Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Attipatti válasza Gomba1974 (#798) üzenetére


Attipatti
tag

https://ebike.hu/termekek/kerek/belso/szelep-alkatresz/szelep-atalakito/105598_noname-90-fokos-szelepatalakito-av/

Ilyet érdemes beszerezni az első kerékhez. A gyári hosszabbítóban nincs szelep ezért mire leszereled az összes levegő kijön. Ebben van egy plusz szelep.

(#802) fogtunder válasza Attipatti (#801) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én a Decathlonban vettem, abban is van szelep, sokkal jobb, mint a gyári.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#803) gzw222 válasza Gomba1974 (#798) üzenetére


gzw222
csendes tag

Szia!
Én ilyet rendelte az első kerék pumpálásához:

https://www.aliexpress.com/item/105mm-Stainless-Steel-Car-Rubber-Durable-Wheel-Flexible-Flexible-Tyre-Valve-Extension-Adapter-Rubber-Truck-Lorry/32854100516.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dV624te

https://www.aliexpress.com/item/4pcs-Metal-Car-Truck-Caravan-Tyre-Wheel-Valve-Extensions-Extender-Caps-Stem-Chrome/32818179201.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dV624te

Nálunk a családban 4 roller van. A nagyobbik fiam blokkolva fékez, nála van a legtöbb defekt.
Valami összefüggés biztos van közte, a kissebik fiamnak még egy sem volt ( 18-16 éves).

(#804) Gomba1974 válasza gzw222 (#803) üzenetére


Gomba1974
tag

Köszönöm.

Már meg is rendeltem az elsőt.

(#805) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Sziasztok! Csatlakoztam én is a táborhoz :) Természetesen rögtön vannak kérdéseim.

Beizzítottam a Mi Home appot, felismerte a rollert, de folyamatosan szétkapcsol és/vagy firmware frissítést akar csinálni de megakad, aztán megint szétkapcsol és így tovább. Amíg ezt csinálja gyakorlatilag használhatatlan. Van-e valami trükk?

A másik, hogy tudtok-e ajánlani 3D nyomtatós céget ahol megcsinálnák az összefoglalóban említett helykitöltőket.

Illetve, hogy deríthetném ki, mikori gyártás, van-e már benne padlóbélés. Vagy ha lecsavarozom, garis marad?

Ha pedig nincs bélelve, akkor mit ajánlanátok házilag erre a célra?

Előre is köszönöm :R

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#806) fogtunder válasza Tomy Yayo (#805) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ne frissíts 1.41-re, egyszerűbb, ha 1.38-on maradsz, könnyebb cfw-t rakni rá, az új fw nekünk nem hozott igazán előrelépést. Segway-Ninebot 4.3-as verzió még felismeri, én azzal használom.

a Lechner Ödön Fasoron van egy 3D nyomtató shop, de már több, mint egy hete nyomtatják a kb. 3 órás melót, a sárvédő tartóra meg valami 10K feletti összeget mondtak, szóval lehetne jobb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#807) Tomy Yayo válasza fogtunder (#806) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Írt valamit, hogy lezár a roller, míg nem friss a firmware. Vagy csak telepítés közbenre gondolt? Mondjuk mindegy, mert úgy ahogy van lehal nekem az egész, folyton megszakad, semmit nem látok a rollerről.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#808) fogtunder válasza Tomy Yayo (#807) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a roller nem tudja, hogy van friss fw, csak az app, ugyanúgy menni fog azzal, amivel kijött a gyárból.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#809) efegyke válasza fogtunder (#808) üzenetére


efegyke
tag

Sziasztok!

3D nyomtatás ügyben a Creative3D nevü céget ajánlom.
Szolnokiak de postázást is vállalnak.Számlás,korrekt cég és nincsenek elszállva az árakkal

creative3d.hu@gmail.com

Én is velük csináltattam a rolleremhez dolgokat.

(#810) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Volt, aki jelezte facebookon, hogy szívesen nyomtat, próbáljátok meg őt. Én is tudok, csak nincs rá időm. Lehet összerakok pár csomagot...

