Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Multibit válasza Pete55555 (#7650) üzenetére


Multibit
veterán

Az általad linkelt házat nem ismerem, de az alábbi kifogástalanul üzemelt nálam a közelmúltig (kiszedtem belőle a HDD-t és átraktam az új NAS-ba).
SHARKOON Rapid-Case 3.5" (fekete eSATA) :

(#7652) Multibit válasza Pete55555 (#7650) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs! Most látom, neked USB3 ház kell :R

(#7653) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#7649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegy, pl inSSIDer is jó lesz.
Pontosan milyen wifi adapter van a laptopban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7654) Gubek-Einste válasza Multibit (#7652) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-en használva amúgy sem lenne kihasználva az USB3.0 nagyobb sebessége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7655) Multibit válasza Gubek-Einste (#7654) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet. Csak utólag vettem észre, hogy a kolléga USB3-as házat linkelt, gondoltam fontos neki.
Az én házamat - mielőtt megszabadítottam a HDD-től - kipróbáltam az új routerem eSATA portján. Csak lestem, mikor 90 MB/s felett közlekedtek a bitek.

(#7656) Gubek-Einste válasza Multibit (#7655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú az új router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7657) Multibit válasza Gubek-Einste (#7656) üzenetére


Multibit
veterán

Linksys WRT1200AC

(#7658) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#7653) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Majd ha otthon leszek, megnézem.

(#7659) Pete55555 válasza Multibit (#7651) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem lenne ez rossz, csak sajnos kifutott termék :(

Aprón van egy, de ő meg csak személyes átadással adja ha jól látom.

Esetleg ha a tied eladóvá válik... :U

...Szeretem leracsniztatni...

(#7660) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#7653) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Ez az ingyenes?
inSSIDer 4 — Personal

A router automata csatornaválasztáson van.
A inssider megmutatja, hogy melyik csatornára kellene átállítani?

(#7661) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#7660) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az inSSIDer 3 még ingyenes, letöltés
Inkább mutass egy képernyőmentés és az alapján majd mi megmondjuk, hogy hova rakjad.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7662) hbalu


hbalu
tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy ilyen routert (főleg a pozitív prohardveres tapasztalatok, a gigabites ethernet, az usb3.0 és az átlagosnál erősebbnek ígért wlan miatt), most pedig végre eljutottam oda is, hogy bekapcsolta a Digi az 500 megás netet nálunk. Vezetéken meg is kapom még a routertől is a 400 feletti értéket, de alapbeállításokkal, alapszoftverrel a wifi-s sebesség nem kúszik 80 mega felé, 50-70 között ingadozik. A mérést laptopon és telefonon végeztem, a telefonról biztosan tudom, hogy bőven kéne támogatnia a nagyobb sávszélességet (iphone 6s, elvileg 802.11a/b/g/n/ac-t támogatja)

Milyen tippeket tudnátok javasolni egy kezdőnek, illetve van valami ötletetek, mi miatt lehet ilyen látványosan gyengébb a vezetéknélküli teljesítmény az ígértnél (és a csomag lehetőségeihez képest is)? Elképzelhető, hogy valamilyen beállításról van szó, amit alapértelmezetten hagytam, gondoltam, nektek biztosan nagyobb ilyen téren a tapasztalatotok.

(#7663) Multibit válasza Pete55555 (#7659) üzenetére


Multibit
veterán

PM ment.

(#7664) odrif válasza hbalu (#7662) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem sem megy wifin a gigabites net sebessége 50 Mbit/s fölé.
Lehetséges hogy a laptopban lévő wifi kártya csak ennyit bír.

20 éve a Prohardveren

(#7665) hbalu válasza hbalu (#7662) üzenetére


hbalu
tag

Esetleg valaki hátha találkozott ezzel a problémával is: qbittorrent kliens használatakor letöltéskor gyakran előfordul, hogy felpörög a letöltés (nem túlságosan, még kéne lennie tartaléknak a sávszélben - kb 15-20 MB/s-re), aztán egyszer csak "összeomlik" a rendszer, visszaesik a sebesség nullára, gyakorlatilag leáll a netkapcsolat, majd újraindul. Valószínűleg itt is beállításbeli gond lehet a háttérben, de a feltöltési sebességre tettem például egy néhány MB-os korlátot, a kapcsolatok maximális számát visszavettem 50/20-ra...

