Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) jpisti válasza Gubek-Einste (#7199) üzenetére


jpisti
senior tag

Többet is találok, melyik lenne a jó?
A 138-MultiWAN könyvtárban ezek vannak:
RT-N18U-ARM--138-AIO-64K-NOSMP.zip
RT-N18U-ARM--138-AIO-64K.zip
RT-N18U-ARM--138-VPN-64K-NOSMP.zip
RT-N18U-ARM--138-VPN-64K.zip

Melyiket töltsem le és mi a különbség közöttük?

(bocsi a lámaságomért, de igyekszem és nagyon hálás vagyok a segítségért)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7202) gabro0 válasza Gubek-Einste (#7177) üzenetére


gabro0
őstag

A WoL csak LAN-on WiFi-n keresztül ment, WAN-on nem. A portokat természetesen forwardoltam, de mivel a DHCP lease csak 3600s lehet így broadcastot kellett küldeni, ha jól emlékszem. Hogy lehet ezt a NAT-olást biztosan kideríteni?

Inkább kíváncsiság a kérdésem, mert mostanában nem lesz rá időm és remélhetőleg 2 hónappal szerződéskötés után talán a Digi is beköt egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#7203) jpisti válasza jpisti (#7201) üzenetére


jpisti
senior tag

Lehet, hogy csak én nem látom, de nem szeretnék meglepetést. A Tomato FW-nek mik az alapértelmezett beállításai?
(IP cím, felhasználó és jelszó)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7204) Intruder2k5 válasza jpisti (#7203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

192.168.1.1
root / admin

(#7205) jpisti válasza Intruder2k5 (#7204) üzenetére


jpisti
senior tag

Kösz!
Megpróbálom feltenni a 138-AOI-64K-t

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7206) Intruder2k5 válasza jpisti (#7205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szükséged van a MultiWAN-ra? Csak mert ha nincs, akkor én sokkal inkább javaslom ezt: tomato-RT-N18U-ARM--132-AIO-64K-NOSMP.zip

[ Szerkesztve ]

(#7207) gabro0


gabro0
őstag

Egyébként azt tudja valaki miért nem nyilvános a HGG forrása? Meg miért linken keresztül lehet csak letölteni?
Csomó hasznos dolog van a HGG-ben, ami a Merlin féle FW-ben nincs. Ha összedolgoznának, lehet még jobb szoftvert tudnának gyártani, szóval nem értem.

(#7208) jpisti válasza Intruder2k5 (#7206) üzenetére


jpisti
senior tag

Sajnos egyáltalán nem tudom, hogy mi az a MultiWAN...
Azt kellene megoldanom, hogy:
- az ASUS router csatlakozzon egy meglévő WiFi hálózatra, ha lehet akkor annak a jelt erősítse
- a router LAN portjain legyen internet
- az USB portokra dugott pendrive és nyomtató elérhető legyen a helyi hálózaton mint mountolható hálózati nyomtató és meghajtó.
Semmi többet nem szeretnék, csak ennyit. de sajnos egyáltalán nem értek a dologhoz, ezért szeretnék itt segítséget kapni.

egyébként fent van a 138-AOI-64K szépen fut is, de lövésem sincs hogy mit hogyan állítsak be, hogy elérjem a fentieket.

(tudom, én vagyok a láma :O )

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7209) cyber86 válasza gabro0 (#7207) üzenetére


cyber86
őstag

Ezt a választ kaptam amikor privát lett a hgg.

Unfortunately and due to latest ASUS/FCC/ETSI steps forward regarding FW lock up (more will come soon, ASUS is working on a new auth system so no FW downgrades can be possible) this time it will not be shared anymore in public domain, the FW is a private release now, the ones who want to test it and use it for personal use are free to go, users will require to send me an email and i will share it.
This will be something permanent from now on to avoid any kind of issues, remember this FW doesn't share the source code for obvious reasons, you can look at a user reply bellow to quick resume it and also read some threads on SNB (most closed now) support this issue if interested. Obviously this is something i don't feel great about and i'm gonna try to workaround on it moving the code also to binary blob files in the future like ASUS is did.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#7210) jpisti válasza cyber86 (#7209) üzenetére


jpisti
senior tag

Szia!

