Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) mobilizmo válasza mobilizmo (#7250) üzenetére


mobilizmo
addikt

Kiszaladtam sajnos a szerkesztési időből. Azt elfelejtettem írni, hogy a File sharing mindenféleképpen kell, ha kell Médiaszerver is abban a már csak korábban megosztott mappákat tudod felvenni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7252) Gubek-Einste válasza Szabadh (#7245) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Huawei-t állítsd be úgy, hogy csak modemként funkciónáljon, PPPoE Passthrough mód a neve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7253) jpisti válasza mobilizmo (#7250) üzenetére


jpisti
senior tag

így már működik! :C :R
Na már csak a nyomtatót kellene megoldani!
A gond az, hogy nem is látom a routerre csatlakoztatott nyomtatót az admin felületen. Ott az USB support-nál bepipáltam az USB Printer Support -nál de ennyit találok a nyomtatásról.

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7254) Szabadh válasza Gubek-Einste (#7252) üzenetére


Szabadh
tag

beállítanám, de nem találok ilyet.
Ez egy lebutitott router. Azért is akartam olyat találni akinek ilyen van.

Nem sok mindent lehet beállítani. ip címet, forrwardot, wlan
Inkább csak információkat lehet látni.
Enable Primary DHCP Server? ez éljen?

(#7255) jpisti válasza jpisti (#7253) üzenetére


jpisti
senior tag

Ki szeretném próbálnia HGG fw-t is, de amikor elindítom a frissítést, akkor mindig az addigi Tomato fw-vel áll fel a router...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7256) Gubek-Einste válasza jpisti (#7255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Recovery módban tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7257) Gubek-Einste válasza Szabadh (#7254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezzél rá a Digi LAN topikban, hogy hogyan kell beállítani az eszközön a PPPoE Passthrough módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7258) jpisti válasza Gubek-Einste (#7256) üzenetére


jpisti
senior tag

Az már megoldódott.. a Tomato-ról az eredeti ASUS féle 378-8041 végűre frissült utánna már simán fel ment a HGG is.
...de sajnos ugyanazok a problémák azzal is mint a gyárival: nem lehet csatlakozni egy már meglévő WiFi hálózatra úgy, hogy a LAN portokon legyen internet.

A Tomato lenne a legjobb, mert azzal már a 3 feladatból kettő működik:
- csatlakozik a UPC Connect Box-ra, a LAN portjain van internet és a Connect Box WiFi-jén keresztül a beállított IP-n elérjhető az admin felület
- van hálózati meghajtó

Már csak a nyomtatást kell megoldani! ...ebben kellene segíteni valakinek.
Ami érdekes, hogy a Tomato a rácsatlakoztatott USB meghajtó valós sebességét jelzi ki és ne azt, hogy melyik USB-ben van
(a hálózati meghajtónak szánt pendrive egy USB2.0-ás Verbatim Store n Go 64GB-os darab és mindegy mlyik USB-be dugom, a router LED-jei közül csak az USB2.0 világít, de a bedugott nyomtatót nem jelzi!
Míg az eredeti és a HGG-s fw-vel mindkét eszközt az a LED jelez amelyikbe be van dugva...)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7259) Intruder2k5 válasza jpisti (#7258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyomtató támogatáshoz sokszor aktiválni kell az USB 1.1 Support-ot, az USB and NAS -> USB Support oldalon, és persze alatta az USB Printer Support-ot is.

(#7260) xXxian válasza mobilizmo (#7250) üzenetére


xXxian
senior tag

Te meg milyen jóindulatú vagy, hallod!

Hidd el, nem akartam félrevezetni. De akkor inkább kussolok.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#7261) jpisti válasza Intruder2k5 (#7259) üzenetére


jpisti
senior tag

köszi a tippet. ma már nem próbálgatom tovább, de holnap ez lesz az első amit kipróbálok!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7262) jpisti válasza xXxian (#7260) üzenetére


jpisti
senior tag

Biztosan nem úgy gondolta. Ne húzd fel magad!
Köszi a segítségedet, de szerintem kicsit elbeszéltünk egymás mellett.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7263) mobilizmo válasza xXxian (#7260) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ez nem jóindulat kérdése, nem bántásból írtam. De ha nem értesz hozzá, akkor szerintem ne adj téves tanácsokat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#7264) jpisti válasza jpisti (#7261) üzenetére


jpisti
senior tag

Csak nem álltam meg és feltettem a Tomato-t
Az USB 1.1-gyel már látja a nyomtatót! Van valami instrukció a nyomtató eléréséhez?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7265) Intruder2k5 válasza jpisti (#7264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#7266) jpisti válasza Intruder2k5 (#7265) üzenetére


jpisti
senior tag

Tökéletesen!
:C :R
Most beállítok mindent azután összefoglalom a tapasztalataimat pár szóban, hogy meglegyen és másnak hasonló cipőben ne keljen ennyit szívnia!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7267) psg5 válasza Gubek-Einste (#7236) üzenetére


psg5
veterán

Megtörtént az "átállás" :)

Igazából zökkenőmentes volt, amikor a mac címeket választottam eleve ugyanazokat az ip-et rendelte hozzá mint az előző router.

