Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Fél óra alatt kb négyszer újraindult a router

Hogy deríthetem ki hogy mitől?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8252) tjsz válasza enginev3.0 (#8251) üzenetére


tjsz
senior tag

Legjobb esetben a log-okból, feltéve ha olyan helyre vannak mentve, ami reboot során nem törlődik automatikusan (pl. RAM). Milyen firmware?

(#8253) enginev3.0 válasza tjsz (#8252) üzenetére


enginev3.0
félisten

Legújabb HGG

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8254) goop válasza enginev3.0 (#8253) üzenetére


goop
őstag

Ha jól rémlik, használsz usb s lte sticket, a helyedben arra gyanakodnék.

(#8255) enginev3.0 válasza goop (#8254) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem

De kikapcsoltam fél órára, azóta jó, viszont nem értem ezt most miért csinálta

Azért elég lehangoló, hogy egy router, aminek rohadt stabilnak kellene lennie, ennyi gondja baja lehet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8256) Pikkolo^^ válasza enginev3.0 (#8255) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A HGG nekem egy napig volt fent, de amikor rádugtam a külső vinyót megadta magát, csak a levétellel jött rendbe. Visszaraktam az Asust mely vígan kezeli. Ha a hibafeltárás végén a routerre gyanakszol rakd vissza a gyári fw-t, egy próbát megér.

(#8257) goop válasza enginev3.0 (#8255) üzenetére


goop
őstag

Pedig az elég stabil. 17:19:03 up 21 days, 2:42, load average: 0.07, 0.15, 0.19
Azért csak ennyi, mert frissítettem a hgg t, RT-N18U 380.65.6_HGG-FINAL erre.
2 vinyo van rajta, egyiken entware, másikon egy 2.5 hdd amin non-stop fut az rtorrent, fut asterisk, irc kliens, stb.

[ Szerkesztve ]

(#8258) enginev3.0 válasza goop (#8257) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem is az volt

Wifivel játszottam kicsit, de csak hogy 20/40-ről fix 40MHZ-re raktam, plusz a WPS-t bekapcsoltam, és megbolondult

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8259) goop válasza enginev3.0 (#8258) üzenetére


goop
őstag

Ja, és elfelejtettem, de ráadásul a cpu is húzva van 1200 Mhz re. Így is atomstabil.

(#8260) gabro0 válasza goop (#8259) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem már 33 nap az üzemidő, HGG 380.65.4. Valahol szivároghat a memória, mert kezdetben megelégelte ilyen 50-60MB memóriával, most meg már 80MB-ot eszik.
Vagy van valami folyamat, ami oda szemetel és nem hibából fakad?

[ Szerkesztve ]

(#8261) goop válasza gabro0 (#8260) üzenetére


goop
őstag

A log az biztos, a többit nem néztem még.

(#8262) Csabesz666 válasza goop (#8259) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

a cput, hpl lehet felhúzni 1200hz-re?

(#8263) Intruder2k5 válasza Csabesz666 (#8262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Konzolon, PuTTY-ban, de azt tudnod kell, hogy nem kockázatmentes a művelet. Igaz ritkán, de előfordulhat, hogy az emelt órajelen nem indul el a router, és akkor már vissza sem tudod állítani azt, és kuka a vas.

(#8264) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Egy ismerosomnel szeretnem beallitani, hogy port forwaldoljam a NAS transmission klienset.
Szoval van egy N18-U erre van kotve egy TL-WA850RE ebben pedig egy szar switch es a switchben a NAS.

A NAS-nak 192.168.1.111 FIX IP van adva, viszont az N18-U routerben DHCP kliens listaban nem talalom gondolom mert a switchbe van dugva, jelerositoben kikapcsoltam a DHCP-t de igysem latom.

Valaki tud segiteni azon kivul, hogy dugjam direktbe a NAS-t a routerba? :D

(#8265) Intruder2k5 válasza .Farkas. (#8264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"A NAS-nak 192.168.1.111 FIX IP van adva, viszont az N18-U routerben DHCP kliens listaban nem talalom"

A DHCP kliens listában a DHCP klienseket látod. Ettől függetlenül a port forward fix ip-s eszközre is beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#8266) .Farkas. válasza Intruder2k5 (#8265) üzenetére


.Farkas.
tag

Beallitottam routerba 192.168.1.111 port forwardot 9091 porton de nem engedi ki :(

(#8267) Gubek-Einste válasza .Farkas. (#8266) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel tesztelted?
Az IP cím fix-álást a router-ben kellene megcsinálni a NAS MAC címe alapján.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8268) Intruder2k5 válasza .Farkas. (#8266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt tesztelve zártnak mutatja a 9091-es portot?