Átfutnád a problémámat? Ez megoldható a HGG FW-el? Privátban tudsz letöltési linket adni?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7211) Intruder2k5 válasza jpisti (#7208) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-ban nincs jelismétlő (repeater) funkció, így a másik router wifi jelét csak új AP-ként tudja továbbosztani. Ha jól tudom a gyári fw képes jelismétlésre, de ez nem 100%, én sosem használtam. A többi funkció nem probléma neki.

Másik WiFi hálózatra csatlakozáshoz a Basic -> Network menüben a Wireless részben keresd meg a Wireless Mode opciót, állítsd Wireless Client módba, alatta töltsd ki az AP adatait amire csatlakozni szeretnél, SSID, titkosítás, jelszó. Aztán Virtuális AP-t kell majd létrehoznod, hogy a netet wifi-n is tovább ossza, ezt pedig az Advanced -> Virtual Wireless alatt tudod megtenni.

(#7212) jpisti válasza Intruder2k5 (#7211) üzenetére


jpisti
senior tag

Köszönöm segítséget, megpróbálom így beállítani. Maradhat szerinted a 138-as FW vagy tegyem fel a 132-est amit linkeltél?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7213) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#7211) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gyári firmware-ben router, AP, repeater és media bridge/kliens mód van.
Azt viszont nem tudom, hogy a repeater az sima vagy repeater bridge így, hogy van-e LAN-os kiosztás is vagy csak wifi-s, illetve, hogy az USB portokról fut-e valamilyen szolgáltatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7214) Gubek-Einste válasza jpisti (#7212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen gondod a 138-assal akkor maradhat, ha lesz valami akkor tedd fel a 132-est.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7215) gabro0 válasza cyber86 (#7209) üzenetére


gabro0
őstag

Igen, ezt megtaláltam magyarul is ugyanígy tőled. Ez előtt egyébként elérhető volt a forrása?

Arra tudok gondolni, hogy ott van pl. ez az AiProtection, ami a 380.64-es verzióval került be. Az Asus alapból nem rakta bele, de ügyes fejlesztők megoldották és olyan képességekkel ruházta fel ezáltal a terméket, ami feljebb pozicionálja a termékskálán. Nekünk ez csak jó. Ha valami hasonló az indok megértem, hogy zárt.

Azért is kérdezem, mert:
1. az Asus kifejleszette
2. Merlin átdolgozza az aktuális Asus verziót + bugfixek, funkciók
3. Hggomes az aktuális Merlin féle verziót veszi alapul + bugfixek, funkciókat ad hozzá

Ezek után is akad néhány vizuális és funkcióbeli hiba:
- mostanában a WiFi bug (.64 óta nem jött elő nekem)
- JFFS partíciót folyamatosan aktívnak írja, mikor valójában ki van kapcsolva (NVRAM törlés volt, friss flashelés)
- amikor a módsosításokat alkalmazza, akkor a százalék egybe van írva az előző szóval és sok hasonló (ezt lehet nem is kellene említenem, de elég látványos)
- néha nem tölt be az admin felület, csak fele jelenik meg, F5 hozza rendbe

Ezeket könnyen lehetne jelenteni, ha fent volna GitHubon, de így marad az email, vagy a "majd megjavul".

[ Szerkesztve ]

(#7216) jpisti válasza Intruder2k5 (#7211) üzenetére


jpisti
senior tag

Még egy kérdés: a router IP címét hol tudom beállítani? (a hálózati meghajtó és a nyomtató miatt mindenképpen fix helyi IP-t kell adnom neki. Vagy nem?

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7217) Intruder2k5 válasza jpisti (#7216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routernek minden esetben fix IP címe van Tomato-ban. Egyébként Basic -> Network -> LAN -> IP Address

(#7218) jpisti válasza Intruder2k5 (#7211) üzenetére


jpisti
senior tag

A "Radius Server" mezőbe mit kell megadni?

