Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) MaCS_70 válasza cyber86 (#7150) üzenetére


MaCS_70
félisten

Illene jónak lennem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7152) gabro0 válasza cyber86 (#7148) üzenetére


gabro0
őstag

Telekom hálózat van itt és AP módban megy az N18. Köszönhetően a kedves szolgáltatónak, ezt megváltoztatni sem tudom :((( A Digi meg képtelen bekötni... hát akkor azt hiszem nem tudok segíteni, amíg ez a helyzet.

Bár az érdekelne miért zavarja a dupla NAT a wifit.

(#7153) Gubek-Einste válasza gabro0 (#7152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen neted (xDSL/koax/optika) és szolgáltatói eszközöd van?
Ha AP módban van az Asus akkor hogyan van dupla NAT?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7154) cyber86


cyber86
őstag

Ez alapján elvileg meg lehetne csinálni a modem/routeremet, hogy bridge módba legyen de én nem értek a linux programozáshoz. :(

Szerk: arra meg nem kapok választ, hogy tomato alatt natolva meg miért jó a wifi.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#7155) Intruder2k5 válasza cyber86 (#7154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, hogy a routernek natolt internet kapcsolata van, semmilyen kihatással nincs a wifire. Pontosan mi is a problémád a wifi-vel?

(#7156) cyber86 válasza Intruder2k5 (#7155) üzenetére


cyber86
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#7157) MaCS_70 válasza cyber86 (#7156) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kérdés ugye az, hogy egyáltalán beenged-e a szolgáltatói eszköz...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7158) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Megjött a china IP webkamerám, szeretném összehangolni az FTP szerverrel, de az alkalmazásában nem lehet megadni mappát :F csak a gyökérbe akarja feltolni a szemetét gondolom.

Kitartó google és ciscos évek alatt felszedett minimális linux tudásommal arra jutottam, hogy /tmp/etc/passwd file-ban ha átírom a home dir-t, akkor elvileg az ftp-n is oda kellene dobnia, ha fellép, nem?

Viszont router restart után ezt a fájlt felülírja magának az eredeti, általa generált értékekkel, úgyhogy kipróbálni sajnos nem tudtam ezt.

Ha van egyéb ötletetek, szívesen hallgatom. :D

2. kérdés, a VPN tunnelen keresztül, hiába van engedve a client-client, nem tudom pingelni, nekem kell kézzel felhúzni egy route-ot, vagy csak a vpn-t konfiguráltam félre? (openvpn)

[ Szerkesztve ]

(#7159) maathe


maathe
senior tag

Van egy kis problémám a router-rel. 3 gép csatlakozik rá, abból kettő WiFi-n keresztül. Az egyik WiFi-s gépen fut a CS:GO ~30-as pinggel. Amint a másik WiFi-s gépen elkezd valaki csak simán netezni (Facebook és hasonlók), egyből felugrik a ping legalább 500-ra. Mindkét géphez eljut a sávszélesség 80%-a. Mitől lehet ez? Fw: HGG 380.63

[ Szerkesztve ]

(#7160) Gubek-Einste válasza maathe (#7159) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Állítsad be a QoS-t.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen adapterrel használod?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7161) htc07 válasza maathe (#7159) üzenetére


htc07
addikt

QoS-t állítsd be, [link] ezekre a portokra, kb. így:

és utána próbáld meg.

egyébként jelerősség, interferencia, ezek közrejátszhatnak még szerintem.

amúgyis, csgo-zni wifin? :N

[ Szerkesztve ]

(#7162) maathe válasza htc07 (#7161) üzenetére


maathe
senior tag

Megnézem, hogy így mi a helyzet.

Tudom, de muszáj. Kábelezés nem megoldható.

(#7163) maathe válasza htc07 (#7161) üzenetére


maathe
senior tag

Bekapcsoltam a Traditional QoS-t, megadtam a letöltési és feltöltési sebességet majd beállítottam a portokat. Azóta az én gépemen (ami kábellel csatlakozik a routerre), a letöltési sebesség megegyezik a feltöltési sebességgel. Olyan, mintha az Upload Bandwidth és a Download Bandwidth inputok fel lennének cserélve. Tehát a letöltési sebességem mindig annyi lesz, mint amennyit megadok feltöltési sebességnek. :) WiFi-n rendben van minden. Nálad nincs ilyen gond? Azóta frissítettem HGG 380.64-re.

