Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Pete55555 válasza Gubek-Einste (#7549) üzenetére


Pete55555
addikt

Erre gondolsz? Vagy a recovery más?

Ha ez sikerült, akkor állítsuk be restore módba. Ehhez húzzuk ki a tápcsatlakozót a hátuljából, majd várjunk néhány másodpercet. Nyomjuk be a RESTORE gombot, tartsuk lenyomva, és közben dugjuk vissza a tápcsatlakozót. Most figyeljük a LED-eket, és ha a Power LED villogni kezd - ez néhány másodperc -, akkor elengedhetjük a gombot. A Power LED tovább villog, a router pedig várja a firmware feltöltését...

Eddig így próbáltam.

...Szeretem leracsniztatni...

(#7552) Pete55555 válasza Intruder2k5 (#7550) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez most egy kicsit még kínai nekem :U

Upgrade firmware-el rakjam fel a DD-WRT-t, majd onnan webes felületből tomato?

Reset volt, még upgrade előtt (10 secig nyomtam a gombot, szépen újra is indult).
Persze upgrade után nem csináltam meg, mert ugye nem is sikerült...

Viszont mikor a gyárit frissítettem, utána megint csináltam hard reset-et - ha jól tudom ez az NVRAM-ot is törli.

...Szeretem leracsniztatni...

(#7553) Intruder2k5 válasza Pete55555 (#7552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, a DD-WRT fel szokott menni szintén webes felületről, a gyári fw-re. Pont ez lenne a lényeg, ha itt is működik ez a megoldás, akkor megkerülhető a recovery mód.

RT-N16-nál még ment.

[ Szerkesztve ]

(#7554) gabro0


gabro0
őstag

Még tesztelgetem a routert, bent van a digi, bridge módban az ONT. Megy a VPN tök szuper, csak a WoL az nem akar.
- LAN-ból megy, pipa
- VPN-en keresztül mobilhálózatról küldve, ha megy a gép, wiresharkon megjelenik a csomag, pipa
- gép kikapcs, külödöm a csomagot, semmi. :F

Hol rontom el? :(

(#7555) Intruder2k5 válasza gabro0 (#7554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Network Tools -> Wake on LAN menüben van WOL, próbáld azzal.

(#7556) Pete55555 válasza Intruder2k5 (#7553) üzenetére


Pete55555
addikt

Kicsit utánakerestem.

Megvan az N18-U DDWRT .trx file. Ezt gyakorlatilag berakom IDE (új firmware file-hez), és működik a dolog "magától"?

Onnan DD-WRT-ben megkeresem ugyanezt a pontot, és berakom a tomato-t?

(#7557) Intruder2k5 :R

Ez mondjuk így egész egyszerűnek tűnik, csak működjön is.

Viszont ma már tényleg nem állok neki, mert az asszony kettétöri a fejemen a routert, ha megint nem lesz net :DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7557) Intruder2k5 válasza Pete55555 (#7556) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, így képzeltem el. DD-WRT-ben pedig itt találod a firmware upgrade menüt.

(#7558) gabro0 válasza Intruder2k5 (#7555) üzenetére


gabro0
őstag

Igen, csak az működik. Másképp nem lehet megoldani?

(#7559) Intruder2k5 válasza gabro0 (#7558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel már sokan küzdöttek, hogy végül lett-e megoldás, azt sajnos nem tudom, de az biztos, hogy az admin felültről megy a wol. Én nem használom se innen, se onnan...

(#7560) Gubek-Einste válasza Pete55555 (#7551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összefoglalóban is le van írva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7561) gabro0 válasza Intruder2k5 (#7559) üzenetére


gabro0
őstag

Köszönöm a tájékoztatást! :R Jó tudni, nem egyedi eset.

Akkor két lehetőségem van. Vagy írok rá szkriptet (SSH is működik) vagy írok a HGG fejlesztőjének mondjon rá valamit. Valószínű ez utóbbi lesz. Ha van valami fejlemény, megírom ide a fórumba.