A kormány hézagkitöltővel egyetlen bajom van, hogy bármelyiket nyomtattam, nem ment be a helyére, nem lehet bepattintani a vastag részét.

Harrrr!!!!

(#811) Tomy Yayo válasza fogtunder (#808) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Akkor nem tudom mi a baj de a következőt csinálja újra és újra. Rákoppintok a rollerre, connect now, csatlakozik. Az alkalmazás ekkor kiírja, hogy van új firmware, megnyomom, hogy cancel, erre szétkapcsol a Bluetooth. Mit csinálok rosszul?

Új hibajelenség (amin így szűk egy nap és kb. 10km használat után nagyon kiborultam): nagyon hangos kattogó kerregő hangot kezdett el adni a járgány. A sebességgel arányos az ismétlődése, de nem tudok rájönni mi az. És csak gurulás közben csinálja, ha egyhelyben mozgatom, rázom, akkor semmi. De gurulva már súly nélkül is csinálja.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#812) Tomy Yayo válasza Tomy Yayo (#811) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Közben hazaértem. Feleségem iPhone-jával bezzeg kiválóan működik. Egyszer-kétszer szétkapcsolt már, de alapvetően tartja a kapcsolatot a rollerrel. Az én androidos telóm (huawei p9 lite android 7.0 emui 5.0) viszont továbbra sem képes fenntartani a kapcsolatot. Mindent ugyanúgy csinálok, mint iOS-en.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#813) kissady válasza Tomy Yayo (#812) üzenetére


kissady
tag

Huawei nem barátja a xiaomi cuccoknak. Pl mi band...

Az ész az nem olyan, hogy van, oszt adok... Az vagy van, vagy nincs...

(#814) fogtunder válasza kissady (#813) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nekem P20 pro van, tökéletes vele.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#815) Tomy Yayo válasza kissady (#813) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

1-2 bluetooth xiaomi kütyü van még itthon, azokkal eddig nem volt gond. Igaz, azokat nem mi home appon keresztül kell használni, csak BT csatlakozni (hangkeltők). Nem tudom, ez számít-e.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#816) z67


z67
őstag

Szeretném kérdezni, hogy akinek defektje volt, milyen környezetben használja? Belvárosi szaladgálásnál kell-e ilyenre számítanom? (Nyilván nem hajtok bele mindenféle szilánkba.) Gondolom a padkázás is veszélyes, ha nem teljesen süllyesztett?

(#817) Jhonny06 válasza z67 (#816) üzenetére


Jhonny06
veterán

Budai rakpart + kertvárosban elég jó út, de már többször is volt defektem. Sajnos nagyon jó utakon is ugyanúgy előjön.

(#818) z67 válasza Jhonny06 (#817) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen! Magad javítod, vagy ha elviszed valahova van esély hogy nem cseszik össze? Akkor már érdemes beletenni a Decathlonos defektálló szalagot, igaz?

(#819) fogtunder válasza z67 (#818) üzenetére


fogtunder
nagyúr

meg lehet csinálni otthon is, elsőre nyugtatókat, antidepresszánsokat készíts be.

alapvetően bringaszerelő cuccok kellenek, műanyag gumiszerelő szerszám, imbuszkulcsok, 18-as villáskulcs (meg kalapács, mert kézzel a gyárilag meghúzott anyát nem lehet megmozdítani). leszedni könnyű a régit, első keréknél a szelepet kiszedni a helyéről lehet para, de pár perc volt, vissza aránylag könnyen ment már.
felrakásnál az első oldal simán felmegy, nekem a második csak melegítés hatására, 3-4 percig melengettem hőlégfúvóval alacsony fokozaton, állítólag mikrózni is lehet, az nem volt a garázsban :D
ha első kereket szerelsz, nagyon vigyázz a kábelre, volt már, aki megtörte. egy kicsit lehet kihúzni a vázból, van benne tartalék, de sok kábel így se lesz, én javaslom a kereket kábellel felfelé egy duct tape tekercs tetejére rakni, úgy nem sérül semmi és tudsz rá erőt kifejteni, ami kelleni fog.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#820) z67 válasza fogtunder (#819) üzenetére