Végre hasít a 120Mbit :9

Köszi!

F.K.T.

(#7268) jpisti válasza jpisti (#7266) üzenetére


jpisti
senior tag

Akkor tehát összefoglalva:
A megoldandó feladatok a következők voltak:
- Az RT-N18U-nak egy már meglévő WiFi hálózathoz kellett csatlakoznia és az azon lévő internet megosztást a LAN portjain elérhetővé tenni. (a meglévő hálózatot ebben az esetben egy UPC FiberPowe 240Mbps sebességű kapcsolat szolgáltató által biztosított Connect Box hozta létre)
- Egy USB-s adattárolót (jelen esetben egy 64GB-os PenDrive-ot) elérhetővé tenni mint hálózati meghajtó, a hálózatra csatlakozó gépek számára. (jelen esetben mint "Z" meghajtó)
- Egy USB-s nyomtató elérésének megosztása mint teljes értékű hálózati nyomtató. (jelen esetben egy Xerox Phaser 3140-es nyomtatóról van szó)

Az eredeti és annak a turbósított változatával a HGG firmware-el sajnos nem megoldható az első eset, hiszen mint jelerősítő tudnak csatlakozni egy már meglévő WiFi hálózathoz és a Connect Box beállításaiban az is megoldható, hogy az adott MAC című eszköz mindig ugyanazt a helyi IP címet kapja (ez elengedhetetlen a hálózati eszközökhöz) de jelerősítő üzemmódban ezekkel a firmware-kkel a LAn szolgáltatások és az USB szolgáltatások nem mennek. A routerhez hozzá lehet férni LAN-on keresztül de ennyi.
Maradt tehét a Tomato firmware telepítése.
Egy Linksys WRT54GL routeren már használtam Tomato fw-t és nagyon meg is voltam vele elégedve, szóval belevágtam.
...de sajnos nem nagyon értek a hálózat építéshez, tehát itt kötöttem ki és kértem segítséget.
A kihívások megoldása is meglett hála az itteni csapatnak! :R
A következők lettek:
1,) meglévő WiFi hálózatra csatlakozás: a Tomato fw Basic/Network/Wireless részénél a Wireless Mode beállítást "Wireless Ethernet Bridge"-re kellett állítani. A további beállítások:
- Wireless Network Mode: Auto-n érdemes hagyni, egyébként még B,G,N Only és B/G Mixed lehetőségek vannak.
- SSID: értelem szerűen annak a hálózatnak az SSID-je amire csatlakozunk.
- Chanel: A másik routeren a Wireless beállításoknál ezt át kell tenni kézire és választani egy nem foglalt csatornát, majd a "Scan" gombra kattintva kiválasztani a másikon beállítottat, ez egyszerű mert az SSID-k is látszanak.
- a másik két beállítás hagyható alapértelmezésen, gondolom akinek fontos az tudja is hogy mik ezek pontosan.
- Security: ennek és az al-beállításainak meg kell egyeznie a másik router beállításaival, ha nem működne akkor változtatni kell rajta, nekem például au UPC alapbeállításaival nem ment, de a WPA2 Personal beállításokkal már ment.
Ezután megeshet hogy teljesen újra kell indítani a routert és amikor feláll, akkor már lesz internet kapcsolat a routeren.
Fontos még, hogy ugyanitt de a LAN résznél legyen beállítva a routernek egy IP cím is. Én nem hagytam meg az alapértelmezett 192.168.1.1-et (nem tudom hogy úgy is működött-e volna minden) és beállítottam a másik router alapján, aminek az IP-je 169.168.0.1, az ASUS routernek a 192.168.0.4-et, a DHCP engedélyezve maradt és az IP Range (first/last)-ot a 192.168.0.5 és 192.168.0.81-re állítottam.

