Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Régi problémám újabb fejleménnyel:

A gondom ugye az, hogy az N18-ba dugott DWM222 4G stick hajlamos leakadni, illetve a router újraindítása esetén sem szeret visszakapcsolódni a netre.
Most is éppen ezt produkálta, és meglepő módon állt helyre a kapcsolat: ha az USB Alkalmazás fülre kattintottam, bejött egy "Telepítés" felirat, pörgette egy darabig a homokórát, aztán bejött az USB-ablak, és ezzel helyre is állt a mobilnetkapcsolat.

Mégis mi lehet ez a telepítés, ami így helyrerázza a rendszert, holott senki sem kért semmilyen telepítést? Friss HGG-t használok.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8852) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha van kettő Asus wrt routerem és az egyiket jel továbbító módban akarom használni akkor wifi nevet és jelszót érdemes ugyan arra állítani mint a másik router?

És mi a különbség a jel erősítő mód és a hozzáférési pont között?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8853) tjsz válasza Ybear (#8841) üzenetére


tjsz
senior tag

Spanning tree felesleges, ha a hálózatodban adott hálózati ponthoz csak 1 féle út van. Tehát, ha mindenhez csak 1 "drót" megy (switch, gép, noti, bármi) és más nem.

(#8854) Ybear válasza tjsz (#8853) üzenetére


Ybear
tag

Ez egy "beragadt gomb" jelenség. :(((
Köszi, hogy szóltál, nekem fel sem tűnt már régóta...

Ha menni kell, hát menni kell.

(#8855) Gubek-Einste válasza enginev3.0 (#8852) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van kettő Asus wrt routerem és az egyiket jel továbbító módban akarom használni akkor wifi nevet és jelszót érdemes ugyan arra állítani mint a másik router?
Lehet mind a kettő.

És mi a különbség a jel erősítő mód és a hozzáférési pont között?
A repeater egy olyan üzemmód amikor a wifi-n vett jel van megismételve ezáltal növelve meg a wifi által lefedett terület nagyságát. Alapból link sebesség felezés történik.
Az AP módban a kábelen érkező jel kerül átállításra wifi-re, nincsen link sebesség csökkenés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8856) teddyb33r


teddyb33r
csendes tag

Üdv újra!

Megkaptam a HGG legfrissebb verzióját cyber86 fórumtárstól ( :R )

Most értem oda, hogy fel is rakjam -
Megtörtént -
Idézzük fel az eredeti problémámat -
És itt jelenteném ki boldogan, hogy a HGG áttörte a korlátot, 546mbit/sec-et mér a speedtest.net :DDD

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :C :R

(#8857) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy ilyen routert és zavar a tetején lévő LED-ek erős fénye. Gyári firmware van rajta. Ezt ki lehet rajta valahogy kapcsolni, vagy lentebb venni a fényerőt?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#8858) Gubek-Einste válasza GrotESC (#8857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-ben nincsen erre lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8859) AngelH válasza GrotESC (#8857) üzenetére


AngelH
aktív tag

fekete szigszalag

(#8860) Intruder2k5 válasza GrotESC (#8857) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha tudsz telnet-et használni, megérhet egy próbát.

(#8861) GrotESC válasza Gubek-Einste (#8858) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ (AngelH, Intruder2K5). Abban bíztam, hogy csak én nem találtam meg a beállítást. Áthelyezem, vagy kikapcsolom éjszakára.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#8862) bbubby00


bbubby00
őstag

Szeretném visszatenni a gyári rendszert tomato helyett.
Csak simán letöltöm a legújabb verziót és lefrissítem a routert v h kezdjek neki?
Tomaton sehogy sem tudom beállítani a 3G-s netet, így megpróbálkozom a másikkal is.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8863) Gubek-Einste válasza bbubby00 (#8862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

NVRAM törlés + recovery mód + frissítés + NVRAM törlés legyen sorrend.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8864) bbubby00 válasza Gubek-Einste (#8863) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi!
Holnap meg is csinálom!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8865) bbubby00 válasza Gubek-Einste (#8863) üzenetére


bbubby00
őstag

TEhát törlés, recovery majd frissítésnél mehet fel egyből a 3.0.0.4.380.7743? és újra ramtörlés?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8866) bbubby00


bbubby00
őstag

Újratettem, működik a legfrissebbel a router, de nemtudom az USB-s cuccot beállítani.
Pedig támogatnia kellene a modemet.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8867) Gubek-Einste válasza bbubby00 (#8866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit ír ki/mit állítottál be?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8868) Jackx


