Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) poki198q


poki198q
tag

Sziasztok!
Valaki le tudná írni ddns ben hogy kell regisztrálni a routert?
Illetve tomato alatt milyen beállításokat kell eszközölni?!
Előre is köszi.

(#2552) Gubek-Einste válasza poki198q (#2551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mire is vagy kíváncsi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2553) gubolaa válasza tibcsi0407 (#2550) üzenetére


gubolaa
tag

Nos mindent megpróbáltam de semmire nem reagált, viszont egy gyári állapotba állítás ismét minden konfigurálás és megjavult. :D

Egyébként a gyári szoftveren is minidlna fut?

Adam

(#2554) tibcsi0407 válasza gubolaa (#2553) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valószínűleg igen. Biztos valamennyire belepiszkált az ASUS. Bár az nem biztos, hogy jó :)

https://utdetailing.hu/

(#2555) poki198q válasza Gubek-Einste (#2552) üzenetére


poki198q
tag

Van ddns acountom, egy kamerarendszer van rajta, ott kéri a berendezés sorszámát, konkrétan a beállítás menete kéne.

(#2556) Intruder2k5 válasza poki198q (#2555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Basic -> DDNS menüben tudod beállítani. Kiválasztod a szolgáltatót ahol van accountod, megadod a login adatokat, mentés, és annyi. Ha jól csináltad, akkor ki fogja írni, hogy:

Last Result 2015. 10. 12. 09:53:01:
Update successful.

[ Szerkesztve ]

(#2557) Eclips21


Eclips21
őstag

Advanced tomato alatt hogy hogy lassabb a wifi a telefon és a router között? 64Mb/s volt állítottam valamit most 72Mb/s de eddig HGG alatt 96Mb/s volt.

(#2558) Intruder2k5 válasza Eclips21 (#2557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet csatornát kellene váltanod, mert amit jelenleg használ a router, azt zavarja másik AP jele.

(#2559) dkpisti


dkpisti
tag

Router remote access-hoz kérhetnék segítséget? ddns beállitva frissül is beállitva minden de amint engedélyezem a netes elérést az admin résznél nemtudok többet belépni a routerba itt kellene gondolom valamelyik portot megnyitni :F

[ Szerkesztve ]

(#2560) Intruder2k5 válasza dkpisti (#2559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig a remote elérésnek semmi köze nincs a helyi eléréshez. Gyári szoftver? Ott még ha akarnád sem tudnád letiltani a helyi elérést. Portot nyitni nem szükséges, az admin felületen a remote admin beállításoknál megadott portot a router automatikusan megnyitja, ha aktív a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#2561) dkpisti válasza Intruder2k5 (#2560) üzenetére


dkpisti
tag

Irtam feljebb Tomato tudom hogy semmi köze,de ahogy engedélyezem nem enged be 192.-re :DD

[ Szerkesztve ]

(#2562) Intruder2k5 válasza dkpisti (#2561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem HTTPS véletlenül? Esetleg HTTPS a 80-as porton?

Ha SSH-n eléred, akkor nvram paranccsal meg lehet nézni az aktuális beállításokat.

(#2563) dkpisti válasza Intruder2k5 (#2562) üzenetére


dkpisti
tag

Na akkor PuTTy-val megnézem ha a ddns címem irom be akkor beadja ugyan ugy mintha az ip-t irtam volna.
Valaki tolhatna egy képet mit hogy állitott a remote-nál :DD tudom pofon egyszerű de valamiért miután beállitom nem enged be sehogy :F

Putty nem csatlakozik

[ Szerkesztve ]

(#2564) Intruder2k5 válasza dkpisti (#2563) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítsd be így:

[ Szerkesztve ]

(#2565) dkpisti válasza Intruder2k5 (#2564) üzenetére


dkpisti
tag

Oké akkor a ddns-ben is át kell írnom a portszámot gondolom.

(#2566) Intruder2k5 válasza dkpisti (#2565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. Mit? Hol? DDNS-ben hova írtál portot? A router beállításokba?

