Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Zoo123 válasza mateus (#349) üzenetére


Zoo123
senior tag

Persze: az európai változathoz alapból jár első hátsó külső+belső gumi, hozzáteszem hogy szükség is van rá! :D
Természetesen ennyivel drágább a roller.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#352) mateus válasza Zoo123 (#351) üzenetére


mateus
senior tag

Igen ezt láttam, de összeszerelésre és a felhasznált anyagok minőségére gondolok, mert kép alapján ugyan nincs, de valaki mintha említette volna, hogy az európai stabilabb.
Persze lehet hülyeség, de jó lenne összehasonlítani.

(#353) mateus válasza m4rk.89 (#350) üzenetére


mateus
senior tag

Szerintem a topik összes látogatója hálás lenne, így bizonyosságot nyerne eme kérdés :D

(#354) Zoo123 válasza Zoo123 (#334) üzenetére


Zoo123
senior tag

Na haverral felraktuk ezt a lyukacsos tömörgumit a hátsó felnire.
Megszenvedtünk vele de egy kis melegítés (forróvízbe áztatás), egy kis folyékony szappan, 2 db rohadterős csavarhúzó és rengeteg ku..anyázás árán felraktuk.

Az első 7 km tapasztalata az hogy:
-A kerék átmérője szemmel láthatóan kisebb mint a ballonos guminak.
-A hatótáv érezhetően csökkent,
-Lomhább lett a járgány
-a vezetési "komfort" mint olyan megszűnt létezni: a legkisebb úthibán is elharapod a nyelved, mintha felnin gurulnál. Ha áthajtok egy 20 forintoson megmondom hogy fej volt-e vagy írás, és ez sajnos nem vicc! :(((

-Nézzük a pozitív oldalát: soha többé nem áll meg a roller defekt miatt...az akkumulátor forrasztás fog széttörni! ;]

Hétvégén még gurulgatok vele pár kilométert, de az eddigi tapasztalatok szerint ez ge..ku...kemény, megy vissza a ballonos gumi belső nélkülire átalakítva, amint kapok egy másik külsőt mert az előző szálszakadt lett és borzasztóan üt.

Útóirat:
Sajnos 2 db-ot rendeltem ebből a szarból, nem kell valakinek a másik amit még nem használtam fel?

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#355) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

1.4.0-ról van már hazai tapasztalat?
Most frissítettem (Mainland China), de csak holnap tudom tesztelni.

Harrrr!!!!

(#356) tom956ster válasza Zoo123 (#354) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Nekem ma lett kész a gumizás. Eléggé oda voltak a kerékpár bolt szervizesei. Mentem vele vagy 100 m azóta. Ráz mint az áram, ráadásul mindkettőt cseréltem a lyukacsos tömörre. Nekem szerintem marad, nem akarok még egy defektet elszenvedni... Jövőhéten teszt lesz. Meg van 4 garnitúra tömlős köpeny jelenleg feleslegesen.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#357) Zoo123 válasza tom956ster (#356) üzenetére


Zoo123
senior tag

A "tömlős köpeny" ha jól sejtem külső gumi belsővel, igaz? Eladnád nekem az egyik tömlős külső gumidat? Szeretném visszaalakítani a hátsó kereket levegősre.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#358) Ateszpapa válasza Ndruu (#355) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Meg vagyok elégedve vele.

Vezérlő csere után frissítettem, már azt rakta fel.

Régebben írtam, hogy ECO módban a párom gyorsabb volt mint én rollerrel.

Nos most úgy száguld, hogy legtöbbször azt használom takarékosságból.

Úgyhogy szerintem az előző kontrollerem gyári hibás is lehetett, mert közel sem vitt így mint most ezzel az újjal.

(#359) m4rk.89 válasza tom956ster (#356) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Én is vennék egyet. Belső gumid van hozzá?

Lyukacsos tömör gumit első kerékre tennék fel. Ellenjavallatok?

(#360) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

4 darab lyukacsos tömör gumi Budapesten eladó azonnali átvétellel. Érdekel valakit? 4500 / darab

(#361) Sz.Péter válasza m4rk.89 (#359) üzenetére


Sz.Péter
tag

A motor károsodhat,és a vezérlés,meg a váz.

