Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) tothferke válasza Jhonny06 (#630) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Szia Jhonny06! :)

..65%-nál már - persze Érden, ott is Parkvárosban, emelkedős részeken !! - bizony, bizony érezhetően csökken a teljesítmény!! :) ...persze emelkedőnek felfelé :D :D ...ha végre-valahára megérkezik a kamera, akkor teszek fel pár videót :D :D

(#652) kissady


kissady
tag

Aki Decathlonos defektgátló szalagot tett a gumiba annak volt azóta defektje? Ér valamit?

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#653) Attipatti válasza tothferke (#649) üzenetére


Attipatti
tag

Nem annyira elvadult ötlet. Kb minden dji dronban alap funkció. Vegyel egy sparkot pl.

(#654) orangez válasza koxx (#641) üzenetére


orangez
csendes tag

Nyugodtan vedd meg! Én is pont 110kg vagyok és 22km az eredmény!

Nagyon gyors proci, iszonyat videókari, végtelen vinyó...

(#655) tothferke válasza Attipatti (#653) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Szia Attipatti! :)
:D :D ....köszönöm, a "halálos" nyugodtsággal adott válaszod :D :D ...az 5letet is köszi ! :)

(#656) Jhonny06 válasza kissady (#652) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem egyelőre tart, bár azóta csak 2-3X használtam. Valószínűleg nem fog elengedni, de a gyári belső nagyon silány minőségű. Én pl. nem mentem bele semmibe, csak simán megrepedt, pedig alig használtam a rollert.

(#657) #30814464


#30814464
törölt tag

[link]Sziasztok, pénteken vérkezett meg az M365.
Egy napig tökéletesen ment, éjszaka a töltőn volt. Másnap jó 140kg-al terhelve (én+barátnő) teli akkuval elindultunk a 3.kerületből a nyugatihoz de a jászain megadta magát, kikapcsolt.

Hazahoztam taxival, töltést nem veszi, meg sem nyikkan. Szétszedtem, látszatra minden rendben van, akku le majd vissza, semmi reakció. Töltőn hagytam, felpörgött a tápban a venti majd visszadugtam az akku packot, füstölt egy nagyot a csati miközben 230v-on volt.

Az lenne a kérdésem hogy mi mehetett tönkre benne? Tudom hogy nem erre van tervezve és túl lett hajtva de gondoltam ennyit csak kibír, szinte csak egyenes terepen mentem vele illetve lefelé.

A második pedig hogy mindenkinek ilyen akku packal van szerelve vagy ez valami nagyon kínai akku?

[kép 1]
[kép 2]

[ Szerkesztve ]

(#658) #30814464 válasza #30814464 (#657) üzenetére


#30814464
törölt tag

(#659) oris válasza #30814464 (#657) üzenetére


oris
aktív tag

Felpörgött a tápban a venti??? Biztosan Xiaomi M365-ről van szó?

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#660) Ndruu válasza #30814464 (#657) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez megint a másolat M365. Sajnos ez nem eredeti Xiaomi termék, hanem az Rcharlance féle utánzat. Ezek szerint gyengébb a vezérlője is... :(

Xiaomiban lila cellák vannak (ha jól emlékszem LG gyártmány).

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#661) #30814464 válasza Ndruu (#660) üzenetére


#30814464
törölt tag

Szuper, akkor átvertek.. Kuka?

(#662) Ndruu válasza #30814464 (#661) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor ezek szerint nincs rajta sorozatszám, se Xiaomi (MI) jelölés?

Hol vetted? Ha boltban, akkor vissza vele azonnal, ha valahol aprón, akkor marad a javítási kísérlet.

BMS (vezérlő elektronikát) Aliexpressről lehet venni, van itt olyan, aki már rendelt. Ha az akku is sérült, az szomorú, mert önmagában az akkupakk 215$.

Utolsó lehetőség, alkatrészenként eladni...

Harrrr!!!!

(#663) Attipatti válasza #30814464 (#657) üzenetére


Attipatti
tag

A képek alapján szerintem ez nem eredeti xiaomi m365 roller.

(#664) hunluki válasza #30814464 (#661) üzenetére


hunluki
senior tag

Hol vetted? Jó lenne tudni hogy honnan ne :)
Nem mintha már -nekem- nem lenne mindegy, de ha lassan 3 hónap után ideér és kiderül hogy kamu akkor pöppet kiakadok :)

(#665) Jhonny06 válasza hunluki (#664) üzenetére


Jhonny06
veterán

Van 1-2 itthoni bolt, ami kamut árul, meg ha használtan veszed aprón, akkor nem árt vigyázni. De ha ismert, hivatalos helyről rendelted, akkor nincs miért aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#666) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hivatalosan, ha nem összecsukva szállítom a rollert tömegközlekedési eszközön, akkor kell rá bicikli pótjegyet venni, vagy ez hogy van szabályozva?

