Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) tjsz válasza Intruder2k5 (#8550) üzenetére


tjsz
senior tag

Egyetértek! :)

(#8552) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Van valakinek működő OpenVPN kapcsolata router és androidos telefon között? Régebben másik telefonnal már csináltam ilyet, de most nem akar összejönni. Nem PPTP-t akarnék hanem valamilyen kulcsos változatot.
Szerver része még megy is talán (megfelelő 64 bites OpenVPN telepítve asztali gépre, kulcsok legenerálva szerverre, clientre), találtam leírást melyik kulcsot hova kell berakni a szerverbe. A telefonnal van a gond a sok OpenVPN app közül igazából azt sem tudom melyik jó és azt hogyan kellene beállítani. Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8553) MaCS_70 válasza mobilizmo (#8552) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én csatlakozom Androidról OpenVPN-nel a routerhez.

A telefonon az OpenVPN Connect programot használom, simán étvettem a routerben legenerált kulcsfájlt.

Pontosan mi a kérdésed?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8554) mobilizmo válasza MaCS_70 (#8553) üzenetére


mobilizmo
addikt

Melyik fájlokat kell a telefonra áthelyezni és ezek közül melyiket importálni?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8555) MaCS_70 válasza mobilizmo (#8554) üzenetére


MaCS_70
félisten

A router VPN -> OpneVPN servers oldalán az "OpenVPN konfigurációs fájl exportálása" megnyomásával generált fájlt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8556) mobilizmo válasza MaCS_70 (#8555) üzenetére


mobilizmo
addikt

Na akkor mégsem annyira tiszta a dolog, mint ahogy hittem. Én a korábbi emlékeimből olyasmire emlékszem, hogy desktopra kellett telepíteni az OpenVPN-t, ezzel kellett legeneráltatni a kulcsokat, mind a szerverre, mind a kliensekre (nekem most elég lenne egy). A különböző kulcs fájlokat szépen be kellett rakosgatni a megfelelő helyekre a szerveren, szervert indítani, a telefonra ugyancsak átrakott kulcsfájlok közül pedig az egyiket importálni, ezután már lehetett csatlakozni. De igazából nem ragaszkodom semmilyen megoldáshoz, csak a mobilomról szeretnék zenét hallgatni munkahelyen guest wifin az otthoni NAS-ról, mert nemsokára letiltják az external eszközök (mobilvinyó) használatát.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8557) enginev3.0 válasza mobilizmo (#8556) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mindent megcsinálni a router
Csak portot kell megadnod ha kell másik és ennyi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8558) MaCS_70 válasza mobilizmo (#8556) üzenetére


MaCS_70
félisten

De miért baj az, ha egyszerűbben megy?

Az .ovpn file tartalmazza a kulcsokat. A verziótörténetről fogalmam sincs, de a routeren jelenleg futó OpenVPN szerver által generált fájlt az általam ismert jelenlegi adroidos és windowsos kliensek szó nélkül kezelik és kapcsolódnak a szerverhez velük.
Nyilván lehet egyedi kulcsgenerálással bonyolítani a helyzetet (mondjuk komolyabb igények kielégítésére), de normál felhasználásra nem látom értelmét. A Te esetedben sem.
Csináld meg és használd!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8559) mobilizmo válasza MaCS_70 (#8558) üzenetére


mobilizmo
addikt

Egyáltalán nem baj. Este megnézem, aztán meglátom eligazodok-e rajta.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8560) Prosector


Prosector
addikt

Hello!

Miert korlatozhatja le a router a gigabites netet 200-ra?

NAT engedelyzve van.

Tomato miatt lehetseges? Most valtottam vissza Digire, de 1 evvel ezelott szinten Digis voltam, akkor nem volt ilyen gond es nem Tomato volt rajta.

(#8561) AngelH válasza Prosector (#8560) üzenetére


AngelH
aktív tag

Szia!

HW NAT is engedélyezve van? Tomato alatt Advanced -> Miscellaneous menüpont alatt találod, CTF (Cut-Through Forwarding) ezt kell bekapcsolni.