(#7562) Pete55555 válasza Gubek-Einste (#7560) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez kimaradt, pedig olvastam már egyszer :W

Na akkor először ez, ha nem megy akkor ddwrt.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7563) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, milyen külső HDD-t szoktatok használni a routerhez? 2,5" vagy 3,5"-os saját táppal ajánlott, kezeli a 2TB-osat is? Tud a router olyat, hogy a HDD-ről játszanék le filmeket a médialejátszón (gyári FW)? A lemezt ha nem használom leállítja vagy állandóan pörög? Vagy van a menüben mód leválasztani? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7564) ra^ven válasza junior11 (#7563) üzenetére


ra^ven
senior tag

Pont erre lennék kíváncsi én is, annyi hogy egy ideje olvasok a témában, külön hdd+rack kombót valasztanek.
HDD az WD Red lenne, házat nem tudom , itt jönnek én a kérdéssel, melyiket szereti a router? Képes az alvó módot kezelni stb. persze saját tapos házra gondolok.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7565) junior11 válasza ra^ven (#7564) üzenetére


junior11
veterán

Kíváncsiságból rákötöttem egy 2TB-os WD My Book-ot, felismerte, a médialejátszó is és szépen lejátszotta a filmeket, de a router procija 100%-on pörgött és a RAM használat is kb. 240MB volt, úgyhogy inkább maradok a médialejátszóra csatlakoztatott HDD mellett, ilyen célra jobb egy izmosabb HW-rel szerelt router vagy inkább NAS, akinek szüksége van rá.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7566) Phobion válasza Gubek-Einste (#7523) üzenetére


Phobion
őstag

rendben, köszi!

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#7567) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

MaCS_70, most erről jutott eszembe, hogy Te is küzdöttél egy (vagy kettő?) RT-N18U-val, amire nem tudtad feltenni a Tomato-t. Ha aktuális még a probléma, esetleg ezt megpróbálhatod, hogy gyári fw-re simán a webes felületről felteszed a DD-WRT-t, majd arra mehet a Tomato, szintén a saját upgrade menüjéből. DD-WRT-ről Tomato-ra flasheléskor érdemes bepipálni, hogy egy lépésben törölje az NVRAM-ot is a router.

[ Szerkesztve ]

(#7568) ra^ven válasza junior11 (#7565) üzenetére


ra^ven
senior tag

Többeknél is volt hasonló probléma? Hogy használat mellett kiakad 100on a proci?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7569) junior11 válasza ra^ven (#7568) üzenetére


junior11
veterán

Ezt nem tudom, én csak kíváncsiságból próbáltam ki.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7570) ra^ven válasza junior11 (#7569) üzenetére


ra^ven
senior tag

A kérdésem mindenkihez szól. :B

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7571) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#7567) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ó, igen, köszönöm, már éppen akartam írni.

Mivel nekem még kb. egy hónap, hogy fizikai kapcsolatba kerüljek a routerrel, kíváncsian várom a fejleményeket.

Nálam ugye háromból két router csinálta ezt, egy viszont csont nélkül elfogadta a Tomatot -- pedig sem a vásárlás ideje, sem bárminemű látható, olvasható paraméter nem utalt köztük eltérésre.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7572) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sajnos még mindig ugyan ott vagyok mint előtte. :B

Elkezdtem olvasni az elejétől a fórumot, de 10-ből 9 hsz CFW-ről szól.
Én nem szeretnék FW-t cserélni, illetve fölöslegesen vinyót sem venni.

Kérem aki használt külső vinyót gyári FW-en (Firmware verzió:3.0.0.4.378_9216), ossza meg legyen szíves, csak a média server része lenne használható, vagy torrent is megy rajta, ha utóbbi korlátozottan mi a tapasztalat, hány szál, milyen sebességadatokkal.
Számomra a transmission még tisztázatlan fogalom, itt az általános menü Forgalomkezelőre gondoltok? Vagy külön telepítendő programról?

