Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7752) v1rus válasza Gubek-Einste (#7749) üzenetére


v1rus
tag

A fénykép linkje, vagy a fényképen megjelölt link? Egyébként a nyitó hsz-ben ott a HGG linkje, az volt a fényképen bekeretezve.

(#7753) Pete55555 válasza Pete55555 (#7748) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, az FTP már összejött, intézőbe be is raktam, f@sza! - én voltam a balfék, rossz IP címmel próbálkoztam -.-

DLNA is megy, pipa.
Viszont a Samba még nem. Elvileg win-nek látnia kéne, ha engedélyezem.
Gyári szofttal Futtatásba kellett beírni egy parancsot, és utána látszott. Most?

Szerk: Mégsem megy :W Megváltozott az IP cím. Ez mi a ffffff???
Feladom lassan, és megy vissza a gyári szoft, mi történik itt? :W
Az előbb még a "Previous WAN IP volt az IP address". Mi történt 3 perc alatt??

Szerk2: Átírtam az IP-t, így most megint oké, remélem nem változik...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7754) odrif válasza Pete55555 (#7753) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kicsit lassabban mert nem értem.
"Átírtam az IP-t, így most megint oké, remélem nem változik..."
Mit írtál át és hol?
Csinálhatnál egy két screenshot-ot hogy mi hogyan van beállítva.

20 éve a Prohardveren

(#7755) Pete55555 válasza odrif (#7754) üzenetére


Pete55555
addikt

Mármint a beállított FTP-t töröltem intézőből, és hozzáadtam az "új" IP szerint.

Előszor alapból rossz IP-t adtam meg neki, tegnap azért nem volt jó. Ma megnéztem, és az IP Addressnél ez volt: 78.131.54.222 Szépen beírtam böngészőbe ftp://78.131.54.222 - és ment is, jelszót megadtam fasza.
Hozzáadtam hálózati helyként, fel is ment ré egy évad sorozat.
Raknám fel a másikat, erre semmi. Mondom Wtf. Megnézem, és a fenti kép fogadott - nem az volt az IP, mint amire beállítottam az FTP-t. Nem tudom pontosan ez hogy lehet, dinamikus IP cím?

Egyelőre most ez így megy, csak a Samba-t nem sikerült mág összehoznom...

Köszi amúgy a segítséget, tudom nehéz eset vagyok :R :DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7756) Gubek-Einste válasza v1rus (#7752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HGG linkjén üres a mappa.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7757) Gubek-Einste válasza Pete55555 (#7755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használj DDNS-t, akkor mindig az aktuális WAN IP-re fog mutatni és csak egyszer kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7758) odrif válasza Gubek-Einste (#7757) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Amúgy a fenti kapott 188.-al kezdődő IP cím nem NAT-olt véletlen?
Ha megpingeled akkor működik rendesen?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#7759) v1rus válasza Gubek-Einste (#7756) üzenetére


v1rus
tag

Igazad van, a benne lévő mappák tényleg üresek. Viszont így kissé megtévesztő, akár ki is lehetne venni ha hasztalan.

[ Szerkesztve ]

(#7760) Pete55555 válasza odrif (#7758) üzenetére


Pete55555
addikt

https://whatismyipaddress.com - is ugyanezt hozza akkor elvileg nem NAT-olt.
Pingelni hogy kell? :U

(#7757) Gubek-Einste

Használj DDNS-t, akkor mindig az aktuális WAN IP-re fog mutatni és csak egyszer kell beállítani.

Ez is kínai :DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7761) Gubek-Einste válasza v1rus (#7759) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Átszerkesztettem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7762) Gubek-Einste válasza Pete55555 (#7760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DDNS

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7763) cyber86


cyber86
őstag

Megy a fejlesztés ezerrel ahogy látom.

CHANGES:
=======

380.66: (UNDER DEVELOPMENT)

- NEW: IPSEC support.

380.65.3: (UNDER DEVELOPMENT)

- CHANGED: MTU/MRU maximum value.
- FIXED: Kernel CVE-2017-6074 vulnerability. (ARM & MIPS builds)
- FIXED: Minor issues.
- FIXED: Traffic Analyzer on RT-AC68U model.
- FIXED: Wireless Regulation Mode.
- UPDATED: Curl to 7.53.1 version.
- UPDATED: Nano Editor to 2.7.5 version.

