Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) kennyke válasza cyber86 (#7496) üzenetére


kennyke
aktív tag

nincs sok kedvem bridge módba tenni az ont-ot, sok macerával járna, az összes 2.xx kütyüt vissza kellene állítani 1.xx-re..
lehet hamarabb felteszem a tomatot. tényleg, a hgg-re egyszerűen fel tudom dobni?

(#7502) kennyke válasza Gubek-Einste (#7497) üzenetére


kennyke
aktív tag

köszi a segítséget, sajna a digi topikba elég nagy a homály erről az ont-ról.
a dns-t se tudják pontosan hol kell megváltoztatni...

az ipv6 megléte tudna ezen segíteni?

(#7503) Gubek-Einste válasza kennyke (#7502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az inkább rontana a helyzeten.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7504) Pete55555


Pete55555
addikt

Gyári szofton van valami mód arra, hogy egy már máshol letöltött file-t berakjak seedre?

...Szeretem leracsniztatni...

(#7505) krealon válasza kennyke (#7502) üzenetére


krealon
veterán

"az ipv6 megléte tudna ezen segíteni?"

A golbalis szolgaltatok (facebook, google, stb) mar regota az IPv6-ot reszesitik elonyben, igy ha problemak leginkabb ezeket a szolgaltatasokat erintik, akkor jogosan lehet IPv6 problemara gyanakodni.

https://www.google.hu/search?q=ipv6 test

(#7506) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
N18U hiba nélkül megy HGG + Entware + Rutorrent trióval. Semmi panaszom rá, nagyon stabil.
Viszont kaptam most az áramszolgáltatótól egy szórólapot, hogy pénteken több órás áramszünet lesz. Attól tartok, hogy ha újraindul a router akkor nem fog futni tovább az Entware a reboot után. Jogos a félelmem vagy simán újraindul az is?

Előre is köszi a választ

The Truth Is Out There --->

(#7507) kano


kano
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Most van még egy N16 routerem de azzal sem akar 20Mb fölé menni.
Végül is az N18U 20k a Huawei pedig 16k lenne. Jobban megéri a router.
Állítólag a Telenor nem is engedi ennek a fajta üzleti netnek mindig a teljes 4G sebességet. Mondjuk néha meg simán megy 60-80 Mb-tel notira dugva...

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7508) gabro0 válasza kennyke (#7502) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem is F668-at adott a Digi, megpróbálok válaszolni, ha van kérdésed. Igaz 2 nap után bridge módba rakattam :) A ZTE nem tudja az ipv6-ot. Itt le is tudod tesztelni.

(#7509) kano válasza akom (#7500) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi!
Csinálnál egy tesztet a speedof.me oldalon is? Ez WiFi ennyi vagy lanon?
Köszi! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7510) kennyke válasza gabro0 (#7508) üzenetére


kennyke
aktív tag

szia,

tegnap este kértem, hogy állítsák át bridge módba, ami részben sikerült is.
már nem érem el a zte-t, de nem is lehet rajta keresztül csatlakozni pppoe módba, mert valami beragadt: a telefonos diszpécser azt mondta, még látja, hogy két korábbi eszköz csatlakozik hozzá, és ez bezavar. (természetesen kihúztam mindent belőle)
kb 3 órát szenvedtem vele, végig azt hittem, hogy az n18-al van valami, restartok tömkelege, reset, újrapakolás... ma jönnek megnézni, mi lehet a baj...

@ realon: köszi, egyelőre sima net sincs, de majd lehet kipróbálom :)
@ Gubek-Einste: köszi a segítséget!

(#7511) gabro0 válasza kennyke (#7510) üzenetére


gabro0
őstag

Hát ez fura. Ha bridge módba kerül egyszer, akkor majd csak a LAN1 portot lehet használni. A többi ilyenkor letiltódik.