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7573) htc07 válasza ra^ven (#7572) üzenetére


htc07
addikt

szia, én használtam gyárival is egy évig kb.

torrentre nem optimális. viszi-viszi, de egyszerűen kevés a ram hozzá, hogy cache-ben tárolja amit épp fel akarsz tölteni (gondolom seedelni szeretnél), úgyhogy ha 2-3 torrentnél többet teszel be, gyakorlatilag 100%-on fog pörögni.

letöltésnél ugyanez.

én seedelni nem szoktam a routerről, letölteni is csak akkor, ha vonaton ülök és otthon hagytam a pendriveom amin a filmjeim vannak. :DDD aztán vpn-en streamelem.

egy szó mint száz, ha kell valami film de lusta vagy felállni a kanapéról hogy pc-re letöltsd, arra tökéletes, egyébként szerintem nem alternatívája egy pc kliensnek. talán egy banana pi-vel jobban járnál, asszem azon van SATA csati, dualcore, gigaram, tizenezer körül.

(#7575) ra^ven válasza htc07 (#7573) üzenetére


ra^ven
senior tag

És mondjuk HGG-vel lehetővé teszi, hogy több fusson egyszerre? Mert hardver ugye nem változik.
Amúgy az említett linkeket itt munkahelyen már nem tudtam elérni, nem tudom mennyire élnek még ezek.

Nem a lustaságon múlik. :P
Csak most hogy olvasom itt a fórumokat, látom, hogy van külön NAS-ra vinyó meg sima asztali használatra, nos én egy Samsung M3 -at használok 7 éve közel mindenre, rajta van a fél életem.
Ezt gondoltam tehermentesíteni.

De most perpill nem tudom melyik lenne ár érték arányban a jó variáció. :F

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7576) fudi2002


fudi2002
veterán

Nemrég valaki rugózott a wifi sebességen.

android-369e235fe096b96 192.168.1.30 300 / 300 Mbps -41 dBm 0:02:49 _STAU_

Pölö ez itt egy Mediabox, Xiaomi MIBOX 3s. Persze a routerhez közel, 4 méterre fal nélkül. Másolás 14-15 mbyte/s ftp-n. Tudja a router amit kell...

UI: van új HGG

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7577) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Tomato by Shibby van a routeremen, azt szeretném kérdezni, hogy egy másik routerre tudnék e csatlakozni vele majd n18u routert vezetékesen a pc-re kötni?

Tudnék e így a pc-be netet csiholni?

Köszi

(#7578) Intruder2k5 válasza sittes79 (#7577) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen tudsz.

Basic -> Network -> Wireless (2.4 GHz / eth1) -> Wireless Mode: Wireless Client

Alatta az SSID mezőbe írd be azt az SSID-t, amire csatlakozni akarsz. A Security, Encryption és a Shared Key szintén annak megfelelően legyen beállítva.

Felül a WAN type legyen Disabled, alatta a Bridge WAN port to primary LAN (br0) legyen bepipálva.

A LAN IP tartomány ne legyen azonos a másik routerrel!

(#7579) sittes79 válasza Intruder2k5 (#7578) üzenetére


sittes79
addikt

Nagyon köszi, közben googliztam is, de a Te leírásod jobb :) illetve azt olvasom, hogy nőhet a ping ettől?

A helyzet az, hogy külföldre költöztünk, de hoztam a routert az asszonnyal együtt :) sajnos itt az albérletben nem férek hozzá a routerhez, a padláson van!! amúgy egy sima belkin n150. De ezért nem szeretnék az asztali gépbe pcE wifi adaptert venni ha nem muszáj, ha már itt ez a perfekt router...de ha muszáj akkor vennem kell egyet.

(#7580) bala6120 válasza ra^ven (#7575) üzenetére


bala6120
senior tag

Általában 40-50 torrent fut nálam, kliens Transmission.. Csak seednél 10% fölé soha nem megy a proci terheltség. Ez érvényes HGG- re valamint most Tomatora.
Hőmérséklet HGG-n 82-86, Tomaton 72-78 Celsius.

(#7581) Pete55555 válasza bala6120 (#7580) üzenetére


Pete55555
addikt

Like ;)

Azt elárulod milyen külső HDD-n mennek ezek?