380.65.2: (20 FEV 17)

- FIXED: Samba service not working on RT-AC3100, RT-AC88U and RT-AC5300 models.
- FIXED: Typo on config file, resulting in uPNP service malfunction.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#7764) Roland-87 válasza odrif (#7747) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Úgy fest mégis a DNS szórakozott mert ma reggel már torrent nélkül is elkezdte az oldalbetöltési hibákat dobálni már akkor is ha ment a Youtube, beállítottam a google DNS-t egyelőre csak a Laptopon belül azóta megint minden beugrik azonnal, most tesztelem masszív letöltés mellett, eddig így is jó, már csak a feltöltés korlátozására kellene rájönni, a végén csak összehozom gyárival is a stabilitást aztán magamat ismerve úgy is ki fogom próbálni az alternatív megoldásokat.

(#7765) Multibit válasza Roland-87 (#7764) üzenetére


Multibit
veterán

Nocsak, nocsak ;]
TP-Link wifibe szar ez meg eddig nagyjából minden téren az
De sokszor láttam hasonló megnyilvánulásokat (nem csak ezzel a routerrel kapcsolatban) és a végén rendszerint kiderült, hogy user error volt...

(#7766) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Entware van telepítve az USB-s tárolóra, de már nincs rá szükség.
Mi az eltávolításának/törlésének/uninstallálásának a korrekt menete?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7767) Roland-87 válasza Multibit (#7765) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Hát TP-Nél az az User error ha gyári firmmel akarod használni, az is onnantól lett jó hogy ment rá az openwrt amivel viszont jó lett leszámítva a wifit mert az sosem volt benne túl jó, ennél nagyságrendekkel jobb a wifi mindenhol jobb a térerő és a sebesség is a QoS belövése meg mindig hajhullással járó tevékenység ezek szerint hiába hiszem azt hogy könnyen megy :D

(#7768) mobilizmo válasza Roland-87 (#7767) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyszerűbb lesz az életed, ha arra használod a router-t amire alapvetően készült. Vagyis például torrentezésre nem, egyszerűen gyenge hozzá. Próbálkozhatsz a QoS-al, de valahol mindig engedményeket kell majd tenned. Vegyél, vagy építs magadnak egy NAS-t (pl. Raspberry-ből), sokkal használhatóbb úgy a rendszer.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7769) Roland-87 válasza mobilizmo (#7768) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Azért tartom furának azt hogy gyenge hozzá mert papíron erősebb mint a 1043 volt (720 vs 800mhz 64mb vs 256mb ram) és ott tökéletesen működött minden, kiszolgált egyidőben akár 8-10 eszközt a torrent közben végig maxon töltött ha elindítottam egy videót akár fullhd60fps-ben akkor azonnal látni lehetett ahogy a torrentet visszafogja és a videó is akadás nélkül ment, a böngészés is olyan volt mint bármikor, ennél meg eddig ez nem akar összejönni az erősebb hardver ellenére sem, most megint csinálja a félig betöltő oldalakat, akkor jön elő ha hazaér a család és még 3 4 gép kezd el lógni rajta, már ennyit se bír el. Felteszem rá a tomatot ma délután aztán meglátjuk mi lesz azzal...

(#7770) [BiG] válasza Roland-87 (#7769) üzenetére


[BiG]
csendes tag

Nekem eddig nem volt egyértelmű a torrentek a routeren futnak, vagy csak a hálózati forgalom miatt van kiemelve?

(#7771) IG55


IG55
senior tag

HGW csere után valami történt a NAT-ommal. Elvileg visszaállítottam a korábbi HGW beállításait, az Asus router meg maradt úgy, ahogy volt. Egy játék azt írja, hogy "root manually the UDP port 3001 of your router to your PC". Ezt a routeren, vagy a HGW-n kéne megcsinálni, és egyébként ott hol?
Köszi!

(#7772) Shadowfax válasza Roland-87 (#7741) üzenetére


Shadowfax
addikt

Kérlek, írd már meg, melyik gyári firmware verziót használod, amivel stabil a wifi. :)

(#7773) Roland-87 válasza Shadowfax (#7772) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Hát mostmár semelyiket mert kb 1 órája tettem fel a tomatot, egyébként frissítettem kérésre a gyárit és azzal nálam stabil volt a wifi helyette instabil az egész hálózat, most zajlik a teszt tomatoval, eddig nagyon tetszik a dolog de még nincs rendesen beállítva.

(#7774) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Na ha már azt hinném minden jó akkor kiderül hogy az UPNP nem működik a tomatoban, tele van a net ilyen hibával, erre van megoldás? Nekem fontos lenne hogy működjön... nincs kedvem portokat nyitni mindenkinek folyamatosan...

(#7775) MaCS_70 válasza Shadowfax (#7772) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk van egy igencsak intenzíven használt N18 (kamasz srácok, állandó torrent, közben Youtube, Spotify, Facebook, ami belefér, stb.) a mindenkori friss gyári FW-rel, de még sosem tapasztaltak wifiinstabilitást.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7776) Gubek-Einste válasza IG55 (#7771) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a HGW router módban van akkor mindkettőn át kell engedni a portot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7777) Gubek-Einste válasza Roland-87 (#7774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig jobb lenne mindig a szükséges portokat átengedni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7778) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok - újra!