(#7666) Gubek-Einste válasza hbalu (#7662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7667) hbalu válasza Gubek-Einste (#7666) üzenetére


hbalu
tag

Kis lakásban, ugyanabban a szobában, maximum a router pár méteres körzetében használjuk a wifis eszközöket. Szomszédok vannak, sajnos elég sok wifi hálózatot találok a környéken... iPhone 6s-t, valamint egy asus notebookot használtam a próbához (qualcomm atheros ar946x wlan modullal), előbbivel 26/26, utóbbival 55/56 volt a legnagyobb mért sebességem eddig. Ez azért elég messze van a router 600 megabites, de a csomagom 500 megabites elméleti határától is...

(#7668) Gubek-Einste válasza hbalu (#7667) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen szennyezett környezetben örülhetsz, hogy mennyi összejött.

Ez azért elég messze van a router 600 megabites, de a csomagom 500 megabites elméleti határától is...
A teljes link sebesség eléréséhez 3x3:3 MIMO képességű és TurboQAM támogatással rendelkező adapterre lenne szükség ami elég ritka, AC1900-es adapterek rendelkeznek ilyen képességgel.
A 600 Mbps az csak a linksebesség amivel a kapcsolat felépül, a valósan mérhető sebesség jelentősen alacsonyabb mivel az adatok mélyen csomagolva vannak a kommunikációban.
Egy N300-as linken, környezeti tényezőktől függően, 80-100 Mbps mehet át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7669) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#7661) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Csináltam pár képernyőképet, miután elindult a program.
Vagy nekem is kell a programon belül variálni, hogy mérjen?
Mit javasolsz?


(#7670) htc07 válasza htc07 (#7633) üzenetére


htc07
addikt

valaki le tudná nekem nyomni ezt a két pinget a routerről? :R

(#7671) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#7669) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben is van a helyzet ha a listában nincsen más hálózat.
Ez csak egy 1x1:1 képességű adapter így 40-50 Mbps-re képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7672) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#7671) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!

(#7673) gippazoid válasza Gubek-Einste (#7596) üzenetére


gippazoid
senior tag

Most ez a Wifi helyzet. (a kép a laptopon készült amin most csak ezért engedélyzetem az amúgy letiltott Intel AGN 5100-at).

A router-en control channel-nek a 11-es van beállítva.

Hogy hogy jön ki a 7+3 azt nem értem,,,

Ja, megnéztem az elmúlt napokban egy filmet a WDTV player-en két részletben, eltérő napokon és egyszer sem akadozott. Az N150-es Wifi adapterrel.

Gippazoid Novelties Inc.

(#7674) gabro0 válasza htc07 (#7670) üzenetére


gabro0
őstag

Egyikre sem jön válasz se LAN-on, se VPN-ről :DDD Viszont én elérem távolról a gépet, csak ébreszteni nem tudom (WoL).

[ Szerkesztve ]

(#7675) Multibit válasza gippazoid (#7673) üzenetére


Multibit
veterán

1. Mekkora volt a film full bitrátája? Nem a felbontása, az lényegtelen a sávszél igény szempontjából!
2. A wifi-hez szerencse is kell. Lehet próbálkozni, de akkor is csak mobil eszközökhöz való. Ami drótozható, azt drótozni kell :K

(#7676) gippazoid válasza Multibit (#7675) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nem tudom de ez volt az a film, amit eddig csak akadozva játszott le eddig.

Gippazoid Novelties Inc.

(#7677) htc07 válasza gabro0 (#7674) üzenetére


htc07
addikt

Az kavart be, hogy be volt kapcsolva hogy no internet access. :W

De akkor hogy állítsam be, hogy netről ne lehessen elérni, csak lan/vpn?

(#7678) Gubek-Einste válasza htc07 (#7677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen firmware-t használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7679) htc07 válasza Gubek-Einste (#7678) üzenetére


htc07
addikt

hgg, 380.64

(#7680) Gubek-Einste válasza htc07 (#7679) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg scrip-pel megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7681) htc07 válasza Gubek-Einste (#7680) üzenetére


htc07
addikt

mire gondolsz?

(#7682) gabro0 válasza htc07 (#7677) üzenetére


gabro0
őstag

Mit szeretnél, nem igazán értem. :F

(#7683) htc07 válasza gabro0 (#7682) üzenetére


htc07
addikt

Na előről, a lényeg.

Wifi IP kamera, amitől szeretném megvonni a lehetőséget, hogy kívülről elérhető legyen, és ne is tudjon kifelé portot nyitni (próbálkozik derekasan), viszont én vpn kapcsolattal szeretnék hozzáférni.

