- Út Korea turistaparadicsomába, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- Adattár lemez előkészítése Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- ATK Blazing Sky X1 Ultimate Metallic Red gamer egér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- Gurulunk, WAZE?!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- aquark: Jó platformer játékokat keresek!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Sanyi.mTs #42720 üzenetére
Annó a 256MB-os pi1-esen is futott a libreelec és ment vele videólejátszás. És a pi zeroval is. A h264 videót hardveresen játsza le. A pi1-en a proci erő a spécibb HD hang kodekekhez volt kevés, de a simákat az is vitte.
Valahol azt írták, hogy bordával 1.2GHz-re is felhúzható, ha teljesítmény kell. (a 3-asok 1.2 volt alapból). Nekem borda nélkül 60 fokot közelítette 1.0-en.
A zero2 lényegében egy pi3 modelA+ még tovább csökkentve, visszafogva. Anélkül, hogy próbáltam volna, simán vinnie kell libreelec-kel a h264 videókat akár hd hanggal is szerintem.
Azt nem tudom, lehet -e hozzájuk venni hardveres mpeg2 és vc1 codec-et, mint a többi pi4 előtti fajtákhoz.Viszont nem tudom a libreelec már támogatja-e a zero2-t. Lehet elindul régebbi os is, mert nem változott sokat a hardver. Csak lehet rossz órajelen futtatja és akkor instabil lehet.
Viszont érdekesség, hogy a zero2 termékazonosítója a pi400 előtti. És az alapítvány oldalán is áprilisinak írja a raspberry pi os-t, nem adtak ki új verziót. Szóval lehet már tavasz óta támogatott minden (a wifi lehet kérdéses, mert az másik ezen).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Ipad Pro A1709 64GB és 256GB Retina 2K cellular
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! I3 10100F / RTX 2060 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Keresek Zebra TC20 TC21 vagy valamilyen hasonló kaliberű 1D és 2D vonalkódok olvasására alkalmas pda
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest