Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Beren


Beren
tag

Üdv!

Némi összefoglaló a problémáimról. :D

Úgy tűnik, sikerült megoldani a WiFi problémáit. Ehhez két dolog kellett. Az egyik egy tanács, amit egy videóban hallottam: csökkentsd le a WiFi sávszélességet 40 MHz-ről 20-ra. Ez elég logikus: a 40 MHz is ugyanazokon a csatornákon dolgozik, mint a 20, de kétszer annyin, így kétszer akkora az esélye az interferenciának is. A másik a szoftver, a Ybear és tjsz által javasolt, Androidos WiFi Analyzer, illetve a Windows alatt futó inSSIDer. Ezek kiderítették, hogy a környéken futó egyéb WiFis eszközök milyen csatornákon futnak és melyiket érdemes kiválasztani ahhoz, hogy ne akadjanak össze az enyémmel.

Akinek meg nem akar a router 100 Mbps-nál nagyobb tempót, az ellenőrizze a kábelezést, ahogy Gubek-Einste javasolta nekem is. Ahogy kicseréltem a kábeleimet CAT5E-re (az egyik eleve az volt, de hibás), rögtön 1000 Mbps-os csatlakozást érzékelt a router, illetve a Speedtest is dupla tempót mért az eddigiekhez képest (az már a szolgáltató sara, hogy így is csak a garantált minimumot érem el, nem pedig az internetcsomag nevében szereplő, hangzatos értéket).

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Beren

(#8152) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!

VPN beállításban kérném a segíségetek. Odáig eljutottam, hogy static key-el csatlakozok a szerverhez, illetve mind a két gép kap IP címet a DHCP-ből. azonban ha a a másik gépről próbálok megnyitni weboldalakat, akkor valamiért a VPS router gateway-t akarja használni, nem a dedikált LAN GW-t. Mit rontottam el?

(#8153) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Falra lett szerelve az RT-N18U routerem. Nem tökéletes még mindig a jelerősség, de már jobb, mint simán az asztalon elhelyezve (meg így magasabban is van). Mennyire érdemes az antennák irányát állítgatni? Mert jelenleg az alap 90 fokos állásban van.

(#8154) MaCS_70 válasza Mikeee89 (#8153) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól is függ, hogy milyen teret akarsz lefedni a wifivel.

Az N18 (ha minden igaz) 2 dBi-s antennákkal szerelt, tehát még csak gyengén irányított a sugárzásuk, de az antenna tengelyében azért már gyengébb. Ezért ha a router alatt és fölött is fontos a jó vétel (pl. emeletes ház), amit nem akarsz a visszaverődésekre bízni, akkor érdemes 45 fokban kifele megdönteni a két szélső antennát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8155) enginev3.0 válasza likeaRAINBOW (#8152) üzenetére


enginev3.0
félisten

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8156) likeaRAINBOW válasza enginev3.0 (#8155) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Köszönöm, azt elfelejtettem mondani, hogy Tomato van a routeren, és TAP-ot használok, Intruder2k5 leírása alapján. korán volt a reggel az éjszakás műszak után :DDD

(#8157) MaCS_70 válasza enginev3.0 (#8155) üzenetére


MaCS_70
félisten

A "Reagálás DNS-re" értéket miért tarton "NEM"-en, illetve a szerverportot miét módosítottad?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8158) enginev3.0 válasza MaCS_70 (#8157) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem a korlátlan mobilnet miatt kell ez a beállítás így, vagy is elsősorban a tcp 443 port

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8159) MaCS_70 válasza enginev3.0 (#8158) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, ez egyre érdekesebb!
Egy kicsit mesélj erről, kérlek -- én is korlátlan mobilneten vagyok, nekem is fontos lehet!