(#362) tom956ster válasza Sz.Péter (#361) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Ezt majd a hosszútávú tesztek igazolják vagy cáfolják....

Ma mentem szintén pár 100m-t a rollerrel (elől - hátul lyukacsos tömör). Ha egy átlagos járdán gurulok Salgótarjánban, és azt mondom viselhető, akkor szerintem az ország többi pontján is hasonló vagy csak kicsit rosszabb a komfort. Ha egy új kerékpárutat veszünk alapul, oda meg tökmindegy.

Ha a váznak baja lesz a tömör gumitól, akkor ott már baj van... a motorban károsodást szerintem szintén nem tesz. Egyedül a kerékcsapágyak használódnak majd el hamarabb, de ez sem az első 100 km-en várható.

Az elektronika más tészta. Szerintem vannak már tömörrel tapasztalatok külhonban, ott lehetne okosodni, hátha írnak valami biztatót vagy elszomorítót :(

Mindettől függetlenül nem tartom szerencsésnek az eltérő köpenyes kialakítást. Elől folyamatos para a defekt miatt, hátul meg "pattog" az elejéhez képest.

Nekem a full tömör setuppal egyébként sokkal közvetlenebb az irányítás. Negatívum, hogy mintha a tapadás kicsit kevesebb lenne, de ez származik a kerék keményebb gumi keverékéből... gondolom.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#363) m4rk.89 válasza tom956ster (#362) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Mik a tapasztalatok hatótávval full tömör gumikkal?

(#364) tom956ster válasza m4rk.89 (#363) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Sajnos ebben még nincs tapasztalat. Talán majd jövőhéten. Mivel kemény, így a gördülési ellenállása kisebb, szerintem megy annyit, mint gyárival.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#365) m4rk.89 válasza tom956ster (#364) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Nagyon gondolkozom rajta, hogy hátra rakok lyukacsos tömöret... :F

(#366) tom956ster válasza m4rk.89 (#365) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Ha lenne valakinek a közelben és ki tudnád próbálni, akkor viszonylag sok felesleges szop@stól mentenéd magad meg.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#367) Sz.Péter válasza tom956ster (#362) üzenetére


Sz.Péter
tag

Jó egy hete lementem egy padkáról az első egy nagyot bukkant, azóta gyorsításnál,és fékezésnél is kattan vmi az első kerékben.Mindezt Tömlős gumival.Leszedtem a padlólemezt ott minden rendben.Most 723km-nél tartók,és tudom,hogy igen kellemetlen belsőt cserélni,de ahol én járok ott van macskakő,és egyéb finomságok.Persze a váz nagyon erős,de az sem elpusztithatatlan.

(#368) kissady


kissady
tag

Eddig "szerencsém" volt, mivel csak a hátsó gumim eresztett le, ma bekövetkezett, amitől féltem :W : az első is lapos... Hogy tudtátok felfújni az első gumit, mivel sem a kompresszor, sem pedig az autós pumpa nem fért oda a szelephez?

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#369) Ateszpapa válasza kissady (#368) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Adtak hozzá egy csövet, az kell csatlakoztatni és arra a pumpát.

(#370) adamson18 válasza m4rk.89 (#363) üzenetére


adamson18
csendes tag

Ma mentem egy 18,7km-t pesten. 95%-ról indultam. Kb. 85kg vagyok.Lyukacsos valamivel komfortosabb mint a teli tömör. Szerintem 20km feletti hatótáv simán elérhető. Csak volt benne sok megállás indulás.

(#371) kissady válasza Ateszpapa (#369) üzenetére


kissady
tag

Valakinek nincs egy ilyen csöve plusszban? Szívesen megvenném. Mert én sajnos nem kaptam.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#372) Ateszpapa válasza kissady (#371) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Autós boltban bizti lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#373) tom956ster válasza kissady (#371) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Van. De vélhetően azért nem jelentkezik senki, hogy eladja, mivel az az egyetlen van, amit a rollerhez mellékeltek. Nekem sosem kellett, mivel elől-hátul tömörre váltottam, így elvileg nem is kell. Viszont lehet, hogy egyszer vissza kell szerelnem tömlősre. Akkor jól jön majd... így megtartanám. Kerékpár bolt lesz a megoldás, meglehet a legolcsóbb is... ;)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#374) kissady válasza tom956ster (#373) üzenetére


kissady
tag

Egy képet tudsz róla küldeni, hogy mégis milyet keressek? Mert láttam több félét is, de félek, hogy egyiket se tudom belegyömöszölni azon az elcseszett pici lyukon...