(#8562) mobilizmo válasza MaCS_70 (#8558) üzenetére


mobilizmo
addikt

Esetleg neked Gyári vagy HGG firmware van fent?
Nekem Tomato, ebben nincs olyan menüpont amivel az ovpn fájlt exportálni lehetne.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#8563) MaCS_70 válasza mobilizmo (#8562) üzenetére


MaCS_70
félisten

HGG. A Tomatot sajnos (még) nem ismerem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8564) Prosector válasza AngelH (#8561) üzenetére


Prosector
addikt

Csak ennyi volt a gond...eleg noob vagyok a temaban :D

Koszi! :R

(#8565) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok, ~2 éve használok egy ilyen routert, nagyon szeretem, tomato fut rajta egy 500gb-os winyóval rákötve.

Édesapám asztali gépe wifi vevővel éri el a routert, viszont 5-6MB/sec fölé nem akar menni a sebesség pedig kb 15 méterre van a gép. (Bóvli lehet a vevő)

Tud valaki olyan Wifi vevőt ajánlani hozzá amivel 10MB/sec felett lehet másolni a routerről wifin? (lehetőleg nem 20k-ért :DDD )

(#8566) tjsz válasza PainKiller13 (#8565) üzenetére


tjsz
senior tag

Kábelen keresztül milyen sebességgel éred el a router vinyóját?

(#8567) caris1 válasza PainKiller13 (#8565) üzenetére


caris1
tag

Én ezt használom és 10-12 MB/sec átjön rajta. (Egy emelettel vagyok a router felett.)

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#8568) PainKiller13 válasza tjsz (#8566) üzenetére


PainKiller13
őstag

21MB/sec.

caris1: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8569) woodworm válasza PainKiller13 (#8568) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel a router turboqam-os, az a 20MB/s szerencsés esetben wifin is átvihető, ha az adapter is tudja a turboqam-ot és a környezeti szennyeződés nem számottevő.
Mondjuk az a 15m-es távolság, gondolom fal is akad közben, nem tesz jót neki.

(#8570) tjsz válasza PainKiller13 (#8568) üzenetére


tjsz
senior tag

Nincs valami másik wifi csatornával való összeakadásod a lakásod/házad környékén?

"Channel width" mire van beállítva?

(#8571) intensa_man válasza caris1 (#8567) üzenetére


intensa_man
tag

+1

(#8572) PainKiller13 válasza tjsz (#8570) üzenetére


PainKiller13
őstag

Vannak házak a környéken de annyira nem közel, kb 30 méterre.

Van pár wifi, most töltöttem telóra ilyen channel nézőt, 10-esen volt 40mhz-en, most átállítottam 20-ra és 4-es csatornára, egy próbát megér.

woodworm: köszi és honnan tudom hogy melyik tudja?

[ Szerkesztve ]

(#8573) Gubek-Einste válasza PainKiller13 (#8572) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

köszi és honnan tudom hogy melyik tudja?
Többnyire az AC1900-as adapterek ilyenek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8574) woodworm válasza PainKiller13 (#8572) üzenetére


woodworm
veterán

A turboqam a broadcom elnevezés a 256-qam moduláció használatára. Mivel ez nem szabványos 2,4 GHz-en, mindkét oldalnak támogatnia kell. Általában a specifikációnál feltüntetik. Hirtelen, amit találtam az asustól, az az USB-AC55, USB-AC56, amik viszonylag olcsók.
Nálam a router és az adapter is mtk chipsetes, egymás között működik az n400-as link, nem tudom mennyire hozható össze a broadcom és az mtk. Ha az ac szabványban leírtakat használják nem hivatalosan mindketten 2,4 Ghz-en, akkor működhet. Az mtk megoldása mindenesetre olcsóbban elérhető. Én egy Edup EP AC-1605 adapter használok.

(#8575) PainKiller13 válasza woodworm (#8574) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én is edupot használok abba a gépbe, viszont csak 300-ast, 5,2MB/sec, másik gagyi kínaival meg 3.3MB/sec. Azthiszem marad ez, max majd mikor évente felrakok 1 játékot neki akkor pendriveról telepítem nem router winyóról.