...Szeretem leracsniztatni...

(#7582) bala6120 válasza Pete55555 (#7581) üzenetére


bala6120
senior tag

Samsung 2.5, 250 GB, USB 2.0-ás noname házban. FHD filmek többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#7583) sittes79 válasza Intruder2k5 (#7578) üzenetére


sittes79
addikt

Próbáltam, de van kis bibi...

Valamiért szürke a wireless client, de ki tudom választani, viszont a WAN-nál mindig a Wireless client mode-nál disable-re ugrik a 2.4 GHz / eth1 helyett!

(#7584) Intruder2k5 válasza sittes79 (#7583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szürke? Ilyet még nem láttam... Ez itt?

(#7585) sittes79 válasza Intruder2k5 (#7584) üzenetére


sittes79
addikt

Igen az

Találtam ezt a cikket itt dhcp-ét ír hogy azt kell választani...

(#7586) Intruder2k5 válasza sittes79 (#7585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaaa, tényleg, ezt most én néztem be, elnézést! A WAN-t kikapcsolni Wireless Ethernet Bridge módnál kell, a kliensnél nem.

(#7587) sittes79 válasza Intruder2k5 (#7586) üzenetére


sittes79
addikt

Közben annyire elkonfiguráltam a router-t hogy nem jön be a menü :) hogy tudok hard vagy bármilyen resetet adni neki? Átállítottam a ip-t 192.168.3.1-re és nem jön be semmi...

Hja igen és az access point-on vagyis a belkinen 192.168.2.1 a lan ip, attól lehet az asus-on 192.168.1.1?

[ Szerkesztve ]

(#7588) Intruder2k5 válasza sittes79 (#7587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Reset gombot a hátulján tartsd nyomva 5-10mp-ig, áram alatt.

Igen lehet.

(#7589) sittes79 válasza Intruder2k5 (#7588) üzenetére


sittes79
addikt

Most oké a dolog vagyis a routerrel, de ez a wireless client mód nem jön össze valamiért nem akar csatlakozni!?

Bakker sikerült .... köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#7590) sittes79 válasza Intruder2k5 (#7588) üzenetére


sittes79
addikt

Sajnos mégsem jött össze illetve csak akkor működik, ha kikapcsolom a routerben a védelmet, ha be van kapcsolva pl. WPA2-PSK akkor nem tud csatlakozni bármit állítok tomatoban. WEP-et még nem próbáltam...

(#7591) ra^ven


ra^ven
senior tag

Srácok , HGG telepítés előtt vagy után kell nvram pucolás? Vagy 2 alkalommal?
Avagy mielőtt nekiállnék elég most egy gyári beállítás visszaállítás?

Köszii.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7592) MaCS_70 válasza ra^ven (#7591) üzenetére


MaCS_70
félisten

Előtte mindenképpen.
Ártani utána sem árt, de általában szükségtelen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7593) ra^ven válasza MaCS_70 (#7592) üzenetére


ra^ven
senior tag

Mármint most melyik az nvram törlés vagy a gyári beállítás visszaállítás?:)

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7594) Gubek-Einste válasza ra^ven (#7593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettő ugyan azt jelenti, csere előtt és után is ajánlott csinálni egyet-egyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7595) gippazoid válasza gippazoid (#7320) üzenetére


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Ott maradt abba a story-m hogy N18 vs. Intel AGN 5100 Wifi kártya a laptopban nem túl jól működik együtt, szakadozik vagy már bekapcsoláskor sem csatlakozik míg egy Samsung J5 és egy S3 Neo mobilon simán megy a wifi-s net. Ha megy a laptop-on a Wifi, akkor 60-70 mbit/sec a letöltés. Kipróbáltam egy Asus N10 USB Wifi adaptert de az csak 40 mbit/sec-et tud (kiderült, hogy csak N150-es, amelynél a 40 mbit/sec jó eredmény).