A DDNS csak az "URL-ről IP-re váltásért" felel, a portokhoz semmi köze.

[ Szerkesztve ]

(#2567) dkpisti válasza Intruder2k5 (#2566) üzenetére


dkpisti
tag

Jelenleg így állok de nem akarja bedobni.. [ddnskep]
[ddns2]

Beirom a ddns hostnevet majd :portszám és semmi a ddns oldalán az ip-m frissül pedig.

[ Szerkesztve ]

(#2568) dkpisti válasza Intruder2k5 (#2566) üzenetére


dkpisti
tag

Kész most müködik minden és lanrol is elérem köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#2569) Intruder2k5 válasza dkpisti (#2568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elnézést, én csesztem el a képet! Én más beállításokat használok, ezt csak a kép kedvéért akartam beírni, hát nem elcsesztem a sietségben...

Na de a lényeg, hogy működik!

(de mindjárt cserélem a képet, hogy jó legyen a hsz-ben)

[ Szerkesztve ]

(#2570) Eclips21 válasza Intruder2k5 (#2558) üzenetére


Eclips21
őstag

Most jovok ra hogy a routerel szinte egyszerre csereltem a telon is romot xD hat nem az igazi LTEre se szeret azota felmenni inkabb ez lehet a baj.

Amugy azert valtottam tomatora mert a HGGvel neha 1-2s ig 1800as pinget csinlat a jatekokban konkretan mintha elmenne a net egy pillanatra. Eddig ugy nez ki a problema megszunt.

(#2571) tamasgal


tamasgal
senior tag

Egy nagyon általános kérdés: A routerem minden eszközzel szépen kapcsolatot teremt de az "okos" Samsung tv-mel valamiért nem. Látja a tv a wifi jelet de amikor beírom a jó felhasználó nevet és jelszavamat azt szeretné a tv ha kézzel írogatnám be a router cimét stb. Van valami nagyon alap beállítási hiba a routeren belül ami ezt okozhatja?
Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#2572) Intruder2k5 válasza tamasgal (#2571) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy ez router probléma lenne. Amikor csatlakozni próbálsz a TV-vel, utána nincs valami érdemleges a router logjában?

(#2573) poki198q válasza Intruder2k5 (#2572) üzenetére


poki198q
tag

A csatornaszám is probléma lehet, az én tv-m az 1,3,13,14 es csatornákon nem csatakozik. Próbálj csatornát váltani, hátha az megoldja.

(#2574) Intruder2k5 válasza poki198q (#2573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Látod ez mondjuk igaz, szépen meg is feledkeztem most róla, pedig 100x már biztosan leírtam. Köszönöm a kiegészítést! :R

Mondjuk ez leginkább úgy szokott jelentkezni, hogy 1-11 közti csatornák működnek, mert ezek azok, amik a világon mindenütt szabványosak, beleértve az USA-t is, a 12-13 csak EU-ban megy, a 14 pedig csak Japánban, ráadásul ott is csak b szabványon lehetne forgalmazni rajta.

Az persze már másik kérdés, hogy egy (esetlegesen szándékosan) nem megfelelő router beállítással ezek a megkötések kikerülhetők, és itthon is tudod használni mondjuk a 14-es csatornát, amennyiben azt a kliensek is támogatják.

(#2575) LógaGéza válasza dkpisti (#2536) üzenetére


LógaGéza
addikt

Miben jobb ez a Tomato fork, mint a Shibby féle?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2576) tibcsi0407 válasza LógaGéza (#2575) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a Shibby-félére épül, csak fel van turbozva a GUI.

https://utdetailing.hu/

(#2577) LógaGéza válasza tibcsi0407 (#2576) üzenetére


LógaGéza
addikt

Értem, köszönöm!

Amúgy Tomato alatt nem megy a HW NAT? Digi 500/200as net, lefele 280 körül jön, és Speedtest közben 100%on pörög a proci.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2578) Gubek-Einste válasza LógaGéza (#2577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak gyári és HGG alatt van hardveres NAT, Tomato és egyéb CFW alatt nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2579) Intruder2k5 válasza LógaGéza (#2577) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Be kell kapcsolni az Advanced - Miscellaneous oldalon a CTF opciót, és már is fog menni a teljes sebesség.