(#7512) HUNtavasz


HUNtavasz
csendes tag

Bekotettem a gigabites digi netet, megvettem ezt a sokak altal ajanlott routert, de a gyari firmware, plusz frissitett gyari firmware utan is csak max 140 megabit a letoltsi sebessegem a wifi routeren keresztul, kozvetlenul a router mellett elhelyezett: macbook pro 2011 early.

router mode: Wifi
http://www.speedtest.net/my-result/6042099035
Letoltes: 121 Mbps
Feltoltes: 100 Mbps

router mode: LAN
http://www.speedtest.net/my-result/6042108959
Letoltes: 93 Mbps
Feltoltes: 95 Mbps

Direkt kapcsolat:
http://www.speedtest.net/my-result/6042195435
Letoltes: 667 Mbps
Feltoltes: 214 Mbps

Minden gyari beallitas, firmware update elott es utan is, mi lehet a gond, esetleg probalkozzak TOMATO-val?
(gyari megoldasok hive vagok)

elore koszi!

(#7513) Gubek-Einste válasza HUNtavasz (#7512) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen link sebességgel kapcsolódik a MacBookPro?
LAN-nál gigabites portra csatlakozol és a kábel legalább CAT5E vagy jobb?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7514) odrif válasza Gubek-Einste (#7513) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"LAN-nál gigabites portra csatlakozol"
Ezt most én sem értem. Van olyan port a routeren amely nem gigabites?

20 éve a Prohardveren

(#7515) Intruder2k5 válasza odrif (#7514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom a MacBookPro portjára gondolt, hogy az Gbit-es-e.

(#7516) odrif válasza Intruder2k5 (#7515) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Jaj. :W
:R

20 éve a Prohardveren

(#7517) Pete55555 válasza HUNtavasz (#7512) üzenetére


Pete55555
addikt

Mi itt a gond? Ennyit tud a laptop...

...Szeretem leracsniztatni...

(#7518) HUNtavasz


HUNtavasz
csendes tag

Gubek-Einste: igen, gigabites port, kábel is megfelelo.
Macbook Pro portja is gigabites.
Pete55555: az a gond, hogy router nelkul direkt kapcsolatban jon a DIGI kinalt sebessege a laptopon /700 Mbps korul/, majd mikor routert (ASUS RT-N18U) iktatok kozbe legyen az wifi vagy lan akkor a sebesseg wifi eseteben letoltesnel 130 Mbps, router lan eseten meg 100 megabit korul, ebbol miert az a kovetkeztetes, hogy ennyit bir a laptop?

[ Szerkesztve ]

(#7519) veze válasza HUNtavasz (#7518) üzenetére


veze
őstag

Advanced -> Miscellaneous -> CTF (Cut-Through Forwarding) be van kapcsolva?
ha nincs probáld ki ugy, és lan
nekem akkor speedtesten jön a digi névleges sebesség , wifin meg nem is lesz annyi mint lan

(#7520) Gubek-Einste válasza HUNtavasz (#7518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-n ennyit tud, LAN-on pedig típikusan 100-as linknek a sebessége ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7521) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Lenne egy kérdésem/kérésem: teljesen kezdő vagyok router témában. Van egy ilyen kütyüm már kb. 6-7 hónapja. Minden nagyon szuper. A routerre 3 db tv, 1 Xbox és 4 db mobil napcsolódik wifi-n éskét PC- kábelen. Mindössze annyit csináltam, hogy a saját wifit lejelszavaztam és használjuk azóta. A PC-ket is simán rádugtam csak és ennyi. Minden a gyári állapotban van a routeren. Most kitaláltam, hogy szeretnék a torrentet erről futtatni, hogy amikor a gép nem megy, akkor is töltsön. Van egy 750GB-os külső, USB 3.0-s HDD-m. Valaki tudna abban segíteni - szájbarágósan, egyszerűen, hogy mit kell csinálnom/letöltenem/telepítenem A-tól Z-ig?

Ha valaki segítene, azt előre is köszönöm!

