Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Gubek-Einste válasza Phobion (#8950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router kliens listájában sincsen benne a repeater?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8952) Phobion válasza Gubek-Einste (#8951) üzenetére


Phobion
őstag

de, ott benne van

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8953) cyber86


cyber86
őstag

Kicsit késve de belinkelem :)

380.65.9

- NEW: Minor backports from ASUS 382.12184 GPL code.
- NEW: Minor code optimisations.
- NEW: Persistent initialization of all router settings after a RESET / FACTORY DEFAULT without requiring a reboot.
- NEW: Size optimization due to redundant / unnecessary code.
- CHANGED: RT-N16 removed unused 5GHZ (mini-pcie mod) NVRAM variables, saving ~1K.
- CHANGED: Wireless code initialization.
- FIXED: DSL-AC68U code dependencies.
- FIXED: DSL-AC68U TXPower adjustment.
- FIXED: DSL-AC68U USB functionality.
- FIXED: DSL-AC68U WAN VDSL page.
- FIXED: RT-N16/RT-AC56S models unable to upgrade FW via WEBUI.
- FIXED: WEBUI broken code.
- UPDATED: Avahi to 0.7 version.
- UPDATED: DSL-AC68U driver to v5.5.2.7 version.
- UPDATED: DSL-AC68U firmware to v1.0.4.1 version.
- UPDATED: Expat to 2.2.2 version.
- UPDATED: Libgcrypt to 1.7.8 version.
- UPDATED: Libsodium to 1.0.13 version.
- UPDATED: Masscan to 1.0.4 version.
- UPDATED: Nano Editor to 2.8.5 version.
- UPDATED: OpenPAM to 2017.04.30 (Resedacea) version.
- UPDATED: OpenVPN to 2.4.3 version.
- UPDATED: PCRE to 8.41 version.
- UPDATED: Strace to 4.18 version.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8954) Phobion válasza Gubek-Einste (#8951) üzenetére


Phobion
őstag

megpróbáljam a routernál visszarakni a gyári firmware-t? arra tudok még tippelni ,hogy a tomato és az asus range extender gyári firmware nem passzol egymással :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8955) Gubek-Einste válasza Phobion (#8954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát gyári firmware-rel is de elvlegiben nem kellene gondnak lennie CFW használata esetén sem.
Gyárival már használhatod a roaming-ot is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8956) tintas.tunya


tintas.tunya
csendes tag

Sziasztok,

tegnap üzemeltem be ezt az új routert, de sajnos akadnak gondok vele: a laptopom többször is fél-egy percekre elveszíti a wifi jelet (no network access/limted access), aztán önmagától helyreáll. a korábbi tenda router ilyet nem csinált a laptoppal, a jelenlegi routerrel csak a laptop csinálja ezt, a telefon/pc nem.(vagy eddig még nem vettem észre)
legújabb gyári firmware van rajta szerintem, ami a beüzemelésnél automatikusan települt.

valakinek van ötlete hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehetne orvosolni?
köszönöm

(#8957) Gubek-Einste válasza tintas.tunya (#8956) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8958) tintas.tunya válasza Gubek-Einste (#8957) üzenetére


tintas.tunya
csendes tag

közben több helyen olvastam, hogy a lenovo thinkpadek nem szeretik ezt a fajta routert, többen panaszkodtak rá, szerintem ez lesz a ludas, ezért lehet talán, hogy csak a notebook dobálja el a wifi jelet. de köszönöm a válaszod.

(#8959) hdtomi válasza Gubek-Einste (#8957) üzenetére


hdtomi
senior tag

Én is most vettem ilyen routert, HP laptopon ingadozik a net és gyenge. Korábbi (Netgear) routert ennyire nem teszteltük, így ha volt is, fel sem tűnt a hiba, mivel nem én használom a laptopot.
13-as csatorna volt a legszabadabb, kérdőjel van a jelszóban. De lehet a falban van a hiba, mert kihozom a szobából (~3 méterrel lesz közelebb a routerhez) és teljesen rendben lesz. Nem értek hozzá, alumínium váz van a falban, az zavarhatja? Vagy kint valami a ház előtt?

