Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kissady


kissady
tag

Valakinek frissült a Tomtop oldalról rendelt roller rendelése?

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#552) efegyke válasza kissady (#551) üzenetére


efegyke
tag

az enyém nem. on hold...
de figyelem a topicot is egész nap.csak nem akartam én beirni először.Ha tényleg igaz az hogy magyar raktárból küldik akkor szerintem hamarabb megkapjuk minthogy frissülne a szállitási infó.

szerk. én a 234. darabot rendeltem szóval elvileg jut belőle.elvileg

[ Szerkesztve ]

(#553) tothferke válasza kissady (#551) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Sziasztok!

Én tegnap ráírtam a TOMTOPra, h mizu! Ezt a választ kaptam ma reggel :

"We are sincerely sorry to inform you because there was something wrong with the product of our supplier before, so you may not receive your order right on time as we original planned. Would you like to wait for some days? Our product will arrive at the warehouse within 5 business days. We will then arrange the shipment as soon as possible. And if you do not want to keep waiting, we can cancel your order and refund your money right away. "

"Őszintén sajnáljuk, hogy tájékoztatjuk Önt, mert korábban volt valami baj a szállítónk termékével, így nem kaphatja meg a rendelését időben, ahogy az eredeti tervünkben szerepel. Szeretne néhány napot várni? Termékünk 5 munkanapon belül érkezik a raktárba. Miután a lehető leghamarabb elintézzük a szállítmányt. És ha nem akarja, hogy várakozzon, akkor törölheti a rendelését, és azonnal visszatérítheti a pénzét."

Én várok még pár napot, de qrvára nem értem miért csinálják ezt. Ezt játszotta el a Banggood is!....aaahhhhrrrr

(#554) efegyke válasza tothferke (#553) üzenetére


efegyke
tag

köszi.én is kivárom.

(#555) miszabo


miszabo
csendes tag

Gyorsan leírom, hogy nyoma legyen:
Egyik kollégám is vett m365-öt, de kb. 2 nap múlva megállt, se kép, se hang, be sem lehetett kapcsolni. Szétszedte, mert először az akkupakkra gondoltunk, hogy ott lesz a hiba. Villogott rajta egy kék led, de ezen kívül semmi probléma nem volt vele. Megnyomtuk az akkupakkon lévő gombot, erre egy piros led felvillant, majd folyamatos kékbe ment át a jelzőfény. Utána sem lehetett bekapcsolni. Nézegettük a kontrollerkártyát, semmi. Aztán hosszan nyomtam a bekapcsoló gombot és azt vettem észre, hogy valami melegszik a kontroller kártyán. Egy induktivitás volt rohadt meleg. Ha nem nyomtam a gombot, akkor semmi probléma nem volt. Az induktivitás mellett volt két kis kerámia kondi. Rámértem, rövidzár. Kiforrasztottuk a kettő közül az egyiket, mivel párhuzamosan voltak. Elsőre sikerült a rosszat leszedni. Utána be lehetett kapcsolni a rollert.
Megint egy 1 forintos alkatrész hibája okozott problémát.

(#556) hunluki


hunluki
senior tag

Június elsején rendelt M365 gearbestről július elsején payed-ről packed állapotba került. Juhúúú, karácsonyra talán ide is ér :)) :DD

Mindeközbe az első kerületbe betiltották az elektromos rollereket a járdán... Na ki találja ki hogy hanyadik kerületbe dolgozom? :D

(#557) Jhonny06 válasza hunluki (#556) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért az elég nyugis környék, lazán lehet krúzolni. Bringával se hajtasz fel a járdára.

(#558) hunluki válasza Jhonny06 (#557) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze, alapvetően kultúrált közlekedési eszköznek tervezem. A tiltás is inkább a "részegen felállok a segwayre mert az buli és befejelem a sétálóutcán a nénit" jellegű emberkék ellen van és személy szerint én is pártolom.

Kéne valami értelmes szabályozás, tanfolyam, valami papír amit ki kell váltani max évi párezer forintért vagy hasonló megoldás.

(#559) Obnoxious válasza tothferke (#553) üzenetére


Obnoxious
csendes tag

Jó tudni.. nekem mindig azt mondják, hogy holnap küldik. 2018-06-25 -én rendeltem meg 3 napos kiszállítással a TomTop-ról.

(#560) tothferke válasza Obnoxious (#559) üzenetére


tothferke
csendes újonc

..183-ik voltam a rendelésnél :D ...látod...ezt írták :D ...ha nem jön akkor feladom!! :D ...akkor robogózok tovább ! :D ...égetem a fosszilis üzemanyagot :D :D

(#561) hunluki


hunluki
senior tag

Shipped out: Your GearBest Order for Original Xiaomi M365 Folding... is on the way :DD

[ Szerkesztve ]

(#562) steve1977 válasza hunluki (#561) üzenetére


steve1977
tag

A május 24-ei gearbest M365 rendelésem nekem is ma reggelre került feladásra. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő múlva érkezik meg.