2,) USB háttértár hálózati meghajtóként való beállítása: az USB and NAS/USB Support menüben, lent az alján látható a csatlakoztatott eszközök, itt kell lennie a háttértárnak is és a rajta lévő partíciók nevének is látszódnia kell!
- a Basic/Identification menüben a "Hostname"-nél legyen adva valami egyszerű név, én az ASUS-t használtam.
- az USB and NAS/USB Support menüben az "USB Storage Support" legyen bepipálva (alapértelmezésben be van!)
- az USB and NAS/File Sharing menüben az "Emónable File Sharing" nél legyen kiválasztva valamelyik "Yes,..." lehetőség.
- a "Workgroup Name" legyen beállítva a helyi munkacsoportra, vagy ha több is van akkor arra amin a meghajtónak mag kell jelennie.
- a "Client Codepage" résznél köbóvetni kell az apró betűs istrukciót és azután kiválasztani a megfelelő kódlapot.
Ezután már a hálózat gépeire csatlakoztatható a hálózati meghajtó. Én a TotalCommander-t használom és ott a hálózati kapcsolatnál a \\[ASUS]\[partíció neve] elérést kell megadni, természetesen a kapcsos zárójelek nélkül... :U

3,) USB nyomtató hálózati elérése: ha a nyomtató nem egy mai darab és nem látható az USB and NAS/USB Support menüben, lent az alján, a csatlakoztatott eszközöknél, akkor fentebb be kell pipálni az "USB 1.1 Support"-nál is és akkor már meg fog jelenni.
Ezután már csak követni kell a kedves moderátorunk, Intruder2k5 által belinkelt instrukciókat, természetesen az aktuális operációs rendszerre adaptálva.
Azért itt a link még egyszer: http://tomatousb.org/tut:configure-printer-in-windows

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7269) Intruder2k5 válasza jpisti (#7268) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha mindkét eszközben, tehát a connect box-ban és az asus-ban is megy a DHCP szerver, abból bizony kalamajka lehet, tehát javaslom az ASUS-ban tiltsd azt le. Mivel gyanítom, hogy átjáró címe nincs megadva, így az ASUS DHCP szervere a saját IP címét fogja hirdetni átjáróként és DNS-ként is, amivel bizony nem fogják elérni a kliensek az internetet, csak a helyi hálót. Ez így szerencse kérdése, hogy egy IP címet kérő kliensnek a Connect box fog előbb válaszolni, és akkor jó lesz minden, vagy az ASUS Wireless Bridge, ekkor pedig nem lesz net a kliensen.

(#7270) jpisti válasza Intruder2k5 (#7269) üzenetére


jpisti
senior tag

Ez akkor is így van, ha a UPC-s Connect Box DHCP beállításaia következők:
- kezdő helyi cím: 192.168.0.10
- végberendezések száma: 254
(ez már elvileg nem oszthat ki a 192.168.0.3-as vagy magasabb IP-ket, az ASUS meg 192.168.0.5-és 192.168.0.81 közötti IP-ket oszt.

Vagy valamit rosszul logikázok?
(az ASUS-nak nincs saját Wi-Fi hálózata, lehet hogy hozok majd egyet létre később, de akkor az is ebből a tartományból fog IP-ket kiosztani, vagy nem?)

Vagy jobban járok, illetve úgy működik majd a dolog, ha az ASUS helyi IP-jét vissza teszem 192.168.1.1-re?

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7271) Gubek-Einste válasza jpisti (#7270) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy jobban járok, illetve úgy működik majd a dolog, ha az ASUS helyi IP-jét vissza teszem 192.168.1.1-re?
Akkor viszont nem lesznek egy alhálózatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7272) Intruder2k5 válasza jpisti (#7270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát, ha jól értem, akkor...

- a Connect box IP címe 192.168.0.1
- a DHCP szervere által kiosztható első IP cím 192.168.0.10
- az ASUS IP címe 192.168.0.4

Ha ez eddig helytálló, akkor csak tiltsd le az ASUS-ban a DHCP szervert, és kész.

Nem csak az a baj, hogy esetleg egymásra osztanak IP címeket, mert ezt valóban le tudod szabályozni a tartományokkal, de pl. akinek az ASUS ad IP címet, ott saját címét, tehát a 192.168.0.4-et fogja megadni alapértelmezett átjáróként és DNS szerverként is, így pedig nem lesz net a kliensen. Egy hálózatra tökéletesen elég egy DHCP szerver is. Lehet több, de akkor azokat megfelelően be kell konfigurálni, hogy jó címeket hirdessenek. Na de minek?