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#375) oris válasza kissady (#374) üzenetére


oris
aktív tag

Itt találsz képet az eredetiről is, meg egy barkács változatról is. : https://cebula.online/hulajnoga-xiaomi-m365-zabezpieczenie-opon-odpowiednie-cisnienie-i-latwe-pompowanie/

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#376) Ndruu válasza kissady (#374) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ilyet kellene rendelni, csak még nem találtam.
Ez azért jobb, mint a gyári, mert nem engedi vissza a levegőt. A gyári benyomva tartja a szeleptűt és visszaengedi a levegőt, de ezen a másik fajtán van egy plusz szelep, ami nem engedi.

MOD: Szelephosszabbító néven keressétek, itthon is lehet kapni. 600-900 Ft között van, attól függően, hogy gumi vagy fémszövetes.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#377) oris


oris
aktív tag

Pár perce vettem egy kerékpáros boltban, 990.- Ft volt. Tartja a levegőt, végigfut benne a tű.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#378) mateus


mateus
senior tag

Az elektromos roller is érintett:
Kitiltás Budapesten

(#379) MarQs


MarQs
senior tag

Sziasztok!
Ha ott kell hagyni utcán a kétkerekűt, mindenki a hátsó kerekénél köti le? Nincs valami jobb/kézenfekvőbb, de mégis hasonlóan biztonságos megoldás? Ti hogy szoktátok?

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#380) Ndruu válasza MarQs (#379) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Inkább az első keréknél zárnám le, ahogy itt. Persze ehhez U-lakat kell. Az első kereket nehezebb kiszerelni a kábel miatt.

Harrrr!!!!

(#381) MarQs válasza Ndruu (#380) üzenetére


MarQs
senior tag

Köszi a választ!
Én is az első kerék/kormány környékén agyalok! Találtam egy viszonylag hosszú, de keskeny U-lakatot! Épp akkora, amiből még nem lehet kibújtatni a rollert, így ezzel elég lehet szimplán a kormányrúdnál lekötni. Utána elvileg se fölfelé, se lefelé nem tud leugrani a lakat. Puding próbája persze az evés, szóval, holnap tesztelem az árut, aztán meglátom jól gondolom-e... :)

A linkelt videóval már találkoztam, de nekem nem elég meggyőző - mindenesetre köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#382) tom956ster válasza MarQs (#379) üzenetére


tom956ster
aktív tag

A lakatos videó alapján én is elmentem a helyi bringa boltba, adjanak nekem egy lakatot de izibe... aztán a vége az lettt, hogy nem lett lakat. Ez lett:

Ugya szempont volt, hogy széleskörben használható legyen, de ne egy cérnaszál vastagság és a kormány oszlopon kapjon helyet. A bolt javaslatára rendeltem egy felrögzíthető AXA "lakatot", ami egy sodrony valójában. Nagyon helytakarékos, nem súlyos, de nem is nejlonból van. Eddig mindenhol tudtam rögzíteni (de jellemzően mindig a hátsó kereket fűzöm át!). Elég baráti ára volt... szerintem megérte. A legjobb, hogy a tartója a mi kormány oszlopunkra is stimmel, mivel az ugye nem egy henger (kör szelvényű cső), hanem ellipszis, így keresgéltek egy darabig, mire meglett a fenti nyertes! Léezik hosszabb verzióban is, ez a 60/12-es méret.

Link kedvcsinálónak: [link]

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#383) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Esetleg Ninebot ES1-et próbált már valaki a Xiaomi mellett? Nem igazán találok normális összehasonlítást, érdekelne hogy a gyakorlatban melyiknek milyen előnyei és hátrányai vannak egymáshoz képest. Csak ES2-vel találtam összehasonlítást, de úgy látom inkább az ES1 van vele egy árkategóriában.

(#384) wood


wood
csendes tag

Fiúk, Lányok!