(#563) Zoo123


Zoo123
senior tag

Ejj-ejj nem bírja ez a roller ezeket Budapesti utakat, ma újabb 4 akkumulátor érintkezőt (a kis fémfülek amik az akkucsomag tetején rá vanak forrasztva a nyákra) forrasztottam meg mert elrepedt. Ki kell találni valami végleges megoldást, mert a rázkódástól előbb-utóbb az összes akkumulátor érintkező el fog törni.
A hátsó sárvédő is nyiszog, most nézem azon is van egy 4-5 cm hosszú repedés keresztbe, azt megműanyagozom, remélhetőleg még bírja egy darabig.

Most tartok 950Km-nél, még a héten meglesz az 1000!
A hibalista eddig:
-----------------------
430 Km-nél hátsó kerék deffekt, majd 450 újra (új belső),470-nél újra deffekt.
480-520 Km hátsó kerék belső nélkülire alakítva működött, majd szálszakadt lett--->kuka.
Azóta hátsó kerék tömörgumi, nem lyukad ki, cserébe olyan komfortos mintha fakeréken gurulnék.
670 Km-nél leszakadt 1 akkumulátor érintkező, megjavítottam, remekül működik
720 Km-nél első kerék deffekt, megragasztottam plusz a külső gumi belső felébe ragasztottam a belsőgumi anyagából 1 csíkot így a futófelületen vastagabb lett a külső gumi, remélhetőleg így kevesebb defektem lesz, azóta is jó.
948 Km-nél leszakadt 2 újabb akkumulátor érintkező +3 db már félig berepedt, azokat is javítottam, akkumulátor és az alsó burkolat közé ragasztok szivacs csíkokat hogy az akkumulátor kevésbé rázkódjon, hátha megoldja a problémát.

Itt tartok most, éves futásteljesítmény várhatóan 1500 Km lesz, akkumulátor várható élettartama kb 5000 Km.
Még mindig imádom a rollert de ha most kéne venni már csakis összteleszkóposat néznék, azokkal remélhetőleg kevesebb a probléma.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#564) kissady


kissady
tag

Tomtop rendelésre válaszoltak... There was something wrong with the product in transit before, so the supplier send us another batch of products. Would you like to wait for some days? Our product will arrive at the warehouse within 5-7 business days. We will arrange the shipment as soon as it arrives. Please be patient and wait for a few days. We send you some points as compensation. How do you think?

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#565) efegyke válasza kissady (#564) üzenetére


efegyke
tag

akkor ez praktikusan azt jelenti hogy jövő hét kedd-szerdára érkezik be a raktárba...Jó lenne...

(#566) kissady válasza efegyke (#565) üzenetére


kissady
tag

Szerintem ez csak egy sablon üzenet volt, jelzem, ha változás áll be.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#567) Sz.Péter válasza Zoo123 (#563) üzenetére


Sz.Péter
tag

Sztem a hátsót is csináld meg ahogy az elsőt.Én is kb 1000km-nél tartok,elég sok rossz úton haladva,de az akku érintkezőim még nem szakadtak el,viszont tömör gumit se használtam.Nálad,mennyi volt eddig a teljes feltöltés,nálam eddig 39.

(#568) Zoo123 válasza Sz.Péter (#567) üzenetére


Zoo123
senior tag

Szóval te átlagosan 25 Km-t megtettél egy feltöltéssel, ergo mindíg Eco módban használod?

Már megérkezett az új hátsó külső-belsőm, ha lesz egy kis időm akkor megcsinálom annál is a "defektvédelmet".
Eddigi teljes feltöltések számát írja valahol az alkalmazás?
Alattam átlagosan 15 Km-t megy egy feltöltéssel (20Km/h átlag, sok lassítás gyorsítás, 90Kg súly) és 964 Km-nél járok, tehát kb 64 teljes feltöltésen vagyok túl.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#569) Sz.Péter válasza Zoo123 (#568) üzenetére


Sz.Péter
tag

A 850W-os cfw-vel megyek, vegyesen eco,és normál módban,cc 370km.óta.Nálam az app majdnem 26km az átlag,de 83kg vagyok,és a gyorsításnál mindig rásegítek lábbal+50-95%között töltöm.Igen írja a battery infonál.

