Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) .OM. válasza WestBam (#8600) üzenetére


.OM.
aktív tag

azt hol is kell?

ex .Oldman.

(#8602) WestBam válasza .OM. (#8601) üzenetére


WestBam
senior tag

Oldalsó menü: AiCloud 2.0 menüpontban találod

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#8603) .OM. válasza WestBam (#8602) üzenetére


.OM.
aktív tag

sajnos nem jött be.. :(
Eddig exf3-ra volt formázva a vinyó, de egy áramszünet kiütötte a linux-os fájlrendszerem és minden elveszett.. :(
Most NFTS-re formáztam, hogy biztonságosabb legyen - de most meg a map nem működik..

Lehet felteszem Tomato-t - van akinek ott megy a samba rendesen ntfs-sel?

ex .Oldman.

(#8604) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Valaki lefordítani légyszives amit hggtől kaptam üzenetet? Mert a google fordító nem fordította le értelmesen. Köszönöm.

Hi Gabor, thank you for your email and sorry the delayed answer but I've came from vacations recently and too much work lately.

Make sure you have Airtime Fairness DISABLED or eventually Beamforming.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8605) Gubek-Einste válasza cyber86 (#8604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szia Gábor, köszönöm az e-mailedet, és sajnálom a megkésett választ, de nem rég jöttem meg a nyaralásból és az utóbbi időben túl sok munka volt.

Győződjön meg róla, hogy az Adásidő-méltányosság ki van kapcsolva vagy végül is a Beamforming.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8606) cyber86 válasza Gubek-Einste (#8605) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm :R

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8607) devil2k


devil2k
tag

Sziasztok!

Hogyan kell azt beállítani, hogy a logokat egy pendrive-ra mentse a router?
Pendrive formázva, rádugva, a router látja.

Köszönöm!

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#8608) tjsz válasza devil2k (#8607) üzenetére


tjsz
senior tag

Tomato firmware? Ha igen, akkor itt vannak az én otthoni, működő beállításaim.

(#8609) devil2k válasza tjsz (#8608) üzenetére


devil2k
tag

HGG van rajta.
Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#8610) devil2k válasza devil2k (#8609) üzenetére


devil2k
tag

Tudtam, hogy láma kérdés, mert közben megtaláltam /sysinfo/other_settings alatt.
Már csak az a kérdés, hogy mit érdemes (logikus) menteni?

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#8611) Stef@N


Stef@N
tag

Üdv!

Használja valaki az alábbi funkciót HGG alatt?

Exclude the following drives from spinning down

Működik rendesen a funkció? Szeretnék rákötni egy ilyet, egyedi firmware-rel ki lehet kapcsolni a sleep mode-t a rackben, de jobban örülnék ha nem kellene belepiszkálni :)

[ Szerkesztve ]

(#8612) krealon válasza gabro0 (#8576) üzenetére


krealon
veterán

"Valakinek van tippje miért lép be válogatás nélküli üzemmódba (link) a router?
Mar 31 00:51:23 kernel: device tun21 entered promiscuous mode
"

A normal modu interface-ek csak a nekik szolo kereteket (ethernet frame) dolgozzak fel (a sajat MAC address-uk vagy a broadcast (FF:FF:FF:FF:FF:FF) van a cel cim mezoben).

A Bridge-elesre hasznat interface-eknek promiscuous modban kell lenni, hogy az atadasra szant kereteket is fogadni tudjak.
A logreszlet alapjan a VPN interface aktivalodasa es deaktivalodasa valt ki uzemmod valtast a bridge-ben resztvevo interface-eken.

(#8613) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Kerhetek egy Tomato linket ami szerintetek, szakik szerint most a legstabilabb? :)

(#8614) gabro0 válasza krealon (#8612) üzenetére


gabro0
őstag

Áh köszi, így már érthető. Valami hasonlóra gondoltam.
Már csak az a kérdésem, hogy miért teljesen random módon "jön elő"? Próbáltam a logból valamire visszavezetni, de nem találtam semmi érdekeset. Van hogy 8 napig semmi, aztán van hogy 2 napon belül meg előjön.