(#2580) dkpisti válasza LógaGéza (#2577) üzenetére


dkpisti
tag

Tomato alatt nekem a gigás net 730 mbit-el megy és nem turkáltam semmiben.ott más lesz a baj

(#2581) pumi1980


pumi1980
tag

Sziasztok.

Nemrég vettem egy RT-N18U routert. Jelenleg egy TL-WR1043ND-t használok openwrt-vel, ezt szeretném majd leváltani az ASUS-ra.
Sajnos sehogy sem tudom beállítani a WIRELESS CLIENT módot az RT-N18U-n. A cél az lenne, hogy Wifin keresztül csatlakozzak egy másik routerhez (ami az internetre kapcsolódik), és a saját router LAN portjaira kötött eszközöknek internet elérést biztosítsak. Ez TP-LINK-kel (openwrt) simán megy, csak lekerestetem a vezetéknélküli hálózatokat, majd kiválasztom a kívánt hálózatot, aztán rányomok a csatlakozás gombra és ennyi.
Az ASUS gyári firmwarejét frissítettem a legújabbra, de ott nem találtam WIRELESS CLIENT választási lehetőséget. A tomato már tartalmazza ezt az opcíót is de, nem tudom hogy lehet kiválasztani hogy melyik eszközhöz szeretnék kapcsolódni. A vezetéknélküli hálózatokat itt is le tudom keresni (wireless survey), de nincs olyan opció, hogy "kapcsolódás ehhez a hálózathoz". Az elérhető vezetéknélküli hálózatok adatainál az RSSI értékek megfelelőek, de a többi paraméter minden esetben 0. Ez nem tudom normális-e?

(#2582) dzoli87 válasza pumi1980 (#2581) üzenetére


dzoli87
aktív tag


A router üzemmódjánál lehet állítani, hogyan viselkedjen.

(#2583) pumi1980 válasza dzoli87 (#2582) üzenetére


pumi1980
tag

Ez a gyári firmware, én itt nemtaláltam wireless client módot.

Végül most tomatoval sikerült csatlakozni, kiválasztottam a wireless client módot, majd kézzel beírtam a távoli router SSID-jét. Most viszont azt nem értem, hogy ha van több azonos SSID a környéken, akkor hogy lehet kiválasztani, hogy melyikhez csatlakozzak? (a router csatlakozott az egyikhez csak éppen fogalmam sincs melyikhez és mi alapján)

(#2584) tibcsi0407 válasza pumi1980 (#2583) üzenetére


tibcsi0407
félisten

MAC alapján?

https://utdetailing.hu/

(#2585) Gubek-Einste válasza pumi1980 (#2583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Media Bridge néven van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2586) goop


goop
őstag

Kipróbáltam a Shibby féle Tomatot, utolsónak, mivel írtátok, hogy nem tökéletes benne a hw nat.
Jelentem a CTF-et bekapcsolva hasít a net. :D
Szóval mindenképpen marad, 2 napom ráment mire mindent belőttem, de most már tutti. :)
Az igaz, hogy HGG vel a 14-es csatornán erősítve, sokkal jobb és stabilabb volt a wifi, de minden másban ez 100x jobb.

:C

[ Szerkesztve ]

(#2587) tibcsi0407 válasza goop (#2586) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is így látom a dolgot. Talán USB sebességben lassabb a HGG-től viszont sokkal-sokkal stabilabb és ésszerűbb a működése szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#2588) LógaGéza válasza goop (#2586) üzenetére


LógaGéza
addikt

CTFet bekapcsolva nekem is teljesen rendben van:

HGWn:

ASUSon:

Köszönöm a tippet Intruder2k5 :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2589) pumi1980 válasza tibcsi0407 (#2584) üzenetére


pumi1980
tag

Biztos, hogy valamit rosszul csinálok, de én nem tudom, hogy lehet MAC alapján kiválasztani egy hálózatot.
Ha beírom az SSID-t, majd a router csatlakozik (nem tudom mi alapján választ több azonos SSID esetén), akkor, hol látom a hálózat MAC-jét, amihez kapcsolódtam?
Én csak annyit szeretnék, hogy, az "XY" SSID, "AB......" MAC hálózathoz kapcsolódjak.