(a 138-assal nem élt a "Wireless Client" funkció, csak úgy ott volt szürkén, azután feltettem a 132-est és abban már él a funkció)

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7219) jpisti válasza Intruder2k5 (#7211) üzenetére


jpisti
senior tag

Ha jól értem, akkor ha ezt megcsinálom:
"Basic -> Network menüben a Wireless részben keresd meg a Wireless Mode opciót, állítsd Wireless Client módba, alatta töltsd ki az AP adatait amire csatlakozni szeretnél, SSID, titkosítás, jelszó."
akkor LAN-on már lennie kellene netnek ugye?

...de nincs!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7220) jolti05 válasza Gubek-Einste (#7187) üzenetére


jolti05
őstag

1) Kívülről és belülről is. Ezzel már egyszer küzdöttem egyébként, és akkor is ebben a topikban kötöttem ki :)
Ez év elején felkerestem emailben az internetszolgáltatómat, a port forwarding nem akart működni, azóta, amióta jeleztem ezt feléjük, "rendben-nek látszik", úgyhogy erős a gyanúm, hogy publikus IP címet kapok.

2) htc07: Ha engedélyezem, akkor be tudok SSH-zni a routerrel? :) (Tudom, noob kérdés, és gyanítom, hogy nem.)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7221) gabro0 válasza jolti05 (#7220) üzenetére


gabro0
őstag

Az SSH-hoz: Adminisztráció -> Rendszer -> SSH.
Én kulcsos azonosítást használok, biztonságosabb, mint a felhasználónév - jelszó páros. Igaz beállítani se olyan egyszerű :)

A telnet eléggé elavult protokoll és ráadásul titkosítatlan, SSH-t használj mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#7222) jpisti válasza jpisti (#7219) üzenetére


jpisti
senior tag

Internet már van és a és a UPC-s routeren keresztül WiFi-n is el lehet érni az ASUS routert!

A titkosítás volt a gond! A amikor a UPC-s WPA-PSK/WPA2-PSK módban van akkor nem tud csatlakozni, ha átváltom csak WPA2-PSK módba akkor egyből jó minden! :))

Most már csak a nyomtató és a hálózati meghajtó a kihívás!

De azt majd csak holnap este, vagy holnap után... ha akkor is számíthatok rátok :U

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7223) xXxian


xXxian
senior tag

Na, kérdezek újra. :)

AiProtection, pár eszköznél tiltottam a felnőtt kategóriát. Egy notin mégis bejön pár szaftos oldal, tableteket, telókat nem próbáltam. Elképzelhető, hogy kell restart pl..?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#7224) jolti05 válasza gabro0 (#7221) üzenetére


jolti05
őstag

Nincs olyan opció a GUI-ban, hogy az SSH-t engedélyezzem.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7225) Gubek-Einste válasza jolti05 (#7224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

HGG alatt van csak SSH, gyáriban csak Telnet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7226) jolti05 válasza Gubek-Einste (#7225) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm.

Apró kérdés bárkihez: Érdemes HGG-re váltani? (Security szempontjából?)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7227) gabro0 válasza jolti05 (#7226) üzenetére


gabro0
őstag

Bocsesz, nem tudtam, hogy a gyárin nincsen. Első pillanattól kezdve HGG-t használok.
Szerintem érdemes, mivel az épp kiderült hibákat azonnal foltozzák, míg az aktuális Asus szoftver májusi, ha jól emlékszem. Ez idő alatt sokminden kiderülhetett, mégsincs reakció a részükről. Androidon se véletlenük vezették be a havi biztonsági frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#7228) jolti05 válasza gabro0 (#7227) üzenetére


jolti05
őstag

Helyes az információ, valóban májusi az utolsó firmware :)
Azt nem tudod véletlenül, hogy a gyári firmware-ről lementett beállítások importálhatók a HGG-be? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7229) gabro0 válasza jolti05 (#7228) üzenetére


gabro0
őstag

Szerintem mivel a kódbázis szinte teljesen megegyezik, ezért importálható, de nagyon nem ajánlott dolog. Ez a mentés akkor jó, ha ugyanazt a verziót szeretnéd visszarakni, csak újratelepíted valamiért.

