Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Gubek-Einste válasza v1rus (#7699) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért kell elszeparált alhálózat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7702) v1rus válasza Gubek-Einste (#7701) üzenetére


v1rus
tag

Mert így az összes saját LAN-omon lévő eszközt tudom a routerben beállított távoli VPN szerverre csatlakoztatni. És mivel a két router a ház két szélső sarkában van két külön emeleten, így a wifi miatt kell a 2 router a vezetékes net mellé, különben a szobámban már nincs wifi. Így jön össze hogy 2 router kell és külön LAN-ban. Persze az lenne a legjobb, ha a szolgáltatós router tudna VPN-t és akkor abban lenne belőve, és a fenti is lehetne AP módban. Vagy ha a szolgáltatós helyére tehetném azt, ami tud VPN-t, de azt nem tehetem oda mert kell az IPTV miatt a szolgáltatói router oda lentre. Nem tudom érhető-e, sajnos túl sok kritérium van, és trükközni kell :)

(#7703) Gubek-Einste válasza v1rus (#7702) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldás egy másodlagos router-nek a beüzemelése az Asus jelenlegi helyén ami menne a szolgáltatói mellé elsődleges eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7704) v1rus válasza Gubek-Einste (#7703) üzenetére


v1rus
tag

Igen, kb ez a legegyszerűbb mód, ebben igazad van, csak hát az még +1 eszköz, ami nem pénztárcabarát, nem is igazán fér el még1 eszköz ott. Szóval marad ez a 2 LAN-os megoldás egyelőre. Portnyitogatás meg hasonlók úgysem olyan lényegesek most nekem.

(#7705) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

Segítsetek légy szíves Port forwarding-ban.
Adott egy Synology DS216play, azt akarom kívűlről FTP-n elérni.
Eddig:
- kapott fix belső IP-t
- kapott ddns-nek egy valami.synology.me címet.

Hogyan tovább?
a router Firmware száma 3.0.0.4.380_7266 (legújabb elvileg)
Speciális beállítások / WAN / Port továbbítás lapon vagyok. De mit írjak ezekhez:
Szolgáltatásnév: Synology például
Source target:
Port tartomány
Helyi IP: 192.168.1.* Ami adtam neki gondolom
Helyi Port:
Protokoll: TCP

Köszi szépen!

(#7706) Gubek-Einste válasza Peathee (#7705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eddig:
- kapott fix belső IP-t
- kapott ddns-nek egy valami.synology.me címet.

A LAN/DHCP Server alatt kapta a fix-ált IP címet?
Beállíthatnál a router-ben is egy DDNS-t a WAN/DDNS alatt, pl. No-IP

Speciális beállítások / WAN / Port továbbítás lapon vagyok. De mit írjak ezekhez:
Szolgáltatásnév: Synology például
Source target:
Port tartomány
Helyi IP: 192.168.1.* Ami adtam neki gondolom
Helyi Port:
Protokoll: TCP

Így kellene beállítani:

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7707) Peathee válasza Gubek-Einste (#7706) üzenetére


Peathee
aktív tag

Megoldódott.
Az volt a trükk, hogy a Helyi port mezőt üresen kell hagyni, a Port tartomány legyen a 20,21
:) :)

(#7708) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az ASUS honlapjáról letöltöttem a most megjelent ,legfrisebb szoftvert.
A router menüjébe belépve felfrissítem majd.
Ilyenkor szoktatok csinálni NVRAM törlést?

(#7709) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#7708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nincsen jelölve, hogy szükséges lenne így nem kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7710) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#7709) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Vidéken lakom, családi házban, tehát nem zsúvolt a tér wifi jelekben.
Automatán hagyjam a csatornaválasztást, ill. 20MHz,40Mhz, vagy 20/40MHz legyen beállítva?