Rappi

(#7522) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

A Tomato ezen verziójánál van frissebb? " 1.28.0000 -132 K26ARM USB AIO-64K "

Illetve Ti tapasztaltatok olyat, hogy ezzel a verzióval a WiFi néha nagyon belassul? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#7523) Gubek-Einste válasza Phobion (#7522) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van de a MultiWAN verziókra több panasz is van így inkább maradj a 132-nél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7524) Gubek-Einste válasza SeatZola (#7521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen a videó alapján próbáld meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7525) SeatZola válasza Gubek-Einste (#7524) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszönöm!

Rappi

(#7526) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Tegnap megjött az ASUS n18u routerem.
Elsőre bonyolúltabbnak tűnik a beállítása, és átláthatatlanabb mint a TPLINK-nél számomra legalábbis.

Hogy lehet az, hogy beállítottam a fix ipket, de ennek ellenére számol vissza 24 órától?
TPLINK-nél ezek Permanent időt mutattak.

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7527) Gubek-Einste válasza ra^ven (#7526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt hol látod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7528) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Csoda történt.

Fél éve problémázok azon, hogy a távolban üzemelő, OVPN-nel elért N18-asra dugott pendrive-ot nem érem el. Az adminfelület simán előjön, látom is benne, hogy ott a pendrive SMB-n megosztva, de a Windows Explorerben kidobott a \\IP-re.

Aztán úgy egy hete egyszer csak megjelent. (Időnként babonából bepróbálkoztam.)

A dolog érdekessége, hogy a routerbeállításokban nem történt az égvilágon semmi változás, egyik oldalon sem.

Ha jobban belegondolok, egyetlen tényező módosult: az itteni, tehát elérési oldali gépeken frissült a Windows10.

Érteni nem értem, de azért örülök ennek, mert így végre tudok off-site szinkronizálást végezni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7529) ra^ven válasza Gubek-Einste (#7527) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ott számol vissza 24 órától, amikor ez szerepel IPhez kötve a listában. :F

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7530) Gubek-Einste válasza ra^ven (#7529) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes vele foglalkozni, kiesés emiatt úgy sem lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7531) SeatZola válasza Gubek-Einste (#7524) üzenetére


SeatZola
őstag

Most nézem ezt a videót, de ez csak egy . torrent file letöltése. Én nem azt szeretném, hogy egy .torret filet tudjak tölteni, hanem, hogy a torret program a routeren fusson. Ott lenne a HDD-n a letöltési mappa, onnan töltene vissza is!

Rappi

(#7532) Gubek-Einste válasza SeatZola (#7531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van a router-en a Download Master ami egy módosított Transmission annak minden szolgáltatásával, van hozzá webes és desktop kliens is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7533) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Adott egy multiplayer játék (Rainbow Six Siege). Gond nélkül bejutok a partykba, de ahogy a host elindítja a játékot nálam lényegesen tovább tölt, mint másnál. Vírusvédelmet már kikapcsoltam hátha az okozza, de nem, ezért gondoltam, hogy esetleg a router csinál "valamit", amitől ez a jelenség áll fenn. Létezik, és ha igen akkor mit javasoltok beállítani? Bocs ha nagyon amatőr kérdés, de hálózati szegmensben nem vagyok "otthon".

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#7534) Gubek-Einste válasza bajtokarpi (#7533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek próbáld ki router nélkül is így van-e.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7535) bajtokarpi válasza Gubek-Einste (#7534) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Jogos a felvetés. Igen router nélkül is fenn áll a probléma.

battletag: bossi#2666

(#7536) Gubek-Einste válasza bajtokarpi (#7535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor nem a router-ben kell keresni a hiba okát, menj át ide ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7537) Pete55555


Pete55555
addikt

Hali!

Apróbb gondom van a rendszer frissítésével.
Tomato-t szeretnék a routerre rakni, de valamiért nem tudja feltelepíteni. 3x lefut az update firmwareben, és ezt írja ki: Unable to get responses from the server Ötletek?

Ezt a leírást követtem.