[ Szerkesztve ]

(#2590) pumi1980 válasza Gubek-Einste (#2585) üzenetére


pumi1980
tag

Köszi, majd kipróbálom, de most még a tomatoval próbálkozok.

(#2591) tibcsi0407 válasza pumi1980 (#2589) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó kérdés. A status-nal , ahol mindent összefoglal, ott nincs leírva?

https://utdetailing.hu/

(#2592) pumi1980 válasza tibcsi0407 (#2591) üzenetére


pumi1980
tag

Ott én csak a saját MAC-et, SSID-t, a csatornaszámot meg a jel minőségével kapcsolatos adatokat látom.

Még tettem egy próbát DD-WRT-vel is :D
Ez pont azt tudja, amit szeretnék, csak éppen nem azt csinálja, amit beállítok neki. Itt egyértelműen kiválasztható a célhálózat (SSID, MAC) még azt is látom hova csatlakoztam, persze nem oda ahova szeretnék. hanem egy másik MAC-hez. (SSID ugyanaz). A megoldás, hogy tiltólistára teszem a zavaró hálózatok MAC-jeit.
Remélem hamarosan lesz openwrt erre a routerra is.

Egyébként az ASUS RT-N18U saját antennái jóval gyengébbek, mint a TL-WR1043ND-é. Annak ellenére, hogy az előbbi hosszabb is valamivel, de kb 4-6dB-vel rosszabb SNR-t ad (ugyanabban a pozícióban, többször is mérve, letöltés sebességben ez 6+Mits/s vs 3-Mbit/s). Az is igaz, hogy szerintem a TP-LINK egyetlen antennája nehezebb, mint a másik 3 együtt.

(#2593) Gubek-Einste válasza pumi1980 (#2592) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT nincsen Broadcom alapú eszközökre.
Ha nem valamilyen precíziós műszerrel mérted az értékeket akkor semmit sem számítanak az ilyen kis eltérések.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2594) pumi1980 válasza Gubek-Einste (#2593) üzenetére


pumi1980
tag

4-6dB jel/zaj viszony javulás az 3-4szeres javulást jelent teljesítményben, amivel itt kb kétszeresére nőt a letöltési sebesség (speedtest). És csak annyit csináltam, hogy kicseréltem az ASUS antennáit, majd összehasonlítottam a letöltési sebességeket és az SNR értékeket, többször is, és egyértelműen gyengébb az RT-18U gyári antennája.

[ Szerkesztve ]

(#2595) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!

Jelentem az Asus RT-N18U router megvéve.

A hozzá kapott 3 mondatos használatival beüzemeltem.

Most viszont azt sem tudom hogy kell belépni a menüébe.Mint írtam,most "látok először" routert.Szó szerint.

Kérdezném,hogy található valahol magyar részletes használati és valaki linkelné e nekem?

Ha nincs,kérnék 1-2 segítséget akár privátban is,hogy itt ne zavarjunk.

:R

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#2596) Intruder2k5 válasza Biluxzsolt (#2595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Belépés a router admin felültére: http://192.168.1.1

felhasználónév: admin
jelszó: admin

Magyar nyelvű kézikönyv letöltése ITT.

(#2597) Biluxzsolt válasza Intruder2k5 (#2596) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi!! :R

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#2598) poki198q


poki198q
tag

Láma kérdés, de röstellem, nem tudom hogy kell torrentet url -ként indítani?

(#2599) Oczu válasza poki198q (#2598) üzenetére


Oczu
senior tag

DM felület-> hozzáadás

[ Szerkesztve ]

(#2600) Intruder2k5 válasza poki198q (#2598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy erre gondoltál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.