Pillanatnyilag gyakorlatilag alapbeállításokkal megy az OVPN,

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8160) Dalion válasza Beren (#8120) üzenetére


Dalion
tag

Órási respect Neked, a leírt módon nekem is sikerült HGG-ra váltanom. :C :C :C

(#8161) Dalion válasza Dalion (#8160) üzenetére


Dalion
tag

És láss csodát gyári wifivel 30 Mbit, ugyanitt HGG-vel 107Mbit!!!! :Y
Pedig már ott voltam, hogy kidobom a routert a fenébe...

[ Szerkesztve ]

(#8162) enginev3.0 válasza MaCS_70 (#8159) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekom korlátlan böngészés opció mellett ezekkel a beállításokkal megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8163) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Lehet valahogy a hálózati meghajtókat késleltetve csatolni? Adott egy RT-n18U router, amin van egy HDD. Ha bekapcsolok egy Windowsos gépet, rögtön azt írja ki, hogy nem sikerült minden hálózati meghajtót csatolni. Ha 5mp később rákattintok az ikonra, már simán megnyitja a meghajtókat. Gondolom hamarabb próbálja felcsatolni őket, mint ahogy a wifi kapcsolat feláll.
Előre is köszönöm a választ!

(#8164) Gubek-Einste válasza intensa_man (#8163) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a Windows topikban kérdezd meg, a router-nek nincsen köze hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8165) Beren válasza Dalion (#8160) üzenetére


Beren
tag

Your welcome! :D
A HGG firm miben tér el a gyáritól?

(#8166) Gubek-Einste válasza Beren (#8165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Több funkciót tud és vannak benne hibajavítások is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8167) Beren válasza Gubek-Einste (#8166) üzenetére


Beren
tag

Igen, ezekre én is gondoltam, csak kicsit részletesebben is érdekelne... :D Nincs esetleg egy leírás a HGG-ről? Arra lennék kíváncsi, hogy miben több a gyárihoz képest, illetve hogy mit tud mondjuk a Tomato-hoz viszonyítva.

(#8168) MaCS_70 válasza Beren (#8167) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amit én használok a HGG-ben:

- wifitelejsítmény-emelés,
- több OVPN szerver és kliens (nem tudom, a gyáriban ez most hogy áll)
- TOR
- Trendmicro védelem (ez van a gyáriban?)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8169) meridaharcos válasza MaCS_70 (#8168) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Hello!

A trendmicro védelem merre található ? A felsorolásodra gyorsan utánna olvastam, érdekelne.
Köszi előre is !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#8170) Gubek-Einste válasza meridaharcos (#8169) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AiProtection néven kell keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8171) meridaharcos válasza Gubek-Einste (#8170) üzenetére


meridaharcos
senior tag

:R :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#8172) maathe


maathe
senior tag

Tomato esetében hiába állítom be a két DNS-t, nem történik semmi. Mi lehet a gond?

(#8173) Gubek-Einste válasza maathe (#8172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit is szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8174) GEPESZ66 válasza Beren (#8151) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is átváltottam 20MHz-re,mintha tényleg stabilabb lenne a wifi.
A telefon eddig nem írta ki,hogy újracsatlakozás.
Ez korábban többször előfordult.

(#8175) limpi


limpi
aktív tag

Közben böngésztem kicsit az asuswrt-merlin kódját és az alapján kikísérletezve rájöttem, hogy ezeket a fájlokat le tudom tölteni az Asus-tól:
http://nw-dlcdnet.asus.com/asusware/mipsbig/stable/downloadmaster_3.1.0.95_mipsbig.ipk
http://nw-dlcdnet.asus.com/asusware/mipsbig/stable/downloadmaster_3.1.0.96_mipsbig.ipk
http://nw-dlcdnet.asus.com/asusware/mipsbig/stable/downloadmaster_3.1.0.97_mipsbig.ipk
http://nw-dlcdnet.asus.com/asusware/mipsbig/stable/downloadmaster_3.1.0.98_mipsbig.ipk
http://nw-dlcdnet.asus.com/asusware/mipsbig/stable/downloadmaster_3.1.0.99_mipsbig.ipk
http://nw-dlcdnet.asus.com/asusware/mipsbig/stable/downloadmaster_3.1.0.100_mipsbig.ipk
http://nw-dlcdnet.asus.com/asusware/mipsbig/stable/downloadmaster_3.1.0.101_mipsbig.ipk

Csak fogalmam sincs ezek az RT-N18U-hoz is jó IPK fájlok-e vagy sem...