(#8615) tjsz válasza .Farkas. (#8613) üzenetére


tjsz
senior tag

(#8616) .Farkas. válasza tjsz (#8615) üzenetére


.Farkas.
tag

Koszi :)

(#8617) Intruder2k5 válasza .Farkas. (#8613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szakinak sosem tartottam magam, de linket adhatok.

tomato-RT-N18U-ARM--132-AIO-64K-NOSMP.zip
tomato-RT-N18U-ARM--140-AIO-64K-NOSMP.zip

Az elsőt mondom biztosra, én közel egy évig azt használtam frissítés nélkül, abszolút hibátlanul ment. Jelenleg mintegy két - lassan három - hete a második van fenn, én eddig erre sem tudok rosszat mondani, ha így folytatja továbbra is, akkor elégedett vagyok vele. Ez persze nem jelenti azt, hogy egy-egy speciális igény esetén nem derülhet fény valami hibára, de én ezt a kettőt megbízhatónak tartom most.

Ehh, lassú voltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#8618) #03969024


#03969024
törölt tag

EZEN a gondomon vajon segítene valami custom firmware?
Köszönöm!

(#8619) Gubek-Einste válasza #03969024 (#8618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát Tomato-val.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8620) .Farkas. válasza Intruder2k5 (#8617) üzenetére


.Farkas.
tag

Koszi neked is. :)

Kozben felraktam beallitottam megosztast, torrent, stb. Meg 1 kerdes felhuztam most 1000Mhz-re, hany fokig mehet fel, hogy ne csinaljon furcsasagokat? :)

(#8621) Intruder2k5 válasza #03969024 (#8618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi az a printer.exe? A routerre kötött nyomtatót helyi nyomtatóként kell telepítened Windows-ra, Standard TCP/IP portra, és a használatához nem kell semmilyen alkalmazás, közvetlenül nyomtathatsz a programokból, mint Word, Excel, akármi...

[ Szerkesztve ]

(#8622) .OM.


.OM.
aktív tag

WD külső vinyó NTFS-re formázva nem érhető el SAMBA-val "Network" alól Tomato-val.
Köszi előre is, ha segít valaki..

ex .Oldman.

(#8623) Intruder2k5 válasza .OM. (#8622) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

USB and NAS -> USB Support -> Attached Device szerint hova van mountolva? Az a mappa ahova mountolva van, meg van osztva Samba-n? Elvileg működnie kellene az Auto Share opcióval is, de én személy szerint jobb szeretem azt tiltani, és manuálisan beállítani a megosztást. Ezen kívül ha Windows 7/8/8.1/10 rendszert használsz, az már szívathat a csoportok miatt, de az meg nem a router hibája.

(#8624) .OM. válasza Intruder2k5 (#8623) üzenetére


.OM.
aktív tag

Szia,

/tmp/mnt/Para (Para a formázott neve a kötetnek)

A fenti elérési utat felvéve nem sikerült beüzemelni. Illetve az igazság az, hogy a telefonom látja smb:// ... útvonalon, de a "Network" opció alatt nem látszik.

Olvastam valamit a "Bad User"-ről, de nem sikerült a konfigurációs részbe olyan kódot írni, ami ezt kiküszöbölné.

Próbáltam win7 alatt létrehozni olyan felhasználót, ami megegyezik a router-ével vagy egy külön felvettet, próbáltam nyitott Samba szervert autentikáció nélkül..

Eddig ext3-as partícióval ment, de egy félbehagyott másolást követően elvesztek róla az adatok és a PC-ről javítani sem tudtam, szóval most NTFS..

Továbbra is köszönöm a segítséget, ha egy expert mondana valami hasznosat.. :)
Köszi,
.om.

ex .Oldman.