Még egy kis segítséget szeretnék kérni. Jelenleg ott tartok, hogy működik, és f*sza minden, kivéve a samba.
A jelen helyzet:

Itt gyanítom létre kellene hoznom egy megosztást, amit majd a net use... paranccsal hozzáadok az intézőhöz.
Mit hozzak létre? A HDD-n van egy S mappa, abba van több almappa, filmek sorozatok, stb... az S mappát szeretném megosztani.

...Szeretem leracsniztatni...

(#7779) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#7766) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Különösképpen nem kell foglalkozni vele, nyugodtan törölheted, és kész. Nem integrálódik a rendszerbe, nem fog leállni a boot folyamat hiányzó file-ok miatt, meg ilyesmi...Legfeljebb az USB and NAS -> USB Support oldalon töröld az rc.unslung file-ra való hivatkozást, hogy ne akarja elindítani.

(#7780) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#7774) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aztán miért nem működik? Hogy állítottad be? Melyik fw-t tetted fel, a 132-es AIO NOSMP-t?

[ Szerkesztve ]

(#7781) IG55 válasza Gubek-Einste (#7776) üzenetére


IG55
senior tag

Ha HGW-n a DMZ-be beírtam az Asus WAN IP-jét, akkor nincs router módban? Vagy mástól függ? Amúgy hova kell beírnom ezt a 3001-es port számot?

(#7782) Intruder2k5 válasza IG55 (#7781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, attól még router módban van, csak minden bejövő kérést továbbít a DMZ-be írt IP felé, így nem kell egyenként, két helyen forwardolnod a kellő portokat.

(#7783) Roland-87 válasza Gubek-Einste (#7777) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Időközben beindult az UPNP is de azt olvasgatom van vele gond szóval ha nem lesz stabil átállok kézi vezérlésre mert egyéb téren nagyságrendekkel jobb mint a gyári. Ez az eddigi legjobban működő QoS amit használtam (lekopogom remélem így is marad) a Wifi 100mW kimenőre állítva gyakorlatilag a duplája lett az eddiginek, a sebesség sem romlott sokat ettől a mérések alapján, nagyon tetszik a kliensenkénti sebességszabályozás is illetve a grafikonon követhető sávszélesség és adatátvitel követése. És végre nincs a letöltés közben eddig előfordult oldalbetöltési hiba sem illetve javultak a pingek is, torrent nélkül 1000pingből 1-2 veszik el (ez sajnos a netszolgáltatóm sajátossága, mindig is ennyi volt) torrent alatt ez perpill 3-4re emelkedik (gyárival ez volt 20-30 is nem ritkán) masszív letöltés mellett is képes 25 alatt tartani a pinget ami megint csak tetszik. Innentől már csak abban reménykedek hogy a Wifi is stabil lesz illetve maga az eszköz is hosszabb távon akár 1 hónapig is menjen újraindítás nélkül de ez majd kiderül.

(#7784) Pete55555 válasza Pete55555 (#7778) üzenetére


Pete55555
addikt

Idáig jutottam:

Hogy kéri a jelszót, ha utána rájön, hogy nem található az elérési út?

Sikerült, tárgytalan :P

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7785) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#7783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Stabilitás? A két Tomato-s routerem így áll most...

ASUS RT-N18U, és az AP-ként működő ASUS RT-N12 D1

(#7786) Roland-87 válasza Intruder2k5 (#7785) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Az úgy szép. Időközben megy a teszt továbbra is ezerrel és mindig jó. Egyedül ami hiányzik az a 4G modem támogatás feladatátviteles multiwannal de hát mindent ne akarjon az ember egyszerre :D Sajnos a drága netszolgáltatómnál olyan probléma van hogy ha elmegy az áram egy pillanatra akkor leáll a fejállomás, kábel-tv és internet se lesz egészen addig ameddig valaki ki nem jön újraindítani, a gond csak az hogy van nap amikor 3szor is van egy pillanatnyi áramszünet, vplt már emiatt egész napos internet hiányom... Ilyenkor jól jönne a 4G tartalék rádugás hogy a család ne sírjon na meg úgy is korlátlan a mobilnet :D

(#7787) Pete55555 válasza Pete55555 (#7784) üzenetére


Pete55555
addikt

Próbálkozom a torrenttel - engedélyeztem, elkezdte tölteni, viszont a letöltésre /mnt maradt megadva, ez betelt, és most azt írja ki a transmission web interface, hogy "connection failed"
Mit lehet ezzel tenni? Mi is pontosan ez a /mnt? Hogyan tudom megadni, hogy hova mentse a torrenteket? Van ehhez valami leírás?