Meg azt sem tudom, melyik volt az utolsó (számomra) stabil.
Az biztos, hogy a 3.1.0.101 már nem stabil, de sajna nem jegyeztem meg, melyik verzióra lehetett frissíteni korábban (pedig az még jó volt nekem).

Valaki meg tudja mondani, hogy ezek a fájlok jók-e az RT-N18U-hoz és hogy az ipkg paranccsal fel tudom-e tenni bármelyik korábbi verziót úgy, hogy azzal tényleg csak a Download Master downgrad-elődjön és semmi más ne változzon?

Továbbra is a 3.0.0.4.380_7266 hivatalos fimrware-t használom, szóval abban szeretném a 3.1.0.101-es DM-et korábbira visszavarázsolni. :)

Bónusz kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy a 3.0.0.4.380_7266 firmware-be alapból melyik verzió van csomagolva?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#8176) limpi válasza limpi (#8175) üzenetére


limpi
aktív tag

Közben sikerült kiszednem a .ipk fájlokból (amik valójában .tar fájlok) a tényleges release dátumokat:

Download Master 3.1.0.95 - 2014.12.16.
Download Master 3.1.0.96 - 2015.06.24.
Download Master 3.1.0.97 - 2015.09.09.
Download Master 3.1.0.98 - 2016.02.26.
Download Master 3.1.0.99 - 2016.09.18.
Download Master 3.1.0.100 - 2016.11.16.
Download Master 3.1.0.101 - 2017.02.22.

Szóval nekem akkor ez alapján a 3.1.0.100 verzió kéne, az volt a még stabil.

Csak sajna a linux-hoz nem értek és a router-ek belső lelki világához sem...

<:v)

(#8177) limpi


limpi
aktív tag

Közben megtudtam, hogy nekem az arm verzió kell, tehát konkrétan ez a csomag:
http://nw-dlcdnet.asus.com/asusware/arm/stable/downloadmaster_3.1.0.100_arm.ipk

Ez meg is van.

Most már csak annyi a kérdésem, hogy ezt hogy telepítsem?

Az jó, ha a router-re csatlakoztatott külső HDD-re másolom a Download2 könyvtárba, majd PuTTY-al a bejelentkezem a router-re és ott kiadom a

# ipkg install /tmp/mnt/HIGH_SPEED/Download2/downloadmaster_3.1.0.100_arm.ipk

parancsot? Ennyi?

Nem kell először a Download Master-t a router admin felületén leállítani?
Vagy először a meglévő verziót eltávolítani?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#8178) limpi válasza limpi (#8177) üzenetére


limpi
aktív tag

Na, nem bírtam megállni, kiadtam a

# ipkg install /tmp/mnt/HIGH_SPEED/Download2/downloadmaster_3.1.0.100_arm.ipk

parancsot! Amire a válasz ez volt:

Not downgrading package downloadmaster on /opt/ from 3.1.0.101 to 3.1.0.100.
Nothing to be done
Successfully terminated.

LOL, de nem adtam fel, hanem inkább ezt adtam ki:

# ipkg -force-downgrade install /tmp/mnt/HIGH_SPEED/Download2/downloadmaster_3.1.0.100_arm.ipk

Mire ez történt:

Downgrading downloadmaster on /opt/ from 3.1.0.101 to 3.1.0.100...
ipkg: /debian-binary: Read-only filesytem
Configuring downloadmaster
Successfully terminated.

Elég nagy mázli, semmi hibaüzenet.
Ezután először nem ment a Download Master, de aztán kiadtam egy disable, majd enabe parancsot rá a router admin felületén és most megy!