(#8625) Intruder2k5 válasza .OM. (#8624) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyenkor elvileg a samba megosztás neve is Para, bár pont ezért szeretem a manuális konfigurálást, mert ott minden úgy van ahogyan én szeretném. Szóval próbáld meg Windows rendszergazdai parancssorban ezt a parancsot futtatni:

net use z: \\192.168.1.1\Para

Annak semmi jelentősége, hogy a mappában NTFS vagy ext3 filerendszer van csatolva, ha épp semmi sem lenne, a mappa akkor is megosztható Samba-n, legfeljebb üres lesz és nem lesz írható.

[ Szerkesztve ]

(#8626) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nem elhanyagolható mértékű fejfájást okoz, hogy a távolban működő N18(HGG)-DWM222 páros rendszeresen eldobja a netet -- és mivel nincs net, nem is tudom visszakapcsolni. Érdekes módon az sem segít, ha napi egyszeri újraindítást állítok be.

Most viszont azt tapasztalom, hogy ha minden nap ránézek a távoli routerre, akkor nem szakad meg vele a kapcsolat.

Ennek vajon mi lehet az oka?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8627) cyber86


cyber86
őstag

Olyat meg lehet csinálni, hogy az elsődleges routeren hgg van és a másodlagoson tomato vagyis wifi továbbítást szeretnék csinálni elsőnek teszt jelleggel.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8628) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#8626) üzenetére


MaCS_70
félisten

És még egy kérdés: többen ajánlják a Tomatot, mondván, hogy azzal biztosan nem lesz netleszakadásos gondom.

Próbálkoztam is vele, és amikor nagy nehezen sikerült telepítenem, azt tapasztaltam, hogy a DWM222 4G sticket nem kezeli -- a Huawei E3372-vel viszont jók a tapasztalatok. Kérdés, hogy melyikkel: a HiLink H-val vagy az S-sel próbálkozzak inkább?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8629) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy ilyen routert, és lehet elég kezdő kérdés, de tudna nekem valaki abban segíteni hogy tudnék otthoni hálózaton, a router usb-jén megosztott tartalmat böngészni? A nehézséget számomra az jelenti, hogy úgy néz ki nálam a helyzet hogy Telekom optikai net van huawei g-pon terminállal, azon megy a wifi külön, és ez az asus router a telken jóval hátrébb van elhelyezve, ezen a routeren lanon van egy gép (itt látom a megosztott tartalmat, bár itt se tudok mappát létrehozni, de legalább látja a fáljokat), viszont a huawei wifi-ére csatlakoztatott laptop nem képez nálam egy hálózatot, vagy legalábbis nem látják egymást. Mit és hova kellene állítanom ahhoz, hogy elől is el tudjam a routeren megosztott tartalmat érni? Mondjuk lehet nem is itt kéne ezt pont kérdeznem, ha nem akkor sorry.

(#8630) Gubek-Einste válasza cyber86 (#8627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem probléma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8631) Gubek-Einste válasza rb26dett (#8629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a bejövő kábel a WAN portba van csatlakoztatva akkor az admin felületen az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt tedd AP módba az Asus-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8632) rb26dett válasza Gubek-Einste (#8631) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Köszi, átállítottam, viszont most nem tudok belépni a routerbe a megszokott címén, honnan kéne tudnom hogy mire változott? :))

már újra indítottam a routert, már kihúztam a gépből a lant, de semmi változás, próbálgattam kommersz számokat 192.168.1.1 192.168.0.1 ilyesmiket, de egyiken se lép be

[ Szerkesztve ]

(#8633) Intruder2k5 válasza rb26dett (#8632) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Huawei GPON DHCP klienslistájából.

(#8634) rb26dett válasza Intruder2k5 (#8633) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Köszi akkor átnyergelek a másik géphez és megpróbálom megkeresni.

(#8635) Intruder2k5 válasza rb26dett (#8634) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg most már el kell érd bárhonnan.