Ha be van kapcsolva a Block Internet Access funkció, akkor LAN-ról elérem, kifele nem tud kommunikálni, viszont VPN-ről sem érem el.

layer2 tunnel nem jöhet szóba sajnos, mert az android nem támogatja (vagy csak roottal talán).

[ Szerkesztve ]

(#7684) Gubek-Einste válasza htc07 (#7681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Készíteni kellene egy scriptet amiben letiltod a netelérést a kamera számára de VPN irányában engeded.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7685) htc07 válasza Gubek-Einste (#7684) üzenetére


htc07
addikt

ja, kellene. :DDD

már csak a hogyan kérdés áll előttem

[ Szerkesztve ]

(#7686) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

Én is ilyen routert használok. Eleinte nem ment a DLNA, aztán nemrégen újra próbáltam, és működött.
De nem is ezért írok: az utóbbi időben ha újra indul a router akkor az USB 3.0 porton csatlakoztatott HDD-t nem mountolja fel. (Eredeti ASUS firmvare (Verzió 3.0.0.4.378.9545) van rajta. )
A webes felületen látható a HDD. Először kínomban csináltam rá egy diagnosztikát, akkor ennek hatására montolta is.. Ma is volt egy áramszünet, utána ez a diagsnosztika sem oldotta meg a problémát. Később ránéztem akkor már minden rendben működött.

Mit csináljak ?

Átnéztem az ellenőrzés listáját, ott is látható, hogy nem tudja mountolni..:
fstat("/dev/sda1") returns mode 60644 and size 0
ioctl("/dev/sda1",BLKPBSZGET) returns 512
"/dev/sda1": discardzeroes is not supported by this device
"/dev/sda1": disk size 0xe8e0b30200 bytes. ~932GB
GetMount(/proc/mounts): "/dev/sda1"
GetMount(/proc/mounts): "/dev/sda1" is not mounted
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1"
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1" is not mounted
Checking Volume /dev/sda1...
Type of the filesystem is NTFS.
Volume label is: HARKIAN_01.
Verifying 104449 records...
Verifying 6984 folders...
Verifying files security...
$UpCase file is formatted for use in Windows 7 and later versions.
931.51 GB total disk space.
529.83 GB in 92047 files.
32500 KB in 6986 directories.
0 KB in bad blocks in 0 fragments.
230160 KB in use by the system.
64 MB occupied by the log/journal file.
4 KB in each allocation unit.
244190000 total allocation units on volume (931.51 GB).
103608168 allocation units available on volume (395.23 GB).
The volume /dev/sda1 appears to be OK.

chkntfs returns 1

(#7687) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, frissült a routerem a legújabb verzióra, gyári FW-t használom ,viszont azóta az AsusWRT-ben a weblapon jobb oldalt fennt az értesítési ikonoknál egy sárga felkiáltójel villog, ezzel a felirattal: "A WAN IP nem egy külső IP cím. A külső IP címet ígénylő szolgáltatások nem fognak működni".

Ez mit jelent? A szolgáltatóm automatikus/dinamikus IP-t állított be. A múltkori FW frissítés után ez a hibaüzenet nem volt, pedig semmit sem változtattam a beállításokban. Vki tudna esetleg segíteni? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7688) Gubek-Einste válasza junior11 (#7687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt jelenti, hogy NAT-olt IP címet kapott az Asus.
Milyen szolgáltatónál vagy és milyen szolgáltatói eszköz van az Asus előtt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7689) junior11 válasza Gubek-Einste (#7688) üzenetére


junior11
veterán

A szolgáltató szlovákiai (már hívtam őket, azt mondták ha a net működik, akkor hagyjam figyelmen kívül az üzenetet, dinamikus IP-it is hagyjam), most jelenleg Lenovo laptoppal kapcsolódok a netre, kábelen, wifin csak a telefon lóg.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7690) v1rus válasza junior11 (#7687) üzenetére


v1rus
tag

Az új FW-be került ez bele, nekem is írja, én is egy szolgáltatói eszköz mögé kötöttem be második eszköznek. A legfrissebb verziójú előtti FW-kben nem volt benne. Szerintem nem kell vele foglalkoznod ha eddig minden jól ment.