Közel annyiért nem veszek adaptert mint routert :) Főleg hogy kihasználva sem lenne.

Amúgy sebességbeli változás nem lett szerintem így hogy átállítottam 40-ről 20MHZ-re és másik csatornára.

(#8576) gabro0


gabro0
őstag

Valakinek van tippje miért lép be válogatás nélküli üzemmódba (link) a router?
Március 24 óta 18 ezzel kapcsolatos bejegyzés van a logban :F

Pl.:
Mar 31 00:51:23 kernel: device tun21 entered promiscuous mode
Apr 15 11:41:04 kernel: device eth1 left promiscuous mode
Apr 15 11:41:09 kernel: device eth1 entered promiscuous mode

[ Szerkesztve ]

(#8577) woodworm válasza PainKiller13 (#8575) üzenetére


woodworm
veterán

Nézegettem az áraikat, egyértelműen a tűrésküszöböm felett vannak. Az edup ajánlására véletlenül bukkantam és nem is az extra sebessége miatt vettem, csak egy sima ac1200-as adapterre volt szükségem, de megérte az árát.

(#8578) Csima


Csima
tag

Sziasztok

Ma szereztem be egy ilyen routert, segítséget szeretnék kérni a beállításánál. T-com-os 120-as drótos netem van. Dróton 65-70MB mérek, wifin 40 körül, fél méterre a routertől.
Azt szeretném kérdezni hogy van-e valami finombeállítás amivel lehet ezt még hangolni vagy ennyit tud?

Köszi a választ előre is.

(#8579) enginev3.0 válasza Csima (#8578) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem annyit tud

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8580) cyber86 válasza Csima (#8578) üzenetére


cyber86
őstag

Szia. gyári fw?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#8581) Gubek-Einste válasza Csima (#8578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltatói eszközt használsz és milyen módban van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8582) Csima válasza Gubek-Einste (#8581) üzenetére


Csima
tag

Gyári fw. és vezeték nélküli router módban van.
Egy asztali gép és egy laptop van rajta.Tx rate 150-200Mbps

(#8583) Gubek-Einste válasza Csima (#8582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltatói eszközöd van és az milyen módban van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8584) WestBam


WestBam
senior tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már ilyen hibával:
Tegnap este betettem a DL masterbe 4 fájlt. Ma ránéztem a megosztott mappában de nem találtam meg. Nem értettem, beléptem a DL master felületbe, az egyiket 100% késznek jelezte, a többit pedig 0%-nak. Ok, nem gond, gondoltam én. Aztán innen kezdődtek a bajok. Kicsit furcsán viselkedett, belefagyott a DL master felületbe a router, mondom szupi, úgy is rég volt újraindítva. Belépek a router oldalára, látom van új FW. Feltettem, újraindult, totálisan nem érem el a rá kötött vinyót. Régi mentett beállításokat visszatöltöttem fájlból, ismét semmi, de már a router lapján a vinyót sem jelezte. Vinyó lehúz, gépre köt, semmi. Feldobja, hogy formázzam. Annyira nem szeretném, mert sok mentés és egyéb fontosabb adat is van rajta. Betettem laptopba, hátha a háznak van baja (captiva ajánlott külső ház). Semmi ott sem. Na mondom adjunk neki, rányomtam a formázásra, erre hibát dobott, hogy nem tudja elvégezni.
Én arra jutottam, hogy meghalt a vinyóm. 1,5 éves hgst valami az ajánlottak közül.
Valakinek bármi más ötlet, meglátás?
:R

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#8585) Csima válasza Gubek-Einste (#8583) üzenetére


Csima
tag

T-com-os Cisco. Erre gondolsz mint szolgáltatói eszköz?

(#8586) Intruder2k5 válasza WestBam (#8584) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A laptop BIOS-a látja? HD Sentinel látja?

[ Szerkesztve ]

(#8587) Gubek-Einste válasza Csima (#8585) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen IPTV előfizetésed akkor kérd, hogy állítsák át az eszközt bridged módban.