Ezt a Wifi adaptert egy WDTV Live media player-ben próbáltam használni arra, hogy a router-hez csatolt ext4-es WD külső HDD-n tárolt filmeket megnézzem.
Az eredmény az, hogy akadoznak a filmek. Van, hogy kb. 20 perc után de ha tekerek egy kicsit akkor utána már állandóan csak akadozik. Tulajdonképpen ezért próbáltam meg azt, hogy a WDTV-be dugom a gigabites LAN kábelt a gyors lejátszáshoz és a laptop-on Wifi-zek. De mint kiderült, nem tudok, mert a beépített AGN 5100-as Wifi kártya nem túl jól működik együtt, akkor meg csak a lassú USB-s adapter marad amit a laptoppal használhatok amíg a LAN kábel a WDTV-be van dugva.

Még próbálkozom, mielőtt vennék egy gigabites switch-et, mert nem akarok még egy plusz fogyasztót amit kapcsolgathatok ha filmet akarok nézni vagy számítógépezni (alapvetően áramtalanítva tartom az asztalon a cuccokat).

Tegnap kipróbáltam, milyen amikor a Samsung J5 (2015) telón nézem a filmeket a HDD-ről. Hát nem tudom, melyik N-es sebességet tudja a teló, de 40 mbit/sec a max letöltés és akadnak a filmek rajta akár már elindításkor!

Most akkor vajon mi baj lehet? A router procija 85% körül van lejátszás alatt, a RAM használat meg 250 MB-ból 220 MB.

1. A router hardvere nem bírja Wifi-n kitolni a filmet? Lásd CPU és RAM használat. Ugyanakkor, LAN-on keresztül nem tapasztaltam akadást bár LAN-os lejátszásnál még nem néztem a CPU és RAM használatot.
2. Telítettek a Wifi csatornák (igen, az, mert panel) és ezért bizonytalankodik? Korábban csatoltam ide inSSID-er fotót és a 11-es csatornát javasolta a topic gazda, arra van állítva.
3. 40 mbit/sec már kevés a full hd filmekhez? Néztem 720-as filmet is, de az is akadt.
4. Segíthet egy N300-as Wifi adapter? Nem bízom ebben...

Gondoltam, letesztelem Youtube videóval de az nem ugyan az mert azt nem kell kiolvasni a HDD-ről, nem ugyan azt csinálja a router olyankor.

Tényleg csak a gigabites switch beszerzése lehet megoldás?

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#7596) Gubek-Einste válasza gippazoid (#7595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most mi a wifi helyzet?
1; Elvileg kellene bírnia
2; Nincs kizárva
3; Bitrátától függ, nem a felbontástól
4; Lehetséges
Kábeles használat mindig a legjobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7597) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Az Asus N18u routeremen shibby tomato fut jelenleg.
Szeretnék frissíteni egy újabb tomato-ra.
Használta már valaki a beépített frimware update funkciot?
Ajánlott használni tomaton belüli FW update-et egyáltalán?
Korábban (kb 2 éve 😀) frissitettem a gyári FW-t Flashcash leírása alapján.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#7598) Intruder2k5 válasza lolchief70 (#7597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én azt javaslom, amennyiben nincs szükséged a MultiWAN funkcióra, úgy 132-nél újabbra ne frissíts! Ha pedig van, vagy ennek ellenére mégis megpróbálnád, akkor inkább várj még néhány napot, mert Shibby erre a hétre ígérte a 139-es verzió kiadását a lengyel fórumon. Persze lehet, hogy ez is csúszik pár napot...

Legjobb tudomásom szerint a Tomato-ban nincs automatikus fw upgrade funkció, az csak "notification", vagyis figyelmeztet az újabb kiadásra, de frissíteni nem tudja azt.

[ Szerkesztve ]

(#7599) lolchief70 válasza Intruder2k5 (#7598) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Köszönöm. :R
Akkor kipróbálom a régi módszerrel a 1.32-est.
Ha jól emlékszem 1.28 van fent, de mostanában nem olyan stabil, kb. hetente újra kell indítani. Stabilitásban jobb lehet 1.32?

(#7600) Gubek-Einste válasza lolchief70 (#7599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A főverzió továbbra is 1.28 lesz, az alverzió a 132.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.