[ Szerkesztve ]

(#8269) .Farkas. válasza Intruder2k5 (#8268) üzenetére


.Farkas.
tag

Kozben rajottem, hogy nincs bridge mode-ba a modem. most hivta h allitsak at. Remoteal nehez mindenre figyelni :D koszi sracok azert. :)

(#8270) limpi


limpi
aktív tag

Sikerült végre kiküszöbölnöm a Download Master 3.1.0.101 instabilitását.
A megoldás a HDD-ről való uninstall, majd reinstall volt.
Ennyi. :)
5 napja fut gond nélkül.

<:v)

(#8271) Pikkolo^^ válasza limpi (#8270) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A PC-s alkalmazást nem használod? Nekem az fagy le és nem tudom megoldani, könnyyebb használni, mint a webeset.

(#8272) Flam


Flam
aktív tag

Sziasztok!

Mostanaban akadozik a wifi es nem tudok rajonni hogy miert. Rendszeresen olyan mintha par masodpercig nem lenne net. Illetve film streameles is akadozik ha kozben bongeszek telefonrol....
Van valami otletetek hogy mi lehet a gond? Mar felraktam a legujabb gyari firmwaret is de az sem segitett. Logban nem talaltam semmi emlitesre meltot.

Koszi

(#8273) Gubek-Einste válasza Flam (#8272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Környezeti viszonyok milyenek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8274) Flam válasza Gubek-Einste (#8273) üzenetére


Flam
aktív tag

Tarsashaz 3as channelt hasznalom 40mhz-el azon volt a legkevesebb 2-3 router a 15bol amit talaltam.
Only N-re raktam, illetve ejjel 3ra be van allitva minden napra a reboot.
Olyan formaban akadozik hogy meg a routert sem erem el wifin abban az idoszakban.

(#8275) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy ha Tomato-n switch módra állítom a routert, akkor buktam a DDNS és openvpn-t?

(#8276) Intruder2k5 válasza dzoli87 (#8275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem. Mindkettőt ki tudja szolgálni switch módban is, a DDNS-t külső szerverrel történő IP megállapítás után frissíti beállított időközönként (alapban azt hiszem 10 perc), az OpenVPN-nek meg teljesen mindegy, ugyanaz, mintha mondjuk egy szerveren futna LAN-on, csak a megfelelő forwardokat kell beállítani a fő routeren.

(#8277) dzoli87 válasza Intruder2k5 (#8276) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia!
Köszönöm!
:R

(#8278) Gubek-Einste válasza Flam (#8274) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy képet a helyi viszonyokról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8279) Flam válasza Gubek-Einste (#8278) üzenetére


Flam
aktív tag

Kornyezo routerekre gondolsz?

(#8280) Gubek-Einste válasza Flam (#8279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, pl inSSIDer

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8281) Ispy


Ispy
veterán

Az normális, hogy a routerben a proci 80 fokos?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8282) Gubek-Einste válasza Ispy (#8281) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8283) Ispy válasza Gubek-Einste (#8282) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor jó :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8284) maathe


maathe
senior tag

Advanced Tomato-ról upgradelhetek a sima Tomato-ra vagy először rakjam vissza a gyári fw-t?

[ Szerkesztve ]

(#8285) Intruder2k5 válasza maathe (#8284) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, az Advanced Tomato csak a GUI-ban tér el a "simától", annak is a Shibby féle build az alapja.