A fontosabb beállításokat, ha gondolod írd ki egy .txt fájlba, hogy könnyen vissza tudd állítani.

(#7230) jolti05 válasza gabro0 (#7229) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi a választ, tippet! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#7231) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Holnap beüzemelem az Asus RT-N18U-t az N12 D1 helyett.
A hálózatban van egy Raspberry PI2 és egy Duna HD TV 101 és egy Synology NAS is. Kérdésem, hogy nagy valószínűséggel minden hálózati beállítást ezeken az eszközökön is újra kell állítanom vagy esetleg a csere után zökkenő mentesen mindenki felismer mindenkit a hálózatban? Mire kell készülnöm?
Ki volt osztva a routeren minden eszköznek cím fixre idáig azokat esetleg jegyezzem fel vagy a MAC alapján ugyanazt adja majd?

F.K.T.

(#7232) mouzrr


mouzrr
őstag

50 megás netnél érdemes 5GHZ-en használni a routert?

(#7233) Intruder2k5 válasza mouzrr (#7232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, főleg mert nem is támogatja az 5GHz-et.

(#7234) Intruder2k5 válasza psg5 (#7231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A routeren be kell állítgatnod majd mindent újra, így amit fejből nem tudsz, azt jegyezd fel a régiből. Ha az új routerben is mindent ugyanúgy beállítasz, akkor az eszközöket nem kell állítgatnod a router csere miatt.

(#7235) psg5 válasza Intruder2k5 (#7234) üzenetére


psg5
veterán

Koszi. Elvileg a fix cimek melyeket allitottam mást nem. Azokat is irjam?

F.K.T.

(#7236) Gubek-Einste válasza psg5 (#7235) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes a kliens eszközök MAC címe alapján fixálni az IP címüket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7237) molacika91


molacika91
tag

Sziasztok!

A routeren tomatot használok és gondom akadt az rtorrenttel. Volt egy újraindítás és azóta az összes torrent hibát jelez, mindegyik fel van függesztve és elindítani sem tudom, új torrentet hozzá tudok adni és azt le is tudja tölteni.
Mit lehetne ezzel kezdeni?

Előre is köszi.

(#7238) jpisti válasza Intruder2k5 (#7211) üzenetére


jpisti
senior tag

Hali ismét mindenkinek!

Folytatás következik...
Összefoglalva: sikerült csatlakoztatni az RT-N18U-t a UPC-s router WiFi hálózatára és az ASUS LAN portjain is van net.
De az általad javasolt "Wireless Client" módban nem ment. Most "Wireless Ethernet Bridge" módban üzemel.
A titkosítással is vacakolnom kellett, ahogy korábban írtam WPA / WPA2 módban nem akadt össze a kér router, de ha átállítottam csak WPA2 Personal módba akkor már tudott csatlakozni.

Most jön az USB nyomtató és a hálózati meghajtó.

Rádugtam mindkét eszközt a routerre, de itt el is akadtam. Az USB and NAS ->USB Support menüben bepipáltam az "USB Printer Support" jelölőt.
Az "Attached Devices"-nél azonban csak a pendrive látszik, a nyomtató nem... (amikor még az ASUS FW-volt fenn, akkor egyből felismerte a nyomtatót amint bekapcsoltam. Egyébként ez egy Xerox Phaser 3140-es nyomtató)

Merre tovább?
A pendrive-nál látok egy olyat, hogy "Partition 'sda1' fuseblk (57.66 GB / 16.69 GB free) is mounted on /tmp/mnt/sda1"
A kiszolgáló gondolom a router IP-je, mint eddig is, de mi lenne a megosztás? erre vonatkozólag semmi támpontot nem látok.
A nyomtatóról meg egyáltalán semmit!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7239) mouzrr válasza Intruder2k5 (#7233) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi. És a 40mhz-et érdemes? Családi fa szerkezetű ház, 2-3 wifi hálózatot látok a közelben csak.