(#7691) Gubek-Einste válasza junior11 (#7689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg, hogy az az IP cím amit a router-ben látsz a WAN részen megegyezik-e azzal amit egy weboldalon pl. ezen, jelez ki mint IP címed. Ha megegyezik akkor publikus IP címen vagy, ha nem akkor NAT-olt IP-n. A második esetben próbáld meg visszakérni a publikusat ha lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7692) Gubek-Einste válasza v1rus (#7690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak kérdés, hogy a szolgáltatói eszköz is router módban van vagy sem? Mert ha igen akkor NAT-olt IP címet kap a router ami nem annyira jó mivel akkor nem működik minden funkció teljes értékűen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7693) junior11 válasza Gubek-Einste (#7691) üzenetére


junior11
veterán

A WAN IP 10.xx és a linkelt oldalon 100.xx. De ez eddig is így volt, és nem volt gond, a router sem jelzett, csak az új FW után. Ez gond lehet? A szolgáltató nem csinált semmit. Köszi srácok.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7694) v1rus válasza Gubek-Einste (#7692) üzenetére


v1rus
tag

Igen, ezzel tisztában vagyok. Nekem direkt van NAT-olt módban, mivel szükséges, hogy a másik, szolgáltatótól kapott, eszköz is routerként működjön. Csak úgy értettem, hogy ha ő nem állított semmit, és eddig minden oké volt neki, akkor a felkiáltójel kizárólag az újabb FW miatt van (és neki is megfelel a NAT-ot hálózat).

(#7695) junior11 válasza v1rus (#7694) üzenetére


junior11
veterán

Igen, nem állítottam semmit egyáltalán.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7696) Gubek-Einste válasza junior11 (#7693) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel így nem tudsz port forwar-ot csinálni, nem leszek aktív torrent-en, ha valaki miatt bannolva lesz ez az IP cím akkor mindenki aki ezen IP cím mögött van ugyan úgy bannolva lesz, nem megy a DDNS, stb.
Próbáld meg publikus IP címre tettetni magadat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7697) Gubek-Einste válasza v1rus (#7694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ez a helyzet akkor miért router módban használod az Asus-t és nem AP-ként?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7698) junior11 válasza Gubek-Einste (#7696) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, hát megmondom nekik, ez gondolom eddig is így volt évekig, és nem vettem észre belőle semmit :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7699) v1rus válasza Gubek-Einste (#7697) üzenetére


v1rus
tag

Mert akkor (legjobb tudásom szerint) egy LAN-ba tartoznék a szolgáltatói eszköz által létrehozott LAN-nal, viszont én ezt ki akarom küszöbölni, saját LAN-ként akarom látni az ASUS-ra kötött eszközöket.

(#7700) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Sziasztok!
Gyári firmware mellett raktam fel Transmissiont és a remote GUI-t használom: ez rendben működik.
Átraknám a KODI adatbázisom is ide egy másik helyről, de ezzel már gondok vannak. MySQL kéne hozzá, amiből a 4-es nagyjából problémamentesen felkerült, de a korábbi helyen 5-ős van fent és nem tudom migrálni az adatbázist.
PhpMyAdmint először ipkg-ből szedtem, de abban még Import se volt, direktben a honlajukról a 2.x legnagyobb fut korrektül, a 3.x login még kér aztán kampec, a 4.x csak egy nagy fwhér semmit hoz kapásból.
MySQL5 van ipkg-ben, de nem nagyon akar futni, pl. azért, mert kéne neki egy 'mysql' nevű user, de nincs useradd parancsom, úgyhogy tippem se, h hogyan lehetne felvinni.
Php-mysql meg a 4-es MySQL-hez ragaszkodik, tán frissebb kéne belőle, meg a php-ből is.
Kérdések:
- van-e valahogy esélyem
-- új usert felvinni
-- phpmyadminból újabbat életre kelteni
-- mysql5-öt rendesen futtatni

Más:
SSH-m is van, de ha újraindítom routert, akkor már nincs, telnet és dropbear kézi indítás kell. Viszont ha manuálisan elndítom az Sxxdropbear scriptet, az hiba nélkül lefut. Erre valami tipp?

Mc is felment, de újraindítás után lebutul, újra kell tanítanom neki pár lényeges billentyűt - hogy lehetne meggyógyítani?

Végül:
Ha menet közben mountolok fel valamit, akkor elég sokat tököl, míg magához tér újból (transmission leáll/elérhetetlen). Már a DLNA-t is totál kikapcsoltam - valahogy ki lehet ebből gyógyítani?

Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.