Úgy alakult, hogy más projekt miatt megválok a gépezettől.
- M365 Fekete szín EU verzió
- 2 biztositékos, fut rajta a CFW ( 200CFW_W van rajta)
- összesen 62km-t futott!!
- hibátlan sérülésmentes ( ma javítottam hátsó defektet, zsír új külső-belső)
- töltővel, 2db külső, 1db belső gumival
Csatolok képet az adatokról.
Irányár: 115ezer

KÉPEK ITT

[ Szerkesztve ]

(#385) Attipatti válasza _ATi_1 (#383) üzenetére


Attipatti
tag

ES1 re nem érdemes váltani. Lassabb, gyengébb. ES2 az már nem rossz első hátsó teleszkóp, erőben is rendben van legalábbis papíron. A hatótáv persze kevesebb...

(#386) _ATi_1 válasza Attipatti (#385) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Viszont ahogy látom, árban nem egy kategória az ES2 és az M365.
Egyébként nem váltani szeretnék, még most venném az első rollerem. :)

(#387) Ateszpapa válasza _ATi_1 (#386) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Wood jó árban adja a rollerét...

Más:

Nincs valakinek közéspső kerete?
Nincs 3d nyomtatós ismerősöm, és lötyög a kormányrúd.

Átvennék 1 darabot, ha lenne valakinek pluszba.
Csak a ruszkiktól lehet ezt rendelni?

(#388) Attipatti válasza Ateszpapa (#387) üzenetére


Attipatti
tag

Textil ragasztószalag. Egy réteg és nem lötyög. Két réteg feszes. Nekem 2 hónapja tart. :-)

(#389) Zoo123 válasza Ateszpapa (#387) üzenetére


Zoo123
senior tag

Sokfelé árulják: Ebay, Aliexpressz, stb. "Xiaomi m365 parts" hívószóra keresve találsz mindenfelé.

Attipatti: Persze textilszalag, vékony szivacsdarab, szigetelőszalagdarab, stb is megfeleő :K

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#390) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Köszi a tippeket, megoldom inkább házilag. :)

(#391) kissady


kissady
tag

Van egy eladó rollerem, Gearbestről vásárolt, első kerék lapos, szerintem belső defekt, amúgy teljesn üzemképes. Képet holnap tudok feltenni róla. Kb 300 km-t mentem vele, hátsó belső gumi vadonat új. Előreutalás esetén ingyen postázom. 80.000Ft. Helyileg Győrben megtekinthető.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#392) steve1977


steve1977
tag

Sziasztok, a májusi akcióban rendeltem egy M365-öt a Gearbest-től. Sajnos még fel sem adták. Ha valaki rendelt már onnan, mi a tapasztalat, mennyi idő alatt postázzák és mire ér kb ide?

(#393) oris válasza steve1977 (#392) üzenetére


oris
aktív tag

Szilveszterkor rendeltem, február 9 volt az érkezés napja.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#394) Ateszpapa válasza steve1977 (#392) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Én még ebben úgymond szerencsés voltam, másfél hónap alatt megjött.
Február elején rendeltem, március közepén hozta az UPS.

[ Szerkesztve ]

(#395) kissady válasza kissady (#391) üzenetére


kissady
tag

ELKELT!

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#396) Ateszpapa válasza reewer (#316) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Visszavitted, lett valami belőle?

(#397) reewer válasza Ateszpapa (#396) üzenetére


reewer
aktív tag

Hali!

Csak ma ment nekik email arról, hogy hamis és kérjük vissz a cash-t. Érdeklődve várjuk a választ, jövő héten biztosan bemenyünk. (2 rollert vettük :)) )

Már nagyon vágyakozom az eredeti cuccra :C

Si vis pacem, para bellum.

(#398) Ateszpapa válasza reewer (#397) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem értem, hogy miért de jól elhúztad a dolgot. :F
Még ha nem Xiaominak hirdetnék, akkor okés, de így...csaló banda!

(#399) m4rk.89 válasza steve1977 (#392) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

50 pár nap mire megjön fizetéstől számítva.

(#400) steve1977 válasza m4rk.89 (#399) üzenetére


steve1977
tag

Köszönöm mindenkinek a választ, remélem jövő héten már végre feladja a gearbest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.