Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5344) inf3rno válasza Pécsi gyerek (#5342) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem igazán foglalkoztam a dologgal, azt írták valahol, hogy a 771-es CPU is jó a 775-ös lapba, ha teszek rá adaptert meg lecsapom a pöcköket a lapról. Megcsináltam, úgy tűnt, hogy működik, nem gondoltam, hogy bios-t kell moddolni, vagy ilyesmi. Azt hiszem onnantól kezdett video kártya driver hibákat dobni, aztán azt gondoltam, hogy tönkrement a videokártyám, úgyhogy vettem egy újat, amivel szintén driver hibát dobott. Utána meg nem igazán volt időm ezzel foglalkozni, mert olyan munkám volt. Eltelt egy év, és már csak annyi rémlett, hogy amikor az új kártyát vettem, akkor kezdődtek a hibák, úgyhogy azt hittem először, hogy a kártyával van a gond, aztán meg jöttek ezek a c00005-ös hibák, amire meg azt mondták, hogy a memóriával van a gond. Utána megnéztem a hűtőt, nem ült rajta rendesen, meg a ventillátor se pörgött fel, azt is megszereltem, utána kiderült, hogy a HDD is kuka. A végén elegem lett, aztán berendeltem 100-ért új alkatrészeket. Így utólag hülyeség volt, ha tényleg csak ennyi a baja, nem vágok videot, designt sem szívesen csinálok, nincsenek számításigényes munkáim. Max játékra jó az új vas, de arra meg nem lesz olyan sok időm. Ha tényleg rendben van, akkor lehet, hogy nem adom el, hanem megtartom mindkét gépet, hogyha költözök, akkor itt is meg az új helyen is legyen asztali gép, amivel tudok normálisan dolgozni. A laptop valahogy nem az igazi szoftverfejlesztésre, bár már csináltam azzal is, kibírható.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.