[ Szerkesztve ]

(#7164) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Újdonság :DD

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#7165) Madoc válasza maathe (#7163) üzenetére


Madoc
veterán

Pontosan tegnap vettem észre ugyanezt!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7166) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Kettő kérdéssel készültem :)

1) Hogyan lehet a routernek hostnevet beállítani, hogy böngészőből az által elérhető legyen, és ne kelljen mindig IP címet begépelni?
2) Hogyan lehet engedélyezni az SSH hozzáférést?

kisbalazs83: Ez a legfrissebb firmware? :B

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7167) fudi2002


fudi2002
veterán

Új HGG fenn. Az adaptív Qos végre ezen routeren is aktiválódott továbbá ami nekem pozitív, csak nem értem, hogy a HW Acceleration működik immáron Qos mellett is. Nálam a régebbi firmnél ha bekapcsoltam, automatán visszalökte disabledre.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7168) kisbalazs83 válasza jolti05 (#7166) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Igen. 380.64_HGG-FINAL (based on RMerlin 380.64_2) (13 JAN 17)

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#7169) bartalix válasza kisbalazs83 (#7168) üzenetére


bartalix
csendes tag

Ezt honnan lehet leszedni?

(#7170) fudi2002 válasza bartalix (#7169) üzenetére


fudi2002
veterán

"A HGG firmwarehez a letöltési linket cyber86 fórumtárstól kell kérni."
Az összefoglaló az oldal tetején kinyitható... :K

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7171) bartalix válasza fudi2002 (#7170) üzenetére


bartalix
csendes tag

Köszi, pont most írtam :) Közben eszembe jutott.
Jelenleg Tomatom van ez mennyire jobb? Simán frissíthető?

[ Szerkesztve ]

(#7172) gabro0 válasza Gubek-Einste (#7153) üzenetére


gabro0
őstag

Lehet mégsincs dupla NAT, mert a DHCP ki van kapcsolva az Asuson [képen a válasz]. Azt hiszem tévedtem :B

Tudom-tudom, lehet kérni a szolgáltatói NAT-olás kikapcsolását, de nem bíznám rá egy ilyen vacakra (DCM-704) a hálózatom. A saját routerem továbbra is csak AP módban tudnám használi.

Más: Az új HGG-ben, AP módban újdonság a Traffic analyzer is.

[ Szerkesztve ]

(#7173) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok! TRGui-ban, vagy Download managerben be lehet állítani, hogy maximum hány torrentet töltsön fel? Most megy vagy 6, és 90% a ram kihasználtság. Én meg nem bírok filmet nézni, mert két percenként megakad... :(
A sor fülön beállítottam a feltöltési sor hosszát, de szerintem az nem az... :(

(#7174) intensa_man válasza intensa_man (#7173) üzenetére


intensa_man
tag

download master...

(#7175) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Jó régen cseréltem fw-t, most néztem 124-es van fent a Shibby féléből. Olvasgattam, hogy sok probléma van a multiWAN-os verziókkal, melyik az utolsó ajánlott, amit érdemes felrakni. Esetleg Advanced Tomato-val kapcsolatban valakinek van-e tapasztalata? Ott nem látom a verzióknál, hogy elmentek volna a MultiWAN irányba, ott esetleg lehet az utolsó verziót felrakni? És még egy kérdés, mindenképpen vegyem ki a helyéről, hogy közvetlen összekössem a géppel?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7176) Gubek-Einste válasza jolti05 (#7166) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; DDNS-t kell beállítani a WAN/DDNS menüpont alatt.

2; Az Adminisztráció/Rendszer menüpont alatt lehet ezt megtenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7177) Gubek-Einste válasza gabro0 (#7172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg a T koax-on nem NAT-ol, csak xDSL-n és néha optikán van ilyen vagyis a PPPoE csatlakozásnál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7178) Gubek-Einste válasza mobilizmo (#7175) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

132 az utolsó nem MultiWAN-os verzió.
Érdemes közvetlen kapcsolat elvégezni a firmware frissítést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7179) odrif válasza mobilizmo (#7175) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én ezt tenném fel:

[link]

20 éve a Prohardveren

(#7180) mobilizmo válasza Gubek-Einste (#7178) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezek szerint advanced tomato-t senki nem használja?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7181) Gubek-Einste válasza mobilizmo (#7180) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak akik már feltették.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7182) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#7175) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az AdvancedTomato nem egy külön fejlesztett fw, a Shibby féle buildre épül, amiben tulajdonképp a GUI-t cserélik le.