Ami fura, hogy a Transmission verziója maradt 2.92, pedig korábban 2.82 volt.
Szóval azt gondolom nem downgrade-elte.
Valamint a Download Master webes felületénél is megmaradt az új bejelentkezési felület és beállítás (HTTPS port), szóval azt sem csinálta vissza.
Így aztán nem nagyon tudom, hogy mi az, amit ténylegesen downgrade-elt a Download Master
verziószámán kívül. :))
(Lehet, hogy az asuslighttpd-t is downgrade-elni kellett volna, ezt nem tudom.
De a HGG készítője azt írta nekem, hogy szerinte az én problémám esetében elég csak a Download Master-t.)

Mindenesetre most majd tesztelem a stabilitását! Ha nem fagy ki, akkor jó.
Merthogy a 3.1.0.101 előtti verziók nekem sosem fagytak ki, egyszer sem...
Ha ez is kifagy, akkor feleslegesen csináltam az egészet és gondolom akkor a Transmission 2.92 körül van a gond és azt is downgrade-elni kéne valahogy...

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#8179) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha szereztem még egy routert, hogy tudom tehermentesíteni ezt az eszközt?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8180) limpi válasza limpi (#8178) üzenetére


limpi
aktív tag

Eddig stabil! :)

<:v)

(#8181) Gubek-Einste válasza enginev3.0 (#8179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP módban utána kötöd és a wifi-s kliens eszközök egy része majd erre fog csatlakozni.
Milyen típus a második eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8182) enginev3.0 válasza Gubek-Einste (#8181) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tplink router

Akkor ez az eszköz router módban nem is mehet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8183) Eclips21


Eclips21
őstag

reklám blokkolót használ valaki HGG alatt? és ha igen hogyan? :D

(#8184) limpi válasza limpi (#8180) üzenetére


limpi
aktív tag

Az imént megfagyott torrent hozzáadáskor, úgyhogy szerintem bátran kijelenthetjük, hogy nem sikerült újra stabillá tennem... J-(

<:v)

(#8185) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Még a gyári rendszer van a vason.
Van-e arra lehetőség, hogy megnézzem a felkeresett honlapokat egy adott időszakban? Kíváncsi lennék, hogy a nagyobbik gyerek miket nézegetett. Van erre valami naplózás?
Másik, hogy arra lennék kíváncsi, hogy egy bizonyos program miket kommunikált kifelé. Ezt meg tudom nézni valahol?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! :R

Böff!:))

(#8186) Eclips21 válasza Kowax (#8185) üzenetére


Eclips21
őstag

HGG tudja monitorozni kliense lebontva, de szerintem ne csinalj ilyet. XD Blokkolni is tudsz kliensre lebontva veboldalakat stb...
Az mar csak keylogger appal derul ki xD (ha az erdekel mit ir facebookon) szerintem ezt meg annyira se csinald xD

[ Szerkesztve ]

(#8187) goop válasza Eclips21 (#8183) üzenetére


goop
őstag

Kicseréled a hosts fájlt, egy adawere által gyártott fájlra.
Én speciel cronba tettem, óránként letölti a legfrissebbet és felülírom vele az előzőt.

(#8188) Eclips21 válasza goop (#8187) üzenetére


Eclips21
őstag

és ez hogy kivitelezhető hgg alatt? :D

én eddig arra jutottam hogy [link] az itt található dns-t állítottam be dns base filternek

(#8189) Kowax a HGG vel ezt megy de nagyon nagy lesz a lista :D tele lesz szeméttel

[ Szerkesztve ]

(#8189) Kowax válasza Eclips21 (#8186) üzenetére


Kowax
tag

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit ír Face-en, hanem hogy milyen oldalakat látogat meg. 12 éves... Jobb félni...