(#667) koxx válasza Jhonny06 (#666) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bringára kell csak, rollert simán viszik ahogy látom. Bár nem tudom mi a hivatalos álláspont.

(#668) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Újra elkezdett gyorsan merülni a roller, 65%-ra merült 100-ról 5 kilométertől. Összefoglalnátok miket nézzek meg rajta?

(#669) _ATi_1 válasza Jhonny06 (#666) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia.
Vonatra ez a hivatalos álláspont:

"Egykerekű jármű vagy kisméretű, 20' vagy annál kisebb méretű kerékpár díjfizetés nélkül szállítható, amennyiben az utas a kézipoggyász tárolására szolgáló helyek valamelyikén, a többi utas zavarása nélkül el tudja helyezni."

Tehát fel lehet vinni ingyen, szoktam is látni M365-öt. Én is pont most akartam rákérdezni ennek a gyakorlati részére: ha valaki vonatozik vele, mennyire macerás? Nekem egy ES2 van, napi szinten vonatozok de még sosem vittem magammal.

(#670) Zoo123 válasza _ATi_1 (#669) üzenetére


Zoo123
senior tag

Vonatoztam már az M365-el, nem kellett rá kerékpárjegy.
Sajnos a roller elég hosszú kb 1 méter, úgyhogy nem fér el két egymás melletti szék mögött, jópár centi kilóg, úgyhogy a többi utas zavarása nélkül vagy a kerékpárszállító részen, vagy a peronon szoktam vele utazni.
Ülőhelyre beülni nincs pofám vele, összecsukva felállítva elférne, de a kormány túl széles és beleakad mindenbe.
Ez a roller sajnos nem az a típus amivel problémamentesen lehet tömegközlekedni.
Vonaton/villamoson peronon, buszon kerekesszékes helyen vagy a csuklósrészen a falnak támasztva lehet vele problémamentesen elférni. Ha nem akadályoz senkit a szabad le és felszállásban akkor nincs gond.
Reggeli zsúfolt jármű szerintem felejtős, van hogy én sem férek fel a járműre, nemhogy a roller.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#671) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Ti hol és hogyan tároljátok a rollert? Nem lenne érdemes egy páncél zárka neki?

Ezt nézzétek:
http://player.hu/tech-3/ezutan-ketszer-is-meggondolod-hogy-tarts-e-elektromos-rollert-a-szobaban/
[link]
Elég para azért...

[ Szerkesztve ]

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#672) Ndruu válasza tom956ster (#671) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szobában.

Ezzel az erőval az összes mai modern eszköznek külön páncélszekrény kellene.
Ultrabook, tablet, telefon, elektromos járművek, ezek közül legalább kettő biztosan van egy modern háztartásban.

Nyilván, az esély megvan rá, hogy bármelyik elromlik és kigyullad, de a cikk célja szerintem csak a félelemkeltés. A videó önmagában simán csak érdekes, egy ekkora tűz porral oltóval (A-B-C oltó) még simán olthatónak tűnik.

Harrrr!!!!

(#673) slapec


slapec
tag

Sziasztok! Csatlakoznék én is az M365 tulajok közé. Pár órája hozta meg a UPS a rollerem, és lenne a működésével kapcsolatban egy kérdésem, amiről sehol se olvastam eddig.

Úgy érzem, hogy amikor elfordítom a kormányt, akkor van három fix pont, amikre "beugrik" a kormány. Ez ilyen kb -45°, 0° és +45° környékén érezhető. A két szélső érték még az előtt van, hogy ütközésig elfordítanám a kormányt. Mit gondoltok, ez a természetes? Nálatok is így működik?

Köszönöm!

(Eddig egy Oxelo rollerem volt, elég nagy a technológiai ugrás, de a kormány ott tök simán járt)

[ Szerkesztve ]

(#674) Ndruu válasza slapec (#673) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Üdv a klubban!

Teljesen természetes, bár elsőre valóban furcsa. Menj egy próbakört egy csöndes kis utcában addig, amíg meg nem szokod a rollert és a kezelését. Hamar rá lehet érezni.
Ezzel a "beugrással" jobban egyenesben tartja a rollert, kisebb kanyarokat a gép döntésével is be lehet venni.

Harrrr!!!!