AdvancedTomato FAQ

Ennek megfelelően aztán a 132 feletti verziók ott is MultiWAN-osak.

[ Szerkesztve ]

(#7183) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#7182) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezek szerint ott is érdemes 132-nél megállni, egyelőre.
Köszi mindenkinek.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7184) htc07


htc07
addikt

Sziasztok, még mindig a VPN-el szívok. Erre jutottam a troubleshoottal:

LAN PC -> VPN telefon: trace ok, ping ok
LAN PC -> LAN kliens: trace ok ping ok
Router -> VPN telo: trace ok ping ok
Router -> LAN kliens: trace ok ping ok
Router -> LAN PC: trace ok ping ok
VPN telo -> router: trace ok (192.168.1.1-re 1 hop), ping ok
VPN telo -> LAN PC: trace: 10.8.0.1 (tunnel IP)-ig jut el, ping: nem válaszol (wireshark-ban látom beérkezni a csomagokat, de a gépem nem válaszol neki)

VPN telo-nak kellene egy route a LAN klienshez. :DDD

Ha van tippetek, szívesen fogadom.

layer2 tunnelt nem támogatja az androidos openvpn.

[ Szerkesztve ]

(#7185) jolti05 válasza Gubek-Einste (#7176) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a választ!

1) A DDNS be van állítva. Sem a [hostname]/-rel, sem a [hostname].asuscomm.com-mal nem érem el a routert.

2) A Rendszer menüpontban SSH engedélyezésre nincs mód.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7186) IG55


IG55
senior tag

Tudtok mondani ajánlott, vagy éppen nem ajánlott HDD típusokat ehhez a routerhez USB-n csatlakoztatva? 1 TB körülit keresek.

(#7187) Gubek-Einste válasza jolti05 (#7185) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Külső netről próbáltad elérni?
Ha igen akkor nem vagy NAT-olt IP címen?

2; Akkor kevertem a Telnet-tel,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7188) htc07 válasza jolti05 (#7185) üzenetére


htc07
addikt

administration>system

de amúgy a telnet is jó

(#7190) cyber86 válasza #32839680 (#7189) üzenetére


cyber86
őstag

Eléggé ajánlott defaultolni ez le is van írva a changelogba.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#7193) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Azzal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy ha egy bekonfigolt HDD-t lekapcsolok, majd vissza, akkor érvényben maradnak a vele kapcsolatos beállítások, vagy minden visszaáll defaultra?

(#7194) MaCS_70 válasza IG55 (#7193) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogy ez mennyire törvényszerű, azt nem tudom, de nálam pár napig HDD nélkül élt a router, és amikor visszacsatlakoztattam, a tárolószabályok is visszatértek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7195) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv mindenkinek! (egy másik topikból irányítottak ide, így bemásolom a kérdésemet, remélem tud valaki segíteni)

Megjött a vadonatúj ASUS RT-N18U routerem és szeretném beállítani, de be kell valljam magas ez nekem mint lónak a hátúszás...
Szeretnék segítséget kérni akár telefonosat is ha valakit felhívhatok esetleg...
Amit szeretnék elérni:
- Meglévő WiFi hálózatra (UPC Fiber-power internet és a fehér routerem van) kellene a routernek csatlakoznia és annak a hálózatnak a jelét akár erősítenie is de ez utóbbi nem fontos, csak ha megoldható.
- LAN porton keresztül pár gépet a helyi hálózatra kellene kapcsolnia, úgy hogy legyen internet elérésük.
- Egy USB kulcsot kellene kezelnie, mint hálózati meghajtót amit a hálózatra csatlakoztatott gépekre mountolhatok hálózati meghajtóként.
- Egy USB-n rákötött nyomtatót kellene hálózati nyomtatóként kezelnie, mint nyomtatószerver, tehát a nyomtatáshoz ne kelljen semmilyen segédprogramot használni, a nyomtató mountolható legyen a hálózat gépeire.