Böff!:))

(#8190) Gubek-Einste válasza enginev3.0 (#8182) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem feltétlenül szükséges akkor inkább kerüljük a dupla NAT-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8191) Eclips21 válasza Kowax (#8189) üzenetére


Eclips21
őstag

lehet beállítani pl olyat hogy ha van saját laptopja/ asztalija akkor ne tudjon bizonyos oldalakat megnézni és ezt elég egyszerű beállítani, meg mondjuk a telójáról letiltani a facebookot XD vagy egyből a net elérést XDDD :DDD

(#8192) enginev3.0 válasza Gubek-Einste (#8190) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szükséges, kell a vpn

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8193) Eclips21 válasza goop (#8187) üzenetére


Eclips21
őstag

amúgy nem értek a routerhez magamtól, de putty parancsok meg ilyenek nem mennek csak CopyPast modszerrel :D enware be vagy nemtom feltettem egyet ami időzítve is van de nem a legjobb alig blokkol valamit, tudsz egy komplett leírást mutatni hogy kellene kiviteleznem?

[link] ezt csináltam meg, ha itt átírom a git...-t akkor jó lesz? :D

[ Szerkesztve ]

(#8194) Eclips21


Eclips21
őstag

Találtam egy működő adblock-ot szerencsére HGG-n is fut mert merlin alapú ez lenne az, viszont fél órát nyomkodtam mire rájöttem hogy szinte semmit se blokkol XD, de vannak benne fokozatok mérgembe 3. lépésként feltoltam a legvadabb reklám irtásra! de így se blokkol mindent :(

Én egy ublock origin szintű (chrome addon) minden létező reklámot töröl megoldást akarok,most már nem tudom mit csináljak már a tököm kivan :DDD (így hozzá ne értőként nehéz piszkálni putty-n keresztül)

(#8195) goop válasza Eclips21 (#8194) üzenetére


goop
őstag

Wgettel leszeded ezt , felülírod vele a hosts fájlt, és kész. Erre írtam, hogy lehet ütemezni is, mivel midig frissül. De, már akkor is jó vagy, ha egyszer leszeded. Legjobb ha nem felülírod, hanem hozzáfűzöd az eredeti hosts fájlhoz.

[ Szerkesztve ]

(#8196) htc07 válasza Eclips21 (#8194) üzenetére


htc07
addikt

biztos, hogy a routert akarod ezzel nyüstölni? szerintem eléggé megterhelné, főleg ha egyszerre többen neteztek.

(#8197) Eclips21 válasza htc07 (#8196) üzenetére


Eclips21
őstag

most nézem elég ram igényes dolog :D amúgy most megy rendesen(kicsit túl agresszív) szerintem csak idő kellett neki míg betölti a ramba :D 45%-ot eszik most alapból de bírja

(#8195) goop köszi, most kicsit túl toltam alig jön be pár oldal XD de nincs reklám :D

amúgy ez benne van, abban amit linkeltem lehet konfigurálni meg minden nagyon baba, szóval nem rakom bele megint :D (nagyon jó a kezelőfelülete)

AB-Solution ajánlom minden HGG-snek

[ Szerkesztve ]

(#8198) fudi2002 válasza Eclips21 (#8197) üzenetére


fudi2002
veterán

Ugye ehhez mindenképp kell valami usbs tár?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#8199) Eclips21 válasza fudi2002 (#8198) üzenetére


Eclips21
őstag

igazából nem tudom, entware-t kell feltenni előtte és ahhoz kell, meg a swap-hoz (nem vagyok benne a témában) de szerintem aki ért hozzá feltudja tenni a belső tárolóra is meg swap se értem minek kell ha 256MB ram van a gépben meg a belső tároló is 128-as szóval bőven lenne hely mindennek

[ Szerkesztve ]

(#8200) Eclips21


Eclips21
őstag

ezért arra rájöttem hogy az ublock-ot semmi se pótolja, oké hogy nincs reklám de a felugró ablakokat meg minden nyavalyát nem pótolja a routerben lévő adblock

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.