(#675) slapec válasza Ndruu (#674) üzenetére


slapec
tag

Köszönöm! Este letelepedek az Aldi parkolóba, ameddig le nem merül az akku :D

(#676) Attipatti válasza slapec (#675) üzenetére


Attipatti
tag

Közel fél éve csapatok vele de ez új nekem. Én nem vettem észre ezt a bekattanást. :-)
Szerk: most megnéztem nekem nem kattan, tök simán jár oldaltól oldalig.

[ Szerkesztve ]

(#677) Jhonny06 válasza tom956ster (#671) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez kb. olyan, mint az 1 millióból 1 db kigyulladt mobil, felesleges ilyeneken aggódni.

(#678) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Használ valaki telefon tartót a rolleren? Ha igen, tudnátok típust ajánlani?

(#679) slapec válasza Attipatti (#676) üzenetére


slapec
tag

Érdekes. Gondoltam rá, hogy hátha hamis verziót kaptam, de minden sorszám klappol, jelzések, logók megvannak. Előfordulhat, hogy változtattak ezen egy későbbi revízión, vagy lehet csak simán egyes példányoknál jobban érezhető (?).

Menet közben úgy tűnik annyira nem zavaró. Attól tartottam, hogy nehézkes lesz a finom manőverezés vele.

(#680) m4rk.89 válasza _ATi_1 (#678) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Hello! GUB G85-öt használ nagyon sok felhasználó, elég jó cucc.

(#681) _ATi_1 válasza m4rk.89 (#680) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi, meg is rendeltem. :)

(#682) m4rk.89 válasza _ATi_1 (#681) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Van a dobozban felragasztható "bügyök" a tartó sarkaira, azt ne felejtsd el felrakni.

(#683) oris válasza slapec (#673) üzenetére


oris
aktív tag

Szia, az akadás amiatt van, hogy túlságosan szorul a kormány csapágya/golyóskosara. Picit lazíts rajta, meglátod, teljesen kisimul a kormányzás.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#684) hunluki


hunluki
senior tag

MEGÉRKEZETT!!! Júni elsejés gearbest rendelés.

Ez hatalmas... mentem vele egy pár kört a környéken és wow. Konstans vigyor az arcomon azóta is :D

Este már megyek is vele melóba, feltettem töltőre. A kérdésem az volna hogy töltéskor kikapcsolt állapotban tettem fel tölteni, viszont így az appban nem tudok csatlakozni hozzá. Be lehet kapcsolni töltés közben? Vagy célszerű kikapcsolva tölteni?

(#685) Ateszpapa válasza hunluki (#684) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Töltés közben nem engedi bekapcsolni.

(#686) Attipatti válasza Ateszpapa (#685) üzenetére


Attipatti
tag

Dehogynem. Simán. Mindegy neki. Mondjuk én is kikapcsolva töltöm általában, de nem probléma bekapcsolva sem. A BMS teljesen külön elektronika.

(#687) hunluki válasza Attipatti (#686) üzenetére


hunluki
senior tag

Köszönöm :)

ps: a vigyor azóta is fix :DDD

(#688) Ateszpapa válasza Attipatti (#686) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem nem engedte bekapcsolni töltés közben, hiába nyomtam.
Ezek szerint javították a többivel együtt.

(#689) Ndruu válasza oris (#683) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem, szerencsére nem szorul. Mutatom videón, -45°, 0°, +45°-os szögekbe "kattan" be.

Harrrr!!!!

(#690) slapec válasza Ndruu (#689) üzenetére


slapec
tag

Detto ugyan ez nálam is, ahogy a videódon.

(#691) Attipatti válasza Ndruu (#689) üzenetére


Attipatti
tag

Érdekes... :-) Kiváncsi lennék mi kattan be. Ki van reszelve valami pöcök, vagy csak fordítva raktak össze valamit benne? Elvileg ez iratlan szabály minden járműnél, hogy a kormány szabad mozgását semmi nem akadályozhatja. Egy autó pl így nem menne át a vizsgán. Mondjuk tényleg sokféle verzió létezik ebből a rolerből. Aki szétszedte a motorját azok azt mondják hogy legalább 4 féle tök más motorral hozták ki őket.