(#8286) maathe válasza Intruder2k5 (#8285) üzenetére


maathe
senior tag

Rendben, köszi. Valahogy mégsem jött be ez a GUI. :)

(#8287) lehella


lehella
senior tag

Lehet, hogy kinőttem a routert? Tomato fut rajta, 132-es verzió. Mióta 120 Mbites internetem van, ugyan a rá csatlakoztatott eszközök ezt ki tudják használni, de a routerbe épített torrent kliens nem nagyon, max 4-5 megával tud letölteni rá. Ugyanúgy, ha a router winchesterről másolok pendrivera vagy másik lan eszkôzre, ugyanennyi a sebesség. PC-ről gond nélkül tudok 20 megával másolni a routerre.
Van valamilyen lehetőség gyorsïtani ezen? Esetleg egy defragment segíthet, vagy erősebb router kellene nekem?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8288) szvl


szvl
tag

Egy Asus RT-N18U vásárlásán gondolkozok.
Azt írja a kézikönyve, hogy USB-n max. 2 TerraByte-os merevlemez csatlakoztatható rá. Egy 6 terrás vinyót szeretnék rádugni (WD RED sorozat + SATA-USB átalakító). Megoldható valahogy a 2 terrás korlát átlépése (pl. DD-WRT firmware-rel)?

(#8289) Flam válasza Gubek-Einste (#8280) üzenetére


Flam
aktív tag

Hi, bocs csak most értem gép elé....

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=864insidder.png

[ Szerkesztve ]

(#8290) Gubek-Einste válasza Flam (#8289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos elég zavaros a környezet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8291) Simivok


Simivok
senior tag

Gondoltam ránézek az üzemidőre, elég stabil... :))

Galaxy S23 256GB Cream

(#8292) Flam válasza Gubek-Einste (#8290) üzenetére


Flam
aktív tag

Es valami javaslat? Gondolod hogy emiatt lehet a gondom? Most probalgattam, reboot utan egy darabig jo...

(#8293) Gubek-Einste válasza Flam (#8292) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld végig az összes csatornát hátha valamelyiken jobb lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8294) Gubek-Einste válasza Simivok (#8291) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam jelenleg: 97 nap 0 óra 46 perc 5 másodpderc az uptime, ez is csak egy áramszünet miatt ennyi, korábban is csak áramszünet miatt szakadt meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#8295) Ybear válasza lehella (#8287) üzenetére


Ybear
tag

Szia!
Nem kell erősebb router, másik kliens kell.
Amit használok: HGG 380.59, és a Transmission 2.92 (14714) torrentkliens.
Limitálva van a torrenteknél globálisan 20/20 Mbit/s-re a sebesség, és simán ki is tudja használni.

A Tomato (nálam) nem arról híres, hogy gyors lenne a torrentje, ezért tértem át (vissza) a HGG-re.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#8296) Flam válasza Gubek-Einste (#8293) üzenetére


Flam
aktív tag

OK, köszönöm szépen! :)

(#8297) lehella válasza Ybear (#8295) üzenetére


lehella
senior tag

Szia, ha jól értem a Tomatot kellene lecserélni a HGG-re? Ez a rész nem triviális nekem.
Az előző 30Mbites elérésemmel nem volt gond, a 120Mbit lesz már sok neki. Sajnos nem csak a torrent kliens a probléma, mert a sima router -> LAN másolás is maxon tekeri szegény ARM procit, szerintem ezért is kevés a router ereje, de ha szoftveres javítható, akkor megpróbálnám!

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8298) Ybear válasza lehella (#8297) üzenetére


Ybear
tag

Igen, jól érted.
A HGG jobban kihasználja a vasban rejlő erőt. :)

A Tomato viszont mindent a procival csináltat (amennyire én láttam), ezért csak akkor használnám, ha a benne lévő (a gyáritól, vagy a HGG-től eltérő) extrákra lenne szükségem. Mivel nálam ez nem áll(t) fenn, ezért tértem vissza a HGG-re.

Ha menni kell, hát menni kell.

(#8299) lehella válasza Ybear (#8298) üzenetére


lehella
senior tag

Amit használok az a torrent kliens, samba, ftp szerver, mindezek elérése távolról SSH-val meg port forwarddal. Ha ezeket tudja a HGG és könnyedén át lehet állni a Tomatoról rá, akkor kipróbálom. Sajnos nem vagyok nagy mágusa ezeknek a moddolásoknak, a Tomatoval is küzdöttem rendesen :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8300) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok!

Tomatora mehet weben a legfrissebb HGG?
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.