[ Szerkesztve ]

(#570) oxio


oxio
újonc

Sziasztok,

M365 vásárlásán gondolkodom, végigolvastam a forumot, és két kérdés merült fel bennem, remélem tudtok segíteni.
Elég dimbes-dombos részen lakom, a roller nem lenne napi használatban, de az indulás után kb. 400m alatt lejt az út kb 35-40m-t. Az érdekelne, hogy ha fel van töltve 100%-ra, akkor lefelé a visszatöltés okozhat-e bármiféle problémát az akkunak? Illetve, hogy a 75kg-at felviszi-e ezen az emelkedőn?
Köszönöm ha tudtok segíteni.

(#571) toka96 válasza oxio (#570) üzenetére


toka96
tag

üdv,

Ha a visszatöltést weak-re állítod, akkor elvileg nem lesz probléma a 100%-os gurulással.

Az emelkedő meg a %-tól függ.. Én egész szép hegyeket másztam már meg vele, de nyilván nem hegymászásra van a roller.

-- Dani --

(#572) toka96


toka96
tag

Remaining percentage: 100 %
Battery level: 7822 mAh
Design capacity: 7800 mAh
Battery voltage: 41.33 V
Battery temperature 1: 26°C
Battery temperature 2: 26°C
Full cycles: 8
Charge count: 22
Production date: 17-06-02
Battery S/N: 3JBGJ17F2D1662
BMS version: 1.1.5

C01: 4,125 V
C02: 4,130 V
C03: 4,111 V
C04: 4,130 V
C05: 4,132 V
C06: 4,142 V
C07: 4,141 V
C08: 4,142 V
C09: 4,141 V
C10: 4,140 V

Szerintetek így normális?

[ Szerkesztve ]

-- Dani --

(#573) Sz.Péter válasza toka96 (#572) üzenetére


Sz.Péter
tag

Úgy tűnik igen.

(#574) oxio válasza toka96 (#571) üzenetére


oxio
újonc

Köszönöm, remélem nem lesz gond a lefelé menettel.

(#575) kissady


kissady
tag

Tomtop oldalon a terméknél az alábbi áll: 【20th-25th, July In Stock Again】

Július 20-25 között újra raktáron... :S Ettől féltem, hogy az 5 napból 1 hónap lesz... :((

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#576) kissady


kissady
tag

Ennyit arról, hogy magyar raktárból küldik a rollert... de legalább megmozdult a tomtop oldalas rendelésem.
Származás : Lengyelország - Nyomkövetés időigénye: 351 mp
2018-07-09 03:40
Myslowice, Poland, Destination Scan
2018-07-07 07:36
Myslowice, Poland, Arrival Scan
2018-07-07 03:42
Dobra Strykow, Poland, Departure Scan
2018-07-06 21:34
Dobra Strykow, Poland, Origin Scan
2018-07-06 12:29
Poland, Order Processed: Ready for UPS

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#577) efegyke válasza kissady (#576) üzenetére


efegyke
tag

Nekem is Dispatched :)

(#578) hunluki válasza kissady (#576) üzenetére


hunluki
senior tag

Mázlista :D

Number : TH15306148267642
Package status : In transit
frist_vessel:
2018-07-05 09:22:14 Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2018-07-04 15:09:38 Shipping Label Printed.
2018-07-04 15:05:35 Confirmed & Prepared For Packing.
2018-07-03 18:47:06 Order Created.

Legszebb:

Destination: Hungary
Origin: Unknow No Corresponding Track
First vessel Query takes : 1047 MS

Azzal nyugtatom magam hogy karácsonyra tuti ideér :D

(#579) kissady válasza hunluki (#578) üzenetére


kissady
tag

Pedig én 06.27-én rendeltem. A tiédnél miért Ausztráliát ír feladásnak???? :D

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#580) tothferke válasza hunluki (#578) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Várjatok, mert hunluki a Gearbestről rendelte....mi a TOMTOPtól...
Kíváncsi vagyok, hogy valójában mikor kapjuk meg Mi is TOMtól :D

(#581) kissady válasza tothferke (#580) üzenetére


kissady
tag

Én arra is kíváncsi vagyok, hogy ki hozza ki Magyarországon! Mert ha a Magyar Posta, akkor mehetek be érte a postára, ugyanis semmiféle külföldi csomagot nem hoz ki, csak értesítést küld róla, hogy jött csomagom.
Én bízok benne, hogy még a héten megjön.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#582) gzw222 válasza kissady (#581) üzenetére


gzw222
csendes tag

Szia!
Az UPS hozza, az oldalán megtalálod a csomagszám alapján. Nekem holnap hozzák ki.
Szerintem mindegyik webshoppos Kinából Lengyelbe jön vonattal, min.2 hét a vonat út.
Nekem idáig min.6 hét volt mindegyik, ez lessz a negyedik. De volt olyan amire a Geekbuying hat hét után azt írta, bocs mégsincs, talán a jövö hónapban. Az helyet lessz ez, de a TomTop is mondta már májusban, hogy bocs mégsincs.