(#692) hunluki


hunluki
senior tag

Na meglett az első munkába járós tapasztalat. Nagyon sima, befele 50% aksim marad pedig nyomom neki mint a hülye és nem eco módban. Kicsit hegyről jövök lefelé úgyhogy várható volt egy jó eredmény de ennyire jóra nem számítottam :) Hazafelé már picit húzósabb, dolgozik a gép a lejtőn de felhoz tisztességgel, 38%-al értem haza full töltésről. Ja és 15 perccel hamarabb bent/otthon vagyok mint BKK-val :)

Viszont a kormány nyikorgása már most megvan, gondolom illene beszerezni azt a kis 3D nyomtatott cuccot amit a kormány "csuklójába" lehet betenni.
Abból melyiket érdemes rendelni? Van ami hamarabb itt van? Érdemes több részből álló szettet venni? Gondolok olyanra ami tartalmazza ezt az elemet, hátsó lámpához védő műanyagot, stb?

[ Szerkesztve ]

(#693) zarew


zarew
senior tag

Hajjajj, ha tud valaki tutira passzoló 10" gumit, ami rámegy a felnire szóljon,mert én a 3. gumit dobom ki. Érdekes amit elsőnek rendeltem párban annak az egyik passzolt,a másik nem.

(#694) oris válasza Ndruu (#689) üzenetére


oris
aktív tag

Szorul bizony! Lazíts azon a csapágyon. Nálam is ugyanez volt, amikor túlzott lelkesedésből minden csavart meghúztam.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#695) Attipatti válasza zarew (#693) üzenetére


Attipatti
tag

Mindenképp 10-es kell? Én most ezeket rendeltem. Gyári méret de sokkal jobban meg van erősítve.
https://www.banggood.com/BIKIGHT-8-1_2-X-2-Thicken-Non-slip-Scooter-Tire-for-Xiaomi-Electric-Skateboard-Outer-Inner-Tyre-p-1304394.html?rmmds=search

(#696) m4rk.89 válasza hunluki (#692) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Ezt vedd és innen, 2-t is rendeltem, kötelező felszerelések, baja lehet a rollernek ha nincsenek fent ezek.

Szerintem max. 1 hét mire megjön.

[ Szerkesztve ]

(#697) hunluki válasza m4rk.89 (#696) üzenetére


hunluki
senior tag

Köszönöm, már meg is rendeltem. Hétfő óta van nálam a gép és már 64km van benne :D
Ilyen ez a munkába járás. Kíváncsi leszek meddig bírja így folyamatosan használva. Egyelőre koppkopp gyári gumik hibátlanok, mivel europe verzió ezért van még egy pár ha para lenne, de már itt pihen a lyukacsos tömör gumi is ha ezek elfogytak.

Nagyrészt sima úton megyek, nyilván kellemetlen a kis plusz rázkódás de ennyit nekem megér.

(#698) oris


oris
aktív tag

Pár napja kijött az 1.4.1 firmware. Azt olvasom, nem javasolt a felrakás annak, aki tuningolni szeretné a rollerét, ugyanis blokkolja a downgrade-et és a custom firmware-eket.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#699) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Na, ma meglett a második defektem is (hátsó), kb. 20km-t bírt a foltozás után. :( Összesen kb. 70-80km-t mentem a rollerrel, szóval ez nagyon sovány. Valakinek nincs eladó hátsó gumija? Mintha említve lett volna mostanában.

Amúgy csak a hátsó gumik ilyen szarok, vagy elöl is ugyanilyen van? Mindig azt olvasom, hogy a hátsó kap defektet. Érdemes megtartani a gyárit és feltölteni defektgátlóval, vagy mindenképpen a cserét javasoljátok? Jó lenne valami atombiztos megoldás (oké, ilyen nincs), mert így baromi idegesítő használni, hogy bármelyik pillanatban kiszakadhat a semmi közepén, akkor inkább eladom..

Még annyi, hogy elég a belsőt cserélni? Feltételezem, hogy most sem mentem bele semmibe, csak megint megrepedt. A külső gondolom kvázi "mindegy", hogy milyen, mert általában a belsővel van probléma.

[ Szerkesztve ]

(#700) Ndruu válasza Jhonny06 (#699) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az első defektet én is az első 100 km körül kaptam, pedig töltöttem bele Slimeot (ami a montiban évek óta jó szolgálatot tesz). Egy üveg szétvágta a köpenyt és hiába foltoztam meg, szépen lassan mindig leeresztett, vagy nagyobb ütődések után kiszakadt. A Slime kb. 3 mm-es vágást tud eltömíteni, de ez összességében hosszabb volt ("V" alakú).
Kb. még 100 km-t bírt a foltozás, folyamatos pumpálás mellett, utána vettem bele defektgátló szalagot, azóta azzal megyek. Kopp-kopp, hiba nélkül.

Első kerékkel még nem volt gond nálam.

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.