Két lehetőség van ha nem tudod bridged módban használni a szolgáltatói eszközt:
1; Dupla NAT - Ekkor mind a szolgáltatói eszköz, minden a saját router-ed router módban működik.
Előnye, hogy a saját router-ed majdnem teljes értékűen működik.
Hátránya, hogy a saját router-ed nem publikus IP címet kap ami port forward esetén jelent gondot, a szolgáltatói eszközön is át kell irányítani a szükséges portokat, általában ilyen esetben a DMZ használata szokott lenni az ajánlott. Két külön alhálózatban lesz a szolgáltatói eszköz és a saját router-ed, ez által a kettő között nem lesz teljes az átjárhatóság, nem fog elérni mindenki mindenkit.

2; AP mód - Ekkor a szolgáltatói eszköz router, a saját router AP módban fut (beállítása Adminisztráció/Üzemmód menüpontban).
Előnye, hogy egyetlen alhálózatban lesz a szolgáltatói eszköz és a saját router-ed is vagyis kettő között teljes lesz az átjárhatóság, mindenki elér mindenkit.
Hátránya, hogy a saját router-ed nem lesz teljes értékű vagyis csak korlátozottan tudod használni a szolgáltatásait és a szolgáltatói eszköz gyengébb/korlátozottabb képességeire kell majd támaszkodnod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8588) WestBam válasza Intruder2k5 (#8586) üzenetére


WestBam
senior tag

Most nézem, nem a gépbe tettem hanem optibay keretbe (vagy mi a neve) de ezt nem látja a HDsentinel.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#8589) Csima válasza WestBam (#8588) üzenetére


Csima
tag

Köszönöm a válaszod.
A Cisconak kikapcsoltam a wifijét, ez csak 15 MBps-ot tudott, (az asus használhatóbb hiába van lényegesen messzebb), kerestem fix, kevesek által használt csatornát+kiválasztottam a fix 40 Hz-et. Most hozza a 65-70 Mbps-ot az emeleten és a földszinten is.
Sajnos dróton is csak ennyit tud, hiába 120-asnak adják el.

(#8590) Gubek-Einste válasza Csima (#8589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites a gépben a hálókártya?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8591) Csima válasza Gubek-Einste (#8590) üzenetére


Csima
tag

Atheros AR9485, úgy néztem hogy 300MBps

(#8592) Gubek-Einste válasza Csima (#8591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az a wifi adapter, én a LAN kérdeztem, hogy gigabites-e.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8593) Csima válasza Gubek-Einste (#8592) üzenetére


Csima
tag

Realtek PCIe GBE family controller

(#8594) Gubek-Einste válasza Csima (#8593) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor gigabites a LAN is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8595) Csima válasza Gubek-Einste (#8594) üzenetére


Csima
tag

És ez miért jó nekem? Ne haragudj de nekem elég Kína a téma. :)

(#8596) Gubek-Einste válasza Csima (#8595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

100-as port esetén nem menne át a teljes sebesség de mivel gigabites a LAN is így nincsen ilyen akadály.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8597) Csima válasza Gubek-Einste (#8596) üzenetére


Csima
tag

Értem.
Nagyon köszönöm a segítségedet. :R

(#8598) alfi95 válasza WestBam (#8584) üzenetére


alfi95
tag

Hello

Nekem már volt pár ilyen de az mind pendrive volt, és mind tönkre is ment!

[ Szerkesztve ]

(#8599) .OM.


.OM.
aktív tag

Sziasztok,

USB-s HDD-m eddig elértem az intéző "Network" ikonja alatt.
Most nem jelenik meg.

MediaServer és FTP továbbra is működik, de nekem map-pelni kéne a meghajtót..

Mi lehet a hiba?

ex .Oldman.

(#8600) WestBam válasza .OM. (#8599) üzenetére


WestBam
senior tag

Ilyennel többször is találkoztam. Gyári FW esetén ha jól emlékszem az Ai disk ki-be kapcsolása azonnal orvosolta a hibát.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.