Fix IP megvan, hard reset volt. Recoverybe indul, villog a power. lefut az update, majd a fenti üzenetet kapom...

Update közben mondjuk nem világít semmi a routeren, ez normális?

Még annyi, hogy Innen a 132 ver.-t raknám fel.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7538) Intruder2k5 válasza Pete55555 (#7537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Javaslom, hogy amikor elindítod a firmware restoration tool programban a flashelést, akkor hagyd magára a routert 10-15 percre. Bár többnyire ez 1-2 szokott lenni, láttam már én is olyat, amikor 8-10 percig molyolt a flasheléssel. Első indulás után előfordulhat, hogy nem tudod UTP kábelen elérni a routert, ilyenkor vagy wifin belépve (Tomato24 SSID, jelszó nincs) törlöd az nvram-ot, vagy pedig áram alatt nyomva tartod a reset gombot ~10mp-ig.

A 132 AIO NOSMP fw-t használd!

[ Szerkesztve ]

(#7539) Pete55555 válasza Intruder2k5 (#7538) üzenetére


Pete55555
addikt

Az az érdekes, hogy miután lefut az upgrade, (sikertelenül) elkezdenek villogni a ledek, tehát elkezd "felállni" a router, és be is tudok lepni a még gyári felületre...
Mind1 megpróbálok várni, hátha..

Illetve megnézem ezzel a softtal amit linkeltél.

A szoft jó, ez ugyanaz amit felraktam (volna)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7540) bajtokarpi válasza Gubek-Einste (#7536) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm :R .

battletag: bossi#2666

(#7541) Intruder2k5 válasza Pete55555 (#7539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Buta kérdés, de ugye a zip-ből kicsomagoltad a firmware-t?

A Firmware Restoration Tool-t rendszergazdaként futtatod?

[ Szerkesztve ]

(#7542) ra^ven


ra^ven
senior tag

Néztem a routerhez egy WD red vinyot.
Annyit kérdeznék, hogy melyik külső házat szereti illetve az asztali gépet tehermentesíteném torrent alól. Viszi a router normálisan?
Köszi

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7543) Gubek-Einste válasza ra^ven (#7542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlatosabb saját tápos házat használni

Viszi a router normálisan?
Milyen értemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7544) ra^ven válasza Gubek-Einste (#7543) üzenetére


ra^ven
senior tag

Alkalmason azt értettem, hogy ha beallitok letölteni 4-5 szálon megmakkan e vagy csinálja a dolgát, hálózatra van e valamilyen hatással? Procihasznalatra gondolok és az ebből fakadó akadasra.

Köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7545) Gubek-Einste válasza ra^ven (#7544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha rendesen be van állítva akkor nem lesz baj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7546) ra^ven válasza Gubek-Einste (#7545) üzenetére


ra^ven
senior tag

Gyári firmware esetéről beszélünk ugye? :B

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7547) Pete55555 válasza Intruder2k5 (#7541) üzenetére


Pete55555
addikt

Ezt a 2-t nem írtam le, de igen, kicsomagoltam, és rendszergazdaként futtattam :(

Win tűzfalat is kikapcsoltam. Tanácstalan vagyok, nem ment fel rá így sem, pedig vártam vagy 15 percet.

Próbaképp frissítettem a gyári drivert, az felment szépen...

Majd jövő héten próbálkozok, mára ennyi volt, mert az asszonynak net elvonási tünetei lesznek ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7548) Gubek-Einste válasza ra^ven (#7546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegyik firmware igaz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7549) Gubek-Einste válasza Pete55555 (#7547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Recovery módban nem próbáltad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7550) Intruder2k5 válasza Pete55555 (#7547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg megoldás lehet még, hogy gyári fw-re felteszed a DD-WRT-t, majd arra a Tomato-t. Ha jól tudom, akkor így felmegy simán a webes admin felület firmware upgrade menüjében. Legalábbis RT-N16 idején ez még járható út volt. Persze minden fw csere után RESET / NVARM törlés kötelező!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.