(#7240) Szabadh


Szabadh
tag

Egy kérdés ahhoz akinek digi üvegkábeles nete van, és ilyen Huawei routere

Milyen beállításokat érdemes használni az Asus routeren?
NAT, DHCP, PPPOE stb. Hogy a legjobb, legegyszerübben legyen megoldva.
Az Asusra van dugva minden. Huawei ből csak az utp kábel megy az asushoz.

[ Szerkesztve ]

(#7241) Gubek-Einste válasza Szabadh (#7240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az legegyszerűbb ha az Asus végez mindent feladatot, ő benne van megadva a PPPoE user/pass páros.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7242) MaCS_70 válasza mouzrr (#7239) üzenetére


MaCS_70
félisten

Próba szerencse -- ki kell próbálni, a wifis kérdéseknél finoman szólva komoly a bizonytalanság.

Hasonló körülmények között nálam egyébként jól megy a 40 MHz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7243) xXxian válasza MaCS_70 (#7242) üzenetére


xXxian
senior tag

Miért lehet jobb a 40 mint a 20? Azon kívűl hogy kétszer annyi. :D

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#7244) AngelH válasza xXxian (#7243) üzenetére


AngelH
aktív tag

Mivel ez esetben ez tartományt jelent, dupla annyi adat tud átmenni rajta, vagyis dupla sávszéll 20MHz-hez képest.

Cserébe rosszabb a zajtürőképessége, érzékenyebb a szomszéd wifijére.

(#7245) Szabadh válasza Gubek-Einste (#7241) üzenetére


Szabadh
tag

Nem nagyon kért a rendszer PPPoe user pass párost.
Csak rádugom az asust s megy minden. Gyanusan egyszerűnek tünik.
Huawein, vagy asuson letiltsam a dhcp kiosztást? Most mindkettőn megy.
Nat áteresztésnél is minden engedélyezve van, kivéve a pppoe

Nem akarok kísérletezgetni, hátha már valaki végigjárta a témát.

(#7246) jpisti válasza jpisti (#7238) üzenetére


jpisti
senior tag

Vissza tettem próbaként az ASUS FW-t és azzal egyből látja a nyomtatót és a pendrive-ot is, de a Tomato csak a pendrive-ot látja.

és változatlanul semmi támpontot nem találtam a hálózati meghajtó beállításához.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7247) xXxian válasza jpisti (#7246) üzenetére


xXxian
senior tag

USB alkalmazás / Médiaszerver (vagy DLNA) legyen ON. Asszem ez az alapértelmezés.

Ahogy írtam is korábban (neked válaszolva), nekem automata módban (minden HDD hozzáadása vagy valami hasonló) nem működött, csak ha manuálsian adtam hozzá a mappákat.

S kis update: 4 mappából kettőt látott először, a probláma az volt hogy a mappanév ékezetes karaktert (720p_természetfilm) tartalmazott. Ezt javítva a probléma megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#7248) jpisti válasza xXxian (#7247) üzenetére


jpisti
senior tag

Igen olvastam a válaszodat tegnap előtt is, de én eddig nem a HGG FW-vel hanem a Tomato-val próbálkoztam. Most kértem privátban letöltési linket a HGG-hez cyber68 fórumtárstól.
Már nagyon meg szeretném oldani ezt a "kihívást" mert iszonyatosan sok időt vesztegettem rá és még csak ott tartok, hogy WiFi-n sikerült csatlakozni a UPC-s Connect Box-ra... az összes többivel mindig falaknak ütközöm!

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7249) xXxian válasza jpisti (#7248) üzenetére


xXxian
senior tag

Szerintem bármelyik firm-el hasonlóan működik a dolog (USB alk. / Médiaszerver). Ha tévedek a tapasztaltabbak kijavítanak. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#7250) mobilizmo válasza jpisti (#7246) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ne hagyd magad félrevezetni. Média szerverre csak akkor van szükséged, ha valami DLNA kompatibilis lejátszót szeretnél használni és ez lenne a forrás. Ha mondjuk simán Windows-ból szeretnéd elérni és/vagy olyan lejátszód eszközöd van amelyik ismeri a Samba protokollt, akkor teljesen elegendő az USB és NAS menü File sharing pontját szépen beállítani.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.