z67
őstag

Nagyon köszönöm a leírást, remélem még egy darabig nem fog kelleni :R :R :R

(#821) slapec


slapec
tag

Nyugtató nekem is el kellett volna, mert valami iszonyatos szívás volt rendbe rakni az első kereket. Fizikailag képtelenség volt a szelepet kiszedni a helyéről, úgyhogy kivágtam (elég jó vagyok tetrisben, rubik kockában, és azt a szelepet nem lehetett kilogikázni a helyéről :D). Kicsit meg is reszeltem a lyukat amin kinéz a szelep, így már könnyebb visszahelyezni. Több óra nyomogatás után feladtam, és vettem egy csomag kábelkötegelőt, azzal pótoltam a nem létező 8 kezemet, amire még szükség lett volna a cseréhez. Onnantól már oké volt a folyamat.

(#822) fogtunder válasza slapec (#821) üzenetére


fogtunder
nagyúr

érdekes volt, mert ki nekem is nehezen jött a szelep, vastag imbuszkulccsal nyomtam ki, viszont az újat teljesen flottul be tudtam rakni, azóta se értem, de nem foglalkoztam vele. ha korábban eszembe jut, hogy van otthon WD40 és hőlégfúvó, akkor sokkal gyorsabban végzek. két és fél óra szenvedés után kb. fogni se tudtam a jobb kezemmel.

a gyorskötözőt hova raktad? körbe az abroncs köré, aztán elvégtad, mikor fent volt?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#823) Gomba1974


Gomba1974
tag

Ilyen lett talpszélesítő alucobond szürkére festve csúszásgátlóval. 1 db alucobond lemezt tudok adni annak akinek szintén nagyobb stabilitás kell. Be van rajzolva a kivágandó rész.

(#824) slapec válasza fogtunder (#822) üzenetére


slapec
tag

Magát a gumiabroncsot összenyomtam kézzel amennyire csak tudtam, és rögzítettem így összenyomva a gyorskötözővel. Az első kereken cseréltem ,így nem tudtam hozzá rögzíteni a kerékhez, szóval csak az összenyomásban segített (hasonlóan ehhez: https://www.youtube.com/watch?v=gLpMA1a6ic0). Az gumi már félig rajta volt a kereken. Nem úgy próbáltam meg felrakni, hogy először rögzítettem és utána húztam.

Amikor fent volt, akkor levágtam és kihúztam. Szerencsére leengedett állapotban könnyű volt leszedegetni. 5-6 helyen fogattam így össze.

(#825) Sz.Péter válasza Gomba1974 (#823) üzenetére


Sz.Péter
tag

Jó lett!Örülök,hogy sikerült. :)

(#826) z67


z67
őstag

Másnak is ilyen nehezen pattan rá a kormány biztosító műanyag kallantyuja? Eleinte mintha könnyebben ment volna. Elég merev műanyag, felek eltörik. Lehet megfeszult vagy elmozdult?

(#827) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha valakinek van eladó lyukacsos tömör gumija, légyszi jelezze pm-ben. :)

(#828) thomasa válasza Jhonny06 (#827) üzenetére


thomasa
senior tag

írtam

[ Szerkesztve ]

(#829) Gomba1974 válasza Sz.Péter (#825) üzenetére


Gomba1974
tag

Köszönöm. Az ötlet a tiéd, én csak megcsináltam.👍

(#830) z67


z67
őstag

Tudtok abban segíteni melyik távtartó sablon a legüdvösebb? A 3Dee Store többet is ismer, nem tudom melyiket rendeljem meg tőlük.

Előre is köszönöm!

z

(#831) z67 válasza z67 (#830) üzenetére


z67
őstag

A hozzászólások száma alapján aktív, létező topicban járok, ennek ellenére túl sok segítőkészséget nem tapasztaltam még itt. De nyilván erre való a Google...