(#8636) cyber86 válasza Gubek-Einste (#8630) üzenetére


cyber86
őstag

Tudsz esetleg egy leírást, hogy mit kell csinálnom tomató alatt? :B

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8637) rb26dett válasza Intruder2k5 (#8635) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Köszönöm a segítséget jó lett, látom mindenhonnan a vinyót, viszont csak meglévő mappába tudok másolni újat nem tudok létrehozni az usb-s vinyón, nem tudom ez ilyen-e vagy csak valami beállítás hibádzik még, bár ezzel már együtt tudok szerintem élni. :)

Azt nem tudom viszont hogy rajta-e lehet hagyni 0-24-be a vinyót, és lekapcsol-e magától ha nincs használatban, vagy ez vinyó függő hogy tudja-e.
Bocsánat ha nagyon triviális kérdéseket teszek fel, de hálózat téren eléggé felületes a tudásom, viszont ha már a fórumtárs rábeszélt erre a remek szerkezetre, szeretném kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket, és kicsit csiszolni ez irányban a tudásom :DD

(#8638) Intruder2k5 válasza rb26dett (#8637) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HDD ext3 filerendszerű? A routeren lett formázva?

Hogy leáll-e azt nem tudom, nekem torrent megy rajta, viszonylag sokat seed-el, így ideje sincs igazán megállni, de én nem is szeretném ha azt játszaná folyton, hogy megáll, felpörög, megáll, felpörög, stb.

(#8639) rb26dett válasza Intruder2k5 (#8638) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Nem a routerrel formáztam, és ntfs fájlrendszerű. Jobb lenne a másikkal?

(#8640) Gubek-Einste válasza cyber86 (#8636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leírást nem tudok de nézz be a Tomato topikba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8641) Gubek-Einste válasza rb26dett (#8639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router firmware Linux alapú így előnyösebb lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8642) rb26dett válasza Gubek-Einste (#8641) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Akkor azt még megpróbálom. Köszi

(#8643) rb26dett válasza Gubek-Einste (#8641) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Elnézést a dupla post-ért, de már nem tudtam szerkeszteni. Úgy látszik még sem megy flottul a dolog, az ékezetes nevű mappákba nem tudok belelépni hálózatról, csak olyan mappába amibe nincs magyar ékezetes betű :) Elképzelhető hogy erre is megoldást jelentene a másik fájlrendszerre való formázása a hdd-nek?

(#8644) adorjant válasza MaCS_70 (#8628) üzenetére


adorjant
senior tag

Semmiképpen ne legyen Hilinkes.

[ Szerkesztve ]

(#8645) Gubek-Einste válasza rb26dett (#8643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8646) Intruder2k5 válasza rb26dett (#8643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt tudom, hogy Tomato alatt ext3 fs-el semmi gond az ékezetekkel. Régi kép, még RT-N66U-n készült, de most is ugyanígy megy. Samba, FTP, SSH parancssor, és Midnight Commander.

(#8647) bacskait


bacskait
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Vettem egy RT-N18U-t és van egy ZTE MF821D usb-stickem korlátlan mobilnettel (Telenor).

A stick működik, ha csak az itthoni gépben használom. Viszont a routerel együtt már nem. Ugyanazokat a beállításokat használom a routerben, mint a sticknél (APN, PIN, stb). Gyári fw (rissítve)
Mit ronthattam el? Mit kellene tennem?

(#8648) Gubek-Einste válasza bacskait (#8647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld ki PIN nélkül is.
Benne van a stick a kompatibilitási listában?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8649) #03969024 válasza Intruder2k5 (#8621) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az általad ajánlott beállítás nem jó. "The port to which the printer is connected is not supported.
Check the port." Virtuális USB-n szeretne csatlakozni.
A Printer.exe az Asus segédprogramja. Az bosszant, hogy nem arra panaszkodik, hogy a nyomtató nem támogatott, hanem a routert nem látja, csak sokadszorra.

(#8650) bacskait válasza Gubek-Einste (#8648) üzenetére


bacskait
tag

Igen, benne van a komp.-listában. Mindjárt kipróbálom pin nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.