Lehetőleg részletes leírás kellene, vagy ha kapok számot akkor bárkit fel tudok hívni.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7196) Gubek-Einste válasza jpisti (#7195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Meglévő WiFi hálózatra (UPC Fiber-power internet és a fehér routerem van) kellene a routernek csatlakoznia és annak a hálózatnak a jelét akár erősítenie is de ez utóbbi nem fontos, csak ha megoldható.
A Legegyszerűbb az ha a szolgáltatói eszköz bridged módba kapcsolod, a wifi-jét kikapcsolod és minden router-i feladatot az Asus intéz.

- LAN porton keresztül pár gépet a helyi hálózatra kellene kapcsolnia, úgy hogy legyen internet elérésük.
Alap feladat, nem lesz vele semmi gond, bedugod és kész.

- Egy USB kulcsot kellene kezelnie, mint hálózati meghajtót amit a hálózatra csatlakoztatott gépekre mountolhatok hálózati meghajtóként.
Inkább rendes HDD-t használjál de ha nem torrent-ezel akkor jó lesz a pendrive is.
Megosztod, beállítod a jogosultságokat és kész is vagy.

- Egy USB-n rákötött nyomtatót kellene hálózati nyomtatóként kezelnie, mint nyomtatószerver, tehát a nyomtatáshoz ne kelljen semmilyen segédprogramot használni, a nyomtató mountolható legyen a hálózat gépeire.
A kliens eszközökre azért fel kell tenni a driver-t de Asus esetén nem kell semmilyen plusz megoldás a használathoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7197) xXxian válasza jpisti (#7195) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Hasonló cipőben jártam, annyi különbséggel, hogy nekünk fekete (Cisco) UPC router van. A 2 router kábellel van összekötve. Itteni ajánlásra Cisco "bridged only", AUS "router" módban. Cisco-n a wifi-t nem kapcsolhatom ki, ez a router van a földszinten, ott is kell wireless net.

A nyomtatóval (Canon MP540 esetemben) nem kizárt, hogy én voltam a béna, lehet ment volna a gyári firm-mel is. Azonban, ehhez (annyi eszközön ahányról használni szeretnéd a nyomtatót) telepíteni kell egy pici ASUS alkalmazást. Most melózok, nem tudom megnézni, de USB alkalmazás menüpontban meglesz, letölthető.

Sőt...egyre erősebb a gyanú bennem, hogy a HDD-kel is én voltam a béna, mert kétfélét próbáltam 2.0 és 3.0 porton egyaránt, mindkettőnél felismerte a router a típust, de azt írta nincs USB eszköz.

Én feldobtam a 63-as majd a 64-s HGG firm-et, most már megy minden, de ahogy írtam is fentebb nem kizárt, hogy az USB alkalmazásokon belül, a médiaszerver beállításnál volt elcseszve (általam) a dolog. Itt egyébként még HGG alatt sem működött az automatikus módszer (azt hiszem úgy hívják hogy "minden meghajtó hozzáadása"), kézzel kellett hozzáadnom a háttértár minden egyes mappáját. Kicsit bosszantó az is, hogy a HDD mappaszerkezete így médiaszerver módban elég sajátosan alakul, nem úgy mintha a notebook-ra dugnám a HDD-t

Ami szomorú az az, hogy az ASUS ügyfélszolgálat szemrebbenés nélkül azt javasolta, hogy küldjem vissza a router-t. :F

Ami pedig örömteli az az, hogy itt többen segítettek - ezúton is köszönöm nekik! :)

X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#7198) jpisti válasza Gubek-Einste (#7196) üzenetére


jpisti
senior tag

Sajnos a két router fizikailag nem összeköthető, mindenképpen csak WiFi-n keresztül tud kapcsolódni az ASUS a UPC-s routerre.
Itt kezdődik a bajom, a gyári firm van rajta és ha lehet ezzel szeretném megoldani a dolgot, persze ha mással jobb, akkor simán lecserélhetem...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7199) Gubek-Einste válasza jpisti (#7198) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben mindenképpen CFW-t kell feltenni, HGG vagy Tomato lenne ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7200) jpisti válasza Gubek-Einste (#7199) üzenetére


jpisti
senior tag

most nézem a Tomato-t (egy Linksys WRT54GL routeren használtam már és ott jól muzsikált)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.