(#832) hunluki válasza z67 (#831) üzenetére


hunluki
senior tag

Valószínűleg a kérdéseddel kapcsolatban nem tudnak most éppen hozzászólni mert:

1. nincs ilyesmi tapasztalat
2. már meg lett említve, ez esetben javasolt a kereső használata, illetve a korábbi hsz-ek, összefoglaló olvasgatása
3. egyszerűen nem kockulnak minden nap a topik lakói hanem kint rollereznek a napfényben
4. valóban ott a google, igazán jó barát lehet

Ami miatt viszont nem volna indokolt ez a stílus az az hogy korábban már kaptál választ több kérdésedre is, méghozzá elég korrekteket, szóval nem érzem jogosnak a felháborodásodat.

De csak hogy ontopic is legyek:
Én ebayről rendeltem a curious-joe féle szettet, sajnos nyomtatóm nincs szóval sablon ügyben nem tudok segíteni, viszont ha jól rémlik akkor néhány hsz-el ezelőtt téma volt a 3D nyomtatás.

(#833) z67 válasza hunluki (#832) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm a válaszodat. Általában - és ezt kérlek ne vedd magadra - az a válasz, ami helyre tesz, sokkal hamarabb jön. A sablonnál azért kérdeztem, mert pont úgy láttam, hogy többen csináltattak és jó lett volna tapasztalat, hogy melyik vált be az összefoglalóban lévők közül, illetve ha egyik sem, akkor melyik másik.

Mindettől függetlenül még egyszer köszönöm, hogy válaszoltál!

z

(#834) thomasa válasza z67 (#833) üzenetére


thomasa
senior tag

Amúgy mi az a távtartó sablon? :F

(#835) z67 válasza thomasa (#834) üzenetére


z67
őstag

Kotyog a kormány.

(#836) zarew válasza z67 (#835) üzenetére


zarew
senior tag

Azért leírom, én egy szőrös tesa ragasztószalag csíkot ragasztottam be februárban. Azóta tökéletes. A benne lévő csavarral lehet állítani, hogy a gyorszár hol,és milyen erővel fogjon.Nem értem ezt a 3d-s nyomtatott mizériát, ami persze nagyon trendi és kúúl.
Na itt is van!

[ Szerkesztve ]

(#837) z67 válasza zarew (#836) üzenetére


z67
őstag

Ez jó, megpróbálom.

Sajnos nekem maga a mechanika is totál csálén áll, de már beszéltem a szervizzel ezügyben.

(#838) zarew válasza z67 (#837) üzenetére


zarew
senior tag

Na azért nem ördöngősség beállítani. A fekete imbuszfejü csavarral kell a rögzítőkar feszességét ,beállítani .Belül a kontrollanya van ha állítod ki kell lazítani,majd újra meghúzni. Ha jársz a keleti felé egy perc alatt beállítom ha akarod.A csálésággal nem lehet mit tenni ez ilyen.Ha eltörik, de ehhez extrém agresszívnak kell lenni , lehet hozzá venni utángyártott,de jobb minőségű szettet.

(#839) z67 válasza zarew (#838) üzenetére


z67
őstag

Leadtam alkatrész cserére, mert félek később azt mondják én nyírtam ki. 12 napos, de ez már első nap ilyen volt. Utána - ha meg kell állítani - lehet kereslek, addig is köszönöm szépen a segítséged!

(#840) miszabo


miszabo
csendes tag

Én nem értem ezt a rollert. Ismét fogyasztás növekedést vélek fölfedezni. Ami a kezdet kezdetén volt 30% az most már 39%. 8km, vegyes eco/normál, bruttó terhelés 90kg, 1.4.0 szoftver, 1.15 bms. Ami változott nyárhoz képest az a hőmérséklet. Az akkuk is egyformának néznek ki, kettő modul van aminek a feszültsége 0.05 Volttal tér el a többitől. Nem teljesen értem, hogyan vannak a cellák szétosztva, mert összsesen 10 mért érték van, de 30 cella. Hármasával párhuzamoan lennének kötve?

