormányra. Nagyon szuper, de 5 colos készülék nem fér bele rendesen.
Előtúrtam egy régi 4 colosat, de azon 4.2-es android van, így nem megy rajta az M365 tools. Szereztem egy 4 colos android 7.0-ás készüléket, de arra sem telepíthető. Azt írja hogy az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval.
Mi lehet a gond? A kijelző felbontás?
Milyen androidos telefonnal menne a progi, ami kisebb mint 5 col?
Ti milyennel használjátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.