...Szeretem leracsniztatni...

(#7788) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#7779) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Legfeljebb az USB and NAS -> USB Support oldalon töröld az rc.unslung file-ra való hivatkozást, hogy ne akarja elindítani."

Nagyon ciki, hogy nem tudom, ezt hol keressem?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7789) [BiG]


[BiG]
csendes tag

Sziasztok!

A Tomato Firm-re van esetleg olyan kattinthatós teszt oldal mint a gyári Firm-hez az ASUS-nál?

Köszönöm!
[BiG]

(#7791) Gubek-Einste válasza [BiG] (#7789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég régi de van: [link]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7792) Intruder2k5 válasza VANESSZA1 (#7714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha VPN-en kapcsolódsz a routerhez, akkor el kellene érd DLNA-val a tartalmakat, akárcsak ez otthoni LAN-ról.

(#7793) odrif válasza Intruder2k5 (#7792) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát mindenképp VPN kapcsolat kell ahhoz hogyha nem otthon vagyok és a HDD-ről akarok filmet, sorozatot nézni?
Hogyan kell a VPN kapcsolatot beállítani?

20 éve a Prohardveren

(#7794) Intruder2k5 válasza odrif (#7793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A samba portjait nem szabad megnyitni az internet felé, mert rövid időn belül feltörik, még ha jelszóval védett is a megosztás, ez a protokoll LAN-ra van kitalálva. FTP-ről úgy hallottam van 1-2 lejátszó, ami "on the fly" le tudja játszani a tartalmakat, tehát nem akarja előtte az egész file-t letölteni, de általában az FTP nem média stream-elésre való.

Beállításban ezekkel tudok segíteni:
OpenVPN szerver beállítása statikus kulccsal
OpenVPN beállítása iOS és Android eszközökhöz
VPN beállítása mobiltelefonra

Időközben már az OpenVPN is beállítható név / jelszó hitelesítéssel, de sosem próbáltam, és leírást sem tudok linkelni hozzá.

Illetve neten is van még egy halom tutorial. tomato vpn server setup

[ Szerkesztve ]

(#7795) Pete55555 válasza Pete55555 (#7787) üzenetére


Pete55555
addikt

Bittorrent kliens/basic settings-nél megadtam download directory-nak az mnt/s/downloads mappát.
Erre létrehozott magának egy s/downloads mappát, annak ellenére, hogy az S könyvtárban már volt egy (kisbetű nagybetű, úgy látom akkor ez is számít...)

Közben valami oknál fogva megjelent a - mostmár két - s mappa mellett az elkezdett torrent - tehát gondolom az "mnt" az a gyökér lenne.

Ettől függetlenül a torrent még mindig connection fail-t dob ki, illetve a samba szerver valami érdekes oknál fogva megszűnt üzemelni.

Tudna nekem valamikor valaki segíteni? Akár távsegítséggel...

Szerk: Közben a netem is elment... szegény embert az ág is húzza...

Szerk2: Megvan miért ment el a netem: Megint IP-t váltott ez a buzi szolgáltató. Most megint nem jön be már az FTP sem.

odrif fórumtárs segítségével regisztráltam magamnak egy DDNS címet no-ip oldalon, innen kellene egy kis help, hogy hogyan tovább?

Oké, ez is megvan, DDNS hozzáadva, innen akkor már ez nem fog változni elvileg.

Samba-val, és torrenttel kapcsolatban kellene még egy kis help...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7797) poki198q válasza odrif (#7793) üzenetére


poki198q
tag

Szia.
Kodi-val tudsz ftp-n is stream-elni!

(#7798) ImpersonatoR

Próbálom beállítani ezt a kettős wan t de eddig ne nagyon akar működni.
Elődleges wan egy optikai rt-n18u val
Másodlagos egy T-home os ZTE speedport 2i (adsl)
IP cím ütközést irt DHCP mindkettőn aktiválva van.

Itt egy kép rola

Gondolom valamit at kene meg allitani csak nem sikerul rajonnom hogy mit.

(#7799) Gubek-Einste válasza ImpersonatoR (#7798) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Speedport 2i PPPoE Passthrough módban van?
Milyen eszköz van az elsődleges kapcsolatra?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7800) ImpersonatoR válasza Gubek-Einste (#7799) üzenetére

Nem abban van direkt kérdeztem t-home os arcot hogy az mire jó de nem tudta megmondani (PPPoE Passthrough).
RT-N18U az elsődleges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.