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#8960) Gubek-Einste válasza hdtomi (#8959) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fém bezavarhat, nem is kicsit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8961) hdtomi válasza Gubek-Einste (#8960) üzenetére


hdtomi
senior tag

Köszi a választ, falat nem bontunk, így megoldjuk kábellel.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#8962) dani1986


dani1986
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnek egy kis segitseget kerni mert elegge el vagyok keseredve mar :(

kb. 2 óraval ezelott bontottam ki a routert ujonnan a dobozabol, firmware automatikusan frissult 3.0.0.4.380_7743. Amiért megvettem egyaltalan az az volt, hogy a 100/50-s netbol wifi-n 20/50-s netem volt egy regi D-Link-l. Az Asusnak a meresek alapjan sokkal erosebb a jele, de ennek ellenere 30/50-s netet tudtam csak merni a laptopon. Termeszetesen kabelen atjon a full savszel. Mar elemeztem a csatornatkat a leiras alapjan, elegge zsufolt a helyzet, de megprobaltam a legkevesbe foglaltat kivalasztani. Mi lehet az oka annak, hogy az upload speed egyaltalan nem degradalodik, de a download a kabelen mertheto harmada csak?

Meresi eredmeny: 45dBi jelerosseg 20Mhz savszel - 28Mbps Down 52Mbps Up (ugyan ezena csatornan van egy 85dBi-s masik jel is, sajnos mindenhol van valami jel, ha mas nem beszurodik idonkent)

Mi lehet a megoldas? Vigyem vissza es vegyek egy 5Ghz kepes routert? Az szinte teljesen ures az inSSIDer szerint.

Koszi,
Dani

(#8963) Intruder2k5 válasza dani1986 (#8962) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A WiFi ilyen, felfelé általában gyorsabb. Sajnos, ha zsúfolt a környezet, akkor előfordulhat, csak az 5GHz hoz majd megoldást, de azt a klienseknek is támogatni kell. Esetleg megpróbálhatod a HGG firmware-t, hátha az erősebb jel által javul még a sebesség is.

(#8964) Gubek-Einste válasza dani1986 (#8962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy képet a helyi viszonyokról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8965) dani1986 válasza Gubek-Einste (#8964) üzenetére


dani1986
csendes tag

Kb igy nez ki eppen most a helyzet. Koszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#8966) dani1986 válasza Intruder2k5 (#8963) üzenetére


dani1986
csendes tag

Szia,

hat elso korben CFW helyett lehet inkabb kiprobalnek mondjuk egy TP-LINK C7-t, amig meg vissza tudom vinni az ASUS-t. Persze ha kozben kiderul, hogy csak en rontok el valamit akkor marad ez. Koszonom a segitseget!

Dani

(#8967) hdtomi válasza dani1986 (#8966) üzenetére


hdtomi
senior tag

Fentebb írtam, hogy hasonló a gondom. Egy olcsóbb TP-Link routert is próbáltam, azzal még rosszabb volt a helyzet. Vagy fém zavar be, de lehet a többi router a környéken. Én frissítettem a laptop wifi adapterét is. Öcsém mobilján se mindig jó, de az én mobilomon jó a jel, szóval függ az eszközöktől is.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#8968) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Közvetve kapcsolódik az N18-ashoz, de talán másokat is érint itt:

Mobilnetet használok, és mivel a D-Link DWM222 finoman szólva nem igazán kápráztatott el a sebességével, rendeltem egy Huawei E3372 USB-modemet.

Meg is jött, csak éppen annak ellenére, hogy 3372s a típusjelzés, ez a tetű h-ként, azaz HiLink firmware-rel működik, ami ugye komplett buta routert jelent, NAT-olással. Az N18-asba dugva viszont csak egy modem kéne, azaz át kéne szoktatni a sticket a 21-es, azaz S mint Stick firmware-re.