(#7711) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#7710) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csatorna mindenképpen fix-en legyen beállítva, 20/40 MHz-t érdemes beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7712) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Csatlakoztam a felhasználók táborához egy ilyen routerrel én is, eddig gyári firmmel tesztelem 3 napja, a tapasztalatok vegyesek de azt is mondhatnám hogy nem vagyok túlzottan megelégedve, frissítettem is már a gyári fw-t de nem javult a helyzet túl sokat, a wifin lógó eszközök időnként elvesztik a kapcsolatot aztán pár perc elteltével újból helyrejön de ez elég idegesítő jelenség, pedig van szabad csatorna meg ugyanazon van ahol a TP-Link is volt előtte. A másik pedig az hogy komolyabb terhelésnél hajlamos labilissé válni a netkapcsolat, konkrétan ha a torrent tölt lefelé maxon akkor a csomagvesztések megugranak és a pingek is, az oldalak nehezen töltődnek be ez QoS esetében se változik sokat, a TP-nél QoS nélkül is jobb volt a helyzet terheléssel, ott 1000pingből 1-5 veszett el az átlag ping idő pedig 20 alatt maradt ekkor is, letöltéskor itt 30-40 is simán elveszik és a válaszidő is jóval magasabb 35-60ms között van végig, feltöltéskor pedig 300-400ms is (TP-linknél 100-120ms volt max) Úgy érzem ebből vagy HGG vagy Tomato lesz csak még nem tudom melyiket lenne érdemes rátenni, tetszik ez a multiwan dolog a gyáriban és szépen működik is, tomatonál meg ezt nem ajánlják, hgg-t meg még nem tudom hogy van ráadásul úgy kell elkérni ezért hajlok a tomato felé de ott meg nem tudom mennyi funkció hiányzik a gyárihoz képest de olvasgatok aztán majd elválik melyik lesz rátéve.

(#7713) Gubek-Einste válasza Roland-87 (#7712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tomato-ból ez ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7714) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Van arra lehetőség, hogy a router-hez csatlakoztatott külső HDD-n lévő filmeket, és egyéb tartalmakat Streamelve elérjem külföldről, németből?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#7715) v1rus


v1rus
tag

Feltettem a legújabb HGG-t kíváncsiságból. A gyári legújabb FW-nél sajnos weben nem engedi frissíteni a HGG FW-vel, azt írja nagyjából, hogy minőség szempontjából nem engednek fel más FW-t csak a gyárit. Sebaj, tftp-vel megkínáltam recovery módban, úgy megette szépen és indult is ahogy kell.

Viszont kell ugye NVRAM törlést csinálni, nos én a webes felületen az Administration->Restore/Save/Upload Setting alatt a Factory default Restore gombjára mentem és resetelte is a beállításokat látszólag, a kérdésem csak annyi ezzel kapcsolatban, hogy ez egyenlő-e az nvram erase paranccsal, amit konzolban adnék ki (csak hogy biztosra menjek, és később ne okozzon anomáliát)? Köszi.

(#7716) Intruder2k5 válasza v1rus (#7715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez egyenlő a reset-tel, és az nvram törléssel is, mindhárom ugyanazt csinálja.

(#7717) v1rus válasza Intruder2k5 (#7716) üzenetére


v1rus
tag

Köszi, akkor ez letudva :R

(#7718) htc07 válasza VANESSZA1 (#7714) üzenetére


htc07
addikt

természetesen, smb-n, ftp-n, dlna-n is akár. :DDD (openvpn-t állíts be TUN-ra ha mód van rá, ha nem akkor TAP)

ha nem megy, dobj egy pü-t

[ Szerkesztve ]

(#7719) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Megjött a külső HDD, és lenne pár kérdésem. Ez konkrátan egy Sharkoon típus, ami fórumtársnál jól ment a routerrel.
Kérdés: A HDD-t milyen formátumra kell/érdemes formázni? Formázzam le előre (keretbe rakás előtt) vagy rakjam bele a keretbe, és úgy?

:R

Szerk: Mégegy kérdés: Adatokat tehetek rá, vagy csak majd ha a routerhez csatlakoztatom, akkor tudok rárakni?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7720) Gubek-Einste válasza Pete55555 (#7719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes ext3/4-re formázni, inkább a gépen formázd meg és utána tedd bele a keretbe.
Tehetsz rá router-re csatlakoztatás előtt is adatokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7721) madrac válasza mobilizmo (#7180) üzenetére


madrac
őstag

De. Nálam ez az advanced tomato fut már jóideje: tomato-RT-N18U-ARM--136-AIO-64K-NOSMP

(#7722) Pete55555 válasza Gubek-Einste (#7720) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszi - közben utána jártam mire kell formázni, meg bele is raktam a keretbe, elkezdtem úgy - nem bírtam várni :D
Viszont amúgy is lehet a keretben csináltam volna, nem akartam a desktop gépbe berakni, mert van egy szintén WD 1 terás a gépben, nehogy véletlen azt formázzam. Így hozzádugtam egy laptophoz, és azzal csinálom minitools partition wizarddal. Jó lassú, de mostmár mindegy:)

Az jó, hogy lehet előtte is felmásolni rá cuccokat, így azért bízom benne, hogy gyorsabb lesz.

:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#7723) Pete55555 válasza Pete55555 (#7722) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, megvan az ext 4 - viszont lenne egy kérdésem: Mivel tudok rá win7 alól file-okat másolni :F :U

Ez ?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7724) Gubek-Einste válasza Pete55555 (#7723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mondjuk igen, azzal, Linux-os topikban kérdezzél rá esetleg, hogy mit ajánlanának.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7725) odrif válasza Pete55555 (#7723) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Miért nem rakod rá a routerre és úgy másolsz rá?

20 éve a Prohardveren

(#7726) MaCS_70 válasza odrif (#7725) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vagy (ami gyorsabb) elindítasz egy pendrive-Linuxot a PC-n, és azzal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7727) Pete55555


Pete55555
addikt

Na, felmásoltam pár file-t csatlakoztattam a routerre. DLNA/FTP/Samba-t hogy lehet beállítani? Erre még nem jöttem rá teljesen - illetve az is kéne, hogy win alól ezeket hogy tudom láthatóvá tenni?

Elég ha egy tutorialt linkeltek, csak így most nem találok a neten értelmes leírást. :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#7728) MaCS_70 válasza Pete55555 (#7727) üzenetére


MaCS_70
félisten

A servers' centerben vannak a beállításaik, felhasználó és jogosultságbeállítások kellenek.

A Sambát és az FTP-t fájlszonten látja a Windows, a DLNA pedig ugye médialejátszóként jelenik meg.

Intéző: \\IP az SMB, plusz böngésző ftp://IP az FTP-hez az elérés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7729) Pete55555 válasza MaCS_70 (#7728) üzenetére


Pete55555
addikt

DLNA már megjelent, a TV is látja, csak nem lát minden mappát, nyilván jogosultságot kellene adni...
Viszont FTP-t/samba-t sehogy nem sikerül beállítani - illetve win nem látja, próbáltam úgy ahogy írtad, de nem ment. Mondjuk wifin laptopról próbálom, lehet wifin nem megy?

Shibby féle tomato van már a routeren.

...Szeretem leracsniztatni...

(#7730) Pete55555


Pete55555
addikt

Ezeken a beállításokon megyek végig, de a hálózatnál nem látszik a router... Mit b*szok el?...

...Szeretem leracsniztatni...

(#7731) gulac12


gulac12
tag

A routeren 3.0.0.4.378_9545 firmware verzió van. Változó időközönként, néhány óra üzemidő eltelte után a wireless lelassul, a Diginet 100 (speedtest szerinti 50/50 Mbps) sebessége nagymértékben (kb 10/10 Mbps-re) visszaesik. Újraindítást követően egy bizonyos ideig minden rendben megy. Egy ideje a Hálózati térkép menüben megjelent egy sárga felkiáltójel, amelyre kattintva a következő üzenet jelenik meg: Új firmware frissítés érhető el a routerhez. Kérjük frissítsen, hogy növelje a rendszer stabilitását, új funkciók eléréséhez és a biztonsági kockázatok elkerüléséhez. A Frissítés most sárga színű feliratra kattintva lehetne elindítani a frissítést. Szeretném megkérdezni, hogy el lehet-e (és érdemes-e) indítani innen is a frissítést és kell-e előtte és utána NVRAM törlés. Várható-e, hogy a firmware frissítés megoldja a problémát? (Korábban egy SMCWBR14S-N2 router volt üzemben, soha nem volt vele ilyen probléma, csak a Diginet 100 teljes sebességét nem tudta produkálni, ezért le kellett cserélni.)

(#7732) odrif válasza Pete55555 (#7730) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem így néz ki:

[kép]

20 éve a Prohardveren

(#7733) Gubek-Einste válasza gulac12 (#7731) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Frissíthetsz ha akarsz, nem szükséges NVRAM törlés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7734) Pete55555 válasza odrif (#7732) üzenetére


Pete55555
addikt

Az enyém:

Samba
DLNA
FTP
USB

...Szeretem leracsniztatni...

(#7735) Shadowfax válasza Roland-87 (#7712) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szia!
Én is pár napja vettem ezt a routert és ugyanígy szenvedek vele: wifiről ledobálja az eszközöket, aztán magától visszacsatlakozik. Elég idegesítő. Visszatettem ideiglenesen a régi routert, azzal atomstabil, szóval én is hajlok rá, hogy a gyári fw-t lecserélem. (Garivesztés rulz!)
Ha esetleg közben Te már ráraktad a tomato-t, légyszí' írd meg itt a topikban, hogy mik a tapasztalataid. Előre is köszi! :)

(#7736) Gubek-Einste válasza Shadowfax (#7735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen garancia a vesztes mivel bármikor vissza lehet tenni a gyári, van CFE szerver.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7737) Shadowfax válasza Gubek-Einste (#7736) üzenetére


Shadowfax
addikt

A log file-ban se lesz látható, hogy volt mókolva? :F (Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, nem értek hozzá.)

