Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5350) inf3rno válasza #25068288 (#5349) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Komolyan, már sajnálom az időt, amit ezzel töltök, de rendben. Egy éve elolvastam a Xeon szakirodalmát mielőtt megvettem. A microcode-os rész kimaradt, ahogy ez a topic is, mert úgy látszik felületes voltam. Utána nem ment nagy terhelésen a gép, emiatt alig dobott hibákat, kb. 2 hetente volt egy TDR, de előtte is volt a hibás HDD miatt, így nem volt feltűnő. Rá 2-3 hónapra vettem a videokártyát, ami után nagy terhelést kapott, és elkezdte szórni a TDR-eket meg app crash-eket, mert a CPU túlmelegedett a hibás Tjmax miatt, és az energiagazdálkodás is instabil volt. Kapásból videokártya driver vagy hardver hibára gyanakodtam, mert erről szólt az üzenet, de másik lap és másik kártya nélkül nem tudtam kitesztelni. Utána jöttem rá menet közben, hogy baj van a CPU hűtővel és a HDD-vel is. A hűtőt szereltem, a HDD maradt, mert csak nem olyan régen szereztem új oprendszert, a Linux-ra meg nem akarok teljesen átállni. Néhány hete rendeltem meg az új lapot meg az új HDD-t is. Utána derült ki, hogy nem csak a HDD a hibás, hanem valószínűleg a lap is. Így kerültem ide. Nyilván ha az üzemeltetés, és a hardverezés lenne a szakmám, akkor nem fórumokban kérdezősködnék, hogy mi lehet a baja a gépnek. Így is sajnáltam az időt, amit ebbe az egészbe beletettem. Azt hiszem normálisan rákérdeztem, és aki segített, annak megköszöntem, ha visszaolvasol. A topic gazdája utólag kezdett el trollkodni, hogy egy éve el kellett volna olvasnom a témaindító hozzászólást, ami teljesen nyilvánvaló kioktató stílusú értelmetlen cseszegetés, ahogy a te hozzászólásod is. Én úgy gondolom, hogy ezek a hozzászólások meg inkább titeket minősítenek, mint engem, én igyekszem mindenkihez pozitívan állni egy bizonyos pontig. Na további szép napot!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.