A kérdés az, hogy erre tudtok-e működő, a sticket nem téglásító megoldást ajánlani.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8969) Phobion válasza Gubek-Einste (#8955) üzenetére


Phobion
őstag

gyári firmware-rel működik! úgy tűnik a tomato nem szereti az asus gyárit

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8970) alfi95


alfi95
tag

Hello, segítségre lenne szükségem. S8 at szeretném usb-n rákötni a routerre és az adná a netet a routernek. Valaki tudja hogyan kell csinálni? Köszi

(#8971) tjsz válasza alfi95 (#8970) üzenetére


tjsz
senior tag

Egyszerűbb, ha az S8-al megosztod a net-et, majd ez a router wireless kliensként rácsatlakozik. (tehát nem lesz fizikai összekötés)

(#8972) Gubek-Einste válasza alfi95 (#8970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WAN/Kettős WAN menüpont alatt az Elsődleges WAN-t átrakod USB-re, majd a WAN/Internetkapcsolat menüpont alatt beállítod a szükséges dolgokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8973) alfi95 válasza Gubek-Einste (#8972) üzenetére


alfi95
tag

köszi. igy müködik , de ha visszarakom mindkét vwan-t akkor alapból elsődleges lesz a vezetékes.

(#8974) alfi95 válasza tjsz (#8971) üzenetére


alfi95
tag

szia. ez is jó lenne dehogyan állítom úgy be hogy otthon vagyok akkor kapcsolodik az s8-ra , ha elmegyek akkor automatán visszaáll a kábelesre ?

(#8975) tjsz válasza alfi95 (#8974) üzenetére


tjsz
senior tag

Sajnos nem ismerem a gyári firmware-t, de pl. a tomato-ban ezt a MultiWAN-nál tudod beállítani.

(#8976) egerj


egerj
tag

Sziasztok !

Usb meghatóra raktam ftp-t, az elérés felhasználó/jelszó hoz kötve, minden egyes könyvtárhoz beállítottam R/W jogokat. Ennek ellenére nem lehet egy pár könyvtárat elérni. Eredeti gyári firmware fut... Mi lehet a hiba oka?
Tudom, hogy nincs kapcsolat, de elérem linux ról, elérem win10 ről és elérem telefonról Aicloud alakalmazással ezeket a könyvtárakat is...

Jenő

(#8977) Intruder2k5 válasza egerj (#8976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Karakterkódolás? Nincs az elérhetetlen mappák nevében szóköz, ékezetes karakter, cirill betű, stb.?

(#8978) egerj válasza Intruder2k5 (#8977) üzenetére


egerj
tag

Sajnos nem lehet ez az ok, mert van olyan könyvtár ahol van ékezet és szóköz is, de mégis be tud lépni...
pl: Autó dokumentációk/ - ezt el lehet érni.
Cukorbetegseg/ - ezt nem lehet elérni..

(#8979) Gubek-Einste válasza alfi95 (#8973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerűen állítsd át az elsődleges értékét USB-re.
Ha több kapcsolat van akkor Kettős WAN legyen aktív, elsődleges USB, másodlagos WAN.

szia. ez is jó lenne dehogyan állítom úgy be hogy otthon vagyok akkor kapcsolodik az s8-ra , ha elmegyek akkor automatán visszaáll a kábelesre ?
Legyen a Kettős WAN mód Feladatátvétel és engedélyezd a visszaállítást is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8980) egerj válasza Intruder2k5 (#8977) üzenetére


egerj
tag

Meggyógyult. Egy olyan könyvtárnak melyet el lehetett érni, le vettem az összes jogát, majd visszadtam. Ezt után már minden könyvtár elérhető: valószínű a jogosultságok mentése nem történt meg az első alakalommal minden könyvtárra... :((

Köszi a segítséget..