(#583) efegyke válasza gzw222 (#582) üzenetére


efegyke
tag

Igen UPS hozza ki holnap.beszéltem is az ügyfélszolgálattal mert persze melyik nap nap nem leszek otthon??? na? na? hát persze hogy holnap.

(#584) kissady válasza gzw222 (#582) üzenetére


kissady
tag

Ups oldala szerint holnap kihozzák. Kíváncsi vagyok. Gumival elég jól állok, remélem egy darabig nem lesz rá szükségem.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#585) Ateszpapa válasza gzw222 (#582) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem először Németbe vitték, onnan jött, szintén UPS hozta.
Másfél hónap alatt ideért, igaz én még februárban rendeltem.

(#586) tothferke válasza kissady (#584) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Nektek is ez van a UPS oldalon ??

(#587) kissady válasza tothferke (#586) üzenetére


kissady
tag

Nem mertem írni, azt hittem csak én vagyok ilyen szerencsétlen. Dettó.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#588) hunluki válasza kissady (#587) üzenetére


hunluki
senior tag

Szerencsétlen? :D

Az enyém még valahol Kínában vár hogy hajóra rakják :D (gearbest júni elsején rendeltem).

(#589) kissady válasza hunluki (#588) üzenetére


kissady
tag

Igen, mivel nekem már volt egy rollerem, csak kaptam egy fülest, hogy sikerül olcsón szerezni egy újat kb abban az árban, amennyiért az előzőt eladtam. Aztán azt elvitték, az új meg nem jött meg... így 2 hónapja kocsival járok melózni roller helyett, pedig a legkirályabb cucc amim valaha volt. Pedig rollerrel gyorsabban odaértem mindenhova, mint autóval.

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#590) tothferke válasza kissady (#587) üzenetére


tothferke
csendes újonc

Sziasztok!

Most vettem ár a rollert !!! :DD :DD :DD :DD :DD :DD :C :C :C :C :C

(#591) kissady válasza tothferke (#590) üzenetére


kissady
tag

KB percre pontosan én is, de a UPC oldalán az volt hogy holnap hozzák :D ahhoz képest meglepődtem a futáron. Kár hogy esik az eső

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#592) hunluki válasza kissady (#591) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem pedig... továbbra is Kínában vár :D juhéééééj

(#593) tothferke válasza kissady (#591) üzenetére


tothferke
csendes újonc

...én mentem vele :D ...tetszik :D... a +2 gumi szett meg meglepett, mert nem írták h az is jön vele :D....firmware-t is frissítettem, mert a MI home szólt, hogy az is van :D :D ...guminyomást beállítottam 3,5bar-ra, kormánylötyögés nem vészes, de azért tettem oda bandázst :D ...most töltöm :D

(#594) tom956ster válasza tothferke (#593) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Sok balesetmenteset hozzá! ;)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#595) tothferke válasza tom956ster (#594) üzenetére


tothferke
csendes újonc

köszönöm :D

(#596) Zoo123 válasza tothferke (#593) üzenetére


Zoo123
senior tag

A +2 gumiszettet azért küldik mert hamarosan szükséged lesz rá! :D
Jó, remélhetőleg neked is kibír a gumi 400-600 Km-t defekt nélkül.

Jó rollerezést! :)

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#597) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Nekem is megjött, viszont az app először megtalálta, most már azt írja ki, hogy device not connected, hiába kapcsolom be. Valami tipp? (android)

(#598) Zoo123 válasza Obnoxious (#597) üzenetére


Zoo123
senior tag

Telefonodban milyen Bluetooth van? Legalább Bluetooth 4.1 kell hozzá, a régi telefonommal -Huawei P8 Lite (Bluetooth 4.0)- nekem sem ment, látta a rollert de nem tudott kapcsolódni, miközben haver Samsung telefonjával meg elsőre működött. Azóta lecseréltem a telefonomat, immáron nekem is működik. :)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#599) tothferke válasza Zoo123 (#596) üzenetére


tothferke
csendes újonc

:D :D ...igen, néztem a minőségét :D...eléggé fos :D ...a Banggod-ról rendeltem korábban másik 2 gumi szettet, annak a minősége sokkal-sokkal jobb!...vastagabb az anyaga a külsőnek, sokkal-sokkal jobb a külső gumi belső felületének a minősége és belső tömlő anyaga is jobb! :D ...meg a mintázata is :D :D

[link]

(#600) lkormos333 válasza Obnoxious (#597) üzenetére


lkormos333
újonc

Szia! Nekem is így volt. Aztán átállítottam a MIHome appot Mailand China régióra. Azóta jó. OnePlus 3T a telefonom amúgy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.