Jackx
tag

Megvettem végül ezt a routert tesztelés gyanánt, és eddig tetszik nagyon :) A két szintet úgy hasítja át, mintha ott sem lenne. Router mellöl ilyen 80-90 mbit-et mérek laptopon (150 mbps kapcsolatra képes csak) wifivel, a garázsban pedig 70 mbit körül. A telefonom még jobban teljesít.

Viszont a Port Forwardinggal szívok eddig. Visszaolvastam itt a topikban, de nem sikerült megcsinálni.
Gyári FW. Firmware verzió:3.0.0.4.378_9216 (tudom van frissebb). Cisco epc3925 modem van előtte, de már átkértem bridge módba.
Kikapcsoltam az UPnP-t a wan menünél, kapott a gép fix ip-t a lan-dhcp szerveren belül, és hozzárendeltem a portot a wan-Virtuális szerver / Port továbbításnál. Mégsem akar működik.
Port tartományba beírom ip-t, kiválasztom a gépet, és akár üresen hagyom a helyi portot, akár nem, nem jó. Protokoll both.
Rendszernapló - Port továbbításnál ott van a listában, és mégsem akar működni. Ha kiszedem a portokat a port továbbításnál, és bekapcsolom az UPnP-t, akkor működik, és a rendszernaplóba ugyan így kerül be.

Please help :Y

[ Szerkesztve ]

(#8869) Gubek-Einste válasza Jackx (#8868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam így néz ki:

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8870) bbubby00 válasza Gubek-Einste (#8867) üzenetére


bbubby00
őstag

Jelenlegi fw: 3.0.0.4.380_7743
Tehát van egy régi Huawei E220 modemem, ezt rádugtam mind2 USB portra is, USBnél felismeri h huawei modem, mellette pedig kiírja, hogy A SIM-kártya üzemkész.



Hitelesítésnél már ki is kapcsoltam, be is írtam a PIN kódot, de egyikkel sem lettem előrébb.
Ha rámegyek az internet állapotára h konfigurálja, akkor pedig csak pörög a töltés és nem csinál semmit.
Ha mégis sikerülne betöltenie, akkor végigmegyek a 3/4G-s profilon majd a végén kér egy felhasználónevet + jelszót, ami természetesen nincs.
Teljesen tanácstalan vagyok mostmár.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8871) woodworm válasza Jackx (#8868) üzenetére


woodworm
veterán

Hogyan ellenőrzöd a működését, ha a router szerint működik, pudingpróba, online teszt, alkalmazás belső tesztje?

(#8872) Gubek-Einste válasza bbubby00 (#8870) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manuális APN-nel próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8873) Jackx válasza woodworm (#8871) üzenetére


Jackx
tag

uTorrent belső checkerrel próbáltam, upnp esetén szép zöld, most viszont most ezt írja a piros x mellé: sem a nat-pmp sem az upnp nincs aktiválva. Próbáltam egy külső oldalon nézni, de ott az ip címemre tudok csak rákeresni, úgy pedig nem írja open-nek. Viszont lehet mégis nyitva van, mert a torrent valamilyen szinten döcög.

Mivel tudnám 100%-osan letesztelni? :U

(#8874) bbubby00 válasza Gubek-Einste (#8872) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, ott is beírtam *99# meg mindne kutyafülét ami elméletben kéne.
Ezért is vagyok már teljesen tanácstalan.
Gyors internet beállításnál pedig csak pörög a homokóra és nemenged semmit.

Na mostmár mindent össze vissza állítgattam ÉS MEGY!!!!
Végre. kb 3órája szenvedek az egész történettel, de a sok bogarászás meghozta gyümölcsét! :) :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8875) woodworm válasza Jackx (#8873) üzenetére


woodworm
veterán

Erre tippeltem. Az utorrent évek óta nem működteti a szerver oldali szolgáltatását, ezért a teszt lefuttatásánál a saját beállításaiból indul ki a kliens. Be van kapcsolva az upnp, működik a port. Nincs bekapcsolva az upnp, nem működik. Ez annyira így van, hogy ha a routerben nincs bekapcsolva az upnp, de a kliensben igen, akkor is működő portot mutat a teszt.