[ Szerkesztve ]

(#7273) jpisti válasza Intruder2k5 (#7272) üzenetére


jpisti
senior tag

OK! Akkor letiltom az ASUS-ban a DHCP-t. Akkor ha én is jól értem attól még minden menni fog, csak mindenki, az ASUS-ra LAN-on és esetleg egy másik WiFi-n keresztül csatlakozók is a UPC-s Connect Box-ról kapnak helyi IP-t?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7274) Intruder2k5 válasza jpisti (#7273) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van. Wireless Ethernet Bridge módban az ASUS nem NAT-ol, voltaképpen csak mint egy switch működik, így a DHCP kérések szabadon jönnek-mennek az ASUS-ra csatlakozott kliensek, és a Coinnect box között is.

(#7275) jpisti


jpisti
senior tag

Megpróbáltam az ASUS-ra létrehozni egy WiFi AP-t az Advanced/Virtual Wireless menüben, elméletileg mindent beállítottam SSID-t a titkosítást és amikor csatlakozni próbálok hozzá akkor "Helytelen jelszó" hibával nem jön létre a kapcsolat... esetleg valami ötlet?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7276) Gubek-Einste válasza jpisti (#7275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen beállításokat használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7277) jpisti válasza Gubek-Einste (#7276) üzenetére


jpisti
senior tag

Adtam neki egy SSID-t, a Mode "Access Point", a Bridge "None", a titkosítás pont az mint a másiknál WPA2 Personal, mér a jelszó is 2 karakterben tér csak el...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7278) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Eddig minden jó volt, de a mai napon a DLNA rakoncátlankodik.
Vannak letöltve a routerhoz csatlakoztatott HDD különböző filmek sorozatok.
Ma valamiért a Tv-n valamelyiket látom, valamelyiket nem.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

20 éve a Prohardveren

(#7279) odrif válasza odrif (#7278) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nos magamnak válaszolva.
Megcsináltam a resetet és az NVram törlést a routeren, de semmi nem változott.
Továbbiakban is csak egy részét látom a HDD tartalmának a TV-n.
Nem tudom mi történt, eddig ilyen gondom nem volt.

20 éve a Prohardveren

(#7280) htc07 válasza odrif (#7279) üzenetére


htc07
addikt

szia!

nem sérült a hdd?

(#7281) odrif válasza htc07 (#7280) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

úgy gondolom hogy nem, mert pendrive-ra lemásoltam azt a filmet amit szerettünk volna a media serveren keresztül megnézni, és ebben az esetben nem volt gond.
Illetve számítógépen keresztül látom és elérem a HDD tartalmát.

20 éve a Prohardveren

(#7282) odrif válasza odrif (#7281) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Átneveztem azokat a könyvtárakat amiket nem látott a TV és hirtelen most látja őket.
Egyszerűen nem értem. Eddig nem volt ilyen de ezek szerint megvan a megoldás.

20 éve a Prohardveren

(#7283) zambozoli válasza odrif (#7282) üzenetére


zambozoli
senior tag

MiniDLNA-nak van egy nyűgje. Ha létrehozol egy mappát és abba kezdesz bepakolni, nem minden esetben olvassa be az adatbázisába. Ha mappástól teszed a helyére akkor 99%-ban frissíti az adatbázisát és a lejátszók is látni fogják.
A megoldás csak az amit írtál, amit nem látnak a lejátszók, át kell nevezni, ekkor felveszi a DLNA az adatbázisába és rendben vagy, ha nincs sok cucc, akkor az adatbázis törlés is rendbe teszi.
Nálam kb 9.000 audio, 22.000 kép és 2.000 video fáj tart kb. 20-30 percig, igaz egy NSA310-es nas van a minidlna alat
t.

Üdv:ZZ

(#7284) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Pár napja áttértem LAN kábelről WiFi-re mert a LAN kellett egy másik készülékbe. A laptoppal még nem csatlakoztam túl sokszor WiFi-vel a router-hez mióta meg van az N18 mert előnyben részesítem a kábelt.

Azt vettem észre, hogy állandóan leszakad a gép vagy mint tegnap, bekapcsoláskor nem akar csatlakozni.
Ugyanakkor amikor a laptop nem csatlakozik, a mobilon bekapcsolom a WiFi-t és simán csatlakozik, és nem utolsó sorban működik is!

Akkor javult meg a laptop, amikor átkapcsoltam a WiFi vezérlő preferált módját 2,4 GHZ-ről 5,2 GHz-re (hehe ilyet a router nem is tud).

Win10 64 bit, Intel AGN 5100

Eközben a Samsung Galaxy J5 simán csatlakozott működött!

Valaki tapasztalt már ilyet?

Gippazoid Novelties Inc.