Jenő

(#8981) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Tudnátok mondani 100%-ban Tomato kompatibilis LTE stick-et? Gondolkozom rajta, hogy egy korlátlan adatkártyával megturbózzam a netet a Dual-WAN segítségével.
Valaki használja így otthon?

https://utdetailing.hu/

(#8982) alfi95 válasza Gubek-Einste (#8979) üzenetére


alfi95
tag

szia. köszi igy valóban megy, azt nem tudnád megmondani hogy simán ( vezeték nélkül )hogyan tudnám?

(#8983) akom válasza tibcsi0407 (#8981) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Huawei E3372 non Hi-Link

(#8984) tibcsi0407 válasza akom (#8983) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszi! Dual-WAN-ban is próbáltad?

https://utdetailing.hu/

(#8985) adorjant válasza tibcsi0407 (#8981) üzenetére


adorjant
senior tag

Huawei E3276 is megfelelően működik.

(#8986) akom válasza tibcsi0407 (#8984) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Igen. 140-es Tomatoval tökéletesen működik.

(#8987) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Köszi srácok! Akkor belevágok egy ilyen kalandba. :))

https://utdetailing.hu/

(#8988) Gubek-Einste válasza alfi95 (#8982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nincsen dual WAN kliens móddal, erre CFW kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8989) alfi95 válasza Gubek-Einste (#8988) üzenetére


alfi95
tag

köszönöm az infót

(#8990) zoltan.t


zoltan.t
csendes tag

Jó estét!

Felraktam az új tomatot a asus nu18-asra de lanon keresztül a gépem és a tv nem kapcsolódik dhcpn!
Satikus címmel működik a gépen! A Lan led nem világít! Ötlet én kifogytam?

(#8991) zoltan.t


zoltan.t
csendes tag

:(

[ Szerkesztve ]

(#8992) akom válasza zoltan.t (#8990) üzenetére


akom
senior tag

Szia!

Első körben egy NVRAM törlést próbálnék.

(#8993) MaCS_70 válasza akom (#8983) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gond az, hogy a nem hilinkes E3372 gyakorlatilag kihalt. Én is S-verziót rendeltem, az is volt ráírva, de a 22-es, Hi-Link fw van rajta, amit már védenek is a felülírástól.

Sajnos nagyon sokan járnak így.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8994) akom válasza MaCS_70 (#8993) üzenetére


akom
senior tag

Én a helyi tescoban vásároltam már két nem hilinkes stick-et is. Igaz azok T-mobilosak voltak.
Tegnap néztem, és még vagy 3db volt 8000 Ft/db áron.

(#8995) tibcsi0407 válasza akom (#8994) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem Telenor-os, vagy független kellene, ha minden igaz. (Iqpro flotta)
Ebay-en is van pár EU-ban, lehet veszek onnan egyet.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#8996) akom válasza tibcsi0407 (#8995) üzenetére


akom
senior tag

Mi is iQpro-val használjuk.

(#8997) tibcsi0407 válasza akom (#8996) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor a bevált recept szerint mentek. :)
Ezt néztem ki: [link]
Ezt írja alul:
(if you need non-HiLink device, with Mobile Partner just add a comment to the order about this)

Miért is baj, ha HiLink a cucc? Csak Huawei kütyüvel megy?

https://utdetailing.hu/

(#8998) Siriusb


Siriusb
veterán

Találkozott valaki olyan problémával (gyári firmware), hogy wifi időzítést elfelejti? Néhány napig működik, hogy a megadott időintervallumban lekapcsolja a wifit, de aztán ez a funkció (magától) ismét letiltott lesz, újra kell engedélyezni.

(#8999) akom válasza tibcsi0407 (#8997) üzenetére


akom
senior tag

Bajnak nem baj. De én 138-as Tomaton próbáltam HiLink-es stick-et, és nem ment vele.

(#9000) tjsz válasza akom (#8999) üzenetére


tjsz
senior tag

138-as nagyon bugos volt. 140-essel próbáltad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.