A legjobb egy online port teszter használata működő kliens mellett. Egyszerre le lehet ellenőrizni a látható és a kapott ip-cím egyezőségét is és egyértelműen mutatja, hogy látszik-e a szolgáltatás az adott címen.

(#8876) Jackx válasza woodworm (#8875) üzenetére


Jackx
tag

Áhá... :C
Nah most megnéztem a http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ oldalon, és ha fut a kliens, akkor tényleg open-nek írja, köszönöm. Azt hittem úgy működik, hogy amikor nem fut a kliens, akkor nyitottnak érzékeli, és ha fut, akkor kvázi foglalja a csatornát, tehát zárt lesz.

(#8877) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

olyan gondom lenne, hogy wifin folyton eldobálja a netet a router, ez főleg akkor jelentkezik amikor több eszköz is csatlakozik. Kábelen nincs gond, de ez nem vigasztal, mivel a nyomtatót leszámítva minden eszközünk mobil (laptop, telefon). Próbáltam már több firmware-t, Tomato-t is, de sehogy sem akar megszűnni a probléma. Nincs esetleg ötletetek?

(#8878) Gubek-Einste válasza audi100td (#8877) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit jelent ez az eldobálás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8879) audi100td válasza Gubek-Einste (#8878) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sárga felkiáltó jel a wireless ikonon és nincs net, ha újracsatlakozok azonnal működik, mígnem megint eldobja.

(#8880) Multibit válasza audi100td (#8877) üzenetére


Multibit
veterán

amikor több eszköz is csatlakozik
Mennyi az a "több"?

(#8881) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok,

Az az elvetemült ötletem támadt, hogy az áramszünetekről e-mailben értesítést kérjek a router segítségével. A router egy UPS-re van csatlakoztatva.
Mindez egy NAS segítségével könnyedén megvalósítható lenne, mivel van benne ilyen funkció az akkumulátoros működébe lépés esetére, de a gyári/HGG firmwarben ilyet nem találok.

Megoldható ez valamilyen módon?

(#8882) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!

HGG 380.65 -öt használom, van frisebb kitaposott verzió, amivel nem tapsztaltatok problémát?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#8883) htc07


htc07
addikt

Hali,

Valaki repeater módban használja a cuccot, legfrissebb HGG-vel? (nem tudom hirtelen melyik az mert offline vagyok otthon).

Nálam abszolút használhatatlan, megszakad folyamatosan, kb. 5 megabitet ad, latency 5-1200 közt random, de van hogy az Asus-t sem érem el, azt írja, nincs bedugva a hálózati kábel, stb. (upc connect box-hoz kellene wireless csatlakozzon, aztán azt kábelen továbbadja a gépemnek, amíg szerzek elég UTP kábelt).

Jobb híján a telefont használom wifi dongle-nek, azzal semmi gond nincs, bár azt is hozzátenném, hogy az 5GHz-re csatlakozik, az Asus meg a viszonylag zsúfolt 2,4-et repeatelné. Bár a csatornán amit használok 2.4-en, csak a wifree megy (szintén az én upc-s cuccomból) de kétlem hogy az interferál mert nem használja azt a kutya se. ;]

Egy szó mint száz, azt szeretném kérdezni, ti tapasztaltok-e stabilitási gondokat repeater módban, konkrétan az eszközzel magával (az oké hogy szar a jel, de semmi nem (kéne) interferáljon vele.)

[ Szerkesztve ]

(#8884) Stan648


Stan648
tag

Sziasztok! Tudjátok, hogy a RT-N18U routernek hány dBi-sek az antennái? Szeretném erősebbre cserélni. Pontosabban TP-LINK TL-ANT2409CL antennákra ami 9dBi-s.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#8885) MaCS_70 válasza Stan648 (#8884) üzenetére


MaCS_70
félisten

2 dBi-s antennái vannak -- de miért akarod lecserélni? Ez a csere nagyon-nagyon kétesélyes, és eleve nem biztos, hogy van értelme.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8886) Stan648 válasza MaCS_70 (#8885) üzenetére


Stan648
tag

Nagyobb teret szeretnék vele lefedni. Mit értesz az alatt, hogy "kétesélyes" lenne a csere?