(#7285) Gubek-Einste válasza gippazoid (#7284) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7286) gippazoid válasza Gubek-Einste (#7285) üzenetére


gippazoid
senior tag

Jelentkezem majd az eredményekkel.
Az SSID és a password is angol természetesen, a laptop mellett 10 cm-re volt letéve a telefon ami jól működött.
InSSID-ert nézegettem, tele volt rendesen a 2,4 GHz-es sáv de hát panel lakás, sok router van.
Bezzeg 5 GHz-en volt összesen 3 eszköz...

Gippazoid Novelties Inc.

(#7287) MaCS_70 válasza gippazoid (#7284) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Akkor javult meg a laptop, amikor átkapcsoltam a WiFi vezérlő preferált módját 2,4 GHZ-ről 5,2 GHz-re (hehe ilyet a router nem is tud)."

Egyáltalán mi ez az 5,2 GHz? Sosem hallottam róla...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7288) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#7287) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 5 GHz-s sávban van 5,2 GHz-n is csatorna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7289) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#7288) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így értem, mert én is úgy emlékeztem, hogy az 5 GHz az valahova 5,8 környékére is belóg, de ezt a nevesített 5,2-t még nem láttam így megkülönböztetve.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7290) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#7289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt lehet megnézni, hogy pontosan melyik csatornához milyen frekvencia tartozik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7291) gippazoid válasza Gubek-Einste (#7285) üzenetére


gippazoid
senior tag

No a driver az Microsoft-os, 14.2.1.4 és 2011.10.07-i a dátuma.
Intel 5100 AGN

Csatolom a screenshot-ot.
HaoRui az SSID. A Wifi01 szintén az enyém, az a vendég hálózat. Tegnap a HaoRui az 1-esen volt a progi szerint, a Wifi01 meg az 1+5 -ön.
Most meg teljesen máshol van.

Gippazoid Novelties Inc.

(#7292) htc07 válasza gippazoid (#7291) üzenetére


htc07
addikt

Gondolom automatára van állítva a control channel, nekem akkor szokott változni. (egyszer felment 14-re, én meg csak pislogtam hogy nem tudom megnézni a macskás videókat mobilon :DDD )

(#7293) gippazoid válasza gippazoid (#7291) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ma még nem vacakolt...

Gippazoid Novelties Inc.

(#7294) Gubek-Einste válasza gippazoid (#7291) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd fixen 11-re a csatornát.
Tegyél fel gyártói/chipset driver-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7295) gippazoid válasza Gubek-Einste (#7294) üzenetére


gippazoid
senior tag

Hálás köszönet, megpróbálom!

Gippazoid Novelties Inc.

(#7296) gabro0


gabro0
őstag

Kint a HGG 380.64.1. Csak apró modosítások, modulfrissítések vannak benne.

Egyébként másnak is úgy jelzi, hogy a JFFS partíció aktív, valójában be sincs kapcsolva :F

[ Szerkesztve ]

(#7297) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nos gondoltam teszek egy próbát a VPN-el és megpróbáltam Tomato alatt végigmenni ezen leíráson:
[link]

Amit a fentiekből kihagytam:
"Ha azt szeretnénk, hogy a csatlakozó kliensek teljes internet forgalma is a VPN Tunnel-en keresztül haladjon, akkor a Custom Configuration mezőbe illesszük még be az alábbi sort...

Kód: [Kijelölés]
push "redirect-gateway def1"

Ha ezt kihagyjuk, akkor a normál internet forgalom a kliens alapértelmezett internet hozzáférésén fog tovább zajlani, és csak a célzott forgalom lesz a Tunnel-be irányítva!"

A laptopra telepítettem az OpenVpn Gui programot, de ha connect-ra kattintok semmilyen weboldalt onnantól nem érek el.

Elrontottam valahol?

20 éve a Prohardveren

(#7298) odrif válasza odrif (#7297) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Megy ez csak kb 5 perc mire harmadszorra betölt egy oldalt wifin.
Nem lehet ezen valahogy gyorsítani?

(szerk: vagyis inkább rapszodikus, hol nagyon gyors, hol eszméletlenül belassul)

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#7299) gippazoid válasza Gubek-Einste (#7294) üzenetére


gippazoid
senior tag

Amatőr kérdés de csak a control csatornát tudom állítani. Hol keressem a forgalmazási csatorna beállítását. Eddig nem találtam meg...
Az Intel nem adott ki Win10-re dirver-t a WiFi vezérlőhöz... :(

Gippazoid Novelties Inc.

(#7300) Gubek-Einste válasza gippazoid (#7299) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-en kell állítani a csatornát, nem a gépen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.