Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- talmida: Változások 2. rész
- talmida: My Art II.
- Andras-G: #Kószagondolat - eMag tapasztalatok 2026-ban
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
harry
veterán
Tegnap megérkezett az én RPi-m is
Egyelőre amik tervben vannak:- mem kártya beszerzése, 8gb class10 van tervben, azon belül talán Transcend vagy Adata lesz a befutó. [link], [link] Vagy mást javasoltok inkább? Transcendnél az UHS-I típusú kártyákkal sincs gond? Amúgy ez alapján próbáltam keresni: [link] 3.5-4.5k körül lesz.
- itthon semmi hdmi-s cucc, szóval szerzek egy hdmi-dvi átalakítót, gondolom a legtöbb kábel megteszi, egy ezres körül van.
- nem lenne rossz egy hdmi-vga konverter is, mert amim van régi monitor, azon csak vga csati van. Azt látom, hogy mindenképp valamilyen aktív, digitális-analóg konverter kell, nem elég egy kábel / sima átalakítók. Ezekből is olvastam, hogy érdemes inkább olyat venni / készíteni, amin van külön tápellátás, mert az RPi talán 50mA-ra lett tervezve, 200-at le tud még adni ilyen irányban, de ezeknek néha több kell, és az nem túl szerencsés. [link] [link]
De egyelőre kölcsön tudok venni egy dvi-os monitort, a későbbiekben pedig nem tudom, kell-e nekem megjelenítő, vagy elég lesz távolról elérni, szóval ezt egyelőre ennyiben hagytam. eBayről a legolcsóbbak vannak $10 alatt, szóval lehet 2k-ból megúszható, de majd még ránézek, itt is, melyek támogatottak.- usb portok, tápellátás: szerintem rendelek majd valamilyen usb hubot, erre fogom kötni a tápot, és innen az egyik tetszőleges portból küldöm a tápot az RPi micro USB-re, ahol az RPi a HUB-ra csatlakozik, ott meg csak adatkapcsolat lesz. eBay-en láttam is pl. ezt [link], ami azért tetszene, mert a portok külön kapcsolhatók, illetve, hogy az elosztón van DC aljzat - noha adaptert nem adnak hozzá, de az tudok szerezni. Csak épp nem tudom, támogatott-e a cucc: [link] De egy ezrest megérhet így is, aztán kísérletezek vele. Jó kérdés, hogy a portokon le tud-e adni 500mA-nél többet, hogy meghajtsa a Pi-t. De ha nem, akkor legfeljebb az adapterről lekötök neki egy külön ágat, és akkor nem korlátoz a hub.
- oprendszer talán legújabb raspbian. Mondjuk majd szeretném kipróbálni médiapc-ként is, szóval lehet raspbmc vagy openelec is sorra kerül. De még nem néztem utánuk komolyabban.
- kell majd némi kábel, usb / dc csatlakozó, forrasztási segédanyagok, stb.
- valami ház az RPi-nek egyelőre hajtogatok neki papírból sablon alapján
[link]Talán elkezdem összeírni majd az árakat is, mert jól néz ki, hogy külön semmi sem túl drága, de egyben azért lehet sok lesz a végén

Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Borderlands 4
- Válságmódban a Samsung mobildivíziója
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Linux Mint
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Gaming notebook topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- DDR4 ECC SZERVER memóriák eladóak
- CoolerMaster N200 Mini ITX i3 9100 Wi Fi Win11 Pro
- R7 5800X / MSI B550 TOMAHAWK / RX 6800 / 32 GB DDR4 / SAMSUNG 980 PRO 500GB M2 / HDD 6 TB
- BESZÁMÍTÁS! HP Elitedesk 800 G2 SFF brand - i7 6700 16GB DDR4 250GB SSD 500GB HDD GTX 1050Ti 4GB W10
- mini pc/ WIN11/ i5 10500T/ 32GB DDR4/ 512GB gen4 SSD/ WiFi/ BT/ 1 év garancia, számla
- Telefon felváráslás!! Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Redmi Note 11 Pro, Xiaomi 11 Lite
- 186 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5070 (ELKELT)
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 600W
- Apple iPhone 11 64GB Black használt 100% akku 6 hónap garancia
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 11900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Egyelőre amik tervben vannak:
wassermann