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#8887) Gubek-Einste válasza Stan648 (#8886) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért mert a nagyobb nyereségű antennák más szögben sugároznak, [link], bizonyos helyeken jobb lesz, bizonyos helyeken rosszabb a csere után. Ha nem megfelelő a lefedettség/sebesség akkor inkább újabb eszköz beüzemelése jelenti a jobb megoldást, kábeles kapcsolattal az ajánlottabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8888) Stan648 válasza Gubek-Einste (#8887) üzenetére


Stan648
tag

Ezekről a sugárzási szögekről fogalmam sem volt eddig. E tekintetben nem éri meg lecserélni. Előző routerem ASUS RT-N10E megfelelhet a célnak, hogy kiterjesszem a wifit, RT-N18U-ban még van egy szabad port úgy is. Köszönöm a felvilágosítást.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#8889) Intruder2k5 válasza Stan648 (#8888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg HGG fw-vel növelhető némileg a WiFi teljesítménye, ha csak nem már most is az van rajta.

(#8890) htc07 válasza htc07 (#8883) üzenetére


htc07
addikt

Lett UTP kábel. :DDD

Másik kérdésem lenne, hogyan lehet újraindexeltetni a DLNA (UPnP szerver) tartalmát? Esetleg automatizálni ezt?

:R

(#8891) ra^ven válasza ra^ven (#8882) üzenetére


ra^ven
senior tag

Vki? :B :U

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#8892) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Sajnos nekem is meggyűlt a bajom a JFFS beállításával. Adott egy Asus RT-N18U ezzel az fw-vel:
tomato-RT-N18U-ARM--140-AIO-64K-NOSMP
És amikor rányomok a "Format/Erase" gombra, akkor letelik a 60mp utána pedig ezt a hibaüzenetet adja vissza.
Error formatting JFFS. Check the logs to see if they contain more details about this error.
Mit tudok tenni ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#8893) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#8892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmit. Ne foglalkozz vele, kapcsold be, és jó lesz.

(#8894) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#8893) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Rendben, köszönöm. :R

(#8895) bbubby00


bbubby00
őstag

2emeletes 200m2 házban + kerthez elég lesz szerintetek 2db ilyen wifi?
Hogy lehet összehangolni őket?! (úgy lett kialakítva a vezetékelés, hogy Cat6 kábellal összeköthetőek a ház 2 különböző pontján)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8896) MaCS_70 válasza bbubby00 (#8895) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem a kb. 200 négyzetméteres 3 szintes téglaházat + a kertet egyetlen N18-as tökéletesen kiszolgálta -- tán 200 mW adóteljesítménnyel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8897) bbubby00 válasza MaCS_70 (#8896) üzenetére


bbubby00
őstag

Az szép. Akkor letesztelem majd 1db-al, de kábelen keresztül fogom tudni vinni a netet egyik routertól a másikig?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#8898) MaCS_70 válasza bbubby00 (#8897) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudod. A második routert Access Pointnak kell beállítani az üzemmódmenüben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8899) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

A minap felraktam az Asus RT-N18U-ra ezt az fw-t: tomato-RT-N18U-ARM--140-AIO-64K-NOSMP
JFFS-t beállítottam, Entware-t feltettem, Transmission-t elindítottam, gond nélkül ment, és a Media server is.
Tesztként szerettem volna kipróbálni, hogy hogyan reagál egy áramszünetre (hogy amikor újra lesz áram, minden gond nélkül elindul rajta.) Így a power gombot kikapcsoltam, vártam pár másodpercet, majd, amikor visszakapcsoltam, és kivártam a boot időt, akkor ez a webes felület fogatott.

Semmit nem tudtam beállítani, se újraindítani.

Megnéztem SSH-n mi a helyzet:

Szerencsére a reboot paranccsal sikerült újraindítani.

Valaki tapasztalt már hasonlót?
Restart után minden rendben volt. A megszokott felület fogadott.

(#8900) tjsz válasza Atlantisz48 (#8899) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Igen, én (is).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.