(#7738) Gubek-Einste válasza Shadowfax (#7737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmilyen nyoma nem marad a firmware cserének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7739) Shadowfax válasza Gubek-Einste (#7738) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ok, köszi. :)

(#7740) odrif válasza Pete55555 (#7734) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nézd át ezt: [link]

20 éve a Prohardveren

(#7741) Roland-87 válasza Shadowfax (#7735) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Nekem a gyári frissítése megoldotta a stabilitási gondot azóta a wifi stabil és a QoS is működik meglepően jól de csak a letöltési irányban, ráadásul a letöltést a feltöltéshez kell beírni mert össze van cserélve a kettő :D :D
A letöltéshez(valójában feltöltés) mindegy mit adok meg mert semmilyen hatással nincs, ott nincs is QoS szóval egy komolyabb feltöltéskor megugranak a pingek de nem ritkán lagol is egy-egy másodpercet a net (100/10 kábelnet van) szóval ez még mindig nem az igazi így. Nem tettem még Tomatot rá mert én jobban hajlok a HGG felé feltéve ha kapok hozzá letöltő linket meg kellően utána olvastam.

(#7742) Gubek-Einste válasza Roland-87 (#7741) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Letöltő linket cyber86-tól kérjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7743) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Na korai volt az öröm, ezzel meg azt csinálja hogy letöltés közben az oldalak félig töltődnek be, facebooknál pl. a képek nem jelennek meg más oldalak meg egyszerűen hiányosak lesznek, én azon vagyok hogy visszaviszem a fenébe és veszek valami komolyabb cuccot amivel nincs szívás csak már nem tudom létezik-e ilyen router a világon. Érdemes lenne rászánni egy komolyabb összeget és építeni valamit? mikrotik esetleg? Unom már a folyamatos szívást, a TP-Link wifibe szar ez meg eddig nagyjából minden téren az :D

(#7744) v1rus válasza Gubek-Einste (#7742) üzenetére


v1rus
tag

Biztos, hogy kell még ez a linkkéregetés a fórumtárstól? http://prntscr.com/eegok7

[ Szerkesztve ]

(#7745) odrif válasza Roland-87 (#7743) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Próbáld meg a Static DNS-t beállítani: 8.8.8.8 és 8.8.4.4
(engem ez szívatott egyszer)

20 éve a Prohardveren

(#7746) Roland-87 válasza odrif (#7745) üzenetére


Roland-87
aktív tag

És az lehet hogy csak torrent közben nem töltenek be a képek a DNS miatt? Ha nem töltök minden oké de ha töltök akkor hiányosak az oldalbetöltések viszont ha kilövök a QoS-t akkor meg jó csak éppen egy videót nem lehet végignézni rendesen mert akadozik, a torrent visszavételét a 21. században már el akarom felejteni, a TP-Link 1043NDV2.1 tökéletesen tudta a QoS-t Openwrt-vel. Na mindegy holnap felmegy a HGG aztán ha ott is akad akkor csere... kicsit se vagyok ideg hogy veszek egy 23 ezres routert ami kb. annyit tud mint egy 5 ezres Tp-link

(#7747) odrif válasza Roland-87 (#7746) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hát bizony a torrent kapcsolatok száma, és a le- feltöltés sebessége nálam is korlátozva van.
Ezt el kell fogadni.

20 éve a Prohardveren

(#7748) Pete55555 válasza odrif (#7740) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez alapján frissítettem a szoftvert, viszont az FTP/samba részt nem látom. Azt vettem észre, ha unmountolom a winyót, akkor látja, hogy ~920 Gb-s a winyó, ha mountolom lecsökken 870-re a teljes méret - kb 50 Gb adatot raktam fel rá. Úgyhogy most újraformat ext4 - aztán próba 2.

A Sambát és az FTP-t fájlszonten látja a Windows, a DLNA pedig ugye médialejátszóként jelenik meg.
Intéző: \\IP az SMB, plusz böngésző ftp://IP az FTP-hez az elérés.
MaCS

Itt jól értelmezem, hogy intézőben ftp://-saját IP cím- kellene, illetve hálózati hely hozzáadásánál is ezt kell megadni - de nem látja.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#7749) Gubek-Einste válasza v1rus (#7744) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem működő link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#7750) odrif válasza Pete55555 (#7748) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nos nekem így van felcsatolva az 500 GB-os HDD:[kép]

De ha Intruder2k5 kolléga erre jár biztosan sokkal többet tud segíteni mint én.

20 éve a Prohardveren

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.