(#841) hunluki válasza miszabo (#840) üzenetére


hunluki
senior tag

Hőmérséklet elég komoly befolyásoló tényező, aksi hisztizik ha fázik vagy ha nagyon melege van, sose jó neki :)

Én is vettem észre kisebb ingadozásokat főleg most hogy reggel 14-15 fokban indulok el, illetve délután 23-25ben érek haza.

[ Szerkesztve ]

(#842) Ndruu válasza miszabo (#840) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Guminyomás rendben? Mindig csekkolni kell.
Nekem a nagy melegben többet fogyasztott, mint most a 20-22°C-ban.

Tegnap megint benyaltam a defektet. Na mi volt az okozó? Hát persze, hogy a szétszórt üvegnek a szilánkja. 1x1,5cm-es darab fúródott bele a hátsó kerékbe. Átlyukasztotta a defektgátló szalagot is, pedig nem 90°-ban, hanem 30°-ban ment bele a gumiba.
Rohadt boldog voltam este a cserénél, úgyhogy belevágtam egy másik defektgátló szalagot, meg egy másik rossz külsőt is szétszabdaltam és a futófelületét bevágtam a jó belsejébe. 3 réteg, ha ez sem elég, akkor én nem fogok tovább szenvedni vele, teszek rá egy tömöret.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#843) miszabo válasza Ndruu (#842) üzenetére


miszabo
csendes tag

Igazából csak kézzel tudom ellenőrizni a guminyomást, betapintással. Szerintem az rendben van.

Találtam egy jó ábrát a hőmérséklet és a kinyerhető kapacitás összefüggéséről:
https://goo.gl/images/sDWYci
Ezek szerint ebben az őszi tartományban már látható különbséget ad 10 fok eltérés.

(#844) Ndruu válasza miszabo (#843) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Benzinkúton meg tudod nézni, a legtöbb helyen már nyomásmérős a kis pumpa (ami a kutak mellé szokott kitéve lenni).

Harrrr!!!!

(#845) fogtunder válasza Ndruu (#842) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem tegnap megjött a bikight cseregumi szett, egyértelműen masszívabb, mint a gyári, legközelebb ezt rakom fel, ha lesz valami. az első kerékbe amúgy kaptam megint egy tüskét, szerencsére a szalag megfogta. ez a plusz egy réteg a külsőből nem is hangzik rosszul, megfontolandó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#846) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Ma reggel sajnos megmakkant alattam a rollerem. :(
Félúton egyszercsak elkezdett csipogni, talán kétszer három hosszút (annyira meglepődtem, hogy nem tudtam megjegyezni), azután kikapcsolt. És nem is engedte magát visszakapcsolni. Most rádugtam a töltőre, a töltőn levő led zölden világít (így gondolom, nem is tölt). Bekapcsolni nem lehet, hátsó lámpa nem villog, app nem kapcsolódik. (lehúztam a töltőről)
Ez az akksipakk csatlakozások törésének szimptómái? Ha nem házi megoldást szeretnék, hova érdemes fordulni?

Köszönöm előre is a segítséget

(#847) Jhonny06 válasza fogtunder (#845) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egy linket tudsz dobni róla? Vagy ez a Gearbest-es lenne?

(#848) Stefi_dzsi válasza fogtunder (#802) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Ez az említett szelepes decathlonos hosszabbító?

(#849) fogtunder válasza Stefi_dzsi (#848) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen.

(#847) Jhonny06: ami az összefoglalóban is van, banggodos

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#850) Jhonny06 válasza Ndruu (#842) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én most vettem egy lyukacsos tömör gumit hátra, kíváncsi leszek. Gearbest-en elég sok review-t olvastam, nem írnak róla nagyon rosszakat. Viszonylag jó utakon használom, annyira nem csak nem lehet vészes. Az elsőhöz egyelőre nem nyúltam, de szerintem a gyári belsőt lecserélem egy normálisabbra, aztán slime + szalag.

Nem tudom, hogy van-e ebben bármi logika, de én 95%-ban hátsó defektről szoktam olvasni. Nem tudom, hogy több erőhatásnak van-e kitéve a hátsó kerék, vagy ilyesmi, de mintha az első jobban bírná. *kopp kopp*

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.